HM Je Koningin en Z.K.H. Prins Bemhard bij de legermanoeuvres 78sie Jaargang T LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON Kameraad IVLoeder ENGELaSCHE OORLOGSSCHEPEN WORDEN GERBEiD GEMAAKT U. M. 1)E KONINGIN' heeft een bezoek gebracht aan de leger-oefeningen, voor vertrek naar de Middellandsche Zee voor de contróle. LinksDieptebommen op een torpedobootjager. welke in de omgeving van Arnhem gehouden worden. H.M. verlaat het gevechta- Rechtstorpedo's worden aan boord geladen van H.M.S. Blanche te Sheerness. terrein en begeeft zich naar de gereedstaande auto. DE ONTHULLING van het gedenkteeken op de Moerdijkbrug door den, minister van Waterstaat. Het monument is als een dankbare herinnering aange boden door de twaalf Kamers van Koophandel, die voor de totstandkoming van deze verbinding hebben geijverd. Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES 81) Nou, die dame, waar Erwin Westphal over sprak. Een oogenblik keken ze elkaar sprakeloos aan. Daarop vloeide een verontwaardigde woordenstroom van Camilla's lippen: Wel'heb je ooit! Wat zeg je me daar van?! Zoo staan dus de zaken. Jarenlang k ze bij de Westphals over huis gekomen, misschien heeft ze zelfs wel het een en ander met den jongen Westphal gehad. En nu heeft ze hem de bons gegeven en is te met paps getrouwd. Zoo zoo. paps is dus die beroemde, rijke meneer, die dienst moest doen voor het.verzorgingshuwe lijk. Zou hij dat weten? De kleine Lala Esch, die nog steeds een onprettige herinnering bewaarde aan het oogenblik, waarop zij Romana voor het forst had gezien, voelde zich allerminst geroepen deze tegen de reeks verwijten van haar vriendin in bescherming te nemen. Voorloopig schaarde zij zich dus aan de tijde van Camilla, die zij op overtuigenden toon bijviel: Natuurlijk weet je vader daar niets van. Ze zal zelf wel niet zoo dwaas zijn ge weest hem in te lichten. Denk je, dat hij het zich erg zou aantrekken, als hij het wist? Camilla toonde zich ook nu weer het onbeheerschte kind, toen ze plotseling in tranen uitbarstend, haar nood klaagde. O, o, dat mijn goeie, beste paps zoo door een vrouw moest worden beetgeno men. Om zijn geld, alleen om z'n geld en z'n naam heeft ze hem genomen. Ze snikte wild en zonder ophouden stroomden haar de tranen over de wangen. Een dergelijke opgewonden scène te ver oorzaken, lag nu ook weer niet in Lala's bedoeling. Het irriteerde haar bovendien deze overdreven gevoelsuiting en dat liet ze ook onomwonden blijken: Menschen kinderen, wat heb jij je tranen gauw bij de hand. Houd toch op met dat gehuil. Het zijn toch alleen maar vermoedens. Misschien houdt ze wel echt van je vader. Hij is er toch knap genoeg voor! Daar geloof ik niets van, hield Camilla hardnekkig vol, ze is opvallend koel tegen paps, zoo zakelijk, weet je, het lijkt niets op een verliefd stel. Lala lachte luid. Maar m'n lieve kind, het is toch ook geen verliefd stel! Maar toch iets dergelijks. Hih In een grenzenlooze behoefte haar hart te luchten, ratelde Milia verder, waarbij zij zich aan haar eigen woorden steeds meer opwond: Je moest het maar eens zien. Als paps eens een keertje haar hand wil nemen, trekt zij haar weg. Paps zet dan telkens een gezicht als een schooljongen, die op een fout wordt betrapt. M'n hemel, wat zegt dat nu? Misschien wil ze haar gevoelens niet op een presen teerblaadje leggen. Mogelijk, maar het lijkt me waar schijnlijk. dat ze Erwin Westphal nog niet heelemaal kan vergeten Deze laatste veronderstelling prikkelde nu toch ook Lala weer een beetje. Ze be- heerschte zich echter en overlegde ver standig Als dat het geval was, had ze toch ook met hem kunnen trouwen. Hij was in ieder geval tot over z'n ooren op haar verliefd. Camilla was echter reeds met haar ge dachten bij een plan, dat plotseling bij haar was opgekomen. Wacht maar eens. zei ze, zonder op de laatste opmerking van haar vriendin in te gaan, daar kom ik gauw genoeg achter. O, ze kennen me nog nietStraks bij het eten. als paps en Georg er ook zijn, begin ik ineens over Westphal te praten. Eens - opletten, wat ze dan voor een ge- zloht zet. Wel, vroeg Günther Pasting, hoe gaat het met Nora? Nora? herhaalde Georg Tiebruck ver wonderd. Wie is dat dan? Hij begreep met den besten wil niet. wie zijn vriend be doelde. Günther spuwde een pruimenpit lood recht de lucht in, een gebaar, waarmee hij zijn minachting beoogde uit te drukken. Je nieuwe natuurlijk! Georg geloofde er nu eindelijk achter te zijn. Günther's vraag scheen betrekking te hebben op zijn stiefmoeder. Als je m'n moeder bedoeltzijn oogen fonkelden, die heeft nog nooit „Nora" geheeten. M'n goeie man, ik kan toch niet van alle moeders de voornamen onthouden. Die gaan je ook geen steek aan! Günther floot even met een spottend ge zicht voor zich heen. Voornamen zijn toch veel interessan ter. Of moet ik misschien „mevrouw" zeg gen? Dat zijn ze immers niet waard, die onderdanigheid en galanterie. Vrouwen..? Ze zijn allemaal even slecht! Georg's antwoord klonk heesch, maar het miste desondanks zijn uitwerking niet. Als je niet wilt, dat we kwade vrien den worden, Günther, moet ik je dringend aanraden niet zóó over m'n moeder te pra ten. Zij behoort niet tot de vrouwen, die jij bedoelt. Mijn meening over haarhij staarde langs zijn vriend heen, heeft een grondige wijziging ondergaan. Vandaag aan den dag durf Ik te zeggen: het is een zegen, dat mijn vader hertrouwd is en dat hij zich deze vrouw heeft gekozen! De spottende trek week niet van Gün ther's gelaat, maar het klonk minder over tuigd, toen hij zei: De jongeling is op de dwalingen zijns weegs teruggekeerd! En waar hebben we die geweldige verandering aan te danken? Georg, die vredelievend van aard was, bond wat In. Ik zal je eens wat vertel len, Günther, misschien dat je dan zelf tot andere inzichten komt. M'n vader was nauwelijks hertrouwd, toen Alf levens gevaarlijk ziek werd. En wat denk je, dat mijn moeder toen deed? Ze heeft onmid dellijk haar reis met vader afgebroken en is met hem teruggekeerd om Alf te ver plegen. Weken achtereen heeft ze de zie kenkamer niet verlaten en het is aan haar te danken, dat Alf in leven is gebleven! Georg was een en al oprechte geest drift. Zijn oogen schitterden, zijn hart bonsde hevig. Hij wist nu, dat Romana's gedragslijn iets ideëels had, dat zij voor hem het. toonbeeld van het ware, echte vrouwelijke was geworden. Zijn kijk op de menschen had door den omgang met zoekende en strijdende vrienden een be langrijke wijziging ondergaan; hij ont moette nu eenmaal weinig vrouwen en meisjes, die zijn bijzondere achting waard waren. Maar Romana boezemde hem eer bied in. Geheel tegen zijn wil liet hij Gün ther een blik in zijn hooggestemde ziel slaan Zijn geheele, voor geestdrift zoo ont vankelijke jongensnatuur was er op uit Günther te overtuigen. En deze vond geen andere repliek dan de armzalige en haast cynisch klinkende woorden: Tjonge, wat een geweldige vrouw is dat! Voor het begin is het handig uitge dacht. In edele verontwaardiging gaf Georg zijn vriend eenvoudig een klap in het gezicht. Merkwaardigerwijze bleef Günther volko men kalm; hij wreef zich slechts met de hand over zijn wang en zei laconiek: Je bent zeker niet lekker, wat? Als jou heelemaal niets meer hei lig is Aha, daar hebben we den dichter. Romana, de vrouw met den zoet klinken den naam is hem heilig! Mensch, vermoord me niet met je blikken! Ik-mag toch zeker wel naar de familieomstandigheden van mijn vrienden informeeren? Bij ons ziet het er miserabel uit. Mijn vader schijnen langzamerhand de oogen open te gaan en hij hangt den laatsten tijd voor Laura de ruif dan ook wat hooger. Madame kocht wat ze zag. 't Is alleen maar jammer voor mij. M'n leeninkjes lukken tegenwoordig niet meer zoo goed. Gap je nog steeds? vorschte Georg en hij voelde hoe een rilling hem over den rug liep. (Nadruk verboden). .(Wordt vervolgd). DE AMERIKA A NSCHE FILMACTEUR William Powell bestudeert bij zijn bezoek aan de Frans Hals tentoonstelling te Haarlem een der tentoongestelde werken. l'RIN'S BERN 11ARD - bij de legerma noeuvres in de omgeving van Arnhem Prins Bernhard met den witten band, den band der scheidsrechters om den kepi, klopt op de deur van een pantserauto. 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5