Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - 'Derde Blad Dinsdag 14 September 1937 Peek&Cloppenburg Het komend tooneelseizoen GEMENGD NIEUWS Liefde in de bergen De samenstelling der gezelschappen Haagsch oplichter in Breda gearresteerd. [n verschillende plaatsen van ons land slachtoffers gemaakt. Men meldt aan het Vad. uit Breda: Naar eerst thans bekend wordt, is het ie Bredasche politie Zaterdag gelukt tot arrestatie over te gaan van een oplichter, jle reeds in tal van plaatsen van ons land slachtoffers had gemaakt en wiens opspo ring en voorgeleiding was verzocht. Echter Is niet voorkomen kunnen worden, dat de man ook te Breda nog een slachtoffer maalde en wel een sinds drie Jaar werk- loozen chauffeur, wien hij onder het voor wendsel bij hem in dienst te kunnen tre den, zijn laatste f. 5.—, welke bestemd wa ren voor betaling der huishuur over de af- peloopen week, afhandig te maken. De oplichter, die voorgaf „dr. Romijn" +c hceten, vervoegde zich Zaterdagmorgen in een heerenmodemagazijn aan de Nieuwe Girmekenstraat, waar hij een aantal ai-ti telen ber waarde van f.300.— bestelde. De goederen moesten des avonds in 't Oranje- hotel bezorgd worden en zouden daar per cheque worden betaald. Na aldus den winkelier te hebben be drogen. verzocht de goede klant even van de telefoon te mogen gebruik maken, ten einde de Arbeidsbeurs op te bellen voor een chauffeur, die zich eveneens moest aan melden in het Oranje-Hotel. Een Inwoner van Breda, die toevallig ook in den win kel was en het gesprek hoorde, mengde zich hierin en zeide, dat hij eventueel wel een zeer geschikten chauffeur wist, waarop de oplichter hem verzocht, dien man zoo spoe dig mogelijk bij hem te zenden. De Breda- naar spoedde zich daarop naar de woning van den sedert drie jaar werkloozen chauffeur O., die zich. begrijpelijkerwijs direct naar den zich noemenden „Dr. Ro mijn" begaf. „Dr. Romijn" verzocht den man dadelijk voor een auto zonder chauffeur te zorgen, waarna hij met O. naar zijn woning zou gaan, teneinde eens poolshoogte te nemen. Zulks geschiedde en na het bezoek nam „Dr. Romijn" O. als chauffeur aan op een salaris van f. 25.per week. Er was echter een bezwaar en wel dat 0. niet in het bezit was van een pas. Hij moest Maandagmorgen vroeg met „dr. Ro mijn" naar het buitenland rijden. „Dr. Romijn" wist daar echter wel raad op en wanneer O. hem een portret en de kosten van de pas gaf, zou deze zijn invloed wel aanwenden om te bereiken, dat de pas Maandagmorgen vroeg nog in orde was. O. bezat echter niet meer dan f. 5.welke voor huishuur bestemd was en gaf deze aan „dr. Romijn" onder belofte; dat hij óeze des avonds nog f. 5.zou uitbetalen, nadat hij dit bedrag eerst ergens geleend had. „Dr. Romijn" vond dit goed. waarop lie chauffeur zich naar kennissen begaf om f.5— te leenen. Deze kennissen bleken echter minder goedgeloovig en gaven O. ten raad zich eerst eens tot de politie te wenden. Ook de politie vertrouwde het zaakje niet geheel en al. Derhalve werd „clr. Romijn" in het Oranjehotel door twee rechercheurs bezocht en vervolgens naar fcc-t politiebureau gebracht. Daar hield de man aanvankelijk vol inderdaad „dr. Ro mijn" te heeten, doch Zondagmorgen be kende hij. na een lang verhoor, de lang gezochte oplichter P. P. uit Den Haag te zijn, die in tal van plaatsen van ons land vele hotelhouders en autoverhuurders heeft opgelicht, door steeds weer zonder betalen te verdwijnen. Hij is gistermorgen voor den officier van justitie geleid en in het huis van bewaring opgesloten. TREINONTSPORING TE BEDUM. Geen persoonlijke ongelukken. Toen gistermiddag de trein, die om 15.07 uur uit Groningen naar Delfzijl vertrekt, liet station Bedum binnenreed, derailleerde een der wagons, zoodat deze dwars over 1 fle rails kwam te staan. Vermoedelijk is de I wissel teruggesprongen, toen de locomotief I til de eerste wagon reeds gepasseerd waren. De reizigers kregen geen letsel, alleen waren zij hevig geschrokken. De trein had twintig minuten vertraging. SCHILDER DOODGEVALLEN. Gisteren is een schilder, die werkzaam Ivas bij den bouw van gemeentewoningen laan de MoeTbeistraat te Utrecht uit een llakgoot gevallen van een hoogte van ze- I 'en meter. Hij kwam op het plaveisel ach- |kr de huizen terecht en werd in zorgwek- Itenden toestand naar het stads- en aca- I tonisch ziekenhuis vervoerd, waar hij kort I a aankomst aan zijn verwondingen is be- I roeken. |öOODELIJK AUTO-ONGELUK TE BEST. Gisteravond omstreeks half negen zijn op Ijen Boschdijk te Best twee auto's met el ixir in botsing geweest, waardoor de 29- I jarige G. Verhulstdonk werd gedood. IOp genoemd tijdstip stond ter hoogte van I 't Heidebloem de bakkersauto van de firma I Ucbrand uit Oirschot stil, terwijl de 29- I jarige ongehuwde G. Verhulstdonk brood lalt de auto nam. Op dat oogenblik kwam I Tan de richting Eindhoven een groote Ibachtauto der firma van Looy uit Boxtel, I welke geladen was met groente. De chauf- 1 f-ur bemerkte te iaat de bakkersauto en I etste met kracht tegen den wagen op. De I f'-ato werd aan den overkant van den weg I ci de sloot geworpen. De knecht geraakte I cd er de wielen van de groenteauto en was 'P slag dood. ONGELUKKIG GEWEERSCHOT. Terwijl de arbeider K. Boesenkool te l^aphorst in de naast zijn huis staande lïhuur met zijn geweer bezig was, ging het ljapen plotseling af juist op het oogenblik, lat de vrouw van B. langs de openstaande I -tbr liep, waardoor deze in het bovenbeen |!e'd getroffen. In allerijl werd medische l'iilp van dr. Veilder ingeroepen, die het l^chtofier, dat hevige pijnen leed, naar |<t Diaconessenhuis te Meppel heeft laten ■herbrengen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De achttienjarige mej. M. Achting, het slachtoffer van de aanrijding op de Lange Leegte te Veendam, welke Vrijdagavond plaats vond, is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in den nacht van Zondag op Maandag in het Academisch Ziekenhuis te Groningen overleden. Het meisje was van een vrachtauto gesprongen en was daarbij door een tegenligger aangereden. Er is uit het politieonderzoek gebleken, dat de aanrijdende personenauto het meisje slechts aan den schouder geraakt heeft en dat de verwondingen zijn ontstaan door het springen van de vrachtauto. LIJK OPGEHAALD TE EINDHOVEN. Gistermiddag is in het Eindhovensche Kanaal onder de gemeente Eindhoven het lijk van een man drijvende aangetroffen. Uit het onderzoek van de politie bleek, dat men te doen had met het stoffelijk over schot van den 55-jarigen ongehuwden timmerman F. J. L„ die bij zijn zwager B. in de Bleekstraat aldaar in den kost was. De man werd sinds 9 September vermist. Men vermoedt dat hij in het donker te water geraakt, is. BUITENLANDSCH GEMENGD. ZWARE STORM IN CANADA. Appelen-oogst vernield in Nieuw-Schotland. Oost-Canada is geteisterd door een bui tengewoon zwaren storm. In geheel Nieuw-Schotland is de groo- tendeels voor export bestemde appelen- oogst vernield. De provincie is van alle electrische stroomvoorziening afgesneden. Ook de te legrafische en telefonische verbindingen zijn verbroken. BREESTRAAT 76-80 - LEIDEN 7522 (Ingez. Med.) SPOORWEGONGELUK IN POLEN. Een goederentrein is in Polen in botsing gekomen met een anderen goederentrein. Twee spoorwegarbeiders werden gedood, vijf gewond. Dertig wagons werden ver nield. JOHN ROOSEVELT VERLOOFD. Gisteren is de verloving aangekondigd van John Roosevelt, zoon van den presi dent, met miss Anne Lindsay Clark, uit Boston. door J. P. BALJÉ. Ze zaten rond het haardvuur, de gasten van het berghotel. Nu kan er van een haardvuur iets zeer gezelligs uitgaan, het kan een intieme, knusse sfeer scheppen, maar wanneer men naar de bergen ge trokken ls om te skiën, of hooge bergtop pen te veroveren, om de wintersport te beoefenen en zich in de sneeuw 'n nieuwe dosis levenslust en gezondheid te vergaren dan begint men al gauw met gemelijke blikken naar het idyllische haardvuur te kijken en werpt men verlangende blikken naar buiten, of de mist nu eindelijk eens wil optrekken. Twee dagen mist waren voldoende geweest om van een levenslustig troepje winter- sportbeoefenaren een indolente massa te maken, die hangerig in de luie stoelen hing, cocktails dronk, kranten van een week geleden las en zich intens verveelde. Op den eersten mistdag was er nog ge noeg stof voor gesprekken aanwezig ge weest, maar op den tweeden dag was men uitgepraat en toen bij het aanbreken van den derden dag de natuur nog steeds in een troosteloos mistig waas gehuld was. draaiden de gesprekken nog slechts om één ding: de mist. Den hoteleigenaar en de kellners geloofde men niet meer; die hadden Immers twee dagen tevoren al ge zegd, dat het hoogstens een paar uur zou duren en dat zeiden ze nog. Daarom wendde men zich nu tot Frans ten Doe- schate, die al jarenlang met z'n vrouw de witersport bezocht en dus een expert mocht heeten. „Of het lang zal duren?" Frans ten Doeschate haalde de schouders op en glimlachte. „Wat is er grilliger, dan de natuur?" lanceerde hij een gemeenplaats. „Ik heb het meegemaakt, dat het dagen lang duurde, zooals nu, en ook, dat de mist plotseling wegtrok en de heerlijkste zonneschijn de eentonige grauwheid ver ving". Lachend keek hij naar zijn vrouw. „Die ééne keer, toen was het ook heel erg", zei hij. Z'n vrouw knikte en staarde in het haardvuur met iets droomerigs in de oogen. „Ja", antwoordde ze zacht, „ja, toen was het héél erg". Men speurde een geschiedenis. En alles was welkom, om de verveling te verdrij ven. „Iets interessant?" vroeg de vlotte Lilly Schwachofer, die de door den mist geschapen situatie niet zoo onaangenaam vond, want ze had nu permanent drie of vier aanbidders rond zich. „Vertelt U het eens, meneer ten Doeschate!" „Hè ja, vertellen", drong men van ver schillende kanten aan. „Zóó interessant ls het niet", verweerde hij zich, „een doodgewone liefdesgeschiede nis, zooals U ze bij dozijnen in die Engel- sche magazines lezen kunt". Z'n vinger wees naar een stapeltje stukgelezen En- gelsche maandbladen. „Alleen was het voor mij wel erg belangrijk in dien tijd. Het is al weer een jaar of twintig geleden en mijn bloed stroomde toen wat wilder door mijn aderen, dan tegenwoordig. Ik was naar een wintersportoord getrokken om.... mijn verdriet te vergeten. Ik was toen verloofd geweest met Betty Terborg, waar ik tot over mijn ooren verliefd op was, maar we hadden ruzie gehad en ze had mij m'n ring voor de voeten gesmeten. Zooals ik al zei, hield ik waanzinnig veel van haar, ze was in mijn oogen een ideaal meisje, ze was knap, had een aardig fi guurtje en ik vond haar geestig. De breuk maakte me kapot en ik besloot de stilte der bergen op te zoeken. Nu had ik het met mijn keuze niet zoo erg getroffen. Ik was nog niet zoo erg be kend met de wintersportcentra en ik kwam in een tamelijk mondain oord te recht, wat mij, in mijn omstandigheden, speet. Maar ik trok er veel op uit, maakte lange tochten alleen in de bergen, bracht soms een nacht door in een berghut. Het hielp allemaal niet. Betty wilde niet uit mijn gedachten. Toen, aan het einde van een eenzamen dag in de sneeuw, stond plotseling haar vriendin, Annie Meulemans voor me. In mijn hotel had ik gezegd, dat ik mogelijk den nacht weer door zou brengen in een Sennhütte, die ik voor alle zekerheid had aangeduid en ik stond er juist over te peinzen, of ik al dan niet naar beneden zou gaan, toen ze voor me stond. Annie?" zei ik onthutst. „Jij hier, en alleen. Hoe. Maar ze sneed alle vragen af. „Betty is in Je hotel", zei ze koel. „men zei me. dat 'je hier te vinden zou zijn en voor haar ben ik hierheen gekomen". „Alleen?" vroeg ik weer, maar m'n ge dachten waren al bij Betty, zoodat ik haar verachtelijk: „Ik kén de bergen en deze streek in 't bijzonder", maar nauwe lijks hoorde. Des te beter echter luisterde ik naar wat ze verder zei. „Betty is wan hopig! Je hebt je schandelijk gedragen, Frans. Het arme kind is heelemaal van streek." Annie was diep verontwaardigd. Ik stond even sprakeloos. Welk verhaal had Betty haar gedaan, dat haar toorn tegenover mij zoo had opgewekt? Was er dan misschien toch een misverstand geweest, had ik wer kelijk schuld gehad? En Qetty was me na gereisd, ze was benedenIk schudde alle an-dere gedachten van me af. Annie", juichte ik, „dan.... dan komt alles weer goed. Laten we ons haasten." Nog voor het vallen van den avond wa ren we bij ons hotel. Ik had verder niets uit Anrüe kunnen krijgen. Ze was gesloten en mij kennelijk vijandig gezind. „Je bent niet waard, dat Betty zich druk om je maakt", was het eenige, dat ze nog gezegd had." Met een glimlach keek ten Doeschate den kring toehoorders rond. Dan schudde hij het hoofd, en ging verder: „Wie begrijpt er wat van vrouwen? Tot op dit oogenblik weet ik nog niet, waarom Betty zoo plotseling van gedachten veran derd was. Ze heeft het me niet verteld. Zoodra ze me terug zag, wierp ze zich in m'n armen, en ze huilde. En ik.ik was te gelukkig, om verder te vragen". Weer zochten zijn oogen z'n vrouw, die in gedachten bij het haardvuur zat. En op z'n gemak begon hij een pijpje te stoppen. „Maar", opperde Lilly Schwachofer aar- zeiend. „U zei iets van een ergen mist..". ,,'t Verhaal is nog niet uit. Vertel Jij maar verder, vrouwtje", verzocht ten Doe schate zijn vrouw, terwijl hij behaaglijk aan zijn pijpje zoog. Even aarzelde zij. „Wel," vervolgde ze het verhaal van haar man, „er volgde toen een heerlijke tijd. We maakten groote toch ten, gingen samen de bergen in, soms met z'n tweeën, soms met een gids. Mijn vrien din bleef liever in het hotel. Ze danste graag, en de bergen trokken haar niet zoo. Toen gebeurde het, dat we met onzen gids door een zwaren mist overvallen wer den. Het gelukte ons nog maar net. een hut te bereiken, en daar zaten we, net als hier nu, twee, drie dagen opgesloten. Toen we weer in het hotel kwamen, maakte mijn vriendin ons een hevige scène! Het was schande, dat we drie dagen lang samen in een hut geweest waren, en ze wilde niets meer met ons te maken hebben. Dat de gids ook bij ons geweest was, was geen voldoende excuus. Ze verliet onmiddellijk het hotel! Tegelijk met haar vertrok ook Baron von der Felz, die erg van haar ge charmeerd was geweest. En toen.... wel, toen zijn mijn oogen opengegaan, en was Frans grondig van zijn liefde voor Betty genezen „Voor BettyLilly Schwachofer keek verbaasd, en de andere gasten herhaalden haar uitroep. „Ja," glimlachte ten Doeschate. „Betty wilde nooit mee de bergen in en ze stond er op. dat ik met haar vriendin Annie ging. En ik ben er haar nog dankbaar voor, want dat bezorgde me het liefste, schat- tigste vrouwtje, dat „O! Kijk eens naar buiten", leidde Annie snel de aandacht van zichzelf af om den vurigen blos te verbergen, die de woorden van haar man hadden opgeroepen, „de mist is weg! Kijk eens. hoe mooi de wereld nu weer is!" Opgewonden snelden de gasten naar het raam. Juist brak de zon door en wierp zijn stralen op het witte sneeuwkleed, gleed door de takken van de zwaarbeladen hoo rnen, speelde op de hooge, spitse bergtop pen. „Ja", zuchtte ten Doeschate, maar dat verstond alleen zijn vrouw nog, „ja, Annie, zóó mooi was ook de wereld twintig jaar geleden, toen we na de eerste ontsteltenis om Betty's uitbarsting elkaar in de oogen keken, weet je nog wel?" (Auteursrecht voorbehouden). (Nadruk verboden). Morgen begint het Tooneelseizoen weer: Het Ver. Rotterdamsch Hofstad-Tooneel opent met de 625ste voorstelling van Boefje! In hoofdzaak concentreert zich de laatste jaren de belangstelling hier ter stede op de abonnementsvoorstellingen van den Leldschen Schouwburg en die van ..Het Schouwspel". De Schouwburg geeft acht voorstellingen. De eerste zal 29 Oct. a.s. plaats vinden. Reeds zijn 3 voorstellingen gecontracteerd niet het Ver. Rotterd. Hofstadtooneel, 2 met. 't Centraal Tooneel van Cees Laseur. De overige drie voorstellingen zijn nog niet bepaald, daar het bestuur zich nog niet v.-ilde vastleggen, in afwachting vtfn wat verder ten tooneele zal worden gebracht, ipdat 't beste gekozen kan worden. Het ls de beste oplossing in de huidige omstan digheden. Nog bestaat er gelegenheid zich voor deze serie te doen inschrijven en het zelfde geldt voor den Kunstkring ..Het Schouwspel". Deze pleegt vijf voorstellin gen per seizoen te geven. Het aantal deel nemers is zóó gestegen, dat dit seizoen drie voorstellingen van ieder dezer 5 stukken noodig zullen zijn. Geopend zal worden met Molière's „De Vrek" eind dezer maand door het gezelschap Jan Musch. Bekend ls, wellr een pracht-creatie Jan Musch geeft aarr deze groote figuur uit het klassieke Fran- sche tooneel. Het gezelschap Saalborn- Parser komt in November met „Mijn zoon de minister". Voor het eerst treedt dit ge zelschap op voor dezen kunstkring. Verder staan óp het programma in Januari een opvoering van Molnar's Groote Liefde, door „Het Masker", het gezelschap van Else Mauhs en Ko Arnoldi, dat dit seizoen zijn eerste lustrum zal herdenken. Als vierde volgt een voorstelling in Maart van de Nederi. TooneelgToep onder leiding van Rob Geraeds een jong gezelschap dat echter reeds vele successen boekte en in Mei wordt deze reeks besloten met een opvoering door het Nieuw-Schouwtooneel of door het Ver. Rott. Hofstadtooneel, hetgeen ervan zal af hangen, wie het beste stuk op het reper- toir heeft. Voor beide series verwachten wij veel be langstelling en warm succes. Natuurlijk heeft in de samenstelling der diveTse gezelschappen weer de noodige wijziging plaats gevonden, doch het is wel eens erger geweest dan dit seizoen. Het Ver. Rotterd. Hofstadtooneel heeft volgend tableau de la troupe: Artistiek leider: Cor van der Lugt Melsert Regisseurs: Cor van der Lugt Melsert, me vrouw Bets RanucciBeekman en als gast Johan de Messter. Tooneelarchitect is Ka- rel Brückman. Leden van het gezelschap zijn de dames: Annie v. d. Lugt Melsert—van Ees, Bets Ranucci—Beekman, Vera Bondam; Ffe' Ca- relsen. Mimi Boesnach, Enny Meunier, Hé- lène Berthé. Enny HeymansSnijders, Myra Ward, Joekie Broedelet, Else Wiïlart, Cecile Bach, Loekie de Koning, Annie Frauenfelder, Fientje van Anrooy, Caro van Eyck, Femina Simone, Tine Opschol- tens, Fine Beider (a. g.) en de heeren: Cor van der Lugt Melsert, Theo Frenkel, Dirk Verbeek, Anton Roemer, Piet Bron. Paul Steenbergen. Ludzer Eringa, Eduard Pal mers, Gerard Arbous, Gerhard Alexander, Henk van Buuren, Bob Oosthoek, Guus Oster, Anton van Zuylen Jr., Joan Stenger, Alexander Pola, Kees Schouten, Willy Steenbergen, J. v. Leeuwen. Het Centraal Tooneel bestaat uit: hee ren: Cees Laseur, Joan Remmelts, Herman Schwab. Oor Hermus. Jan C. de Vos, Lucas Wensing, Gijsbert Tersteeg, Chris Baay, Gerard Schild; dames: Mary Dresselhuys, Rie Gilhuys, Peronne Hosang, Ans Koppen en Diny Heynes, terwijl mevrouw Mlen Duymaer van Twist gedurende eenige maanden als gast zal medewerken. De Amsterdamsche Tooneelvereeniging is als volgt samengesteld: Regisseurs: A. van Dalsum en A. Defres- ne; spelers en speelsters: Ph. la Chapelle, Albert van Dalsum, Frits van Dijk, Louis van Gasteren, Ben Groenier, Willy Haak, Herman Haye. Sara Heyblom, Paul Huf, Peter van Hulzen. Nell Knoop, Charlotte Kohier. Han König. Bob de Lange, Loudl Nijhoff. J. Sternhelm, Marie Sternhelm, Paul Storm, Oscar Tourniaire, Dick van Veen, Tiny Veen, Stine Versluys, Marie v. Warmelo. Tatia Wijma, AndTé van Zand bergen. Jack de Haas, Jacq. Snoek, A. T. Cissy van Bennekom. Het Nieuw-Schouwtooneel zal bestaan uit: dames: Tilly Lus, Dogi Rugani, Annie van Duyn. Jetty van Dijk—Rieker, Lena Kley en Nina Bergsma; heeren: Frits Bouwmeester. Jules Verstraete, Richard Fiihk. Sam de Vries, Adolf Rijkens, Ferd. Koolbergen en Joh. Schmitz. Algemeene leiding: Frits Bouwmeester; regisseurs: Ju les Verstraete. Frits Bouwmeester en Ri chard Flink; technici: R. Monshouwer en W. L. Verweel. De vaste kern van de Nederi. Tooneel- groep onder Rob Geraerds bestaat uit de dames; Rika Hopper, Georgette Hagedoorn Tine Medema. Jeanne Verstraete en Aline Markus en uit de heeren Rob Geraerds, Cruys Voorbergh, Max Croiset en Arnold van Dam. Voor enkele rollen zijn Adolphe Engers en Coba Keiling geëngageerd. De regie zal afwisselend worden gevoerd door Adolphe Engers, Cruys Voorbergh en Rob Geraeds. „Het Masker" blijft vrijwel onveranderd. Alleen Elias van Praag zal nog slechts als gast optreden, niet meer in vast verband. Tot slot nog de samenstelling van het Gezelschap „Ver. Haagsche Spelers" en het A.B.C.-cabaret. Het tableau de la troupe van de eerste is: dames: Marie Braaken- siek, Erna BalleduxHaffert. Dora Haus, Rie Haspels, Dini van Lier. Joop Relntjes; heeren: Pierre Balledux, Wim Grelinger, Willem Huysmans. Johan Haus, Jan v. d. Linden. Bertus v. d. Linden, Theo van Vliet Het A. B. C.-cabaret bestaat uit: regis seur en algemeen leider: Louis Gimberg; auteur: Wim Kan: componist: Han Beu ker: medewerkenden: Louis Gimberg. Cor- ry Vonk, Lau Ezerman, Tilly PérinBouw meester, Wim Kan, Maria Marietta. Lizzy Valesco. Dick van Peursen en de vleugel specialisten Beuker en Denijs; zakelijk lei der: Anton Ruijs. En nu zouden we nog gehad hebben de afscheidstournee van mevr. Esther de Boervan Rijk met haar gezelschap Het heeft niet zoo mogen zijn, „Kniertje" ls ons ontvallen en haar gezelschap „zwemt" VOOR WOENSDAG 15 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.30 VPRO 8.00: Gramofoonmuziek 9.30: Keuken praatje 10.00: Morgenwijding 10.20: N.V.V.-Uitzending en Gramofoonmuziek 11.30: „De geschiedenis van het vraagstuk der werkloosheid", causerie 12.00: Gra mofoonmuziek 12,30-1,45: VARA-or- kest en gramofoonmuziek 2;00: Naai en knipcursus 2.30: Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: Gramofoon muziek 6.00: De Lucky Birds en solist 6.30: Gramofoonmuziek 6.40: Land- bouwcauserie 7.00: Koorzang 7.30: „De geestelijke crisis onzer dagen", cause rie 8.00: Herhaling SOS-Berichten 8.03: Berichten ANP, VARA-Varia 8.15: Gevarieerd concert 8.30: Radiotooneel met muziek 9.00: Gramofoonmuziek 9.30: Herman Gorter Herdenking 10.00: Berichten ANP 10.05: Sopraan en orgel 10.30: Fantasia 11.00: Cyclus „Sexuali- telt en humaniteit" 11.2012.00: Gra mofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. NCRV-Uitoeilding 6.307.00: Onderwijsfonds voor de Scheep vaart 8.00: Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek (gr.pl.) 8.30: Gramofoon muziek 9.30: Gelukwenschen 9.45: Gramofoonmuziek 10.30: Morgendienst 11.00: Ensemble Van der Horst 12.00: Berichten 12.15: Gramofoonmuziek 12.30: Vervolg concert 1.30: Orgelspel 2.30: Gramofoonmuziek 3.00: Christ, lectuur 3.30: Gramofoonmuziek 3.45: Christ. Liederenuurtje 4.45: Felicitaties 5.00: Voor de kinderen 5.45: Gramo foonmuziek 6.00: Land- en tuinbouw- halfuur 6.30: Causerie over het binnen- aanvarimgsreglement, stoommachines en verbrandingsmotoren 7.00: Berichten 7.15: „SB.R. en saamhorigheid", causerie 7.30: Gramofoonmuziek 7.45: Repor tage 8.00: Berichten ANP, Herhaling SOS-Berichten 8.15: Gramofoonmuziek 9.00: Zendingsrede 9.30: Christ. Ge mengd koor „Excelsior" en gramofoonmu ziek. lOm 10.00 Berichten ANP) 10.30: Gramofoonmuziek 10.45: Gymnastiekles 11.0012.00: Gramofoonmuziek. Hierna: Sclirlftlezing. Droitwich 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35: Gramofoonmuziek 12.20: BBC- Northern Ireland Orkest en de Mayfair Glee Singers 1.20: Het West Calder Blaasorkest 2.05: Gramofoonmuziek 2.35: Het Mac. Arthur kwintet 3.05: Re portage 3.50: Pianorecital 4.20: Vesper 5.10: Gramofoonmuziek 5.20: Sport- reportage 5.35: Henry Hall en zijn Band 6,20: Berichten 6.40: Ben Oakley en ■zijn Band 7.10: Het BBC-Orkest en soliste 8.00: Sportpraatje 8,20: Repor tage 8.50: Zang 9.15: BBC-Revue-koor en -orkest en solisten10.00: Berich ten 10.20: „Good correspondents", cau serie 10.40: Radiotooneel met muziek 11.10: Dansmuziek (gr.pl.). 11.2012.20: Henry Hall en zijn Band. Radio-Paris 1648 M. 7,10, 8,20 en 10.35: Gramofoonmuziek 12,20: Dubruille- orkest en zang 2.20: Gramofoonmuziek 4.05: Zang 5.20: R. Ellis' orkest 7.20: Gramofoonmuziek 7.35: Zang 7.50: Pianorecital 8.05: Zang 8.50: Selectie uit de opera „Le Chalet" 10.50: Gramofoonmuziek. Keulen 456 M. 6.50: H. Hagestedt's orkest 8.50 en 12.20: Omroeporkest 1.35: Omroepkleinorkest 2.35: Gevarieerd concert 4.50: Omroep-Amusementsorkest 6.50: Oello en piano 7.30: Solisten- concert 8.30: Omroeporkest, instrumen taal kwartet en solisten 11,35—12,20- Kamerorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Salonorkest 1.30: Omroeporkest 1.502.20: Gramo foonmuziek 6.20: Salonorkest 7.20: Zang 8.20: „Farnny Elssler", operette 10.3011.20: Gramofoonmuziek 484 M. 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Omroep- dansorkest 1.30: Salonorkest 1.50— 2.20 en 5.20: Gramofoonmuziek 6.35: Kamermuziek 6.55: Gitaarmuziek 7.20: Kamermuziek 8.20: Omroepsym- phonie-orkest 10.3011.20: Omroep- dansorkest. Deutschlandsender 1571 M. 8.30: Om roeporkest en solist 9.20: Duitschland- Echo 9.35: Sollstenconcert 10.20: Be richten 10.50: Eugen Wolff's Dansorkest 11.05: Weerbmcht 11.20—12.20: Uit Londen: Henry Hall en zijn Band. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 15 September. lstc programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv. enz. 33e programma: 8.00 Keulen 10.35: Parijs Radio 11.35: London Reg. 12.20; Keulen 13.20: Brussel VI. 13.35: Keulen 14.20: Parijs Radio 15.35: London Reg. 17.20: Parijs Radio 18.20: London Reg. 18.50: Keulen 19.20: Parijs Radio 20.20: Keulen 21.15: Droitwich 22.20: Brussel VI. 22.40: Weenen of div. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Diversen 10.35: Droitwich 18.20: Di versen 18.40: Droitwich 20.00: Diver- ■sen 20.20: Brussel Fr. 21.15: London Reg. 23.20; Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. riv:-.ds-s» sïfrf. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11