LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 20 September 1937 De vierde „Duynre .-rit" te Wassenaar Onregelmatig verloop ''oor den stortregen Kampioenschappen Nieuw Swift. Kampioenschappen Swift. ONS CLUBJE I—KATWIJK I 2—6. Deze wedstrijd is geëindigd in een ge flatteerde overwinning van Katwijk Ons Clubje speelde een klasse minder dan de laatste weken. Het begin is voor Katwijk, dat gesteund door den wind in de meerder heid is. maar Ons Clubje weet toch kort achter elkaar tweemaal te scoren, 2—0. welke voorsprong weer te niet wordt gedaan door twee goede doelpunten van Katwijk Bust 22. Wie dacht dat Ons Clubje door het windvoordeel na rust zou winnen, kwam bedrogen uit, maar het duurde toch nog lang eer Katwijk uit een doorbraak de lei diner nam 23 waar door Ons Clubje ge slagen was, waardoor Katwiik geen moeite had den stand od te voeren tot 26 De scheidsrechter leidde goed. A.R.C. II —TERLEEDE II 8—2. De rust ging in met 50, terwijl na de rust Terleede wist tegen te scoren, waarna liet weer de beurt was voor A.R.C., dat er 6—1 van maakte. Terleede antwoordde met 6—2, doch toen was het met de gasten gedaan. A.R.S. scoorde nog tweemaal, zen dat het einde kwam met een 8—2 over winning. Zoutman scoorde niet. minder dan zesmaal voor A.R.C., terwijl beide elf tallen nog kans zagen een penalty te missen. WET. BOYS I—FIDES PACTA I 4—1. Ook in den return-match mocht Wet. Boys I over Fides Pacta I de zege behalen er. wel met 41. De Boys hadden Inval lers. Rust ging in met 21. De doelpunten werden gescoord door rechts- en links buiten, zoodat het eind kwam met 4i, hetgeen eenigszins geflatteerd is, daar Fides Pacta nog wel een puntje verdiende. Beide partijen hielden het spel veel te kort. Scheidsrechter Boom leidde goed. ALPHEN m—L.F.C. Hl 6—1. Alphen is vrijwel den geheelen wedstrijd in den aanval geweest. Tal van goede scoringskansen deden zich voor, waarvan er in de eerste helft slechts twee werden benut, zoodat de rust inging met een 20 voorsprong voor Alphen. Na de thee wist eerst L.F.C. tegen te scoren, waarna Alphen geen gelegenheid meer gaf en zelf regel matig den stand wist op te voe-en tot 6-1. Scheidsrechter Vcrwoerd leidde goed. ALPHEN ADS. (BI—L.F.C. ADS. «—22. De jongste Alphenspelers openden het seizoen met een gevoelige nederlaag. Dit elftal, dat voor het eerst aan wedstrijden deelneemt, zal eerst nog de noodige wed strijdervaring moeten opdoen. Met de rust was c!e stand reeds 130 voor L. F. C„ waaraan in de tweede helft nog 9 doel punten werden bijgevoegd. D.V.S. ADSP.—ALPHEN (A) ADSP. 3—2. In korten tijd had D.V.S al een 3—0 voorsprong resp. gescoord door linksbinnen 2 en linksbuiten 1. Voor de rast wist de Alphen linksbuiten tegen te scoren. Na de pauze moest D.V.S. alle zeilen bij zetten om 4'cn voorsprong te handhaven daar de links buiten opnieuw wist te scoren voor Alphen. waarbij het echter bleef. L.D.W.S II—U.V.S. III 1—6. De thuisclub is veel sterker en zii geeft dan ook geheel den toon aan. Spoedig neemt zij de leiding 10. U.V.S wordt dan echter iets sterker wat zii voor de rust weet uit te drukken. Na de thee is U.VS. de beste ploeg en regelmatig word' de stand opgevoerd. Het einde komt met een 6—1 overwinning der blauwwitten. U.V.S. IV—LUGDUNUM IV 9—1. Onmiddellijk na het begin weet U.V.S. met een ver schot de leiding te nemen. Over alle linies geeft de thuisclub den toon aan. Regelmatig wordt de stand opgevoerd en met de rust is de score 50. Na de pauze is het een spel van kat en muis en nadat Lugd. heeft tegengescoord komt met 91 het einde. TONA II—U.V.S. V 1—1. Er is hard gewerkt aan beide zijde voor de punten. Tona nam door J. Vermond de leiding maar U.V.S. liet het er niet bij zitten. 7 minuten voor het einde maakte zii handig gebruik van een fout in de ach terhoede van Tona en het was 11. Beiden ondernamen nog verschillende aanvallen maar in den stand komt geen verandering meer, zoodat de punten broederlijk werden verdeeld. U.V.S. VI—A.s.c: IV 4—1. Het geheel sloot bij U.V.S. als een bus. Er werd gewerkt als paarden. Voor de rust werden twee goede doelpunten gemaakt door Klinkhamer. Rust 20. Na de pauze maakte de rechtsback van U.V.S. een groo- te fout. Stand 21. Door stug en overlegd doorspelen werd het spoedig door invaller de Wolf 31 en door den zelfden speler even voor tijd 41. BODEGRAVEN II—U.V.S. II 1—11. In het begin ging de strijd vrijwel gelijk op. Zelfs kreeg Bodegraven de kans om de leiding te nemen, toen haar een strafschop werd toegewezen, welke echter precies in de handen van den doelman werd geschoten. Kort hierna nam UVS met een keurig doel punt de leiding, om even later met een kop bal onhoudbaar nummer 2 te scoren. Na een half uur spelen bracht UVS den stand op 3—0, doch toen was het de linksbuiten van Bodegraven die op fraaie wijze den achterstand tot 31 verkleinde. De vreugde was echter van korten duur, want nog voor ie rust vonden de gasten nogmaals het net, accdat met 14 werd gedraaid. Na de thee voelde Bodegraven, dat haar achterstand 'eeds te groot was en verschillende spelers Heten den moed zakken. UVS verhoogde regelmatig haar voorsprong tot 111 waar mede ten slotte het einde kwam. Alzoo een slecht begin voor de Bodegraven-reserves, die echter met twee invallers wel waren verzwakt, zoodat. wanneer straks volledig ban worden uitgekomen, dit team nog niet terstond behoeft te wanhopen. ALPHEN II—H.V.V. II 3—1. Voor de rust zag het er niet naar uit. dat Alphen deze overwinning zou behalen, im mers hadden tot dat moment de bezoekers steeds het beste spel gegeven, waarbij het slechts aan de hechte Alphensche verde diging lag. dat de Hagenaars de leiding niet genomen hebben. Bovendien was ook het schieten voor de Hagenaars een groot ge heim. Het spel van Alphen was levendiger dan dat der bezoekers, wat vooral tot uiting kwam in de tweede helft, die met blanken stand inging. Toen kwam de thuisclub pas goed los en door flink open spel werd de Haagsche defensie uit haar verband gerukt. Mede door het gladde veld, het was intus- schen flink gaan regenen, kan de thuisclub aanval op aanval ondernemen. Het was Mulder die 20 minuten in de tweede helft de score opende door op listige wijze den bal achter den H.V.V.-doelman te plaatsen. 10 Kort hierop was het Windhorst die een half weggswerkten bal oppikte en in de touwen schiet 20. Nog was het niet genoog want de Greef liep snel op een voorzet van Mulder door en wist zoowaar den bal in het net te plaatsen Juist voor het einde gelukte het den Haagschen mid denvoor met een hard schot de eer te red den. 31. U.V.S. VIII—LUGD. VIII 10—1. De jonge U.V.S.'ers loopen hard van stapel. De Lugd.-verdediging houdt voor- loopig stand, maar bij een mooien aanval van rechts schiet midvoor P. Selier onhoud baar in. U.V.S. komt dan opzetten en de rust gaat in met een veiligen 6—0 voor sprong. Na de rust komt Lugd. even op zetten. Maar zij kan het net niet vinden. U.V.S. neemt het spel even in handen. Het is de rechtsbuiten die 2 mooie doelpunten maakt. Even voor het einde gelukt het Lugd. de eer nog te redden. Scheidsrechter Nooteboom leidde goed. L.D.T.S. I—LUGDUNUM III 2—6. Als L.D.T.S. op het veld verschijnt blijkt zij 2 invallers te hebben voor Hemerik en de Heer. Hoewel LD.TS. direct de leiding neemt door een hard schot van Swagers, blijkt toch wat een geweldige handicap het voor de zwart-witt.en beteekent Hemerik in de achterhoede te moeten missen. Wel houdt zij voorloopig keurig stand, maar als Lugd. na een kwartier gelijk maakt heeft L.D.T.S. niet veel te vertellen. Te kort spel, waar Lugdunum maar al te goed vat op heeft, bezorgt L.D.T.S. een 31 achter stand. Wanneer na de rust een corner '.voedt genomen op het Lugd -doel ver dwijnt via de handen van den keeper de bal in het net, 23. Even zet L.D.T.S. alles op alles maar het gelukt niet gelijk te maken. Nog driemaal weet Lugd. te doel punten, en heeft Lugd. een verdiende doch eenigszins geflatteerde 62 overwinning behaald. ZUIDERKWARTIER ISPORTMAN I 1—1. Aan van'Slik blijven de verdedigingen de baas. Na 20 minuten neemt SoortmaA bij een doorbraak de leid'ng 01. Enkele goede aanvallen van Zuiderkwartier worden afge slagen Eindelijk, één minuut voor de ruit. maakf de rechtsbinnen van Zuiderkwartier met een kopbal gelijk, 11, Na de thee is Zuiderkwartier de eer:te 20 minuten in den aanval zonder eer.tor het nut te kunnen vinden Bh ren dsorb"aak van Scortman maakt de rechtsback van Zuiderkw hands. De tal wordt te-en den paal geschoten. Na da' Zuiderkwartier neg een tracht kans heeft gemist, komt het einde van dezen vaaneenden wedstrijd. De leiding was in goede handen. ZUIDERKWARTIER II —D.V.S. m 0—1. Het begin is voor Zuiderkwartier, doch spoedig neemt D.V.S bet initiatief over. Het spel gaat snel heen en weer doch voot de rust weet geen der cartijen het net te vin den. Na de thee is Zuiderkwartier direct in den aanval doch slecht schieten is oorzaak dat er niet wordt gedoelcunt Bil een mis verstand in de achte-hcede maakt D.V S 1—0 Hoe Zuiderkwartier ook zwoegt. D.V.S. bliift stug verdedigen en weet haar voor sprong te behouden. ZUIDERKW. Hl—SPORTMAN IV 10—2. Zuiderkwartier is voortdurend in de meer derheid hetgeen dan ook voor de rust door uitstekend samenspel tot een 41 voor sprong leidt Na de rast het zelfde spei- beeld. Zuiderkwartier is voortdurend 'terker en weet den stand dan ook tot 102 on te voeren. De leiding was correct. D.V.S II—ROUWKOOP U 3—1. Spoedig had Rouwkoop de leiding. Dit was voor D.V.S. het sein om beter aan te pakken en met succes. Nog voor rust wist de D V S.rechtsfcuiten den stand te veran deren in 21 voor D V S Na de pauze smaakte de rechtsbuiten opnieuw het ge noegen lot doelpunten, zioodat DVS. met 31 den wedstrijd won D. S. O. IV—ROODENBURG IV 6—0. D.S.O. IV stuurde RoodenbuTg met een 60 nederlaag naar Leiden. Rust 01. De doelpunten wrden gemaakt door Ellerwijk 4 en A. Klos 2. FOREHOLTE (VOORHOUT). De uitslagen van gisteren zün: Foreholte I—V.V S b 42; Foreholte a jun.—K.R.V. a jun. 21. UIT NIEUWVEEN. Nic. Boys I speelde haar eersten compe titiewedstrijd tegen D.S.V. I. Ruststand 31. Eindstand voor Nic. Boys 71. Nieuwveen II speelde thuis tegen Bosk. Boys III. Hoewel de partijen aan elkaar gewaagd waren, mocht het toch Nieuwveen gelukken voor de rust den stand op 20 te brengen. Zij won ten slotte met 3—0. Nieuwveen III verloor van Bosk. Boys IV met 24. Nieuwveen I is naar Gouderak geweest Wegens het slechte weer moest de wed strijd gestaakt worden. Nieuwveen had de leiding met 20. o- Er v/aren 15.000 toeschouwers Dc vierde terrcinrit op het landgoed Duynrell", georganiseerd door de mo torclub ..Wassenaar en Omstreken" heeft zich in nog grootere mate in de publieke belangstelling mogen verheu gen dan zijn voorgangers, een leeken, dat deze ritten zeer in den smaak val len bij rijders en kijkers en thans een traditioneel attractief motorsport-eve nement vormen. Er waren naar schat ting ongeveer een 15.000 mensehen aanwezig. Het weer is helaas op dezen mooien motorsportdag spelbreker geweest. Leek het er 's morgens op, dat het den ver delen dag wel droog zou blijven, tijdens de middagraces vielen er zulke stort buien, dat het terrein weldra in e.en modderpoel herschapen was, waardoor de rijders het uiterst zwaar kregen. In de 500 ccm-klasse werd een ware slachting aangericht. Aanvankelijk kreeg men nog hei traditioneeie duel Eysink Reneoy te zien. maar ongeveer halverwege den strijd kreeg Renooy last met zijn gas- hancie. Dick Eysink heeft daar evenwel niet van kunnen profiteeren, want niet veel later begaf zijn koppeling het, waardoor ook hii uit den strijd lag. Later kwam Renooy weer in den s'ri.id, streed met wis se: :nie kansen en wist als tweede, doch met ruim een ronde achterstand na Holsheimer aan te komen De andere rijders in deze zware klasse moesten wegen? pech opgeven. In de zij scanklasse lag Persoon de ge- eoR race onbedreigd aan de kop met Bon en Dijkman achter zich Willems met zijn 20-ja'.ige Indian-combinatie moest in de eerste ronden al opgeven Het was een ge luk, cat de hevigste piasbui losbarstte, na dat de züspanrtiders binnen waren zij recen een korter traject want anders had men hier ook wel moeilijkheden ge kregen De allerkleinsten, de 125 ccm-ers. brach ten het er goed af en het groo'ste deel reed den rit uit. Verkerke was hier weer de onbedreigde winnaar Meer spanning was er in de 250-ccm •'nsre. waa- van Rumpt langen tijd be lei ding bad, doch deze tegen het einde moest afïtaan aan van Banning om ten slotte op de derde plaats te eindigen. Ook in de 350 ccm-kla^se werd er hevig om de leiding gevochten en op het glibbe rige terrein, bleken deze machines het best AALSMEER I—HEEMSKERK I. Er was voor den eersten competitiewed strijd, iveike te Aalsmeer op het sportter rein tuesehen Aalsmeer IHeemskerk I gespeeld weid, zeer 'groote belangstelling en hel aantal bezoekers kan zeker op 800 geschat worden. Alvorens werd begonnen, heeft de voorzitter van V.V. ..Aalsmeer", de heer J. Carels, het woord gevoerd, naar aanleiding van het draineeren en egalisee- ren van het veld. Allen, die daaraan heb ben meegewerkt, bracht hij hartelijk dank. Op verzoek van den voorzitter werd een minuut stilte betracht, ter nagedachtenis van den heer D. Groen, den onvergetelijken voorzitter van V.V. ..Aalsmeer" De vlag werd hierbij halfstok geheschen. Daarna werd met het spel begonnen, waarvan de uitslag een 50 overwinning voor Aalsmeer I was. De andere uitslagen waren: Aalsmeer JuniorenHeemskerk Junioren 22: Aals meer IIIHeemskerk III 41; Adspiranten AalsmeerOcsterpark adspiranten 33. Ook vóór aanvang van deze wedstrijden is één minuut stilte in acht genomen. NIEUWKOOP n—BODEGRAVEN m 1—1. Voor de rust was het aantal mlstrappen legio. Doch ook de thuisclub bracht er wei nig van terecht en voor de rust werd niet gedoelpunt. Direct na de hervatting scoor de de linksbinnen van Bodegraven uit zwaar gehinderde positie een fraai doelpunt. Nieuwkoop zag nu het gevaar dreigen en pakte even flinker aan, waardoor Bodegra ven op eigen helft werd teruggedrongen. Op gelukkige wijze kwam de thuisclub aan een doelpunt, toen een bal op een speler af stuitte en geheel onverwacht bij een vrij- staanden rechtsbuiten terecht kwam. die de hem geboden kans dankbaar benutte 11. Na een kwartier spelen raakte de strijd weer meer verdeeld doch de verdedigingen bleven de respectievelijke aanvallers de baas. In de laatste minuten gaf Bodegraven den toon aan en het scheelde maar heel weinig, of de winnende goal was nog ge scoord. Nu bleef het bij 1—1 na een pretti- gen en sportleven strijd. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslaan van de Zaterdag gespeelde League-wedstrijden zijn: Eerste klasse. ArsenalSunderland 41 BirminghamChariton A11 BlackpoolLefbester C24 Bolton W.Everton 12 BrentfordWolverh. Wand21 Leeds U.Huddersfield T21 LiverpoolGrimsby T21 Manchester C.Derby C61 MiddlesbroughChelsea 43 Stoke C.Portsmouth 31 West Bromw. A.Preston N.E11 Tweede klasse. BarnsleySheffield U11 Blackburn R.Bradford 00 Coventry C.Chesterfield 22 FulhamNorwich City 34 Luton T.Tottenham H24 Newcastle U.—Burnley 22 Nottingham F,Bury 10 Plymouth A.Swansea T22 Sheffield W.—Aston Villa 1—2 Southampton—West Ham U33 Stockport C.—Manchester U10 te voldoen. Roest lang langen tijd aan de kop. zelfs vóór de eerste 500-com machine, doch tegen het einde werd ook hij door pech overvallen. Den Haan, die in het begin steeds in de achterhoede was gebleven, won in deze klasse den eersten prijs. Van de beide merkenteams beëindigde alleen het Triump-team den wedstrijd. De organisatie was zeer goed. te meer, daar de Wassenaarsche politie assistentie verleende. Nochtans gelukte het niet altijd het publiek van den wedstrijd-,paden te houden en voomal tegen het einde, toen alles naar de finish kwam, toostte het vaak moeite de duizenden belangstellenden tot orde te brengen. De Van Zuylen van Nijevelt-beker is voor de tweede maai gewonnen door J. C Ver kerke te Amersfoort op Eysink. De uitslagen luiden: Oefenklasse, 125 ccm klasse: 1. C. Duy- maer van Twist (D.KW.) 59 min. 41 sec.; 2. J. ten Brink (D.K.W.) 60 min. 42 sec.: 3. F, Nagtegaal (D.K.W.) 61 min. 40 sec. 250 com klasse: 1. J Spanjaart (Velo- cette) 75 mn 41 sec.; 2. J. van der Velde (D.K.W.) 76 min. 44 sec.: 3. G. Hoogeveen (Excelsior) 80 min. 49 sec 350 ccm klasse: 1. K. v. Breenen (Rudge) 69 min 17 sec.; 2. H. Timmermans (Stevens) 70 min. 25 sec.; 3. L. Weerwag (A-fS.) 73 min. 6 sec. 500 ccm klasse: 1 J. Keyzer (A.J-S 70 min. 34 sec.; 2. H. de Wit (Ariel) 71 min, 42 sec.: 3. H. M. van Weeren (BBA.) 71 min. 47 sec. Veteranen.' 1. P. Oosterbaan (Rixe) 55 min. 50 sec-: 2. M. Flinterman (F.N.) 56 min. 34 sec.; 3 H. M. Vintges (Ariel) 67 min. 33 sec. Wedstrjjd-klasse, 125 ccm klasse: 1. J. C. Verkerke (Eysink) 119 min. 33 sec2, F. Visbaeh (Sparta) 128 min 46 sec 3. W. Wltsman iD.K.W132 min. 18 sec 4 H Valk Jr. iSparta) 134 min.; 5. J. v. d. Brom (Eysink) 134 min. 25 sec. 250 ccm klasse: 1. H van Banning (Sun beam) 149 min 34 sec 2. F. L. v d. Kley (Matchless) 150 min. 10 sec.; 3. F. P. van Rumpt Jr. (Velocette) 153 min. 52 sec.; 4. A H Beels (Levis) 156 min. 54 sec 5. C. van Eijk (Matchless) 167 min. 28 sec 350 ccm klasse: 1, J. van Riin (Sunbeam) 2 uur 18 min. 16 sec.; 2 C. den Haan (Triumph) 2 uur 20 min 26 sec.; 3. H. Vink (Velocet'e) 2 uur 24 min. 49 sec 4. H. Sehoots (BSA.i 158 min. 42 sec.; 5. J. F. Kat (Velocette) 165 min. 44 sec. 500 ccm klasse: 1. M Holsheimer (Tri umph) 157 min 32 sec.; 2. D. Lenooy (Eysink). Ziisoanklasse: 1 H. Pcr?oon (Harley Davidson) 94 m n 48 sec 2 J Bon (B.MW.) 1 uur 40 min. 46 sec.; 3 C. Diikman (HD.) 1 uur 44 min 36 sec Me kcnteam=: 1. Triumph met de rijders Jac. Schot. M Holsheimer en C. den Haan. INTERLAND-WEDSTRIJDEN. Te Boedapest won Hongarije met 8—3 van Tsjecho Slowakije (rast 2—2). Te Oslo won Noorwegen met 32 van Zweden. (Rust 10). Te Weenen won Oostenrijk met 43 van Zwitserland (rust 42). WIELRENNEN. R. Riethoven voor de derde maal clubkampioen sprint. Gistermorgen werd het clubkampioen schap sprint verreden, waarvoor ook van de zijde van het publiek veel belangstelling bestond. In de A klasse reden allereerst J. Schüller en W. van Rooyen, welke rit door eerstge noemde gemakkelijk werd gewonnen, terwijl daarachter ook R. Riethoven tegen Jac. de Groot niet veel moeite had Veel mooier was de rit tusschen W. van Rooyen en Jac. de Groot welke door laatstgenoemde met een half wiel werd gewonnen. In de match a deux tusschen J. de Groot en J. Schüller won de Groot met klein verschil, terwijl in de match a trois tusschen R. Riethoven, J. Schüller en J. de Groot de renners in die zelfde volgorde aankwamen, waarbij dus de Groot en Schüller met gelijke punten eindigden en een beslissingsrit moesten rijden. In dezen rit om de tweede en derde plaats ontbrak het niet aan spanning en hoewel J. Schülier dertig meter voor het einde nog -een kleinen voorsprong had wist J. de Groot hem nog te passeeren met een laatste krachtsinspan ning. De einduitslag was hier: 1. R. Riet hoven, 3 pnt.; 2. Jac de Groot. 7 pnt3. J. Schüller. 8 wit4. W. v. Rooyen, 10 pnt. In de B klasse ging de eerste rit tusschen B Slingerland en J. Riethoven Pz. waarbij laaïrstgenoemde door pech aan zijn rijwiel werd uitgeschakeld. J. van der Leest won gemakkelijk van Segaar. evenals Bert Lo- dewijks van B. Slingerland. Vervolgens won M. Segaar met ruim verschil van B. Slin gerland, doch de verrassing bracht toch wel J. Hintzbergen. die buiten mededinging reed en B. Lodewiiks wist te kloppen. Lode wiiks won vervolgens van M Segaar. terwijl in een uiterst spannende rit J. v d Least op fraaie wiize J. Hin'zbergen achter zich liet. De rit tusschen Beit Lodewijfcs en J. van de Leest ging tenslotte om het sprintkam pioenschap van de B klasse. Beide renners lieten mooi werk zien. J. v. d Leest, die nog geen enkele maal Lodewiiks in de sprint wist te slaan, zette reeds voor de 200 meter liin zijn spurt in en hoewel Lodewiiks alles in het werk stelde om zijn concurrent voor bij te streven moest hii toch met een halve lengte in van der Leest zijn meerdere er kennen in dezen zeer fraaien rit. Vervolgens deed J. Hintzbergen wat van hem verwacht werd en klopte M. Segaar royaal De uit slag werd nu als volgt in verband met het buiten mededinging rijden van Hintzbergen: 1. J van der Leest, kampioen B klasse; 2. B. Lodewijks: 3. J. Hintzbergen: 4. M. C. Segaar; 5 B. Slingerland; 6. J. Riet hoven Pzn Tusschen de tien C klassers heeft het danig gespannen. P. Gijsman won in de eerste rit op normale wiize van K. Kapaan, terwijl W. Geenjaar met flink verschil van G. Marijt won. De eerste verrassing was dat H Holswilder gemakkelijk van H. Noest won. terwijl vlak daarop J. Bury zich over tuigend door J. Geenjaar liet verslaan. We hebben Bury veel beter en vinniger zien sprinten. Wim Rijsbergen had het al direct zwaar te verduren en kwam tegen J. Laven zijn zwaarsten concurrent. Door veranderen van richting door Laven in de laatste 100 meter werd deze rit overgereden, doch ook nu toonde J. Laven zijn zeer goede sprint- kwaliteiten en won hii zoo hij wilde met ruim verschil Nu werd een herkansing ge reden tusschen de vijf verliezers n.l. Ka- paan. Marijt, Noest. Bury en Rijsbergen. waarvan er twee werden geplaatst. Deze rit werd overtuigend gewonnen door W. Rijs bergen. gevolgd door J. Bury. Deze twee renners moesten nu een beslissingsrit rijden, daar er slechts één in de kwartfinale kon worden geplaatst Hoewel aanvankelijk J. Bury de leiding had wist W. Rijsbergen in de laatste meters over hem heen te komen en zich dus door middel van twee ritten alsnog bij de sterkeren te klasseeren. In een feilen rit won nu J. Geenjaar van H. Hols wilder, hetgeen slechts met miniem verschil was. De vier afvallers reden nu om één plaats in de finale welke door W. Geenjaar werd gewonnen. De eerste verassing waS hier wel de overwinning van J. Geenjaar op Wim Rijsbergen. We kunnen aannemen d-at zijn nederlaag tegen Laven den kleinen Rijsbergen van veel strijdlust had beroofd daar wij anders zijn nederlaag niet kunnen verklaren J. Laven maakte met W. Geen- jaar korte metten, zoodat thans om de eerste en tweede plaats moest worden ge reden tusschen J Laven en J. Geenjaar In dezen rit kwam pas goed uit over welke sprintcapaciteiten J. Laven wel beschikt, want met buitengewoon goede pedaaltrap- pen kwam hij in de laatste 100 meter naar voren om met l'/i lengte het kampioen schap der C. klasse in de wacht te sleepen. Wanneer deze renner zich wat meer op den langen afstand gaat toeleggen zal hij ook daar een gevreesd mededinger worden Dc kleinste Geenjaar was de verrassing ran den dag. Om de derde en vierde plaats stelde W. Rijsbergen wederom teleur door van W. Geenjaar te verliezen. De totaalultslaz wss- dus: 1. J. Laven, srprintkampioen C klasse; 2. J. Geenjaar; 3. W. Geenjaar; 4 W. Rijs bergen; 5. J. Bury; 6. H. Holswilder; 7 P. Gijsman; 8. K. Kapaan: 9. H. Noest; 10. G. Marijt Tusschen de drie kampioenen werden ten slotte twee ritten gereden om het algemeen sprintkampioenschap der club welke beide overtuigend door R Riethoven werden ge wonnen In den eersten rit zorgde Laven voor de verrassing door J. v. d. Leest te kloppen, doch in den tweeden rit nam laatstgenoemde weer revanche, zoodat beide renners gelijk kwamen te staan, hetgeen voor J. Laven als C klasser een mooi resul taat is te noemen. Het sprintkampioenschaD der club is bij R Riethoven in goede handen daar hii het sinds het bestaan der club reeds elk laar heeft gewonnen. Zelden zagen wii hem echter met een dergelijk gemak ziin ritten rijden. Wij vermelden hier even dat de Sport- commissie heeft besloten met het oog op de Ronde van Leiden, het lange afstand- kamipioenschap op Zondag 10 October se laten verrijden. A en B klasse 100 K.M., C klasse 60 K.M. De kampioenschappen lange afstand zijn gisteren door bovengenoemde vereeniging verreden. Was de deelname slechts klein, de aan wezige renners hebben toch getoopd in welk een tempo zoo'n kampioenschap ver reden dient te worden. De afstand bedroeg 80 K.M. en de tijd waarin deze afstand werd afgelegd was 1 uur 54 min. 56 2/5 sec. Dit is de tijd van de A-klasse. De B-klassa noteerde 1 uur 56 min. 3 1/5 sec. van den eerstaankomende. Alle renners hebben flink gereden, maar zooals gebruikelijk dient er eerst een gang maker te zijn. Dit bleek N. de Romijn te zijn. Hij was het die direct het tempo op voerde. Steeds trachtte hij zich van het peleton los te schudden, maar dat hem dit niet gelukte was te danken aan A. Bier- mann, die steeds het peleton aanvoerde om den vluchteling te achterhalen. Een 10-tal kilometers ging dit zoo goed, tot plotseling N. de Romijn door een lekke band aan den kant kwam te staan. Het repareeren vergde veel tijd, zoodat hij een flinken achter stand kreeg, welke naar schatting een 5 minuten kostte. De overigen zagen hun kans. Zij gooiden er nog een schepje op. Om beurten werd er gedemarreerd, ook al met de bedoeling om elkaar los te trappen. Doordat ook C. Verburg een lekke band kreeg en eveneens een 5 minuten achter stand kreeg, gelukte het P. Mink een flin ken voorsprong op zijn beide concurren ten te krijgen. Na d.e eerste 40 kilometers kwam hij het eerst door. gevolgd door W. den Daas en Th. Holst, die resp. een ach terstand boekten van 11/4.en l'/s minuut. Op 2 en 2minuut volgden Verburg en de Romijn, die dus de helft van hun achter stand hadden ingeloopen. C. Bierman had inmiddels door kettingpech den strijd moe ten staken. Dat het tempo van enkele jon gens te veel gevergd had bleek in de 2e ronde toen eerst N. de Romijn en daarna P. Mink den strijd opgaven. Beiden hadden een goed gereden ronde achter zich. C. Ver burg had Th. Holst na enkele K.M. ingeloo pen, waarna hij alleen W. den Daas voor zich had. Het mocht hem gelukken ook dezen renner in te loopen en zelfs een voorsprong op hem te krijgen. Deze ging echter verloren doordat de brug over de Ringvaart op dat moment afgesloten werd, waardoor den Daas weer bij hem kwam. Nadat de brug geopend was. zag hij direct kans zich van den Daas te ontdoen, en zoo kwam hij dan in den zeer fraaien tijd door de finish. Op hem volgden Den Daas. Th. Holst (met een tijd van 2 uur 5 min. 19 sec. op Den Daas); 4. P. Mink, 5. N. de Romijn, 6. Biermann. Over eenige tijd zal er een revanche wedstrijd van dezen kampioenswedstrijd verreden worden. JEAN AERTS LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Tijdens te Mechelen (België) gehouden wegwedstrijden vond een valpartij plaats, waarvan ook de bekende Belgische renner Jean Aerts een der slachtoffers was. Hij werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en moest onmiddellijk naar het ziekenhuis worden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. 3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11