KENNIS IS MACHT BOEKEN Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 13 September 1937 Fa. B. DE KLER AGENDA De benoodigde zijn voorhanden bij 'AARLANDERVEEN. Zilveren jubileum. De volgende maand zal het 25 jaar gele den zijn dat door de gasfabriek voor het eerst dit dorpsdeel van gas werd voorzien. Gelijktijdig met de gasvoorziening werd de heer M. Bogaard gasfitter alhier als zoo danig aangesteld, zoodat deze 1 Oct. a.s. zal jublleeren. ALPHEN. Gevonden voorwerpen. Kettinkje met hanger, gummikleed, 2 paar kinderschoenen, portemonnaie en be lastingplaatje. Inlichtingen politiebureau. Groote ruit vernield. Al stoelende reed een tweetal jongens met een bakfiets tegen het etalageraam van den winkelier v. d. B. aan den Gouwsl.weg, waardoor dit raam geheel werd vernield. De schade bedraagt ruim f. 35. Uitbreiding bij de firma Samson. Het gebouwencomplex van de inrichting voor gemeente-administratie N. Samsom N.V.. zal naar wij vernemen binnenkort een groote uitbreiding ondergaan. Aan de Noord zijde der gebouwen zal een groot nieuw ge bouw verrijzen in dezelfden geest alsdat van de firma wed. v. Nelle te Rotterdam, welk werk zal worden uitgevoerd door een Haagsche Aannemers Mij. Na de tot stand- koming van dit gebouw, zullen ook de be staande gebouwen belangrijke wijzigingen en veranderingen ondergaan. Het geheele werk wordt geschat op l'/s a 2 ton. De be doeling schijnt te zijn, dat zooveel mogelijk werklieden uit onze gemeente voor de uit voering van het werk zullen worden aange nomen. Overgeplaatst. De heer C. A. van Mensch, ontvanger der registratie en domeinen alhier, is overge plaatst naar het kantoor der registratie en successie te Zaandam. Kind te water. Het 4-jarig dochtertje van de familie Dekker in de Ridderbuurt is Zaterdagmid dag in een nabij de ouderlijke woning ge legen sloot geraakt. Toen men het kind op het droge had gebracht, was het reeds be wusteloos en het duurde dan ook geruimen tijd voor men de levensgeesten had opge wekt. De doktoren v. W. en H. verleende de eerste hulp. Pink afgekneld. Onze plaatsgenoot, de schipper J. v. Doorn, op weg naar Utrecht met een lading riolen van de Fa. v. D. alhier, had te Utrecht het ongeluk bij de lossing met zijn hand tus schen een riool bekneld te geraken, waarbij hem een pink werd afgekneld en hij tevens andere kneuzingen bekwam, v. D. is opge nomen in het ziekenhuis te Utrecht. Ten bate van de Chr. Wijkverpleging zal Woensdag as. de bekende „Asterdag" worden gehouden. Ten bate van de Zondagsschool Aar kade" werd in de N.H. Kerk een bedrag van ruim f. 70 gecollecteerd. kend woord in verband met de komende competitie. Tot slot had een huldiging plaats van het kampioens-elftal van de juniores. Alle spelers ontvingen het be kende Boysspeldje. Zwemdiploma's. In de zweminrichting aan den Otweg be haalden het diploma zwemmen: Henny Boer, Frits Hooftman en Toos Fopma. DE TUINBOUWCURSUS. Bestaat 40 jaar. Naar wij vernemen, zal -het Dinsdag 21 September a.s. 40 Jaar geleden zijn, dat de Rijkstuinbouwcursus, op initiatief van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. Boskoop werd gesticht. De be doeling is een herdenkingssamenkomst te houden. De speldjesverkoop ten bate van de vereeniglng „Het Hoogeland" heeft ruim f42.opgebracht. BODEGRAVEN. Schietwedstrijd. De Schietvereen. „Willem Teil" heeft den jaarlijkschen „Wilhelminawedstrijd" ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin gehouden. De uitslag luidt als volgt: le prijs: J. Versloot, 48 p.; 2e prijs: C. Bloemendaal, 46 p.; 3e en 4e prijs: H. Göbel en C. Zaal Tzn.. ieder 45 p. Met pensioen. 1 October a.s. zal de heer Th. Sloof, we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd, den postdienst te ver laten. De heer Sloof is een oudgediende van de Posterijen en verheugt zich in een groote populariteit, zoodat men hem zeker niet met stille trom zal laten heengaan. Verkooping. Ten óVérstaan. van Notaris Boks te Al phen a. d. Rijn had alhier de inzet plaats van een drietal boerderijen van de erven G. Middelkoop te Nieuwkoop. De volgende bedragen werden geboden: perceel 1: boer derij met ruim 11 H.A. f. 12.500.—; perceel 2: boerderij met ruim 15 H.A. f.21.000. perceel 3; boerderij met ruim 25 H.A. f. 30.000. Floraliatentoonstelhng. Op de Floraliatentoonstelling werden nog de volgende prijzen toegekend: le pr., II van Sterkenbur; 2e pr., J. Martens; 3e pr.. A. Mulder2e pr., J. Beije; 3e pr.. A. Koster; 3e pr.. H. Kraanenbrink Tot leerares aan de Chr. Nijverheids school, in de vacature mejA. A. Gordeau, is benoemd mej. A. H. J. C. Blotkamp te Hazerswoude. De heer G. v. d. Vlist, leerling van de Chr. Ulo-school slaagde voor 't toelatings examen aan de H. B. S. te Woerden. BOSKOOP. BOSKOOPSCHE BOYS. Algemeene vergadering. De voetbalvereen. „Boskoopsche Boys" hield in hotel Neuf een algemeene verga dering. In zijn openingsrede herdacht de voor zitter, die op deze vergadering weer her kozen werd, het overleden bestuurslid, den heer A. H. Schrijver. Tot bestuurslid werd, ter voorziening in de vacature Schrijver, gekozen de heer G. Brand, terwijl wegens het bedanken van den heer Jac Oostrom en het aanvaarden van een bestuursfunctie door den heer Brand, in hun plaats tot elftalcommissie leden werden benoemd de heeren M. v. d. Willlk en G. Houtman. De heer W. de Ruyter sprak een opwek11 KOUDEKERK. Raadsagenda. De gemeenteraad komt morgenavond om half acht bijeen. De agenda luidt: Onderhandsche ver huur bovenwoning Raadhuis; Vaststelling capitulanten-verordening; Goedk. rekening Burg. Armbestuur en Burg. Armhuis 1936; Voorloopige vaststelling rekening water leidingbedrijf 1936; Idem gemeentereke ning 1936; Reclame schoolgeld; Aanbieding begrooting waterleidingbedrijf 1938; Idem gemeentebegrooting 1938; Goedkeuring be grootingen Burg. Armhuis en Burg. Arm bestuur 1938; Uitloting van vier obligatiën van de 4"i»/o geldleening, oorspronkelijk groot f. 7500; Wijziging begrooting 1937. LEIDERDORP. Speldjesverkoop. De speldjesverkoop alhier en te Zoe- terwouce iH. R.) gehouden ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" heeft f.42— opgebracht. Konijnensportvereeniging voor Leiderdorp en Zoeterwoude. Genoemde Vereeniging hield een Tafel- keuring in café Doesbrug van den heer Hoogervorst. Er waren ongeveer 90 inzen dingen w.o. zeer fraaie exemplaren. De prijzen werden als volgt toegekend: le hoofdprijs A. Bruinis Zoeterwoude met zw.bont Lotharinger voedster, 2e hoofdprijs J. Boot Leiden met klein zilver, 3e hoofdpr. G. Fasseur Leiden met Black and Tan. Verder verwierven le prijzen: O. Voorma met Haaskleur VI. R.; W. Slootweg met konijnengrijs VI. R.; W. Boot met blauwe VI. R.; R Homburg met Geele VI. R.; J. Boot met Witte VI. R.; N. Leu- ting met Blauw Wiener; O. Voorma met Blauw v. Be veren; R. Stoof met Havanna's. Als keurmeester fungeerde de heer Blok, Woerden. RIJNSATERWOUDE. Tot bestuurslid van het Dep. Rijnza- terwoude van de Mij. tot Nut van 't Alge meen is in de vacature P. Kroon benoemd de heer J. J. Bodaan alhier. De heer Jac. Kroon te Ter Aar werd herbenoemd tot Commissaris van de Nutsspaarbank ter wijl de heer C. van den Berg te Oude We tering werd herbenoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op de Nutsspaar bank. WADDINXVEEN. Beroepen. Onze plaatsgenoot, de heer A. Vroegln- dewey, theol. cand. aan de R. U. te Utrecht die deze week werd toegelaten tot de Evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk ont ving een beroep van de gemeente Loon op Zand. ZOETERMEER. Loop der bevolking. Ingekomen: J. F. van Dorp en gezin v. Pijnacker A. N. Duinisveld, van Uitgeest A Boer, van Gouda H. van Leeuwen van Hazerswoude. Vertrokken: A W. F. Middelberg, naar Amsterdam W. Jongerlus n. PIJnackcr M. F. A. Hitters, naar Boxtel. Woensdag a.s. zal het Roode Kruis een collecte houden. We twijfelen niet of een leder zal het zijne voor dit mooie doel bij dragen. ZWAMMERDAM. R.K. LAND- EN TU1NBOUWBOND Ledenvergadering. Onder voorzitterschap van den heer A. de Vos hield de afd. van den R.K Land en Tuinbouwbond in het Patronaatsgebouw een goedbezochte ledenvergadering De voorzitter heette in het bijzonder welkom den nieuwen geestelijken adviseur, kapelaan W. J F de Lange. De notulen, door den secretaris, den heer j. G. Koot. gelezen, werden vastgesteld, waarna de voorzitter nog verschillende mededeelingen deed, waaruit om, bleek dat de actie, om hier een assistent van den Rijksvoorlichtingsdienst te krijgen, weinig kans heeft van slagen. Hoewel klem. is de hoop nu gevestigd op het nieuwe Ministerie. Besproken werd de op 29 Sept. a.s. te hou den districtsvergadering te Leiden Algemeen werd aangedrongen om daar voorstellen in te dienen om te komen tot verruiming van het aantal biggenmerken en kalversehetsen. Voor de eerste boete-processie naar OL Vrouwe te Heiloo. in het begin van den zomer, is weinig animo geweest Voor de volgende processie zal contact worden ge- AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Eduard Willem, z. van P. H. Heideman en M. B. Venneman; Jan. z. van P. van Tienderen en W. Duizel'; Nicolaas Cornells, z. van D. van Leeuwen en W. C. Spaargaren; Johannes Wilhelmus z. van J. van Rijn en W. A. Lunenburg. Getrouwd: Cornells v. d. Lagemaat, 27 jaar en Cornelia van Leeuwen 27 Jaar; Dirk Albert Keessen, 26 j. en Leentje Tas, 26 j. Ondertrouwd: A. J. Rekelhof. 32 Jaar en N. H. van der Stam. 21 jaar; C. M. Tiche laar, 28 jaar en H. E. Eigenhuis. 23 jaar. Overleden: Jan Cornells Spaargaren, 55 jaar; Trijntje Vreeken, weduwe van K. Bij, 81 jaar; Dieuwertje Baarsen, 61 Jaar, we duwe v. KI. Baardse. Zwemdiploma's. In de badinrichting „De Blauwe Beugel" slaagden voor het nodmale zwem-diploma Oorrie Joore; Dirk Maarse; Jan Plcoy en voor het verzwaarde diploma: Annie Weg man; Aagje Wegman; Aaltje Been; Joop Korenwlnder en Dirk Spaargaren. V.V. „Aalsmeer". Onder leiding van den tweeden voorzit ter, den heer Jb. Mantel Kz„ heeft de V.V. „Aalsmeer" een huishoudelijke samen komst gehouden in hotel „Floralia". Bij zijn openingswoord heeft de heer Mantel den ontslapen voorzitter, don heer D. Groen, in wien de vereeniging zoo veel heeft verloren, op zeer waardeerende wijze herdacht. Staande werd door de leden ge luisterd. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Carels met 42 van de 54 stemmen. Voorgesteld werd door een der leden, ter herinnering aan den heer Groen, jaarlijks een bekerwedstrijd te orgemiseeren, wat het bestuur zal overwegen. Besloten werd een vergroot portret van wijlen den heer Groen te laten vervaardigen en in het clublokaal een eere-plaats te geven. De bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week is er aan de veilingen alhier nog heel weinig verbetering in den snijbloemhandel te con- stateeren geweest. Wel draaiden er in het algemeen minder producten door dan voordien, doch 't aanbod van verschillen de bloemsoorten was zoo groot, dat de handel te kust en te keur voor matige prijzen kan koopen. Niet alleen uit dit centrum, doch ook uit andere centra wer den massale hoeveelheden bloemen, o.m. chrysanten aangevoerd, terwijl de vraag zoowel binnen, als buitenlands nog weinig verbeterde. Het herfstachtige weer van de laatste dagen geeft Inmiddels hoop, dat er nu spoedig eenige verbetering in den toestand, zoowel wat den handel als de prijzen betreft, zal intreden. Als eerst toch de dahlia's en verschillende andere soor ten buitenbloemen, welke den laatsten tijd d veilingen als 't ware overstroomden, wat opgeruimd zijn en de kasproducten (rozen, Am. anjers enz.l zich langzaam ontwikkelen, zal er mogelijk een even wichtiger toestand tusschen vraag en aan bod intreden, wat de noteeringen meer of minder gunstig zal beïnvloeden. Wat de opbrengst betreft, in de eerste plaats van kasbloemen, kan geconstateerd worden, dat zoowel de rozen als Am. anjers in de alleerbeste kwaliteit niet hooger dan van 35'/i cent per stuk noteerden, de Jap lelies tot 6 cent per kelk. Voor zoover ver koopbaar, brachten de dahlia's van 49 cent per 10 stuks op, terwijl asters en zin nia's resp. van 34bi en van 581/= cent (per bos) opbrachten. De bouvardia's wer den iets beter betaald dan den laatsten tijd; de beste golden tot 5 cent per takje. De calla's noteerden zeer onregelmatig: per stuk werd Zaterdag van 822 cent be taald, terwijl orchideeën in prijzen van 3657 cent verhandeld werden. Van groot- bloemige chrysanten waren bij den handel de ravonante het meest gevraagd; de beste noteerden tot 12 cent, terwijl de Puiling meermalen lagere prijzen opbracht. Klein- bloemige chrysanten, bij massa's aange voerd golden (per bos) van 617 cent, het plumosus smijgroen van 1219 cent. even eens per bos. Ohaboud anjers, geranium- bloemen enz. werden heel sober betaald. Aam de veilingen van potplanten was even eens een zeer groote aanvoer, waarbij cyclamen en bloelende begonia's een be langrijk gedeelte vormden. De beste cycla men werden verhandeld van 5075 cent, de begonia's van f. 0.80—1.20. Hoewel er weinig campanula's meer worden aange boden, bleven de prijzen laag, n.l. van 15— 18 cent van de beste. De opbrengst der campanula's (Ster van Bethlehem) is steeds teleurstellend geweest in dit seizoen. De bladbegonia's noteerden van 1522, de primula's obc. van 1621 en bloeiende heide (erica) van 15—23 cent per stuk. slandsvereeniging en den heer Van Beem namens de Chr. Hist, kiesvereenlging. Een familielid dankte voor de laatste eer den overledene bewezen. Mond- en klauwzeer. In de omgeving van Vijfhuizen en Rijk is mond- en klauwzeer geconstateerd. Loop der Bevolking. Gevestigd: Willem H. Spapé van Am sterdam, Adelaarstraat 10; Hendrik Veen- brink van Amsterdam. Leeuwerikstraat 31; Wed. P. M. Verbrugge. van Geldermalsen, Sloterweg 52; Klaas Vogel, van Amsterdam Wilgenlaan 130; Johannes G. Zuurwelle, v. Amsterdam naar Nieuwemeerdijk 165; Andries G. van Amerongen, van Amster dam, Nieuwemeerdijk 204: Gerrit Beers, v. Haarlem, Leimuiderdijk 450: Martinus J. Brouwer van Hillegom, Hillegommerdijk 334; Wed. H. Herreilers van Naardien, Peli kaanstraat 10; Wed. A. C. Kors van Adam, Eikenlaan 40; Jan F; de Nijs van A'dam, Nieuwemeerdijk 68; Teunis van der Staaij, vam Bennebroek, Cruquiusdijk 3; Teunis Plooij van A'dam, Lijnderdijk 42 Vertrokken: Abraham Leenheer. Koude kerk, Dorpstraat ,108a; Johannis Kooijman, naar Amsterdam, Nes 89; Pieter Out, naar Haarlem, Reigerstraat 24; Cornells van'Os, naar Haarlemmerliede ca. Haarlemmer- str.weg 75; Neeltje A. Kersbergen naar Nederhorst den Berg, C 155; Maria A. Sluis naar A'dam, Adm. de Ruijterweg 43; Pieter N. Grool naar A'dam, Moreelsestraat 17; Dirk Rietveld, naar A'dam, Groenendaal- straat 40. 2 hg; Koendert Zijlstra naar Haarlemmerliede c.a. Houtrakpolder in café: Wed. A. Wapperom, naar Sliedrecht, Stationsweg 121; Anthonie M. Post naar Niedwer-Amstel, de Slrmontstraat 45; Eelke H. Boellaard naar A'dam. Orthelius- straat 200 1 hg; Johannes de Lange naar A'dam, van Ostadestr. 146, 3 hg; Hendrikus J. de Guliker naar A'dam. Karei du Jar- dinstraat 68 bel.; Gerrit M. van den Berg n. A'dam. Hoofdweg 265, 2 hg; Adrianus G. van der Weijden naar Haarlem, Emosstr. 22: Aaltje van Campen naar Haarlem, Olieslagerslaan 2; Tjeerd Pietersma naar A'dam, Sumatrast-raat 192, 1 hg; Jelte M. Smit, naar "s-Gravenhage, Zuider Buiten singel 289. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN SPOOROVERWEG. HAARLEMMERMEER. Begrafenis van den heer P. J. Kraak. Zaterdagmiddag werd op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Pieter Jan Kraak, 'n bekend en algemeen geacht ingezetene, die op 48-jarigen leeftijd is overleden en gedurende vele Jaren in ver schillende functies op kerkelijk en maat schappelijk gebied is werkzaam geweest. Nadat ds. Salverda, Ned. Herv. predikant woorden van troost en bemoediging had gesproken, werd het woord gevoerd door den heer Verbeek, pfesldent-kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. Haarlemmermeer namens de verschillende kerkelijke colleges; den heer Millenaar namens de Chr. Midden- zocht met deelnemers uit Alphen a d. Rijn en Woerden. De in net vorig jaar benoemde commissie tot aanschaffing van een vaandel had geen resultaten bereikt. Na breedvoerige bespre king werd besloten voor dit doel een nieuwe commissie te benoemen Hiervoor werden aangewezen de heeren P. Kooiman, W. Th Duijndam en M. Veelen'urf. Tenslotte wenschte de voorzitt:r den R.. beer Joh. Vemooii geluk met zijn diploma van Duren - Kornelis Sch: landbouw. De heer Vernooii verklaarde zich geh met M Verhoef Covnelis van Heij- bereid dezen winter een cursus te houden ningen. 75 laar wed. van M. H. A. van voor jonge boeren. Toorn. Auto in botsing met een goederentrein. Gistermiddag omstreeks half vijf had aan den Sloterweg op den onbewaakten spooroverweg een botsing plaats tusschen een goederentrein en een uit Heemstede komende personenauto. De auto werd door de locomotief een eind meegesleurd en aan een zijkant deerlijk gehavend, zoodat de wagen naar een'ga rage moest worden gebracht. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Aanbesteding. Bij de ten Polderhuize te Hoofddorp ge houden aanbesteding van bestratingswer- ken, werd ingeschreven als volgt: Bestrating van een gedeelte Ringdijk tusschen nieuwe brug en Spaarnwouder- weg: R Bijker te Haarlem f.8457; Reef's Aann. en Handel Mij. Oldenzaal f.7777; B. Bruil Jr. Doetlnchem f.7600; J. Middelkoop Sliedrecht f. 6816.50; P. J. van Vuuren te Beverwijk f.6995; K. Ootes Amsterdam f. 6500; J. v. d. Heide Amsterdam f. 6400; P. H. van Essen f.6410; Gebr. de Graaf te Halfweg f. 6395; C. J. Bosland Aalsmeer f. 6227;P. J. Ketting Amsterdam f.5985; L. Timmer Dordrecht f. 5600: J. J. Koridon en Meijer Amsterdam f.5320; B. Rijkeboer Amersfoort f. 5880; Fa. Schouls Leiderdorp f.4687: C. Stolker Bergambacht f.4640. Bestrating gedeelte Ringdijk tusschen Vijfhuizerweg O.Z. en Kruisweg O.Z.: P. H. van Essen f.6725; Gebr. de Graaf f.6710; J. Middelkoop f. 6729.90; B. Bruil Jr. f. 5600; B. Vervlied te Aalsmeer f.5353; Fa. Schouls 5300: C. J. Bosland f.5527: Reef's Aann. N5000; C. Stolker f. 5200; J. v. d. Helde f.4675; K. Ootes f.4500; P. J. van Vuuren f. 4450: R. v. d. Hout IJmuiden f.4390; J. J. Koridon en Meijer f. 4513; F. Frens Amster dam f. 4640; P. J. Ketting f. 4095: D. Dwars- waard Zwijndrebht f.4075; B. Rijkeboer f. 3920; N.V. Leidsche Ballast Maatschappij f. 4300. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbert, z. van G van Essen en A. M Keessen Antoinette Maria. d. van J. J. Hageman en M. G. de Greef Theodorus Johannes, z. en Wilhelmus, z. tweeling van B. Hilgersom en J. Vonk Bernardus Adrianus. z. van B. A Stroet en A. W Zieltjes Dirkje, d. van M. A van Steenis en J. de Visser Gerrigje, d. van A. Oosterom en N. Kroon Maria Cornelia, d. van N. Bos en J. J. den Butter Abram, z van C. Schreuders en J. C. Feeleus Aaltje, d. van G Elshouten F. Knol Goverdina Johanna, d. van M A. Buijs en F. Boer Aloysius Gerardus Maria. z. van A. B Steur en J. J. van Heusden Maria Hendrika Johanna, d. van P. Schrama en J. P. Braak Anneliese Josefa, d. van W. B. J Burke en H. T. J. Ludlage Taeske, d. van H. Bakker en G. Mledema Joris, z. van W. T. J. Koudstaal en D. P. Jansen Willem, z van M. C. van Szneerdljk en M. H. Mastenbroek. Ondertrouwd: Laurens van Kuijk, 29 Jaar en Pletemella Malipaard 17 jaar Theo doras P. Vercouteren 27 jaar en Wilhelmina Luke 20 jaar Andreas Th Zegstroo. 23 jaar en Bouwina Bultje, 20 jaar Hendrik van Looij 28 jaar en Allda Janzweerd, 23 jaar Pieter L. J. van Andel. 27 jaar en Neeltje van Beinum 24 jaar Louwerem de Blaeij 25 jaar en Adriana Kiep 24 jaar Nicolaas J. de Regt 21 jaar en Anthonia M Greveling 24 jaar en Hendrik Blom 26 jaar en Adriana S. Knook 21 jaar Carcl L. Smit 28 iaar en Aagje v d. Beek 24 iaar Getrouwd: Johannes W. Willemse. 25 iaar en Alida van Boheemen. 23 jaar Dirk Wesels 34 laar en Dina van Rijn 32 iaar Kornelis J den Dekker 24 iaar en Frcderika W H Uiterwljk winkel 20 laar Overleden: Tbeodorus Jobancs Hilger- :om 1 dag, z van B H'lccsom en J Vonk Alnhoneu- 'an Dijk 70 iev "eb me' E. n 77 !aa HEDEN. Jeruël (le Groenesteeg 16): Bidstond nam. 8,30 uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Bij eenkomst nam. 8 uur. Stadsgehoorzaal: Citroen Automobiel- tentoonstelling van 1010 uur. Dinsdag. Geb. „Prediker": Ger. Bond. ds. K. J. v, d. Berg, Ned. Herv. Pred. te Amersfoort. Jeruël, le Groenesteeg 15 Bijbelspreking nam. 8 uur. Stadsevangelisatie, Morschweg 59: Bi] oenkomst nam. 8 uur. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau. (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag; Inenting tegen dlphterle 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Vrijspraaklevenslang". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstolling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr 31: 8 uur nam. „De doodstrijd in de Onderzeeër". Woesdag- en Zaterdagnajn. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theator. Steenstr. 39: 8.16 uur nam. „Fury". Woensdag- en Zatordagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Cassidy, de Wreker". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Bleeke Bet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/» uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor •Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 11 tot en met Vrijdag 17 September a.s. waargenomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en J. Doedens, Wihelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Oude en Nieuwe Boekhandel Nieuwe Rijn 45, Leiden, Tel. 885 7483 (Ingez. Med.) HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Adriana, D. van M. A. de Haas en J. v. Kempen Petrus Mar tinus Jozef, Z. van C. N. Manshande en M. Klaver Cornelia Theodora Maria, D. van H. G. Walraven en J. A. Koppert Maria Theodora, D. van G. W. van der Velde en V. G. G. Wolvers. Ondertrouwd: J. R. P. van Grieken en C. Goemans J. Ruigrok en E. J. van der Meij G. Boersen en H M. Schouten. Getrouwd: H. Nederstigt en M. P. Vlaar A. P. H Dieben en Th. M. Reeuwijk P. J. Berbee en C. M. van der Meij. Overleden: W. P. M. Beijersbergen, vr. 32 j. C. van der Beek, m. 67 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wede. A. B. BosdijkPoele man, Burg. Pontstraat 4 P. C. Heijden- rijk—Deters, Hoofdstraat 125 A. van Egmond, Stationsweg 132 G. Eisenga, Stationsweg 21 F. C. van der Eist. Ha venstraat 62 - J. M. Gerritsen, Hoofd straat 20 S. L. P. M. Helrman, Hoofd straat 133 A. SeljsenerVan Kesteren. Emmastraat 20 L. Silvls, Van Tetsstraat 17 H. J. B. Steevert, v. d. Endelaan 80 H. J. de Weerd, Hoofdstraat 40 Wede. J. M. A. Zirks—Kuntz, Huize St. Joseph. Vertrokken: A. Seel, Zandvoort, Zeeduin Z.B. G. H. Menses, Vllssingen, Houtkade J. C. Hageman, Haarlem, Lange Poel laan 15 D Th. M. Reeuwijk, Voorschoten, l.eidscheweg 198 H. Nederstigt, Lisse, Kanaalstraat 47 J. G. Smeitink. Heem stede, Heemsteedsche Dreef 72 E. C. M. Oudejans, Huize „Bijdorp", Voorschoten J. M J. van Dijk, Maarheeze. Sterksel, St. Paulus College H, A. van Waveren, Al melo. Begoniastraat 10 J. Aaij, Haar lem, Romeinenstraat 14 H. S. van R(eK' Uden, College v. h. Heilige Kruis C. L. Vezlmturf, Amersfoort. Zuidsingel 38 A J M. Binkhorst, Noordwijkerhoct Re" nvlietweg 16 A. G. de Rijke. Lisse. Vierkant 240 C. van Zijverden. Zand voort, „Groot Kijkduin". 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6