STADSNIEUWS MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 No. 23763 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN OFFICIEELE KENNISGEVING 78sfe Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD ILEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) DE BEER P. STAPEL, f Oud-Commissaris van Politie. EXCURSIE DER VER. „OUD-LEIDEN". Wijle* de heer P. Stapel. Te zijnen huize te Oegstgeest is Zaterdag na een ongesteldheid van eenige weken overleden de heer P. Stapel, oud-commis saris van politie te dezer stede. De nu overledene, die den leeftijd van 56 jaren bereikte, werd op 21 Juli 1371 te Schel- lingwoude geboren. Na het afloopen der H.B.S. te Hoorn, werd hij benoemd tot vo lontair bij de politie te Alkmaar. Op 1 Dec. 1894 trad de heer Stapel in dienst als adj.- inspecteur te Den Bosch en werd met in gang van 1 Sept. 1901 benoemd tot commis saris van politie te Hellevoetsluis, een mooie onderscheiding op zulk een jeugdigen leef tijd. Op 1 Januari 1903 werd hij overge plaatst als commissaris van politie naar Hoorn, waarna hij op 1 Juni 1917 als zoo danig zijn intrede deed te Leiden, waar hij zijn krachten bleef geven tot 1 Aug. 1927. Op 13 Juni 1927 was plotseling bekend geworden, dat de heer Stapel, die hier voortreffelijk werk had gedaan en zich speciaal had beziggehouden met de reorga nisatie van het politiecorps, als opvolger van den heer Groebe, zich genoodzaakt had ge zien, aan H. M. de Koningin ontslag aan te vragen, hetgeen hem eervol werd verleend. Zijn groote verdiensten werden toen erkend door de eervolle benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op de afscheidsplechtigheid in onze stad heeft de heer Stapel in het bijzijn van den hoofdinspecteur den heer Balfoort en de inspecteurs de Bock, Weijers, van der Wal en Wijk, alsmede van tal van politie-ambte- naren een afscheidswoord gesproken, waar uit sterk het medeleven sprak met al de genen, die onder hem stonden. De heer Stapel, die onder zeer groote be langstelling op 1 September 1926 zijn 25-ja- rig jubileum herdacht, stond dan ook be kend om zijn rechtschapenheid en zijn strikte eerlijkheid. Algemeen waardeerde men hem als een streng, doch zeer humaan chef, die daarenboven om zijn kunde bui tengewoon gewaardeerd werd. Na zijn pensionneering onderscheidde hij zich meer in het bijzonder als redacteur van het door hem, in samenwerking met den eveneens te Oegstgeest wonenden heer J. A. de Koning reeds in 1916 opgerichte Algemeen Politie Weekblad, dat immer zijn bijzondere interesse heeft gehad en dat in breede kringen wordt gelezen, In 1905 had hij met zijn vriend en collega de Koning een leerboek voor de politie samengesteld, dat algemeen tot ap heden wordt gebruikt en een standaardwerk is gebleken. De heer Stapel had te Hellevoetsluis al eenige com mentaren geschreven. In 1904 deed hij zijn intrede in de examencommissie voor het Politiediploma, uitgaande van den Alg. Ned. Politiebond, in welke commissie de heer Stapel 25 jaar lang zitting heeft gehad. De heer Stapel, die steeds veel maatschappe lijk werk deed en tot het eind van zijn leven voor velen een vraagbaak, ,een hulp en steun is geweest, was in groote kringen een hooggeachte persoonlijkheid. Zijn heen- taan zal dan ook door velen betreurd wor den. Hij ruste in vrede! De teraardebestelling van den heer Stapel vindt plaats op morgen te 1 uur op de be- I Etaafplaats „Rhijnhof DE HEER W. TH. A. BERGERS, f In den ouderdom van bijna 69 jaren is I alhier overleden de heer Wilhelmus Theo- Idorus Arnoldus Bergers, lid van den Bijz. 1 Paad en van de Maxia Conventie der St. Vincentiusvereeniging alhier. DE HEER A. v. VIANEN t In den ouderdom van 60 jaar is alhier 1 «verleden de heer A. v. Vianen, indertijd Iruitimporteur te Den Haag, waar hij o.a. Sedurende de mobilisatiejaren belast was Eet de leiding der groentedistributie. Ook ps de heer v. Vianen indertijd een beken- I figuur in de Haagsche Schaakwereld, 'aar hij vele prijzen heeft gewonnen. Bezichtiging Ned. Herv. Kerk en St. Joris Doelen te Noordwijk-Binnen. Niet minder dan ongeveer 80 leden der Ver. „Oud Leiden", die zich op het oogen blik in een groote bloei mag verheugen, maakten Zaterdagmiddag een excursie naar Noordwijk Binnen ter bezichtiging van de 15de eeuwsche Ned. Herv. Kerk en de historische St. Joris Doelen. I Per blauwe tram te Noordwijk aangeko men, wachtte den deelnemers in zooverre een teleurstelling, dat de bekende Noord- wijksche historicus, de heer J. Kloos we gens plotselinge ziekte verhinderd bleek aan zijn voornemen gevolg te geven om de excursisten rond te leiden. De heer J. Bank was echter bereid gevonden hem te vervan gen en heeft dit op voorzeker loffelijke wijze gedaan. Mede was ter ontvangst aan wezig de president-kerkvoogd der fraaie kerk, de heer van der Lee. Met groote be langstelling werd het gebouw, dat van 1901 1904 onder leiding van den Leidschen architect den heer Jesse gerestaureerd is, be zichtigd. Zoo nam men tijdens de explica- tie's van den heer Banck kennis van de levensgeschiedenis van den priester pastoor Jeroen, die het evangelie kwam prediken en op 17 Aug. 857 door de Noormannen werd omgebracht. Aan dezen martelaar werd de kerk, waarvan de geschiedenis uitvoerig werd medegedeeld en 'n bewogene is geweest gewijd. Als merkwaardigheid zij vermeld, dat het gevonden hoofd, waarvan men ver moedt, dat het aan St. Jeroen toebehoort, weer teruggebracht is op de plaats, waar men het ontdekte. Onder een tufsteen ge merkt met een kruisje ligt het begraven. De kerk, die in de z.g. „heilige linie" is ge bouwd, bevat o.a. tal van interessante grafsteenen van oude, adelijke Noordwijk- sche families (o.a. Frans v. d. Bouckhorsti. Als gevolg van het vandalisme ten tijde der Fransche revolutie zijn de wapens echter uit de steenen gehakt. Het monu ment, een marmeren obelisk, ter nagedach tenis van Jan v ,d. Does van Noordwijk familie uitgestorven trok ook zeer de aandacht. Voorts is er een orgel, dat als instrument als zeer fraai genoemd wordt, een geschenk uit ft40 van den emeritus predikant Gerrit Kuyper, ter wiens nage dachtenis een gedenksteen aan de muur prijkt. Meerdere interesante antiquiteiten, o.a. een doopvont uit den tijd, dat deze kerk nog katholiek was, een uit één stuk ge houwen sarcophaag, verhoogen de belang wekkendheid van een rondgang. Merkwaar dige. o.a. één dichterlijke, grafspreuken, meerdere sierborden aan den wand met bijbelsche teksten, uit de jaren der Dordt- sche synode, de grafelijke bank der fami lie van Limburg Stirum behooren mede tot de attributen, die het historische cachet van deze kerk ten zeerste verhoogen. De heer Banck heeft over een en ander ver schillende interessante mededeelingen ge daan. Als hoogtepunt dezer excursie mag be schouwd worden het bezoek aan de socië teit St. Jorisdoelen, waar de deelnemers ontvangen werden door de leden der St. Jorisbroederschap met hun fraaie gele sjerpen omhangen. Hier bevindt men zich eveneens op een historisch plekje grond bij uitnemendheid. Mr. W. de Clerq heette hier het gezelschap welkom en wees er op dat de broederschap dateert uit het jaar 1477, hoewel reeds lang daarvoor de Doelen be stond, In het lezenswaardige boekje van den heer Kloos „Een bezoek aan de St. Jorisdoelen" kan men daarover veel bij zonderheden vinden. Aanwezig is o.a. de voetboog uit het jaar 1315, die vermoedelijk reeds door Jacoba van Beyeren voor het schieten gebruikt wordt. De St. Jorisbroederschap is het eenige Schuttersgilde boven de Moerdijk en zooals de heer v .d. Ven geschreven heeft: 't eenige „deftige". Nog steeds wordt hier 's zomers geschoten op de houten vogel, bevestigd in den top van den 24 M. hoogen schietpaal, staande in het 1420 M2. groote grasveld. Eenmaal in de 7 jaren vindt het koning- schieten plaats en worden aan den „koning- schutter" officieele bevoegdheden toege kend. Aan de wanden van de zaal der sociëteit prijken o.a. oude wapenrustingen, bogen, alsmede fraaie blazoenborden, uit den tijd der Rederijkerskamers. De beschrijving van elk dier bezienswaardige borden zou een apart hoofdstuk kunnen vormen. Zij stellen o.a. voor: St. Joris, de patroon dr broederschap, met de Draak, voorts de blazoenen van de Haariemsche kamer: „De Witte Angieren". onder de zinspreuk „In Liefde getrouw", van de Leidsche kamer: „De witte akeleyen" onder de zinspreuk „Liefd es t "Fondament", de kamer uit Rijnsburg „De Roode Angieren", onder de zinspreuk ,.'t Woort is crachtig" en „De Lely onder de doornen", met de zinspreuk „Wt liefd' bestaen" (Noordwijk). Er is in deze sociëteit nog veel meer in teressants te zienzoo een gepolychromeerd, van hout gesneden beeldje, voorstellende ,.St Joris met de Draak", een gecanne leerde eikenhouten koningszetel, waarvan klaarblijkelijk indertijd 't bovendeel met den hemel is afgezaagd, vermoedelijk dateerend uit den tijd van de stichting van het schut tersgilde. als ook de namen van vele be roemde vorstelijke en adelijke oersonagiën. die in den loop der eeuwen de St. Joris doelen bezochten o.a. Prins Willem V (1785), die tevens lid der Doelen was, met uitgebreid gevolg. De sociëteit heeft buitengewoon succes rijke, doch ook zeer moeilijke jaren gekend. Gedurende langeren tijd bijv. werd zij slechts eenmaal per week bezocht door het eenige lid. notaris Binnendijk, die er slechts gedurende een half uur op den Dinsdag avond zijn biertje kwam drinken, alleen maar om deze met tradie beladen instelling in stand te houden. Thans is gelukkig het ledental weer belangrijk uitgebreid en men zet er in elk opzicht de verschillende sinds 24 Juni 1477 de sociëteit bestond dus on langs 460 jaar! heerschende gebruiken voort. Met aandacht hebben de leden van „Oud Leiden" het historsche, uiterst belangwek kende materiaal In deze sociëteit bezch- tigd en meerderen maakten gebruik van de gelegenheid tot het moeilijke vogelschieten, waartoe bii den strijd om 't „koningschie- ten" een zilveren papegaai wordt uitgeloofd. Dat enkelen welhaast „doel" troffen, be wees, dat zij op dit gebied niet geheel en al onkundig waren, 't Is ons helaas onmo gelijk nog meerdere details van deze be roemde sociëteit in kort bestek te bespre ken: de in historie geïnteresseerde kan hier nog aan de hand van velerlei waardevolle zaken zijn kennis verrijken Tenslotte is de schoone tuin van „Graaf Offem", toebehoorend aan graaf v. Limburg Stirum, bezocht, waarmee het gezegde „alle goede dingen bestaan uit drieën" volkomen bevestigd werd. Tijdens de thee in het „Hof van Holland" waarvan de zalen ook onderscheidene his torische merkwaardigheden bevatten heeft de secretaris der vereeniging „Oud Le.den" de heer Bicker Caarten den Noordwijkechen vrienden zijn dank betuigd voor de ont vangst. Spr. memoreerde oa. hoezeer het hem speet, dat de heer Kloos. die met de hteren Bijleveld en Jesse behoort tot de 3 eenige overgeblevenen, der elf personen, die 35 jaar geleden „Oud Leiden" oprichtten, niet aanwezig kon zijn. Helaas heeft men nu niet van zijn diepgaande Noordwijksche kennis kunnen profiteeren. Hii dankte in- tusschen den heer Banck hartelijk voor de wijze, waarop deze den heer Kloos heeft ver vangen. alsmede den niet-aanwezigen heer Liefferink voor de regeling met hem getrof fen. inzake de wandeling over „Groot Of fem". De heeren v. d Lee., Duyster en den deken der Broederschap St. Jorisdoelen werden mede in het dankwoord betrokken Hierop vertrokken de deelnemers per tram naar Leiden terug, dankbaar voor het ge- notene in de onmiddellijke omgeving hun ner stad. TENTOONSTELLING TUINIERS. EN BLOEMISTENVEREENIGING „DOOR EENDRACIHT VERBONDEN". Zaterdagmiddag had in den tuin van Oud-Hortuszicht een tentoonstelling plaats van de door de leden der Leidsche Tuiniers- en Bloemistenvereeniglng „Door Eendracht Verbonden" gekweekte stekplanten. bene vens van de stekplanten, die de kinderen der scholen ook door bemiddeling der ver eeniging hadden verkregen. Deze tentoon stelling was. wat de hoeveelheid der inzen ding betreft, iets minder dan andere jaren, maar zij overtrof deze. doordat het inge zonden materiaal veel mooier en oo hooger peil stond. De jury. bestaande uit de heeren Joh Jonker. J. Kriest Jr. en E J. H. Cunaeus. kenden de volgende prijzen toe: Tuinkweeken zonder glas: le pr. met wisselbeker Th. Buijs; 2e pr. met wissel- plaauette A Ponstein; 3e pr. J. J. Keuning. Vensterkweekers particulieren le pr. mej. Kuivenhoven; 2e pr. A de Bruin: 4e Dr mej. Versprille Tuinkweeken met glazen vaklieden: 2e pr. M Galiaard. Tuinkweeken part. met glas: Th. Barthen le pr. Venster, kweekers vaklieden A Zwart 3e nr Aan de inzending der school Noordeinde werd door de jury een diploma met lof der jury en een kleine zilveren medaille toe gekend. Van de kinderen verwierven Toos Sanaberg. W Steenhuisen en R. v Rijn een len prijs: Rudy Bosch en P. de Goejer een 2en prijs: Bram Kret-, G Bosch en B. Wig- gers een 3en prijs: M v. d. Berg. H de Wekker en W. van Nood een 4en prijs. School Plantsoen: 3e pr. K. v. d. Kwaak en Anni Duk: 4e cr. B. Duk en B. van Dalen. School Duivenbodestraat: 4e pr. N. de Man; 5e pr K Gavier en M. van Leeuwen; 5e pr. H Pet en Gr. Verstraaten. School Munnikenstraat: 5e pr. G Bologne en A. Pison: 6e pr. D. Brokaar en S. Eradus. Deze laatste drie scholen ontvingen een diploma voor de geheele inzending der school Aan de verschillende planten, die ter opluistering waren ingezonden, werden nog eenige priizen toegekend. De verzorging der versiering was aan den heer R. Oudshoorn toevertrouwd. DOOR SPIEGELRUIT GEVALLEN. Zaterdagmiddag te kwart over twee is de 33-jmej. C. C. D., echtgenoote van den heer O. uit Rijnsburg met haar rijwiel in de Breestraat gevallen en wel door de spie gelruit van den winkel van Gerzon. Zij was uitgeweken voor een wielrijder, met wien zij vreesde in botsing te komen. De wiel- rijdster bekwam diverse snijwonden aan het lichaam, terwijl de ruit brak. Zij werd ter verpleging naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. POTPLANTENTENTOONSTELLING VOLKSTUIN-VER. „ONS GENOEGEN" De Volkstuinver. „Ons Genoegien" nabij de zweminrichting „De Zijl", hield Zater dagmiddag een feestmiddag ter gelegen heid van de Potplantententoonstelüng voor de kinderen van de leden. Te circa 4 uur opende de 2e voorzitter de heer Zaalberg en sprak een woord van welkom tot de leden en genoodigden. Ook verwelkomde spr. de Mondacccrdonver. V.O.P. (Voor Ons Ple zier), dir. de heer van Wouw, die zoo be reidwillig was dezen middag belangloos, medewerking te verleenen. Tenslotte bracht hij een woord van dank aan de heeren Hemerik en Hendriksen voor het houden van de keuring. Jammer dat de regen als spelbreker tusschenbelde kwam. De prijswinners waren: le pr. volle grond: S. Oudshoorn; 2e pr. J. Benning: 3e pr. J. Zaalberg. Troostprijzen, volle grond: le pr. A. Gorree; 2e pr. M. Jonkman; 3e pr. Jo de Vogel, Vensterkweek: le pr. Nelly Houps; 2e pr. M. Guldemcnd3e pr. B. Rozendaal. Troostprijzen: Wim RavenSbergen; W. Mizee; A. Oudshoorn. SPEELTUINVEREENIGING „ZUIDERKWARTIER EN ONZE TUIN1». In de groote zaal van den heer Joh. Me- kel, Hoogewoerd 87, had Zaterdagavond de prijsuitreiking en sluiting plaats van de door bovengenoemde besturen gehouden tentoonstelling van potplanten en huisvlijt artikelen, waarvan wij reeds een beschrij ving gaven. Met een woord van welkom, in het bij zonder tot mej. Valkenburg, de heeren J. Jonker, R. J. Oudshoorn en den afgevaar digde der Tuiniers- en Bloemistenvereeni- ging D.E.V. en de Speeltuinver. „Wester kwartier", opende de voorzitter, de heer M. H. Nooteboom. Vervolgens gaf hij 't woord aan den heer Jonker, voor het uitreiken der prijzen. Voor dat. deze daartoe over ging de prijzen werden telkens met een toepasselijk woord aan de winnaar(s) over handigd sprak hij een kort woord tot de kinderen. Spr. beschouwde dezen dag voor de kinderen als een feestdag, gelijk de 3- Octoberdag er een voor de grooteren is. Zij zijn als in optocht met hun kleurige plan ten, naar deze zaal gekomen. In, voor de kinderen duidelijke woorden schetste spr. het verzorgen en opkweeken van het kleine plantje tot een groote plant. Na ook een kort woord aan de huisvlijt te hebben ge wijd, en den wensch uitgesproken te heb ben, dat door hun bezigheid in de huiska mer de gezelligheid in de as. wintermaan den verhoogd mag worden, ging spr. over tot het uitreiken der prijzen. Hierna bracht de voorzitter een woord van dank aan allen die tot het welslagen van deze zeer geslaagde tentoonstelling hadden medegewerkt; ook sprak hij een woord van aanmoediging voor het volgend jaar. De besturen kunnen zeker met genoegen op dit mooie werk terugzien! Hieronder volgen de uitslagen: Groep volle grond (kinderen van 1114 jaar): Petrus Boogaarts, Jacob Buis Ie pr.. Antonia v. d. Meijden, Jannie Dool 2e pr., Corry Voorzaat, Pieter Kapaan 3e pr., Jo hannes Bink 4e pr. Van 8—11 jaar: Johan Spijker, Jocoba v Haarlem, 2e pr., Hilda v. d. Meijden 3e pr., Nettij Boerendonk en Evaline v. d. Meijden 4e prijs. Van 58 jaar: Lenie Laven le pr.. Jan Spijker 2e pr„ Marie Geuke 3e pr., Annie Loeber 4e pr. Groep vensterkweek, van II14 jaar: Hilda v. d. Meijden en Hannie v. d. Meij den le pr„ Jan Hoek en L. Lacourt 4e pr., Jan Prevo en Wim Harteveld, troostprijzen. Van 8II jaar: Pieter Visser 3e pr., Le nie Prevo en Alie Visser 4e pr., Apolonia Heetveld en Kees Wagemans troostprijzen. Van 5II jaar: Lambert Visser en Jan Fraij, 3e pr., Rietje Kooreman 4e pr. Huisvlijt dames: Mevr. L. Lacourt, mevr. C. M. C. Kooreman, mevr. Fraij, mevr. J. Meiet, mevr. Fraij, allen le prijzen; mevr. J. Heus, mevr. A. Hollinga, en mevr. J. M. Ooijendijk 2e pr. en mevr. J. Heus 3e pr. Huisvlijt heeren: H. v. d. Steen le pr., A. Hollinga, C. Bosman, J. A. Bonnet, J. W. v. Beek en H. v. d. Steen 2e pr., W. Helver- steijn, H. Lens, H. v. Lienen 3e pr. Huisvlijt meisjes: Lenie v. Weizen, Marie Barneveld en Johanna v. d. Moolen le pr., Sjaan Barneveld, Marie Barneveld en Alie Visser 2e pr., Annie Fraij en Sjaan Barne veld 3e pr. Huisvlijt jongens: C. Bosman, Nicolaas Verboom en H. Eradus 2e pr., David Bon net 3e prijs en H. Eradus 4e prijs. BINNENLAND. Het corps rijdende artillerie te Arnhem door Prins Bemhard geïnspecteerd (Binnenland, 4e Blad). Prins Bernhard bracht opnieuw een bezoek aan de Jaarbeurs (Binnenland, 4e BI.). Op den weg HarlingenZurich zijn twee vrachtauto's op elkaar gereden; twee dooden (Gemengd, 4e Blad). BUITENLAND. Ter conferentie van Nyon is overeenstem ming bereikt. Geen sovjet-oorlogssche pen in de Middellandsche Zee (4e Blad en Buitenland, le Blad). Bij Sjanghai trekken de Chineezen zich ge leidelijk terug op de tweede linie (le Blad). China's beroep op den Volkenbond (le Bi.). Het congres te Neurenberg. Hitier blijft vasthouden aan den eisch naar kolo niën (Buitenland, le Blad). De toestand van Tsjecho-Slowakije's oud president Masaryk heet hopeloos (Bui tenland le Blad). Te Parijs zijn twee bomaanslagen gepleegd op bureaux der Werkgeversorganisaties, groote schade is aangericht en 2 poll- tie-agenten vonden den dood (4e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. STERTOCHT DER NED. CHRIST. JONGEL. GEH.-ONTH.VER. „DE SCHAKEL". Zaterdagmiddag te ongeveer 5 uur hield bovengenoemde vereeniging haar stertocht waarvoor zij vergunning van B. en W. had verkregen, hetgeen zeer gewaardeerd Ls. Van verschillende plaatsen, o.a. uit Den Haag, Gouda, Boskoop en Haarlem, waren de deelnemers gekomen, om te demon- streeren. Van 't wijkgebouw Staalwijk werd ge marcheerd naar de Beestenmarkt, waar het woord gevoerd werd door Wijnand Schee- rens uit Gouda, cand. hoofdbestuurslid. Spr. wees op de gevaren van de alcohol, die allen bedreigen. Het alcoholvraagstuk is een der belangrijkste zaken, die de aan dacht verdienen. Hierna werd teruggemarcheerd, wederom onder leiding der politie. Het geheel was een geslaagde demon stratie! Door versperring van een der hoofd sporen aan het station Brussel-Midi, kwam Zaterdagmiddag trein 414 Parijs- Leiden die hier om 16.46 moet aankomen, met ruim een half uur vertraging aan, waardoor verschillende aansluitingen ge mist werden. Onze stadgenoot de heer C. H. Versney ls benoemd als le hoornist aan het Rot- terdamsch Philharmonisch Orkest. De door de Cortonastichting aan den Haagweg ten bate van het misdeelde kind gehouden collecte heeft f. 305 opgebracht. Zaterdagmiddag brak, tengevolge van het stoken van een vuurtje, brand uit in een boom aan het Plantsoen. De brand weer was spoedig met de motorspuit aan wezig en wist het vuur met een slang op de waterleiding te blusschen. Gisteravond is op den Haagweg een voorwiel van een auto afgeloopen, waar door de auto kantelde. Daar dit juist op de spoorbrug gebeurde, gaf het veel stag natie in het verkeer dat eerst hersteld was, nadat de auto was weggesleept naar den kant van den weg. Doordat de automobilist geen groote snelheid had, liep het gebeur de zonder ongelukken af. Vanmorgen is de auto door de garage Visser weggehaald. VERZETTING MARKTEN OP 2 OCTOBER. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de algemeene dag- en avondmarkten, de bo termarkt en de boom- en bloemmarkt, welke gehouden zouden worden op Zater- l 2 October a.s., in verband met de October-feestviering op dien dag, op Vrijdag 1 October zullen worden gehouden, zullende de botermarkt te 10 uur v.m. en de algemeene dagmarkt te 11 uur v.m. aanvangen. 7482 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1