De conferentie te heeft Nyon succes Bom-aanslagen te Parijs LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 13 September 1937 Rusland buiten de controle GEMENGD NIEUWS Groote verwoestingen in twee werkgeverscentrales Twee dooden Twee vrachtwagens op elkaar gebotst. De bestuurster ongedeerd. De „Scheldemusch", het sierlijke toestel letje. dat al geruimen tijd in de hangar op Ypenburg geplaatst is en waar de „gebreve- teerden" af en toe mee de lucht ingaan, is gistermiddag om kwart over een naar be neden gestort en geheel vernield in de onmiddellijke omgeving van het vliegveld neergekomen. De bestuurster, mevrouw Kessler uit Was senaar. kwam er goed af. Zij kreeg slechts een metaalsplinter in een van haar beenen. Hedennacht te ongeveer half drie is op welken de dokter er gauw uit had gehaald, den weg HarlingenZurich een ernstig waarna haar vrienden en vriendinnen uit ongeluk gebeurd, dat aan een tweetal per- de sportvliegerij mevrouw Kessler in het sonen het leven heeft gekost lokaal van de Haagsche en Rotterdamsche Od dat uur reed een vrachtauto van de aeroclubs konden gelukwenschen. firma Vlietstra in volle vaart over den weg. Mevrouw Kessler had slechts een half Twee passagiers gedood op den weg HarlingenZurich. DE „SCHELDEMUSCH" r VERNIELD. In de cabine naast den chauffeur bevond zich een matroos, terwijl in den aanhang wagen een inwoner van Amsterdam met- zijn verloofde had plaats genomen. Toen de auto ter hoogte van Kinswerd kwam. heeft de bestuurder blijkbaar in de duister nis niet bemerkt, dat een andere vracht auto. welke bandenpech had gekregen, stil aan den kant van den weg stond, zoodat hij met volle vaart op deze auto. zijnde eveneens een tractor met aanhangwagen, stiet-. De schok was zoo hevig, dat deze aanhangwagen omkantelde, terwijl de cabine van de aanrijdende auto geheel verbrijzeld werd. Door den schok werden twee passa giers, namelijk bovengenoemde inwo ner van Amsterdam en diens verloofde uit den wagen geslingerd. Beiden wer den zoo goed als op slag gedood. Dc matroos bekwam eenige verwondingen van niet emstigen aard en ook de auto bestuurder kwam er met eenige lichte verwondingen af. De Inmiddels gewaarschuwde eerste hulp dienst uit Harlingen arriveerde spoedie met twee doktoren op de plaats des onheils waar ook dr. Kroon uit Witmarsum hulp verleende. Naar alle waarschijnlijkheid heeft- de stil. staande vrachtauto geen rood achterlicht gehad. uur boven het veld gekruist toen het onge val plaats vond. Het toestel stortte neer op ongeveer 600 m. in z.o. richting van den terreinhoek en plantte den neus in den grond. De val werd gebroken door een van de vleugels, die plat op den grond sloeg. Daaraan dankt de be stuurster vermoedelijk haar redding. De assistent-havenmeester, de heer D. L. Asjes, zag het ongeval gebeuren en was spoedig ter plaatse om mevrouw Kessler te bevrijden. In opdracht van den directeur van den luchtvaartdienst stelde de heer de Winter, inspecteur van dien dienst een vooronder zoek in. Het rapport zal. zooals gebruikelijk, aan den raad voor de luchtvaart worden uitgebracht. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Branden. Gisteravond om elf uur is brand ontstaan in de bierbrouwerij ..De Sleutel", gelegen in de Raadhuisstraat te Gilze. eigenaar de heer Jos. Brouwers. De fabriek, welke voor een groot gedeelte uit hout was opgetrokken en slechts uit een gelijkvloersch gedeelte bestond, brand de geheel uit. Drie auto's zijn door het vuur vernield. Het kantoorgedeelte en het woonhuis bleven gespaard. De brandweer van Gilze, welke spoedig ter plaatse was. kon de belendende panden behouden. Na een half uur was het grootste gevaar ge weken. De brandweer van Tilburg, die eveneens gealarmeerd was, behoefde niet in te grijpen. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld. De eigenaar was slechts laag verzekerd. De brouwerij dateert reeds van ouden datum, doch is in den loop der jaren ge moderniseerd. Het is mogelijk dat de scha de aan de ketels, welke in de muren zijn gemetseld, meevalt. In dat geval zou de brouwerij, waarin tien arbeiders werken, binnen enkele weken weer in gebruik kun nen worden gesteld. Zaterdagmiddag is, door tot nog toe on bekende oorzaak, brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer Elias Kos ter te Berkhout bij Hoorn De dienstbode ontdekte rook onder den vloer en heel kort daarop greep het vuur. dat vooral voedsel vond in den grooten houtvoorraad. fel om zich heen. daarbij nog aangewakkerd door den krachtigen wind. De motorspuit van Berkhout, welke bin nen korten tijd ter plaatse was. vermocht tegen de vlammenzee niets uit te richten. Het achterhuis, de veestalling en een paar hooibergen brandden geheel uit. De woon kamer bleef behouden. De schade, welke zeer belangrijk is. wordt door verzekering gedekt. De zeven inzittenden gewond. In den afgeloopen nacht is een auto met zeven inzittenden in een bocht van den Ilulkerweg, nabij Hoorn, tegen een boom gereden. In dezen kleinen wagen zaten ze ven jongens uit Alkmaar, die de Beemster- feesten met meisjes uit Hoorn gevierd hadden. De jongelui hadden de meisjes juist thuisgebracht toen het ongeluk ge beurde. De wagen werd geheel vernield. De inzittenden werden allen gewond. Per auto zijn zij naar het stadsziekenhuis te Hoorn overgebracht, waar dokter Romein genees kundige hulp verleende. Vijf jongens kon den na verbonden te zijn naar huls wor den vervoerd, de twee anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen: hun toestand is echter niet levensgevaarlijk. zat toen hij 's avonds het bureau was binnengegaan. De gang en de trap, die naar de cellen leiden werden nogmaals nagezocht, doch nergens was het horloge te vinden. Toch kwam het terecht. Eenige uren later kreeg de politie-agent het terug van den inmiddels nuchter geworden gooche laar. die tijdens zijn overbrenging naai een cel. kans had gezien een ..goocheltoer" te verrichten, die uitstekend geslaagd was. De Amsterdamsche politiemannen bezitten humor en konden waardeering hebben voor deze goed geslaagde grap van hun arres tant-, die later weer op vrije voeten werd gesteld, aldus „De Crt. AUTO IN DE FLANK GEREDEN. Gistermiddag omstreeks zes uur reed een personenauto, bestuurd door den heer A B. uit Groningen over den Heereweg aldaar. Toen de auto plotseling links uithaalde om een zijstraat in te slaan, werd het voertuig in oe flank aangereden door een taxi. De 25-jarige H. P len Have. wonende te Gro ningen. die achter in de personenauto zat, werd ernstig gewond. Met een zware hersen schudding is de man naar het R.K zieken huis vervoerd. De beide chauffeurs kwamen met den schrik vrij De auto's werden be schadigd. De chauffeur van de taxi beweerde, dat de bestuurder van den anderen wagen geen richting had aangegeven. BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Bij Vilkija, op 30 K.M. van Kowno, zijn bij een ongeluk met een vrachtauto vier personen om het leven gekomen, dertig personen werden ernstig, veertig lichter gewond. GOOCHELAAR TOT IN DE CEL. 's Avonds halfnegen brak in de gemeente Abbekerk bij Hoorn brand uit in de boer derij, bewoond door den heer F. Velt en eigendom van den heer Oom. Groot te Heer Hugowaard. De brand, ontstaan bij het stoken van een z.g. mengketel, breidde zich snel uit en toen de Abbekerker brandweer, later geassisteerd door de autospuit van Sijbekarspel arriveerde, stond het geheele pand reeds in lichter laaie. Vrijwel niets kon worden gered en ook de geheele oogst, welke juist was binnen gehaald, werd een prooi der vlammen. Een en ander was slechts laag verzekerd. Een belendende boerderij van den heer J. Wit, wist men inet moeite te behouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag om halfdrie is brand uitgebroken in de groote landbouwschuur van den heer F. Koster, in het gehucht De Hey. vroeger behoorend tot de gemeente Pernis, thans gemeente Rotterdam. Hoewel de Rotterdamsche brandweer spoedig ter plaatse was, is de schuur met den geheelen landbouwvoorraad, waar onder de geheele oogst 1937 en alle land bouwmachines. tot den grond toe afge brand. De omliggende huizen konden be houden blijven. De schuur was laag verze kerd. Het blusschingswerk heeft tot gisteroch tend 12 uur voortgeduurd. De politie stelt naar dezen brand een onderzoek in. daar zij de overtuiging heeft dat hier sprake van kwaadwilligheid is. In een paar weken tijd zijn in deze buurt reeds tot driemaal toe hooischelven in vlammen opgegaan en steeds waren de omstandigheden vrij verdacht. Zaterdag nacht nog heeft de politie een man aange houden. Hij is aan een langdurig verhoor onderworpen, maar in den loop van den dag weer op vrije voeten gesteld. Agent miste zijn polshorloge Het gebeurde dezer dagen, dat een agent van het bureau aan de Warmoesstraat te Amsterdam op den Oude Zijds Achterburg wal een man ontmoette, die zóó dronken was. dat de agent het raadzaam achtte hem naar het politiebureau aan de War moesstraat over te brengen. Het bleek hier spoedig, dat men te doen had met een kermisklant, die o.a. op de kermissen goo chelde. De naam en het adres van den goochelaar werden op het hoofdbureau van politie gecontroleerd en daarbij kwam vast te staan, dat de gearresteerde goochelaar ook nog een klein vonnis te goed had. Zooals gebruikelijk met arrestanten is, werd de goochelaar vóórdat hij naar een cel werd gebracht gefouilleerd. Een agent bracht den arrestant vervolgens naar een cel, waar hij zijn roes kon uitslapen. Toen de agent weer in de wacht van het poli tiebureau vershheen, miste hij zijn pols horloge, dat hij per se in het politiebureau moest zijn kwijtgeraakt. Hij herinnerde zich nog goed, dat hij het horloge nog be- DE TYPHOON IN JAPAN. Volgens ontvangen berichten zijn tenge volge van den typhoon, die de Zuidweste lijke prefecturen van Japan heeft geteis terd. 24 personen om het leven gekomen en 98 gewond. Drieduizend huizen zijn ge heel. 24.000 gedeeltelijk vernield of onder- geloopen. Honderden visschersbooten zijn op drift geraakt. DOOR BLIKSEM GETROFFEN. Bij Catania (Italië) is de bliksem inge slagen in een boerenwoning. De geheele familie, vijf personen, kwam om het leven. HET SCOTTSBORO-PROCES. Opnieuw zal de kwestie der negers van Scottsboro gerechtelijk behandeld worden, althans voor den neger Patterson. AANSLAGEN IN BIOSCOPEN. In de New-Yorksche stadsdeelen Man hattan! en Bronx zijn gisteravond in 20 bioscopen aanslagen met stink- en traan- gasbommen gepleegd. Verscheidene per sonen werden gekwetst. Men vermoedt, dat de aanslagen tot de actie der filmoperateurs tegen de bioscoop eigenaren behooren. LICHT IN DE GRIEKSCHE BANKDIEFSTAL. De politie te Athene heeft een aantal arrestaties verricht in verband met een onlangs in een filiaal van de Grieksche Nationale Bank gepleegden diefstal van 18 millioen drachmen. Al het gestolen geld is teruggevonden. De leider van de dieven bende zou een oud-ambtenaar van de bank zijn, .die vroeger lid van het parlement is geweest. Na Zaterdagmiddag 2 uur te hebben vergaderd, is te Nyon, ter Middellandsche Zee-conferentie overeenstemming bereikt op volgenden basis: 1. Iedere mogendheid zal verant woordelijk zijn voor den politiedienst in haar territoriale wateren. 2. Deze mogendheden zullen overleg kunnen plegen met het oog op samen werking. 3. Op de meest gebruikte scheep vaartroutes, welke nader zullen worden aangeduid, zal de bewakingsdienst ver richt worden door de Fransch-Britsche vlootstrijdkrachten. Overeengekomen werd, dat de aangeno men tekst van kracht zal worden, zoodra hij door de verschillende regeeringen is onderteekend. Na een artikelsgewijze behandeling wer den de Fransch-Britsche voorstellen met enkele redactioneele wijzigingen aangeno men, onder voorbehoud van goedkeuring door de betrokken regeeringen. De volgende bijeenkomst der conferentie, die aan de onderteekening van het accoord gewijd zal zijn, zal morgen worden ge houden. Nog wordt duidelijk te kennen gegeven, dat de deelnemende landen niet aan een der beide partijen in Spanje de bevoegd heid willen verleenen tot het uitoefenen van het recht van oorlogvoerende mogend heid. Nog worden volgende bijzonderheden ge meld: Vijftig Britsche en Fransche torpedoja gers zullen voor de uitvoering van den be- schermingsdienst gebruikt worden. Indien een Spaansche duikboot, hetzij Valencia, hetzij van Salamanca, koopvaar dijschepen van andere landen aanvalt, zal de positie als volgt zijn: indien de duikboot boven water komt, zijn vlag toont en hun, die zich aan boord van het aangevallen vaartuig bevinden, de gelegenheid geeft zich in veiligheid te stellen zooals voor zien in de bepalingen van de maritieme conventie van Londen en het schip ver volgens tot zinken brengt, zal het optreden van de duikboot nationale, doch geen in ternationale gevolgen hebben. Het zal een oorlogsdaad zijn tegen het land, waartoe het tot zinken gebrachte schip behoort, doch de patrouilleerende torpedojagers zul len niet optreden. Indien de duikboot daarentegen de hier voor genoemde regels niet in acht neemt, zal haar daad internationale gevolgen me debrengen en zal de duikboot als een zee- roover behandeld en tot zinken gebracht kunnen worden. Krachtens het accoord zal geen Rus sisch oorlogsschip naar de Middelland sche Zee komen, daar de Sovjet-Unie uitsluitend verantwoordelijk zal zijn voor haar eigen territoriale wateren in dc Zwarte Zee. De handelsschepen der beide partijen in Spanje vallen buiten de bepalingen van het te Nyon bereikte accoord en hun zal geen bescherming worden verleend. Italië zal officieel worden uitgenoodigd, zich bij het Middellandsche Zee-accoord aan te sluiten. Dit land zou dan eventueel de bewakingsdienst in de Adriatische Zee worden toegewezen. Duitschland zal van de bereikte resul taten op de hoogte worden gesteld. Na een diepgaand onderzoek van het accoord van Nyon, zal Italië, zoo ge looft men, het voorstel om deel te ne men aan het overeengekomen plan, in gunstige overweging nemen, mits de uitnoodiging daartoe uitgaat van de niet-iiunengingscontmissie en niet van Nyon, De Duitsche pers is gereserveerd. De „Deutsche Allgemelne Zeitung" schrijft: „Men zou bij het begin der conferentie niet geloofd hebben, dat Rusland van de con trole zou worden uitgesloten. Het is zeker niet gemakkelijk geweest Rusland er buiten te houden, nadat men het op de conferentie van Montreux dwaas genoeg de Dardanellen had geopend." Volgens de „Berliner Boersenzeitung" is de uitsluiting van Rusland wellicht te dan ken aan Engeland, dat de banden met Berlijn en Rome niet wenscht te verbre ken. Het „Berliner Tageblatt" schrijft, dat de oplossing een geweldige concentratie van vlootkrachten in de Middellandsche Zee medebrengt, een situatie, die een vorige keer tot ernstige spanning heeft geleid. Zaterdagavond om 10 uur deed zich te Parijs een hevige ontploffing voor in het gebouw van het Fransche ver bond van werkgevers aan de Rue Pres- bourg, en eveneens in de Rue Boissiere, waar de zetel is gevestigd van een groep metaal-industrieën. Dl de Rue Presbourg werd een ont zaglijke verwoesting aangericht en de straat werd versperd door het puin. Twee politieagenten, die zich op het oogenblik der ontploffing op het trot toir voor het gebouw bevonden, werden onder vallend gesteente bedolven en zijn later overleden. Voorts is de concierge van het pand ernstig in zijn verstandelijke vermo gens geschokt. Ook in de Rue Bossière is enorme schade aangericht, doch slachtoffers zijn daar niet te betreuren. Uit het onderzoek is gebleken, dat een besteller om half zeven in het gebouw aan de Rue Presbourg een kistje aan den con cierge ter hand heeft gesteld, dat, naar hij zeide, stoffen bevatte, met het verzoek aan den concierge, het te overhandigen aan den vice-president van het verbond van werkgevers. De concierge zette het kistje in zijn loge neer en ging kort daarna op den zich daar bevindenden divan slapen, tot hij om tien uur door de ontploffing gewekt werd en nog juist tijd had om zich in veiligheid te stellen. In de Rue Bossière moet het kistje door den besteller in het trapportaal zijn ge plaatst, daar dit perceel geen concierge heeft. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat beide kistjes met explosieve stoffen een gelijksoortig apparaat bevatten, dat op hetzelfde uur was afgesteld. In de Rue Presbourg is heel de rechter vleugel-van het gebouw, dat door den bond van werkgevers in gebruik is genomen vernield. Men ziet groote stukken muur liggen, vermengd met brokstukken van meubelen. De stukken der gebroken ruiten kwamen tot in de Avenue Marceau terecht. In de Rue Bossière werd heel het inwen dige van het gebouw vernield. Zooals gemeld, deed de ontploffing zich daar voor in het trappenhuis en alle ruiten van het gebouw werden hier eveneens ver nield. Deconcierge van het andere gebouw, die, gelijk reeds bekend, door de ontplof fing geheel overstuur is geraakt, kon, na dat hij de toedracht van het gebeurde ver haald had, geen woord meer uitbrengen. De federatie der metalen en het vakver- eenigingsverbond van metaalarbeiders te Parijs hebben gezamenlijk een verklaring opgesteld, waarin zij zich met verontwaar diging uitspreken tegen de onduldbare pro vocatie, die gelegen is in de aanslagen op het gebouw van het Fransche verbond van werkgevers. Zij doen een beroep op de ar beiders streng de instructies op te volgen van hun organisaties en waakzaam te blij ven tegen alle provocaties. Chautemps heeft te Savigny sur Braye een redevoering uitgesproken, waarin hij na landbouwproblemen besproken te heb ben, een krachtig beroep deed op de natie, kalm te blijven en discipline te handha ven. Spr. zeide zijn optimisme en geloof in de toekomst van Frankrijk onaangetast te behouden. Maar op voorwaarde, dat thans demagogie, wanorde en haat uitgebannen worden. De Franschen moeten voelen, dat, oi ze nu van rechts of vanl inks komen, de Franschen solidair zijn tegenover zekere duistere bedreigingen, die op hen drukken. De afschuwelijke aanslag te Parijs roept deze bedreigingen op wreede wijze weer voor den geest. Spr. wil geen voorbarig oordeel hierover uitspreken, maar slechts zeggen, dat de omstandigheden waaronder de aanslag is voorbereid en gepleegd, een gewaarschuwd man tot ernstige overden kingen brengen. De regeering zal energiek alles in het werk stellen om de daders op te sporen en ln den vervolge een zeker drijven op het grondgebied der republiek onmogelijk te maken. Max d'Ormoy, de minister van binnenl. zaken, is snel naar Parijs teruggekeerd en overlegt met allerlei instanties over te ne men maatregelen. VOOR DINSDAG 14 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. - AVRO-uitzendlng C.30—7.00 RVU. 8.00: Gram.muziek 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.muz. 10.30: J. Canter's Ensemble 11.00: Huishoudelijke wenken 11.30: J. Can ter's Ensemble 12.30: AVRO-Dansorkest 1.00: Omroeporkest 2.00 Gram.muziek 2.15: Het Omroeporkest 3.00: De Oc- tophonikers en Gram.muz. 4.30: Kin derkoorzang 5.05: Kinderhalfuur 5.35 Het Omroeporkest 6.30: Psychologische causerie 7.00: Pianovoordracht 7.20: Mexicaansch programma 8.00: Berich ten ANP. Mededeelingen 8.10: Kovacs Lajos' orkest, AVRO-girls en solisten 9 30: Radiotooneel 10.00: Renova-kwin tet 10.45: Actualiteitsflitsen 11.00: Berichten ANP. Hierna: AVRO-dansorkest 11.4012.00: Gram.muziek. Hilversum II, 301 M. KRO-ultzending .8.009.15 en 10.00: Gram.muziek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: Berichten 12.15: Gram.muziek 1.15: KRO-orkest 2.00: Vrouwenuur 3.00: Gram.muziek 3.15: KRO-orkest 4.00: Gram.muziek 5.15: KRO-melodisten en solist (Om 5.45 Feliciatiebezoek en 6.00: Gram.muz.) 7.00: Berichtten 7.15: Lezing: „De ontwikkeling der Christelijke bouwstij len" 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berich ten ANP. Mededeelingen 8.15: De KRO- Boys en solist 8.50: Lilly Mathé en haar Zigeunerknapenorkest 9.25: Wielersport praatje 9.45: KRO-orkest 10.30: Be richten ANP. 10.40: De Waal en zijn Ne- derlandsoh orkest met solist 11.3012.00 Gram.muziek. Droitwich, 1500 M. 11.05: Dansmuziek (Gr.pl.i 11.35: Orgelspel 12.05BBC- Revuekoor en BBC-Empire-orkest. 12.55 Jos. Q. Atkinson's kwintet 1.20: Het Wethmar-Trio 2.05: Het Friary Brou werij Orkest 2.50: Muzikale causerie (m. gr.pl.) 3.20: J. Wilson's kwintet 3.50: Gram .muziek 4.35: Het Hungarla Zigeu nerorkest 5.00: Causerie „The British Diarists" 5.20: Het Bridgewater-kwintet 5.50: Sportreportage 6.00: Zang en piano 6.20: Berichten 6.45: A. Cam- poli's orkest 7.20: Pianovoordracht 7 50Oude dansmuziek 8.20BBC-Sym- phonie-orkest, BBC-zangers en solisten 10.00: Berichten 10.20: Causerie: „The Boy Scout Movement" 10.40: BBC- Theater-orkest 11.20: Bram Martin's Band 11.5012.20: Dansmuziek (Gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram.muziek 12.20: Locatelli-orkest en zang 2.20: Radiotooneel 2.50: Gra- mofoonmuziek 4.05: Zang 4.50: Viool voordracht 5.05: Zang 5.20: Het Eliis- orkest 7.20: Pianovoordracht 7.50: Gram.muziek 8.05: Zang en piano 8 50: Opera-uitzending. Keulen. 456 M. 6.50: Militair orkest 3.50: H. Hagestedt's orkest 12.20: PTT- orkest 1.35: Omroepkleinorkest 4.35: Wilhelm Raabe-Programma 5.20: Om roeporkest. Schrammelensemble en solisten 8.05: Pianovoordracht 8.30: Week overzicht 9.20: Omroepkleinorkest en solisten 11.1012.20: Aldo Ferraresi's dansorkest. Voor millioenen aan reclame-ervaring. Het Amemkaansche warenhuis Macy belegde vorig jaar 2.345.000 in dag bladreclame. Een ander magazijn Gimbel's verkocht haar artike len in 1936 met dagbladreclame ten bedrage van 1.598.524. Deze enorme sommen, die overigens nog geen 3 van den omzet dezer bedrijven be dragen. worden beheerd door experts, die er op uit zijn het grootste nuttig effect uit deze reclame-budgetten te halen en die daartoe de reclame- resultaten voortdurend oontroleeren. Genoemde bedragen krijgen hierdoor de beteekenis van het in cijfers uit gedrukte vertrouwen in dagblad reclame. Jaar in jaar uit verkoopen deze firma's in hoofdzaak (voor 80 'la) met dagbladreclame. Millioe nen aan reclame-ervaring hebben immers bewezen, dat advertenties in couranten haar geld dubbel en dwars opbrengen 7450 Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.muziek 12.50: Kleinorkest 1 30: Salonorkest 1.502.20: Gram.muziek 5.20: Omroeporkest 6.50 en 7.20: Gram. muziek 8.20: Omroeporkest en solisten 10.3011.20: Gram.muziek. 484 M.: 12.20: Gram.muziek 12.50: Salonorkest 1.30: Kleinorkest 1.50— 2.20: Gram.muziek 5.20: Salonorkest 6.25: Zang 6.35: Gram.muziek 6.50: Zang 8.20: Radiotooneel met muziek. Na afloop tot 11.20: Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Om- roep-Amusementsorkest 9.35: Eugen Wolff's orkest 10.20: Berichten 10.40: Sportpraatje 10.55 Pianoduetten 1105 Weerbericht 11.20: Inleiding volgend uitzending 11.2512.50: 3de en 4de acte van de opera „Don Carlos". GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R. O-V. RADIO-CENTRALE. EN 8—24 Voor Dinsdag 14 September. lste programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van uur: Kro, Ncrv. enz. 3e programma; 8.00: Keulen 11-2JJ; Parijs Radio 12.20: Brussel VI. 14.20- London Reg. 17.20: Brussel VI. 18.50- London Reg. 19.40: Deutschl.sender oi div. 21.20: Rome of div. 4e progTamma: 8.00: Brussel VI. O-2"- Diversen 10.35 Droitwich 12 05: Lon don Reg. 13.20: Droitwich 18.20: Di versen 18.40: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14