De nieuwe brug bij Hedel - Bewapening van loodsbooten LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 78ste Jaargang FEUILLETON Kameraad JVLoeder DE BRUGGENBOUW IN NEDERLAND. - De brug bij Hedel over de Ma-as, zooals deze op het oogenblik is ge vorderd. Ook deze brug zal in een zeer groote behoefte voor het snelverkeer voorzien. CAPT. GEORGE EASTON'9 RACE-AUTO waarmee hij in Amerika Malcolm Campbell's record wil verbetereu, bij aankomst te Londen. \ELD.MAMtSCflALK SIR CV RH. OP DEN WEG HARDINGEN—ZURICH DEYERELL hij zijn vertrek uit zjjn twee vrachtauto's tegen elkaar gebotst. Eén der wagens kantelde. Door den schok werden de beide Londen naar Frankrijk waar hij de inzittenden eruit geslingerd en vrijwel op slag gedood. De vernielde wagens, groote manoeuvres zal bijwonen. BIJ HOORN is een auto, waarin 7 jongelui zaten^ die van IN i ERBAND MEI HEI OORVAL MET HET SPAANSCHE SCHIP dat zonder i vergunning de Rotterdamsche haven verliet en zee koos, heeft de Regeering zooals de feesten m de Beemster terugkeerden, tegen een boom ge- besloten> de loodsbooten met kleine kajl0nnen te bewapenen. Gedemon- reden. De inzittenden werden allen gewond. De vernielde wagen teerd worden de kanonnen aan boord gebracht. Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES 28) Tot Georg, eensklaps tot een besluit ko mend, zich van Camilla afwendde en op Je deur van de ziekenkamer toetrad. Hier 'dopte hij heel zachtjes. Zijn vader kwam daar buiten. Hij veronderstelde, dat Georg zich op de hoogte wilde stellen van Alf's toestand en zonder derhalve een vraag af 'e wachten, zei hij Hij slaaptNu zal het wel weer togop ggan. George knikte gerustgesteld. Wij weten het al, fluisterde hij we vilden je alleen maar zeggenhij keer- Je zich even naar Camilla om, die zich op Jen achtergrond hield en vaag glimlachte, we wilden je alleen maar even zeggen cot ze totaal uitgeput iswe waren 'óojuist bij haar zou je niet eens even t«ar haar willen gaan kijken? Alsjeblieft! Tiebruck staarde zijn oudsten zoon aan, tof hij niet begreep, dat'deze zich voor Romana interesseerde. Maar hij las zorg <s verlegen dankbaarheid in de eerlijke l'Ogensoogen. Zijn gelaat verhelderde. De tnderen hadden hun vader in lang niet 'Jo innerlijk verheugd gezien. Eenige weken later vertrok Romana met Jen weer geheel herstelde» Alt naar Mun ster am Stein, het bekende salinebad voor kinderen. Bij het afscheid zei Tiebruck schertsend: Dat ts nu het vervolg van je huwe lijksreis, Romana. Je bent bijna nog meer rustbehoevend dan het kind. Daarvoor zullen we nu ook om het hardst luieren, nietwaar, Alf? ging Romana er op in en de knaap vlijde zich met zijn wang tegen haar hand. Romana wendde zich in het bijzonder tot Camilla. Je moet het vader echt gezellig maken, meisje. Ik heb me nog heelemaal niet om hem kunnen bekommeren. Je hebt meer gedaan, protesteerde haar man, je hebt Alf voor me weten te behouden. Het was wel eigenaardig: Toen de kinderen in het stille huis terugkwamen, misten zij Romana. Telkens verwachtten zij hier of daar een deur te zien opengaan, waaruit dan het smalle, bleeke vrouwen gelaat zichtbaar zou worden. Maar alle deuren bleven gesloten. De ziekenkamer en voor alle zekerheid ook Roman a's slaap kamer, werden ontsmet. Ben doordringende carbollucht hing dagenlang door het ge- heele huis. Daarna verschenen de schilders en de behangers om de laatste hand aan de gedesinfecteerde vertrekken te leggen, maar toen niets dan de afwezigheid van Romana en Alf meer aan de angstige weken herinnerde, deed zich in den huize Tiebruck een nieuwe gebeurtenis voor. De professor bracht op zekeren avond een gast mee. dien hij als zijn jongsten collega voorstelde. De jongeman was Tiebruck aan bevolen door een vroegeren studiegenoot, met wien hij tijdens zijn universiteitsjaren en later ook bij gemeenschappelijk prac- tisch werk in een ziekenhuis goed bevriend was geweest en die nu een groote platte- landspractijk had. Tiebruck sloeg zijn nieu wen kracht eenigen tijd nauwlettend gade en hij moest erkennen, dat hier inderdaad van een zeer bijzonder medisch talent sprake was. Hij betuigde zijn vroegeren studiegenoot zijn hartelijken dank voor diens bemoeienis en beloofde hem zich over den jongen medicus te zullen ontfer men en hem indien mogelijk tot eer en aanzien te zullen brengen. Er stond dezen jongeman dus een verre van aile- daagsche toekomst te wachten. Op dien bewusten avond dan voor den maaltijd, waaraan hij mede zou aanzitten werd hij aan Tiebruck's kinderen voor gesteld. Hij heette Heinz Alk en ondanks zijn zevenentwintig jaren, maakte hij zoo'n jeugdigen indruk, dat Georg en Camilla de enthousiaste beschrijving, welke hun vader over den persoon van dr. Alk had gegeven, niet begrepen. Heinz Alk was zeer mager en liep eenigs- zins voorovergebogen. Zijn zwartbruin, op vallend dik haar viel in dichte strengen op zijn bleek, glad voorhoofd en accentueerde nog slechts zijn jeugdig uiterlijk. In flagrante tegenstelling met den roep van zijn geweldige capaciteiten als arts waren zijn droomerige, eenigszins afwezige oogen, welke veeleer aan een dichter, een schilder of een acteur zouden kunnen hebben toe behoord. Gasten van hun vader hadden zich tot dusver gewoonlijk weinig of in het geheel niet met. Camilla en Georg ingelaten. Heinz Alk maakte daarop een uitzondering. In plaats van tot vervelens toe zooals de kinderen het noemden met Tiebruck over mediscije onderwerpe» van gedachte» te wisselen, sprak hij met Georg over boe ken en vond hij zelfs een aanknoopings- punt. voor een onderhoudend gesprek met Camilla. De kinderen, die in dit opzicht dus allerminst verwend waren, toonden zich enthousiast over Heinz Alk. Tenslotte bracht Tiebruck den gewaardeerden bezoe ker naar zijn studeerkamer, waar hij dan bij diverse geschriften en wetenschappe lijke werken eerst volkomen tot zijn recht kwam. Het was of er plotseling een zeld zame verandering in Alk plaats had. Zijn ietwat weemoedige oogopslag werd scherp en doordringend. Zijn stem, tot dusver langzaam, zacht en zelfs eenigszins slee- pend, zwol aan en klonk nu helder en overtuigend in korte, afgebeten zinnen. De gedecideerdheid van zijn helder oordeel en zijn vlug begrip bij de hem gestelde opga ven brachten Tiebruck hehaaldelijk in grenzenlooze verbazing. Bestond er dan werkelijk nog zoo iets. zoo'n schier geniaal en begenadigd arts zijn? In zijn beschei denheid vergat hij, dat ook hij als jong student en candidaa.t de wetenschappelijke wereld verbaasd had doen staan tot hij door professor Westphal, zijn bewonderens- waardigen en onfeilbaren leermeester ont dekt en verheven werd Tiebruck legde er zich in de eerstvolgen de weken op toe Heinz Alk voor moeilijke diagnoses en belangrijke beslissingen te plaatsen en het was inderdaad verbluffend te zien hoe de jonge medicus zich bijna spelenderwijs en volkomen zeker van zich zelf van zijn taak kweet. Van dien tijd af werd de naam Alk in den huize Tiebruck meermalen genoemd. Tijdens de maaltijden vertelde de professor, die zich dan gewoon lijk tot zijn zoon wendde, herhaaldelijk van dr. Alk's roemruchte daden in de kliniek. Camilla hoorde meestal zwijgend toe. Haar voor enthousiasme zeer ontvankelijk hart begon sneller te kloppen. Haar imponeerde dit geweldige genie met het jongensachtige uiterlijk en de droomerige oogen. Alk werd meer en meer gevraagd. Tiebruck schepte er een zeker behagen in hem als een lid van het gezin te beschouwen en een thuis te bieden, zooals hij dat in de hem vreemde stad nergens vond. Hij woonde in de kli niek, waar hem twee keurig ingerichte ka mers ter beschikking waren gesteld. Met tertijd hoopte Tiebruck den jongen medi cus tot zijn plaatsvervanger op te leiden, waardoor hij zelf minder gebonden zou zijn. Hij dacht daarbij in de eerste plaats aan Romana, aan wie hij zich dan ook wat meer zou kunnen wijden. Hij had zijn leven lang gewerkt en het kwam hem dus toe thans wat meer te genieten van het onver wachte geluk, dat hem zoo laat ten deel was gevallen. Hij dacht veel aan Romana, maar in deze dagen van haar afwezigheid miste hij haar niet al te zeer, omdat Heinz Alk hem bijna geheel in beslag nam. Maar toen ze dan eindelijk, na de met veel suc ces toegepaste kuur. in zijn huis terugkeer de, begreep hij toch niet. hoe hij het een dag zonder haar had kunnen stellen. Romana was bij haar thuiskomst aan genaam verrast. Georg scheen zich met de gedachte aan een stiefmoeder geheel ver zoend te hebben. Hij trad haar van den eersten dag af zoo vertrouwelijk en vrien delijk tegemoet, dat er geen twijfel over kon bestaan hoe hij innerlijk over de vrouw van zijn vader dacht. Ook Camilla hand haafde haar schuwe toenadering. Naoruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5