IEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 13 September 1937 VOETBAL A.S.C. en Lugdunum deelen de punten (22). Een heel zwak begin. Het kan ook in de sport z'n nut hebben de zaken zooveel mogelijk van den opti- mistischen kant te bezien. En wij zijn daarom bereid aan te nemen dat A.S.C. en Lugdunum. die gisteren voor de competitie tegen elkaar in het veld kwamen, nog on voldoende ingespeeld zijn om hun ware capaciteiten te toonen. Maar in deze eerste ontmoeting was het dan ook wel buitenge woon matig. Wie niet wist dat het hier een plaatselijken wedstrijd betrof zou het niet geloofd hebben. Dat kan z'n verdienste liebten voor zoover het de verstandhouding betreft, doch dat demonstreerde evenzeer de schaduwzijde. Want er werd in dezen wedstrijd gespeeld met opmerkelijk weinig felheid. Daarbij ontbrak het tempo en waren er zooveel tekortkomingen in tech niek en tactiek aan beide zijden dat het practisch niet doenlijk is van dezen wed strijd een regelmatig verslag te geven. Om beurten zijn de ploegen in den aanval ge weest, maar de samenhang ontbrak en van eenige schotvaardigheid was geen sprake. Lugdunum nam tenslotte drie mi nuten voor de pauze de leiding toen Frey- ser een hoogen bal met één vuist probeerde weg te stompen en het leer met veel effect het doel in draaide, blijkbaar nog aange raakt door een Lugdunum-man. Of deze daarbij al can niet hands zou hebben ge maakt, gelijk men achter het doel veelvul dig beweerde, konden we niet zien; wel weten we dat de groenwitten gisteren her haaldelijk het leer met de hand hebben ge speeld. doch de arbiter die heel klaar blijkelijk nog niet ..ingefloten" was ver mocht dat maar heel zelden te constatee- ren. De tweede helft werd een comedie door de tallooze mist rappen, waarbij keeper van den Berg een hoofdrol vervulde door het leer telkens te vangen en dan prompt weer te laten rollen. Toen lntusschen De Lange doorliep op een ver naar voren getrapten en verdwaalden bal en Freyser het leer onderschepte zag de Lugdunum-man kans hem den bal uit de handen te trappen en in het verlaten doel te deponeeren. 02. Het was 17 minuten voor het einde. Nog bijna tien minuten duurde het drama voort. En ineens kwam er toen even leven in de A.S.C.-voorhoede, dank zij Ten Cate, die de eenige speler was van de 22, welke een pluim verdient. Hij ging rechtsbuiten spe len en had reeds na enkele oogenblikken succes met een harden kogel, waarop Van den Berg misgreep. 12. Direct na den aftrap suisde een fraai schot van den Lugdunum-midvoor rake lings over het rood-zwarte doel. waarna Mooten met een ver en magnifiek schot onder corverdoovend gejuich de partijen op gelijken voet bracht. 22. Twee door de zenuwen geheel ontredderde elftallen heb ben in de laatste minuten lukraak achter den bal aangeloopen, maar in den stand kwam geen wijziging meer. En dat was goed omdat geen dezer ploegen een over winning verdiende! Alphen te Oostzaan. O.S.V. I—Alphen I 1—2. Alphen heeft in een goeden wedstrijd tegen het vinnige O.S.V. nog juist met een doelpunt verschil kunnen winnen. De Rijn- streekbewoners probeerden op de spilplaats Broer welke proefneming o.i. wel voor her haling in aanmerking komt. alhoewel Broer ons v.Leek nog niet heeft kunnen doen ver geten. Bij Alphen was de achterhoede er buitengewoon goed in terwijl de voorhoede in de tweede helft steeds gevaarlijker werd, vooral v. Leeuwen liet hier weer enkele fraaie staaltjes voetbal zien. De gastheeren moeten het hoofdzakelijk hebben van hard werken, iets a-at zij dan ook van het begin af tot het einde doen: af en toe is het zelfs wel iets onbesuisd, waardoor botsingen ontstaan die bij rustiger spel voorkomen hadden kun nen worden. Als is afgetrapt ontwikkelt zich een snel oc en neer gaande strijd waarbii beide doelen beurtelings in gevaar verkeeren. Opvallend is, dat het spel van Alphen technisch beter verzorgd is dan dat der gastheeren, hierdoor kan Alphen iets in den aanval komen en eenigen druk uitoefenen op het doel der OS.V.'ers. Witte krijgt ln deze periode enkele goede kansen die hij echter niet weet te benutten, al zijn de harde schoten van hem voor den doelver- dediger der thuisclub moeilijk te verwerken Tot de rust blijft de stand gelijk al was de mogelijkheid voor een doelpunt voor de thuisclub er even voor de rust wel. doch keeper v. Vliet die weer ln goeden vorm bleek, redde de situatie. Na de hervatting is Alphen direct weer Iets sterker en als enkele felle aanvallen goed zijn afgeslagen weet Bezemer uit een fraaien voorzet van Vriesekoop met 'n zui veren kopbal de score te openen (01). Alphen blijft ln den aanval en het Ss vooral v. Leeuwen die thans leven in de brouwerij brengt door zijn zeer bewegelijk spel. Goed worden de vleugels door hem aan het werk gezet Bij een algemeenen aanval van Alphen gaat de bal via de Witte naar Be zemer die een scherpe pass geeft naar Vriesekoop. welke laatste den bal hard en hoog inschiet (0—2). Dan zetten de gast heeren er een stevig tempo in om althans de eer te redden. Dat gelukt wanneer er even een klein misverstand ontstaat tus- schen Goedhart en v. Vliet. De linksbuiten van O.S.V. kopt ongehinderd in uit een voorzet, van ziin collega aan de andere zijde 12 Alphen weet het spel weer te ver plaatsen. v. Leeuwen schiet eenmaal keihard tegen de deklat waarna de terugspringende bal door Mulder naast wordt geschoten, terwijl even later Vriesekoop uit gemakke lijke positie eveneens naast schiet. Een penalty wegens hands wordt door de thuis, club hard naast den paal geschoten Het eind? komt met oen alleszins verdiende O' nning voor Alphen. O.S.V. n—Alphen H 2—0. 88 minuten hebben beide elftallen hard nekkig gestreden om het leder bij een der partien in het net te deponeeren. terwijl in de laatste twee minuten de thuisclub er in slaagde tweemaal het net te vinden Deze wedstrijd, die geleid werd door den oud Alchenaar D. Kleine is nog een goede oefening geworden voor het reserve-team yan Aiphen. In dezen wedstrijd is wel ge- tilékën. dat het Dlaatsen van enkele spelers nog voor verbetering vatbaar is. terwijl ook het tempo nog wel wat opgevoerd kan worden Direct na den aanvang is Alphen in den aanval en het liet zich aanzien, dat het een vrij gemakkelijke zege zou worden voor de Alphenaren, daar evenwel het schieten nog al wat te wenschen over liet en de OS.V doelman zijn vak goed verstond bleven doel punten uit. het bleef tot de rust een gelijk opgaande strijd waarbii Alphen wel beter voetbal speelde zonder dat zij echter hier van wist te proflteeren. Na de thee is het aanvankelijk weer Alphen, dat den toon aangeeft, doch het ontbreekt de voorhoede aan een schutter, terwijl bovendien de Oostzaner doelman met de veel te tamme schoten wel raad weet. Zoo blijft het tot ongeveer een kwar tier voor het einde, dan komen de gasthee. ren zoo geweldig opzetten dat Alphen ge heel op eigen helft wordt teruggedrongen. Tot twee minuten voor het einde weet Alphen aan de felle stormloopen het hoofd te bieden doch als dan de linksbuiten een corner krijgt te nemen weet de rechtsbui ten door snel toeloopen den bal in te kop pen via de handen van Britsemmer (1—0). Nauwelijks is weer afgetrapt op Veltman veroorzaakt een penalty, die eveneens wordt benut, zoodat het wel zeer onverwachts ten. slotte de stand toch nog 20 voor de thuis club ls geworden een uitslag die wel zeer sterk geflatteerd is. Scheidsrechter Kleine floot uitstekend. De zilveren bal voor Feijenoord. Een 31 zege op Sparta. Dat de beslissingswedstrijd te Rotterdam om den Zilveren voetbal ruime belang stelling zou trekken lag voor de hand, nu de beide stedelijke rivalen Sparta en Feijen oord tegenover elkaar kwamen te staan en tevens omdat deze finale nog een sensatio neel tintje had. daar de winnende club den kostbaren prijs voor goed mee naar huis zou nemen. Immers Sparta en Feijenoord hadden tot voor dezen dag ieder vier maal den bal gewonnen, zoodat het voor een dezer clubs ditmaal de vijfde keer zou wor den. Sparta verscheen met dezelfde ploeg van de vorige weken, terwijl Feijenoord daar ze het nog zonder Vrauwdeunt moest stel len met een andere voorhoede verscheen die er van rechts naar links aldus uitzag: Linssen, Kantebeen, Vente, van Heel, Burg. Het spel heeft over het algemeen niet veel te beteekenen en het zijn vooral de ver dedigingen, die veel fouten maken. Aan belde kanten ls de voorhoede echter niet doortastend genoeg om die fouten af te straffen. Eerst na verloop van een half uur neemt Feyenoord de leiding, maar op zeer goedkoope wijze, want Wilson trapt den bal in eigen doel. De verdediging van Sparta is dan zoo de kluts kwijt, dat van Heel bin nen twee minuten kans ziet van grove fou ten te profiteeren en den stand op 03 te brengen. Sparta probeert dan den achter sband in te loopen, doch haar voorhoede is zoo onproductief, dat van Male niets moei lijks te behandelen krijgt. Tot de rust blijft de stand onveranderd. Direct na de hervatting raakt Seton bij Sparta geblesseerd, zoodat hij vervangen wordt door Oostlander. Maar voor dat deze in het veld komt, heeft Sparta kans ge zien een tegenpunt te maken door toedoen van Den Boer. die een voorzet van Knape benut. (13). Het einde komt met een 31 zege voor Feyenoord. Na afloop heeft de heer C. W. van Hasselt den Zilveren Bal aan aanvoer der van Heel overhandigd, waarbij hij mededeelde, dat nog niet vaststaat of de bal-wedstrijden zullen worden ver volgd. Maar de kans, zoo zei hij, dat er een nieuwe prijs komt is toch wel heel groot- Een wedstrijd NederlandSchotland De K.N.V.B. nam nog geen beslissing. Aan het internationaal voetbalprogramma van dit seizoen zal, zoo verneemt de Arbei derspers, zeer waarschijnlijk nog een wed strijd worden toegevoegd. Deze wedstrijd belooft, zoo hij doorgang zal vinden, boven dien een ontmoeting van zeer bijzondere beteekenis te worden. De Schotten, met de Engelschen de beste voetballers ter wereld, die door velen echter op grond van hun techniek nog hooger geschat worden, heb ben zich namelijk bereid verklaard een wedstrijd tegen Nederland te komen spelen. Hoewel de K.N.V.B. zich over het aan vaarden van dezen wedstrijd nog niet bera den heeft, is uiteraard de kans groot, dat men tot deze wel bijzonder attractieve uit breiding van het programma zal overgaan. Deze wedstrijd zou dan te Amsterdam gespeeld worden. L. D. T. S. I—L. D. W. S. n 1—2. De pas gepromoveerden hebben het ln den eersten 'wedstrijd ln hoogere regionen niet tot een overwinning kunnen brengen. Wel opende de thuisclub de score toen haar linksbinnen goed samenspel met een vol treffer besloot maar nog voor de rust maakte de L.D.W.S.-rechtsbinnen met een mooi schot gelijk. Na de hervatting waren de gasten iets sterker, hoewel de schot vaardigheid te wenschen overliet. L.D.T.S. trachtte met overrompelende aanvallen de verdediging van L. D. W. S te passeeren. maar slaagde daarin niet. Bij een aanval van de gasten wist Slootweg een schot van den linksbuiten wel te stoppen, maar het terugspringende leer kwam juist voor de voeten van den L.D.W.S.-midvoor. die on houdbaar doelpuntte. Tot het einde zwoeg den beide ploegen voor een beter resultaat, .r.ao.r wijziging kwam er in de score niet /cl' Verder uitslagen waren: L.D.T.S.Wou- brugge II 1—10; L D.T.S. II—A.S.C. IV 3—1; LDTS adsp.—LFC adsp. 0—9; DVS TV— IH 7—2. LUGDUNUM II—A.S.C. II 7—3. Lugdunum II opende de competitie met een klinkende overwinning op de rood zwarte reserves. Groen-wit begon in een hoog tempo, waardoor Pranger ln het A.S.C.- doel direct druk werk kreeg. Reeds na 5 m. opende Koolloos de score met een strak schot (10). De bezoekers begonnen daar na uit een ander vaatje te tappen en spoe dig lag de gelijkmaker achter Koet (11). Wel benutte Koolloos een voorzet van links op fraaie wijze (21). doch allengs daalde het tempo der groen-witten tot een beden kelijk laag peil. Mede door slecht wegwerken der back's wist A.S.C. niet alleen gelijk te maken, doch zelfs de leiding te nemen (23). Tot de rust wist de hardwerkende A.S.C.-ploeg dezen voorsprong te behouden. De tweede helft zette in met een groot Lugdunum-overwicht, doch rood-zwart ver dedigde haar kansen met groot enthou siasme. Toch wist Weerlee na 20 min. ge lijk te maken (3—3) en nadien kwam rood zwart vrijwel niet meer aan bod. Het ge- heele elftal zakte als een te slappe pudding Inéén en het was voor het groen-witte aan- valsvljftal niet al te moeilijk den stand bin nen de 5 min. op 5—3 in haar voordeel te brengen. Even zakte het spelpeil van groen wit, doch tegen het einde begon het bom bardement opnieuw. De Roo scoorde het zesde doelpunt (63), terwijl linksbuiten Breedeveld het zevende doelpunt maakte door een hoekschop, door hem zelf geno men. in een goal om te zetten. Einde 73. Verdere Lugdunum-uitslagen waren: D.V.S. 3Lugdunum 5 110; Lugdunum 6LF.C. 5 13: Lugdunum Adsp. A.— Rouwkoop 81; A.S.C. adsp—Lugdunum adsp. B 31. A. S. C. m—L. D. W. S. III1—7. Schotvaardigheid was de beste eigen schap van de L.D.W.S.-ploeg, die ln 't veld niet zooveel beter speelde dan A. S. C. De pasten openden reeds spoedig dc score en even later werd het 2A. S. C. scoorde toen tegen, doch een volgend moment had L.D.W.S. den stand reeds op 3—1 gebracht. Nog voor rust hadden de gasten nogmaals succes. 41. In de tweede helft ging de strijd vrijwel gelijk op. De A.S.C.-aanval bleek echter vrijwel schotloos, terwijl het bil de weinige goede kansen nog aan geluk ontbrak. L. D. W. S. was veel gevaarlijker, scoorde nog driemaal en won verdiend doch geflatteerd met 7—1. ZUIDERKWARTIER I—L. F. C. Hl 10—1. Reeds ln de eerste minuut maakt de linksbuiten van Z.k. met een hard schot 10. Even gaat het spel heen en weer tot dat de rechtsbinnen na aangeven van den mldvoor No. 2 ln de touwen deponeert. Na een kwartier ls de stand door den midden voor 30. L. F. C. komt dan beter opzetten doch de achterhoede weet van geen wij ken. De rust komt dan ook met 30 voor Zuiderkwartier. Na de thee zijn de eerste aanvallen voor L. F. C. Zuiderkwartier weet echter spoedig het spel te verplaatsen en bij een doorbraak maakt haar linksbinnen er 4—0 van. Zuiderkw. speelt keurig sa men en voert door middel van midvoor, linksbuiten en rechtsbinnen den stand op tot 60. Twee doelpunten van den rechts buiten volgen en het is 80. Eindelijk weet L. F. C., dat inmiddels met 10 man speelt, een tegenpunt te maken. Nog tweemaal gaat de Z.kw.-rechtsblnnen er geheel al leen van door en hij maakt twee doelpun ten zoodat het einde komt met 1n—1 voor Zuiderkwartier. Scheidsrechter Hillebrand leidde correct. ZUIDERKWARTIER II—L. BOYS II 6—0. Beide ploegen zijn onvolledig. Zuiderkw. speelt met 10 en Leidsche Boys met 9 man. Reeds na vijf minuten maakt de rechts binnen van Zuiderkw. 10 Een kwartier later schiet de midvoor nummer 2 in het net. Eenigen tijd gaat het spel geiilk oo tot dat de Zuiderkw. rechtsbuiten er met een mooi schot 30 van maakt Zuiderkw ls nu voortdurend in den aanval. Bii een goed opgezetten aanval doelpunt de rechtsbin nen keurig. Nadat de rechtsback nog in eigen doel heeft geschoten is het rusten. 50. Na de thee gaat Leidsche Boys ver dedigen en blijft de stand tot 5 minuten voor het einde ongewijzigd. Dan gooit Zuiderkw er nog eens een" schepje op en met 60 komt het. einde van dezen eersten competitiewedstrijd De leiding was in goede handen. ZUIDERKWARTIER ADSP.— U.V.S. (D) ADSP. 1—0. Aanvankelijk is U.VB in den aanval. Later is het spel meer verdeeld. Even voor de rust maakt Zuiderkw. een doelpunt. Daarna is het theedrinken. Na de hervat ting weet eeen der partijen het net te vin den zoodat het einde komt met een 10 overwinning van Zuiderkwartier. ROUWKOOP (VOORSCHOTEN). Rouwkoop was niet gelukkig gisteren, want van de drie wedstrijden heeft zij er maar één gewonnen. Om half twaalf speelden Rouwkoop IV tegen U.VB. VI. De uitslag was 111. Vervolgens speelde Rouwkoop II tegen Rodenburg II. Na een slechten wedstrijd wist Rouwkoop II met 20 te overwinnen. Tot slot speelde Rouwkoop I tegen U.VS. II. Rouwkoop verscheen met 2 inval lers en moest na een prettigen wedstrijd in U.V.S. haar meerdere erkennen. De uitslag was Rouwkoop I—U.V.S. II 71. De eindstand van den wedstrijd Tona IIRouwkoop Hl was 53. ALPHIA n—D. V. S. n 1—4. Het is Alphia niet mogen gelukken de beide punten thuis te houden. Hoewel zij in het veld niet zwakker waren, moesten zij toch aan D. V. S. de beide punten laten. Deze verdienden de overwinning door hun beter samenspel. Nadat de Leidsche rechts binnen de score had geopend, siaagde D. V. S. er in den stand nog voor de rust tot 3—0 op te voeren. Na de rust is Alphia sterker, maar de voorhoede houdt het spel veel te kort. Nadat de stand 40 ls voer D. V. S., weet Bijl het eenige tegenpunt te scoren. D.S.O. II—ALPHEN III 2—8. Alphen III heeft ln een zeer goed ge speelden wedstrijd te Zoetermeer het tweede elftal van DS.O. met niet minder dan 82 weten te verslaan. Met de rust was de stand 21 voor Alphen. waarbii vooral het tweede doelpunt gemaakt door de Blanken bijzonder mooi was. Na de rust is Alphen steeds sterker geweest en werd de stand regelmatig opgevoerd tot 81, waarna D.SO nog eenmaal het net heeft weten te vinden. D-S.O. Hl—ALPHEN V 6—1. Het vijfde elftal van Alphen heeft het niet verder kunnen brengen dan een flinke nederlaag. Dit wel zeer jonge elftal kon het tegen de veel grootere S.D.O.'ers niet bol werken en moest dan ook toezien dat deze de punten thuis hielden. Rust ging ln met 31 voor DjS O. terwijl na de hervatting hier nog een driebal doelpunten aan werd toegevoegd. ALPHEN IV—U.V.S. IV 1—9. Het vierde elftal van Alphen heeft tegen U.VS. IV niet veel in te brengen gehad. Al dient hier direct vermeld dat de Alphen- keeper wel bijzonder slecht was en hij aan tal van doelpunten schuld had, U.V.S. kwam de overwinning absoluut toe, doch 9—1 geeft de verhouding niet goed weer. Met de rust was de stand 05. ALPHEN ADS. (A)—U.V.S. ADS. (A) 8—2. De Alphen adspiranten hebben de eerste overwinning in de wacht weten te sleepen en zelfs met eroote cijfers. Het is een aar dige wedstrijd geworden. De rust ging in met een 5—0 voorsprong, terwijl ln de tweede helft de stand ongevoerd werd tot 70. Hierna eine de Alphen jeugd het wat kalmer aandoen waardoor de U.VB.'ers enkele goede doelpunten wisten te scoren, waarna nog voor het einde de stand op 82 werd gebracht. MORSCHKW. I—SPORTMAN II 0—1. De rust komt met blanco stand. Hierna profiteert Sportman van het windvoordeel doch ook zij kan geen doelpunten fabrl- ceeren. Wanneer de Morschkwartler mid denvoor den bal toegespeeld krijgt, onder neemt deze een snelle ren, doch hij wordt dan Juist op het moment van schieten, ge haakt, De scheidsrechter geeft echter geen penalty. Hoewel hierna de Morschkwartler- achterhoede de aanvallen van Sportman weet te keeren, kan zij toch niet verhinde ren. dat, op het laatste moment een schot met effect- langs den volkomen verrasten keeper ln het doel verdwijnt. Direct hierop fluit scheidsrechter Hogervorst 't eind signaal. De MorschkwartleT adspiranten togen ten strijde tegen de L.D.W.S.-adspiranten. v. d. Berg c.s. namen geen halve maatre gelen en boekten een 80 overwinning op L. D. W. S. HET NIEUWE ALPHIA-BESTUUR. In de op Vrijdag j.l. gehouden bestuurs vergadering, is het bestuur van Alphia als volgt samengesteld; C. P. Mulder (voorzitter); R. Munster man (secr., Tolstraat 20); P. C. Bouthoorn ipenningm.); R. Pijpers; A. Sampimon; J. de Jong en W. v. d. Vis. Bij de thuiswedstrijden van het eerste en tweede elftal, zal, indien het terrein is goedgekeurd, van café „De Prins van Oranje" een oranje-witte vlag uithangen. BOSK. BOYS n—VOORWAARTS I 1—0. Een goede wedstrijd van de thuisclub. Als de voorhoede over meer schotvaardig heid had beschikt, zou het resultaat zeker gTooter hebben kunnen ziin. Voor de rust waren de Boys steeds in de meerderheid doch zij konden het doel niet vinden, zoo dat de pauze intrad met blanken stand. Na de thee was het hetzelfde spel, en was de thuisclub telkens in de meerderheid. Tenslotte wisten sü met een mooi schot de leiding te nemen, in welken stand geen verandering kwam. BOSK. BOYS IV—G-S.V. V 1—0. Het jongste elftal van Bosk Boys, deed voor het 2e elftal niet onder en boekte een 1—0 overwinnng, waarmede zii tevreden konden Zijn. Met de rust was de stand al 1—0 De uitwedstrijd Nieuwkoop IT— Bosk. Boys m had een gelijk spel 22 tot resul taat. L. R. C. II—QUICK BOYS II 2—2. Het begin brengt een snellen gelijkop- gaanden strijd. Als L. R. C. een corner krijgt is het Taverne die via den Boys doelman den ba! in het net dost verdwij nen. De Boys zijn nog niet bekomen van den schrik of uit een voorzet van Taverne weet Overwijk No. 2 in de touwen te depo neeren. De Boys herstellen zich dan en zien kans hun achterstand te verkleinen. 21. Na de thee zijn de Boys aan het woord. Tien minuten voor het einde moet L. R. C. zwichten als de linksbuiten der Boys het leder vrij krijgt en den gelijkmaker ln het net Jaagt 22. De Boys missen dan nog 'n strafschop en in den stand komt geen ver andering meer. L. R. C. I won van Katwijk I met 32. TER LEEDE III—ONS CLUBJE III 13—0. De thuisclub heeft al een heel gemak kelijke zege behaald tegen het zeer zwakke Ons Clubje Vanaf den aftrap is Ter Leede in de meerderheid en met rust ls het al 60 Na de pauze werden er nog zeven doelpunten gemaakt: De adspiranten van Ter Leede zetten de competitie ook al goed in en versloegen het ■nieuwe N.C.V. (Noordwijikerhout) met 71. Het 25-jarig bestaan van het Nederlandsch Olympisch comité. Receptie in het Knrhaus te Scheveningen, Prins Bemhard aanvaardt het beschermheerschap. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Nederlandsch Olympisch comité heeft Zaterdagmiddag in het Kurhaus te Scheveningen het bestuur, bestaande uit de heeren, mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, G. van Rossem, luit. kol. b/d. D. J. Couvee, Jhr. L. J. Quarles van Ufford en K. J. J. Lotsy, gerecipieerd en zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt om de jublleerende instelling te complimenteeren. Tal van sportbonden en organisaties had den aan hun waardeering met een bloe menhulde uiting gegeven, zoodat een schat van bloemstukken ln de receptiezaal was opgesteld. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op den commandant van het veldleger llutenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, kolonel A. R. van den Bent, die namens den minister van defensie geluk- wenschen aanbood, mr. J. W. Meyer Ran- neft. namens het Nederlandsch-Indisch comité, staatsraad J. J. Rambonnet, hoofd verkenner en eere-lid van het N.O.C., J. W. Henny, voorzitter van de vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers luit.-kolonel P. W. Scharroo, namens het Internationaal olympisch comité en voorts zeer vele be stuursleden van sportbonden en -organisa ties. Verder waren nog tegenwoordig de burge meester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwljk, C. F. Kellenbach, voorzitter van de technische afdeellng in 1928, prof. dr. J. G. Sleeswijk namens het bureau voor me dische sportkeuring en de heeren A. B. van Holkema, de Beaufort en J. van den Berg namens de N.V. „het Nederlandsche sport park" en Jan Wils, architect van het olym pisch Stadion te Amsterdam. De Haagsche Inspecteur van politie, C. M. de Willigen en een agent van politie, beiden dragers van de gouden N.O.C.-medaille, boden namens den waarnemend hoofd commissaris van politie van 's-Gravenhage een bloemstuk aan. Als geschenk van bijna alle aangesloten sportbonden boden met een korte speech de sport-veteranen de heeren van Holkema en van Broekhuzen het N.O.C. een fraai ge schenk aan in den vorm van een projectie- apparaat met toebehooren. De heer Meerum Terwogt, sportredacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, overhandigde den voorzitter de eere-pen- nlng van de N.R.C. namens den directeur, den heer H. Nijgh, mede ln verband met het feit, dat baron Schimmelpenninck van der Oye 12'/t jaar voorzitter van het N.O.C. is. De heeren mr. W. Veniet en J. B. Wesse- link, bestuursleden van de Kon. Ned. Athle- tlek Unie, boden als blijk van waardeering het N.O.C. een bronzen plaquette met de beeltenis van den voorzitter aan, waarna de heer van Scheltema het bestuur namens het Olympisch stadion een fraaie N.O.C. vlag overhandigde. Jhr. von Weller, directeur van de Koninklijke edelmetaalbedrijven Begeer van Kempen en Vos, bood het N.O.C.-bc stuur een prachtig bewerkten voorzitters hamer aan. De feestelijke herdenking ls besloten met een diner in het Kurhaus. Voor den aanvang deelde de N.O.C. voorzitter mede, dat Prins Bemliard het beschermheerschap van het Neder landsch Olympisch comité heeft aan vaard, welke mededeeling met applaus werd ontvangen. Tijdens den maaltijd hebben tal van sprekers het woord gevoerd. QUICK BOYS m—KATWIJK II 3—1. Quick Boys begint met negen man en met den sterken wind in den rug. De gast heeren weten na een half uur de leiding te nemen, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt, hetwelk echter geannuleerd werd Nog voor de rust weten de gasten gelijk te maken. Na de pauze heeft Katwijk het windvoordeel, doch zij weet dit voordeel niet in doelpunten uit te drukken. Quick Boys echter (dat nu met elf man speelt) weet door Vlieland nog twee maal te sco ren. zoodat de stand dan 31 ln 't voor deel van Quick Boys ls. Beide ploegen schieten daarna nog een keer tegen den paal. maar gedoelpunt wordt er niet meer zoodat met onveranderden stand 't einde komt. QUICK BOYS V—M. S. V. II 7—4. De Katwijkers beginnen met negen man wat echter geen beletsel is om, gesteund door den sterken wind, een stormloop op het Alphensche doel in te zetten. Het „re gent" doelpunten, want als de eerste helft verstreken ls, blijkt de stand 71 voor Quick Boys te zijn. Na de rust zijn de bordjes verhangen, maar de gasten kunnen niet meer dan drie doelpunten scoren, zoo dat het einde komt met 74 voor de Kat wijkers. M.S.V. I—S.C.O. II 7—3. De club van de Martha-Stich-ting heeft den eersten wedstrijd ln een klinkende overwinning omgezet, al zal eeen der aan wezigen tot de rust gedacht hebben aan zulk een overwinning. Ruststand 2—1. Na de thee wisten beide elftallen aan vankelijk nog eenmaal het net te vinden (3—2). Toen was het echter me" de bezoe kers gedaan en kwamen de M S V'ers met zulk een enthousiasme naar voren, waardoor tal van scoringskan =en ontstonden en waar van een viertal benu* werd. terwiil ook S C O. nog eenmaal het net wist te vinden. ALPHENSCHE BOYS WINNEN EEN BEKER De Alphen Boys speelde thuis een beker wedstrijd tegen D.O.N.K, I uit Gouda. Z« wisten dezen wedstrijd te winnen met 5—4 en daardoor dus beslag op den beker te ieggen, die na afloop door den heer Breu- kel werd uitgereikt.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10