LEIDSCH timw - Vierde Blad Vrijdag 10 September 1937 H 18 JU. .Mil SPORT DAMMEN VOETBAL. Leidsche Voetbalbond Inzet van de competitie 1937'3S. Nauwelijks zijn de laatste competitiewedft strijden van het vorig seizoen gespeeld en ook de laatste beslissingen voor kampioen schap of degradatie gevallen, of de compe- titieleider van den L.V.B. heeft zijn pro gramma's voor den inzet van t nieuwe sei zoen reeds gereed. De L.V.B. komt ditmaal een week vroeger dan vorige jaren de aan dacht vragen voor de eerste reeks wedstrij den, een programma voor Zaterdag en Zon dagcompetitie van totaal 55 wedstrijden, over 16 afdeelingen verdeeld. In de eerste klasse van de Zondagcom petitie zullen wij het eerste elftal van Rouwkoop missen .dat als kampioen van den L.VB. zijn intrede in de 4e klasse van den K.N.V.B. heeft gedaan. Slechts één nieuwe vereeniging treffen wij in deze eerste programma's aan en wel C.N.V., dat zooals het programma ver meldt. haar terrein heeft aan den Leeweg bij de Vlashoven te Noordwijkerhout. Vijf en vijftig maal twee en twintig spe lers staan morgen en Zondag met hun scheidsrechters en officials gereed om mede het competitierad aan het draaien te bren gen, voor de meer dan duizend L.V.B.-wed strijden die met hun vele verrassingen ln dit seizoen te wachten staan. Met belangstelling zien wij in de eerste wedstrijden de verrichtingen der diverse elftallen tegemoet en we besluiten deze eerste inleiding met den wensch dat deze verrichtingen zich in het bijzonder zullen kenmerken door eerlijken sportleven strijd terwijl we hopen dat de weersgesteldheid van dien aard moge zijn. dat ze de com petitie een gunstiger en geregelder verloop dan in het vorig seizoen zal brengen. Het programma voor morgen luidt: lste Klasse: SCO. 1Noordwijk 1, 3'/i u., v. d. Blom: Katwijk 1LRC 1, 3'/t uur, Van Leeuwen: Rijnsb. B. 1Ter Leede 1, 31/: u., v. d. Nat. 2de Klasse A: LRC 2Quick B. 2, 3Vj u., v. d. Burg; F. PactaWeter. B. 1, 3'/! uur, P. Boom. 2de Klasse B: Quick B. 3Katwijk 2, 3'/i uur. v. d. Stelt; SLF 2Noordwijk 3. 3Vi u., v. Es; MSV 1SCO 2. 3'/s uur. Neyenhuys. 3de Klasse: Ons Clubje 2Quick B. 4. 3>/: uur. Visser; Weter. B. 2Rijnsb. B. 3, 31'; uur, Pijnacker: CNV 1SCO 3, 3'.: uur, v. d. Velden; LDT SWoubrugge 2, 3'/i u., Nieuwenhuis. 4de Klasse: Quick B. 5MSV 2. 3V« uur, (bijterrein) Klink; Ter Leede 3Ons Clubje 3, 4 uur, Scheffer. Adspiranten: Katwijk—Quick B„ 4u.. (bijterreini v. Tuyl; Noordwijk (a)Rijns- burgsche B„ 2uur, v. Bohemen; Ter LeedeCNV., 2>/j uur, v. d. Hoogt. Voor de Zondagcompetitie luidt het pro gram als volgt: lste Klasse: DSO 2Alphen 3, 2 uur, Teske; LDTS 1LDWS 2, 2 uur. Le Maïtre; Zuiderkw. 1LFC 3, 2. uur, A. Hillebrand. 2de Klasse A: Alphen 4UVS 4, 2 uur, (bijterrein) Koppeschaar: Alphia 3DVS 2, li1/- uur (bijterrein) P. Rietkerkep; ASC 3LDWS 3. 11 uur. iKempenaerstr.). Hogenes; Lugd. 4LFC 4, 2 uur. (2de ter rein) De Wissel: Rouwkoop 2Rooden- burg 2, 2 uur, Schrama. 2de Klasse B: TONA 2—Beresteijn 1, 2 uur. Beurze; Zuiderkw. 2Leidsche B. 2, 10 uur, v. d. Lucht; DVS 3Lugd. 5, 12 u., Stavleu; Morschkw. 1Sportman 2, 12 u., HoogervorSt. 3de Klasse A: LDTS 2—ASC 4. 10 uur. J. Rietkerken; Lugd. 6LFC 5, 10 uur, (3e terrein) v. d. Pompe; TONA 3Rouwkoop 3, 10 uur, v. Deursen; Roodenburg 3 Sportman 3, 12 uur, Derogee. 3de Klasse B: DSO 3Alphen 5, 12 uur, P. Hillebrand; UVS 7Lugd. 7, 12 uur, (gr. bijterrein) Ju Leidsche B. 3Sportman 4, 11 uur, v. Tongeren; LDWS 4Zuiderkw. 3, 2 uur, Honsbéek. 4de Klasse A: Beresteijn 2ASC 6, 11 u., D. Boom: Lugd. 8DSO 4, 2 uur, (3de terrein) Caspers; DVS 4LDTS 3. 10 uur, Wamaar; Roodenburg 4LDWS 5, 10 u., v. d. Lelie; Rouwkoop 4UVS 8, ll'/t u., v. d. Berg. 4de Klasse B: ASC 7—LFC 6, 10 uur, (2e terrein) v. d. Water; LDWS 6Sportman 5, 10 uur,, Noteboom; UVS 9Zuiderkw. 4, 10 uur, (gr. bijterrein) De Vogel. Adspiranten A: Alphen (a)UVS (a), 12 uur (bijterrein) Maaskant; Lugd. (a)— 'Rouwkoop. 12 u„ (3de terrein) v. d. Pompe; CVS (ai—Sportman (a). 12 uur. (kl. bij terrein) De Vrind. Adspiranten B: ASCLugd. tb), 12 uur, (2e terrein), v. Dam: TONARoodenburg, 12 uur, Blijleven; Zuiderkw.UVS (d), 12 uur, v. d. Lucht. Adspiranten C: LDTSLFC, 12 uur, J. Rietkerken; LDWSMorschkw.. 12 uur. Verwoerd: UVS (e)Sportman (to), 10 u., (kl. bijterrein) Ju. A. S. C.Lugdunum. De eerste competitie-wedstrijd. Op het A.S.C. terrein aan de De Kem- penaerstraat te Oegstgeest spelen A.S.C. I en Lugdunum I Zondagmiddag hun eersten competitie-wedstrijd. Deze ontmoeting was aanvankelijk vastgesteld op 3 October, dooh de clubs hebben toestemming gekre gen reeds a.s. Zondag tegen elkaar te spe len teneinde op 3 October vrijaf te hebben. De opstelling der ploegen is als volgt: A.S.S.: doel: Freyser; achter: Schone- veld en Zwanenburg; midden: Abelman, Boezeman en Ten Cate: voor: De la Bije, Dolmans. Mooten. Prevo en B. van Leeuwen. Lugdunum I: doel: D. v. d. Berg; achter: J van Berkel en H. Gans; midden: I. Rey- ken, J. Pauw en G. Gressie: voor: P. Ver mond, A. v. d. Heyden. P. de Lange, B. v. d. Mark en P. van Berkel. Om 12 uur wordt op het Lugdunumveld de wedstrijd Lugdunum IIA.S.C. H ge speeld. Hiervoor zijn de elftallen als volgt samengesteld Lugdunum II: doel: J. Koet; achter: G. v. d. Reyden en B. Dool: midden: G. v. d. Linde, P. Mooten en M. Stokkermans; voor: P. Breedeveld, M. Bronsgeest. W. Koolloos, J. van Weerlee en H. de Roo. A.S.C. II: doel: Pranger; achter: Abra hams en Meiman; midden: Keyzer, Van Nierop en Kwee; voor: Aniba, van der Meer, van Duin, Kok en van Duuren. ALPHEN VETERANEN—LEIDSCH VETERANEN ELFTAL. Zaterdagmiddag te 4 uur speelt het Al phen Veteranen-elftal thuis tegen een Leidsche Veteranen-ploeg. UIT BOSKOOP. DE „KWESTIE-ROERMOND" Een nieuw bestuur gekozen. Gisteravond is in hotel Crones te Roer mond een vergadering gehouden over de kwestie Roermond. De K.N.V.B. had het bestuur van de voet balclub „Roermond" verzocht alle manda ten neer te leggen in verband met onregel matigheden, welke er ten aanzien van de amateurs'oepalingen zijn verricht. Gisteravond nu is er onder leiding van den heer D. Spaan, bestuurslid van den K.N.V.B., en voorzitter van afdeeling 4 en in aanwezigheid van o.a, de hecren Lotsy en Versteegh (deze laatste als gedelegeer de van den K.N.V.B.). een vergadering ge houden met het doel, een nieuw bestuur te kiezen. Dé» heer Lotsy hield een krachtig .pJgiT dooi voor de eenheid ln de vereeniging Roermond en wees er op, dat de bond deze kwestie zoo soepel mogelijk behandeld heeft. Hij drong er op aan, het verleden te vergeten en met een schoone lei de toe komst te beginnen. Tot voorzitter van „Roermond" werd ge kozen de heer P. Vérsteegh, directeur van de Limburgsche tramweg maatschappij en gedelegeerde van den K.N.V.B. De heer Versteegh heeft verklaard zijn benoeming tijdelijk te aanvaarden. Voorts worden er neg zes nieuwe bestuursleden gekozen, waarna de heer Spaan onder opwekking tot eendrachtige samenwerking, de vergade ring sloot. Voor de competitie van den Goudschen Bond speelt Boek. Boys rt Zondag thuis tegen Voorwaarts I en Bosk Boys in tegen GS.V. n. O.S.V. I—ALPHEN L Alphen speelt Zondag als laatsten oefen wedstrijd voor de competitie te Oostzaan tegen de tweede klasser O.S.V. Het elftal ls eenlgszlns gewijzigd, waardoor Broer de spilplaats inneemt. Het ziet er volgt uit: Doel: v. Vliet; achter: v. d. Woensel en Hesseling; midden: Goedhart, Broer en Brunee; voor: Vriesekoop, v. Leeuwen, de Witte, Mulder m en Bezemer. m De Alphenreserves spelen eveneens te Oostzaan en wel tegen de reserves van O.S.V. Dit elftal is als volgt samengesteld: Doel: Britsemmer; achter: Veltman en de Graaf: midden: Hogenes, N.N. en van Leeuwen; voor: de Greef, Oosterman, Tul- nenburg, Windhorst en Mulder I. KATWIJK I—L.R.C. L Katwijk I zal morgen tegen L.R.C. I de competitie aanvangen met de volgende op stelling Doed: Verloop: achter: Parlevliet en D. de Best; midden: Krijgsman, L. de Best en J. de Best; voor; v. d. Helden, Zwitser, Verdoes, Meyvogel en Van Duyn. WEDSTRIJDEN NIC. BOYS (NIEUWVEEN) Zondag wordt het 3-jarig bestaan van „Nic. Boys" te Nieuwveen gevierd. Om 1 uur speelt Nic. Boys II tegen Meerburg A (Zoe- termcer en daarna Nic, Boys I tegen Meer burg I. SCHAKEN. EuweCapablanca in 1939. Indien Euwe de revanchematch tegen Aljechin wint. Het A.N.P. seint van de Semmering: De wereldkampioen dr. Euwe en de ex-wereldkampioen Capablanca zijn het eens geworden over de voorwaarde van een match, welke tusscben deze beide spelers in 1939 zal worden ge houden, een matcb, welke alleen door gang zal kunnen vinden, indien dr. Euwe er in slaagt zijn titel met succes in de a.s. revancbematch tegen dr. Aljechin te verdedigen. Deze match tusschen Euwe en Capa blanca heeft een belangrijke voorgeschie denis. Naar men weet, heeft het congres van de F.I.D.E. enkele weken geleden te Stockholm gehouden, als officieel candi- daar voor den wereldtitel den Tsjech Salo Flohr aangewezen. Tijdens de debatten heeft dr. Euwe toen voorgesteld wan neer hij den wedstrijd tegen Aljechin wint voordat hij met Flohr om den titel zou strijden, eerst nog een wedstrijd te spelen tegen Capablanca. Deze wedstrijd zou niet gaan om den titel, ln zooverre echter, dat, wanneer Euwe de match tegen Capablanca zou verliezen, hij zich bereid verklaarde zich voor Flohr terug te trekken, om dan in 1940 een wedstrijd van Flohr tegen Ca pablanca mogelijk te maken. Dr. Euwe heeft op de Semmering vol doende gelegenheid gevonden deze aange legenheid met Capablanca te bespreken. In een onderhoud, dat wij met dr. Euwe over deze aangelegenheid hadden, deelde de wereldkampioen ons mede, dat Capa blanca en hij het over de condities eens zijn geworden. Deze condities staan zelfs op papier, doch men wacht eerst den af loop van de revanchematch EuweAlje chin af, alvorens deze overeenkomst met een handteekenlng te bekrachtigen. Hoe veel partijen in de match EuweCapa blanca zullen worden gespeeld, kon dr. Euwe ons nog niet mededeelen. Dertig zijn het er in geen geval. Ook ls nog niet ln beginsel beslist, waar de match zal wor den gespeeld, al ligt er reeds een aanbie ding uit Argentinië gereed. De titel van wereldkampioen staat officieel niet op het spel, doch mocht Capablanca winnen, dan ls het voor iedereen duidelijk, dat de Cu baan daarmede het wereldkampioenschap De estafette „Dwars door Leiden" De samenstelling der ploegen. Morgenmiddag te kwart over drie zal het startschot vallen voor de estafette „Dwars door Leiden", welke dit jaar, gelijk gemeld, een bijzonder aspect hebben zal door hel uecinemen van de H'-sgsche irekvoge's- ploeg. Dat de Residentie-bewoners in de A-klasse winnen zullen lijkt wel zeker, maar van Holland mag toch heftigen tegenstand worden verwacht De overwinning moet tenslotte bevochten worden door een ploeg van tien athleten en als geheel behoeft Holland bij Trekvogels waarlijk niet ver achte- te staan De winnaar in de B-klasse van 't vorig jaar „Lugdunum" komt dit keer uit met 2 ploegen, een aanduiding dat de eerste ploeg van goede sterkte is. Behalve U.V.S., C.G.W en A.S.C. die reeds oude bekenden zijn, komen morgen uit de voetbalver. Rouw koop en de R.K. athl.ver. Docos, die voorde eerste maal deelnemen. Wie van deze ploe gen het eerst door de finish zal komen is een open vraag. Aan spanning zal het ver moedelijk niet ontbreken. De hoofdprijzen zijn zooals bekend; het Leidsch Dagblad wisselschild. voor de eerst aankomende Leidsche vereeniging. de Oranjeboom-wisselbeker voor de eerstaan- aankomende ploeg en een wisselbeker voor de eerste in de B-klasse. De wedstrijdleiding is in handen van den heer D. Willink, vice-voorzitter der K.N.A.U. Scheidsrechter is de heer R. Hoogeveen, redacteur van De Athletiekwereld. Het parcours, dat precies 10 x 400 Meter bedraagt, is als volgt; Start Kastanjekade, dan Heerenstraat, Koninginnelaan, Lamme- schansweg, Korevaarstraat, Steenschuur, Rapenburg O., om de Gijselaarsbank, Ra penburg W., Kaiserstraat, Witte Singel, finish voor het Leidsch Dagblad. De samenstelling der deelnemende ploe gen is: U.V.S.: H. van Bovenen, P. van Hoven, J. de Leeuw, C. Griffioen, H. Lepelaar, W. Fasel. K. van Leeuwen, T. Oosterom, J. Meijer, S. Robbers, res. Dieben. Docos: B. Goddljn, H. Averdieck, C. van Velzen, P. Verdel, A. Brüsche, J. Dubbelaar, A. Gleske, G. Kallenberg, F, Hakkaart, A. van Leeuwen, res. J. G. le Rutte. Lugdunum 1: N. Stokkermans. A. v. d. Heijden, P. van Berkel, H. van Berkel, G. Gressie, P. Koekenbakker, J. W. van der Linde, H. Jansen, D. de Jong, J. F. Breede veld. res. W. Kooloos. Lugdunum 2: W, Kooloos, G. Vis, J. Paalman, P. van Deventer, H. Lepelaar, L. Kramers, W. van Deventer. J. Wurzer, B. Steenbergen, S. Swart, res. I. Vermond. A.S.C.: D. Wurzer, P. van Nierop, S. Bonte, C. Stuijvenberg. Fr. Jutte, G. Prevoo, P. Keijzer, G. Jansen van Mantgem, W. Aniba, J. Abrahams, res. B. van Leeuwen. C.G.W.P. Ligtvoet, J. Hooidonk, D. van Laar. W. de Wit, H. Leek, J. Binsbergen, D. Honders, Fr. Smittenaar, P. Vljlbrlef, J. Westbroek. res. J. Gordijn. De Trekvogels: N. Wernlnk. H. Kalkman, W. Roest, C. Naute, D. Bol, J. Jol, K. Baum- garten. C. Verstcaaten, P. Luder, T. Osen- darp. K. Essenberg (volgorde der ploeg ls nog niet bekend). Holland; J. Deljn, J. Nota, J. de la Bije, M. Deljn, E. van de Water, A. Visser, J. van Nierop, P. van Benten, P. van Dijk, A. ten Cate, res. J. van Bakel. Rouwkoop: J. van Esmond, H. Bekker, J. Brusse, J. Riethoven, J. Mulligen, W. Zoete melk, D. Stikvoort, G. Sluytcr, D, Ypelaan, J. Turino. res. Pieterse. De deelnemers zullen zich verkleeden in café Royal" aan de Douzastraat, waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. Deze wedstrijden zijn zuiver te beschou- den als een demonstratie van het moderne beroepsspei, ln vergelijking met de kracht van de Nederiandsche tennis-oefenmeesters. In dit licht bezien mag reeds de eerste dog, ondanks den starenden regen, ais geslaagd worden beschouwd. Hoe interessant was het bijv., de fris- sche, gedurfde partij van Hemmes tegen Tilden te aanschouwen. Zeker, de Neder lander was tegen den grooten Amerikaan, die nog weinig van zijn kracht heeft inge boet, volkomen kansloos, maar zijn spel opvatting juist tegen den sterkeren speler, getuigde van durf en vastberadenheid. Hij haalde buitengewoon veel en zijn returns waren herhaaldelijk zuiver. Juist tegen het einde van deze ontmoeting be gon het te regenen, waardoor voor velen de aardigheid er af was, hoewel de profs ook nog tijdens den regen geruimen tijd stand hielden, De uitslagen van den eersten dag luiden als volgt: Tilden si. Hemmes 61, 62, 64; Stoef- fen sl. Plaa 7—5, 6—3, 5—7, 6—8, 6—1. De partij NüssleinBurke tegen Ramil- lonPlaa moest door den regen worden uitgesteld tot heden. Alle correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie. Soest- dijkschekade 162. 's Gravenhage. Probleem no. 4001. Zwaxt een schijf op 26 dam op 49. Zwart. 1 3 3 4 5 behaald zou hebben. Capablanca gaat er voorts mee accoord om,, indien hij van Euwe wint, in 1940 een match om den titel tegen Flohr, den officieelen F.I.D.E.- candidaat te spelen. Flohr heeft zich natuurlijk bij dezen gang van zaken moeten neerleggen; dank zij het persoonlijk optreden van dr. Euwe is tenslotte een oplossing gevonden, welke alle partijen heeft kunnen bevredigen, al ls zij verre van ideaal. DE ACHTKAMP IN OOSTENRIJK. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tweede ronde'van den achtkamp in Oostenrijk luiden; RagozinKeres ViFine-Flohr '/i PerovCapablanca Eliskases Reshevsky 0li. De afgebroken partij uit de eerste zonde tusschen Flohr en Keres werd zonder ver der spelen remise gegeven. Reshevsky leidt mpt twee punten uit twee partijen. De partij tusschen Ragozin en Keres werd na veertig zetten remise gegeven. Het was een Engelsche partij, waarin geen van beide spelers voerdeel had weten te verkrijgen. Na 25 zetten eindigde ook de partij tus schen Fine en Flohr in remise. Het was een ffirünfeld-verdediging. Petrov—Capablanca werd na 25 zetten remise, het was een dame-gambiet met Slavische verdediging, De partij tusschen Eliskases en Res hevsky had een zeer merkwaardig verloop. Het was een aangenomen dame-gambiet, waarbij Eliskases uitstekend speelde. Hij veroverde een pion; zijn stelling; werd steeds beter. Doch toen kwamen zoowel Eliskases als Reshevsky in tijdnood. De Oostenrijker deed enkele minder sterke zetten en tenslotte gaf hij zijn dame tegen toren en paard. Bovendien was de stelling van Eliskases toen zeer slecht geworden. Na 41 zetten won Reshevsky. TENNIS. Het prof-tournooi te Scheveningen. Regen op den eersten dag. Op de H.E.T.S.-'oannen te Scheveningen begon gisteren het internationale tournooi voor beroepsspelers, waaraan deelnemen Tilden. Plaa, Stoeffen, Ramillon, Burke en Nüsslein en van Nederiandsche zijde: Hem mes, Waasdorp en J. Goedraad. Wk Wë W* 1^'pip pi jjgl wfo Wt'; Wfa vm.. vm. fm. iip pp Y'//M mi ixm. 4Msl 46 47 48 49 60 Wit. Wit 7 sch. op: 31. 36, 37 41, 42, 47 en 48. Probleem no, 4092. Zwart 11 sch. op: 5, 8. 9. 10, 18. 18. 20. 22, 23 25 en 26 Zwart. Wh 12 sch. op: 27 30 33 34, 35 36, 40, 45, 46. 47. 48 en 50. Probleem no. 4003. Zwart 7 sch. op: 3, 7, 18. 18, 25. 27 en 30. Zwart. 1 3 3 4 6 Wit 7 sch. op: 26, 33, 37, 41. 43. 44 en 45. Stand waarin zwart aan zet is. Problematiek. an den eindstand van probleem no. 3098 is te zien dat de auteur hetzelfde motief van no. 3095 heeft bewerkt. De dammen op 45 en 50 kunnen als zoodanig niet gemist worden. No. 4001, een probleem van van Buuren, uit ongeveer 1860. geeft de bewer king van hetzelfde motief op meer econo mische wijze te zien. In de moderne pro blemen is dit molief menigmaal op fraaie wijze bewerkt. In probleem 3099 zien wil 4 dammen staan op 5 14, 28 en 32, die ale dam geen dienst doen. Plaatst men voor deze dammen schijven dan verandert er niets aan de oplossing, doch de stand laat ook in dit geval te wenschen over. De oplossing is als volgt: W: 24—19. 35x30. 15—10. 47—41. 48—43 3024 4439 Zwart: 14x23. 8x19, 5x14. 46x37. 49x38. 19x30. 33x35 22x31. 31—27, 26x10. 11x22. 22x31. Hierin zien. we een systeem toegepast, af wijkende van de meest gebruikelijke methode. In de meeste problemen ziet dat de auteur zwart dwingt tot slaan en daarbij door een of meer slagen van wit den oorspronkeiiiken stand van zwart open maakt om te kunnen komen tot een win. nende eindslag. In dit probleem laat de auteur wit eerst door het offeren van schij. ven. zonder een schijf van zwart té slaan den luisten stand opbouwen. Een proble mist, die een probleem gaat cons'rueeren werkt doorgaans in omgekeerde richting d.w.z. aan den stand van zwart is reeds te zien ln welke richting de slag vallen moet bijv. no. 4002 van Blonde. In de oplossing van no. 3099 zijn verrassend de twe? witte schijven op 26 en 31 waardoor het zg. plakkertje ontstaat met winnenden eindslag. Een aardig systeem voor liefhebbers om toé te passen en te bewerken met. meer natuur lijke stonden Probleem no. 4000 doet ons de kracht en enkele schijven aan den rand van het bord zien tegenover drie dammen en vier schijven. Deze dammien worden omgewerkt naar 20, 30 en 40 met damslag op 3. Een Jeeraaam probleem voor beginners. Wit: 16—11, 4943. 26—21. 48—42. 36—31, 41—42, Zwart: 2x16, 16x49 3x26, 26x48, 13x36, 36x47, 50—44, 45x34, 35x24, 25x3, 49x40, 48x30, 47x20. (Wordt vervolgd). VOOR ZATERDAG 11 SEPTEMBER Hilversum. 1875 M. Vara-uitzending; 10,0010,20 v.m. en 7,308,00 Vpro 8,00: Gramofoonplaten 10,00: Morgenwijding 10,20: Gram. platen, orgel en radio- tooneel met muziek 12,001,45: Gram. platen 2,00: Filmpraatje 2,15: Gram. platen 3,15: Damles - 3,30: Vara-orkest 4,00: „Hallo, hallo, hier Schiphol", re portage 4,30: Vervolg orkestconcert 5,05: Gram. pl. 5,40: Literaire causerie 6,00: Orgelspel en soliste 6,30: Gram. pl. 7,00: „Filmland" 7,30: „Van ge meente tot kerk" causerie 8,00: Herha ling S.O.S.-berlchten 8,03: Berichten A.N.P., Vara-Varla 8,15: Orgelspel en solist 8,45: Radiotooneel 9,00: Dub- belmannenkwartet „Excelsior" 9,20: Vara-orkest 10,00: Berichten A.N.P 10,05: „Fantasia" - 10.30: Berichten A.N.P. 10,33: Vara-orkest 11,30—12,00: Gram. platen. Hilversum n. 301 M. Kro-ultzending 8.009,15 en 10,00: Gram. platen 11,30: Godsd. halfuur 12,00: Berichten 12,15: Kro-orkest (Om 1.00 Gram. nieten en postduivennieuws) 2,00: Voor de jeugd 2,30: Gram. pl. 3.00: Kinder uur 4,00: Gram. pl. 4,45: Kro-orkest 5,30: Esperantonlcuws 5,45: De Kro- Nachtegaaltjes - 6,20: Journalistiek week overzicht 6,45: Gram. muziek 7,00: Berichten 7,15: „Het fabrieksmeisje en de geestelijke volksgezondheid", causerie - 7,35: Actueele Aetherflitsen 8,00: Be richten A.N.P., mededeelingen 8,15; Overpeinzing met muzikale omlijsting 8,35: De Kro-Melodisten en solist 9,00: Gram. platen 9.15: Cabaret 9.45: Gram. muz. 10,00: De Kro-Melodisten 10,20: Berichten A.N.P. 10,40: Film- praatje 10,55: De Kro-boys en solist 1,3012,00: Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11,05: Orgelspel 11,35: Gram. pl. 12,05: B.B.C.- Northern -Orkest 12,50: Henry Halls Band 1.20: Commodore Grand orkest 2,20: Gramofoonplaten 2,45: Sport- reportage 3,20: B.B.C.-Schotsoh prkest 4,20: Orgelspel 4,50; De Westminster Players 5,20: Joe Loss en zijn band 6.10: Reportage 6,20: Berichten 6,40: Het Reynolds Octet 7,20: Zang '.50. A.B.C-cabaret 8,20: Variété-programma 9.10; Radiotooneel 10,00: Berichten 10.20: Amerikaansch Nieuws 10,35: Het Lyra-kwartet 11,35: Henry Halls Band 11,50: Berichten 12,00—12,20. Vervolg Henry Hall's band. Radio Paris, 1648 M 7,10. 8,20 en 10,35: Gram. pl. 12,20: Derveaux-orkest en zang 2.50: Gram. pl. 3,05: Zang 3,35: Gram. pl. 4,20: Zang 5.20; Ellls-orkest 7,30: Gram. pl. J.«- Zang 8,00: Gramofoonplaten 8,05: Zang 8,50: Omroeporkest en solist 10,su. Gram. pl 11,20-1,20: Pascal-dansorkest. Keulen. 456 M. 6,50: Ferdy Kaulf- mann's orkest - 8,50: Omroeporkest - 12.20: Ostland-orkest 2,35: Gevarieerd concert 3,20: Gram. platen - 4,20: Om- roeporkest, -koor en solisten roeporkest 8,20: Uitzending uit Nurn- berg 10,50—1,20: Otto Kermbachs dansorkest en Waldemar Hass' j™mtet. Brussel. 322 en 4848 M. - 322 M.: 12,20- Gramofoonplaten - 12,50: Omroeporkest 1,30: Salonorkest 1,50: Gram. muz. 2,20: J. Schnyders' orkest 3,20: ora- mofoonpl. - 5,20: Klelnorkest "0- Kamermuziek 7,20: Zang 8,20 Ca baret 9,20: Omroeporkest 10,au- Gram. platen 11,3512,20: Omroep- dansorkest - 484 M.: 12,20: Gram. pl. - 12,50: Salonorkest 1.30: Omroeporkest 1,59: Gram. pl. 2.20: Accordeonmuz. 2.35: Gram. muz. 3.35: J. Schnyders orkest 4,20: Cabaret 5.20: Gram. pL 6,35: Klelnorkest 7,20: Cello-voor dracht 8,20: Gram. pl. 8,50: Sym- phonie-concert uit Bordeaux H.uu- Grain. 'pJ. - U,20-12,20: dit). Deutschlandsender. 1571 M. 8,20. Uit zending uit Nürnberg 10,20: Berichte 10,50: Cello en harp H,20: volgende uitzending 11.3012,35 Parijs: Derde acte van de opera „Die wa* ktire". GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 11 Augustus. 824 lste programma: lederen dag van uur: Avro, Vara, enz, 2de programma: lederen dag van t>— uur: Kro, Ncrv. enz. 3c Programma: 8,00: Keulen JO-j Parijs R, 12.20: Brussel VI. "-f"' Keulen 14.20: Brussel Fr. 16.20. heu len 18.20: London Reg. 19.40. Pah!® R. 20.20: Droitwich 21.10: diver.e 21.20: Rome of div. ,n. 4e Programma. 8.00: Brussel a- diversen 10.35: Droitwich 14.45L° don Reg. 15.20: Droitwich - 18-20. a versen 18.40: Droitwich 20.20; Lond Reg. 22.00: Droitwich - 2.2.20' Lona»' Reg. 23.35: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14