LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 17 September 1937 Buitenland Uit de Omstreken BEURSO VERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 749. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 760.9 te Ingö. Laagste barometerstand 738.8 te Brest. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Z.O. tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer. Iets kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De kern van de depressie heeft zich naar Óen ingang van het Kanaal verplaatst. Ten Zuiden van Noorwegen ligt een tweede kleine depressiekern. Over het geheele waarnemingsgebied blijft de luchtdruk laag. Het weer is regenachtig, plaatselijk nel zelfs zeer zwaren neerslag. Over de Britsche eilanden is de temperatuur flink gestegen, terwijl het In ons land, Frankrijk en plaatselijk in Duitschland Iets kouder werd. Een depressie nabij Groenland schijnt rich weer naar IJsland uit te breiden. De regenachtige weerstoestand in onze omgeving zal nog blijven aanhou den. plaatselijk kunnen zelfs onweers- achtige buien optreden. Er moet wor den verwacht, dat de wind ten onzent naar het Zuidwesten zal ruimen, eenige daling van temperatuur is waarschijnlijk. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z„ matig, 14 gr. C., opklarend. Londen: Z.O., zwak. 13 gr. C.. cpklarend. Berlijn: Z.O.. zwak, 14 gr. C„ bewolkt. Nice: Windstil, 21 gr. C., nu en dan regen. LD CHTTEMPER ATDDF. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 3 uur nam.: 10 gr. C. (50 gr. F.l nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Nam. te 1 u. 58 min.; voorm. te 2 u. 27 minuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS fj. Zaterdag: 7.45 nam. tot 6.04 voorm. MAANS- OP. EN ONDERGANG. Zaterdag: op: 17 u. 42; onder: 2 u. 53. Verbond van Nederlandsche Werkgevers. De vergadering te Eindhoven. (Vervolg van het 4e Blad). De belangstelling voor de vergadering, fan het Verbond van Ned. Werkgevers te eindhoven waaraan een excursie naar de Philipsfabrieken verbonden was. was bui tengewoon groot. Bijna 500 leden waren opgekomen. Aan de bestuurstafel hadden mede plaats- lenomen dr. A. F. Philips en de oud-alge neen secretaris van het verbond, mr. P. W 1 H. Cort van der Linden, burgemeester fan Groningen. De algemeen voorzitter heette hen in zijn openingsrede hartelijk welkom, evenals de belde oi'd-algemeen voorzitters van het 'erbond. de heeren J. C. Redele en Alb. Spanjaard, die deel hebben uitgemaakt van bet eerste presidium van het verbond. De rede van den voorzitter verwierf luide toejuichingen. Op voorstel van den alge meen voorzitter besloot de vergadering óaarna een telegram van hulde en trouw le verzenden aan H.M. de Koningin Nadat het jaarverslag zonder discussie fas goedgekeurd, kwam aan de orde: voor. (iening in de in het bestuur ontstane features In de vacature H. B. Peters, werd «kozen de heer A. Waller, gen.-dlrecteur fan de vereenigde chemische fabrieken te Utrecht; ln de vacature J B. Looman: de toer S. M. Schoen, directeur van de N.V. tot oortzetting der zaken van Pleter Schoen <n zoon. Zaandam: in de vacature J A. lakker: de heer Albert Vis, directeur van "essanen's koninklijke fabrieken te Wor- Serveer. Voorts werden de herren mr. D. Crena Iongh, president van de Nederlandsche bandel maatschappij te Amsterdam en de beer H. P. Gelderman C.M.zn., directeur 'in H. P. Gelderman en Zonen N.V. te Olóenzaal herkozen. De algemeen voorzitter dankte den afge beden bestuursleden voor de medewerking, krieend aan het vele en moeilijke werk, tet het bestuur gedurende de laatste vier kisisjaren had te verrichten. Het heffingspercentage van de contribu- «s der leden werd evenals het vorige jaar 55 vastgesteld. Na afloop van de vergadering werd ln groote zaal van het ontspanningsgebouw een Brabantsche koffietafel gebruikt. Na de koffietafel werd in de tooneelzaal een smalfilm vertoond betreffende den strijd tegen de tuberculose. Daarna begaven de leden zich, in 24 groepen verdeeld, met autobussen naar de Philips' bedrijven, waar zij de verschillende onderdeelen van die bedrijven in oogenschouw namen. Hierop zal een thee volgen, waarna de dag zal worden besloten met een door de N.V. Philips' fabrieken aan de leden aan geboden diner in het ontspanningsgebouw, gevolgd door een gezellig samenzijn. De „Piet Hein" op den IJssel. Het vorstelijk jacht „Piet Hein" bevindt zich thans op den Gelderschen IJssel. Van ochtend reeds heel vroeg passeerde jacht Bingerden, waarna het den IJsse' voer. Omstreeks negen uur was Does bereikt en een kwartier later Dieren. H.t jacht, aan boord waarvan zich H. K. H. prin ses Juliana en prins Aschwin bevonden, arriveerde omstreeks half elf aan het Bronkhorsterveer, dat de verbinding vormt tusschen Brummen en Steenderen. Daar ligt de „Piet Hein", op vollen stroom, voor anker. Met een begeleidende polltieboot is prin ses Juliana aan wal gegaan, aan de Bronkhorsterzijde van den IJssel, vanwaar zij zich naar het oefenterrein der lichte brigade begaf. DE 50.000ste INWONER TE BREDA. Gistermiddag is te Breda de 50.000ste in woner geboren. Zijn naam is Marinus, zoon van Adrlanus Aarts en van Johanna van Praet. Het is het vierde kind van dit' echtpaar, waarvan inmiddels één kind is overleden. De burgemeester van Breda heeft aan den gelukkigen vader hedenmorgen een door den raad beschikbaar gesteld spaarbank boekje van f. 100.overhandigd, welk be drag zal worden uitgekeerd bij het meer derjarig worden van den 50.000ste. Talrijke Bredasche firma's hebben voor den 50.000ste geschenken, beschikbaar ge steld. Liefdesdrama te Rotterdam. Twee dooden. Vanmorgen om half acht deed een pen sionhoudster in de Jonker Fransstraat te Rotterdam een gruwelijke ontdekking. Daar haar pensiongast, de 35-jarige Duitsche marktkoopman J. R. nog niet was opge staan, ging zij hem wekken. De kamerdeur bleek gesloten te zijn en op haar kloppen kreeg zij geen antwoord. Met een reserve sleutel opende zij toen de deur en zij zag daar een ontstellend schouwspel. Midden in de kamer vond zij, gezeten in twee fau teuils haar pensiongast en een. met hem bekende, Duitsche dienstbode. Beiden ble ken te zijn overleden. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en. uit haar onderzoek bleek, dat zich het drama ongeveer als volgt had af gespeeld: De Duitsche marktkoopman is verloofd geweest met de Duitsche dienst bode, welke verloving evenwel met Faschen was afgeraakt. R. kon zijn vroegere ver loofde echter niet vergeten. Hij heeft haar telkens opgezocht en moet haar bli die gelegenheden ook wel eens bedreigd heb ben. Gedeeltelijk uit angst, gedeeltelijk uit medelijden heeft de dienstbode de betrek kingen met R. voortgezet. Zij bezocht hem nog eenige malen op zijn kamer, maar in middels had zij zich in Duitschland met een ander verloofd, met wien zij in Novem ber zou huwen. Gisteravond is de dienstbode weer bij R. op bezoek geweest. Vermoedelijk heeft zij verteld, dat het toen uit moest zijn. Men neemt aan, dat R. haar op zijn schoot heeft getrokken en geworgd. Sporen van een wor steling zijn niet gevonden. R. heeft daarna het lijk midden in de kamer in een fau teuil gezet, waarna hij een tweede fauteuil heeft geplaatst naast de eerste en zichzelf heeft gedood. EEN MIDDENSTANDSDEMONSTRATIE IN DEN' HAAG. Men schrijft ons: Ofschoon in het verleden toezeggingen aan den middenstand gedaan zijn terzake wettelijke beteugeling van het cadeaustel sel en het treffen van een regeling om tot gemakkelijker en billijker inining van klei ne vorderingen te geraken, zijn deze wen- schen nog niet vervuld. Meermalen is daarop, zoomede op andere verlangens van den middenstand, door het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Midden standsbond aangedrongen. Nog steeds wordt bij de verstrekking van steun in natura aan werkloozen en onder steunden en het uitvoeren van werken door rijk en gemeente de middenstand onvol doende ingeschakeld Zwaar drukken de lasten op kleinindustrie en distributiebe drijven, waarvan het meerendeel nog niet profiteert van de economische opleving. De behoefte aan verlaging van lasten, doet zich meer en meer gevoelen en is. vooral voor de kleinondernemers, nu een zaak van al dan niet voortbestaan gewor- den. Teneinde den dienaangaande door het hoofdbestuur vand en Kon. Ned. Midden standsbond aan de regeering kenbaar ge- maakten wenschen klacht bij te zetten, heeft het bestuur van district IV van dien bond (omvattende de gebieden van de Ka mers van Koophandel en Fabrieken voor Delit, Gouda. 's-Gravenhage en Leiden) besloten op 23 September des avonds een demonstratieve vergadering te beleggen in gebouw „De Vereeniging", Willemstraat te 's-Gravenhage, waar deze punten door di verse sprekers zullen worden toegelicht. TIENDUIZENDSTE SCHIP TE ROTTERDAM. Vannacht is het tienduizendste schip in de Rotterdamsche haven aangekomen. Het was het Engelsche schip Boston Trader, dat te 2.05 uur voor de loodsen van de firma van Es aan de Merwehaven ligplaats kreeg. De Boston Trader ls een stoomschip van 384 bruto tonnen en 176 netto ton, het meet 141 voet bij een diepgang van 9 voet en kwam in ballast van Yarmouth. De aankomst van het tienduizendste schip ls veel vroeger dan het vorige jaar, daar toen eerst op 7 November dit aantal werd be reikt. In 1929 kwam het 10.000ste schip op 19 October binnen. In 1928 kwam het 10.000ste schip eveneens in de maand Sep tember ln de Waterweg aan en wel op den 21sten. De datum 17 September is dus een record datum. Aan den kapitien van het Engelsche schip werd hedenmorgen namens de stichting „Havenbelangen" een zilveren sigarettenkoker aangeboden. DE K. N. I. L. M. NAAR AUSTRALIË. Naar wij van bevoegde rijde vernemen, heeft de Australische regéering thans of ficieel aan de K.N.I.L.M. toestemming ver leend tot het openen van een luchtlijn van Ned.-Indië naar Australië, tot het verkrij gen waarvan de K.N.I.L.M., zooals men weet, reeds langen tijd pogingen in het werk had gesteld, echter tot dusver zonder resultaat. Omtrent de route en het eindpunt van deze luchtlijn ln Australië moeten nog on derhandelingen worden gevoerd, terwijl ook in zake het tijdstip van opening der lijn nog niets met zekerheid vaststaat. Engeland en Frankrijk schaffen controle langs Spaansche kusten af. Engeland cn Frankrijk hebben be sloten niet langer de controle ter zee langs de Spaansche kusten uit te oefenen. a Practischc beteekenis vermogen wij daar in niet te zien. nu immers voortaan vol gens de overeenkomst van Nyon zal wor den gehandeld, waardoor controle geoefend wordt op de gansche Middellandsche zee buiten de Spaansche territoriale wateren. BRAND IN FRANKRIJK. Vanmorgen tegen vier uur is brand uit gebroken in een loods te Auberviliiers, waar stroo. hooi en lijnkoeken lagen opgeslagen De brandweer moest zich er toe beperken de aangrenzende loodsen voor het vuur te vrijwaren. De aangerichte materieele schade wordt geraamd op 1.300.000 francs. De oorzaak is niet bekend. ONDERTEEKENING VAN AANHANGSEL VAN ACCOORD VAN NYON. Vanmiddag zal in het hotel der Fransche delegatie het accoord worden onderteekend. dat aansluit op de overeenkomst van Nyon. In dit aanhangsel worden de maatregelen, die te Nyon zijn overeengekomen, uitgebreid tot vliegtuigen en aan de oppervlakte va rende schepen. Het aanvullend accoord ver zekert „hulp en bescherming" aan de koop vaardijschepen, welke aangevallen worden door vliegtuigen en aan de oppervlakte va rende schepen, die zich niet houden aan de beginselen van het internationale recht, welke bij het verdrag van Londen al gemeen zijn erkend. Koopvaardijschepen, die onder Spaansche vlag varen, vallen bui ten deze maatregelen. Indien de aanval wordt gedaan door een boven-water-schip waarvan de tonnage en de sterkte grooter zijn dan die van de patrouilleerende vaar tuigen, zullen deze een beroep doen op de andere leden van de patrouille. MOTIE VAN I.V.V. EN S.A.I. Het I.V.V. en de S.A.I. hebben te Parijs, in vergadering bijeen, een resolutie aan genomen, waarin geëischt worden: krach tige onderdrukking van de zeerooverij in de Middellandsche Zee en herstel van de vrije scheepvaart voor alle erkende vlag gen, terugtrekking van de door de fascisti sche mogendheden naar Spanje gezonden legers en herstel van het recht der wettige Spaansche regeering tot het zich verschaf fen van de noodige wapens op de inter nationale markt. De organisaties besloten een delegatie naar Genève te zenden om haar elschen kenbaar te maken. PRINS SAIONJI ONGESTELD. Prins Saionjl, de nestor der Japansche politieke persoonlijkheden, is hedenmorgen in den trein plotseling ongesteld geworden. Met het oog op den hoogen leeftijd van den grijzen politicus Saionji is acht-en-tach- tig jaar oud verkeert men in ongerust-, heid over zijn toestand. JACHT MET MAN EN MUIS VERGAAN. De Poolsche bladen melden, dat het Pool- sche jacht „Krzysztof Arciszewski" waar schijnlijk tijdens een hevigen storm aan de Zweedsche kust met man en muts is ver gaan. TRIBUNE INGESTORT TIJDENS MILITAIRE PARADE. Honderdtal personen gekwetst. Tijdens een gisteren gehouden parade, welke de manoeuvres van de 26ste divisie te Lommersum bij Euskirchen in het Rijn land besloot, ls een ongeluk gebeurd, waar bij ongeveer honderd personen verwondin gen hebben opgeloopen. De honderd meter lange eeretribune is nl. ingestort, juist toen de troepen 't défilé langs de officieren openden. Op deze tri bune hadden plaats genomen staatssecre taris Grohe. dr. Reeder. de regeeringspre- sident van het district Keulen en talrijke persoonlijkheden uit het economische leven van het Rijnland, alsmede eenige duizenden toeschouwers. De „Koelnische Zeitung" welke heden morgen van het ongeluk melding maakt, publiceert tevens een officieus communi qué. volgens hetwelk de verwondingen niet van ernstlgen aard zijn. Slechts twee per sonen zouden ernstiger gekwetst zijn. Na eenigen tijd te zijn onderbroken, werd de parade voortgezet. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Carel H. Bergisch, van Heem stede, Rietvinkstraat 56 Jan Bronsdijk, van 's-Gravenhage, Raadhuislaan 5 Wilhelm G. J. Dalderup, van Amsterdam, Leeuwerikstraat 36 wed P. Engwerda, v. Amsterdam, Badhoevelaan 35 Wilhelmus A. Gebbing, van Vught, Leeuwerikstr. 40 Wed. A. Goebertus, van Amsterdam, Nieuwemeerdijk 191 Albert H. Haster, van Huizen, Nieuwemeerdijk 436 Corne lls van Heel, van Amsterdam, Akerdijk 123 Jasobus Hoetmer, van Aalsmeer, Aals- meerderdijk 12 Albert C. Kerkhoff, van Amsterdam, Nieuwemeerdijk 464 Aart W. C. van de Nadort, van Amsterdam, Pe likaanstraat 20 Johan A. Oudheusden, van Amsterdam, Pelikaanstraat 22 Her- manus Rikkers. van Hillegom, Venneper- weg 450 Frans H. M. Rotteveel, van Bla- ricum. Schipholweg 419 Willem Rijff. van Amsterdam, Nieuwemeerdijk 474 Josef Skrzypczak. van Haarlem, Cruquiusdijk 4 Cornells A. J. van den Steenhoven, van Amsterdam, Badhoevelaan 77. Vertrokken; Johannes A. Wortel, naar Amsterdam. 2e Atjehstraat 46, 2 hg Ida M. Douwes (wed. G. A. Pethke) naar Bloe- mendaal, Bloemendaalscheweg 203 Ka- rel G. van Sunder, van Amsterdam, Wens- Iauerstraat 4 3 hg Evert Hoedemaker, naar Amsterdam, Hoofdweg 238, 1 hg Hendrik Vissers, naar Oegstgeest. De Kem- penaerstraat Laurina de Smit, naar Hillegom, Hoofdstraat 68 Johannes van Aurich. naar Amsterdam, Olympiaweg 60 hs Piebe Hoekema, naar Aalsmeer, Hel ling 44 Geert Leeuwerink, naar Amster dam, Barentzstra 4 A, 1 hg Abraham van de Velde, naar Aalsmeer, Aalsmeerderweg 145 Elisabeth Dengerink, naar Rotter dam, Mathenesserlaan 227 Mense J. En- gelsma, naar Kortenhoef, Kerklaan 7 Arle G. van den Heuvel, naar Amsterdam, Kostverlorenkade 141 hs Johannes Evel- eens, naar Aalsmeer, Uiterweg 417 Her- manus van der Weerdt, naar Amsterdam, J. van Galenstraat 121 3 hg Willem Krieger, naar Hillegom, Parallelweg 141. Burgerlijke Stand. Geboren: Rina, d. van A. Westmaas en M. Bezemer; Emile, z. van R. Fremdt en W. T. Frank; Jacob Hendrik, z. van H. J. Siebeling en M. Eveleens; Elisabeth, d. van W. C. de Tree en B. van der Veer; Jantine Geessien, d. van H. SikJcema en J. Douwes: Wijnand, z. van W. van Barneveld en J. A. M. Scheick; Lambert Berend Jan, z. van M. Oosterveen en G. H. Schuurman; Willy Berendina, d. van B. J. Jolink en W. B. Malgrom; Geertrulda Christina, d. van J. C. Strootman en J. T. J. de Huu; Lourens, zoon van P. Smit en G. Hairting. Ondertrouwd: Ferdinand van Amers foort 26 jaar en Ida" van Leeuwen 23 jaar" Hendrikus Campliorst 29 jaar en Machteld N. Husemeler 25 jaar; Krijn Visser 26 jaar en Janna M. Groenewoud 27 jaar; Reinïer Knetsch 26 jaar en Maria G. van Blitters- wijk 22 jaar; Dirk Roubos 27 j. en Grietje Koolhaas 20 jaar. Gehuwd: Pleter van Leeuwen 24 jaar en Jacoba Homan 19 jaar; Jan F. van Nieuw- burg 25 jaar en Petronella H. Smorenburg 25 jaar: Evert Baak 21 jaar en Henderika de Reus 20 Jaar; Peter J. Franck 33 jaar en Aaltje Dijkman 27 jaar; Hendrik L. van de Schraaf 25 jaar en Antje Buis 25 jaar. Overleden: Teuntje Roodzand 75 jaar jaar wed. van C. Saarloos: Pieter Jan Kraak 48 jaar geh. met W. Bos: Jacobus Jeroen 17 mnd zoon van H M. Tulen en F. A. M. van Haaster; Dirk Meijer 87 jaar wedr. van M. Lak; lammert Kraatoe 54 j. geh. met J. Duitman. t AMSTERDAM, 17 Sept. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effectenbeurs was heden wederom van kal- men aard. De stemming was echter ge drukt. Omtrent de oorzaken, die aanlei ding konden geven tot de zwakke tendenz, verdiepte men zich ln allerlei gissingen, zonder de directe motieven onmiddellijk te kunnen opsporen. De Fransche franc, die de laatste dagen een ongunstigen invloed heeft uitgeoefend, gaf heden blijk weer over het noodige weerstandsvermogen te kunnen beschikken, zoodat dit devies geen verstorend effect kon sorteeren. In Wall- street had zich bovendien een herstel baan gebroken. De kooplust ontbrak echter geheel, en daartegenover was wel eenig materiaal aan de markt dat slechts geplaatst kori Worden ten koste van lagere noteeringen. De Amerl- kaansche shares, waarvan de Staalaandee- len, Anaconda's en enkele spoorwegwaar den tamelijk druk verhandeld werden, wa ren ten opzichte van gisteren niet veel ver anderd, doch rekening houdende met het verloop van New York kon de stemming nauwelijks prijshoudend worden genoemd en verschillende specialiteiten werden dan ook iets beneden Amerikaansche pariteit afgedaan. Van de locale fondsen gaven Koninklijken nogal wat affaire te zien. Bij de opening werd een vijftal procenten beneden het vorige slot gehandeld, waarna een kleine verbetering plaats vond, doch midden beurs kreeg het aanbod opnieuw de over hand. Op de Sulkerafdeeling kregen H.V.A.'s 'n verlies van enkele punten te boeken. Van openlijken handel in de overige Suikeraan- deelen was niets te bemerken. De Indu- strieelen werden op vrij kleine schaal ver handeld, Aku's en Unilevers werden wat lager afgedaan, de Philips-aandeelen, die aanvankelijk prijshoudend -waren, volgden later op den middag een dalende lijn. Scheepvaartpapieren hadden van aanbod te lijden, en kwamen zonder uitzondering op een verlaagd peil..Aandeelen HollandAme rikalijn leden een vrij groot verlies, evenals Japanlijnen en Scheepvaart Unies. Op de Rubberafdeeling kwamen Amster dam Rubbers beneden 270"/o. Voor de meeste minder courante soorten kwamen lagere noteeiringen te voorschijn. Tabaksaandeelen waren prijshoudend tegen de algemeene beursstemming in, het geen klaarblijkelijk verband hield met het gunstige verloop van de heden gehouden Sumatra -tabaksinschrijving. De beleggingsmarkt was stil. Voor de Nederlandsche staatspapieren met een ren tetype beneden 4 »/o kwamen meerendeels fractioneel lagere noteeringen tot stand. Fransche fondsen waren prijshoudend, doch weinig veranderd. WISSELKOERSEN. Londen 9.001/4 (9.001/4). Berlijn 72 90 (72.91). Parijs 6.16 (6.15), Brussel 30.55'/'t (30.60). Zwitserland 41.71 (41.75'/i>, Kopen hagen 40.17'/s (40.20), Stockholm 46 42'/! (46.40). Oslo 45.22'/! (45.22'/i). New York 1.81 9/16 (1.81 3/4). Praag 6 35 (6.35'/i). Oost. Bankpapier 33.25. Lire 7.90. Prolongatie '/i, Part. disc. 1/8, Daggeld 1/4, Registermarken 39'/!. Crediet Sperrmarken 15'/j. Effecten- sperrmarken 16'/i, Reismarken 52'/i. Bank papier 42. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. «trr^ MAIKT LEIDEN, 17 September. Ter veemarkt aangevoerd: runderen 397, kalveren 264, schapen 1391. varkens 508; Stieren 33, f. 190300, schoongewicht per KG. 6266 cent, handel stroef; Kalf- en Melkkoeien 81, f. 160250, handel slecht; varekoeien e.a. 142, f. 130190. handel slecht; Vette koeien 141, f. 190280, schoon gewicht per KG. 5474 cent, handel tam; Graskalveren 100, f. 1850, handel slecht; Vette kalve ren 33. f. 40—100. schoon gewicht per KG. 6294 ct., handel goedNuchtere kalveren 131, f. 813, handel mat; Vette schapen 150, f. 2432, handel zeer mat; Vette lam meren 500, f. 1622, handel zeer mat; Weideschapen 741, f. 1627. handel zeer mat; Mestvarkens 189. f. 2137. handel stug; Biggen 289. f.1318. handel stug; Veulens 25, f. 80175, handel tam; Bokken en geiten 48, f. 28, handel mat: Zeugen 30, f. 70—86, handel stug. Kaasmarkt: Goudsche kaas extra zware f. 32 per 50 KG.; le soort f. 2628 2e soort f.2425; Leidsche kaas le soort f.2627; 2e soort f.2425; handel matig. Aangevoerd 58 partijen Goudsche kaas en 25 partijen Leidsche kaas. BODEGRAVEN. 16 Sept. BP.K.V. - Aan voer 6873 stuks kipeieren, prijs wit f. 4.70— 4 90: bruin f. 4.905 20; eendeieren f. 3.90 4.10; kuikeneieren f. 3.203.40. BOSKOOP, 16 Sept Boskoopsche bloe menveiling. Rozen per bos: Pechtold 2140 ct,. Wendland 2748 ct., Hadley 2235 ct.. Claudius Pernet 21—32 ctBriarcliff 1624 ct.. Butterfly 1523 ct.. Steward 14—18 ct., Wilh. Kordes 2530 ct., Jules Bouché 1015 ct.. Rosalandia 1526 ct.. Florex 2535 ct.. Chas. P. Kilham 15—20 ct., Edith Helen 17 —26 ctAugust Noach 1518 ct„ Gloria Mundi 25 ct.. Ellen Poulsen 1218 ct.. Paul Grampel 3541 ct., Rosa Mundi 50 ct.. Mevr. v. Straaten v. Hes 1217 ct., Ingar Ohlson 1623 ct., Queen Mary 1517 ct-., Vierlanden 2532 ct„ Juliana 1618 ct. Diversen per bos: Chrysanten, gr. bloemig 90110 ct„ idem tros 20—30 ct.. Clematis Durandi 1520 ct., idem Prins Hendrik 80— 120 ct„ idem Mevr. le Coultre 140 ct., idem the President 5070 ct., Physaiis Francetti 16—27 ct. HOOFDDORP, 16 Sept. Rogge f7.25—7.75: Chevalier Gerst f. 7.258.00Wintergerst f. 7.257.75; Haver f.66.60; Duiveboonen f.99.50; Paardeboonen f 7.50-8.25; Groene Erwten f. 7.50—9.75: Vale Erwten f. 13—15; Gele Mosterd f. 1517; Kanariezaal f. 11 13; Karwijzaad f. 2223: Blauwmaanzaad f.29—30: Koolzaad f. 12—13. LEEUWARDEN. 17 September. Zuivel: Sleutelkaas 1226: Goudakaas 1931; Edammerkaas 2439: Aanvoer 2858 KG.: Mijnboter f. 1.36 per KG.; Veilingboter f. 1.301.27 per KG.; Aanvoer 8/6 vaten; Commissie f. 0.84. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen: Edammer kaas 20 plus f.1112 per 100 KG.: 40 plus f. 18.5019; Goudsche kaas 20 plus f. 11.5012; 40 plus f. 1920; Brood kaas 40 plus f. 1919 50; Volvette Goud sche f. 15.50; Leidsche 20 plus f. 12—12.50. NOORDWIJKERHOUT. 16. Sept, Rente gevers 0.40—0.50. Stokheeren'o. z. dr. 0.55 1 20, Enkele heerenb. z. dr. 0 401.25. En kele heerenb m. dr. 0.400.85. Snijboonen 0.4O—1.50. Dubb heerenb. 0.40—0.80. Alles per zak van 10 K.G. NIEUWVEEN. 16 Sept. Aanvoer 950. kip eieren 4.355.25, 16 eendeieren 3.95 per 100 stuks. Kalkoeneieren 7 ct. per stuk. VEUR. 16 Sept. 7101 kipeieren 3135—5 30 per 100 stuks. Kippen 0 300.75. konijnen 0 801.95 per stuk, RIJNZATERWOUDE. 16 September. Aangevoerd 540 kipeieren, prijs f. 4.60 5:20 per 100: Eendeieren f. 3.20 per 100, RIJPWETERING, 16Sept. Aanvoer 2787 eieren. Kipeieren 4.104.90. heneieren 2.30 2 60, eendeieren 3.203.50 per 100 stuks. 21 hanen 0.20—0.46 4 kippen 0 440 46 7 konijnen 0.60—1 50, 3 eenden 0.20 Der stuk. Kaas 0.44—0 50 per K.G. VEUR. 16 September. Engelsche kom kommers le soort f.2—3.50; 2e soort f. 1.50 2; 3e soort f. 1.50; Gele komkommers le soort f. 2.10—3.80; 2e soort f. 1.60—2.40; 3e soort fl.50: Kropsla le soort f. 0.601: Peen f. 3.505.50; Bloemkool le soort f. 3.50 —7: 2e soort f. 1.50: Tomaten midd. f.2 2.40; groote ronde f. 22.60: 2e soort f. 2 2.20; 3e soort f.2; bonken f.2; Andijvie per 100 f. 0.600.90; idem per KG. f.2; Spinazie per 4 KG. 822 cent: Snijboonen f. 618; Spercieboonen f. 416; Meloenen f.414; Druiven f.1012. VOORBURG. 16 Sept, 2000 klpelêren 4 55 4.85. eendeieren 3.503.60 per 100 stuks. 135 konijnen 0.25—2.15. 25 hanen 0 70—0 85, 100 kippen 0.30—0.75. 11 duiven 0.100.15 per stuk. VOORHOUT. 16 Sept. Konijnen halfwas 0 240.60. slachtkonijnen 0.901.40 p. stuk. WESTLAND. 16 Sept. Export. Alicanten 22—26 ct.; Colman 30-34 ct.; Golden Cham pion 24—29 ct.: Maroc 24—28 ct., alles per KG.; Netmeloenen 1822 ct., idem 2de srt. 1517 ct. per stuk: tomaten A 5062 ct.; idem B 5054 ct.. idem C 5055 ct., alles per bak. WOUBRUGGE. 16 Sept. - Aanvoer 1100 eieren. Prijs kipeieren f.4.304.60; eend eieren f. 3.25 per 100 stuks. 3_T

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3