Werkgevers-Reünie te Eindhoven We stellen ons in op het nieuwe seizoen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Zaterdag 18 September 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Op bezoek bij Philips FINANCIEN AGENDA Na de algemeene vergadering te Eind hoven vereenigden de ca. 500 leden van het verbond van Nederlandsche Werk gevers zich gisteren in het Philips' ont spanningsgebouw aan een Brabantsche koffietafel, die met de talrijke dienstertjes in Brabantsche kleederdracht en een vlot ten harmonicaspeler een fleurigen aanblik opleverde. In de schouwburgzaal gaf hierna een Interessante smalfilm een goed inzicht in de belangrijke rol van de Róntgen- doorlichtlng bij de T.B.C.-bestrijding. Dr. Ing. Halbertsma gaf hierop een uit eenzetting over de bijzondere beteekenis van een moderne fabrieksverlichtlng. De deelnemers begaven zich vervolgens in 24 autobussen naar de fabrieksterrei nen, waar zij de verschillende fabricage- afdeelingen voor radio-gloeilampen, rönt- genapparaten, Philite, enz. bezichtigden, gevolgd door een bezoek aan het Philips laboratorium. Te ca. 5 uur werd op het vliegveld Welschap en in het clubhuis van de Eind- hovensche golflinks de thee genuttigd. *s Avonds vond in het ontspanningsgebouw een diner plaats, aangeboden door de directie der Philips fabrieken. Aan tafel werd door dr. A. F. Philips allereerst mededeeling gedaan, dat het volgende telegram van den adjudant van dienst van H. M. de Koningin was binnen gekomen „Hare Majesteit de Koningin draagt mij op het verbond van werkgevers hoogst- derzelver oprechten dank over te brengen voor de gevoelens vertolkt in telegram van heden". Onder luide toejuichingen en het zingen van het Wilhelmus werd hiervan door de aanwezigen kennis genomen. Dr. Philips dankte in zijn toespraak voor de door de leden getoonde groote be langstelling voor de Philipsbedrijven. Hij schetste wat er in dit bedrijf bij de orga nisatie van de fabricage en de plannen noodig is én hoe" thans reeds aan de voor bereidingen van de productie voor het komende jaar gewerkt wordt. Het sterke gevoel van saamhoorigheld bij de Philips fabrieken is volgens spreker eon der be langrijkste factoren voor den bloei der onderneming. De heer Gelderman, algemeen voorzitter \an het Verbond, noemde het geen gemak kelijke taak. onder woorden te brengen wat den 500 aanwezigen dezen dag is ge boden en nog moeilijker een indruk weer te geven, die dit geweldige wereldbedrijf op allen heeft gemaakt. Spreker kende de moeilijkheden van dit bedrijf in de crisis jaren. welke de centralisatie naar het buitenland noodzakelijk gemaakt hebben, maar verheugde zich erover, dat de ziel van het bedrijf in Eindhoven is gebleven, waarop wij allen trotsch zijn. Namens allen dankte hij directie en staf der Philips fabrieken en hij bracht een bijzonder woord van hulde aan dr. Philips. Hij ver heugde zich hem hier weer met de oude vitaliteit aan te treffen en wenschte hem alle voorspoed voor de toekomst De rede van den heer Gelderman werd door allen luide toegejuicht. De heer Redelé bracht speciale hulde aan het eminente driemanschap, de heeren Gelderman, Lips en van Leeuwen, die steeds klaar hebben gestaan en nog staan voor de belangen van de Nederlandsche industrie. Ir. Otten. directeur der Philips fabrieken maakte gaarne gebruik van deze gelegen heid om een bijzonder woord van waar deering te richten tot het permanente secretariaat van het Verbond, dat steeds een krachtige steun voor het presidium is geweest bij het oplossen van de talrijke werkgevers- en werknemers-problemen. Een gedeelte van de gasten vertrok ca. 9 uur per trein, de overigen bleven nog ge- ruimen tijd bijeen. Indische conversieleening een mislukking. De eerste week van September heeft ons dagen gebracht met het mooiste zo merweer, dat zich denken laat en we hebben ons beijverd de luchtige zomer- kleedij nog eens dienst te laten doen. Menige dag in 't afgeloopen „warme" seizoen bibberden we, alleen al bij de ge dachte dat we de dunne japonnetjes te voorschijn zouden halen; maar nu konden we er nog eens van profiteeren. En toch waarschijnlijk in 't u ook zoo gegaan voldeden ons die lichte zomerachtige om hulsels niet meer. Is 't omdat we er den heelen zomer al tegen aan gekeken heb ben, is 't nieuwe en frlssche er af? Dat zal wel niet de voornaamste reden zijn; het volgend voorjaar toch zullen we 't met het grootste genoegen weer voor den dag halen en met evenveel liefde weer dragen. Maar zoo in de nazomer-dagen zweeft er iets in de lucht of in ons zelf dat naar wat anders doet verlan gen. We zijn ongemerkt bezig ons om te schakelen van den zomer op den winter. Eerst, al toen we van den kalender de maand Augustus afplukten en „Septem ber" ons aanstaarde, zeiden we: „Brr! De winter nadert!" Ik weet niet of 't u ook zoo gaat, maar van af m'n kinderjaren heeft elke maand 'n eigen uiterlijk voor me gehad; September was altijd de „era- stig-vermanende". Waardoor? Misschien wel, omdat als kind het gewicht van 't nieuwe schooljaar als 'n ernstige taak in z'n volle omvang voor me stond met als eerste verademing, 3 October. Dat uitzien naar 't eerstvolgende pretje schijnt te duiden op' 'n lichtzinnigen aard! (Voor zoover ik me herinner, waren er dan niet anders dan lichtzinnigen onder m'n klas- genooten). Maar om tot het heden terug te keeren, na den eersten tegenzin in den naderenden winter, zeggen we al gauw niet meer af werend: ..Brrr!", maar berustend: „Ja, nu is de winter al weer in aantocht", waaruit de volgende phase van het omschakelings proces blijkt. En geleidelijk komen we dan heelemaal waar we wezen moeten en zeg gen: „Och, de winter heeft toch ook veel gezelligs!" Dan zijn we rijp voor den herfst en daarvoor zijn we vrouwen voor de nieuwe najaarsmode. Want belangstelling hiervoor behoort er nu eenmaal onaf scheidelijk bij, als we ons instellen op 'n volgend jaargetijde. Daarvoor behoeft een vrouw werkelijk niet een modepop te zijn; die belangstelling kan ze zelfs combinee ren met de meest hoogstaande intellectu- eele arbeid en de volmaaktste hulsvrou- welijke eigenschapen. Ze móét die zelfs daarmee combineeren, anders loopt ze gevaar tot het gilde der blauwkousen of tot dat der huissloven te gaan behooren en welke werkelijke vrouw vindt dat nu leuk? Trouwens, er zijn graden van be langstelling; we kunnen alle nieuws op modegebied verslinden en slapelooze nachten hebben van het bedenken, hoe we zooveel mogelijk met al dat nieuwe mee kunnen doen en misschien tevens constateeren dat onze beurs dat niet toe laat en dan daarover diep wanhopig zijn. Dat is het eene uiterste en wel het uiter ste, dat niet aan te bevelen is dat doen we dan ook niet, want we zijn ver standige Hollandsche vrouwen. Wat we wel doen. Och, alleen maar uit nieuws gierigheid eens kijken wat er voor nieuws voor ons is gebrouwen in de werkplaatsen van de „haute couture". De etalages wor den met zooveel zorg samengesteld wist u wel, dat ons land bekend staat voor goed en smaakvol etaleeren? dat het van onzen kant toch vanzelfsprekend is als we die met belangstelling bekijken. Daarvoor wordt toch in de eerste plaats zoo'n etalage opgebouwd! En wat brengt het komende seizoen ons voor nieuwe Indrukken op modegebied? Zij, die het weten kunnen, verklaren, dat een algeheele verandering voor de deur staat in de coupe van de dameskleeding. Wie zich niet „verschrikkelijk ouder- wetsch" wil voelen, zal zich bij haar garderobe 'n aantal gedrapeerde costumes moeten aanschaffen, want „draperieën" schijnen het wachtwoord te vormen in de komende mode. Zelfs mantels en hoeden moeten lri die rage zijn opgenomen. Maar 'n kalmeerend Hollandsch spreek woord zegt. dat de soep nooit zoo heet ge geten wordt, als ze wordt opgediend en zoo zal het op dit gebied ook wel zijn. 't Zal niet zoo'n vaart loopen met het hope loos uit de mode zijn van onze strakge- lijnde japonnetjes, zoodat we ons daar in ook zonder blamage nog wel kunnen vertoonen. Overigens is de gedrapeerde mode eigenlijk iets van alle tijden ge weest; alleen duikt ze bij tusschenpoozen wat intensiever op. Verstonden de Grieken al niet bij uitnemendheid de kunst juist door drapeering aan hun kleeding die on navolgbare harmonie en gratie te geven? Wie denkt, dat gedrapeerde kleeding dik maakt en dus alleen geschikt is voor de met slankheid gezegenden. vergist zich ten eenenmale; als de draperie maar goed is aangebracht. Ze kan ons langer en korter doen schijnen, 'n uitgesproken plaatselijke corpulentie verdoezelen, 'n te hoekige gestalte wat souplesse geven. Bij de nieuwe hoofddeksels hebt u zeker al heel wat fantastische hooge modellen gezien, waarvan de tijd zal leeren of ze stand houden. Daarnaast zien we ook een voudige sportieve exemplaren met non chalant gedeukten bol, terwijl meermalen peau de suède of andere leersoorten als garneering dienen (de padvindershoed?). En zag u ook al, dat rood en blauw, beide in matte nuances, de nieuwe kleuren combinatie schijnt te zijn, terwijl 't bruin groen, dat we voor enkele jaren eigenlijk 'n beetje „provinciaalsch" vonden, zich toch maar blijft handhaven? We vinden het nu zelfs 'n heel goede combinatie; onze smaak kan soms wel 'n zeer ver anderlijk begrip zijn! Zoo ziet u eens, u mag het erkennen of niet, het vooruitkijken naar wat komt, óók op modegebied, geeft ons den prikkel van het andere, het nieuwe. Dat maakt ons fit en we denken niet meer aan den zo mer tenminste bijna niet. Want zoo nu en dan kan het je beangstigen als we eens omkijken; al weer 'n zomer voorbij, al weer 'n winter voor de deur. En wat doen we in die voortsnellende maanden, dat de moeite waard is gedaan te worden? Of zijn dit speciaal herfstgedachten, zooals 't voorjaar ons gewoonlijk bereid vindt Juist het zwaarwichtige over boord te gooien? Hoe het zij laten we ons dan maar aan die natuurwet onderwerpen en ons in 't komende seizoen niet alleen materieel voor iets nieuws interesseeren, ook inner lijk kunnen „andere" indrukken ons fit maken. Nadert niet met de eerste najaars verschijnselen tevens het seizoen van de rustige avonden thuis met 'n mooi boek, de tijd van interessante lezingen, van meer bezonken muzikaal genot dan de luchtige zomerconcerten ons konden ge ven? En leent het komende Jaargetijde er zich ook niet bij uitstek toe om eens wat meer belangstelling te toonen in onze minder bevoorrechte mede-menschen? Hebben we de zieken in onze omgeving niet 'n beetje verwaarloosd in den afge loopen zomer, het seizoen waarin je altijd tijd te kort komt? Is de winter ook niet de tijd van 't Jaar, waarin de karig met aardsche goederen bedeelden het meest die karigheid voelen en het sterkst be hoefte hebben aan extra-hulp en medeleven. (Vindt u dit laatste 'n over bodige bijkomstigheid, dan kunt u 't hoogstens brengen tot „aan liefdadigheid doen". Geen sympathiek bedrijf vindt u wel?). En ja, dan is het naderende jaargetijde ook nog het seizoen van de onderlinge Verzet der groote lichamen. Naar Aneta verneemt vertegenwoordigen de preferente inschrijvingen op de nieuwe Indische leening 1937 negentig procent van het totaal bedrag, dat daar te landè aan de te converteeren leeningen uitstaat. De preferente deelname van het publiek in Indië vertegenwoordigt een percentage van 84. Onze financieele medewerker schrijft ons het volgende: Ofschoon eenigerlei officieele gege vens op het oogenblik van schrijven (Vrijdag in den namiddag) nog niet bekend zijn, zoo staat het toch wel reeds vast, dat de Ned.-Indische Re geering een missprong heeft gedaan, toen zij besloot haar geheele schuld op 3'/i basis te brengen. De machtige 912 millioen leening (waarvan 340 mil- Jioen reeds bij de fondsen was ge plaatst) is ondanks haar gunstigen koers van uitgifte en de gunstige af- lossingsvoorwaarden feitelijk als mis lukt te beschouwen. Bij het bekend worden der uitgifte meenden wij nog, dat er een mogelijkheid aanwezig was, dat de leening zou worden volteekend. niettegenstaande de tallooze bezwaren, die er voor den houder beston den, om thans definitief de 3°/o basis als standaard-rente te aanvaarden. Inderdaad zouden de individueele beleggers waar schijnlijk noodgedwongen dezen stap heb ben gedaan, ware het niet. dat er onder de groote lichamen, levensverzekerings maatschappijen, spaarbanken, enz. verzet begon te ontstaan tegen de politiek der regeering om den rentestandaard, het koste wat het wil, omlaag te drukken. Men overwoog niet ten onrechte, dat in .het algemeen tegenover zulk een verlaging van rente-inkomsten toch ook een evenredige vermindering van kosten van levensonder houd en vaste lasten zou moeten staan. En waar zulk een vermindering is uitge bleven, kwam men tot de conclusie, dat men de regeering niet langer kon volgen en dat de bom nu maar eindelijk eens moest barsten. Het is dus waarschijnlijk voor een aanzienlijk -deel aan de groote lichamen te wijten (of te danken), dat de conversie geen succes is geworden. Naar wij hoorden, hebben de levensverzeke ringsmaatschappijen van haar bezit ad 25 millioen gulden slechts ca 1 millioen ter conversie aangeboden. Ten aanzien van de gevolgen kan men voorloopig slechts dit zeggen, dat een ccnversie der Nederlgndsche staatsschuld voor onafzienbaren tijd in elk geval van de baan is. Voor Ned.-Indië, dat thans verplicht is, tot aflossing der 4°/o leenin gen over te gaan. ontstaan ongetwijfeld wel eenige moeilijkheden, die men echter met behulp der Nederlandsche schatkist wel zal te boven komen. De uitgifte dezer conversie is een waag stuk geweest. Thans blijkt, dat men heeft misgetast. Ons volk weigert den VU rente standaard te aanvaarden. Aan het Neder- landsch en Ned.-Indisch staatscrediet zelve doet deze mislukking natuurlijk geenerlei afbreuk. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het ligt voor de hand, dat de toestand in den veehandel zich ook gedurende de laatste dagen van deze week nog niet wij zigde. De kooplust was zeer onbeduidend, althans voor het gebruiksvee. Er bleef dan ook op de eindmarkten van deze week veel onverkocht en wat verkocht werd ging tegen aanmerkelijk lagere prijzen. Kortere aanvoeren, die we dan ook in de volgende week stellig verwachten, zullen den verde ren terugslag, die groote verliezen betee- kent, moeten keeren. De overvoerde rund- vleeschmarkt zal ook wel niet zoo lang duren, want in de afgeloopen week no teerden we voor 't rundvleesch gemiddeld 68 cent j>er Kg. lager. De vette stieren waren gisteren bijna niet te verkoopen. De vleeschmarkt is dus door het mond- en klauwzeer wel erg in 't ongereede geraakt, doch ten aanzien van den import van Deensch vleesch zal er, zooals de voorzit ter van den Bond van Vleeschimporteurs ons mededeelde, getracht worden om met Denemarken een regeling te treffen om voorloopig een minder kwantum te betrek ken. Hoogst waarschijnlijk zal dit reeds volgende week het geval zijn. Dit is een maatregel die alle lof verdient, want het zal blijken dat we dit vleesch over enkele maanden beter kunnen afnemen. Begrijpe lijk is het dat thans ook het andere vleesch, als kalfs-, lams- en varkensvleesch den druk van het goedkoopere rundvleesch ondervindt. De markten hiervoor waren dan ook algemeen in den loop dezer week wat zwakker. Voor het schapen- en lamsvleesch komt er als zeer nadeellge factor ook nog bij, de zeer slechte positie van den Franschen franc. Toch werd er gisteren nog wel wat voor Frankrijk gekocht. De prijzen voor schapen en lammeren waren evenwel van f. 1 tot f. 1,50, zware schapen wel f. 2 per stuk lager. De Leeuwarder varkensmankt sloot gis teren 1 cent per Kg. lager dan de vorige week en biggen en mestvarkens liepen sterk terug. Ook hier ter plaatse. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 SEPTEMBER. LEIDEN. Doopgez. Gem.: Voorm. half elf ds. ten Ca te. Egllse Wallonne: Voorm. half elf mr. J Ballu pasteur a St. Martin dl Ré. Ev. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. Makkink. Rem. Ger. Gem.: Voorm. half elf, ds Mispelblom Beyer Ver. v. Vrijz. Hervormden (Volkshuls): dr. Boerscma. Ger. Kerk in Hersteld Verband (Gerecht 10): Nam. 6 uur, ds. C. Vermaat. Vrijz. Chr. Federatiehuis (Gerecht 10): Nam. half een, dr. Boersema. Vrije Kath. Kerk: Voorm. half elf Gez. Mis. St. Bonlfaciuskapel Vreewijkstraat 19 AALSMEER. Ned. Herv. Kerk (Dorp)Voorm. 10 uur, de heer J. van Ginkel van Amsterdam; nam. 6 uur. ds. Y. Alkema. Ned. Herv. Kerk (Oost)Voorm. 10 uur, ds. Y. Alkema; nam. 6 uur de heer Brug man van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 8 uur, ds. Heerma. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, as. J. Knappersen. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam. 7 uur, ds. G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, de heer Baartman van Amster dam. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. 10 uur, ds. J. Stehouwer (Bed. H.D); nam. half zeven, ds. de Bruin. Hulpkerk Gouwsluis: Nam. half zeven, ds. Scheers. Kinderkelk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer Hoógteijling. Ned. Herv. Kerk Oudshoomscheweg) Voorm. half elf, ds. Scheers. Evangelisatie (Hooftstraat)Nam. half zeven, ds. Hoeuft van Velsen uit Ter Aar. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 u. en nam. half zeven, ds. Hartkamp. Chr. Ger. Kerk (v. Reedestr.) Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. heer Minnen van Apel doorn. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 6 uur, ds. Mulder. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 6 uur, ds. Bosch. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Th. Vriezen van Den Haag. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Th. Tonnon van Vlaardingen; nam. 7 uur, ds. Kuilman van Leiden (Jeugddiens) Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk.: Voorm. H),uur,en nam. 5 uur, ds. Hendrtksen. gezelligheid. Er wordt wel eens boos aardig beweerd, dat de uitwisseling van gedachten tijdens de „gezellige" mid dag- en avondbezoeken nu niet juist in de eerste plaats meehelpt aan de verdie ping des geestes. Maar u en ik vormen ;och hierop de uitzondering? En we gaan dus vol goeden moed en met de beste voornemens bezield het nieuwe seizoen in; het moet ons brengen v/at gezellige nieuwe dingen voor onze kleerkast wat mooie nieuwe dingen voor onzen geest. CRITICA. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (verbeterd bericht): Voorm. half tien ds. E. Warmolts; nam. 6 uur de heer Heymans uit Leiden. KATWIJK AAN ZEE. Gerèf. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Kerk (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. LEEVIUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm half elf en nam. half vier ds. Aalders. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer J. de Groot van Leiden; nam. 5 uur ds. Rutgers van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm half tien, dr. Ruys; nam. 4 uur ds. Bouma van Noordwijk aan Zee. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam.- 4 uur, ds. Ligtenberg. Oud-Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. half drie, leeskerk. NIEDWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, cand. Donker, van Alphen a.d. Rijn. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, cand. Baardman van Amsterdam. Evangelisatie: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer v. Scherpenzeel. NOORDWIJK. Geref. Kerk in H.V.: Voorm. 10 uur de heer A. C. Reuijl; nam. 3 uur, ds. C. Ver- maat. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur J. Streefland; nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Willem de Zwijgerkerk: Voorm. half elf, mej. dr. N. A. Bunning. Willem de Zwijgerkerk: Pinksterge meente nam. 8 uur, pastor P. v. d. Woude. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Geer ling. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 5 uur ds. Boukema van Leidschendam. Rem. Kerk: Nam. 7 uur ds. Heyn, RIJNSATERWOUDE. Ned, Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. K. van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 7 uur, leesdienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Hoeufft van Velsen; nam. half acht preek- lezen. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Warner. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 u. leesdienst. Zondag. Leger des Heils (Hooigracht 30)Samen- menkomsten voorm. 10 uur en nam. 7,30 u. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Bij eenkomst nam. 5 uur. Maandag. Gebouw Prediker: Ger. Bond, ds. p. Zandt van Delft, nam. 8 uur. Het Leldsche Volkshuls: „De nieuwe Dierenfilm", nam. 8'/4 uur. Leger des Hells (Hooigracht 30)Oogst en Dankfeest, nam. 7,30 uur, Pieterskerk: Derde en laatste zomer- concert, nam. 8>/4 uur. Dinsdag. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Bij eenkomst nam. 5 uur. Woensdag. Pieterskerk: Dank-Bedestond voor 't Chr, Onderwijs, nam. 8 uur. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventdeve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN! Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; .Illusie". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 27 uur doorl voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „Madame Bovary". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steensrtr. 39: 8.15 uur nam. „De geheime code". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haaxl. str. 7. „De trompet schalt". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. ,De Big van het regiment". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2>/j uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 18 tot en met Vrijdag 24 September as. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uu waargenomen door de doktoren v. Bockel, v. Driesum, Kort- mann en Lahr. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. Dagbladreclame verkoopt voor groot en klein. Dagbladreclame verkoopt zoowel voor de allergrootste als voor de kleinste bedrijven. Zoo besteedt het grootste warenhuis ter wereld, Macy, jaar in jaar uit ongeveer 80 'h van zijn enorm reclamebudget van 3.000.000 (zijnde 3 van zijn omzet), aan advertenties in dagbladen. 7772 Maar daarnaast vindt men ook het geval van een eenvoudigen kunst handel, die 150 gulden in dagblad reclame belegde en daardoor een hoeveelheid etsen verkocht ter waarde van ruim 2200 gulden. Ver. der Vrijz. Hervormden (Gymn.zaal Raadhuis)Voorm. half elf ds. P. L. L. Post van Rijswijk. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur dr. Honders; nam. half zes, ds. ten Kate. Kievitkerk: Voorm. 10,05 uur, dr. den Hartog van Den Haag. NED. (HERV. KERK. Beroepen: te Fenum (als hulppred.) Th. C. Frederikse, cand. te Harlingen; te Ca- pelle (N.Br.) A. Vroegindewey, cand. te Waddinxveen; te 's Gravenhage (als hulp pred. in Wijk XVI) J. Spreij, cand. aldaar. Bedankt: voor Tienhoven J. Hengeveld te Stedum. GEREF KERKEN. Drietal: te Zaltbommel H. van Minnen, cand. en huljopred. te Grouw (Fr.), A. w. Sohaafsma, idem te Hoom en J. C. Streei- kerk, cand. te Zeist. Aangenomen: naar Ihrhobe (Oost-Fries land) H. Tien, cand. te Osterwald-Veia- hausen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6