BUITENLAND De strijd in het Verre Oosten LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 13 September 1937 VISSCHERIJ-BERfCHTEN Redactie1507 Directie en Adminisfr. 2500 China's beroep op den Volkenbond Onze Telefoonnummers: (op 2 lijnen) RECHTZAKEN DE ALGEMEENE TOESTAND. De besluiten van Nyon. De hervorming van den Volkenbond. Zooals men elders kan lezen,, heeft de conferentie te Nyon tót beslissingen geleid Echter is het eerste program vrijwel geheel losgelaten. De groote moeilijkheid daarvan was Ruslands -deelname mogelijk te ma ken met béhoud van het technisch karak ter en zonder aanleiding te geven tot po litieke geschillen of erger. Men besefte dat de aanwezigheid van Russische patrouille- schepen in de Middellandsche Zee de kan sen op conflicten ten zeerste zouden ver- grooten. Bovendien maakten ook de ver tegenwoordigers der kleinere mogendheden ernstig bezwaar. ln 't bijzonder Turkije en Griekenland. Zij vreesden, indien in het Westen de Engelsche en Fransche vloten patrouilleerden en zij in het Oosten met de Russische moesten samenwerken, dat dit ongewild den indruk kon wekken of zij partij kozen in het ideologisch conflict dat Europa verdeelt. De eenige oplossing die tenslotte mogelijk bleek was de uitsluiting van Sovjet-Rusland, dat echter uitdrukke lijk weigerde daarmede in te stemmen in dien het alléén door dezen maatregel ge troffen zou worden. Vandaar het besluit dat ook de kleinere mogendheden van con trole zouden afzien en alleen Frankrijk en Engeland (en eventueel Italië) deze zou den verzorgen. Het is zoodoende een bevredigende oplos sing geworden, die volledig zal voldoen, zoo Italië zich inderdaad aansluit. Geheel uit gesloten lijkt de kans niet, al blijft Rome blijkbaar vasthouden aan eenlg erkennen van de niet-inmengingscommissie Te Genève is een belangrijke beslissing gevallen ten aanzien van de hervoifing van den Volkenbond. Aan het slot van een bijeenkomst der commissie van 28 is be sloten, dat een afzonderlijke studie ge maakt zal worden yan: 1. de scheiding van pact en vredesver dragen. Deze technische kwestie zal ter behandeling worden opgedragen aan een commissie van juristen, die heden bijeen komt. 2. de kwestie der universaliteit op den grondslag van het verslag van lord Cran- borne. De bespreking van dit punt zou voor 't einde der Volkenbondsvergadering geschie den. Zoo wordt inderdaad de weg geëffend voor een universeel lichaam! DUITSCHLAND Het congres te Neurenberg. Hitier blijft koloniën eiscben. Zaterdag was het de vijfde verjaardag van het Duitsche arbeidsfront. Minister Goering hield ter gelegenheid daarvan een rede over de positie van den Duitschen arbeider. Onze grootste zorg was, zoo ver klaarde hij, den Duitschen arbeider te voe gen in de Duitsche volksgemeenschap. Wij wilden den ziel van den Duitschen arbei der, omdat wij wilden, dat hij weer Duit- scher werd. Het was echter ook de wensch van de leiding zich tot den werkgever te richten en hem te zeggen dat hij zijn be grip van stand moest laten varen. Voorts verklaarde Goering. dat men den arbeider niet het recht wilde ontnemen om voor zijn belangen op te komen. In uitsluitingen en stakingen zagen wij echter geen beharti ging van zijn belangen, doch slechts de schade voor het Duitsche volk. Even on mogelijk was het den ondernemer het recht van uitsluiting te laten. Staking en uitsluiting zijn onmogelijk in een volk. dat de volksgemeenschap als het hoogste goed beschouwt en dient te verkrijgen. De bewapening'vormt slechts een gering percentage van den Duitschen arbeid, die voor het Duitsche economische leven niet van beslissende beteekenis is. Na Goering hield Hitier een toespraak tot het Duitsche arbeidsfront. Hij zeide met zijn stem zuinig te moeten omgaan, vooral nu het weer slechter is geworden en er veel in de open lucht gesproken moet worden. De buitenlandsche berichtgevers behoeven echter nu niet te denken, zoo vervolgde Hitier, dat het met mijn stem is afgeloopen. Zij zullen haar nog heel dui delijk te hoeren krijgen. Vervolgens ging hij over tot de behandeling van de nat.- socialLstlsche „geloofsbelijdenis" en het begrip van den strijd. De staatssecretaris van financiën, Reln- hardt, heeft eenige cijfers genoemd om een beeld te geven van hetgeen onder het nationaal-soclalistische bewind is bereikt. O.a. zeide hij, dat de industrieele produc tie in 1937 waarschijnlijk de 70 milliard mark zal bereiken en daarmede het dub bele van 1932 zal overschrijden. Het volks inkomen zal dit jaar tot ongeveer 68.5 mil liard gestegen zijn, hetgeen 50 pet. meer is dan in 1932. Spr. deed verder mededeelingen over verhooging der loonen en over de vermeer dering van de belasting-opbrengst, die in de afgeloopen vier jaar tot stand zijn ge komen De rijksbegrooting, zoo verklaarde Rein- hardt, bevindt zich in evenwicht en zal in evenwicht gehouden worden. 's Morgens had Hitier nog de Hitler- Jeugd geïnspecteerd: 40.000 jongens en meisjes. Gisteren zijn op het Adolf-Hitler-plein 120 000 leden van de partij langs den Rijks kanselier gemarcheerd. De optocht duurde vier en een half uur. Hitier stond al dien tijd in zijn auto en bracht den voorbij- trekkenden den groet. Naast hem stond de stafchef der S.S., Lutze Aan het hoofd van de „Wachstandarte Feldherrnhalle" mar cheerde Goering, die de leider van deze „Standarte" is. Hitier heeft gister ook nog de pers ontvangen. Op een vraag betreffende de beteekenis van het bezoek van Mussolini antwoordde Hitier: „Men schrijft ons allerlei bedoelin gen toe. Wij willen niemand iets ontne men: onze rassenleer moest alle ongerust heden wegnemen. Zonder twijfel, Duitsch- land is niet meer een leege ruimte in het midden van Europa, zooals veertien jaar lang. Door volledig de rechtsgelijkheid te verwezenlijken, hebben wij deze leegte ge vuld en daarmede een element van onvei ligheid in Europa doen verdwijnen. Wij kunnen ons nu wijden aan de taken, die voor ons staan, o.m. voor zien in de ravitailleeringsmoeilijkheden. Trouwens, dit probleem zal slechts be vredigend kunnen worden opgelost, wanneer wij koloniën zullen hebben. De koloniale kwestie zal worden opge lost, zooals de andere kwesties en zoo lang zij dat niet zal zijn, is er geen werkelijke kalmeering in Europa. Het is geen zaak van oorlog of vrede, maar van redelijkheid en ik ben er van over tuigd, „dat de rede het zal winnen". Een Engelsch journalist vroeg Hitier daarop: „Zult gij u dan van uw koloniën bedienen om steunpunten te vestigen voor uw vloot?" Hitier glimlachte en antwoordde: „Om dat te doen zouden wij eerst een vloot moeten hebben. Voor den oorlog exploi teerde Duitschland zijn koloniën commer cieel. zonder strategisch belang. Een leger, dat onderhouden zou moeten worden voor de verdediging van verafgelegen koloniën zou ruïneus zijn. Alle koloniale mogendhe den moeten samenwerken". Op de tegenwerping, dat Duitschland een oplossing zou kunnen vinden in den ruil handel. antwoordde Hitier, dat de kolo niale kwestie voor Duitschland niet alleen commercieele aangelegenheid, maar ook een eerezaak is: „Wij vragen onze vroegere koloniën en geen andere". Toen daarop iemand uit het gezelschap het woord „minderheid" liet vallen, ont kende Hitier imperialistische bedoelingen te hebben en zeide te hopen, dat men tot een billijke behandeling der minderheden z»i komen. Er bevinden zich in Joego-Slavië zeven tot achthonderdduizend Duitschers, die zich gelukkig prijzen om het regime, dat jegens hen wordt toegepast. Al deze kwesties zul len worden opgelost, aldus Hitler, maar laat men ons geen onwaarschijnlijke en gevaarlijke bedoelingen toeschrijven: Wij hebben te veel te doen in ons eigen land: de tentoonstelling te Muenchen in 1945, te Berlijn in 1950. de geweldige wer ken te Neurenberg etc. Wanneer alle lan den evenals wij werk zouden hebben voor tien of twintig jaar zou de wereld rustiger zijn. ENGELAND Mijnwerkersstaking in Zuid-Wales. De bond van mijnwerkers in Zuid-Wales heeft medegedeeld, dat 13.000 mijnwerkers, werkzaam in de mijnen van de Ocean Uni ted National Combine, vandaag in staking zullen gaan om een aantal hunner colle ga's die nog niet aangesloten zijn, te dwin gen, zich onverwijld als lid van genoemden bond te doen inschrijven. Over vrijheid gesproken. POLEN Een cadeau van 130 vliegtuigen. De in het buitenland wonende Polen heb ben gelden bijeengebracht voor den aan koop van 130 vliegtuigen Op 26 dezer zul len de Poolsche autoriteiten dit geschenk ln ontvangst nemen. TSJECHO-SLOWAKIJE De ziekte van oud-president Masaryk. In den toestand van oud-president Masa ryk is een kentering in slechten zin geko men, tengevolge van longontsteking. Presi dent Benesj en premier Hodza zijn weer aan het ziekbed aanwezig. In de omgeving van het kasteel staat een groote menigte ongerust te wachten op het laatste nieuws omtrent den „president-be vrijder". In de straten te Praag verdringt het publiek zich voor de etalages, waar op geweldige biljetten berichten omtrent het ziekteverloop gepubliceerd worden. In de schouwburgen zijn alle vroolljke opvoerin- ringen van het programma geschrapt. Hoop op herstel schijnt vrijwel uitgeslo ten. Vanmorgen tegen zes uur is te Lany het volgende bulletin uitgegeven: in de ziekte van president Masaryk is vannacht geen verergering ingetreden. De ademhaling was eerder iets minder verstoord De hartslag was iets ruimer. Het bewustzijn is blijvend verstoord. De temperatuur loopt weer op. VISCHPR1JZEN. IJ MUIDEN, 13 September. Tarbot 80—70 per KG.: Tong f. 1.40—1.08 per KG.: Heilbot f 1.20—0.82 per KG.; Griet f.2315 per 50 KG.; groote schol f.33; middel schol f3022.50, zetschol f. 3219, kleinschol f287.60. schar f. 123.60, tongschar f. 3513, kleinmiddel schelvisch f. 2413. kleine schelvisch f. 146, groote gul f2717, kleine gul f194.80, wijting f. 6.504.30, makreel f. 105.25, versche ha ring f. 4.202.75, alles per 50 KG. Kabel jauw f.88—41 p. 125 KG.: vleet f. 2.40—0.75 per stuk; leng f 1.401.30 per stuk; kool- vlsch f. 1.350.52 per stuk, Steurharing f. 109.10, volle haring f. 9.509.20, maat jes f7.305.70, yle f. 8.10, alles p. kantje. Aan den afslag 9 trawlers: IJm. 12 met f.7000; IJm. 253 met f.3590; IJM. 26 met f.4970; IJm. 7 met f.3910; IJm. 58 met f.4890; IJM. 96 met f.2390; IJM. 49 met f.4290; IJm. 105 met f.4920; IJm. 82 met f.2900; twee kotters: E. 401 met f.540; E. 454 met f.780 en 21 loggers: IJm. 204 met f.460; RO. 9 met f. 1190; KW. 59 met f.370; KW. 175 met f.340; KW. 89 met f. 410; KW. 169 met f.380; KW. 166 met f.440; KW. 60 met f.240: KW. 178 met f.440; KW. 177 met f.370; KW. 27 met f.280; KW. 112 met f.510; KW. 108 met f.480: KW. 154 met f.480; KW. 104 met f.490; KW. 46 met f.550; KW. 155 met f.720; KW. 59 met f.370; KW. 28 met f.470; KW. 24 met f.670; KW. 114 met f.510. Binnen van de harlngvlsscherijKW. 38 met 22 last; KW. 96 met 11 last. De vangst van de KW. 38 werd naar IJmuiden ver voerd. VLAARDINGEN, 13 Sept. - Binnen van de harlngvisscherij 20 schepen met 432 last: KW. 161 met 23; KW. 147 met 28; KW. 2 met 14; KW. 9 met 20; KW. 22 met 20; KW. 124 met. 22; KW. 43 met 24; KW. 160 met 25; KW. 37 met 17; KW. 134 met 14; VL. 40 met 23; VL. 50 met 23; VL. 73 met 28; VL. 216 met 18; VL. 115 met 14; VL. 83 met 32; VL. 70 met 24; SCH. 23 met 119; SCH. 79 met 30 en MA. 15 met 14 last. Prijzen Maatjes Jong 10.3010.60; idem gewcon 7.108.— Volle haring Zuld_9.60 11.80; Hom en kultzfek 10—10.60, IJle 7.60 —7 80. Te Schevenlngen waren 16 schepen met tezamen 405 last binnen. De strijd bij Sjanghai. De vijandelijkheden in de buurt van Sjanghai duren thans reeds een maand. De stellingen in de sectoren bij Sjanghai ble ven vrijwel ongewijzigd. De Japanneezen hebben nog geen verbinding kunnen tot stand brengen tusschen Woesoeng en Yangtsepoe en zijn er evenmin in geslaagd ergens verder dan vlif mijl van de kust door te dringen. De militaire situatie is zeer vreemd tengevolge van diverse „inhammen" De Chineesche troepen zijn daardoor he denmorgen evenwel, zoowel aan het Noor delijk als aan het Oostelijk front van Sjanghai begonnen terug te trekken. De Japanneezen wisten de 50.000 man Chinee sche troecen over een opoervlakte van 36 vierk. K.M. bijna te omsingelen. De Chi- neezen trokken toen af in Westelijke rich ting. Aan het Oostelijke front wisten de Japanneezen. in samenwerking met de ma riniers. de Chineezen uit hun stellingen te verdrijven. Uit het Oosten en het Noorden doen de Jaoanneezen thans gecombineerde aanvallen od de Chinees-he stellingen. De Chineezen willen thans hlükb"ar de tweede verdeditineslinie handba"en van Lloeho naar Nansiang via Kiat'nv. waar reeds iOOOOn Chineezen geconcentreerd ziin. De Jaoansche woordvoerd"- heeft ge- r^gd dat. de Chineesrh» strijdkrachten te <5jar,<rhoi thans derti- divisies sterk zijn. terwiil de Jaoansche t-oeoenconcentratie nog niet geëindigd is. Jaoansche bommen- weroers Drobeeren de Chineesche troenen te Kiangwan te demora'iseeren. Gisteren waren deze vliegtuigen al bijzonder actief, vooral te Poetoeng. waar zij op geringe hoogte vlogen en de Chineesche stel'ineen beschoten. De vliegers hebben foto's ge maakt om na te kunnen gaan. waar de Chineesche batterijen oDgesteld staan. De Chineezen beweren, dat zij opnieuw een poging der Japanneezen te Poetoeng froeocn aan land te zetten hebben ver ijdeld. Ondanks het onafgebroken bom bardement der Jaoansche vliegtuigen zijn alle verbindingswegen tusschen Nanking en Sjanghai, en tósschen Sjanghai en Hansjau nog open. Japansche militaire deskundigen zijn van meening. dat de Chineezen sedert het be gin der vijandelijkheden te Sianghai 30.000 man aan dooden en 20.000 man aan ge- wónden hebben verloren. De Chineezen beweren minstens 5 Ja oansche oorlogsschepen, w.o. 2 kruisers, uit de lucht te hebben getroffen. De Chineesche zuidkust is opnieuw door Japansche oorlogsschepen beschoten. De Chineesche scheepvaart tusschen Hong kong en Kanton is onmogelijk gemaakt De Japanneezen hebben verder luchtaanvallen gedaan op den spoorweg KantonHankau en op de Kauloengliin. Volgens zekere be richten is een ernstige benadeeling der Britsche economische belangen tengevolge »an al deze krijgsverrichtingen onvermij delijk. Volgens een mededeeling van de Japan sche marine hebben Japansche oorlogs schepen in de Bias-baal ten oosten van Hongkong de Chineesche vestingen bescho ten en mariniers aan land gezet. Het kruit magazijn en een deel der vestingwerken werden vernield. In de provincie Kwan- loëng werd het radiostation der Chinee sche marine bij Pinghai vernield. De Cholera-epidemie. De cholera, die twee weken geleden op gedoken is, heeft den omvang van een effldemie aangenomen. Reeds zijn 500 ge vallen in de internationale nederzetting voorgekomen en 300 in de Fransche neder zetting. Onder de aangc tasten bevonden zich vijf Europeanen,van wie vier zijn overleden. Alle maatregelen ter bestrijding zijn genomen, speciale ziekenhuizen zijn geopend. Bewoners van besmette hulzen zijn kosteloos gevaccineerd. De slechte sanitaire toestanden zijn veroorzaakt door den toevloed van vluchtelingen uit de Chi neesche wijken. De stHjd in het Noorden. In het Noorden is dg situatie niet over zichtelijk. De Japansche troepen hebben Tatoeng in het Noorden van Sjensi ingenomen en een andere afdeeling is, .aldus de Japansche berichten, doorgedrongen tot Kwiangling ten Zuid-Oosten van Tatceng; deze moet de Chineezen in de bergen ten Zuiden van Kalgan omsingelen. Het Chineesche agentschap Central News verneemt echter, dat de Chineesche troe pen verder oprukken langs den spoorweg PelgingSceijcsan, ln de richting van Kwoloitsjowang. De Japansche effectleven in Noord- China worden thans op 200.000 man ge schat, waarbij dan niet het Kwantosng- leger wordt gerekend. De Chineesche effectieven zouden, met inbegrip van de jongste toevoeging der 100.000 communisten, bijna 500.000 man sterk zijn. De communistische troepen concentree- ren zich ln Noord-Sjensi en Soei Yoean. Cliina doet beroep op Volkenbond. Het beroep der Chineezen op den Vol kenbond heeft als voornaamste doel de wederinstelling te verkrijgen van de com missie van drie-en-twintig, welke op 2 Fe bruari 1933 in het leven werd geroepen. Het groote voordeel van deze commissie is. dat de Vereenigde Staten aan haar werkzaamheden deelnemen. De juristen hebben aangeraden opnieuw een beroep op den bond te doen, omdat Japan sinds het eerste beroep uit den Vol kenbond is getreden en het dus noodig is geworden een beroep te doen op art. 17 handelende over een conflict tusschen een staat-lld en een staat-niet-lid. De Amerik regeering heeft haar diplo- matleken vertegenwoordiger in Zwitserland opdracht gegeven, heden in de vergadering van den Volkenbond in verband met het Chineesche protest tegen Japan afschrif ten uit te reiken van de vredesverklaring van minister Hull van 16 Juli j.l. Mevr. Tsjang Kal SJek heeft opnieuw voor de radio een beroep op Amerika ge daan. President Roosevelt heeft te Hydepark verklaard, dat de regeering der Vereenigde Staten alles zal doen om het land bulten een oorlog te houden. Tevoren had de president in een pers conferentie gezegd, dat alle democratische landen reden hebben om ongerust te zijn over den onverklaarden oorlog in het Verre Oosten en de Europeesche crisis. Hij noem de den toestand der wereld ernstig. Chineesche bladen adviseeren oorlog ie verklaren. Verschelden groote Chineesche bladen raden de regeering aan Japan formeel den oorlog te verklaren wegens de instelling van een Japansche blokkade en de af slachting van niet-strljders. Een oorlogs verklaring. aldus deze bladen, zou de ver beurdverklaring van Japansche goederen en de opheffing van de ongelijke Chl- VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: „Witte Zee" IJm. 167, vangst: 55 m. platvisch; 35 m. schelvisch; 125 m. braad- schelvisch; 30 m. gul; 15 m. wijting; 70 m. makreel. 5 m. vleet. Totaal 331 manden, benevens 250 stuk stijve kabeljauw. „Alma", IJm. 44. vangst: 10 m. schel visch; 35 m. braadschelvisch; 15 m. gul en kabeljauw. 20 m. platvisch; 30 m. wijting; 260 m. makreel. Totaal 370 manden, bene vens 125 stuks stijve kabeljauw „Gerberdina Johanna", IJm. 38, vangst: 1100 kisten haring. Te veel trawlloggers op Maandag aan den afslag. Het Jaarverslag over 1936 van de IJmul- der Vischhandelvereeniglng bevat eenige interessante opmerkingen over de logger- vloot, die wij ln haar geheel overnemen: Reeds herhaaldelijk werd gewezen op het zeer ongeregeld binnenkomen der loggers, die nog steeds voornamelijk op Maandag aan de markt zijn en daarom op andere dagen zooveel te minder of in het geheel niet. Daardoor is de handel genoodzaakt tot het in voorraad nemen van visch, wel ke grootendeels eerst op Woensdag/Don derdag kan worden geplaatst. Visch van loggers, die reeds van Za terdag op Maandag de haven binnen- loopen en welker vangst op Maandag wordt verkocht, doch eerst op Woens dag/Donderdag verzonden, is reeds bij verzending naar het binnenland, zeer zeker echter bij aankomst in het bui tenland, nagenoeg een week oud en mitsdien in minder verschen staat dan gewenscht zou zijn ter bèvordering van den afzet, evenals ter handhaving van de renommée der Hollandsche visch. Niet alleen wordt daardoor teniet ge daan, wat men anderzijds met propaganda voor meer vlschverbruik tracht te berei ken, doch ten aanzien van het buitenland wordt tevens weer accuut het gevaar, dat aan de grens van het lmporteerende land, zooals reeds in het voornemen lag, een ve terinaire controle zal worden ingesteld, die naast vertraging ook kosten veroorzaakt. Met waardeering werd dan ook kennis genomen van de regeling, welke door de Nederlandsche Visscherlj Centrale wasont- neesch-Japansche verdragen, mogelijk ma ken. Het Brltsch-Japansche incident. De „Nitsjl-Nitsjl" meldt, dat de Japan sche vloot-autoritelten te Sjanghai haar onderzoek naar het incident waarbij de Britsche ambassadeur, Knatchbull Huges- sen, gewond werd. hebben voltooid. Het verslag der autoriteiten wordt thans bestu deerd door de ministeries van marine en buitenlandsche zaken, die een gemeen schappelijke vergadering hebben gehouden ter voorbereiding van het antwoord aan Engeland. Het resultaat dezer conferentie, die drie uur duurde, is niet bekend gewor den. De „Nitsji-Nitsji" verneemt echter, dat het onderzoek te Sjanghai geen ver antwoordelijkheid der Japansche vliegers aan het licht beeft gebracht. Het blad ver wacht dus, dat aan de aanbieding van het Japansche antwoord diplomatieke en po litieke besprekingen zullen voorafgaan, om dat Japan het incident zeker vriendschap pelijk wenscht te regelen. Morgen zullen de Britsche zaakgelastig de in China, Howe, de militaire attaché en de financieele raadsheer der ambassade zich naar Nanking begeven langs denzelf den weg, dien de ambassadeur heeft geno men, toen hij werd aangevallen. De Brit sche klguren zijn op de auto geschilderd. worpen en die inhield, dat het verboden zou zijn, op achtereenvolgende Maandagen te markten. Te betreuren valt, dat aan dezen doeltreffenden maatregel geen uit voering kon worden gegeven, omdat op grond der bezwaren, die daartegen zijn in gebracht, door den Minister is bepaald, dat er geen regeling mag worden toegepast, die het aan belanghebbenden practisch onmo gelijk zou maken, des Zondags hun kerke lijke plichten aan land waar te nemen. Op zichzelf beschouwd kan men deze bezwaren billijken, doch een bepaling, wel ke dezen wensch in acht neemt en tevens den overvloed op Maandag vermindert, kan moeilijk worden gevonden, zoodat kans op verbetering slechts bestaat, in dien de handel op teveel aanvoer op Maan dag zoodanig reageert, dat daardoor meer regelmaat Ir. aanvoer teweeg wordt ge bracht. Ook ten aanzien van trawlers dient op gemerkt, dat zich vaak een teveel daarvan op Maandag concentreert, waaronder veel al juist die schepen, welke te lange reizen hebben. Voorzoover de door deze overblij vers aangebrachte visch op verren afstand verzonden, of dagenlang bewaard moet wórden, is deze reeds bij aankomst ter plaatse niet meer acceptabel. Weliswaar zijn reizen van iangeren duur vaak onver mijdelijk, doch als hét uitblijven dezer boo ten althans zooveel zou kunnen worden bekort, dat er uiterst op Donderdag kan worden gemarkt, in plaats van op Maan dag daaropvolgend, dan zou daardoor kun nen worden bereikt, dat visch van reizen van iangeren duur vrijwel reeds daags daarna in handen der verbruikers over gaat. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: C. B„ overtreding leerplichtwet, f. 1 of 1 d.; J. W. S., Bennekom, overtr. motor- en rijwielregl., f. 15 of 5 d.; W. P. T„ LJselstein, idem f.20 of 8 d. en toewijzing civ. vorde ring tot f. 1.25; A. V., Nieuw-Vennep, idem f. 25 of 10 d. en toewijzing civ. vordering ad f. 45.40; A. B„ Woubrugge, overtr. mo tor- en rijwielwet, f. 15 of 5 d.; P. B„ Voor schoten, openbare dronkenschap, f. 5 of 2 d.; A M. P., idem, f. 5 of 2 d.; J. Chr. de V., Den Haag, loopen op welland, f. 2 of 1 d P. A. S„ idem idem, f. 2 of 1 d.; W. J. C. M. v. d. W„ idem, loopen op verboden grond, f.2 of 1 d.; F. A. de B„ overtreding arbeidswet, f.3 of 1 d.; W. F. F., zwer vende, overtr. visscherijwet, f. 2 of 1 dag, met verbeurdverkl. hengel; P. C. de V., Den Haag, loopen op bepooten grond en over treding alg visscherljregl. voor de binnen wateren, 2-maal f. 2 of 2-maal 1 d.; E. A. M„ Den Haag, overtr. spoorwegwet, f. 5 of 2 d.; A M, A. G., wielrijden over een ge sloten verklaarden weg, f2 of 1 d.; J. I., Katwijk, idem, f.2 of 1 d.; H. van L. idem, f.2 of 1 d.; A. D. V. N„ idem, f2 of 1 dag: G. G. v. V„ Den Haag, overtr. motor- en rijwielregl., f.5 of 2 dagen; J B„ Haar lemmermeer, autorijden met een ondeug delijk, onnauwkeurig werkend stuurtoestel, f. 7.50 of 3 d.; P. A. B„ Hillegom, auto rijden zonder spiegel, f. 5 of 2 d.; J. C. C„ idem, f. 3 of 1 d.; J. D„ wielrijden zonder bel. f. 3 of 1 d.; G. G. E. J„ Den Haag, idem f.3 of 1 d.; E. N. B„ Rijnsburg, wielrijden zonder licht en reflector, 2-maal f. 2.50 of 2-maal I'd.; J. V. D„ Den Haag, wielrijden zonder lioht, f 3 of 1 d.; A. W. v. H„Sas- senheim, wielrijden zonder licht en reflec tor, 2-maal f. 2.50 of 2-maal 1 d.: J. L. Katwijk, wielrijden zonder licht, f3 of 1 d; G A. W. te Leiden als bestuurder van een rijwiel daarmede een persoon vervoe» ren, f. 2 of 1 dag; M.a C. v. d. V., Voor schoten, overtr. alg. pol.-verord. v. Voor schoten, f,3 of 1 dag; M. C. v. d. V. iderrt. Idem f. 3 of 1 dag; P. C. v. H„ Noordwij- kerhout, overtr. leerplichtwet, f. 7.50 of 3 d.; C. W„ hulsvr. van K. K„ Voorschoten, idem f.2 of 1 dag; C. W„ hulsvr. van K. K. idem idem f. 2 of 1 dag; Th. L. H„ Noord- wljkerhout, overtr. landbouwcrlsiswet, f.25 of 10 d.; M. J. W„ idem idem, 2-maal f. 12.50 of 2-maal 5 d.; „J. v. d. H„ Noord- wijk, overtr. visscherijwet, f. 2 of 1 dag, met verbeurdverkl. hengels; F. D„ overtr. ijk- wet. f. 1 of 1 dag. met verbeurdverkl. ge wicht; J. W. J„ Oegstgeest, overtr. motor en rijwielregl., f. 3 of 1 dag; H. A. A. M. v. d. L zwervende, overtr. verord. Lelden op het verkeer te land, f. 7.50 of 3 d.; R. H., overtr. motor- en rijwielregl., f. 3 of 1 d.; W. H. L., idem f.3 of 1 dag; H. J. C. B. te Leiden op den openb. weg deelnemen aan cenig balspel, f. 2 of 1 d.; M. S„ Amster dam, wielrijden in de Leidsche Hout, f. 2 of 1 d.; H. H„ Leiderdorp, te Leiden als be stuurder van een rijwiel daarmede een persoon vervoeren, f.2 of 1 d.; J. P- v- d. L„ idem, f. 1.50 of 1 dag; A. v. d. A„ Ben- nebroek, te Katwijk zonder schriftelijke vergunning van B. en W. in de duinen kampeeren, f.2 of 1 d.; A. M. W., Noord- wijkerhout, overtr. alg. pol.-verord. van Noordwijkerhout, 1.3 of 1 d.; J. F., overtr. spoorwegwet, f. 5 of 2 d.; C J. S Sassen- heim, wielrijden zonder bel, f.3 of 1 d.; O. B„ Oegstgeest. idem f. 3 of 1 d.; Q. w Oud-Ade. wielrijden zonder rem, f.3 of 1 dag; S. v. d. L„ Hillegom, overtr. motor en rijwielregl., f 3 of 1 d.; D. J. P„ ^en Haag, idem, f.5 of 2 d.: P. S„ autorijden met een ondeugdelijk, onnauwkeurig w®r" kend stuurtoestel, f .7 50 of 3 d B. H. idem idem, f. 7.50 of 3 d.; S. M. B„ idem. a of 2 d.; J. A. K Amsterdam, overtr. spoor wegwet, f. 7.50 of 3d.; M. L., Haarlem, overtr motor, en rijwielwet, f. 3 of 1 A. G., Katwijk, loopen op verboden grond. f.3 of 1 dag; G. W Chr. v. d. T. Den Haag. loocen op weiland, f. 2 of 1 d.; W. K rijden, over een gesloten verkaarden w-fs. f 2 of 1 dag; J. SKatwijk, idem, f 2. o' 1 d.; W. F. v. A„ overtr. motor- en r-iv',:e„" wet, f. 7.50 of 3 d.; A. J. B„ Naarden, idem f.2 of 1 d.; W. M. J.. R„ idem, f-?-®0 dagen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2