LËIDSCH DAGBUD - Tweede Blad Dinsdag 14 September 1937 KERK- EN SCH00LNIEUW5 Huldiging van burgemeester Keyzer van Stomp wijk en Veur Hartelijk huldebetoon besloten met défilé SPORT AGENDA Voor rechtszaken en incasso's: RECHTZAKEN —M.» NED. HERV KERK Aangenomen: naar Renswoude H. S. J. Kalf, cand. te Amsterdam, die bedankte voor Arnemuiden. Eemnes-Binnen, Eem- nes-Bulten, Herkingen, Leerbroek, Meeu wen. Neerlangbroek. Polsbroek en Vlist en Zegveld; naar Vorden itoez.) B. C. Visser te Okkenbroek. die bedankte voor Almen- Harfsen (toez.i. Bedankt: voor Oosterbierum (Fr.) R. Bijlsma te Eexta (Gron.k Drietal: te Breukelen (vac. wijlen R. C. Verweys) L. Knier te Vianen, G. F. D. Locher te Nijega (Fr.) en J. J. H. v. d. Ree te Mijnsheerenland. GEREF KERKEN. Beroepen: te Deventer (als hulppred.) D. J. Scholten cand. te Zutphen. Bedankt: voor Steenwijk H. J. Riphagen te Schoonebeek. BAPTISTEN GEMEENTEN. Aangenomennaar Emmer-Erfscheiden- veen H. C. v. d. Flier te Enschedé. Ds. P. DE BRUIJN. Ds. P. de Bruljn, Ned. Herv. predikant te Driebergen, herdenkt Woensdag 22 Sept. as. zijn 25-jarige ambtsbediening. De jubilaris werd 1 Jan. 1889 geboren en in 1912 candidaat in Drenthe om 22 Sept. van dat jaar te Nieuwkoop zijn ambt te aanvaarden. In 1915 vertrok hij naar Westmaas, om in 1919 te Aalsmeer zijn intrede te doen; 3 Mei 1925 verbond ds. de Bruijn zich aan i zijn tegenwoordige gemeente. Ds. de Bruijn is in de Ned. Herv. Kerk een bekend figuur. Hij is om. president van het Prov. kerkbestuur van Utrecht en lid van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. Ook maakt hij deel uit van het be stuur van het Ja/va-comité terwijl hij in enkele van zijn standplaatsen voorzitter was van het bestuur der Chr. school. Ds. de Bruijn behoudt zich zeer nadruk kelijk het recht voor om niet te jubileeren. Onder overgroote belangstelling heeft burgemeester Keyzer van Stompwijk en Veur gisteren zijn 25-jarig ambtsjubileum herdacht. Des ochtends werd in de R.-K. Kerk door pastoor Kammers een Heilige Mis opgedragen. Het kerkgebouw was ge heel gevuld met belangstellenden. Aan wezig waren o.a. het voltallige ambtena ren-, politie- en werkliedencorps; verder de raadsleden Ten Hoopen, Willemsen en Bimrendijk van Stompwijk. de wethouders De Koning en Schrader en de raadsleden Zuidwij k en Blonk van Veur, burgemeester Van de Ven van Uitgeest, en de heeren Scholtes van De Hanze, Zandwijk van het Wit-Gele Kruis. dr. Perquin, de opper wachtmeester van de marèchaussée uit Wassenaar en vele anderen. Gedurende den geheelen dag werden tientallen bloemstukken, benevens een groot aantal schriftelijke en telegrafische Na iederen maaltijd benauwd en opgeblazen. Ds. A. M. DONNER In den ouderdom van 78 jaar is te Zeist gisteren plotseling overleden ds. A. M. Donner. em. predikant der Geref. Kerken en vader van onzen oud-minister van Justitie, mr. dr. J. Donner. Andreas Matthias Donner werd 20 Mei 1859 te Leiden, waar zijn vader, het latere Tweede Kamerlid, wijlen ds. J. H. Donner, predikant was. Na eenigen tijd te Leipzig en te Lausanne te hebben gestudeerd, bracht hij zijn laatste studiejaar door aan de Theol. School te Kampen. In 1884 can didaat geworden bevestigde zijn vader hem 9 Nov. van dat jaar te Genemuiden in zijn eerste gemeente. 4V« jaar mocht hij hier arbeiden, om in 1889 naar Assen te ver trekken. In deze garnizoensstad nam de overledene het initiatief tot stichting van een Chr. Mil. Tehuis, waarvan de over ledene ook voorzitter was. Ook mocht de kerk aldaar tijdens zijn verblijf worden vergroot. Na 8 jaar te Assen werkzaam te zijn geweest, vertrok ds. Donner naar Amersfoort, waar hij heeft gearbeid tot aan zijn emeritaat dat hem in Nov. 1924 na een diensttijd van 40 jaar eervol werd ver leend. Hier heeft ds. Donner groote werk kracht ontplooid. Nog maar een jaar in Amersfoort werkzaam, mobht de overledene een nieuw bedehuis in gebruik nemen. Ook hier was ds. Donner bestuurslid en later secr.-penningm. van het Chr. Mil. Tehuis. De Part. Synode van Utrecht benoemde ds. Donner tot curator van de Theol. School te Kampen, wat ds. Donner tot 1924 ge weest is, waarvan 20 jaar secretaris. In 1900 werd ds. Donner benoemd tot penning meester der Theol. School welke functie hij heeft bekleed tot 1 Juli. Een groot aantal jaren was ds. Donner vice-voorzitter van de Ver. tot Chr. verzor ging van krankzinnigen in Nederland en voorzitter van de stichting „Veldwijk" te Ermelo. Mede door zijn bemoeiingen kwam de ineensmelting tusschen de Geref. Ker ken A en B te Amersfoort tot stand. Ds. Donner was in al zijn standplaatsen voor zitter van de Anti-Rev. Kiesvereeniging. Met. een predicatie naar aanleiding van Hebr. 13 20 en 21 legde ds. Donner in Nov. 1924 zijn ambt neder en vestigde zich met terwoon te 's-Gravenhage. welke woon plaats hij enkele jaren geleden met Zeist verwisselde. Toen in Sept. 1924 de verbouwde Theol. School te Kampen in gebruik genomen werd. werd ds. Donner benoemd tot officier In de orde van Oranje-Nassau. In ds. Donner is aan de Geref. Kerken een figuur ontvallen die haar tot in hoogen ouderdom op tal van vooraanstaande plaatsen heeft gediend en die meermalen deel uitmaakte van de Gen. Synode der Geref. Kerken. Zijn stoffeijk overschot zal a.s. Donder dagmiddag om 2 uur op de begraafolaats ..Rusthof" te Amersfoort in het familiegraf worden bijgezet. DAMMEN. LEIDSCHE WERKLOOZEN DAMVEREEN. De uitslagen van de 2e ronde voor de bordenbezetting Is als volgt: P. LigtvoetH. v. d. Heide niet gesp. F. FeitsmaA. de Bezemer 0—2 J. de NieI. Binnendijk 20 C. v. d. HeideG. v. d. Laan 20 L. Zitmanv. Gorsel 20 H. WurtszH. Bouwens 02 J. MoerkensM. Oosterhout 20 Joh. SwetsP. Laman 20 J. de Vink—J. Hoek niet gesp. L.W.D.V. neemt met een 16-tal spelers deel aan de massakamp Rijnstreek—Bollen streek op Donderdag a.s. In Zomerlust. VOETBAL. A, S. C.-COMB.—LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN. Morgenavond te 6 uur spelen de Leidsche Bakkersgezellen een vnendschappelijken wedstrijd tegen een A.S.C.-comb. op het Leidsche Boys-terrein. Voek zich thans weer flink en levenslustig. .Zoodra ik wat ouder begon te worden, kreeg ik na iederen maaltijd steeds een benauwd en opgeblazen gevoel. Ik nam hiertegen een proef met Kruschen Salts en kreeg verrassende resultaten. Ik voel mij thans veel flinker en levenslustiger. De kleine dagelijksche dosis Kruschen houdt mijn geheele organisme op peil." J. B. Wanneer de afvoerorganen niet meer naar behooren functionneeren, zullen zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen, die Uw organisme verontreinigen en waaruit allerlei klachten kunnen ontstaan. Kru schen Salts spoort Uw inwendige organen, lever, nieren en ingewanden aan tot meer actieve wekring, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en geregeld worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f0.40, f. 0.75 en f. 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Han dels Mij., Amsterdam, voorkomt. 7509 (Ingez. Med.) WANDELSPORT. BLAÜWVOETENMARSCH TE ANTWERPEN. Onze stadgenoot, de heer N. J. Beekpia, heeft Zondag deelgenomen aan den 30 K.M. Blauwvoetenmarsch te Antwerpen. Hij mocht een fraaie herinneringsmedallle in ontvangst nemen. DUIVENSPORT. WASSENAARSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Vilvoorden (België); afstand plm. 137 K.M. Aldaar werden de vogels in vrij heid gesteld te 8 uur 30 min. met Noorden wind, heldere lucht. De eerste duif bereikte het hok te 10 uur 58 min. 36 sec. en had het traject gevlogen met eeA gemiddelde snelheid van 897.33 M. per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 11 uur 13 min. 26 sec. en had gevlogen met een snelheid van 815,89 M. p. minuut. De uitslag was: 1 en 16 K. I. Waasdorp; 2, 5 en 12 L. H. de Kleine; 3 en 15 P. Bouwmans; 4, 7 en 11 J. H. M. Brouwer; 6. 9, 10 en 13 C. Versteeg Jr.; 8 H. Nijp; 14 A. van Duykeren. DE VRIENDENCLUB. Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Neufvilles (België), afstand plm. 180 K.M. In concours 136 duiven, welke om 8 uur met Noord-Oostenwind in vrijheid werden gesteld. De duiven kregen het met dezen wind op den kop, niet cadeau De snelheid van de le reduceerde tot 868 M. Verliezen kwamen er echter niet voor. De uitslag is als volgt: F. Hofman 1 en 16; L. v. d. Nieuwendijk 2, 4, 10 en 17; Chr. v. d. Pluym 3, 5, 11, 19 en 20; G. A. L. v. d. Reijden 6 en 15; S. N. v. Leeuwen 7; A. P. v. d. Voort 8, 9 en 12; Joh. Vogelenzang 13. 14 en 18. De donateurs klokten als volgt: P. v. d. Berg 1 en 6; H. Brandt 2 en 13; W. Abrahams 3, 4 en 11; A. v. Rijsber- gen 5 en 10; H. Rol 7 en 12; A. Piket 8; H. Trouwee 9. De volgende liefhebbers be haalden punten op 2 of één der aangewe zen duiven: F. Hofman 76, P. v. d. Berg 76, Joh. Neuteboom 76, Chr. v. d. Pluym 42, L. v. d. Nieuwendijk 41, G. A. L. v. d. Rey- den 39, S. N. v. Leeuwen 38, W. Abrahams 37, en A. v. Rijsbergen 35. De le duif werd geconstateerd om 11 uur 30 min. en 37 sec. en bereikte een snelheid van 868.21 meter per minuut, de laatste puntenwinnaar om 12 uur 2 min. 56 sec. en bereikte een snel heid van 754.70 meter per minuut. De eereprijzen werden behaald door F. Hof man le, L. v. d. Nieuwendijk 2e, Chr. v. d. Pluym 3e en G. A. L. v. d. Reyden 4e. De prijs voor den len nieuwen liefhebber net buiten de prijzen: N. v. d. Linden om 12 u. 8 min. 18 sec. met 740.92 meter; de prijs voor den len donateur buiten de punten W. Prins. Nu volgt de laatste vlucht van Mons (stedelijk) waarvoor al vele eereprij zen zijn ontvangen en een beker voor den len Leidschen liefhebber. De inkorving hiervoor is bij de Vriendenclub a.s. Vrijdag. Er wordt verwacht dat vele Leidsche lief hebbers zullen mededoen tot sluiting van I het seizoen. De regeling ook van het klok ken zetten. Ls geheel bij de Vriendenclub, gelukwenschen aan de woning van den jubilaris bezorgd. In beide gemeenten wapperde de drie kleur, niet alleen van de openbare gebou wen, doch ook van particuliere woningen. De raadsvergadering. Des avonds om 5.30 uur was een gecom bineerde openbare vergadering belegd van de raden van Stompwijk en Veur, welke in verband met het overweldigende bezoek moest worden gehouden in de groote tooneelzaal van het R.-K. Vereenigingsge- bouw. Hier waren aanwezig de voltallige raden van beide gemeenten, de ambtenaren, uit gezonderd de gemeente-secretaris, de heer Van Delft, die door ziekte verhinderd was, het verdere gemeente-personeel. Rijks- en gemeentepolitie, marèchaussée, majoor Boots, overste Buurman, ds. Vermet, bur gemeester Scholvinck van Nootdorp, de burgemeester van Berkel en Rodenrijs, dr. Perquin, de heeren Kool en Lambo. hoof den der belde openbare scholen. Kasbergen en Kuperaus, resp. hoofden van de R.-K. Jongensschool en de School met den Bij bel, Bontje en Zandwijk voor het Wit-Gele Kruis, Schouten, directeur van de gemeen schappelijke Lichtbedrijven, Van Heynin- gen voor den L.T.B.. Meyer, Deurloo van Veen voor de Wilhelmina-vereeniging, Scholtes voor de afd. van De Hanze, Bleys voor de afdeeiing van de K.J.M.V., de Groot voor den Haagschen Keuringsdienst, no taris Bijvoet uit Berghem, Knook, direc teur van het postkantoor, generaal-majoor Zeeman, Mooyman en Van den Akker voor de afd. van de HoU. Mij. van Landbouw, Van de Ven, burgemeester van Uitgeest, de pastoors Kammers en Floor, Kruizinga voor de afdeeiing van Volksonderwijs en vele particulieren. Wethouder Van Wijk van Stompwijk opende de vergadering, waarna de jubilaris en zijn echtgenoote werden binnengeleid, nadat een dochtertje van wethouder De Koning aan mevrouw Keyzer een bloem stuk had aangeboden. Weth. Van Wijk heette daarna den jubi laris en zijn echtgenoote hartelijk welkom. Hierna gaf spr. een overzicht van de dooi den jubilaris gepresteerden arbeid, daarbij erop wijzende, dat de nood van de inge zetenen steeds de volle belangstelling had van burgemeester Keyzer. Verder sprak wethouder Van Wijk de hoop uit. dat de jubilaris nog vele goede jaren mochten gegeven worden. Namens de beide raden overhandigde weth. Van Wijk daarna een enveloppe met inhoud. Weth. De Koning van Veur sprak den wensch uit. dat het den jubilaris nog jaren gegeven mocht zijn de beide gemeenten in Christelijken zin te besturen. In de slechte jaren heeft men steeds burgemeester Key zer leeren waardeeSh, niet als burge meester, doch als burgervader. Spr. besloot met dank te brengen voor alles wat door hem tot stand was gebracht, waarop hij namens de wethouders van beide gemeen ten een fruitmand aanbood. De heer Willemsen, leider van de R.-K. raadsfractie, wees er op. dat, dank zij de goede leiding van den burgemeester, de goede toon en verstandhouding steeds zijn bewaard gebleven. Ook deze spr. schetste den arbeid van den jubilaris en hoopte dat deze als drager van het gezag, dit gezag ook altijd hoog zal weten te houden. De heer Blokland, raadslid van Veur en voorzitter van den R.-K. Volksbond, brengt den dank over van de R.-K. arbeiders, voor wier belangen de jubilaris steeds een open oog had. De heer Ten Hoopen. leider der Chr.- Hist. raadsfractie, brengt dank voor de prettige samenwerking, welke er steeds heeft bestaan. De heer Koerts, raadslid van Veur, dankt voor al wat door den Jubilaris is gedaan om de gemeente Veur vooruit te brengen, daarbij de hoop uitsprekende, dat ook in de toekomst de aangename samenwerking zal worden bestendigd. De heer De Lange, raadslid van Stomp wijk, heeft gedurende de 17-jarige ambts periode van den jubilaris hier ter plaatse, steeds op prettige wijze kunnen samen werken en hoopt, dat het den jubilaris ge geven moge zijn ook zijn 25-jarig ambts jubileum van belde gemeenten te vieren. De heer Zuidwljk, raadslid van Veur, brengt dank voor de belangstelling, welke de jubilaris steeds heeft voor de armen en de werkloozen en niet het minst ook voor de tuinders. De heer Vink, leider der A.-R. Raads- f -actie, zal niet voor alles lof en eer bren gen aan den jubilaris, doch hem waardee- ren ondanks alles, als 'n stuwende kracht. Burgemeester Keyzer, zichtbaar onder den Indruk hierna het woord nemende, brengt hartelijk dank voor het gesprokene, en het dagelijksch bestuur van de beide gemeenten voor allen steun in de achter liggende jaren ondervonden. Spr. betreurt het. dat secretaris Van Delft hier niet aan wezig kan zijn, evenals de oud-wethouder, de heer Weerdenburg, welke helaas ernstig ziek is. Ook moet spr. dank brengen aan de raden voor den steeds verleenden steun, want alleen daardoor is het regeeren hem mogelijk geweest. Ook ambtenaren en politie komt een woord van dank toe voor alles wat zij voor de belde gemeenten hebben verricht Dank, baar kan worden herdacht wat in 17 jaren met aller medewerking is tot stand ge bracht. Het doet s.pr. goed dat hier nog aanwezig zijn inwoners uit zijn vorige ge meente, o.a. notaris Bijvoet. Is spr. in zijn plicht tekort geschoten dan wil hij alles doen om dit verzuim te herstellen. Wethouder van Wijk sloot hierna met een kort woord de zitting, waarna de recep tie volgde. De receptie. Pastoor Kammers als eerste spreker bracht den jubilaris hulde voor zijn hulp vaardigheid steeds betoond en hoopte dat de jubilaris zijn mooien arbeid nog jaren zal kunnen voortzetten. Pastoor Floor herinnerde aan de toestan den van voor 17 jaar en dankte namen; de parochie Stomowijk voor alle hulp en ver beteringen welke in de ambtsperiode van den jubilaris zijn tot stand gekomen. Ds. Vermet Herv. Predikant is verheugd in deze belangrijke vergadering te mogen spreken. Namens den Herv. Kerkeraad wenschte spr. den jubilaris van harte geluk met dezen dag. Hedenochtend zijn voor den jubilaris in de R.K kerk gebeden opgegaan, doch spr. heeft in zijn gemeente Zondag eveneens voor den jubilaris gebeden. Voor de goede samenwerking od het gebied van de armenverzorging bracht spr dank. Overste Buurman heeft den jubilaris ont dekt met 'n kwartiermuts op en een vuilen kiel aan als soldaat en hem later terug gevonden als burgemeester van zijn geboorte Dlaats. De jubilaris heeft zich steeds doen kennen als een goed kameraad. De heer Scholtes. voorzitter van de Hanze heeft steeds op aangename wijze met den jubilaris kunnen samenwerken: de belangen van den middenstand gingen hem zeer ter harte en bestond er wel eens verschil dan moet in het oog gehouden worden, dat spr. opkwam alleen voor den middenstand, doch de jubilaris voor alle Inwoners. De heer Strickling „de held van Muiden" voelt zich gelukkig hulde te mogen brengen. Spr. heeft den jubilaris leeren kennen als iemand me. een goed hart en acht het een voorrecht zoo'n burgemeester te hebben. De he:i van Heyningen, voorzitter van den L.T.B. dankte voor de belangstelling welke de jubilaris steeds heeft gehad voor de tuinders. De heer van Dük, secretaris van het hoofdbestuur der A.RKA. dankte namens ztin organisatie voor de wijze waarop de Jubilaris steeds de belangen van de ambte naren heeft voorgestaan. Inzonderheid kwam dit tot uiting in het georganiseerd overleg. De heer Bilefeld, hoofdcommies ter secre tarie sprekende namens de ambtenaren en politie vond het een vreugde de belangen dezer gemeenten te mogen dienen onder een burgemeester als de jubilaris. Namens amb tenaren en politie bood spr. hierna een compleet tuinameublement aan. De heer van den Berg, oud-voorzitter van de afd. van den R.K Politiebond „St. Mlchaelis" heeft verschillende malen met den jubilaris kennis gemaakt, het meest in diens kwaliteit van hulp-officier van justitie Voor den ondervonden steun en hulp bracht spr. mede namens zijn collega's dank. De burgemeester van Berkel en Rodenrijs sprekende voor de N.V Waterleiding Maat schappij de Tien Gemeenten, roemde de ijver en werkzaamheid in dit college dooi den jubilaris aan den dag gelegd. De heer van Tol bracht den dank over- van het gemeentepersoneel en bood een bureaustoel aan. De heer Perquin sprekende namens den B V.L. en het comité autotochten voor Ouden van dagen dankte den jubilaris voor zijn werk en belangstelling ten opzichte van beide lichamen. De heer van de Ven. sprekende voor de Vrijwillige Brandweer, bracht den jubilaris dank voor de verbeteringen welke in het brandbluschwezen hier ter plaatse ztin in gevoerd Als blijvende herinnering bood spr. een schrijfmachinetafel aan. De heer Bontje dankte den burgemeester hartelijk voor zijn belangstelling steeds be toond hl het werk van het Wit-Gele Kruis. Burgemeester Stern van Voorbug. was van meening dat het burgemeesterschap geen gemakkelijke doch wel een mooie taak is. Het moeilijke en het aangename heeft de jubilaris vereenigd Spr. wenschte den jubilaris van harte geluk. Notaris Byvoet uit Berghem herinnerde aan de sympathie welke in zijn gemeente nu nog bestaat voor den persoon van den jubilaris en bracht daarvoor nogmaals dank. Burgemeester Keyzer dankte allen hierna nogmaals recht hartelijk voor alles wat zij heden voor hem hebben gedaan, ook in de komende jaren zal spr. trachten een goed burgemeester te blijven. Het défilé. Inmiddels was de R.K Harmonievereenl- ging „St. Oecilla" voor het gebouw versche nen en ving het défilé en zang-hulde aan. Niettegenstaande den stroomenden regen hadden zich op de Damlaan honderden personen opgesteld om dit slot van de feestelijkheden te kunnen aanschouwen Nadat burgemeester Keyzer zich voor het gebouw had geplaatst, trokken de volgende vereenigingen voorbij. Chr. Gymnastlekver. Odilo. afdeelingen van den R.K Politiebond ,St. Michaelis". R.K. Transportarbeiders- bond, R.K. Land- en Tuinarbeldersbond, R.K. Bouwarbeidersbond, Groene Kruis. Roode Kruis. Wit-Gele Kruis. R K. Midden- standsvereenlging de Hanze. Land- en Tuinbouwbond. R.K. Volksbond. Kath. Jong. Middenstandsver., Kath. Jeugd Club. Chr. Jonge Melsjesvereeniging Eensgezindheid, Volksonderwijs, R.K. Gymnastlekver. Sport Staalt Spieren, Eierenveilingver. „Het wapen van Veur". Vrije Vellingvereeniging. R K. Meisjes Gymnastlekver. „Sportlust", comité ouden van dagen, Gem, Chr Zangver. „Zanglust", Neutrale en RK. EH.B.O. Toen alle vereenigingen voorbij waren ge trokken traden achtereenvolgens naar voren Jong-Zanglust en Zanglust. welke onder leiding van haar directeur, den heer Egberts eenige liederen deden hooren, terwijl tot slot onder leiding van mevr Mulder de meisjes van het meisjespatronaat een lied zongen. Burg. Keyzer heeft daarna aan den beiden zangvereen. nog dank gebracht, waarmede het. feest was afgeloopen. De zaal zelve was Inmiddels volgeloopen met belangstellenden, welke gebruik wenschten te maken om den Jubilaris te complimenteeren. Door de afd. van de Ned. Ver. E.HB.O. werd den jubilaris een complete verband doos overhandigd, terwijl mevr Perquin een kostbare kop en schotel aanbood. Nadat ook voor deze blijken van sympa thie door den jubilaris dank was gebracht, was de eerste huldigingsdag voorbij. HEDEN. Geb. „Prediker": Ger. Bond, ds. K. J. v, d. Berg, Ned. Herv. Pred. te Amersfoort! Jeruël, le Groenesteeg 15 Bijbelspreking nam. 8 uur. Lokaal Morschweg: Zendingsfilm „Papoea- land". 8 u. nam. Stadsevangelisatie, Morschweg 59: Bij oenkomst nam. 8 uur. Woensdag. Leidsche Schouwburg: „Boefje" met Annie van der Lugt Melsert-van Ees. Nam. 8,15 uur. Wijkgebouw Levendaal: Zendingsfilm „Papoealand". 8 uur nam. Katwijk aan Zee: Gebouw Casa Cara: de heer Schoonderbeek, van Ede. Nam. 7.30 u Oegstgeest, Willem de Zwijgerkerk: Evangelisatie samenkomst, nam. 8 uur. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau. (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderdag: Inenting tegen diphterie 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voqr leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam 8 uur tot van. 8 uur alleen voor ooedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 tot en met Vrijdag 17 September as. waargenomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en J. Doedens, Wlhelminapari: 8. Oegstgeest, telef. 274. Ik zou tooh ook wel eens willen vlie gen, maar lk durf zoo slecht! VAN DER HEIJDEN H. Rijndijk 105, Leiden, Tel. 3405 S? Besprekingen 's avonds. 1905 (Ingez Med.) KANTONGERECHT LEIDEN. Te scherp rijden. Gistermorgen moest voor het kantonge recht alhier terecht staan C. van D„ chauf feur te Katwijk Zee, omdat hij op 25 Juni van dit jaar op den Stationsweg de vei ligheid van het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht, door met zijn vrachtauto met zeer groote snelheid, hoe wel de doorgang niet vrij was, tusschen twee stadstrams door te rijden, waardoor hij mevr. B. alhier, die geheel rechts van het trottoir -fietste, had aangereden. Na diverse getuigenverklaringen wees het 0. M. er op, dat verdachte op zeer onvoor zichtige wijze op zulk een druk punt als den Stationsweg, had gereden. Verdachte had moeten stoppen en wachten totdat de weg vrij was. Het O.M. eischte f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. De kantonrechter vond zulk scherp rijden een groot gevaar op den weg en veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Niet werkende remmen. W. L. M„ koopman uit Haarlem, moest terechtstaan, omdat hij op 17 Mei met zijn auto op den Gooweg te Noordwijk zeer on voorzichtig had gereden. Daardoor had hij een meisje, dat geheel rechts op den weg fietste ondersteboven gereden; het meisje werd verwond en de fiets, die onder de auto kwam, werd geheel vernield. Ook was gebleken dat de remmen van de auto de fect waren en geheel niet werkten. De heer C. van Dijk, koopman uit Heemstede ver klaarde, dat verdachte op krampachtige wijze probeerde te remmen, maar daar de remmen in 't geheel niet werkten, reed de auto door. Direct na de aanrijding hadden de heeren Van Dijk en A, G. Allers uit Am sterdam de remmen geprobeerd maar nog in de voetrem, noch in de handrem was eenige werking te bespeuren; zij bleken ondeugdelijk. Verd. had dit ook erkend, doch bestreed dit nu en verklaarde dat door den seïirik zijn voet van de voetrem op het gaspedaal was terecht gekomen. Verd. had de auto pas 14 dagen in zün bezit en wist niet, dat de remmen nies werkten. Het O. M. vond de overtredingen bijzonder ernstig en eischte voor sub I (de aanrijding) f. 15 boete of 10 dagen hechte nis, voor sub II (niet werken der remmen) f. 25 boete of 12 dagen hechtenis. De kantonrechter wees direct vonnis en veroordeelde verdachte voor sub I tot i15 boete of 5 dagen hechtenis en voor sub II tot f. 26 boete of 10 dagen hechtenis. Ernstige aanvaring op de Kaag. J. C. K., koopman uit Rotterdam, moest terecht staan, omdat hij op 22 Juli ais schipper op een motorboot op de Kaag on der Warmond verkeerde koers bij bet krui sen van een zeilboot had gehouden, waar door hij met groote kracht tegen deze zeil boot was opgevaren, die ernstig digd werd. Verd. verklaarde niet te hebben, maar dat hij stil had 8el?.E om proviand in te nemen. De heer W. ver boom uit Den Haag, die op 22 Juli met a bewuste zeilboot had gevaren, verklaart uitdrukkelijk, dat verdachte wel degehPj had gevaren, maar doordat verdachte ges koers had gewijzigd, was hij door veraaci te, die óók geen signalen aan bakbooi - zijde had, aangevaren. Dit verklaarde o de heer Rudolf Leeman, die de zeilen op g boot bediend had. Plotseling was verda7"a. met zijn motorboot opgedoken, de aan ring was zeer hevig geweest; ook de trnj werd ernstig beschadigd. Het O.M. 0 f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. De ,K hij tonrechter wees verdachte er op. dar slecht op de hoogte was geweest v'm' binnen vaartreglement. De kantonrec - veroordeelde verdachte tot f. 15 boete dagen hechtenis. De heer Verboom nog een civiele vordering van f. 25 in. n daar het vonnis reeds was uitgesp'0 kon dit niet meer worden behandeia. 2 -2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6