LEIDSCH DAGBUD - Eerste Blad Zaterdag 18 September 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. Laatste Berichten Binnenland ZIEKENVERVOER Buitenland LUCHTVAART RECHTZAKEN SPORT GEVEILDE PERCEELEN MARKT Va BEURSOVERZICHT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 749. Hedenmiddag 3 uur: 754. BINNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 760,1 te Vardö. Laagste barometerstand 744,8 te Shields. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krachtige tot matige Z.-Westelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt met tijde lijke opklaringen. Waarschijnlijk regen buien. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen aan alle posten: „Weest op uw hoede". BUITENLANDSCB WEERBERICBT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt De depressiekern. welke gisteren aan den Ingang van het Kanaal was gelegen, heeft zich thans naar de Noordzee verplaatst, daarbij een weinig in diepte afnemend. Tengevolge van de krachtige barometer stijgingen, die zich over Frankrijk en West- Dultschland voordeden, is de luchtdrukgra- dlent in onze omgeving sterk toegenomen, zoodat het aan onze kust krachtig uit het Zuidwesten begon te waaien. Elders is het meest rustig weer. De depressie blijft den toestand nog in bijna het geheele waarne mingsgebied beheerschen. Op tal van plaatsen viel zware neerslag, terwijl de lucht meest zwaar bewolkt tot betrokken is. Over Ierland alleen heeft de nachtelijke opklaring een flinke temperatuurdaling tengevolge gehad. Door aanvoer van kou dere lucht werd het over Frankrijk iets kouder. Over Scandinavië is de temperatuur wat bestegen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z„ 12 gr. C., zw. bewolkt. Londen: Z.-W., 10 gr. C„ 1. bewolkt. Berlijn: Z.Z.W., 15 gr. C„ 1. bewolkt. Nice: Z., 16 gr. C., mooi. VISCHPRUZEN. IJMTJIDEN, 18 September. Tarbot f. 1.020.84 per k.g.; Tong f. 1.40 1.20 per k.g.; Heilbot f. 0.58 per k.g.; Griet f.3822 per 50 k.g.: Kleinschol f. 17.507 per 50 kg.; Bot f. 8.50 per 50 kg.; Kleinmid- del schelvisch f. 30 p. 50 kg.; Kleine Schel- visch f. 17.50 per 50 kg.: Groote gul f. 22 per 50 kg.; Kleine gul f. 18.50—7 per 50 kg.; Wijting f 82.90 per 50 kg.; Makreel f. 12.509.50 per 50 kg.; Kabeljauw f. 64 41 per 125 kg.; Leng f. 3.302 per stuk: Aan den afslag 2 trawlers: IJM. 83 met f. 1390 en IJM. 4 met f. 2830; 4 loggers: KW. 74 met f. 1370; KW. 105 met f.460; KW. 35 met f.640; RO. 1 met f.820. Binnen met versche haring VL. 142 met f. 670. Binnen van de haringvisscherit KW. 10 met 33 last (overgeladen naar Kat'-'1"-' Schar f. 4.90—2.90 per 50 kg. VLAARDINGEN, 18 September. Binnen van de haringvisscherijKW. 138 met 36; VL. 205 met 35; VL. 190 met 44; VL. 130 met 31; VL. 103 met 38 en VL. 78 met 32 last. Prijzen: Maatjes Noord f. 8.30; Idem Zuid f 7.708: idem minder f.77.20: Volle Zuid f.9 2010.30: Steurharing f. 7.30 8.30; IJle f. 7.30—7.80. LDCHTTEMPERATTJÜR. 9 uur voorm.: 54 gr. C. (12 gr. FJ. 12 uur 'smldd.: 56 gr. C. (13 gr F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 2 u. 36 m.; nam. te 3 u. 03 m. Voor Maandag Voorm. te 3 u. 11 m.; nam. te 3 u. 39 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 15'/» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Zondag: 7.39 nam. tot 6.08 voorm. Maandag: 7.37 nam. tot 6.10 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. Zondag: op 17 u. 52; onder 4 u. 07. Maandag: op 18 u. 15; onder 5 u. 24. VAN NIEUWKOOP - Oegstgeest - Tel. 2527 5629 (lngez. Med.) ITALIË. jeugdorganisatie in één lichaam vereenigd. Op bevel van Mussolini zal met ingang van 29 October a.s. het „Opera Nazionale Balilla" onder direct toezicht van de fas cistische partij worden geplaatst. Met in- !ang van dien datum zullen alle Italiaan- the jeugdorganisaties in één lichaam ver enigd worden, dat den naam zal dragen Tan „Giovinezza Italiana del Litterie". JAPAN. Be ongesteldheid van Prins Saionji. Omtrent de ongesteldheid van Prins «lonji wordt gemeld, dat hij een aanval ™d van treinziekite, gepaard gaande met en lichte beroerte. De polsslag, tempera- '"ur en ademhaling van den ouden staats kan zijn thans echter weder normaal. TSJECHO-SLO W AKIJE 'Bvaryk's stoffelijk overschot naar Praag overgebracht. Het stoffelijk overschot van president rjasaryk heeft gisteren Lany verlaten en tvr naar Praag overgebracht. Be ramen der groote warenhuizen zijn ™t rouw behangen en doen aan als cha- Jv'ies ardentes. De menschen op straat ÏÏJWJ rouwstrlkjes in het knoopsgat. De ^lantaarns branden. "a de opbaring werd gelegenheid gege- vn den president-bevrijder een laatsten "®*t te brengen. DE AFGELOOPEN WEEK TE IJMUTDEN. (Van onzen correspondent). In de week van 11 tot en met 17 Sep- tember was er heel wat leven in de brou werij en visch in de hal. Een enorme hoe veelheid visch is deze week den afslag in- en uitgegaan en de omzet was na venant. Deze zal naar schatting tegen de twee ton hebben bedragen, die verdeeld moeten worden over 51 trawlers, 28 log- I gers. 5 kotters en 4 haringschepen. Na tuurlijk hadden de trawlers het leeuwen deel, ongeveer f. 160.000 of gemiddeld f. 3100 per boot. De Noordzee- en haring- trawlers hadden gemiddeld per reis onge veer f. 3500 en daar de reizen over het al gemeen kort waren hebben de reeder.s alle reden om met genoegen aan deze week terug te denken. Het merkwaardigste van alles was. dat alle 14 trawlers, die op haring vlsschen. deze week aan de markt geweest zijn. Dat zegt twee dingen: ten eerste, dat de reizen kort waren en ten tweede, dat er de eerste dagen van de volgende week weinig haring verwacht kan worden Er is.heel wat haring in de markt ge weest, totaal zeker wel 15.000 kisten. Het getuigt van een vaste markt, dat de prijs beter was dan de vorige week. Donderdag en Vrijdag alléén waren er 8000 kisten, maar de prijs bleef voor de goede kwaliteit f. 3.50 a 14 per kist. Ondanks dat er deze week 84 schepen met versche visch aan de markt zijn ge weest. was het met. den aanvoer van Noordzeevlsch maar zoo-zoo-.- Kabeljauw en grove schelvisch kwam er -heel weinig. Dat er veel vraag naar visch was blijkt daaruit, dat ondanks dat er veel braad- schelvisch was, deze visch ook nog lang niet goedkoop was. Zooals de zaken nu staan, ziet het er voorloopig voor den handel slecht uit. De booten hebben nu nog behoorlijke vang sten, maar als het even verandert, zijn de tachtig booten, die nu in de vaart zijn, bij lange na niet in staat, de markt behoorlijk te voorzien. Het vraagstuk der inarktvoorziening wordt steeds urgenter. Deze week zou er minstens tweemaal zooveel Noordzeevisch geweest moeten zijn om den handel in staat te stellen, zich behoorlijk van viscfh te voorzien. En dat blijft den eersten tijd zoo of wordt nog erger. IJmuiden zit thans dringend verlegen om schepen, die niet te duur in exploitatie zijn. DE TIMOR WORDT BINNENGESLEEPT. (Van onzen correspondent). De stoomtrawler Timor van de Veem heeft op 200 mijl van IJmulden machine- schade bekomen, vermoedelijk van ernstl- gen aard. De trawler is opgepikt door de Derika 7 van dezelfde renderi;die met de Timor op sleeptouw naar IJmuiden komt. De schepen kunnen Zondagmorgen ver wacht worden. DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen Vissoherij-medewerker). Maandag waren er een flink aantal schepen aan de markt; de meesten hadden een reisduur van 4 a 5 weken. De ladingen varieerden tusschen 300 en 400 kantjes: een heel enkele uitzondering kon het tot 500 kantjes brengen. De slechte vangsten van de laatste weken kwamen in deze aan voeren wel duidelijk tot uitdrukking. Toch schijnen enkele schepen flinke schoten gedaan te hebben. Een Katwijk- sche motorlogger ving b.v. in één nacht 1000 kanties. Daar deze vangst voor het schip zelf veel te groot was, werd door andere schepen geholpen, die zoodoende een gedeelte van de buit ontvingen. Een aergeliik groote vangst komt echter maar sporadisch voor en verschillende schepen, die vlak in de nabijheid vischten. vingen In het geheel niets. J De marktprijzen hielden zich goed, hoe wel geen verdere stijging Intrad. Voor Steurharing werden eveneens nwoie prijzen betaald: een gunstige invloed hier op had de sterke prijsstijging van de versche haring. De verzending vindt regelmatig plaats. De eerste helft van den Russische verkoop werd verscheept; van verder verkoopen vernemen wij nog niets. Naar het ons voor komt wachten de Russen bii voorkeur eerst »roote aanvoeren af om dan van de ver minderde prijzen te kunnen proflteeren. Om den kostprijs van het product eenlgs- zins te benaderen, zal echter een belang rijk hoogere prijs bereikt moeten worden dan voor de eerste transactie werd be dongen. Van verschillende zijden nam de vraag nog toe. De binnenlandsche vraag naar Maatjes verminderde iets, terwijl.die naar Volle- en IJleharing belangrijk toenam. Sluiting der Staten-Generaal. Vereenigde vergadering van de beide Kamers. Hedenmiddag is de vereenigde vergade ring geopend van de beide Kamers der Sta ten-Generaal tot sluiting van de zitting, onder voorzitterschap van mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk, voorzitter van de Eerste Kamer. De voorzitter laat een Koninklijk besluit voorlezen, waarbij de minister van binnen! zaken en bij diens ontstentenis de minister van algemeene zaken wordt gemachtigd, zich naar de vergadering der Staten-Gene raal te begeven, ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De voorzitter benoemd daarna een com missie, die den minister in het gebouw zal ontvangen en uitgeleide doen. Deze commissie bestaat uit: de Eerste Kamerleden, de heeren van Citters en van Rappard en de Tweede Kamerleden mevr. BakkerNort en de heeren Schouten, Kor- tenhorst en Krol. Kort daarop treedt de minister van alge meene zaken, voorafgegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Colijn, minister van algemeene zaken, plaatst zich achter de ministerstafel en houdt de volgende sluitingsrede: Hare Majesteit de Koningin heeft mij op gedragen deze buitengewone zitting van de Staten-Generaal in Haren naam te sluiten. Sedert de opening zijn slechts enkele maan den verloopen. De voorstellen tot verande ring in de Grondwet zijn opnieuw in over weging genomen. Deze overweging is nog niet geëindigd. In naam van Hare Majesteit de Koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze buitengewone zitting van de Sta ten-Generaal te zijn gesloten. De voorzitter sluit daarop, nadat de com missie den minister heeft uitgeleid en in de vergadering is teruggekeerd, de vergade ring. DE OEFENINGEN VAN DE LICHTE BRIGADE. Prins Bernhard op het operaticveid. Ook de voortzetting van de tweede oefe ning der lichte brigade, welke over twee dagen is verdeeld, woonde Prins Bernhard hedenochtend bij. in gezelschap van majoor Phaff adjudant van HM. de Koningin en van zijn eigen adjudant ihr ir. W. G. Röell. Gisteren heeft de Prins de oefening tot vier uur te paard meegemaakt Bij Hengelo (G.) is Hij afgestesen en heeft zich eeniee oogenbllkken met de buitenlandsche militaire attachés onderhouden. Nadat de Prins afscheid van de attaché's en zijn patrouille had genomen, is hij per auto naar ae ..Piet Hein" teruggekeerd. De oefening eindigde hedenochtend om streeks half elf Maandag zal de lichte brigade haar laat ste éigen oefening houden en D'nsdag deel nemen aan de groote manoeuvres onder leiding van den commandant van het veld leger. Uit het Verre Oosten. De Chineezen hebben de diiken doorge stoken van de waterwegen ten Zuidwesten van Peiping. Dit gebied is thans over stroomd De bedoeling van deze actie is den Japanschen opmarsch te stuiten en de 50.000 Chineesche soldaten te redden, die volgens een bericht uit Peiping omsingeld zouden zijn. Geheel Ohina herdacht vandaag den zesden verjaardag van het incident van Moekden. dat de inzet is geweest van de verovering van Mandsjoekwo door Japan. Sjanghai is met nationale vlaggen en vlag gen van de Kwo min tang versierd. De Chineezen zullen vandaag geen vleesch eten en slechts eenvoudige maaltijden ge bruiken, DE POSTVLUCHTEN. Vanochtend om 6.02 uur is de „Nandoe" met zes passagiers van Schiphol naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is de lieer Hulse- bos. Voor de tusschen-trajecten hebben vijf passagiers plaats besproken Het toestel heeft 116.417 KG vracht, 476.895 KG. briefpost en 16 580 KG. pak- ketpost meegenomen. HET CONFLICT IN HET HARING- KUIPERIJBEDRIJF TE VLAARDINGEN. Ultimatum een week opgeschort. Het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft met de leden kuipers en harineoakkers te Vlaardingen vergaderd. Den leden is geadviseerd op het voorstel als door den rijksbemiddelaar gedaan, in te gaan, het ultimatum dat 20 September af loopt een week op te schorten en bespre kingen aan te gaan met de werkgevers over het door den rijksbemiddelaar geformu leerde voorstel Dit beteekent. dat de werk gevers bit deze besprekingen zullen moeten ingaan op het door den rijksbemiddelaar voorgestelde te komen tot een loonsverhoo- gine zoo dicht mogelijk liggende bil 10 Dct. Het advies van het bestuur is door de ar beiders aanvaard. De besprekingen met de werkgevers sullen in de week na 20 Sep tember worden gehouden. KANTONGERECHT ALPHEN. Verkeersovertreding. Een zeer langdurige behandeling vorder de de zaak tegen P. B. uit Bodegraven, die komende van de richting Woerden vlak voor Bodegraven als bestuurder van een vrachtauto op het signaal van een achter hem rijdenden autobestuurder W. eerst naar rechts was uitgeweken om hem te laten passeeren, doch toen deze passeerde of wilde passeeren weer links was gaan rij den, waardoor W. met zijn auto in een sloot was gedrongen. Verdachte beweerde dat hij naar links was uitgeweken omdat na het signaal de achter hem rijdende niet passeerde en de weg met kuilen zat en hj) moest uithalen voor naar den weg loopende dammen van boerenwoningen. Verschillende getuigen bevestigden ech ter de feiten overeenkomstig de tenlaste legging, terwijl een getuige a décharge in denzelfden geest verklaarde als verdachte. De ambtenaar hield een uitvoerig requisi toir en wilde alle omstandigheden door verdachte aangevoerd als verzachtend la ten gelden, doch vorderde een boete van f. 30 subs. 20 d. Vonnis f. 25 subs. 15 d. SCHAKEN. De wedstrijd EuwèAljechin Het Euwe—Aljechin-comité deelt ons mede, dat de officieele opening van den wedstrijd EuweAljechin is vastgesteld op 4 October a.s., des avonds om halfnegen in hotel de Witte Brug te 's-Gravenhage. De officieele openingsplechtigheid, waar voor thans reeds groote belangstelling blijkt te bestaan, zal geschieden door den minister van onderwijs, kunsten en we ienschappen. prof. dr. G. J. Slotemaker de Bruine, Talrijke autoriteiten, die ultgenoodigd zijn deze plechtigheid door hun tegen woordigheid luister bij te zetten, hebben bereids toezegging gedaan, dezen avond te zullen verschijnen. Het comité wijst er met nadruk op, dat de openingsavond alleen toegankelijk is voor genoodigden Het EuweAljechin-comité verneemt van den wedstrijdleider Geza Maroczy, dat hij. in verband met zijn leiderschap van den schaakwedstrijd tusschen dr. Euwe en ar. Aljechin, een paar dagen vóór den aanvang van den wedstrijd in Holland zal aankomen. KERES REMISE MET CAPABLANCA. De achtkamp in Oostenrijk. De resultaten van de gisteren gespeelde partijen voor de zevende ronde van den Achtkamp luidden: PetrovEliskases 10 FlohrRagozin '/«-'/» KeresCapablanca Vi-'/i Fine—Reshevsky afgebroken. De stand na de zevende ronde, dus nu Je helft van den achtkamp achter den rug is, luidt; 1. Keres 5 punten. 2. Capablanca 4 punten. 3. Fine 3'/. p.. plus 2 afgebr. partijen. 4. Flohr 3'/: p. plus 1 afgebr. partij. 5. Ragozin 3'/; pnt. 6. Reshevsky 8 p. plus 2 afgebr. partijen. 7. Petrov l'/j punt. 8. Eliskases 1 punt plus 1 afgebr. partij. LEIDERDORPSCHE SCHAAKVEREENIGING. Het schaakseizoen is voor bovengenoem de club weder begonnen. Op deze eerste bijeenkomst richtte de voorzitter de heer A. v. Klaveren, een kort welkomstwoord tot de aanwezigen. Besloten werd evenals het vorig jaar, weer met twee tientallen deel te nemen aan de competitiewedstrij den van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De voorzitter deed op de spe lers, die voor deze tientallen werden aan gewezen, een dringend beroep om bij el- ken wedstrijd van deze competitie aanwe zig te zijn. Tot afgevaardigden voor de vergadering var den Leldschen Schaakbond werden aangewezen de heeren Van Doorn en Corts. Ten overstaan van notaris C. J. F. Dolk te Leiden. De landbouwerswoning met stalling, schuren, wei- en hooiland te Aarlander- veen. Noordelnde 50, groot 19.74.36 H.A., in bod f. 47.500, kooper de heer H. N. Pen- nings te Hoogmade voor f. 47.500. Een perceel weiland ten N.W. van het voorgaande, groot 3.72.20 H.A., in bod f. 12.000. koopers de heeren H. en A. L. den Blanken te Warmond voor f. 12.000. De landbouwerswoning met schuren, stalling, wei- en hooiland te Hoogmade, gem. Woubrougge in den Fréderikspolder, groot 16.13.17 Hectaren, in bod f. 30.500, kooper de heer P. de Jongh q.q. te Leiden voor f. 32.000. Het opstalrecht van den grond met het huis te Hoogmade, gem. Woubrugge B 318. groot 1.97 Are. in bol f. 620. kooper de heer G. J. van Tol te Hoogmade voor f.845. Ten overstaan van notaris A. D. VIJgh te Lelden. Het terrein met loods, gebouw en erf, Maredijk naast no. 15, in bod f. 5350, koo per de heer W. J. Wurzer te Leiden voor f. 5350. Het huls met tuin en schuurtje Stad houderslaan 28, in bod f.3550, kooper de heer J. Brouwer q.q. te Leiden voor f.4150 Het fabrieksgebouw met woonhuis en erf 1 Maredijk 15 is niet gegund. Het huis Utrechtsche Veer 16 is niet af geslagen. op een dergelijk verloop van zaken had voorbereid. De Nederlandsche staatspapie ren met een rentetype van minder dan 4 procent werden meerendeels fractioneel iets lager afgedaan, doch groote koersver schillen kwapian niet voor. De vier pro cents obligatiën Nederland en Ned.-Indlë bleven nagenoeg op peil; van de buiten landsche soorten waren de Fransche fond sen wederom aan eenig aanbod onderhe vig. Op de aandeelenmarkt bestond heden een flauwe stemming en algemeen had het aanbod de overhand. De verschillende fac toren voor spanning en onberekenbaarheid die zich den laatsten tijd hadden doen ge voelen, hebben de mentaliteit van het pu bliek, wat belang bij de beurs heeft, on dermijnd en het was te voorzien, dat zulks te eeniger tijd tot uitdrukking kon komen in een vrij heftige daling, daar onder de huidige omstandigheden het absorptiever mogen van de markt wegens afwezigheid van kooplust gering is, zoodat er niet veel behoeft te gebeuren om een flinke reactie te voorschijn te roepen. De hernieuwde da ling in Wallstreet maakte heden een on- aangenamen indruk en gaf blijkbaar den stoot voor de koersdaling die zich heden voltrok. Op alle afdeelingen van de locale markt waren de verkoopers in de meerderheid, zoodat algemeen koersverliezen werden ge leden en in verschillende gevallen groote r.adeellge verschillen moesten geregi streerd. Op de Petroleumafdeeling verkeerden Koninklijken scherp in reactie, en ten op zichte van gisteren verloren die een 15 procenten. De Suikerfondsen brachten het er niet veel beter af, in verband slechts behoeft te worden gewezen op H.V.A.'s, die een goede 10-tal punten verloren zagen gaan. Op de afdeeling der industrieelen hadden de Philips-aandeelen het zwaar té verantwoorden, want deze leden ten op zichte van de vorige midden-koersen een verlies van een 20-tal procenten. Aku's en Unilevers werden mede lager genoteerd. Rubberaandeelen waren algemeen aange boden. Amsterdam Rubbers kwamen be langrijk lager te liggen, en eveneens was dit het geval met verschillende minder courante soorten. Ook de scheepvaartpapieren hadden on der aanbod te lijden, zoodat allerwegen verliezen werden geleden. Later op den ochtend echter scheen er grond In de markt te komen, en brak zich een betere stemming baan, zoodat op alle afdeelingen een opwaartsche richting werd gevolgd, waarmee een gedeelte van de verliezen kon worden ingehaald. Doch per saldo moes ten alle fondsensoorten een flinke veer laten. De Scheepvaartpapieren boden ver houdingsgewijze nog het meest weerstand. Voor Amerikaansche fondsen bestond een zwakke stemming en de bekende toonaan gevende aandeelen werden beneden New- Yorksche pariteit afgedaan. WISSELKOERSEN. Londen 8.99 3/4: Berlijn 72.80; Parijs 6.14 3/4; Brussel 30.52"/»; Zwitserland 41.65: Kopenhagen 40.1T/i; Stockholm 46.40 Oslo 45.22»/»; New-York 1.815/16; Praag 6.35; vrije lires 9 60; reislires 8.65; lire bankpapier 7.70—8. Prolongatie Part. dis. 1/161/4; dag geld 1/4. AMSTERDAM, 18 Sept. Het feit dat de vrije inschrijvingen op de Indische conversieleerling ten volle wor den toegewezen, maakte op de beurs niet veel indruk aangezien men zich blijkbaar LEIDEN, 17 September. Noteering Coöp, Groenten-, Fruit- en Blöemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Roode kool per 100 K.G. f. 2.504.60; Sa- voye kool 2.604.30; Groene kool 2.30 4.40; Prei 1.60—3.20; Kroten 1.20—2.00; Kroten gekookt 5.007.00; Uien 1.205.50; Peen 1.005.90; Aardappelen 1.602.60: Sla 2.00; Druiven 10.0024.00; Snijboonen 4.0026.00; Stokbocnen 4.00—16.00; Pronk- boonen 2.005.00: Stamboonen 4.0011.00; Postelein 2.004.00; Spinazie 2.006.00; Tomaten A 4.00—6.20: B 4 00—6.60; C 4.00 —5 60: CC 4.00; Andijvie per 100 stuks 60 tot 80 cent; Komkommers 1.50220; Bloemkool 1.5014.70: Meloenen 4.00 17.00; Salade 0.60—1.10; Perziken 0.60— 11.90; Knolselderie 2.102.50; Rabarbar 20 cent. Kroten per 100 bos f 5090; Pie terselie f.30; Selderie 3080; Bleekselderie 6: Peen 2.506: Raapstelen 0.501. LEIDEN, 1318 Sept. Turfmarkt. Lange Turf, geen aanvoer. Prijs per 1000 stuks: f. 7—8. LEIDEN. 18 Sept. Botermarkt. Fabrieks- boter. prima f. 1.47 per K.G.; Boerenboter prima f. 1.401.50. Aanvoer 550 K.G. Han del matig. LEIDERDORP, 17 September Kippen eieren 4,705,10; Boter 6668; Kaas 22— 30; Kippen 2565; Eenden 4570; Hanen 2585; Konijnen 0,151,90. NIEUWKOOP, 17 September 3226 Kip peneieren 4,205,00. ROELOFARENDSVEEN. 17 September Druiven 1011; Meloenen 412; Bloem kool 8—9; Peen 4—5; Tomaten 5075; Andijvie 6070; Sla 0,601,50; Snijboonen 1,552,00; Stek 90; Princesseboonen 0.80 1,05; Dubb. Stamb. 45—80; Peulen 1,90. WESTLAND. 17 Sept. Aardbeien 70—75, alicanten 2126, frankenthalers 2024, golden champ. 27—33. gros colman 30, gros rnaroc 31, dubbele boonen 74100. snijboo nen 1417. sla 60100. kroten 100. prei 280, selderij 80140, netmeloenen 821, suikers 1025. ananasmeloenen 9—22. car- bonkels 1825. eieren 4.905.20. komkom mers 150230, roode kool 120210. savoye kool 170190. tomaten A 5660. idem B 64. spruiten 35105 ZOETERMEER, 17 September. Eieren- veiling Aanvoer 600 stuks. Kippeneieren 4.705,65; Eendeneieren 3,653,90; Kal koeneieren 7,50. TER-AAR, 17 Sept. Spinazie per kist van 4 KG. f. 0.24—0.27, andijvie f. 0.08—0.22 - Peulen f.11.30; snijboonen f.0.400.70; prinsesseboonen f. 0.801.30; dubb. stam- prins. f. 0.501.35; vitte pronkb. f. 0.20— 0 26; spekboonen f. 0.40, alles per 10 KG. Postelein f.22.50. Uien f. 1.702.90; roode kool f. 22.50; witte kool f. 1.20; savoye kool f. 2.10, alles per 100 KG. Radijs f 0.60 —0.70; rabarber f. 1.90; peen f. 2.504.20, alles per 100 bos. Sla 60—100 ct. per 100. Bloemkool l1/»13 ct„ meloenen 413 et., komkommers f. 1.502.30. Tomaten A f.2 —2.70. Augurken fijn f. 1.10—6.10; f. bast. f. 0.75; bast. f. 0.75; grof f. 0.61—0.69; stipp. f. 0.12'/»; komk. f. 0.21; kassnijboonen 1.55 —1.90; druiven p. p. 12—13 ct.; selderie 30 70 ct.; raapstelen 3060 ct. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3