LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Vrijdag 10 September 1937 Gemeenteraad Alkemade Peek&Cloppenburg THIJS IJS EN DE De subsidie van het burgerlijk armbestuur verhoogd CORRESPONDENTIE LISSE. Examens Rijkstuinbouwschool. Voor het toelatingsexamen voor de Rijks- lulnbouwschool slaagden de heeren: J. L. 1 Kruijff, N. W. K. Lefeber, R. Segers, allen uit Llsse; A. J. J. Arentshorst. H. J. H van piest, J. Oostveen, F. Moolenaar, allen uit Sassenheim; J. A. W. Alkemade, P. W. G. van Eeden, J. G. J. de Groot allen uit Noord wijk; V. Roozen van Daalen. Overveen; J. 1. Warnaar, Hazerswoude. Met één -can- jidaat wordt het examen voortgezet, we gens ongesteldheid. SASSENHEIM. Aanrijding. Terwijl de heer G. S. op een vluchtheuvel op de tram stond te wachten, passeerde een autobus die niet voldoende uithaalde zoodat hij werd aangereden en aan den arm ge wond. Dokter le Grand constateerde een gekneusde elleboog. De bestuurder der autobus, die doorge reden was, werd bij de spoorboomen aange houden. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlanus Cornells, z. van A. R. 1. Berbee en A. C. Zwetsloot; Frans z. van J. Q. Vink en L. H. Jaconelli (wonende te Voorhout). Overleden: E. van Deursen, oud 74 jaren weduwe van H. Zandbergen. Getrouwd: P. Zwetsloot, oud 24 jaren en M W. Brouwer, oud 27 Jaren: P. L. Seijse- ner, oud 21 jaren en A. M. van Resteren, oud 24 jaren. Loop der bevolking. Vertrokken: M. W. Brouwer naar Lisse; H M. Keuning naar Den Haag; A. M. Keuning n. Den Haag; G. van der Ploeg naai Lisse; J. M. Elstgeest, naar Haarlem mermeer; F. C. van der Etst en gezin naar Hillegom; A. van der Zwart en gezin naar Lelden; C. le Grand, naar Bussum; A. M. van Resteren, naar Hillegom. Ingekomen: C A. M. Buschman, Berken laan 42. van Bakel c.a.; L. Jonkers. Hoofd straat 109, van Alphen a, d. Rijn; A. P. M. Roozen, Hoofdstraat 172, van Den Haag; Th. J. Louwers Hoofdstraat 232. van Hazerswoude; R. G. Boorsma, Rusthofflaan 28, naar Leeuwarden; A. E. M. Eibers, Hoofdstraat 167, van Den Bosch; Wed. J. M. Jongeneel en g?zin, Oharbonlaan 14, van Voorhout. Aan het postkantoor alhier werd bij de Rijkspostspaarbank gedurende Aug. Ingelegd f. 11.276.46 en terugbetaald f. 9684.98. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4102. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. L. Mulder van Lelden en Coma Janssen H. v. d. Nagel Jz. en L. Boekee van Rijnsburg. Van een auto gevallen. De ieugdige J. P. had het ongeluk van een stilstaande auto te vallen. Gewond aan het hoofd en met een lichte hersenschud ding werd hij naar huis gebracht. De collecten in Augustus hebben in de Herv. Rerk opgebracht voor de Diaconie f. 44.94'/!; voor de kerk f86.44; in de bussen f. 18.10'/»; de maandcollecte bracht f. 16.70 op. VFHK-LErD? ?T-!2!-Tr>AM. Gevonden voorwerpen. 1 dames-armbandhorloge, 1 bruine por- temonnaie met f. 8.75; 1 rijwielbelasting- merk, 1 opvouwbare duimstok. Adres: bu reau van politie. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. S. Jongschaap en M. P. Hartkamp. HET CONCOURS-HIPPIQllE. Koningin stelt zilveren medaille beschikbaar. Door H.M, de Roningin is een groote zil veren medaille beschikbaar gesteld voor het concours-hippique. De medaille zal verreden worden in het nummer tuigpaarden, eigendom van in woners van Veur, Leidschendam en Stompwljk. Gisteravond waren er reeds 70 inschrij vingen. De Raad der gemeente Alkemade ver gaderde gisteravond. Ingekomen was een aanbieding van de Fa. Slaal en Co. te den Haag voor het siuiten van een conversieleening groot f. 347.570.23 tegen een rente van 3»/»°/o 's jaars a pari aan te gaan tegen 31 Dec. e.k. Gezien de voordeelige voorwaarden waaronder de geldleening kan worden gesloten, stellen B en W. voor hierop in te gaan. Conform het voorstel besloten. Voorts werd op voor stel van B. en W. besloten het dienstver band met den heer 3. Strijk, gemeenteop- llchter. wederom met een jaar te verlen gen. Afwijzend werd beschikt op het ver- roek van de R. N. A. C. om verlaging van de personeele belasting naar den grond slag motorrijtuigen. Aan P. van Rlink, brugophaler alhier werd eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking met Ingang van 1 Jan. 1938 in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Hierna behandeling der voorloopige vast stelling, der .gemeente-rekening 1936. De commissie daartoe door den Raad benoemd had deze 'rekening onderzocht en merkte op. dat minder goede ervaringen zijn op gedaan betreffende de gemaakte bemer kingen 1936; voor wat betreft het geven van opdrachten tot.het-doen uitvoeren van werken en leveranties voor de gemeente. Gebleken Is, dat bij herhaling opdrachten werden gegeven en uitgevoerd, voordat hiervoor de noodzakelijke goedkeuring van den raad of van Ged. Staten was bekomen. Voorts heeft de commissie geconstateerd, dat op sommige nota's geen datum van levering was gesteld, en iedere aanduiding waarvoor deze had plaats gehad ontbrak. De commissie.verzocht op de nota's de juis te data te vermelden met omschrijving der gedane uitgaven en stelde voor de reke ning. zooais deze is aangeboden, vast te stellen. Naar aanleiding van dit rapport deelde de voorzitter mede, dat omtrent het geven van opdrachten voor werken en le veranties steeds zooveel mogelijk door B. en W. rechtvaardigheid is betracht. Het is nu eenmaal een feit, dat degene, die het dichtst bij het vuur zit, zich ook het best warmt. Vandaar dat het kan voorkomen, dat voor kleine opdrachten mede met het oog op de kosten, leveranciers uit Roelof- srendsveen worden genomen. Dat het een enkele maal is gebeurd, dat werken en le veranties .moesten worden gedaan, zonder de vereischte machtiging zal door B. en W. wel noodzakelijk zijn- geacht, doch B. en IV. hebben, zich biertoe tot een minimum beperkt. Tot slot bracht de voorzitter na mens B. én' W. de' commissie dank voor het minitleuze onderzoek. De rekening werd hierna voorlooplg vastgesteld, sluitende in 3ewonen dienst met een batig saldo van f. 1876.76 en kap. dienst met een nadeelig slot van f. 972.14. De beide wethouders ont hielden zich van stemming. De gemeentebegrooting wordt aangebo den. waarbij de voorzitter opmerkte, dat de gemeente voor 1938 in een noodlijden den toestand ls komen te verkeeren. Aan het Rijk zal een bedrag van f. 35.000.— voor hulp in de huishouding dienen te worden aangevraagd. Spr. wees op twee groote te genvallers. in deze begrooting, n.l. de wij ziging van de wet op het L.O. betreffende ultkeering ex art. 101, welke een verhoo- Shig vordert van pl.m. f. 5000.—alsmede de> verhooging van de subsidie Burgerl. Arm bestuur met f. 8000.wegens den noodtoe stand onder de tuinders. De begrooting werd hierna in handen gesteld van de com missie ter onderzoek. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met f. 292.712.13. De vergoeding ex art. 101 der L. O.-wet °ver 1935 werd vastgesteld op f. 8.89 per kri'llng, of f. 0.14 per leerling meer dan 'li de begrooting was geraamd. In bespreking kwam de wijziging van de begroottng 1937, waarbij B. en W. o. m. voorstellen post subsidie Burg. Armbestuur voorlooplg met f4000.te verhoogen. De ooor v. d. Broek achtte de verhooging te kag en meende, dat de verhooging even goed was te stellen op f. 8000.Voorts be pleitte hij verhooging van den steunnorm, welke z. 1. veel te laag is. De voorz. merkte op, dat de subsidieverhooging met de Prov. Griffie is besproken en dat voorlooplg tot 1 Nov. met een bedrag van f. 4000 kan worden volstaan. Met het Burgerl. Armbe stuur is reeds een bespreking gevoerd waarmede B. en W. als hun standpunt hebben te kennen gegeven, dat er geen be zwaar bestaat in bepaalde gevallen van den norm af te wijken. De heer Roetbroek wees erop, dat het B. A bij het doen van onder steuningen tot heden steeds rekening heeft gehouden met het bedrag, dat ter beschik king was gesteld. Een steun van b.v. f. 4 achtte spr. onder de gegeven omstandig heden ten eenenmale onvoldoende en hij zou de steunnorm minstens gelijk willen stellen aan de uitkeering die de werkloc- zen ontvangen De voorzitter antwoordde, dat het B. A. zich niet kan binden aan be paalde normen. Elk geval dient individueel te worden beoordeeld, terwijl de finantieele toestand van de kerkelijke armbesturen ook een woordie meespreekt. De heer Penning de Vries ging accoord met het voorstel van B. en W. Een geleidelijke verhooging acntte spr. meer op zijn plaats. Blijkt verhooging noodle, dan kan de raad hierover wederom beslissen. De heer de Roning. weth., merkte op dat de toestand onder de tuinders van dien aard is dat met een bedrag van f 4000 niet zal kunnen worden volstaan. Worden de kleine tuinders ingeschakeld onder den steun van de z.g. kleine boeren, dan zal dit voor de burgerlijke armbesturen weinig verlichting brengen, daar deze steun als bedrijfssteun is aan te merken. Wanneer de steun uit het Landbouwcrisisfonds blijft gebaseerd op den maatstaf van het vorige jaar. dan zal ook deze steun ten eenen male onvoldoende zijn. Spr. haalde als voorbeeld aan den steun od de peulen, waar elke tuinder niet meer zal ontvangen dan f. 4 10. De heer van Emmerik stelde den voorzitter de vraag of deze het overbodig acht, dat een armlastige, die in gelijke om standigheden verkeert als een werklooze een steun ontvangt gelijk aan die van een werklooze. De voorzitter kon hierop geen positief antwoord geven: elk geval dient op zich zelf te worden bekeken, en ln verband met het feit dat het armbestuur een auto noom lichaam is. kan vooraf geen bindend mandp.at worden geveven. De heer van den Broek hield vol. dat de onderstand van het B. A. gelijk dient te zijn aan die der werkloozen, terwijl de heer van Emmerik er zelfs een voorstel van maakt. De heer Los gelooft, dat als de le den van den raad eens Inzage namen van de lnvulformulleren, zij wel een anderen kijk op de ondersteuningen zouden krijgen. Een steunbedrag boven f. 7.— zal flnan- tieel wel bezwaren opleveren. De heer van. Emmerik wenschte, dat de raad omtrent de steunnormen een bindend advies geeft. De heer de Jong, weth., wees erop, dat, gezien den noodtoestand B. en W. reeds een andere gedragslijn hebben moeten volgen. Hij wil hier openlUk verklaren dat hij er persoonlUk geen bezwaar tegen heeft in dien onder gelijke omstandigheden een armlastige eenzelfden steun ontvangt als een werklooze De post subsidie armbestu ren werd hierna met alg. st. met f.4000. voorlooplg verhoogd, terwUl de andere wij- zlging van de begrooting eveneens onver anderd werd vastgesteld. De heer van Ruiten deed nogmaals een beroep op den voorzitter om de schade door een aantal werkloozen geleden tijdens de ..chorsing vergoed te krijgen. Verder vroeg hij of de voorzitter bereid was mededee- lingen te doen omtrent de schorsing van den vorigen opzichter van de Heide-Maat- schappij en zijn vertrek naar elders. De voorzitter kon alleen mededeelen dat de vorige opzichter door de Heidema.atscnap- pU is geschorst en daarna overgeplaatst. De voorschriften verzetten zich tegen het vterleenen van schadevergoeding aan de gedupeerde werkloozen. Hierna sluiting. VOORHOUT. ZEER ERNSTIGE AANRIJDING. Motorrijder zonder rijbewijs verongelukt. Gistermiddag omstreeks twee uur heeft er op de Teyliiigerlaan een ernstig ongeval plaats gehad. Een motorTUder uit Sassen - heim, de heer N., reed met zUn motor vanaf de Frank van Borselenlaan en nam de bocht naar Sassenheim. Terzelfder tUd kwam een personen auto uit de richting Noordwijkerihout en botste met groote vaart tegen den motorrUder. De berüder van het motorrijwiel werd tegen den grond ge smakt en bleef bewusteloos liggen, terwijl zijn bijna nog nieuwe motor in tweeën brak. Dr. Dommisse uit Sassenheim werd ijlings ontboden en constateerde dat de heer N. een gecompliceerde beenbreuk had bikomen. In vrij ernstlgen toestand werd hij per ziekenauto naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd De ongelukkige reed zonder rijbewijs. Melkprijs verhoogd. Door de gezamelyke melkslUters alhier is de prijs der melk met één cent par liter verhoogd. De prijs per liter bedraagt nu 11 cent. Burgerlijke Stand. Overleden: Margaretha Maria de Bruyn 53 j. wed. v. W. W. v. d. Laan Hugo Zwetsloot 70 j., gehuwd met J. E. Ammer- laan. Geboren: Leonardus Cornells, z. v. C. J. G. L. Plasmeyer en J. C. v. d. Mey. Ondertrouwd: Petrus Wilhelmus v. Dam 24 j. en Barbara Caecilia Jonker 25 J. Marinus Muilwijk 29 j. en Theodora Ca- tharina van den Berg 28 j. Overleden: Margaretha Maria de Bruyn, 58 jaar wed. van W. W. v. d. Laan; Hugo Zwetsloot, 70 jaar gehuwd met J. E. Am- merlaan. Ondertrouwd: Petrus Wilhelmus van Dam, 24 jaar en Barbara Ceaeilia Jonker, 25 Jaar; Marinus MuylwiJ'k, 29 jaar en Theodora Catharina v. d. Berg, 28 jaar. Geboren: Leonardus Cornells, z. van C. J. G. L. Plasmeyer en J. C. v. d. Mey. De collecten in de Ned. Herv. Rerk hebben over de maand Augustus voor de Rerk f. 42.71 en voor de Diaconie f. 13,82'/» opgebracht. WARMOND. Loop der Bevolking. Vertrokken: F. J. van Resteren naar Lisse P. C M van Nobelen naar Den Haag P. Handeraaf en gezin. n. Oegst- "cas't P. A. van den Bosch, naar Zljpe 'N. H.) A. PosDick. naar Duitschland L. J. van den Berg naar Leimulden J, A. v. d. Linden, naar Niimegen h J C. Kortekaas. naar Maastricht E T'1'"! Bol, naar Voorhout C. W. van dev Wilhfc naar Amsterdam J. A. Solleveld, naar Uitgeest L. T Beugelsdijk. naar Amsterdam (Buitenveldert) J, G. J. Timmermans, naar Schagen M. C. van Dam, naar Sassenheim F C Verheul, naar Bloemendaal H G C. Wensveen naar Haarlemmerllede en Snaarnwoude. Gevestigd: .T. Versluys, van Ratwijk L. J. Beugelsdijk, van Voorhout W. Will- mes van Oostvoorne J. Rlok, van Ro- ckanie A H. M. Waasdorp, van Bloe mendaal H. J. V. van der Voort en gez., van Lelden M. H. R. E. CosmanLeurs van Leiden J. H. L. M. van der Voort, van Duitschland M. S. van Dam van 's-Gravenhage A. L. van Adrlehem van Heemstede D. Braams van 's-Graven- hage J. P. M. van Adrichem. v. Heem stede P. J. Barendse. J. M. Boelen, W. C. de Bot. C. F. van den Brink, J. A. Dek ker. J. A. J. G. van den Eijnde, C. J. Groo- ten, C. P. L. van Hoboken, M. P. W. van der Horst, G. H. Janssen. J. J. de Jong. J. W. de Jong, H. W. M. Rampschoër. M. J. A. M. van Rints, Th. W. Ladrak, Th. G. P. te Mey. A. J. van Oosterom, J. W. Poel, B. J. M. Quant, J. N. van Rossum. J. C. J. San- ders, J. B. M. Schoonebeek, P. A. N. Sips, j B. J. van der Spek, R. G. Staverman, J. G. Sul. R. J. M. Tervooren. B. J. Tetteroo, F. A. J. J. Thyssen. J. L'Uijtdewilligen, J. A. Visser. B A. M. Vroklage, C. C. A. van Wel, C. J. Wüst, allen van Heemstede. WASSENAAR. Floralia-Vereeniging. In het Wapen var. Wassenaar ls voor de 10de maal door de Floralia-Vereeniging een tentoonstelling gehouden van de in het voorjaar aan de schoolkinderen en oude ren uitgereikte plantjes. Men heeft van deze tentoonstelling een bijzonder aan trekkelijk geheel gemaakt. Gelijk vorig jaar is er ook dit jaar weer onderscheid gemaakt tusschen de vak- menschen en de amateurs. Wanneer we de Inzendingen tusschen deze twee afdeelin- gen vergelijken, dan kan men weinig of geen verschil zien. De tentoonstelling mocht zich ln een groot bezoek verheugen; ook burgemeester Wiegman deed van zijn belangstelling blijken. De bekroningen waren als volgt voor de groep amateurs: Ageratum: 1. Rientje Rive; 2. Pauline Citroen; 2. Lydia v. d. Ende; 3. Adiiaan Grevers; 4. H. van Veen; 5. Jouke Lan- tlnga; 6. Ernestine Mees; 7, Wim van Tol; 8. Corrie Ruygrok; 9 kinderen v. d. Boon. Salvia's: 1. Mej. Crompvoetsv. d. Zalm; 2. mej. v. d. Boon: 3. Annie 'van Leeuwen; 4. H. van Veen; 5. Ro v. d. Ende. Coleus: Mej. W. A. van Tol; 2. C. v. Tol; 3. W. E. de Bree; 4. mej. M. v. Tol; 5. Leo v. d. Ende; 6. Hans Thijssen; 7. Annie v. Leeuwen. Certonium: 1. Mej. A. van Ginkel; 2. Annie van Leeuwen; 3. H. van Veen; 4. mej. W. A. van Tol; 5. mej. De Geus; 6. Betsle Grevers; 7. mej. van Ojen; 8. C. van Tol; 9. mej. J. Verhart; 10. mej. J. G. Ab- benhuis. Begonia: 1. Rinderen v. d. Boon; 2. Tine Rorbee; 3. Wim van Tol; 4. Pauline Ci troen; 5. Gerard v d. Ende; 6. Marietje Grevers; 7 Wendy Muller; 7. Annie van Leeuwen; 8. Lydla v. d. Ende; 8. Jopie SJouke; 9. H. van Veen; 9. Adriaan van der Zalm; 10. Femmy Veloo; 11 Thea Maat. Zonalen (overjarige): 2. H. Hllgeman; 4. Marietje Grevers. Dahlia's (overj.): 5. Leo Grevers. Asperages (overj.)5. M. Grevers. Pterls (overj.): 2. Mej. de Geus; 3. mej. M Grevers. Cyperus: 1. M. Grevers; 2. Thecla Rive; 3. mej. M. v. Tol; 4. Rientje Rive; 5. Er nestine Mees; 6. C. van Tol; 7. kinderen van den Boon; 8. W. A. van. Tol; 9. mej. v. d. Boon; 10. Leo Grevers. Dahlias: 1. Mej. v. d. Boon; 2. Ro v. d. Ende; 3. W. H. Tasseron; 4. Leo Tasseron; 5. C van Tol; 6' mej. Crompvoetsv. d. Zalm; 7. H. van Veen; 8. Annie v. Leeuwen. Afrikanen: 1. Rinderen v. d. Boon; 2. H. v. Veen; 3. Pauline Citroen; 4. Bertus Ruit; 5. B. v. d. Salm; 6. Ernestine Mees; 7. Wim van Tol; 8 Jan v. d. Ploeg; 9. Barb. Zandvliet; 10. Lydia v. d. Ende. Zonalen: 1. Wim van Tol; 2. Annie Noordover; 3. Hans Thijssen; 4. Ernestine Mees; 5. Jacob Abbenhuis; 7. H. Hllgeman. Fuchsia's: 1. Riek Rouwenhoven; 2. Nelly en Wim Rcuwenhoven; 3. Wim van Tol en Pauline Citroen; 4. Gerard v. d. Ende; 5. Wendy Mulder; 6. Annle Noord over en Ernestine Mees; 7. Lydia v. d. Ende; 8. L. van Ginkel; 9. Rarel Verhart; 10 Mientje Noordover. Margrieten: 1. Mej. v. d. Boon; 3 Jopie Sjouke; 4. mej. W. A. v. Tol; 5. Betsy Gre vers en Leo Grevers; 6. Hans Thijssen; 7. mej. M. van Tol en C. van Tol. Cedum: 1. Rinderen v, d. Boon; 2. H. v. Veen; 3. Jan van der Ploeg; 4. Pauline Citroen; 5. Mientje Ruygrok; 6. Jouke Lan- tinga; 7. Sientje v. d. Salm; 8. Lydia v. d. Ende; 9. kinderen van der Holst. Groep Vaklieden: Fuchsia: 1. Jan van Biezen; 2. Emmy Weise; 3. Truus Zegwaard; 4. Wim Zeg waard; 5. A. W. van Dijk. Afrikanen: 1. Diek de Rooy; 2. Jaantje Zegwaard; 3. Truus Zegwaard; 4. Adr. de Rooij; 5. Wim Zegwaard; 6. Frans v. d. Lely. Zonalen: 1 Jaantje Zegwaard; 2. Emmy Weise: 3. Wim Zegwaard; 5. Adr. de Rooij. Inzending van een 10-jarige Fuchsia; deze werd het eerste jaar door de vereeni- ging als stekplantje uitgereikt. Ingezonden door A. van Blezen, le prijs met lof der Jury. Margrieten: 1. Annie v. d. Lely; 2. Jan v. d. Lely; 3. mej. De Rooij; 4. mej. v. d. Lely; 5. Johan v. d. Lely; 6. Arie Zegwaard; 7. mej. Zegwaard. Cyrtonlum: 1. M. C. Duivenvoordev. d. Velde; 2. mej. Van Zetten; 3 Jan v. d. Lely; 4. Johan v. d. Lely; 5 Annie v. d. Lely; 6. mej. v. d. Lely; 7. A. J. Duiven voorde; 8. J. v. d. Ploeg. Begonia's: 1, Truus Zegwaard: 2. Wim Zegwaard; 2. Jannetje Zegwaard; 3. Jan van Blezen; 4. A. A. v Dijk; 5. N. N. Ageratum: 1. Adri de Rooij: 2. Dick de Rooy; 3. Jan van Biezen; 4. Wim Zeg waard. Salvia's: 1. Mej. Zegwaard; 2. Arie Zeg waard; 3. M. C. Duivenvoorde; 4. A. J. Duivenvoorde: 5. mej. De Rooij; 6. mej. G. van Biezen; 7. mej. M. van Biezen. Cyperus: 1. Johan van der Lely; 2. Jan v. d. Lely; 3. J. van der Ploeg; 4. Annie v. d. Lely: 5. mej. v. d. Lely; 6. A. J. Dui venvoorde. Tremuld (overj.)1. Annie v. der Lelie. Asperages (overj.)1. Annie v. Leeuwen; 2. C. van Veen Hessing; 3. mej. v. d. Boon; 4. Frans v. d. Lely. Dahlia's: 1. Annie v. d. Lely; 2. Johan v. d. Lely; 3. J. v. d. Ploeg; 4, mej. Zeg waard; 5 mej. v. d. Lely; 6. Jan v. d. Lely; 7. Arie Zegwaard; 8. mej. M. C. Duiven voorde. Sedum: 1. Emmy Weise; 2. Truus Zeg waard; 3 Wim Zegwaard; 4. Jeane Zeg waard: 5. Jan van Biezen; 6. Arie de Rooij; 7. Hans Jansse. Coleus; 1. J. v. d. Ploeg; 2. J. Sjouke; 3. M. van Zetten: 4. mej. v. d. Lely; 5. mej. M. van Biezen; 6. mej. de Rooij. Begonia's (overj): 1. J. van Biezen; 3. kinderen v. d. Boon. Chrysanthemum (overj.): 3 Rinderen v. d. Boon en 3. mej. G. van Blezen. BREESTRAAT 78-80 - LEIDEN 7298 (Ingez. Med.) Concert. Morgenavond om 8 uur zal ln de mu ziektent op het Burchtplein door de Haag- sche Tram-Harmonie een concert worden gegeven. Geslipt. Door slippen reed de vrachtauto, be stuurd door C. alhier, tegen een paal langs den Wittenburgerweg en sloeg vervolgens over eten kop. C. kreeg verwondingen aan elleboog en rechterarm. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. GevestigdJ. van 't Wout van Nieuw koop A. van 't Wout van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: A. Spek naar Ophemert. ZOETEHWOUDE. Raadsagenda. De gemeenteraad komt Dinsdagavond a.s. om 7 uur in vergadering bijeen. De agenda luidt; Voorstel tot wijziging gemeente-begroo ting 1937; Idem tot vaststelling gemeente-rekening en rekening waterleidingbedrijf 1936; Aanbieding gemeente-begrooting en be grooting waterleidingbedrijf 1938 en benoe ming commissie van onderzoek; Benoeming drie leden waterleldlngcom- missie, wegens periodieke aftreding van de heeren Th. C. Berg, A. C. Paardekooper en P. Meijdam; Voorstel om de Aschschuurbrug en Vrou wenbrug aan de Provincie ln eigendom\ beheer en onderhoud over te dragen; Verzoek van J. P. Stikkelman om onthef fing van vergoeding voor concessie radio distributie; Verzoek van de V.E.B.O. om subsidie; Idem van de Geitenfokvereeniging „Zorg en Vlijt" om subsidie; Voorstel tot aanvulling der algemeene uolitieverordenlng met een verbod tot ver koop enz. van dranken in vergunnlngs- en verlofslocalitelten, ln geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone om standigheden, waaroD dienstplichtigen bui tengewoon ln werkelijken dienst moeten komen; Idem tot intrekking der verordening van 26 Juli J.I. betreffende art. 4, eerste Ud, 2e. der Hinderwet; Idem om een tijdeli.iken gemeentebode te benoemen ln verband met ziekte van den tegenwoordige. R. P. Wij kunnen ln ons Blad geen verweer opnemen tegen een bericht, dat in een ander Blad heeft gestaan. 46. Maar intusschen maakten Thijs en echte Dick de poorten van 't kasteel vlug open en zij zijn toen heel hard weg geloopen terwijl Spiegel-Dick en Leo vochten, liepen zij langs 't bergpad met vele bochten en toen Leo door een kandelaar werd neergeveld, waren zij al heel ver weg gesneld Thijs en Dickie waren van de vreugde uitgelaten en liepen hand in hand nog druk te praten; Intusschen bleek dat Dick, die op zijn korte beentjes heel vlug verder rende, den weg op 't eiland reeds goed kende; er waven vele wegen die naar 't strand toe leidden en zij konden dus de duist're grot vermijden. Eerder nog dan Thijs had durven hopen na slechts een paar uur loopen bereikten zij reeds, hand in hand, het wijde, open strand 9.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7