Vit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 September 1937 YISSCHERIJ-BERiCHTEN THIJS IJS EN DE BETOOVERDE EEND AALSMEER. Teraardebestelling van den heer P. C. Luyten. Onder zeer groote belangstelling ij> gis termiddag op de nieuwe algemeene be graafplaats alhier teraardebesteld het stof felijk overschot van den heer P. C. Luyten, Jn leven hoofd der Chr. School te Oost- einde. Voor de teraardebestelling plaats had, ls de kist, die door vele kransen ge dekt werd, in de aula opgebaard, waar op verzoek van ds. H. v. d. Linde gezongen is: Ps. 68 10. Allereerst zijn door den vader van den overledene diep ontroerende woor den ten afscheid gesproken. Vervolgens hebben het woord gevoerd: de heer J. v. d. Meer Pzn.. namens de Chr. Schoolvereeni- ging, de hoofden der Chr. scholen en het personeel der school van den overledene; de heer P. v. d. Meer Dzn., namens het college van notabelen en kerkvoogden der Ned. Herv. Gem.; dr. Sterk, inspecteur van het L. O.; de heer B. Wegman Cz. namens het bestuur van den Oosteinderpoelpolder: ds. P. v. Veen sprak als persoonlijk vriend en ds. H. v. d. Linde tenslotte als predi kant der Ned. Herv, Gemeente. HAARLEMMERMEER. Aardappelziekte. Door het vochtige weer der laatste dagen hebben de winteraardappelen in den Haar lemmermeer het hard te verantwoorden. De aardappelziekte breidt zich sterk uit, zoodat niet ten onrechte gevreesd wordt dat de as. oogst van dit gewas voor een groot gedeelte op een mislukking zal ult- loopen. Droog weer zal nog veel kunnen goedmaken. Met pensioen. Aan de wijkverpleegsters, zuster M. Fel- kema te Hoofddorp en zuster J. S. Hoebee te Badhoevedorp, wier in functie blijven door de Witte Kruis-besturen nog een jaar gecontinueerd werd, zal nu met ingang van 1 Januari eervol ontslag met toeken ning van pensioen worden verleend. Beiden zijn thans 18 jaren in Haarlem mermeer werkzaam geweest. In deze gemeente zijn gevonden een phototoestel en een jas. Inlichtingen op het raadhuis. De heer W. Huisken alhier slaagde voor het machinisten-examen diploma B. NOORDWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoote mej. G. T. E. Plug is benoemd tot leerares teekenen aan de Chr. Nijverheidsschool te Delft. NOORD WIJKERHOUT. Gouden kloosterjubileum. - In het St. Bavo-Gesticht herdacht broe der Ansbertus zijn 50-jarig klooster-Jubi leum. Met grooten luister werd dit feit herdacht, 's Avonds bracht de Harmonie een serenade. OEGSTGEEST. Diefstal van ruim f. 4000.- HILLEGOM. Levendige beurs. Het bezoek aan de bloembollenbeurs was gisteren flink; 165 kaartjes werden afge geven. In bijna alle soorten was een levendige handel tegen prijzen, die zich handhaaf den. De overschotten werden grif opge kocht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-overzicht. Ook deze afgeloopen week was er vol doende belangstelling voor de producten en ook over de prijzen viel, over het geheel genomen, niet te klagen. De aanvoer nam dagelijks toe. Het artikel boonen b.v., waar van op speciale boonenveilingen bijna niets meer komt, is hier nog volop aanwezig, en de prijzen zijn niet slecht. Prinsesseboonen brengen in de goede kwaliteit van f. 7 tot f. 12 per 100 K.G. op, en snijiboonen gaan graag weg tegen f. 914 per 100 KG. De waschpeen is flink wat in prijs gezakt. Wat niet zeggen wil, dat deze nu slecht is. Prij zen van f. 1.101.70 konden moeilijk stand houden. Nu varieerde de prijs van f. 0.75.— 1.20 per kist van 20 KG. Bospeen gaat als regel met de waschpeen mee. Thans is de bospeen op hooger peil gebleven dan de waschpeen. Bospeen noteerde per 100 bos van f. 6.10 tot f. 7.40. Voor breekpeen was geen vraag. Voor conserven wordt weinig gekocht. Bloemkool was steeds een ge vraagd artikel en in de prijzen tras weinig verandering te zien. Niettegenstaande voor export weinig werd gekocht (de prijzen woren hiervóór schijnbaar te hoog) bleef de prijs voor 1ste soort steeds tusschen f. 10.50 en f. 15 hangen. Naar gelang was de prijs voor 2de soort nog hooger, n.l van f. 3.50 tot f. 9.60. De kwaliteit der bloem kool ls hier best, vandaar dat uit verschil lende streken van ons land de vraag naar Katwijksche bloemkool groot is. Sla ging deze week ook iets beter weg, althans voor goede kwaliteit. De noteering was van f. 0.60 tot f. 1.60 per 100. Uien bleven zoo ongeveer in denzelfden prijs. Inplaats van pootulen zijn de zaaluien verschenen. Be taald wordt hiervoor van f. 2.60 tot f. 3.20 per 100 KG. Een matig prijsje. Ook kroten waren niet erg gevraagd. Voor dit product moet men even dieper in het najaar zijn. Thans koopt men voor f. 2.20 tot f. 2.70 per 100 KG. Met roode en gele kool wordt nog geen haast gemaakt. De prijs is nog te laag, van f. 2 tot f. 2.50 per 100 KG. De omzet aan de veiling is ongeveer 13 pCt. hooger dan vorig jaar op denzelfden da tum. Het algemeen verloop is dus nogal bevredigend. KATWIJK AAN ZEE. KONIJNENFOKKERS EN PLUEMVEE- VEREENIGING „KO-PLU-KO". Ledenvergadering. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. De voorzitter de heer C. van Bee- len heette allen welkom. HU deelde mede, dat vele vereenigingen en particulieren in en ver buiten Katwijk eereprüzen voor de in December a.s. alhier te houden nationale tentoonstelling hebben beschikbaar ge steld. De 2de secretaris de heer I. W. Colpa las de notulen der vorige vergade ring. Vervolgens werd besproken de agenda der te houden Jaarvergadering van den „Raad van Beheer". Als afgevaardigden naar die vergadering werden benoemd de heeren W. v. d. Bent en C. v. d. Boon. Tijdens de pauze werden door eenige leden nog eereprijzen voor de a.s. tentoonstelling geschonken. Na afdoening van enkele huis houdelijke zaken volgde sluiting door den foorzitter. Geen spoor van de daders. Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben gisternacht inbrekers een bezoek gebracht aan een villa aan de Julianalaan alhier. De indringers hadden een goede buit, daar zij voor een bedrag van ruim vier duizend gulden aan sieraden hebben gestolen. Verder ontvreemdden zij een chèque- boek van de Nederlandsche Handel- Maatschappij, vijftig Engeische ponden en een aantal voorwerpen van minder waarde. Zij hebben zich toegang verschaft door het indrukken van een ruit van de keuken deur. Des morgens heeft de dienstbode de in braak ontdekt. Verschillende kasten en bureaux zijn met geweld opengebroken. Onmiddellijk stelde de politie een uitge breid onderzoek in. doch tot nu toe ont breekt van de daders elk spoor. AARLANDERVEEN. De Geref. Kerk droeg voor de Zending aan de classis Woerden f54 af. ALPHEN. HET NOODWEER VAN GISTERAVOND. VOORSCHOTEN. Hevige regenval. Tijdens den hevigen regenval van gister middag kwamen in onze gemeente ver schillende straten blank te staan Het meeste gedupeerd waren de bewoners van de huisjes in de Schoolstraat, die iets onder het niveau van de straat liggen. Volgens inlichtingen viel niet minder dan 33 m.M. regen. - VEUR-LEIDSCHENDAM. Oplichter slaat zijn slag. De goudsmid H. den Baars, Damlaan 63 is in korten tijd voor de tweede maal het slachtoffer geworden van een oplichter. Woensdag vervoegde zich in den winkel een .heer", die een gouden ring wenschte, waarop de echtgenoote van B. een collectie voor legde. De „heer" maakte keus, doch wenschte. dat de ring nog iets zou wor den veranderd; den volgenden dag zou hij hem dan komen in ontvangst nemen. Toen de bezoeker vertrokken was miste men echter een anderen gouden ring. Den uitgekozen ring is de man natuurlijk niet komen halen. ZEVENHOVEN. Veiling-overzicht. Tengevolge van de verhoogde prijzen was de handel in de afgeloopen week minder welig. Het feit doet zich weer voor, dat de marktprijzen op de exportprijzen de hoogte ingaan, dus dat beteekent voor de expor teurs meer verlies dan winst. Hoewel de verkoop minder was. kwamen de prijzen toch tot 1015 ct. hooger dan verleden week Woensdag. De toevoer van kipeieren wordt veel min der; kuikeneieren daarentegen worden steeds in grootere hoeveelheden aange voerd. Aan de groote markten en bij de C.R.E. werden voor deze kleine kuiken- eieren als hoogste prijzen genoteerd f. 2.80 2.90. De prijs van kuikeneieren bedroeg op de eierveiling alhier f. 3.35; deze prijs ls dus wel bijzonder hoog. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 17 Sept. Tarbot f. 0.88, Tong f. 1.40—1.14 oer K.G. Kleine Schol f. 19—5.40, Bot f. 12—10.50, Schar f. 8 902.60. Groote roode poon f4.90, Groote Gul f20. Kleine Gul f. 146.50, Wijting f,-7.50—4 20. Makreel f. 12—10.50, Versche haring f. 3.90—2.90 per 50 K.G. Kabeljauw f5436 per 125 K G. Leng 1 50. Koolvlsch f. 0.800 30 per stuk. Steurharing f. 10—9 95. Aan den afslag 6 trawlers: RO 46 met f. 3300 IJM. 133 met f. 1400. IJM. 130 met f.3300 IJM. 48 met f 2790, IJM. 97 met f. 1190. IJM. 1 met f.3300; 1 kotter: GG 301 met f. 800. VLAARDINGEN, 17 Sept. Binnen van de haringvisscherijVL 200, met 31 iast; KW 47, met 35 last; KW 172, met 24 last; KW 158, met 28 last; KW 79, met 17 last haring. Blnnenstoomende KW 138. Te Scheveningen waren 2 schepen bin nen met 45 last. DE HARINGVERKOOP NAAR RUSLAND. Van de eerste zending van 26.300 vaten haring naar Rusland zijn te Katwijk aan Zee 2500 ton klaargemaakt. Deze partij ls inmiddels verzonden. De Mandersloostraat stond blank. Tijdens het hevig onweder gisteravond boven onze gemeente gepaard gaande met een langdurigen slagregen, is de bliksem ingeslagen in de woning van den heer V. aan de dr. .Lovinklaan, zonder gelukkig ernstige schade aan te richten. De stroo- mende regen veroorzaakte in de Van Man dersloostraat een overstrooming. Naar de winkels had men van het midden van den weg planken uitgelegd. Gemeentewerken werd te hulp geroepen. Kostelooze Inenting. Woensdag as. zal in onze gemeente gele genheid bestaan voor kostelooze inenting en her-inenting en wel: voor de ingezete nen van Aarlanderveen ten huize van den heer W v. d Wind, arts, des v.m. 9 uur; id. v. d. Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam, in het Raadhuis in de Raadhuisstr. des n.m. 2 uur; id. van de L. Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Rldderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk ei Woubrugge, ten huize van den heer W, v. Wermeskerken, arts, des nm. 2 uur; id. van de H. Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis der gemeente in de Julianastraat des n m. 2 uur en id. van de Hooge Zijde van af de Hofbrug tot aan de grens van Ha- zerswoude in het Huls der gemeente in de Julianastraat des v.m. 9 uur. Trouwboekjes en geboortebewijzen moeten worden mee gebracht. Verkooping. Bij de gisteren gehouden verkooping ten overstaan van notaris H. B ,J. v. d. Kreke te Aarlanderveen, werden in hotel „De Ver gulde Wagen", de navolgende onroerende goederen verkocht: Het pand en erf bestaande uit woon- en winkelhuis, aan de Bruggestraat 12 en 12rd. in bod staande op f. 4800 werd afge mijnd op f. 10 door den heer J. Tulpen burg alhier; de 2 panden met erven aan de Hedastraat in bod staande op f. 3200, werden afgemijnd op f. 50 door den heer D. J. Wentink q.q. en de vijf panden met erven aan de Raadhuisstr. nos. 121129 ln bod staande op f.4650 werden afgemijnd op f. 300 door den heer W. v. Beijeren q.q. alhier. Goederen aan faillissement Onttrokken. Door de politie'^verd gisteren proces verbaal opgemaakt togen v. O. alhier, ver dacht van onttrekken van goederen uit zijn faillisement. De goederen zouden 's nachts zijn vervoerd. Proefvaart „Deo Duce". Op het IJsselmeer vond de in alle opzich ten uitstekend zeslaagde proefvaart, plaats van het motorkustschlp .Deo Duce", ge bouwd door D. en Joh. Boot N.V.. scheeps werf „de Vooruitgang" alhier, voor rekening van kapt J. Boll te Winsum. Het schip werd door den opdrachtgever overgenomen. gesproken door mevr. TurkenburgBate laan als presidente der vereen., door mej. Heijnsdijk als directrice der school en door mej. v. d. Meulen als coll—a. Allen boden geschenken aan, terwijl ook de leerlingen geschenken aanboden en in lied en woord de scheidende leerares huldigden. Gevongen voorwerpen. Kindermuts. portierkruk van auto, 2 paar kinderkousen, mutsen en een paar kou sen, zilveren armband, rijwielmerk in etui, bril, ijzeren katrol, heerenrijwiel, damesrij wiel, paar bruine kinderschoenen, vulpen. Verkooping. In Hotel van Rossum had de afslag plaats van drie boerderijen onder Nieuw koop, die vorige week werden ingezet. Perceel 1. Boerderij met 11 H.A. land, werd Ingezet op f. 12500 en afgemijnd op f. 2200 door den heer D. v. Middelkoop te Amstelveen. Perceel 2. Boerderij met ruim 16 H.A. land. werd ingezet op f.21000 en afgemijnd op f. 100 door den heer P. Stam te Nieuw koop. Perceel 3. Boerderij met ruim 25 H.A. land werd ingezet op f. 30.000 en afgemijnd op f. 10001 door den heer C. de Wit te Nieuwkoop. Tot leerares aan de Chr. Nijverheids school is benoemd mej. H. J. C. Blotkamp te Hazerswoude. Tot bestuurslid van de Chr. Muziek- vereen. D. G. werd namens de Chr. Oranje- vereeniging benoemd de heer D. Groenen dijk. Tot bestuursleden van het Ned. Herv. Wijklokaal ,,de Ster" werden benoemd de heeren W. W. de Bruijn en A. A. Jongebreur Tolheffing Goudschenrljweg. De raad van Gouda heeft besloten, voor het jaar 1938 wederom concessie aan te vragen, voor het heffen van tolgeld op den Goudschen rijweg, onder de gemeenten Boskoop en Alphen. HAZERSWOUDE. Mond- en klauwzeer. De zoo zeer gevreesde ziekte onder het vee. het mond- en klauwzeer is ook in deze gemeente geconstateerd en komt voor bij de veehouders H. v. V. en J. v. V. Mond- en klauwzeer. Ook in onze gemeente is bij enkele vee houders onder het vee het mond- en klauwzeer uitgebroken. BOSKOOP. BOOM- EN PLANTENBEURS AFD. N.T.B. BODEGRAVEN. Afscheid mej. A. Gordeau. Gistermiddag nam mej. A. Gordeau, we gens huwelijk en vertrek naar Paramaribo, afscheid als leerares van de Chr. Nijver heidsschool. Aan de zeer geziene leerares, die aller sympathie genoot! werd door be stuur en personeel der school een uitne mend geslaagde afscheidsbijeenkomst aan geboden. Aanwezig waren behalve het be stuur ook de dames van de schoolvereeni- ging, de leeraressen en de leerlingen der school. In een feestelijk versierde zaal werd mej. Gordeau ontvangen en hartelijk toe- Ledenvergadering. De voorz., de heer B. Bunschoten, opende deze vergadering met een hartelijk welkom, waarna de secretaris de notuten las. Hierna verkreeg de heer J. Zwartendijk, hoofd van den plantenziektekundigen dienst alhier, het woord tot het houden van zijn lezing over „Plantenziektekundige be lemmeringen in den handel en op welke wijze kunnen wij daarin tegemoet komen". Voor een aandachtig gehoor zette spr. uitvoerig uiteen met welke kolossale moei lijkheden de uitvoer van het Boskoopsch product te kampen heeft. Verschillende werelddeelen en landen, ook onze koloniën werden onder de loupe genomen, en het zal dan ook nu menig kweeker wel duidelijk zijn geworden dat de plantenziektekundige dienst hier in Boskoop, geen last is voor kweeker en handelaar, maar een instituut dat er naar streeft de toch al niet te ruime afzetgebieden voor Boskoop te behouden en zoo mogelijk uit te breiden. Met genoegen constateerde spr. dat Boskoop vooral de laatste Jaren energiek alle voorkomende ziekten bestrijdt, zoodat het aantal afkeu ringen van planten etc. tot een minimum ls teruggebracht. Na de lezing werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Na den heer Zwartendijk dank gebracht te hebben, deelde de voorz. mede dat dezen winter nog eenige lezingen zullen worden gehouden. Hierna volgden de mededeelingen, waar van de belangrijkste wel was „de afkoop" Zeer waarschijnlijk, zei de voorz. hoewel nog niet officieel, zal ook dit jaar nog door de sierteeltcentrale surplus afgekocht wor den, waarbij door de vereeniging zal wor den aangedrongen op hooger prijzen voor die artikelen die momenteel verhandelbaar zijn. Ook zegde het bestuur toe dat getracht zal worden een ruimer kwantum rozen voor afkoop toegewezen te krijgen. Bij de rond vraag drongen verschillende leden er op aan dat bij eventueele verruiming van contin genten dit ten spoedigste aan de kweekers zal worden medegedeeld. De voorz. zegde dit toe, maar tot publicatie zou het bestuur slechts overgaan wanneer dit officieel vast stond. KOUDEKERK. Mond- en Klauwzeer. Ook in onze gemeente is het zeer ge vreesde mond- en klauwzeer onder het vee uitgebroken. Een tweetal landbouwers in de Lagewaard heeft reeds aangifte gedaan. Zilveren jubileum. Onze plaatsgenoot de heer R. Dorrepaal, welke dezer dagen 25 jaren Bestuurslid van de Veekoekenfabrlek „de Leerhoeve" te Alphen a/d. Rijn was. werd in hotel „Cen traal" gehuldigd. Hem werden fraaie ge schenken aangeboden. De bestrating van den Lagewaardsche weg is deze week geheel gereed gekomen. De Unie-collecte voor het Chr. onder wijs heeft in deze gemeente en aan den Rijndijk f. 69.71 opgebracht. NIEUWVEEN. Middenstandsvereeniging opgericht. In café Schreuder waren Woensdagavond een aantal middenstanders bijeen gekomen, met het doel een middenstandsvereeniging op te richten. De heer J. Hoogendoorn die de leiding had zette in korte trekken het doel doel en streven van een middenstands vereeniging uiteen, waarna hii het woord gaf aan de heer T. Verzaal uit Woubrugge. bestuurslid van district DC der Koninklijke Ned Middenstandsbond. Spr toonde aan wat door een midden standsvereeniging bereikt kan worden. Ver schillende vragen werden door spr. beant woord. Besloten werd een vereeniging op te richten, 15 personen gaven zich direct op. Besloten werd om toe te treden tot den Middenstandsbond. Het reglement zal nader worden vastgesteld, evenals de contributie. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Hoogendoorn. terwijl verder benoemd wer den de heeren S. H. Brust, G v. d. Breggen. C. v. Dijk en W. Bruyne secretaris De ver eeniging zal den naam dragen van midden- standsvereen. „Eendracht maakt Macht". Bijzonder goed afgeloopen. De groote nieuwe Diesel-autobus van G. Koppen ol. geraakte nabil Vrouwenakker door het uitwijken in den zachten bermkant De bestuurder kon de autobus niet meer op den weg brengen en begon reeds gevaar lijker naar de sloot over te hellen. De pas sagiers konden zich in veiligheid brengen. Met veel moeite gelukte het de bus weer op den weg te krijgen. RIJNSATERWOUDE. In deze gemeente doet zich onder het vee van den veehouder F. Verhagen, mond en klauwzeer voor. Dit is het eerste geval in onze gemeente. 1. Thijs liep door 't bosch, zeer welgemoed; hij dacht: „Ik ga toch ook wel graag weer eens te voet het ls wel aardig eens te varen in een bobt, maar onze reis was toch wat al te groot. Wat zal Alasius verwonderd kijken, als 'k hem nu straks het spiegeltje weer toe kan reikenI HIJ zal wel zeggen waar kom jij zoo vlug vandaan want voor zoo'n erg gevaarlijk avontuur ls alles wel heel vlug gegaan I Ik wilde, dat ik dien Alasius mijn dank kon toonen, of dat ik hem voor al zijn hulp eens kon beloonen maar 'k weet toch niet hoe ik zóó'n wijs en machtig man met. 'n leuke kleinigheid verrassen kan Thijs wandelde maar voort, langs hooge boomen, dicht bebladerd, en zoo was hij het huisje van Alasius genaderd; nu bleef hij midden in zijn overpeinzing steken, want hij hoorde daar een heel vreemd stemgeluid plots sprekenl ZOETERMEER. Bloemententoonstelling. Onder groote belangstelling werd de bloemententoonstelling geopend. Een inleidend woord werd gesproken door den voorzitter, den heer G. F. Baylé, waar na de burgemeester de opening verrichtte. De keurmeesteres mevr. M. Zomer uit Amersfoort en de heer de Rooy uit Wasse naar kende de volgende prijzen toe: Chrysanten: Jaantje v. d. Velden le pr., Dirk Kruithof 2e pr Ari van Hllten 3e pr. Coleus: Ari Reeuwijk le pr., Henk v. d. Velde 2e pr.. Dick Slersema 3e pr. Leeuwenbek: Ko v. d. Wees le pr., Henk v. d. Velde 2e pr„ Toos van Straalen, 3e pr.. Ster van Bethlehem: Leo v. d. Slik, Gljsje de Jong en Jo Pluimer le pr., Hetty Kramer, Nelly de Goede en Lena Pontsen 2e pr., Nel Muilwijk, Grietje Holleman en Jacobus v. d. Tas 3e pr. Tradexantla: Ari v. Reeuwijk en Jo Plui mer lc pr., Daan Sonneveld en Henk Bolle- boom 2e pr.. Tines Karens Lz. en Janny van Mullem 3e pr. Begonia's: Japle v. d. Wees en Klaa3 Waardenburg le pr.; Bert Bos Az. en Jo v. Leeuwen 2e pr., Albert Kruithof en Aaltje Waltman 3e pr. Van de planten die ter opluistering waren ingezonden werden bekroond: een Bladbe gonia van K. Brussee, een Fuchsia van J. in 't Veen, een Bladbegonia van Stienstra, een Ster van Bethlehem van Sj. de Boer en een Cactus van A. L. Ooms. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsberta Paulina Efemia, d. van Peter Knopperts en Willemlna Efemia Renswoude Jacob z. van Hendrik Uitten- bogaard en Tonia Adriana van der Wijn gaard. Ondertrouwd: Maarten Splinter, 39 j. en Dirkje Cornelia van der Vis, 30 jte Bos koop. Het Bestuur van den polder „Netten- broek" heeft van het Hoogheemraadschap Rijnland ook voor het loopendc Jaar, weer uitstel gekregen van de aflossing op het aan dien polder verleende renteloos voor schot van f. 130000, ln verband met de over strooming van dien polder en den ongun- stigen financieelen toestand. Van Rijk en Provincie, die eveneens aan dit voorschot hebben bijgedragen, wordt ook uitstel tegemoet gezien.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7