BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinf&g 14 September 1937 AMP|N1 LUCHTVAART urr NED. OOST-INDIË. De portefeuille van buitenlandsche zaken. Waarschijnlijk zal Mr. Patijn zich er binnenkort mee belasten. Wij hebben aldus de N.R.Crt. goeden grond om het thans zeer waar schijnlijk te aeliten. dat met ingang van 1 October of kort nadien onze tegenwoordige gezant te Brussel, mr. J. A. N. Patijn, als minister van buiten landsche zaken zal optreden. O Genoemd blad herinnert er aan, dat mr. Patijn reeds tijdens de kabinetsformatie door den formateur voor dezen ministers zetel was aangezocht, nadat jhr. de Graeff, de vorige minister van buitenlandsche zaken, met betrekking tot het ontwerp- regeertnvsprogram en de samenstelling en het karakter van het kabinet één lijn had getrokken met Jhr. van Lidth de Jeude en dus ook niet genegen was zitting te nemen in een rechts kabinet of wat hierop moest lijken. De heer Patijn heeft toen het aan bod eveneens afgeslagen, maar er verluidde reeds ln die dagen, dat hij gezegd had. dat Indien men voor de portefeuille van buiten landsche zaken ten slotte op geen beschik ten candidaat beslag zou kunnen leggen, hij bereid was het aanbod opnieuw in over weging te nemen. Daar blijkbaar in kerke lijke kringen geen mtnistrabel persoon voor dezen, in onzen tijd zoo belangrijken post kon wprden gevonden, is dr. Coüjn dan nu teruggekeerd tot mr. Patijn. die. hoewel evenmin als jhr. de Graeff bij een partij aangesloten, van liberale huize ls. De heer Patijn is den 9den Februari 1873 te Rotterdam geboren. Hij studeerde te Leiden in de rechtswetenschap en promo veerde aldaar in 1897 op een proefschrift over de Zondagswetgeving. Vervolgens stu deerde hjj aan de Eeole libre der sciences politiques te Parijs en was van 1898—1902 gezantschapsattaché en assistant legal ad viser van het koninkrijk Siarn. In Neder land teruggekeerd, verliet hij den diploma- tieken dienst en wias van 19031808 ambte naar aan de gemeentelijke secretarie te 'sGravenhage (chef der afdeeling ge meentebedrijven) en van 19081911 amb tenaar aan het departement van landbouw. In 1911 werd de heer Patijn benoemd tot burgemeester van Leeuwarden, daarna in 1918 tot burgemeester van 'sGravenhage. In 1930 ging hü naar de diplomatie over en werd benoemd tot gezant te Rome, welken gezantschapspost hy in 1936 verliet voor dien te Brussel, waar hü tevens geaccredi teerd is bij het Hof van Luxemburg. Nieuwe administrateur van het departement van defensie. Naar wij vernemen is zeer binnen kort de benoeming te verwachten van den hoofdofficier van administratie 2e klasse van de Kon. Marine, den heer T. A. Appels, tot opvolger van den heer C. Ringeling, als administrateur van het departement van defensie en hoofd van de afdeeling comptabiliteit. De heer C. Ringeling is, naar men weet, tot secretaris-generaal van dit departement benoemd. De heer T. A. Appéls is 22 April 1885 te Amsterdam geboren. Na het eindexamen vijfjarige hoogere burgerschool met goed gevolg te hebben afgelegd kwam hij in 1903 op het wachtschip te Amsterdam in opleiding voor officier van administratie. By K. B van 2 Augustus 1905 werd hij benoemd tot adjunct-administrateur, welke rang thans wordt aangeduid met officier van administratie derde klasse. Na een reis naar de West vertrok hij einde 1906 naar Nederlandseh Oost-Indië, waar hij verschillende reizen maakte gedurende de drie jaren van zijn verblijf in de Oost, ook buiten onze territoriale wateren. Bij K. B. van 2 Augustus 1907 werd de heer Appels benoemd tot officier van administra tie tweede klasse. In Nederland teruggekeerd werd hy ge plaatst bü de intendance te Amsterdam. Einde 1913 vertrok de heer Appels voor de tweede maal naar Indië om gedurende 4'/i jaar in verschillende functies op verschil lende afdeelingen van het departement der marine te Batavia werkzaam te zijn. De heer Appels repatrieerde in Septem ber 1918 en werd hier te lande geplaatst aan het departement van marine en wel op de afdeeling personeel. Voor de derde maal vertrok de heer Appels in begin 1925 naar Indië. Gedurende twee jaar was hij werkzaam aan de kweek school voor inlandsche schepelingen te Makasser, welke school thans is opgeheven. Begin 1927 ontbood de toenmalige minis ter van marine, de heer Lambooy, den heer Appels telegrafisch en droeg hem de reorganisatie van de afdeeling comptabili teit van het departement van marine op. Bij k b. van 1 Januari 1928 werd de heer Appels benoemd tot hoofd der afdeeling comptabiliteit van het departement van marine en toen ..oorlog" en „marine" in September van datzelfde jaar een wer den (het departement van defensie) werd hy waarnemend hoofd dezer afdeeling, wel ke functie hU thans nog vervult. In September 1933 wer dhy benoemd tot hoofdofficier van administratie 2e klasse. De heer Appels is voorts ridder in de Orde van Oranje-Nassau. EEN 102-JARIGE TE WEESP. Heden viert de weduwe J. A. de Smit, geboren Rog, te Weesp, haar 102en ge boortedag. zy heeft nagenoeg haar geheele leven in eigen onderhoud moeten voorzien, doch sedert 21 September 1929 woont zij in het St. Bemardus-gesticht te Weesp. Het krachtige oudje verricht nog tal van werkzaamheden met voldoening, breit en k:-t cc zonder bril en weet zich nog veel belangrijke gebeurtenissen uit de geschie denis van Weesp. waar zij ook geboren is, in bijzonderheden te herinneren. Zij heeft twee kinderen, 17 kleinkinde ren en 32 achterkleinkinderen- De oefeningen van Lichte Brigade. de De verplaatsingen naar het oefenterrein. Evenals vorige jaren het geval was, zul len ook dit jaar oefeningen van de Lichte Brigade worden gehouden, zulks vooraf gaande aan en ter inleiding van de leger- oefeningen. Deze oefeningen van de Lichte Brigade worden gehouden van 16 t/m 20 Septem ber as. en zijn dusdanig ontworpen, dat de deelnemende troepen in deze periode al oefenende van lieverlede zullen wor den verplaatst van de omgeving van Arn hem en Dieren naar de omgeving van Markelo, alwaar zij in den namiddag van 20 September zullen aankomen, om van 21 t/m 23 September te kunnen deelnemen aan de groote legeroefeningen. Teneinde de verplaatsing van de vredes- gamizoenen uit naar het eigenlijke oefen terrein zoo nuttig mogelijk te doen zyn, zullen de onderdeden van de Lichte Bri gade, voor zooveel mogelijk, „langs den weg", dus marchecrende, naar de omgeving van Arnhem en Dieren worden verplaatst. Deze verplaatsingen zullen in hoofdzaak morgen plaats vinden. Tevens zal van deze verplaatsingen ge bruik worden gemaakt om kleine onder deelen ran de lichte troepen, onderling tegen elkaar, enkeie oefeningen te doen houden. Zoo zullen morgen, tijdens den opmarsen van de lichte troepen uit hun vredes- gamlzoenen naar het eigenUjke gevechts terrein, twee oefeningen worden gehouden. De eerste oefening zal bestaan uit een strijd tusschen een blauwe .partij onder commando van majoor A. J. E. Mathonl met één bataljon wielrijders, twee eska drons huzaren, één peleton pantserwagens en één sectie 6 veld van het korps rijdende artillerie en een roode partij (onder com mando van luitenant-kolonel H. C. van der Bijl)- met eenige bataljons wielrijders, pantserwagens en een sectie 6 veld van het korps rijdende artillerie. Vermoedeiyk zal het treffen tusschen beide partijen plaats vinden in de omge ving van Zeeland, tusschen elf en twaalf uur. De tweede oefening tusschen Uchelen en Dieren staat onder leiding van luit,-kol. K. G. van der Mandele. Bij deze oefening zullen, onder com mando van den reserve-majoor der huza ren W. A. v. d. Wall Bake, optreden in de roode partij de IVe verkenningsafdeeling met enkele eskadrons huzaren van het Ie regiment huzaren en eenige toegevoegde troepen. Bij de blauwe party, onder commando van luitenant-kolonel J. J. van Diepen- brugge, zullen zijn ingedeeld eenige eska drons van het Ie regiment huzaren. Na afloop van deze oefeningen zullen de onderdeden van de Lichte Brigade onge veer als volgt worden gelegerd: Het regiment wielryders te Eist-Eelden, het 2e half regiment huzaren te Huissen, het le regiment huzaren, de IVe verken ningsafdeeling en het achtste eskadron wielryders in 't rayon Laag Soeren, Span keren, Dieren, het 3e halfregiment huza ren (uit 's Gravenhage per spoor tot Maarstoergen) in het rayon Heelsum-Oos- terbeek. Nationale Woningraad, afd. Zuid-Holland. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN EN DE S.D.A.P. Wie er bedankt hebben. Wij lezen in „Het Vaderland": De lijst van onderscheidingen, verleend op 31 Augustus, bevatte, naar men weet, ook de namen van de sociaal-democrati sche oud-leden der Tweede Kamer, de heer W. H. Vliegen en mej. Suze Groeneweg. Wy vernemen, dat de Minister van Bin- nenlandsche Zaken een vooraanstaanden sociaal-democraat heeft gevraagd of het standpunt, door leden der SD.A.P. tot dus verre over het algemeen ingenomen, dat geen onderscheidingen werden aanvaard, wellicht wijziging had ondergaan. Deze aangelegenheid is vervolgens ln het partijbestuur besproken. Men kwam daar tot het besluit, dat het voor zittende Ka merleden ongewenscht moest worden ge acht. onderscheidingen te aanvaarden. Aan afgetreden Kamerleden wilde men echter zelf de beslissing overlaten. Naar wij vernemen, zün hierna de oud leden van de Eerste Kamer, mr. M. Mesn- dels en dr. Henri Polak en de oud-leden van de Tweede Kamer, de heeren A. H. Gerhard, J. H. F. van Zadelhoff, W. H. Vliegen en mej. Groeneweg door bedoelden sociaal-democraet gepolst of zij bereid zou den zijn. een benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw te aanvaarden. De vier eerstgenoemden heb ben hierop ontkennend geantwoord. Van de sociaal-democraten, die geen lid van de Kamer zijn geweest, heeft, naar men weet, de heer Jan van Zutphen zyn onderscheiding aanvaard; prof. mr. W. A. Bonger heeft er voor bedankt. Algemeene vergadering te Boskoop. In het gebouw „Flora" te Boskoop, heeft de jaarlyksche algem. vergadering plaats gehad van de afd. Zuid-Holland van den Nat. Woningraad, onder voorzitterschap van den heer H. J. Arnold uit Rotterdam. In zijn openingswoord heette de voorzit ter allen welkom, speciaal den burgemees ter en den secretaris der gemeente Boskoop, voorts den inspecteur van de Volksgezond heid, den heer Kiers uit den Haag en den heer J. Bommer, Secr. van den Nat. woning raad uit Amsterdam. Na lezing van de notulen, welke werden goedgekeurd, kwam aan de orde het jaar verslag van den Secr.-Penningmeester, het welk ook, na enkele vragen en opmerkingen werd goedgekeurd. De commissie tot nazien der rekening, welke bestond uit den penningmeester van de coop. Woningbouwvereniging uit den Haag en van de woningbouwvereniging „Onze Woning" te Boskoop, bracht een goedkeurend rapport uit over het beheer der financiën. De rekening 1936 ving aan met een batig saldo van f. 581.09 en eindigde met een batig saldo van f. 532.67, terwUl het totaal bedrag in uitgaaf en ontvangsten f. 1066.34 bedroeg. Bij de bestuursverkiezing werd bij accla matie tot voorzitter herkozen de heer Arnold, terwijl de heeren H. W Leuslrlnk uit Rljsoord en A. Goosen uit Delft even eens by acclamatie werden herkozen. In verband met het overiyden van den heer L. IJzelenberg. werd in deze vacature be noemd de heer J. H. van Meygaarden, be stuurslid van de R.K. woningbouwvereeni- glng „Verbetering zy ons Streven" te 's Gravenhage. Hierna kreeg de heer W. de Ruyter te Boskoop gelegenheid tot het houden van een inleiding over het onderwerp: „De wo ning en haar tuin". Spr. schetste in zyn rede het groote belang van een goede wo ning, doch daarnevens ook het groote be lang en de nuttigheid om de omgeving van de woning zoo aangenaam mogeiyk te maken en daarvoor geniet Boskoop met haar uitgebreid plantenmateriaal een we reldreputatie. Na nog eenige interessante mededeelingen over Boskoop en haar ge schiedenis te hebben gememoreerd eindig de spr. zyn met applaus beloonde rede. De rondvraag leverde niets vermeldenswaardigs op, zoodat de voorz. nadat hy den heer de Ruyter dank had gebracht voor zijn leer zame causerie, en ook allen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van deze zeer druk bezochte vergadering dank had gebracht de byeenkomst sloot. Na een gemeenschappelyke lunch werd een excursie gemaakt, en werden bezoeken gebracht aan de tentoonstellingshallen, rosarium, arboretum en aan eenige kwee- kerijen aan de Boezemlaan. Onze indruk was, dat de bezoekers over een en ander zeer voldaan en vol lof waren over wat Boshkoop hun te zien had gegeven. Na een autotocht in een 4-tal bussen van Boskoop over Bodegraven naar het restau rant „Elfhoeven" te B^euwyk, waar de thee werd geserveerd, bereikte men vla Gouda en Waddinxveen wederom Boskoop, om per trein huiswaarts te keeren. DE ONBEWAAKTE OVERWEG TE STEENWIJK. HOOFDBESTUUR VAN DEN VRIJHEIDS BOND STELT ZIJN ZETELS NIET TER BESCHIKKING. Buitengewoon congres op 16 en 17 October te Utrecht. •Naar wy vernemen, aldus de „Tel.", heeft het hoofdbestuur van de Liberale Staats party „De Vrijheidsbond" een buitenge woon partycongres uitgeschreven tegen 16 en 17 October a.s. in het Jaarbeursrestau rant te Utrecht. Aan de orde zullen daar komen een rap port van het hoofdbestuur alsmede voor stellen, welke het resultaat zyn van lang durige besprekingen van den voor de libe ralen zoo teleurstellenden uitslag der jong ste Kamerverkiezingen. Hoewel een opposdtloneele groep, welke zich onlangs in de party gevormd heeft, het aftreden van het huidige hoofdbestuur eischt.. moet het niet in de bedoeling van dit college liggen om op dit congres zyn zetels ter beschikking te stellen. De reorganisatie der party en de veran dering van het progTam zullen voorname- lyk op dit buitengewone partycongres be handeld worden. Een hiaat in onze wetgeving. De A.N.W.B. deelt ons mede: In de pers is een mededeeling van de directie der Nederlandsche Spoorwegen opgenomen, waarby als hoofdpunt het feit naar voren werd gebracht, dat bij tellingen, gehouden op den onbewaakten overweg by Steenwijk. van de 2169 motor- rytuigen er 7 niet stopten voor het roode flikkerlicht van het automatische bewa- kingssein aldaar. Inderdaad moet het met de directie van de Nederlandsche spoorwegen betreurd worden, dat nog een zoo betrekkelyk groot percentage motorrijtuigbestuurders van zoo weinig verantwoordelijkheid in het verkeer blijk geeft. Evenwel valt niet te ontkennen, dat hier ook een hiaat in onze wetgeving aanwezig is. Een hiaat, waarop reeds eenige maan den geleden de aandacht van den minister werd gevestigd. Het is n.l. op grond van onze huidige verkeerswetgeving moeilyk op te treden tegen bestuurders, welke de waarschuwing van het roode licht in den wind slaan en een bepaling, welke uitdrukkeiyk verbiedt bij verschijnen van het roode flikkerlicht door te rijden, behoort dan ook zoo spoedig mogelyk te worden opgenomen. Het automatisch lichtsein voor de bevel- liging van den onbewaakten overweg kan niet compleet geacht worden, zoolang deze bepaling er niet is. In zyn bovenvermeld verzoek aan den minister heeft -t bestuur van den A.N.W.B. dan ook destyds om bevordering van de opname van een dergelijke bepaling ge vraagd. (Jm j-it (k -dr&jv&v! /óxj) n 7501 (Ingez. Med.) Bond van provinciaal personeel. Algemeene vergadering te Den Haag. Aangedrongen op salarisverhooging. De Algemeene Bond vaal Provinciaal Per soneel in Nederland heeft te Den Haag zyn jaarlyksche vemgadieiring gehouden ander leiding van den hier F. Kroon uit Utrecht, Deze bracht in zyn openingswoord ln her innering de veranderingen, welke zich na de jaarvergadering van 1936 hebben vol trokken, als daar zijn de gebeurtenissen in ons Vorstenhuis, de loslating van den gou den standaard, de opleving ln handel, ny- verheid en landbouw en de styging van de noodzakelyke kosten van het levensonder houd. Deze sityging zal medebrengen, dat de loonen van het personeel in provincia len en semi-provincialen dienst, welke in de laatste Jaren een niet onbeteekenende verlaging hebben ondergaan, niet op het tegenwoordige peil kunnen worden ge handhaafd. Spr. vertrouwt, dat de bestu ren van de provinciën en van de semi- provlnciale bedrijven hiervoor een open oog zullen hebben en dat, mocht dit on verhoopt het geval niet zyn, de regeering ook dan niet zal schromen voor toepassing van artikel 126 der ambtenarenwet 1929. Tydens de vergadering hield de heer J. Horsmeier Jr. uit Bloemendaal een lezing over de werkzaamheden van de door den bond ingestelde commissie voor den rechts toestand en de daardoor bereikte uitkom sten, terwyi vooraf de heer J. Küppers te Utrecht in de bijeenkomst van leden der commissies voor georganiseerd overleg had gesproken over „Sprokkelingen in den tuin van den rechtstoestand". Na afhandeling van verschillende zaken van huishoudelyken aard en na het be sluit, om in 1938 in Groningen samen te komen, werd by de rondvraag door ver schillende leden een krachtig pleidooi ge voerd voor de noodzakelykheid de loonen te verhoogen, welke reeds thans onvol doende werden geacht en die, naar is te verwachten allengs meer onvol doende zullen worden. Met algemeene stemmen werd aangenomen de volgende uit de vergadering voorgestelde motie: ,De algemeene vergadering van den Alg. Bond van Prov. Personeel in Nederland, kennis genomen hebbende van de styging van de kosten van het levensonderhoud, zooals die o.a. biykt uit het maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, geziien de regelmatigheid van" genoemde styging gedurende het geheele laatste Jaar en de nog veel sterkere styging van de groot- en kleinhandelsprijzen, draagt het bondsbestuur op al die maatregelen te ne men en stappen te doen, wélke noodig zul len zyn voor verkrijging van een verhoo ging van de salarissen over de geheele linie van het provinciaal en semi-provln- ciaal personeel in Nederland". HET NEGEN-EN-TACHTIGSTE NEDERL. LAND HUISHOUDKUNDIG CONGRES. Heden en morgen wordt in Den Bosch 't negen-en-tachtigste Nederlandseh land- huishoudkundig congres gehouden, op welk congres enkele inleidingen zyn gehouden. Ir. C. van Meel, consulaat van den Noord-Brabantschen Christelyken Boeren bond voor de Jonge Boeren, te Tilburg, sprak over het onderwerp: .Hoe moet de plattelands;eugd haar vrijen tyd gebrui ken?" Vervolgens sprak dr. P. J. H. van Ginne- ken te Bergen op Zoom over „De Londen- sche suikerconverutie 1937 en haar gevol gen voor de Nederlandsche Suikerbieten teelt". HET ZOEKEN NAAR LEWANEWSKI. Volgens een bericht van den ysbreker „Krassin" is de vlieger Zadkof, wiens toe stel in de Poolzee is gestort, ongedeerd ge bleven. DE POSTVLUCHTEN. De Wielewaal is gisteren te kwart over vier op Schiphol geland. De Torenvalk be reikte gisteren Bandoeng. HOEKSTRA'S DUURRECORD ZWEEFVLIEGEN. ADJUNCT-COMMIEZEN P.T.T.-DIENST. De adjunct-commiezen, georganiseerd in den Centralen Bond van Nederlandseh Post-, Telegraaf, en Telefoonpersoneel (C.B.B.T.T.), hebben te Amsterdam een vergadering gehouden, waarin besloten werd het volgende telegram aan den direc teur-generaal der P.T.T. te zenden: „De adjunct-commiezen doen een zeer ernstig beroep op uwe medewerking om de salarieering van de geheele groep op peil te brengen, de promoties in beduidend sneller tempo te doen plaats vinden, de z.g. keuze-benoemingen te temperen en geen adjunct-commiezen buiten de vastgestelde ranglyst om tot commies te benoemen. Vooral de ambtenaren met meer dan 25 dienstjaren, die het 50ste levensjaar na deren of reeds zyn gepasseerd, dringen er scherp op aan het aantal benoemingen tot commies uit te breiden, daar de afvloeiing van de oudere commiezen in sneller tempo plaats vindt dan de benoemingen, terwijl het aantal belangrijke functies by het zoo bloeiende P.T.T.-bedrijf niet meer afneemt doch stygende is, wacrdoor mede talrijke odjunct-commiezen gedurende langeren tyd belast worden met werkzaamheden, welke met het huidige salaris van com mies stellig niet te hoog betaald zouden worden:" COMMISSIE VAN OVERLEG DER DRIE NED. MIDDENSTANDSBONDEN. Op het bureau van den Ned. R.K. Mid denstandsbond te 's-Gravenhage verga derde de commissie van overleg uit de drie Nederlandsche middenstandsbonden, onder voorzitterschap van den heer J. A. Koops te Venlo. Een uitvoerige bespreking werd gewijd aan de werkzaamheid der vereeniging tot veredeling van het ambacht, in het by- zonder wat betreft haar mogelijke taak btf de vestigingswet-kleinbedrijf. Ten aanzien van de vraag of wettelijke voorziening inzake de prysbescherming van merkartikelen gewenscht is. bleek de ver gadering van oordeel, dat verbetering in de mogelykheid tot prysbescherming langs privaatrechteiyken weg dient te worden nagestreefd. Besloten werd het werkcomité inzake prysbescherming van merkartikelen waarin de middenstandsbonden verte genwoordigd zyn van dit standpunt in kennis te stellen. Ter tafel kwam de samenstelling van den raad van toezicht op de rijksverzeke ringsbank, waarin momenteel de midden standsbonden niet vertegenwoordigd zyn. Besloten werd bij den minister van sociale zaken stappen te doen, opdat bij de eerst volgende nieuwe samenstelling het klein bedrijf mede vertegenwoordiging zal mo gen vinden. Met veel instemming werd begroet de hernieuwde actie tot wettelyke beteugeling van het cadeaustelsel in het byzonder door middel van het byeenroepen van een aan dit vraagstuk te wijden landelijk con gres welke actie is ingezet door het landelijk comité tot wettelyke beteugeling van het cadeaustelsel. NIET 4100 MAAR 41000. In het interview dat een on .--de- werkers met den scheidenden vc ter van den A.N.W.B. mocht hebben, wera ver-, meld. dat het aantal aangesloten automo bilisten momenteel 4100 bedraagt, Men ge- lieve daarvoor 41000 te lezen. Thans officieel erkend. De sportcommissie van de Koninklyke Nederlandsche vereeniging voor luchtvaart heeft de duurvlucht van den heer J. K. Hoekstra, die op 10 en 11 Juli j.l. gedu rende 24 uur 3 minuten onafgebroken in een zweefvliegtuig in de lucht ls gebleven, erkend als het Nederlandsche duurrecord zweefvliegen. JAARVERGADERING DER VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJK VERBRANDING. Te Hilversum werd de Jaarlyksche al gemeene vergadering van de Vereeniging voor facultatieve Lij leverbranding gehou den, onder leiding van den algemeen voor zitter, dr, P. H- van Roojen te 's-Graven hage. De vergadering was goed bezocht, mede in verband met het feit dat het rap port van de studiecommissie ln zake het beheer van het crematorium aan de orde lcwam. De behandeling van dit zeer uitvoe rige rapport vormde het belangrijkste agendapunt. Mr. C. W. Stheeman, lid van het hoofdbestuur en voorzitter van de stu diecommissie. leidde het rapport met een uitvoerige uiteenzetting in, om te eindigen met een verdediging en aanbeveling van de daarin vervatte voorstellen. De voorzit ter, dr. van Roojen en de heer F. J. Abra hams, Amsterdam, verdedigden 't stand punt van het hoofdbestuur, neergelegd in een praeadvies en op enkele punten af- wykend van de meening van de studie commissie. De heer Steensma, lid van de studiecom missie, besprak het door hem Ingediende minderheidsrapport. Na uitvoerige bespre kingen werd tenslotte het voorstel van het hoofdbestuur met groote meerderheid aan vaard. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. Rietema, die de functie van algemeen secretaris op zich zal nemen in de piaats van den om gezond heidsredenen aftredenden heer J. Moret, en nrof. Boerman, Rotterdam, die de plaats innam van dr. ir. M. F. de Bruyne, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Dr. Abra hams te Amsterdam werd herkozen. De Vergadering machtigde het hoofd bestuur om het kantoor te Velzen te ver nieuwen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is benoemd tot voor zitter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, gedurende de zitting, welke zal aanvangen op den derden Dinsdag in Sep tember 1937, de heer mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk, lid van die Kamer. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 17 September a.s. niet plaats hebben. De heeren J. Panman te Haarlem, al gemeen voorzitter van de Nederlandsche Reisvereeniging en A. Pieters te 's-Graven hage, directeur van het centraal bureau der N.R.V., zijn door de Italiaansche regee ring benoemd tot ridder in de Kroonorde van Italië. De Italiaansche gezant, de heer F. M. Taliana. heeft gisteren in het gebouw der legatie in Den Haag, de versierselen dezer orde aan de belde heeren uitgereikt Mogelijke vermindering van het pensioenkortings percentage. BATAVIA, 13 September. (Aneta A.N.P.). Naar aanleidng van een be richt als zou met alle waarschijnlijk heid vernacht kunnen worden, dat het kortings-percentagc op de Indische pensioenen na 1 Januari 1938 niet zal worden verlengd, kan gemeld worden dat daaromtrent bij de Indische offi- cieele kringen nog geenerlei zekerheid kan worden verkregen. Zooals bekend is in de Indische begrooting voor 1938 een algemeene reservepost uitgetrok ken van 15 millioen gulden, om even- tueele grootere uitgaven te kunnen opvangen aan salarissen, pensioenen, materiaal enz., o.a. in verband met de mogelijke vermindering van het kor- tings-pcrcentage der pensioenen. Deze kwestie is echter nog steeds in het stadium van overleg en een beslis sing daaromtrent zal eerst tegen bet einde van het jaar verwacht kunnen worden, 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10