LAATSTE BERICHTEN ILEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 10 September 1937 VIJSCHERIMERKHTEN Binnenland Stadsnieuws LAND- EN TUINBOUW BEURSO VERZICHT Buitenland WEERBERICHT. Barometerstand. —n- Gistermiddag 3 uur: 788. Hedenmiddag 3 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 772.1 te Valentia. Laagste Stand 734.5 te Vardoe. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Noordelijke tot Noordweste lijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Koude nacht, overdag weinig verandering in temperatuur. Stormwa&rschuwingsdienst Geseind van De Bilt vanochtend om 1,05 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". BU1TENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi Instituut te De Bilt. Het centrum van de hoofddepressie bleef vrijwel stationnair. Aan de Zuidzijde ont wikkelde zich echter een krachtige secun daire welke zich vereenigde met het daal- gebied dat gisteren over Ierland lag. In het Westen op den Oceaan herstelde de hooge- druk zich In het geheele Westelijke deel Tan het waarnemingsgebied waalt het krachtig tot stormachtig uit het Noordwes ten, de lucht is gedeeltelijk bewolkt met plaatselijk regenbuien. In het Oostelijk deel van het waarnemingsgebied is de wind ma- lig uit West tot Zuidwest, ook hier valt plaatselijk regen. Voor onze omgeving wordt matige Noordelijke tot Noordwestelijke wind verwacht met gedeeltelijk bewolkte lucht, waarbij nog plaatselijk regen buien kunnen vallen. De nacht zal ver moedelijk koud zijn, overdag zal de temperatuur weinig veranderen. Driemaal per week luchtloos! nrrrrr Tn^ïë. Zooals bekend zal, aanvangende met de vlucht van Zaterdag 2 Oct. a.s. de lucht- (ilenst ArasterdamBandoeng v.v. drie maal per week worden uitgevoerd. De vliegtuigen vertrekken van Schiphol op Dinsdag. Donderdag en Zaterdag te 7 uur en komen te Bandoeng aan op Maandag. Woensdag en Vrijdag De retourvluchten /uilen te Bandoeng eveneens oa Dinsdag Donderdag en Zaterdag aanvangen iaan komst op Schiphol op Zondag. Dinsdag «r Donderdag), Gedurende den winterdienst zal wederom de zuidelijke route gevolgd worden. In plaats van te Rome zullen de vliegtuigen echter te Napels landen. De 57ste beurs van de Dameskroniek. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.W., 10 gr. C., opklarend^ Londen: W.N.W., 7 gr. C„ licht bewolkt. Berlijn: W., 10 gr. C„ zw. bewolkt. Nice: Windstil, 23 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: U</i gr. C. (53 gr. F.) 12 uur 'smidd.: '/j gr. C. (54 gr. F.) 3 uur nam.: 12 gr. C. (54 gr. F.) nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 7 u. 10 min.; nam. te 7 u. 28 minuten., WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". '5 Middags 12 uur: 17V> gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 7.59 nam. tot 5.54 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. Zaterdag: op: 11 u. 45; onder: 20 u. 40. IJMUIDEN, 10 September. VISCHPRIJZEN. Tarbot 64—48 ct. per Kg.; Tong 1,10— M8 per Kg.; Heilbot 84—64 ct. p. Kg.; w'et f. 21—15 p. 50 Kg.; Kleinschol 20,50-4,90 id.; Schar f. 9—3,60 id.; Tongschar f. 25.50—15 id.; Kleinmiddel knelvlsch f. 17 id.; Kleine schelvisch f. 13 id.; Groóte gul f. 12 id.; Kleine gul 10-2,20 id.; Wijting f. 2,60—1,60 id.; Makreel f. 9,005,50 id.; Versche haring 2,55—2,25 "per 125 Kg.; Kabeljauw f. 74 J-l Vleet f. 1.20 p. stuk; Leng f. 0,64 id.; 'oolvisch f. 0,63 ld.; Rog f. 9,60 p. koop. nan den afslag' 4 trawlers: IJM 118 met 1420; IJM 48 met f. 1970; IJM 195 met 4450; RO 53 met f. 2090 en 1 Deensche «otter E 329 met f. 800. Blnne van de harlngvlssoherljKW 14 Jet 18 en KW 167 met 18'/= last. Deze «angsten werden overgeladen naar Kat- H)k. VLAARDINGEN, 9 September. Maatjes jong f. 15,1016,10; idem gew. n,50—8,20; Volle Zuid f. 10.50—12; Hom- m "uitziek f. 10,10—10,60; IJle f. 7,70-7,90: Hedenmorgen geen aanvoer. Te Sche llingen waren vanmorgen drie schepen •Innen met 67 last. Een interessante expositie. Voor de offlcleele opening van de ten toonstelling, die jaarlijks door de Dames kroniek in den Dierentuin te Den Haag georganiseerd wordt, werd de pers heden ochtend in de gelegenheid gesteld de ten toonstelling te bezichtigen. - De opzet is geheel gewijzigd. De bloe men vormen dit jaar de kern van de ten toonstelling, welke smaakvol is ingericht. „Unox" liet als attractie de nieuwste vinding, doorzichtbaar en onzichtbaar makende stralen zien, welke de meest verrassende resultaten ooleverden. De particuliere Uizendingen waren dermate groot, dat een gedeelte er van niet kon worden geplaatst. De aandacht trekt o.m. een fraaie in zending handwerken. De geheele tentoonstelling, die met veel zorg in elkaar is gezet, doet gezellig aan. HAZARDSPEL TE IJMUIDEN. Bij de gisteren ln IJmuiden gehouden harddraverij is de politie opgetreden tegen de bookmakers, die in grooten ge tale op de baan aanwezig waren. Vijf per sonen, dié gelegenheid gaven tot hazard spel. werden langs de baan aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Vervolgens werd een inval gedaan in een café aan de Wijk aan Zeescheweg, waar een bookmaker onder het oog van den caféhouder gelegenheid gaf tot deelneming aan 't mijn- en dijn- spel. Ondanks de 'voorzorgsmaatregelen, welke genomen waren om een overval te beletten, slaagde een rijksveldwachter er in, ongemerkt tussohen de bezoekers te komen. Hij kon een aantal gokkers op heeterdaad betrappen. Een groote som gelds werd in beslag genomen, terwijl de bankhouder N. uit Scheveningen en later ook de caféhouder B. werden gearresteerd. De Volkenbondsraad bijeen. -CHRISTELIJK COMITÉ VOOR WERKLOOZENZORG Door ren een Een gezellige uitgang. bovengenoemd Comité was giste- boottocht voor de werkloozen. den Chr. Besturenbond, DE TOESTAND VAN MINISTER VAN BOEYEN. Minister van Boeyen heeft een rustigen naoht gehad en de toestand is alleszins bevredigend. DE UIT SJANGHAI GEËVACUfeERDE NEDERLANDSCHE ONDERDANEN. Uit Batavia wordt gemeld: De „Tjisaroea" van de JaVa-China-Japan Jijn wordt met 177 Nederlandsche onder danen uit Sjanghai aan boord op 14 dezer in Tandjong Priok verwacht. De autoriteiten treffen maatregelen voor een zoo vlot mogelijke ontvangst en onder brenging van de vluchtelingen enz. DE PROEVEN MET STROOMLIJN- LOCOMOTIEVEN. ""EIGENDE STAKING IN KUIPERS- HARINGPAKKERSBEDRIJF TE VLAARDINGEN. Organisaties stellen ultimatum. EN de I Men bericht ons van de zijde van J* samenwerkende bonden, welke de on- 'fr"andelingen voeren met de werkgevers jhet kuipers- en haringpakkersbedrijf te Wdingen, dat het niet mogelijk schijnt LaJn, dat langs den weg van onderhan- ""«gen een bevredigend resultaat voor de Tien pet. kolenbesparing en grootere snelheid. (Van onzen spoorwegmedewerker). Naar wij vernemen blijven de stroomlijn- locomotieven aan de verwachtingen beant woorden. Voordat de resultaten van de eerste loco motief gunstig waren geweest, wordt nu een proef met zes andere locomotieven geno men. Alle zes zijn echter nog niet op de baan ,daar geleidelijk het uiterlijk van deze proefmachines wordt veranderd. Wellicht zal men vragen: „waarom nog een proef met nog zes andere locomotieven als de eerste reeds zulke voordeelen opleverde?" Dit Jcomt omdat de resultaten van twee locomotieven van hetzelfde type wel 10°/o uit elkaar kunnen liggen, zoodat men het gemiddelde moet berekenen, Kolenbespa ring is wel het hoofddoel van de verande ring der Jumbo's en volgens de nu bekend zijnde cijfers verloopen de proeven uitste kend, daar niet alleen 10°/. kolenbesparing verkregen werd, maar de snelheid tot 120 K.M. opgevoerd kan worden. Als de proet met de zes veranderde locomotieven is af- geloopen en de uitkomsten die zeer gun stig lijken worden bevestigd, zullen alle groote locomotieven d.i. ongeveer 150 stuks ln stroomlijn worden omgebouwd. in dit bedrijf werkzame arbeiders zal wor den bereikt. Nadat de werkgevers elke verbetering hadden afgewezen, hebben, na gehouden vergaderingen met hun leden, de besturen op 27 Augustus ln een brief de werkgevers nogmaals gewezen op den ernst dezer zaak en - hun verzocht een andere beslissing te nêrhen. "v "Hierop hebben de werkgevers op 2 Sep tember den besturen medegedeeld, dat door een druk bezochte vergadering het besluit •was genomen, dit door het bestuur ingeno men standpunt te moeten handhaven en nfeVkan worden tegemoet gekomen aan de door-de organisaties gestelde verlangens. Op Woensdag 8 September is dit ant woord van de werkgevers door de besturen van de samenwerkende organisaties in druk bezochte ledenvergaderingen behan deld. De aanwezigen waren over dit door de werkgevers ingenomen starre stand punt zeer ontstemd en hebben den bestu ren opgedragen den werkgevers mede "te deelen, dat met dit antwoord geen genoe gen kan worden genomen. Er is besloten de werkgevers mede te deelen, dat, mochten aangesloten bij georganiseerd. Ruim 380 personen vulden de prachtige salonboot „Prinses Juliana" toen precies 7 uur de touwen werden los gemaakt en onder de vroolijke muziek van de Leidsche Chr. Harmonle-Vereeniging 't gezelschap het „ruime sop"" koos. Al was er jammer genoeg geen zon, dit deed aan de stemming geen afbreuk en omstreeks half elf werd Amsterdam be reikt na 'n prachtigen tocht over de West einder-plassen en langs Schiphol, waar juist enkele groote toestellen het lucht ruim ingingen. Velen waren blij de beenen eens -te kun nen strekken en onder geleide van een, die ln Amsterdam bekend was, werd te voet naar „Artia" egtogen. Dat viel voor veten niet mee, want van de boot naar Artis is een fiksche wande ling. Dankbaar maakten dan ook velen gebruik van de bankjes die de dierentuin voor de bezoekers heeft neergezet om wat uit te rusten en de boterham te gebruiken. Met belangstelling- werden de verschil lende dieren en ook de prachtig aange legde tuin bezichtigd en na enkele uren was het weder tijd om de boot op te zoe ken. - Ondertusschen waishet gaan regenen. Was 's morgens het dek van de boot een begeerenswaardige plaats, nu haastten velen zich om spoedig aan boord te zijn ten einde in de verschillende kajuiten een "goed'onderkomen te db'ékeh. Het viel ech ter nog al mede; de rnhzlek wist' er de stemming in te houderi, In de kajuit werd de. tijcj gekort, met gezamenlijk zingen en l"iet geven van voordrachten., waarvan eeh de speciale aandacht van de aanwezigen had, omdat daaraan een fraaie prijs verbonden was. Jammer genoeg, kon niemand voor den prijs in aanmerking komen omdat het na zingen van het liedje wel eénige routine vereischte en niemand daartoe in staat bleek. Dat ook enkele debutantjes van Jacob Hamel hun best deden, behoeft geen betoog! Zoo werd omstreeks half negen de Sleu telstad weder bereikt en onder het afste ken van eenige Bengaalsche fakkels ge land. Het was een gezellige dag en dankbaar verlieten allen de boot. Het comité was door vriendelijke giften van de aangesloten organisaties en van enkele particulieren in staat gesteld dezen heerlijken dag aan onze werklooze vrien den aan te bieden. Aan die allen vriendelijk dank onder de verzekering dat zij er toe hebben bijge dragen een enkel zonnestraaltje te heb ben doen doorbreken in hun somber be staan. UIT NED. OOST-INDIE. Maandag openingszitting van de assemblee. De Volkenbondsraad is om elf uur vanochtend in geheime zitting bijeengekO' men. Op grond van de reglementen presi deerde Negrin (Spanje) als opvolger van Quevedo' Ecuador i. Negrin zal Maandag de openingszitting van de assemblee presideeren en de ope ningsrede houden in afwachting van de zeer waarschijnlijke verkiezing van den Aga Khan tot president. De geheime zitting was gewijd aan de vaststelling van de agenda. Aangezien geen enkele gedelegeerde prioriteit had verzocht voor de Spaansche kwestie zal dit vraag stuk waarschijnlijk midden der volgende week voor den raad komen. Dan zullen ook de eerste resultaten over de conferentie van Nyon bekend zijn De raad is uiteen gegaan tot Dinsdagmiddag vijf uur. In die zitting zal Eden een verklaring afleggen over den toestand in Palestina VLIEGONGEVAL. Bij de vandaag in Engeland begonnen vliegwedstrijden om den Kings Cup. welke gaat over een afstand van 786 mijl, zijn twee inzittenden van een Miles Falcon toe stel om het leven gekomen. De „Van Heutsz" vlot gebracht. is Uit Hongkong vernam de directie van de Kon. Paketvaart maatschappij, dat het hedennacht gelukt is de „Van Heutsz" met eigen middelen vlot te brengen. In afwach ting van de opname in het dok, is het schip ten anker gegaan. De voorbereidende reparatiewerkzaamheden worden voort gezet. DÉFILÉ VAN DE DUITSCHE POLITIE. Vanochtend is te Neurenberg de Duit- sche politie in haar nieuwe parade-uniform opgemarcheerd naar de Deutschherrnwiese, waar tal van gasten, o.m. politie-officieren uit Polen, Italië, China en Japan aanwezig waren. De rijkslelders der S.S. en chef der Duit- sche politie, Himmler, heeft in een toe spraak de gelofte van trouw aan den Fuehrer afgelegd. Deze dankte en ver richtte vervolgens de wijding van 23 nieuwe vlaggen. Vervolgens defileerden de afdeellngen der Duitsche politie uit alle gouwen voor Hitier, die van den Deutschen Hof uit, de troepen gadesloeg. NOGMAALS PHYTOLACCA AMERICANA. De heer Mater schrijft ons: Tot mijn verwondering las ik dat ze U als Hollandsche naam van de Phytolacca Americana die van de Japansche Wijnbes hebt gegeven. Dit is absoluut onjuist, beide planten staan hemelbreed van elkaar verwijderd en hebben in geen enkel opzicht verwantschap met elkaar. De Japansche Wijnbes, Rubus phoenieo- lasius, behoort tot de familie der Rosaceae waartoe ook de framboos, de braam, de aardbei en dergelijke planten behooren. Deze bezitten geen samengestelde besvruch ten, doch hier heeft men met een tros- vrucht te doen waarbij iedere vrucht ge heel op zich zelf aan de tros vereenigd zit. De familie der Rosaceae bestaat uit hon derden verschillende geslachten, die op hun: beurt weer in zeer vele honderden soorten en variëteiten worden verdeeld. De vruchten van de Japansche Wijnbes' zijn niet purperrood, doch oranjerood ge kleurd en komen de heerlijke z.g.n. Rljns- burgsche. kleine aardbeien in dit opzicht zeer nabij. De Phytolacca Americana is een vaste of z.g.n. overblijvende plant die in het najaar -afsterft en waarvan de wortelstok in den grond overwinterd. De Rubus phoenlcolasius (Jap. Wtjnbes) is evenals de braam een heesteraehtig ge was, in dit geval een klimplant, evenals de - z.g.n. Logan berrie's een braamsoort die wel viermaal zoo groot wordt; als onze gewone duinbramen. Men kan ze ook gewoon langs den grond laten kruipen: doch gewoonlijk zijn de takken wel zoo stevig dat deze- al leen sierlijk overbuigen en met haar zeer in het oog loopende. mooie oranjeroode ge kleurde vruchttrossen een buitengewoon mooi effect geven. De familie der Phytolaccaceae is zeer klein, waarschijnlijk niet meer dan 25-tal soorten vertegenwoordigend. NAAR BOVEN-DIGOEL VERBANNEN. BUITENZORG, 10 September. (Aneta/ A.N.P.) Aan acht leden van de Partai Republiek Indonesia is in het belang van de openbare rust en orde Boven-Digoel tot verblijfplaats aangewezen. De besprekingen te Nyon. Uit de voorbereidende besprekingen, welke zoowel gisteren te Parijs als vanoch tend tüsschen de vertegenwoordigers der negen mogendheden; die heden te Nyon zullen bijeenkomen, zijn gehouden, blijkt, dat de werkzaamheden der Middellancische Zee-confetentie zeer -zullen worden be spoedigd. Reeds vanavond zal de confe rentie, na het welkomstwoord, en de benoe ming van den president, technische com missies samenstellen om de te Londen en Parijs uitgewerkte teksten te voltooien. Men verwacht, dat na de eerste bijeen komst der conferentie deze Qntwerp-over- eenkomsten zullen kunnen worden voorge legd aan de belanghebbende regeeringen. De regeeringen van Duitschland en Italië zullen onverwijld van de beraadslagingen der conferentie op de hoogte worden ge houden. AMSTERDAM, 10 Sept. Terwijl de b-ndel op de Amsterdamsche fecterbeurs beden van beperkte afme tingen blref was de stemming ongeanl- meerri. De berichten omtrent den politie- "en toestand maakten een minder pretti- gen indruk en onwillekeurig werd 't beurs- .•ent'ment "hierdoor beinvloed. Wat de Amerikaansche fondsen betreft, zoo waren d e aanvankeliik. rekening houdende met de koersen in New York goed prijshoudend, want zelfs na de rijzing die zich in Wail- street bad voltrokken, werden verschillen de specialiteiten nog iets boven pariteit af gedaan. Later op den middag echter kwa men de verkoopers in de meerderheid en werd een benedenwaartsche richting ge volgd. Tenslotte verschilden de koersen maar weinig bij die van gisteren. Ook op de locale afdeelingen ondervond men den invloed van de politieke spanning. Weliswaar was van zenuwachtigheid niets te bespeuren, doch de kooplust verminder de zienderoogen. Bij de opening bewogen Koninklijken zich op ongeveer het slotpeil van gisteren, doch geleidelijk aan viel 'n koersafbrokke- ling waar te nemen. Op de afdeellng der Industrieelen liepen de Phiiips-aandeelen onder beurstijd eenige procenten naar be neden, maar ook dit hield verband met de algemeene beurstendenz. Aku's en Uni levers waren niet veel veranderd, doch nauwelijks prijshoudend. In Rubber-aandeelen ging niet veel om. Amsterdam Rubber gaven echter vooral bij de opening eenige beweging te aanschou wen en waren daarbij goed prijshoudend, doch het duurde niet lang of het aanbod kreeg de overhand, zoodat een beneden waartsche richting werd gevolgd. De min der courante soorten werden op eenigs- zins onregelmatige wijze genoteerd. De affaire in Tabakken had niets te betee- kenen. Enkele Sumatra-aandeelen kwamen een kleinigheid lager te liggen. Op de Sui- kerafdeeling waren het vrijwel voorna melijk H.V.A.'s. die teekenen van aanwezig heid gaven en die zich onder beurstijd niet geheel konden handhaven. De belangstel ling voor Scheepvaartpapieren was sterk ingekrompen en daarbij liepen de koersen tijdens de midadguren langzaam aan iets naar beneden. De beleggingsmarkt had een kalm voor komen. De Nederlandsche staatspapieren waren zoo goed als onveranderd. Van de bultenlandsche fondsen waren de obliga-, ties uit de Youngleening zonder ketting verklaring lager. De Fransche fondsen ver keerden opnieuw in reactie, in verband met de zwakke stemming voor den Franschen franc. STAKING VAN NOORSCHE SCHEEPS BEMANNING. De Noorsche tankboot .John Knudsen" heeft gisteravond niet kunnen uitvaren uit w umcii, mwwu San Pedro in Californië, als gevolg van een de werkgevers niet bereid worden gevon- staking met gekruiste armen der uit 25 kop- den vóór 18 September aan de door arbei ders gest,elde verlangens tegemoet te komen op 2b September de arjeèl'd op dè bestaande voorwaarden niét wordt h'érvait. WISSELKOERSEN Londen 8.99 1/4 (8.98 1/4); Berlijn 73.— (72.83) Parijs 6.47 (6.73'/i)Brussel 30.62>/i 30.60); Zwitserland 41.80 (40.69l/j)Ko penhagen 40.15 40.12'/t); Stockholm 46.37'/i (46.35); Oslo 45.20 (45.17 1/2); New York 1.8115/16 (1.819/16); Praag 6.33 (6.33); Oostenr. Bankpapier 33.30; Lire 8.— Pro- "•ngatie 'h; Part. disc. 1/8; Daggeld 1/4. BI Registermarken 40 3/4, Crediet Sperrmar- pen bestaande bemanning, welke weigerde ,en 15 1/4. Effeetensperrmarken 15 1/4 naar het Verre Oosten te vertrekken we- ïeismarken 53'/i, Bankpapier 42. gens de vijandelijkheden tusschen China en i Tusschen haaltjes zijn de koersen van Japan. gisteren. WAilKï fe. BiinciinK^ LEIDEN, 10 Sept. Ter veemarkt aange voerd 406 runderen, 204 kalveren, 1175 schapen, 665 varkens. 22 stieren, f. 180 300, schoon gewicht 6268, stil. 130 kalf- en melkkoeien, f.170290, lui. 112 Vare koeien e,a„ f135190, lui. 142 Vette koeien f. 180295, schoon gewicht 5880, tam. 68 Graskalveren, f. 2465, stil. 27 Vette kal veren, f. 40100, schoon gewicht 62—96, stroef. 109 Nuchtere kalveren, f. 8-14, ma tig. 150 Vette schapen, f. 2535. goed. Vette lammeren, f. 1822, goed. Weideschapen, f. 2028, z. m. 211 Mestvarkens. f. 2344, m. 416 Biggen, f. 1620, m. 11 Veulens, f. 75160, tamelijk. 24 Bokken en geiten f. 28, m. 38 Zeugen, f. 7095, z. m. Aan de kaasmarkt werden heden aange voerd 92 partijen, waarvan 71 partijen Goudsche en 21 partijen Leidsche. Prijs: Goudsche le soort f. 2728, 2de soort f. 25 —26; Leidsche le soort f.2526. 2e soort f. 24 per 50 KG. Handel matig. BODEGRAVEN, 9 Sept. Aanvoer 7669 kippeneieren: Wit 4,604,80; bruin 4,70— 4.80; Eendeneieren 4—4.20; Kuikeneieren 3.30—3.60. BOSKOOP, 9 Sept. - Boskoopsche Bloe menveiling. Rozen per bos: Pechtold 2429 ct.; Wendland 2326 ct.; Claudius Pernet 1015 ct.; Briarclif 2128 ct.; Butterfly 12—16 ct.: Steward 1319 ct.; Wilh. Kor- des 2129 ct.; Jules Bouché 15 ct.; Rosa- landia 12—26 ct.; Florex 2730 ct.: Ju liana 14 ct.; Chas. P. Kilham 1017 ct.; Edith Helen 1420 ct.; August Noack 12 14 ct Else Poulsen 2330 ct.; Gloria Mundi 1829 ct.; Ellen Poulsen 1214 ct.; Paul Grampel 2030 ct.; Rosa Mundi 24 42 ct.: Mevr. v. Straaten v. Nes 1216 ct.; Ingar Ohlson 1518 ct.; Queen Mary 14 ct.; Vierlanden 1822 ct. Diversen per bos: Chrysanthen, gr.-bloe- mig, 6080 ct.; idem tros 4050 cent; Dahlia's 6 ct.; Anjers 9 ct.; Physalis-Fran- cetti 710 ct.: Clematis Durandi 16-22 ct.; idem Prins 70110 ct. HOOFDDORP, 9 September. Rogge per 100 KG. f. 7.30—7.60; Chevalier Gerst f. 7.20—7.60; Wintergerst f. 7.207.50; Ha ver f 66.60; Duiveboonen f.99.50: Paar- deboonen f. 7.50—8.25: Groene Erwten f. 7.50—9.75; Vale Erwten f. 1316, Gele Mosterd f.1517; Kanariezaad f.1214; Karwijzaad f.2223; Blauwmaanzaad f.29 —30; Koolzaad f. 12—13. NIEUWKOOP, 9 Sept. Aanvoer 3467 kip eieren. Prijs 4.254.90 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 9 Sept. Aanvoer kipeieren 1219 stuks, prijs f.44.65 per 100: eend eieren 100 stuks. f. 3.55 per 100. NOORDWIJKERHOUT. 9 Sept.. Stok- heerenb. z. dr. 0.651.25; rentegevers 1 1.40; enkele heerenb. z. dr. 1.201.40; en kele heerenb. m. dr. 0.661.05; snijboonen 0,451,60; dublj. heerenboonen 0,400.90. RIJNZATERWOUDE. 9 Sept. Aangevoerd 600 klpeieren 4 005.00, eendeieren 3 00 per 100 stuks. RIJPWETERING, 9 Sept. Aanvoer: 2885 eieren. Prijs kippeneieren 4.404.90; hen- neneieren 2.103.20: eendeneieren 3.50 per 100; 4 kippen, prijs 0.440.60 per stuk; 5 hanen 0.240.80 per stuk; 14 konijnen 0.24 1 05 per stuk; 3 duiven 0.15 per stuk; kaas 0.36—0.50 per K.G. STOMPWIJK, 9 Sept. 3543 Kipeieren 4.50 —5.15; Heneieren 3.05—3.35; Eendeieren 3.403.70 per 100 stuks. VEUR, Vrije veiling, 9 Sept. 6817 Kip- eieren 3.405.10 per 100 stuks. VEUR, 9 Sept. Aangevoerd 19643 kipeieren 4 75—5.25 400 heneieren 3.25—3 85, 364 eendeieren 2.503.05 4 ganzeneieren 0.05. 912 kippen 0 251 00. 11 eenden 0.50. 91 konijnen 0.201.50. 70 duiven 0 050.17, VOORHOUT. 9 September. Konijnen (halfwas) f. 0.250.80; volwassen f.1 1.25; Raskonijnen f. 1 60. Alles per stuk. ZEVENHOVEN, 9 Sept. Aanvoer 1361 eieren. Kipeieren f. 3.904.55 per 100; ba nanen f. 0.20 per 5 stuks; peren f. 0.15 per KG. ZOETERMEER, 9 Sept. Aanvoer (000 stuks. Prijs kippeneieren 4.355.40, een deneieren 4.203.85; kalkoeneleren 6.50 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3