[EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 September 1937 Officieele Crinrpublicafies De Koninginnefeesten. Voeten verstijfd door rheumatische pijnen. Raadsagenda. Maandag ajs. komt de Gemeenteraad des ivonds om zeven uur ln openbare verga dering bijeen. De agenda luidt: Voorloo- plge vaststelling rekening Grondbedrijf 1136: idem rekening gemeente, dienst 1938; worstel tot het sluiten van een kasgeld- leening groot f. 110.000; Idem tot aanvul ling van de Algemeene Politieverordening; verroek van het bestuur der R.K. Bijzon dere School „De Voorzienigheid" om een iiltkeerlng ln de kosten van het veranderen der privaten en het aanleggen van water leiding en vaststelling kohier reinigings rechten, dienst 1937. RIJNSBURG. Raadsagenda. De Gemeenteraad komt Vrijdag a s te 8 cur nam. ln openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: Aanwijzing gemach tigde ter bijwoning openbare vergadering van Ged. Staten op 14 Sept. a.s., waarin verslag zal worden uitgebracht Inzake In gediende bezwareh tegen raadsbesluit tot gedeeltelijke herziening uitbreidingsplan, en benoeming leden van de commissies voor onderzoek gemeenterekening 1938 en rekeningen gemeentebedrijven 1936. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonle, Z. van H. K. v. Kla veren en J. v. Iterson Allda, D. van C. de Mare en M. A. C. G. Peet. Ondertrouwd: D. v. d. Eykel Jm. 25 j. en M. Heemskerk Jd. 23 J. Getrouwd: Alb. v. d. Mey en Joh. van Eg- mond. Overleden: Levenloos aangegeven kind van H, J. RavenSbergen en E. de Mooy. Op het muziekconcours te Poeldijk heeft de harmonie ver. N.Z.H.T.M. met 309 punten een eersten prijs behaald. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. J. Bossaert, geb. Klink, D. VEUR-LEIDSCHENDAM. CONCOURS HIPPIQUE. Opening door den burgemeester. Het programma voor het concours- hlppique te houden op Dinsdag a.s. ter ge legenheid van het 25-jarlg ambtsjubileum van burgemeester Keyzer, luidt als volgt: Om 12 uur wordt de jubilaris door het Comité van het Concours-Hlpplque afge haald en'met de door Gebr. Lans te den Haag daarvoor aangeboden bespanning n.l. een landauer met 4 paarden, gereden naar den Stompwlj kscheweg hoek Kniplaan, waar zich de deputaties van verschillende vereeniglngen zullen aansluiten en met de R.K. Fanfare Prinses Juliana voorop, verder gereden zal worden naar het feestterrein. Daar aangekomen zal den Jubilaris worden verzocht het te zijner eere te geven con- cours-hlppique te openen, waarna de ver schillende nummers zullen wordem verreden Het Koninglnnefeest. Gisteren zijn de Konlnglnnefeesten voort gezet. In de morgenuren was het vrij kalm, doch na den middag kwamen velen weder naar het feestterrein. Onder groote belang stelling werd begonnen met het ringsteken op tandems. Niet minder dan 37 paren na men aan dezen wedstrijd deel. Pas na ruim drie uur van hardnekkigen strijd was de beslissing gevallen, deze luidde: le pr. de heer Hooymans met me). Barnhoorn. 2e pr. de heer T. Vermeer met mevr. Alblas. 3e pr. de heer F. Strampraad met mej. L. Kroon, Ie pr. de heer P. van Heynlngen met mej. Ryper. Troostprijs de heer Joh. Warmen- hoven met mej. O. Scheenaard. De prijzen werden na afloop met een toepasselijk woord door den voorzitter uit gereikt. Des avonds na 8 uur was het op het feestterrein bijzonder druk en de kermis exploitanten maakten dan ook goede zaken Eerst te ruim half twee uur keerde de ge- wne nachtelijke stilte weer. Boottocht Chr. Oranjevereeniging. Gisteren heeft tot slot van de door haar georganiseerde Konlnglnnefeesten, de Chr. Oranjevereeniging Prinses Juliana 'n boot tocht georganiseerd waaraan werd deelge nomen door ruim 250 personen, waaronder de 150 leerlingen van de school met den Bijbel. Des morgens omstreeks 6.45 vertrok men met de „Kagermeer" naar Rotterdam, waar werd overgestapt op de Spidoboot. De tocht E'ng daarna naar den Moerdijk en Dor drecht. DENATURATIE VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat Ingevolge de Crisls- Steunbeschikking voor veldboonen van den oogst 1937 met Ingang van 7 Sept. 1937 de mogelijkheid tot denaturatle van veldboo nen van den oogst 1937 ls opengesteld. Een vergoeding daarvoor zal achteraf worden bepaald, op basis van den richtprijs, welke, zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, bepaald ls op f. 9.25 per 100 KG. Veldboonen welke worden gedenatureerd door telers, moeten gezond en boeren- sehoon zijn; veldboonen welke door han delaren ter denaturatle worden aangebo den, moeten len minste voldoen aan de door de Centrale voor de verschillende ras sen van oogst 1937 vast te stellen stan daardmonsters. 7200 De elschen, welke aan veldboonen die door handelaren ter denaturatle worden aangeboden, worden gesteld, zul'tr. name lijk hooger zijn, dan die voor de boonon, welke door telers worden gedenatureerd Zoolang de standaardmonsters nog niet zijn vastgesteld, dienen de handelaren er tekening mede te houden, dat geen ver goeding zal worden uitgekeerd, indien de ter denaturatie aangeboden partij vuil of een abnormaal hoog percentage afwijkende boonen (plksel) bevat. In gevallen waarin de handelaar twij felt, kan hij, bij wijze van overgangsmaat regel, alvorens tot denaturatle over te gaan, een monster ter beoordeeling aan de Cen trale inzenden. De aanvragen tot denaturatle moeten voor telers en handelaren geschieden op dezelfde wljzt als die tot nu toe gelden voor aanvragen tot denaturatie erwten. Hoeveelheden kleiner dan 200 K G. wor den niet ter denaturatle toegelaten. De berekening van eventueele kosten voor toezicht geschiedt als voor erwten. 's-Graveohage, 7 Sept. 1937. VOORHOUT. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. A. A. Voorn naar Leiden; L Oh. M. Westendorp naar 's-Gravenhage L M. j. v. Llth naar Lekten; A. G. Wester- toldt naar Heemstede; B. L. v. d. Wansem 's-Gravenhage; A. M. Jacobs naar Lerkrade; A. C. J. v. Eyk naar Haarlem; LP. Sul naar Amsterdam; W. H. A. Ste- tonburg naar Gendringen; A. C. Schop- ®cyer naar 's-Gravenhage; C. F. Geerts n. Belvolrt; F. v. d. Berglie naar Amsterdam; C. Vlasveldt naar Wassenaar; J. M. v. «veren naar Sassenheim; A. C. Jongeneel jkar Idem; E. P. Jongeneel naar idem; D. VBreyer naar Idem; L. J. Beugelsdljk naar Warmond; M. A. Karstel naar Pontlanak IN.O.I.)Th. G. Dikkes naar Amsterdam; f. Meyer en echtgen. naar Noordwljk. Gevestigd: A. M. v. d. Geer van Amsrter- J?"!; G. J. Stokman van idem; C. E. C. de Lett van Utrecht; A. v. d. Dries van Llch- towvoorde; J. A. M. v. d. Berg van Noord- Jilxerhout; J. C. Hoogervorst van Lisse; L P. Hazen van Bergen (L.); G. J. P. G. p Melis van Idem; J. R. Mulders van idem; LA. Nleuwendijk van idem; H. A. A. Span. .?vjs van idem; A. J. M. de Graaf van I J-Gravenhage; C. G. Klaasen van Schie- M. A. Schelvis van Sassenheim; A. I ï- A. v. Reisen van idemE. TIJssen van ..--..««id; P. Wijnanda van Noordwljk; L. i "Wester van Oudenbosoh; D. Bol van lüi*. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente ls bijeengeroe pen voor een vergadering op Vrijdag aa., 's avonds om 8 uur. De agenda luidt: Ingekomen stukken; Verzoeken vergoeding ex. art. 13 der L.O. wet 1920; Subsidie vereeniging comptabele ambtenaren van semi-overheidsbedrljven; Adres centrale esperanto propaganda com missie: Adres K.NA.C. inzake personeele belasting motorrijtuigen; Opzegging huur L. B. Boodakker van schuur Molenlaan 37; Adres B. M. Bijleveld bezoek vakschool voor werkloozen te 's-Gravenhage; Ope ningsbalans dienst voor openbare werken 1937; Aanvrage Bijdorp gelden ex. art. 84 der L.O. wet 1920; Conversie geldleenlng pro resto groot f. 105.000; Idem groot f. 135.750; Idem groot f. 114.850; idem groot f. 54.800; idem groot 1.79.919; Comptabili- teitsbesluiten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Helena d. van C. L. Borsboom en C. H. Hooijmans. Overleden: Johanna M. de Bruin, oud 68 jaar; M. J. Collard, echtgenoote van J. B. J. van Pierlot, 55 Jaar. Ondertrouwd: N. J. Blonk, 28 Jaar en C. J. M. Grundeken, 27 jaar. Gehuwd: H. Kreb, 30 jaar en L. de Groot, 28 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. F. Hillen, Rijndijk 281; H. Reijdon en echtg., Leldscheweg 198a; Mej. C. M. van Veen, Burg. Vernèdepark 12; A. C. Hellemans en echtg., Donklaan 30; H. van der Laan en gez., Woonschip ln de Korte Vliet. Vertrokken: Wed. A. F. de Jonghde Haan en gez. n. 's-Gravenhage, Anemoon- straat 152; P. C. M. Bancken naar Schim- mert, Apost. School; G. J. Meijer en echtg. naar Den Haag, Chasséstraat 57; M. C. J. T. Laurljssen naar Breda, Veemarkt 27; J. W. Schrama naar Heemstede, Semenarle; Mej. M. Rademaker, naar Den Haag, Mlent 193; Mej. L. de Groot, naar Westzaan, N.H. Pastorie; Mej. C. J. P. Verhoog naar Bloe- mendaal, Oranje Nassaulaan 19; Z. Retel, n. Amsterdam, Admiraalsgr. 229 III; Mej. E. C. A. Hamelljnck naar Oirschot. Pen sionaat „Nazareth". WARMOND. De nieuwe harddraverijbaan in gebruik gesteld. Was het weer ln den vroegen morgen van den laatsten dag der Oranjefeesten een beetje dreigend, weldra was toen een stralend zonnetje doorbrak alle angst voor regen verdwenen. Deze dag was speciaal gewijd aan de alom bekende harddraverij. Vooraf gegaan door een viertal herauten te paard en gevolgd door de Warmondsche Fanfare, begaf de Commissie zich met de vele deelnemers en de honderden belangstellenden naar de nieuwe wedstrljdbaan. Na een rondgang over het terrein, nam de voorzitter, de heer J. Bergman, het woord. Een speciaal welkomstwoord richtte spr. tot den loco-burgemeester, den heer Alb. Oudshoorn, die zich bereid verklaard heeft de baan te openen. Met groote dankbaarheid wees spr. op het groote aantal Inschrijvingen en hij sprak den wensch uit dat het aantal deelnemers het volgend Jaar nog grooter zou zijn. Tenslotte dankte spr. allen die hun medewerking bij den aanleg van deze baan en de organisatie der draverijen hebben gegeven. In het bijzonder noemde de heer Bergman, de heeren J. Langelaan en Sla ger en de Kon. Ned. Harddraverij- en Renvereeniglng. Nadat twee coupletten van 't Wilhelmus waren gezongen sprak wethouder Ouds- hooinn. Openingsrede. De Burgemeester van Warmond bericht te hedenmorgen, dat hij door plotselinge ongesteldheid verhinderd was te voldoen aan Uw verzoek cle nieuwe draverijbaan te openen. Hoewel het hem ten zeerste spijt deze opening niet persoonlijk te kunnen verrichten, heeft hij mij verzocht dit ln zijn plaats te willen doen. Gaarne voldoe ik aan dit verzoek en zal zoo aanstonds door het doorknippen van een lint Uw baan voor geopend verklaren. Sinds onheu gelijke tijden wordt te Warmond in aan sluiting aan de viering van den verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin, een harddraverij op korte baan gehouden. Het is Uw allen bekend, dat deze draverij plaats vond op den weg, liggende achter de bui tenplaats van 't Huys te Warmondt, waar voor steeds de medewerking der eigenaren van dit huls gevraagd en verkregen werd en waarvoor hen van deze plaats een woord van hartelljken dank toekomt. Uw voortvarend bestuur heeft echter gemeend, dat een betere gelegenheid gezocht moest worden, te meer daar hier te Warmond zeer goede paarden aan den start verschij nen. Uw bestuur is in dit streven dan ook ten volle geslaagd, dank zij de medewer king van den eigenaar van dit terrein. Van harte feliciteer lk U, met dit succes. Ik spreek hierbij, en geloof, namens de ge- heele burgerij van Warmond de hoop uit dat deze nieuwe baan er toe moge leiden, dat tot in lengte van dagen deze sport be oefend mag worden, en Warmond ook op dit gebied' wijd en zijd genoemd zal wor den. Hiermede verklaar ik de nieuwe baan voor geopend. Door het zoontje van den Heer Mr. J. Hempanius werd aan den loco burgemeester op een oranje kussen een schaar overhandigd die hiermede het Oranje lint doorknipte waarmede de baan geopend was. Evenals vorige jaren viel er weder van zeer goede sport te genieten en werd om de prijzen een zeer scherpen strijd gestre den De uitslag was als volgt: De eerste prijs, een bedrag van f' 300. benevens een schilderij, voorstellende een dravend paard voor Sulky, alsmede een gouden medaille voor den berijder van het paard, werd gewonnen 'door het paard Xuthus, stal Hollandla, berijder W. H. Geersen; 2e prijs f.75—, gewonnen door Senator Brewer, eigenaar Ph. Knljnen- burg, berijder J. KnUnenburg; 3e prijs, f. 40.gewonnen door Determination, ei genaar J. de Vlieger tevens berijder; 4e prijs, f. 15, gewonnen door X. Smiling, eigenaar J. Haan Jz. berijder J. Vergay; 5e prijs, f. 10.—. gewonnen door Princess, stal R. berijder L. Bnising. Nadat de prijzen door den loco-burge meester met een toepasselijk woord waren uitgereikt, werd nog het woord gevoerd door den Heer Prins, Voorzitter van den Bond van Harddraverijen, die ln de eerste plaats een woord van dank bracht aan den heer Vaandrager voor de wijze, waarop deze zich dit jaar wederom van zijn taak gekweten heeft. Spr. meende te moeten protesteeren tegen de wijze, waarop de pi keurs beboet werden, wanneer zij door het llnit gereden waren. Op deze wijze, aldus spr., zal op den duur de harddraverij geen stand kunnen houden en spr. zal dan ook alle pogingen in het werk stellen, om het reglement met betrekking tot deze kwestie, te herzien. HU deed een beroep op den heer Vaandrager om deze boeten ongedaan te maken waarbij hij de medewerking ln riep van de Warmondsche Harddraverij-Com missie. t Nadat de heer J. Eergman nogmaals een woord van dank had gcdracht aan allen, die op eenlgerlel wijze hadden medege werkt om dezen dag zoo schitterend te doen slagen, tojaf men zich in optocht weder naar het feestterrein, nadat de muziek eerst nog een rondgang door het dorp had gemaakt. Op de baan werd de stoet ont bonden en nu pas begon de werkelijke pret. Alles liep vol en overal hesrschte een pret tige en opgewekte stemming. Warmond heeft feest gevierd op vroolijke, doch waar dige wijze en wij zijn de Commissie dank baar dat zij ons deze dagen bereid heeft. Zeer veel werk heeft de Commissie ln de afgeloopen weken verzet, doch dat dit door de inwoners gewaardeerd werd, bleek dui delijk toen spontaan een driewerf hoera op de commissieleden werd uitgebracht, waarmede de honderden aanwezigen van harte Instemden. Nu vrij van pijn - Kan weer gewoon loopen. „Mijn voeten en enkels waren verstijfd door rheumatische pijnen en lk moest 8 weken ln bed blijven, niet ln staat mijn voeten op den grond te zetten. Ik dacht niet ooit weer te kunnen loopen. Toen haalde een kennis mij over een flacon Krusohen Salts te koopen. Reeds na een week voelde ik mij beter en na 3 flacons kon lk weer zonder moeite loopen. Dik wljls heb lk aan beterschap gewanhoopt, maar lk voel me nu gezonder en gelukki ger dan ooit te voren". Mevr. F. A. H. te W. De werking van Kruschen Salts berust op het feit, dat de verschillende zouten, waaruit dit ls samengesteld, de afvoerorga- nen aansporen tot een natuurlijke werking. Alle schadelijke afvalstoffen als urinezuur, wat in de meeste gevallen de oorzaak is van rheumatische «pijnen, worden regel matig verwijderd. Kruschen Salts ls ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f.0.40, f.0.76 en f. 1.60 per fla con. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels MIJ., Amsterdam, voorkomt. 7201 (Ingez. Med.) Verfraaiing van het dorp. In verband met de algeheele vernieu wing en verbreeding van den Heeren neg, zijn verschillende punten van ons dorp zeer verfraaid. Vooral rond het Raadhuis is deze verbetering ln het oog loopend. Een leder juicht dit frgaie stukje bouwwerk, waardoo h et gemeentehuls aanzienlijk ls verbeterd, van harte toe. Wij twijfelen niet dat zoodra de vijver voor de N. H. Kerk en Pastorie zal zijn verlegd, de Heerenweg een der mooiste straten van het dorp en de omtrek zal zijn. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. Eberlin geb. Bachmann uit Den Haag, Rijksstraatweg 596; H. J. Belgraver, uit Utrecht, Schouwweg 72; J. van den Berg, uit Den Haag, Hertelaan 14; C. R. Bos en gezin, uit Buitenzorg, Backers- haegenlaan 16; C. P. v. d. Burg, uit Gouda Prinses Marlelaan 12; J. J. A. v. d. Burg, uit Sassenheim, Bloemluststraat 76; W. Bijvoet, uit Zuid- en Noordschermer, Rijks straatweg 500; A. S. A. en F. A. M. Dejong, uit Maastricht, v. Z. v. Nljeveltstraat 181; J. Z. Douwes en gezin, uit Batavia, Groot HoefUzeriaan 51; G. H. Dykhuis, uit Texel, v. Z. v. Nljeveltstraat 18 L; C. J. de Gast en vrouw, uit Brussel, St. v. 's-Gravesande- weg 111; N. R. Geleljnse, uit Heemstede, Meyendellscheweg 5 c; Chr. Glasz en gezin uit Maartensdijk (U.), Burchtlaan 4; C. M. Hindriks, uit Groningen, Meyendellsche weg 2; C. Jonkman, uit Haarlemmermeer, Klein Fersijnlaan 2; J. C. de Koning, uit den Haag, v. Z. v. Nljeveltstraat 259; P. H. J. v. Mourik, uit Barradeel, Joh. de Wlt/t- straat 23; J. Maljbaum, uit Maastricht, v. Z. v. Nljeveltstraat 181; A. H. Moll, uit Den Haag, Schouwweg 20; L. K. Mower en ge zin, uit Den Haag, Lijsterlaan 1; N. A. Nap en gezin, uit Naaldwijk, St. v. 's-Gra- vesandew. 131; Jkhr. W. R. op ten Noort, uit Lelden, Middelweg 20; A. Th. Remmers waal, uit Voorschoten, Kerkstraat 86; A. M. H. B. en R. M. J. B. Rlnck, uit Amersfoort, Jagerslaan 2; A. H. Rooseboom de Vries, uit Gorinchem, Konljnenlaan 16; H. A. Smits en gezin, uit Hilversum, v. Z. v. Nlje veltstraat 132; A. A. H. Du Toy van Hees en vrouw, uit Oegstgeest, Duinlustweg 23; H. G. de Vocgd, uit Slnga Radja, Narcis- laan 5; W. de Vries, uit Dontawerstal, Ha venplein 14; Wed. D. Marcus geb. Weingar- ten, uit Amsterdam, Ridderlaan 1; M. Wleser, uit Bloemendaal, Nassaulaan 1. Vertrokken: M. Füchs naar Westum Did; E. Stift naar Den Haag, Llndenstraat 26; N. J. M. Smit naar Heythuysen, St. Aloy- slusgestioht; M. Frautner naar Duitsch- land. Kahla 1. Thuringen; M. A. A. Rte- menschnelder naar Den Haag, Valllantlaan 25; Th. A. G. v. d. Plas naar Tuna Puna. Trinidad; M. W. A. Wensveen naar Oirschot Klooster „Nazareth", Koestraat A 14; E. v. d. Barselaar naar Idem; E. v. Waalwijk v. Doorn naar Rotterdam, le Schausstr. 41; M. C. Engeringh naar Den Haag, Franken- slag 347; Th. v. d. Meyde en gezin naar Zwitserland, Gem Versolx; L. Wesselo n. Deventer, Diepenv.weg 103; M. de Vries en vr. naar Rotterdam, Kon. Emmapleln 4 b; H. E. A. Lange en gezin naar Bandoeng; K. C. van RUn en gezin naar Laren N.H., Raboes 9; J. M. Logger naar Vlisslngen, Singelweg 66; Jhr. W. v. Loon en vr. naar Den Haag, L. Voorhout 84; H. L. M. Brons wijk naar Nijmegen, Berg en Dalscheweg 81; H. de Jong naar Katwijk, W. Beukelsz- straat 5; Joh. H. Schelfhorst naar Den Haag. Linnaeusstraat 284; C. C. Schelf horst geb. Glasbergen naar idem; P. A. P. Smits naar Den Haag, Withuisstraat 64; M. J. Olijkan naar Amsterdam, I. W. Brou werstraat 14; H. E. M. M. Offergeit naar Den Haag, Schiestraat 54; M. J. C. Mullens naar Den Haag, Balistraat 70; A. C. M. van Lieshout naar Rotterdam. Beukelsdijk 21 B; A. H. Lenten naar Den Haag, Joh. de Witt- laan 26; K. Treitler naar Oostenrijk; J. Uitensavtach naar Den Haag, Koninginne gracht 44; S. Blank naar Vlaardingen, Hof singel; E. H. J. Bliek naar Knittelfeld, Did; J. Grijrzik naar Den Haag, v. Alkemade- laan 255; A. Belgner naar Den Haag, Oude Scheveningscheweg 60; S. J. Zuurdeeg naar Den Haag, Parkflat Marlot 32; A. J. v. d. Heuvel naar Helmond, Kanaaldijk 81; B. Trumple naar Den Haag, Raamstraat 57; H. W. van der Lee, naar Den Haag, L. •Vijverberg 20; G. Brand naar Idem; J. Ver meulen naar Voorschoten, Schoolstraat 49; M. Ktrzinger naar Den Haag, Nieuwe Ha venstraat 74; Chr. Veltkamp naar Amster dam, 2e Helmerstraat 52; H. Baronesse van Ittersum naar Den Haag, Groot Hertogtn- nenlaan 190; T. C. E. de Bruin naar Den Haag. Duinweg 14; C Zandbergen naar Rijnsburger, Dubbelebuurt 13; E. J. Alke made naar Anna Paulowna, Middelweg 31, Breezand; C Schreuders en gez. naar Den Haag, Mient 67; H. G. Holtkamp en gezin naar Hoorn, Draafsingel 7; L, H. Nijsen n. Rotterdam, Mauritsweg 2B; O. J. Kilsdonk naar Rotterdam, Heemraadsplein 2 a ben.; M. A M. v. Tongeren naar Heemstede, Se minarie ..Hageveld"; V. H. L. Dubourcq n. Den Haag. Statenlaan 77; A. L. M. Paanak ker naar Heikruls, België; B. W. Beerman naar Den Haag, Wolfhezenstraat 60; J. C Pleterse naar Den Haag, Adriaan Pauw- straat 3; J. G. de Smit naar Den Haag, Prinsegracht 12 (Huize St. Angela). Burgerlijke Stand. Geboren: Wllhelmina. d. van J. v. Doorn en B Klingen; Antonius Petrus Maria, z. van P. T. Braun en C. M. van Houten; Johannes Jacobus z. van W. Brederode en E. T. Wildenberg; CoCrnelis Jacobus Mar- tlnus, z. van L. J. C. Brederode en W. van de Wal; Jan Adrianus z. van F. Hers en J. W. Blankenspoor. Overleden: Maria Cornelia van den Burg, 83 jaar, ongeh. Getrouwd: J. v. Klaveren en J. E. Nell; V. H. L. Dubourcq en V. C. B. T. Hoogenkamp; J. T. Knijnenburg en A. A. Koster; J. H. Schelfhorst en A. C. Glasbergen. ZEVENHOVEN. Tusschen de spaken. Het zoontje van den heer A. geraakte toen hij achterop de fiets zat met zijn voetje tusschen de spaken, waardoor hij dit ernstig kneusde. a De oogst der landbouwgewassen. Door de gunstige weersgesteldheid zijn de verschillende landbouwgewassen, waarvan de oogst door de overvloedig gevallen regen belangrijke stagnate ondervond, nu over 't algemeen wel geschikt om binnen gehaaid te worden, zoodat men daarmede thans drok bezig ls. De opgeheven spoorlijn tot weg? Ged. Staten hebben een schrijven gericht aan B. en W. van Mijdrecht betreffende onderhandelingen die beoogen den aanleg van een weg over den opgeheven spoorbaan UithoornAlphen a/d. Rijn, zpodat het lijntje niet doelloos blijft liggen. ZOETERWOUDE. Oprichting R.K. Ver. E.H.B.O. Onder zeer groote belangstelling had ln het Patronaatsgebouw aan den Schenkweg de oprichting plaats van een afd. Zoeter- VOOR VRIJDAG 10 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00: VARA 10.00: VPRO 10.20: VARA 12.00: AVRO 4.00: VARA 7.30: VPRO 9.00: VARA 10.40: VPRO 11.00: VARA 8.00: Gramofoonmuziek 10.00: Morgenwijding 10.20: Declamatie 10.40: Gramofoon muziek 11.00: Vervolg declamatie 11.20: Orgelspel 12.00: Kovacs Lajos' orkest en soliste 12.45: Gramofoonmu ziek 1.30: Vervolg concert 2.15: „De tuin ln September", causerie 2.45: Zang en plano 3.15: AVRO-Dansorkest 4.00; Gramofoonmuziek 5.05: Kinderuurtje 5.30: Gramofoonmuziek 6.00: Orgelspel en zang 6.30: Politiek radiojournaal 6.50: „De bateekenis van een arbeidersver- eekeringsbank voor de arbeidersklasse", causerie 7.20: Gramofoonmuziek 7.25: Berichten ANP 7.30: Berichten 7.35: Lezen in den Bijbel - 8.00: Hartvelt-kwartet 8 30: „De Statenbijbel", causerie 9.00: VARA-Orkest en solisten 10.00: „Fanta sia" 10.30: Berichten ANP. 10.40: Avondwijding 11.00: „Fantasie" 10.30: Berichten ANP 1.40: Avondwijding 11.00: Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30—12.00: Gramofoonmuziek. Hilversum n, 301 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de NCRV 8.00: Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30: Gramofoonmuziek 9.30: Gelukwenschen 9.'45: Gramofoonmuziek 10.30: Morgendienst 11.00: Sopraan en plano 12.00: Berichten 12.15: Gra mofoonmuziek 1.00: Ensemble van der Horst 2.30: Christ, lectuur 3.00: Gra mofoonmuziek 3.15: Pianokwartet „Die Haghe" 4.30: Gramofoonmuziek 5.25: Declamatie en plano 6.30: Voor tulnlief- hebbers 7.00: Berichten 7.15: Lite raire causerie 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten 8.15: NCRV-Orkest 9.00: „Hoe kies ik mijn servies", causerie 9.30: Vervolg concert m.m.v. solist (OmlO.OO Berichten ANP) 1045: „Korfbal", causerie 11.00 12.00: Gramofoonmuziek. Hierna Schrift lezing. Droitwich 1500 M. 11.20: Gramofoon muziek 12.05: Cello en orgel 12.50: Henry Hall's Band 1.35: Het Mac Gibbon Strijkkwartet 2.20: Gramofoonmuziek 3.05: Planovoordracht 3.35: Radlo- tooneel 4.05: Revue-programma 4.50: Gramofoonmuziek 5.20: S. Baynes' or kest 6.20: Berichten 6.45: Zang 7.10: Henry Hall's Band 7.35: Voor tuln- liefhebbers 8.20: Het Horsham Borough Silver orkest 8.55: BBC-Syniphonle- orkest 9.50: ,1 Protest", causerie 10.00: Berichten 10.20: „Archeology", causerie 10.40: BBC-Variété-orkest en solist 11.20: Douglas Swallow en zijn Band 11.50—12.20: Dansmuziek (gr.pl.). Radio-Parijs 1648 M. 7.10, 8.20 en 10,35: Gramofoonmuziek 12.50: Marley- orkest en zang 4.20: Tzipine-Trio en soliste 5.50: Zang 6.05: Planoduetten 7.20: Muzikale causerie 8.05: Viool voordracht 8.50: Zang 9.20: Ariadne auf Naxos", opera. Keulen 456 M. 6.50: Politiemuziekkorps 8.50: Omroepschrammelensemble 12.20: H. Hagestedt's orkest 2.35: Ge varieerd concert 4.20: W. Llbiszowski's orkest 6.35. Omroeporkest 8.20: Uit zending uit Münchem 10.5012.20: Om- roep-Amusementsorkest, dansorkest E. Wolff en planoduo. Bussum 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Vlanara-Trio en Gramofoonmuziek 1.30: Klelnorkest 1.502.20: Vlanara-Trio 5.20, 6.50 en 7.20: Gramofoonmuziek 8.23: Omroeporkest 10.3011.20: Stu denten-Uurtje 484 M. 12.20: Gramofoon muziek 12.50: Klelnorkest 1.30: Om- roepdansorkest 1.50: Zang 2.002.20: Gramofoonmuziek 5.20: Omroeporkest 6.35: Gramofoonmuziek 6.50: Plano- voordracht 7.35: Zang 8.20: Voor oud. strijders 10.3011.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 8.20: Uit zending uit N urn berg 10.20: Berichten 10.5012 20: Omroep-Amusementsorkest Eugen Wolff's dansorkest en pianoduo. Om 11.05 Weerbericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O-V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 10 Augustus. lste programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00: Keulen 10.35: Parijs R. 12.35: Brussel VI. 13.30: Keulen 14.20: Droitwich 15.35: diver sen 16.05: Droitwich 17.20: Brussel VI. 19.05: Keulen 19.50: Droitwich 20.20: Keulen 22.20: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. plm. 22.50: Berlijn. 4e Programma. 8.00: Brussel 9.20: diversen 10.35: London Reg. 17.20: Droitwich 18.20: diversen 18.45: Droit wich 19.50: diversen 20.20: Gram- muzlek G.R.D. 22.00: Droitwich 22.20: diversen 22.45: London Reg. 23.20: Droitwich^ Wijzigingen voorbehouden. woude van de R.K. Ver. E.H.B.O. Als spreker trad op de heer Bergers uit Rotterdam, terwijl de afd. VeurLeidschendam demon straties gaf. Wij merkten op o.m. pastoor Klaverweijden, weth. Onderwater, het be stuur van het Wit Gele Kruis Zoeterwoude Dorp; voorzitter en secr. van het Wit Gele Kruis Hooge Rijndijk; de heer J. Schouten, hoofd der R.K. Jongensschool, de beide plaatselijke geneesheeren dokter J. Kort- mann en dokter Wijbo Kortmann, de wijk zuster mej. Hoogeveen, terwijl van Burge meester Wap bericht van verhindering was ontvangen. Met alg. st. werd besloten tot oprichting der afdeellng, terwijl zich een 100-tal leden staande de vergadering opgaf. Als bestuursleden werden gekozen bij accla matie de heeren H. J. J. A. Smeets, voorzit ter, C. H. de Boer, 2e voorzitter, H. A. Frle- bel, secr.; mej. M. Vlasveld, 2e secretaresse; J. van Leeuwen, penningmeester; mej. Cl. van Es, 2e penningmeesteresse en J. Bos man, commissaris. Dr. Wijbo Kortmann verklaarde zich be reid als leider van den cursus op te treden, terwijl de voorzitter mededeelde dat nog deze maand met het geven der lessen een aanvang zal worden gemaakt. 3f

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7