CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Jullie hebben je braaf aan ons afspraakje gehouden, hoor. En aan het plofje, dat ik zoo af en toe ,in de brievenbus hoorde merkte ik al, dat het voor verschillenden heel makkelijk was, nu mijn adres te weten! Voor jullie, inzenders(sters) van al de blauwe, gele, rose, lila of witte envelop jes, die zoo beurtelings uit mijn brieven bus te voorschijn kwamen, is 't maar wat prettig dat ik niet vlak bij het Leidsch Dagblad woon, maar juist in dat andere stadsdeel; een voordeeltje voor jullie, 't spaart je een heel loopje. Voor mijn ver dere raadselfamilie blijft het loopje wel hetzelfde, maar ik merk, jullie vinden het ook leuk, mijn adres te hebben en nu te weten, waar jullie Raadseltante „zetelt" en uit welken hoek de Raadselwind waait. 't Lijkt, of mèt het eindigen van de va- canties, de zomer meteen afscheid heeft genomen, hè. Het wordt al echt herfst achtig. Maar, dat brengt ook weer zijn ge noegens mee! De mooie kastanjes, die jullie natuurlijk ijverig zoeken en verzamelen; later de kastanjestelen, in welken tijd mijn heele Raadsel jeugd „brilt"; dan de „neu zen", die je zoo fijn kunt laten vliegen, (weet jullie 't?)Ja, in eiken tijd van het jaar is wel wat te genieten. En dan nadert, speciaal voor ons, Lei- denaars, al weer met rasse he schreden, de jaarlijksche groote feestdag, de 3e October. Daar zullen jullie je toch ook al weer op verheugen! Zoo springen we, met tusschen- poosjes, steeds weer van 't eene pretje in 't andere! En na 3 October? Ja, dan komt er een poos niets bijzonders. Of zal ik jullie dan na enkele weken weer in een pretje laten vallen? Maar een pretje, waar voor je werken moet; ons extraatje in de Kinderkrant! Dan heb je toch na 3 Octo ber alvast weer iets fijns in 't vooruitzicht. Het tweede raadsel was moeilijk, hè? Van hen die, het opgelost hebben, hadden de meesten nog voor „bril" geraden: spiegel tje of eau-de-cologge. Dat vind ik ook goed bedacht. Nu weer aan de briefjes. Alida van der Holst, wat« een gezellig langen brief! Op je eene vraag kun je hier 'cove n antwoord vinden. En van de anekdoten; ja, er zijn wel ingestuurd, maar ik kan er nog meer gebruiken. Dat zijn al heele stukken, die je zelf naait. Wat een voldoening voor je, zoo'n zelfgemaakt jasje of blousje aan te trekken. Adri Arbouw, nu hopen we dus, dat die gedachte over het poesje ook werkelijkheid zal worden. Heb je al zooveel huiswerk? Jannie van Biezen, ja, die oplossing van het „groote raadsel" was zeer welkom bij jullie, hè? Moet je broertje geen raadsel neefje worden? Tine Verbiest, zoo, dat was fijn, de ver jaarsvisite bij je nichtje Trijntje. En ik geloof graag, dat jullie aan lekkers en heerlijk spelen niet te kort zijn gekomen! Trijntje van den Bosch, ik lees hier in de briefjes van je nichtje en jou achter elkaar, hoe 'n fijne dag het was verleden Zaterdag. Wil je ook een wensch van me hebben in je nieuwe album? Nu, die geef ik je graag. HARTJESBLOEMEN. Drie roode hartebloemen, Ze bloeien zij aan zij, Aan ééne zelfde stengel, Een trouwe hartenrij. Ze houden steeds elkander vast En deelen alle lust en last. Zoo moeten kind'ren, groot en klein Met al hun broers en zusjes zijn! Viertal Hartevelt, ja zeker, jullie hoofd onderwijzer ken ik wel. Je kleine zusje wordt wel een beetje verwend door haar vier groote zussen, denk ik. Een echt Ben jaminnetje, al is zij dan een meisje! Pauius en Willem La man, wat bedoel je van je Oom; een beetje duidelijker zijn, Wim. Dat was leuk Woensdag; er is veel te kijk en te koop in zoo'n grooten winkel. Hoeveel kleuren inkt hebben jullie wel? Marietje Laman, aardig dat je een zak doekje mocht koopen. Ja, ik ken mijnheer W. Je zit al in de achtste klas, is 't niet? Leny Hartwijk, neen, zoo'n gedwongen vacantie nu is niet leuk. Je hebt je op lossingen er toch maar goed afgebracht, al vond je.de raadsels moeilijk. Nu zul je me toch vast kennen, als je me eens tegen komt, nu je zoo vaak naar me kijkt! Ook hartelijke groeten aan je Vader en Moeder. Janny en Wouter van Kampenhout, boos ben ik natuurlijk niet, alleen erg Wij, dat jullie weer insturen. Ik begrijp best, dat er in jullie vacantie niet van kwam, vooral, waar je zoo heerlijk uit was, Nu blijven jullie dus weer trouw. Bennie de Bruin, ongeveer een derde van onze raadselkinderen heeft je raadsel ge raden, dus 't was wel moeilijk, zooals ik je al schreef. Het tweede, „bril", hadden maar enkelen (zie boven). Ja, mijnheertje Ongeduld, je tweede raadsel krijgt ook een beurt. Vuurwerk aflaten is meer werk voor grooteren, hè! Bernard van Vliet, ja ik begrijp, dat het Oranjefeest jullie geheel in beslag nam. Is Adriaan voor één dag uit, hij heeft nu toch weer school. Letta Vet, prettig, dat je me nog even g:hrijft. Zoo, Jaantje is dus uit geweest. ij dat meisje, dat roodvonk heeft gehad? Jaantje schreef me eenigen tijd terug al, dat ze er heen zou gaan en hoe ze er naar verlangde. Groeten ook aan haar. Trijntje Bergman, je bent nu weer aan school gewend, hè? 't Zou nu niet aange naam meer zijn aan het strand. Dank voor je raadsels. Liesje van Driel, je had dat raadsel dan toch maar goed, al vond je het „raar". Ja, dat van de deur was een echte strikvraag. Marianne Immink, natuurlijk mag je raadsels insturen, graag zelfs. Maar nu is deze juist wel heel erg bekend. Lucia Lut, ik was al weer blij te lezen, dat je niet ziek was, alleen de „vergeet- ziekte", dat overkomt iedereen wel eens. Heb je mijn adres gelezen, voor jou mak kelijk. Ttieneke van Manen, dat was een leelijke tegenvaller, van je jaartallenschrift. Wat aardig, dat je broer zoo ook altijd het krantje leest. Maar die van 4 September kreeg hij dus met een hap er uit! Ik ben natuurlijk blij met die mcoie plaats in je kamer. Pr ij na Slootweg, jammer, Prijna, je had dezen keer niet genoeg goede oplossingen. Volgende week maar weer beter, hè. Ans Outshoom, prettig, dat je weer aan de tafel schrijft, dus.... weer beter bent. Als ik nu eens net uit de deur kom, als je langs gaat naar je Oma, loop je maar even naar me tce, hoor. Neen, met zwem men is het nu afgeloopen, 't water is al zoo koud. Vroeg herfst dit jaar! Coba Verlind, dus je gaat voor zes weken weg. We zullen hopen op een heerlijke Octobermaand voor je. Vertel me er nog maar wat over, graag. Jaap Kruit, dank voor je raadsel. En wat jij graag wilt: lees de correspondentie maar goed hierboven, dan kun je raden, wanneer ongeveer. Wim en Cor Bekkering, ik ben blij, dat jullie nu bevredigd zijn. Hoe is het met Moortje? Marietje Hoppenbrouwer. Natuurlijk mag je weer meedoen, en nu hopen we dan, geregeld. Je vraagt naar prijsraadsels? Wat denk je? Lees maar goed de corresp. aan allen. Rie Kettenis. Ja. 't strandweer schijnt voorbij te zijn; 't strand lokt nu niemand moer. En doe je neg aan korfballen? Geen enkel foutje, m'n compliment! Het raadsel lijkt me aardig, maar je stuurt geen op lossing er bij. Geef je die volgenden keer? Jo Outshoorn. Makkelijk voor Moeder, als jij over eenigen tijd kunt koken. Leuk, dat je nog net op tijd je 2e raadsel wist; je had nu haast alles goed. Marietje Prenen. Ben je nu weer heele- maal goed? En waar woon jij? Dan zullen we elkaar wel eens zien. als het zoo dicht in de buurt is. Anny Boekestein. Wat een langen brief, wat veel nieuws! Je krijgt telegram stijl, anders wordt dit te lang; zoo ga ik je brief door, en tip alles aan. Weer beter? Typen fijn? Binnenkort eens een getypte brief aan mij. tegelijk oefening voor je! Gebruik niet al je mooie postpapier aan mij. zonde! Van vorige betrekking kijk ik op, blijde verrassing van nieuwe. Dit meer voor jou geschikt, hartelijk gelukgewenscht er mee. Geen foto's overgenomen van mej. Koopm. v. Boekeren. Graag dus nieuwe van je. Niet zoo laat naar bed!! Guur weer, hu! Comelis Arbouw. Dank voor je raad sels en anekdoten, alles kan ik gebruiken. Makkelijk voor je, mijn adres, hè? Lenie Brocaar. Ja, dit Is ook een erg aardig plaatje, nu stel ik me alvast voor, hoe groot jij en je zusje zoowat zijn. Een kiekje zou ik fijn vinden, dat begrijp je. Je schreef netjes, de vlek zal ik dan maar niet zien! Dus mijn adres was jou ook welkom Henny Hoogstraten. Ik brandde al van nieuwsgierigheid, toen ik je kleine dikke briefje opensneed. En wat een verrassing, liefst maar twee tegelijk. Ik ben er erg blij mee, en bedank je hartelijk, ook je Moeder. Ik leg een album aan van mijn Raadsel - jeugd, daar kom Je ln, dus vergeet ik je later niet. Leuk, dat ik je van voren en op zij kan zien. De derde verrassing was de lange brief, dien je zelf schreef. Heerlijk, dat Je naar Oma gaat; 't is niet naast de deur. Jij houdt zeker wel van zoo'n verre reis? Prettig, dat ik je nu een eind looper uitspaar. Oef. wat veel voor jou alleen. Cobi Lindhout. Deze week alleen eer hartelijk groetje van mij terug. Jettie de Bree. Je nichtje moet dus nog erg oppassen, 't Is te hopen, dat het goed blijft gaan met haar oogje. Abraham Fakkel. Jullie hebben Moeder een feestelijke verrassing bereid op haar verjaardag. Ik begrijp, dat het leuk voor haar was. En gelukkig ben Je weer beter. Gerrie Keinemans. Neen. nu kon je nog niet meedoen aan de wedstrijden. Troost je maar. je kunt nog jaren genoeg er aan deelnemen. En kijken was ook leuk. Emma de Groot. Je raadsel is geschikt, hoor, grappig, ik moest er om lachen, 't Komt aan de beurt. Ik verwen ie nog maar eens, zooals je ziet. Geertrui de Groot. Nog een wensch, zie ik. In de tweede maand van het jaar, en dan 23. Je raadsels zim ook geschikt, welbedankt. Lena Prevo. Wat leuk van die prijs. Je bent een goed plantenverzorgstertje dus! De oplossing van het le raadsel was anders, zooals je ziet, maar ik vond jouw oplossing toch knap bedacht, hoor; mijn compliment! Dat is waremoel al weer een pluimpje, merk ik. Marie Brokaar. Leuk, dat je me even schrijft, bij de raadsels. En dan ben ik wat blij. jóu ook bevredigd te hebben. Jullie schrijven toch maar liever aan een b?ken- de Tante, hè? Rika de Graaf. Ja, breien vind ik ook prettig. En nuttig tegelijk, in jouw geval zeker. En 't past bij een Leidsch meisie, want je weet; „nraten en breien, doen de meisjes in Lei(d)en." Of ben ie het óaar niet mee een^o .Ta. 't is voor ion dichtbij, prettig. Jan Bronsgeest. J<* raadsel krijgt wel een beurt, maar niet direct. Er zijn zoo- velen, die al ong^rhildi? uitkeken. Loo^t je horloge nog goed? Jack en Suze de Geus. Wat eenig. dat ie Vader jullie al ingelicht had; dat kon ik niet vermoeden. Jullie hebt je geheim prachtig bewaard. Alida Stikkelorum Neen. dat komt toch niet uit. van die school. Dan lijk ik zeker od iemand, die Moeder zich van vroeger herinnert. Dank voor je raadsel. Lvdia Botermans. Nu is het schrijven aan nvi nog veel prettiger, hè. nu ie mu kent. En genoot je weer in Valkenburg? Knan heb je de raadsels bedacht, wej- bedankt, ze krijgen een beurt Je moet je vr'^ndin 6 weken missen, hoorde ik. Tine van der Pot. Jammer, dat ie dezen keer maar 3 oplossingen goed had. Dat zal kleine smulpartijtjes geven op de vakschool, tenmyiste. als jullie goed ko ken! Bracht **aandag ie brief zelf in de bus bii 't Leidsch Dagblad? Tk zag luist een meisie een gelen brief in de bus ston- pen: ze was in een wipje weer weg. Fn ik dacht: welk nichtje zou dat ziin? Mientie de Water. - Is 't een beren-mschledenis nn Ie nostnatyers Nu zie ik den beer den brief iP7°n T" wt dus ook met mh'n adres! Leendert Ravensbereen. Natyurlnk kan het een weekje wachten, ik heb toch nog genoee van je. Maar je moet door ie huiswerk niet je naam onder de raadse vergeten. Ais ik 't niet zag aan „Leider- dorn" er boven, en je schrift herkende, had ik den brief er door od zij moeten leggen. Had Jan het te druk' Oroet-n aan 1hem. 't Is best. hoor. ie brief bii mil in d» bus te werpen. Veel dichterbij, hè. Jo Drabbe. Dat was oo 't nippertje. Nu, Jii hebt moed. om hh deze tempel atuur nog te zwemmen. Det zou ik je niet na doen: ie bent een rasechte zwemster. Vind je het niet zonde, al je mooie pamer aan mii OP t° c»hrniW>n? Dat is van mijn kant weer een heel epistel geworden. Maar, zie je, ik schrijf graag lange brieven. Dat zeggen jullie me niet allemaal na, hè? Maar zorg dus maar steeds, dat ik veel te schrijven kri.ig. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18