WEK DE GAL IN UW LEVER OP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 10 September 1937 Gemeenteraad Katwijk Oranjefeest te Noordwijkerhout KERK- EN SCHOOLNIEUWS :iN/T IN LITTERU De uitvaart van mevr. de Boer—van Rijk. Stroomleveringscontract met Leiden aangehouden Wijziging der legesgelden. Regen deed niets aan de feestvreugde af De bijzetting te Muiderberg. Om half een werden de deuren, die toe gang gaven tot den Amsterdamschen Schouwburg voor het publiek gesloten. Ge leidelijk vulde de chapelle ardente, zich met hen. die uit de naaste omgeving van de groote doode de laatste eer kwamen brengen Nagenoeg de geheele tooneel- spelerswereld was vertegenwoordigd Van de aanwezigen noemen wil de actrices mevr Theo Mann-Bouwmeester en Marle van Westerhoven en de acteurs Jan Musch, Ko Arnoldi. Jo Stemheim, Hein Harms, de regisseur Defresne, mevr. Charlotte Koehler, Paul Huf, Oscar Toumialre. Voorts waren er verscheidene leden van den Amsterdamschen gemeenteraad. Tegen half twee verschenen de familieleden van mevrouw de Boer-van Rijk, vergezeld van den opperrabbijn Sarlouis Toen allen zich om de kist hadden ge schaard, trad wethouder S. R de Miranda naar voren om te spreken namens het ge meentebestuur van Amsterdam. Namens B. en W., den gemeenteraad en de burgerij dankte sur mevr. de Boer-van Rijk voor al het schoone en edele dat zij geschonken heeft waarvan de herinnering nog heel lang ln ons zal blijven voortleven. Vervolgens legde de heer van Dellen aan den voet van de kist een grooten krans neer namens het Pensioenfonds voor Nederland- sche tooneellsten Een vertegenwoordiger van de klelnkunstenaarsorganlaatie legde getuigenis af van de groote dankbaarheid jegens de overledene van de beoefenaars der kleinkunst, die nimmer tevergeefs een beroep hebben gedaan op mevr. de Boer- van Rijk om op clowntjesdag met de col lectebus de straat op te gaan. Nadat nog een vertegenwoordiger van het filmconcern. dat de film „Op Hoop van Zegen" produceerde, dank had gebracht voor hetgeen mevr. de Boer-van Rijk ge schonken heeft, werden de kransen en bloemstukken naar bulten gedragen. Het was even voor tweeën toen de slip- pendragers hun plaatsen innamen Hiertoe behoorden o.a. de acteurs Sternberg, Wim Paauw. Nieuwenhuis, Ko Arnoldi, Grader en Hein Harms. Onder het zingen van Ps. 91 werd de kist plechtig den schouwburg uitgedragen en in de rouwauto geplaatst, terwijl de opperrabbijn de gebeden uitsprak voor het zieleheil van de overledene. Voorafgegaan door twee auto's met bloe men zette de rouwstoet zich dan in be weging. Een enorme menschenmenlgte stond rijen dik langs de trottoirs geschaard. Dit was nagenoeg langs de geheele route, v.elke de stoet nam, het geval, hoewel deze niet van te voren precies was bekend ge maakt. Voor den Hollandschen Schouwburg werd een oogenblik halt gehouden, teneinde Louis de Vries gelegenheid te geven namens dezen schouwburg persoonlijk een krans aan den bloemschat toe te voegen. Ook voor de Synagoge aan de Llnnaeus- straat werd een oogenblik stilgehouden. Door de Watergraafsmeer, waar eveneens zeer groote belangstelling bestond, vertrok de stoet toen naar Muiderberg Ten gevolge van de zeer groote belang stelling van het publiek, waardoor de rouw- Istoet veel langzamer moest rijden dan aan. vankelijk de bedoeling was, was het Mina kwart voor vieren toen de koets met het stoffelijk overschot van Esther de Boer- van Rijk de Israëlietische begraafplaats te Mui derberg naderde waar reeds vele collega's van dë overiedene doch ook vele anderen belangstellenden den stoet wachtten. In de aula van het reinigingshuls. waar ln het midden de kist werd opgebaard, ver. zameïden de aanwezigen zich, die nauwe lijks allen een plaats konden vinden. Op perrabbijn Sarlouls sprak het gebruikelijke gebed en hield vervolgens een rede naar aanleiding van den tekst: „want Zijn en gelen ontbiedt Hij voor u om u op al uwe wegen te behoeden". Vervolgens werd nog het woord gevoerd door dr. A. van Raalte. Herman Schwab namens alle tooneelspelers, door Jan van Zutphen namens vele arbeidersorganisaties, Wim Paauw namens het eigen gezelschap. De schoonzoon van mevr de Boer-van Rijk de heer H. de Vries Mzn. dankte ln de eerste plaats het gemeentebestuur van Amsterdam en verder allen, die van hun deelneming hadden blijk gegeven. Vervolgens werd de kist uitgedragen. Het was een lange rij van ontroerde vrienden doch ook volslagen onbekenden, die de baar volgde op den langen laats ten weg over den doodenakker. waar ln een verwijderden hoek het graf was gedolven naast het graf van haar lang geleden gestorven echtge noot. Volgens het gebruikelijke ritueel vond de begrafenisplechtigheid plaats en schep ten de aanwezigen het zand op de kist over het graf vtm Kniertje, die onvergetelijk ln de herinnering van het Nederlandsche volk zal blijven voortleven. DE BIJZETTING VAN ADELE SANT)ROCK TE WE ENEN. Belangstelling van duizenden. Op het stille protestantsche kerkhof bi) de Christus-KSrche te Weenen werd onder groote belangstelling het stoffelijk over schot van de te Berlijn overleden Neder landsche tooneelspeelster Adèle Sand rock bijgezet. Haar beide ouders rustten reeds op dit kerkhof, alsmede een tante, die een zuster van haar moeder, geb. Tenhagen, is. Het was Adèles laatste wensch geweest eens aan de zijde van haar ouders in de aarde te mogen rusten en daar 't graf ge heel bezet was, werd nu een nieuwe graf kelder gebouwd. Duizenden belangstellenden hebben de chapelle ardente bezocht gedurende den rouwdienst, die door Pfarrer Rleger geleid werd. Duizenden stonden ook op straat. Onder de bloemstukken bevond zich een enorme krans van het Weensche Burg theater. De kerkdienst en de teraardebestelling werden door den Dultschen gezant von Papen bijgewoond. Vlak voor het begin van de kerkelijke plechtigheid werd een geweldig groote krans van Hitler binnen gedragen. Van Nederlandsche zijde was de consul H Schouten verschenen De predikant wees op de Nederlandsche afkomst van de overleden kunstenares Adèle is steeds NeBerlandssche gebleven. Aan het graf hebben von Papen, de heer Röbbeling de directeur van het Burg theater, waaraan Adèle Sandrock voor on geveer veertig jaar verbonden Is geweest en versohillende anderen het woord ge voerd. Wllhelmina Sandrook zuster van de overledene heeft diep geroerd alle aan wezigen voor hun belangstelling bedankt. De gemeenteraad van Katwijk kwam gis teravond in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heeren van 't Wout en dr. Lod der. De notulen der beide vorige vergade ringen werden onveranderd goedgekeurd. Voorlezing werd gedaan van verschillende mededeellngen en Ingekomen stukken. Vervolgens werden de leden van de ver schillende raadscommissies benoemd. De heer v. d. Zwan sprak voor de stemming de hoop uit, dat men zich thans beter aan de twee Jaar geleden gemaakte afspraak zou houden dan toen ter tijd. Alle altre dende leden werden herkozen, zoodat de samenstelling der commissies geen wijzi ging heeft ondergaan. Het perceel Zeeweg 54 werd wederom voor den tijd van pl.m. 5 jaar a f. 3.50 per week verhuurd aan den heer Joh. Korpelshoek Azn. In de verordening op de heffing en In vordering der hondenbelasting werden zeer ondergeschikte wijzigingen aangebracht. De gewiizlgde verordening werd na eenige op merkingen van de heeren v. d Bent. van Tongeren en Meerburg goedgekeurd. Wijziging legesgelden. B. en W. stelden voor, ln verband met nieuwe voorschriften, de legesgelden tè wijzigen en wel zoo. dat voor elke Inlich ting uit burgerlijken stand of bevolkings register f. 0.25 is verschuldigd. Zijn deze inlichtingen bestemd voor wetenschappe lijk of philantroDlsch doel, dan wel voor openbare instellingen of bedrijven dan wordt 5 cent per inlichting gerekend, bil 100 inlichtingen 4 cent. 3 cent bij 500. 2 cent bij 1000 en 1 cent bij 10.000 inlich tingen. Goedgekeurd. Een voorstel van B. en W om een be drag van f 2000 dat beschikbaar is ge komen door uitloting van obligatie, te be leggen bij de gemeentelijke spaarbank vond aller Instemming. Door den heer M. D. Heidoorn, die met zijn echtgenoote ln het Ned, Herv. gast huis te Katwijk aan Zee woont en die thans geheel zonder inkomsten ls. is ver zocht de wekelijksche bijdrage, die hij van de gemeente ontvangt te brengen van f 2.50 op f. 7.50 Goedgekeurd. De raad besloot zijn medewerking te ver- Ie oen tot het aanschaffen van leermid delen ten behoeve van de Chr. school voor U. L. O. te Katwijk aan Zee. Op een vraag van den heer Schoneveld deelde de voor zitter mede, dat genoemde school thans door 126 leerlingen wordt bezocht logen verleden jaar 83. Het uit te keeren bedrag f. 960.zal uit „onivoorzlen" worden gedekt. De heer v. d. Marei achtte deze uit gave te hoog en drong op grootere zuinig heid van het schoolbestuur aan. De heer van Tongeren, voorzitter der schoolver- eeniging, deelde mede, dat de school steeds zeer zuinig ls beheerd, overigens achtte hij een raadsvergadering niet de geschikte plaats om daarover te dlacussleeren. Besloten werd de verplegrlngskosten van Maarten Ros. die verzorgd wordt in „Meer en Bosch" te Heemstede voor rekening van de gemeente te nemen. Deze kosten die f. 680.per laar bedragen werden tot nu toe door het Rijk betaald. Op haar verzoek werd aan de Coöpera tieve Verbrulksvereeniging „Helpt Elkan der" G A. te Katwijk aan Zee een strook grond aan den Lljdweg afgestaan. In ruil daarvoor ontvangt de gemeente een strook grond aan den zelfden weg en aan de Gast huisstraat. De grond aan de Gasthuisstraat werd voorlooplg voor tien Jaar aan de ver- eenlging in bruikleen afgestaan. Levering electriciteit. De Ingebruikneming van het haringkoel- huls te Katwijk aan Zee (een groot afne mer van electriciteit) is voor B. en W. aan leiding geweest om met de stedelijke licht fabrieken te Lelden ln overleg te treden omtrent wijziging van het loopende con tract. Deze onderhandelingen zijn met suc ces bekroond, aldus het prae-advles. Een nieuwe regeling wordt den raad aangebo den. Uit deze regeling blijkt. dat bij een zelfde stroomafname als tegenwoordig het nieuwe contract voor de gemeente bijna f.7200 per Jaar voordeeliger is dan 't oude Bovendien wordt het aantal speruren tot ongeveer de helft teruggebracht. Dit laat ste ls speciaal van belang voor de aange slotenen die volgens het vastrechttarief betalen. Tenslotte zijn door het nieuwe contract nog eenige andere, voor de ge meente voordeelige, bepalingen opgenomen. Het contract geldt voor 22 jaar. De heer Meerburg wees er op, dat dit contract voorloopig zeer voordeellg ls voor de gemeente, doch bU sterke uitbreiding van het zielental of bij vestiging van en kele industrieën-grootafnemers, dus m. a. w. wanneer de gemeente meer dan een zekere hoeveelheid stroom gaat afnemen, zal dit voordeel in een nacicel re.randeren. De periode van 22 jaar achtte spr. dan ook veel te lang. Verder deelde de heer Meer- Met 'groote opgewektheid ls gisteren te Noordwijkerhout de verjaardag van H.M. de Koningin gevierd. Wel werd de feest vreugde zoo af en toe door een regenbultje verstoord, doch dit vermocht niet veel aan het enthousiasme der feestvierders af te doen. Te negen uur 's morgens trok onder de vroolljke tonen van twee muziek-corpsen een optocht van bestuursleden der Oranje- Vereen. met aan het hoofd de burgemees ter, gevolgd door een stoet schoolkinderen en deelnemers aan de wedstrijden, door het dorp. Daarna werden de prijzen toegekend voor de versierde rijwielen. Enkele waren zeer mooi, vooral de dames-flets, omgetooverd ln het Jacht „Plet Hein". Toen namen de fietswedstrijden een aan vang: eerst voor de Jongens, daarna voor de meisjes. Veertig jongelui bekampten el kaar de fraaie prijzen. Er waren mededin gers, die alle ringen wisten te bemachtigen, waardoor om de prijzen geloot moest wor den. Bijna niemand kwam zonder lintje thuis, want op de flets zijn hier allen in hun element. Tegelijkertijd vond op een terrein achter het dorp het vogelschieten plaats en de Noordwij kerhoutsche schutters deden hun naam alle eer aan! De houten vogel zat stevig ln den top. Af en toe vlogen de spaanders er af doch het duurde uren vóór één der schutters koning werd en de vogel op den grond viel. Op het feestterrein werden volksspelen gehouden: tonknuppelen, fietsen met hin dernissen enz., waarvoor eveneens talrijke prijzen beschikbaar gesteld waren. 's Middags half drie werd begonnen met het hoofdnummer van het programma: versierde auto's. Al wordt de animo met de tilbury's minder, een aardige liefhebberij blijft het zeker. 12 auto's en twintig tilbury's de meeste keurig versierd dongen mee. De auto met den molen erop, waarvan de wie ken met witte bloemen versierd waren, trok ieders belangstelling. De grootste drukte heerschte 's middags op het feestterrein. Alle vermakelijkheden hadden het druk. Na afloop der ringrijderij werd aan de feestcommissie een diner aangeboden, dit maal in Hotel „Gouwenberg". 's Avonds te gen acht uur begaf de feestcommissie zich naar de tribune om de behaalde prijzen uit te deelen. De eere-voorzitter der feestcommissie, burgemeester A. A. C. M. van Iersel hield een toespraak. In de eerste plaats schetste hij de beteekenis van het Oranje-feest, dat hier, dank zij de slechte tijdsomstandig heden, in geen zes Jaar had plaats gehad. Hoewel in het bloemen-dorp de vroegere welvaart nog ver te zoeken ls, worden de perspectieven beter en hoop doet leven Dank werd gebracht aan de feestcommissie, waarvoor geen moeite1 te groot was, aan de beide muziekcorpsen; die zich uitstekend van hun taak kweten en aan de geheele be volking die zoozeer aan „Oranje" gehecht ls. Hierna volgde spontaan het „Wilhelmus" waarna mevrouw van Iersel de prijzen uit deelde. t Op het feestterren werd hierna de pret voortgezet. Tot slot werd een schitterend vuurwerk afgestoken, waarbij geen rechtgeaard Noordwijkerhouter ontbrak. Hieronder volgen de uitslagen der ver schillende wedstrijden: Etalage-wedstrijd, 25 deelnemers: le pr. Bloemen-magazijn v. d. BergSmit; 2e pr. Slagerij Koot; 3e pr. Manufacturen firma P. W. Mens; 4e pr. Slagerij Balk; 5e pr. bakkerij S. van Hensbergen; 6e pr. groente en fruit J. Ultendaal. Ringsteken damesfietsen: le pr. G. War merdam; 2e pr. Anna Warmerdam; 3e pr. Cato Immerzeel; 4e pr. J. Duivenvoorde; 5e pr. Huub Heemskerk; 6e pr. Annle Spruyt: 7e pr. Marle v. d. Klugt; 8e pr. Lena Berg man; 9e pr. Annle v. d. Raadt; 10e pr. Mina Oostdam; Ue pr. Corry Wljnands; 12e pr. Marie Slobbe; 13e pr. Coba Hogervorst. Ringsteken, heerenfletsen: le pr. Nlc. Duivenvoorden; 2e pr. Chris Immerzeel; 3e pr. Henk v. d. Berg; 4e pr. Plet v. d. Berg; 5e pr. Plet Duivenvoorden; 6e pr. C. Berg- man;7e pr. Cor v. d. Berg; 8e pr. B. v. d Bosch. Verslering heerenfietsen: le pr. Nlc. Duf-1 venvoorden; 2e pr. P. v. d. Putten; 3e {if. Theo Oostdam; 4c pr. H. Mulkes. Tonknuppelen, 85 deelnemers (bal ln de ton geen kat). Troostprijs: A. v. d. Zwart. le ton; prijs W. v. d. Linden; troostprij zen A. v. d. Ploeg en A. v. d. Berg. 2e ton: W. Broekhof; troostprijs H. v. d. Voet. 3e ton: prijs P. v. d. Zwart; troostprijs Th Verlaan en M. de Winter. 4e ton: prijs A. v. Kesteren; troostprijs Wout Kapteyn. Vogelschieten: 17 deelnemers: lepr.romp H. Blemondt; 2e pr. kop, H v. d. Berg; 3e pr. rechtervleugel, P. Mulkes; 4e pr. linker vleugel P. Nolkes; 5e pr. staart, H. Biemond; 6e pr. vlag ina loting) H. Duivenvoorden. Schietwedstrijd B.V.L., groep I, deelne mers 14. le pr. P. v. Leeuwen 95 pnt.; 2e pr. Joop Meeuwenoord 88 pnt.; 3e pr. Engel v. Duin 87 pnt.; 4e pr. L. S. Bergman 86 pnt. Groep n, deelnemers 15. 1. H. v. Densen Sr.', 91 pnt.; 2e pr. J. W. Geysen Sr., 90 pnt.; 3e pr. C. Romijn 89 pnt.; P. Nulkes 83 pnt.; M. v. d. Poel 80 pnt. Pletsen met pop aankleeden voor meisjes boven 16 jaar: le pr. Tina Bemelman; 2e pr. Rika van Reenen; 3e pr. Jo Wessels; 4e pr. Jo Kortekaas; 5e pr. Marle Schouten; 6e pr. Jaantje Oostdam Dd.; 7e pr. Annle v. d Raadt. Touwklimmen voor jongens van 1418 le pr. J. v. d. Berg Smit; 2e pr. P. Wessels; 3e pr. W. Kortekaas; 4e pr. C. de Jong. Fietsen met hindernissen, meisjes 1418 jaar: le pr. Rleka Plesman; 2e pr. Greta Mens; 3e pr. Keetje Zonneveld; 4e pr. Agnes Plesman5e pr. Marle Wessels. Ringsteken paard en tilbury en auto's, voor paren, deelnemers 40. le pr. L. Meeu wenoord en M. Ben; 2e pr. H. Hoogervorst en O. Rotteveel; 3e pr. W. v. d. Meer en Gre v. d. Meer;; 4e pr. Jb. van Bourgondlën en Arie Klein; 5e pr. B. Bouwmeester en M. Bouwmeester; 6e pr. J. v. d. Berg Gz. en Agnes Steenvoorden7e pr. Cor Dobbe en K. v ,d. Poel; 8e pr. Cor Hoogervorst en Annle Stokman; 9e pr. O. Verdegaal en A. Wetter; 10e pr. N. Broers en Marie Bak ker; lie pr. J. Oostdam en AU Warmerdam. Versiering paard en tilbury's en auto's: le pr. J. C. v. d. Klugt en Cor v. d. Klugt; 2e pr. J. Oostdam en Alt Warmerdam; 3e pr. C. Warmerdam en Cor Hoogervorst; 4e pr. B. Hoogeveen en Cor Hoogeveen; 5e pr. Th. Pennings en J. van Schie; 6e pr. Cor Hoo gervorst en Annle Stokman; 7e pr. P. Kul per en C. Verbey; 8e pr. Bart Zandbergen en C. Heemskerk. Versiering damesfietsen: le pr. Annle Warmerdam Jd 2e pr. Annle v. d. Raadt; 3e pr. Mina v. d. Putten; 4e pr. Annle Dobbe 5e pr. All v. d. Meer; 6e pr. Cato Immerzeel; 7e pr. Marle Duivenvoorde; 8e pr. Greta v. d. Meer; 9e pr. Mina Oostdam; 10e pr. Coba Heemskerk; 11e pr. Cor Dobbe: 12e pr. Q Warmerdam;. .13e pr. Bertha Heemskerk; 14e pr. Marle Oostdam: 15e pr. Jaantje Oostdam; 16 epr. Annle Spruit; 17e pr. Cato v d. Berg; 18e pr. Cor Spruit. «n U zult 's morgens „kiplekker' uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende la, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen ln Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Elscht Carter's Leverplllctjes. verkrijgbaar bjj apothekers en drogisten ln flacons van 0.75. 2412 nasez ued.) 'ourg mede. dat hij gehoord heeft dat het rijk van plan is om de concessies van de steden die talrijke randgemeenten van stroom voorzien te wijzigen. Wat gebeurt er dadelijk wanneer de concessie voor Lel den veranderd wordt? De voorzitter deelde mede. dat volgens zijn informaties het Rijk van plan ls de geheele stroomleverlng in eigen beheer te nemen. Zou dit binnen 22 Jaar gebeuren, dan zal het contract zeker komen te ver vallen. Het oude contract werd in 1920 eveneens voor 22 jaar afgesloten en nu in 1937 is Leiden reeds bereid een nieu we regeling te treffen. Bij het sluiten van een contract is het nu eenmaal onmogelijk dat alle wenschen van belde partijen wor den bevredigd. Met den heer Meerburg waren meerdere leden van meening dat 22 jaar te lang ls. ZIJ verzochten B. en W. het voorstel aan te houden en aan Lelden te verzoeken deze periode te verkorten. Na een zeer breed voerige discussie willigden B. en W. dit verzoek ln, zoodat dus nu aan Lelden ge vraagd zal worden den duur van het con tract op minder dan 22 jaar te stellen. Op verzoek van den hoofdinspecteur van Volksgezondheid werden eenige wijzigin gen van nlet-ingrijpenden aard aange bracht in de verordening betreffende 't ver- leenen van drankvergunnlngen en verlo ven A. In de redactie van de Wlnkelslultlngs- verordening werden eveneens eenige wij zigingen aangebracht. Benaming straat. Besloten werd de onlangs in gebruik ge nomen verbindingsweg tusschen de secre taris Varkevlsserstraat en den Zeeweg den naam van Parklaan te geven. De benaming M. A. de Ruyterstraat, die door dit besluit vervallen is werd ingetrokken. Naar aanleiding van een vraag van den heer van Rijs deelde de voorzitter bij de rondvraag mede, dat slechts het bestuur van de Burgerwacht ls afgetreden; er ls gene sprake van de oprichting van een nieuwe burgerwacht. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. BODEGRAVEN. Ger. Gem.: nam. 7'/i uur, ds. M. Hei koop van Utrecht. BOSKOOP ds. Lamain van Rotterdam, Ger. Gem nam. half acht. SASSENHEIM Pinkstergemeente: Paster van der Woude, nam. 8 uur. VOOR ZONDAG 11 SEPTEMBER. BENTHUIZEN Ned. Herv, Kerk: Voorm. half tien. ds. W. Bleshaar Jr.; nam. 6 uur (o. t.) ds. W. Bieshaar Sr. uit den Haag, Ger. Gem.: Voorm. half tien en nam 6 uur (o. t.) ds. Stuivenberg. BODEGRAVEN. Ned, Herv Kerk; Voorm. 10 uur. ds. W. Bieshaar. dir. G. Z. B.; nam haif zeven, ds. W. Bieshaar Jr.. van Benthuizen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half zeven. ds. Dam (Voorb, H A.) Ev. Luth. Kerk: Voorm 10 uur, ds. C. Pel Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. half zeven, Preeklezen. BOSKOOP Ned. Herv. Kerk; Voorm. half tien en nam. zes uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. zes uur ds. Petersen. Chr Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. 6 uur nrof. de Bruin van Apeldoorn Rem Kerk voor Vrljz Herv.: Voorm 10 uur, de heer Schouwlnk van Naaldwijk. Geref Gem.: Voorm. half tien en nam. 0 uur, leesdlenst. HAZERSWOCDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, D. B. en nam. 7 uur, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht: ds. Heuzenveldt. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds, de Bruyn van Wemeldlngen en nam. 6 uurj ds. E. Warmolts. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. H. Meyerlng. bi- KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 u. (is. Haspers. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf. ds. de Vries en nam. 7 uur, de heer v. d. Meer. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half vier, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 4 uur, leesdlenst. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht acht, ds. A. J. van Wijngaarden. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Hoekstra uit West Indië. Gëref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Aalders uit Lelmulden en nam. half acht, Lees- dienst. NOORDEN. Ned, Herv. Kerk; Voorm. half elf, ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. D. Llg- ter van Nieuwerbrug; nam. half acht. ds. H. Moolhulzen, van Aarlanderveen. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Ste- houwer, van Alphen. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. de Bruine. Ned. Prot. Bond: -Voorm. half elf, dr. Haentjes van Haarlem, Pinkstergemeente: Voorm. kwart over tien Paster v. d. Woude van Rotterdam. TER AAR Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk; Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Warner. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Lamboer van Katwijk aan Zee; nam. half zeven, ds. Steenbeek. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VEÜRLEIDSCHENDAM. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. H. Vroeglndewey. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. zes uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds, v. d. Kraats WOÜBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Doomenbal. Geref. Kerk; Voorm. 10 uur, Preekiezen en nam. half drie, ds. Warner van Ter Aar ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf. ds. C. A. van Harten (Collecte Restauratie) Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. W. van Dijk. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. H. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur, Leesdlenst. Vereen, tot Verbr. der Geref. Waarheid; Voorm. 10 en nam. 7.15 uur. de heer van Hoeven, van 's Molenaarsgraaf. Ver. van Vrijz. Herv.: Geen dienst ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10.15 uur, mej. ds. Günther. NED. HERV KERK Beroepen: te Almen (toez.) B. C. Visser te Okkenbroek; te Hulzen (vac. wijlen B. Batelaan) B. v. Ginkel te Gouda. GEREF KERKEN. Drietal: te Strijen A. B. C. Hofland, cand. en hulppred. te Naaldwijk, K. Kraan, cand. te Den Haag en F. Teunls te Westzaan. KERKELIJKE EXAMENS. De heer Ph. Baardman te Amsterdam-Z., cand. aan de Vrije Universiteit, ls door de classis Amsterdam geëxamineerd en be roepbaar verklaard ln de Geref. Kerken. Het Prov. kerkbestuur van Overijssel heeft de heeren G. P. Klijn te 's-Graven- bftge en A. Vroeglndewey te Waddlnxveen. belden cand. aan de R. U. te Utrecht, toe gelaten tot de Evangeliebedlening in "e Ned. Herv. Kerk. De heer F. Saraber Jr te Boven-Leeu- wen, cand. aan de R. U. te Utrecht, ls door het Prov. kerkbestuur van Zuld-HoUana toegelaten tot de Evangeliebediening In ae Ned. Herv. Kerk. Het Prov. Kerkbestuur van Gederlana heeft de heeren D. J. Karres te Apeldoorn en G. Winters te Doetlnchem. beiden cana. aan de R U. te Utrecht, toevtaten tot a Evangeliebediening ln de Ned. Herv. Kers- 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10