Uit de Omstreken Ernstige toestand in Roelofarendsveen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 September 1937 SPECULAAS EN KOFFIE Kent U „Rijno" Tomatensap al?... Uit de Rijnstreek De nood ten top gestegen 7185 DE K.W. BIJENKORF. AGENDA 7178 (ïngoz. Med.) OUDE WETERING. HET NIEUWE ORGEL LN DE HERV. KtitK Op plechtige wijze ingewijd. Dinsdagavond is het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk ingewijd. Door ds. Gecr- llng werd een inleidend woord gesproken, waarbij spr. de totstandkoming van het orgel mememorecrde. Hierbij bracht hij dank aan het College van Kerkvoogden en aan de leden van de Melsjesvereen voor al de moeiten die zij zich getroost hadden. Dank werd voorts gebracht aan diegenen in de gemeente, door wier offervaardigheid hef reeds zoo spoedig mogelijk bleek het rude orgel door een nieuw te vervangen, en aan den orgelbouwer, den heer van I,eeuwen te Leiderdorp, voor de wijze waarop de opdracht ls uitgevoerd. Hierna werd door den organist het Prae- ludlum In G van Joh. S. Bach uitgevoerd. Vervolgens sprak ds. Geerltng een korte rede uit. waarna het orgel zich opnieuw Het hooren. Tot slot werd nog het woord gevoerd door ds. Slddré van Noordwijk, waarna ds. Geerling eindigde met gebed. RIJNSATERWOUDE. Aan de gevolgen overleden. Het 5-jarig dochtertje van den heer Kok. dat deze week op den Woudschendljk werd aangereden door een personenauto van den heer V. uit Alphen a. d. Rijn, is aan de bekomen verwondingen overleden. TER AAR. Op het concours van muziek- en zang- vereenlgingen te Poeldijk heeft het ge mengd koor „Looft den Heer" met 280 p. een tweeden prijs behaald. WADDINXVEEN. Het nieuwe stempellokaal. Het nieuw gebouwde stempellokaal aan den Henegouwerweg zal deze week ln ge bruik worden genomen. Tot kapelaan te Berkel is door den lusschop van Haarlem benoemd de heer Steenland, alhier. AALSMEER. Inzet van het Koninginneteelt. Gistermorgen ls het tweedaagsche feest, dat de WUhelmlna-vereenlglng te Aalsmeer- Oost heeft georganiseerd ter gelegenheid van den verjaardag van H M. de Koningin, Ingezet met een optocht voor de school kinderen. die met het Jeugdcorps van ..Aalsmeers Harmonie" voorop naar het ter rein marcheerden onder veel belangstelling der buurtbewoners Het weer dat zich aan- rankelilk wat onzeker Het aanzien, werd allengs beter en dank zil mede het heerlijke, warme zonnetje, ls door de kinderen veel genoten. Eenlge uurtjes ztin ze beziggehou den met onderhoudende spelletjes, tracta tes en verschillende kermisvermakelijk heden. Vervolgens ls een rlngrtjderll op de flets gehouden, met tot uitslag: le pr. W Dekker: 2e pr. J Geleln, 3e pr. Jb. Jongkind en 4e pr B. Verzaal. Des avonds heeft de Gymnastiekvereenlglnz „Aalsmeer" onder groote belangstelling verschillende oefenin gen gedemonstreerd. Na afloop bood het Lunapark volop gelegenheid aan het publiek om zich te vermaken. Opbrengst collecte. De bloempjes-verkoop, ten bate van ..Son us van k's Suppletiefonds", ter verpleging van on- en minvermogende t.b.c-patlënten heeft f. 133.77 opgebracht HAARLEMMERMEER. Weer een ernstige botsing. Gistermiddag vond in Haarlemmermeer wegens niet verleenen van voorrang weer een ernstige botsing plaats op den hoek van den Hoofdweg en den Spaarn- wouderweg tusschen een personen-auto be stuurd door den heer K. wonende aldaar en een personen-auto afkomstig uit Den Haag. De schok was zoo hevig, dat de nog nieuwe wagen van den heer K grootendeels ALPHEN. 10-jarig bestaan A. R. C. Door de voetbalvereen. „A. R. C." werd gisteravond het 10-jarlg bestaan op fees telijke wijze herdacht ln hotel „Centraal". De voorzitter gaf een uitvoerige uiteenzet ting van de oprichting en het verdere wel en wee der vereeniging. waarna het fees telijke gedeelte op aangename wijze werd verzorgd door een humorist en het duo van Mild. Onze plaatsgenoot, de heer G. van Kleef, werd door den gemeenteraad van Winschoten benoemd tot leeraar aan het gymnasium aldaar. Door mej. v. Sch. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar rij wielplaatje. ALKEMADE. Raadsagenda. De raad komt hedenavond om half acht ln vergadering bijeen. De agenda luidt: Voorlooplge vaststelling gemeente-reke ning 1936; aanbieding gemeente-begroo ting 1938; vaststelling vergoeding ex-art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1935 en wijzi ging begrooting 1937. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Johannes en Petrus Leonardus, zoons van S. J. van der Geest en M. P. Ruljgrok; Johannes Maria, z. van J. M. Hoogenboom en H. E. M. van Steijn. AARLANDERVEEN. De Geref. Kerk droeg voor de zending aan de classis Woerden f.54.— af. BOSKOOP. Rijkst uinbouwschool. Bij beschikking van den minister van economische zaken ls, voor het tijdvak van 1 September 1937 tot 1 September 1938 benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijkstuinbouwschool alhier, de heer A. Schuit te 's Gravenhage. Raadsagenda. Morgenavond te 7 uur komt de raad ln openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: Voorstel tot benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim: Aanbieding voordracht tot benoeming van drie leden van het Burgerliik Armbestuur; Aanbieding van de rekening van ontvang sten uit uitgaven der gemeente over 1936; Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op heffing van besmettelijke zlekten- gclden: idem tot benoeming van twee ge delegeerden ln de badhuiscommissie: Idem tot benoeming van gedelegeerden in de besturen van de woning bouwvereenlgingen en -stichting; Idem tot benoeming van twee leden van de commissie van toezicht op den tulnbouwcursus; idem om over te gaan tot de benoeming van drie leden en een plaatsvervangend lid der raadscom missie voor het onderzoek van begrootin gen en rekeningen. Winkelvereeniging opgericht. Door een aantal winkeliers is een win kelvereeniging opgericht, die den naam heeft gekregen „Het Midden". Deze ver eeniging stelt zich ten doel de contante betaling bij aankoop te bevorderen, door het verstrekken van bonnen, waarop we kelijks 4 premies worden gegeven. Geneeskundige Zondagsdienst. Voor Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, Telef. 40. HAZERSWOUDE. Burgemeester met verlof. Burgemeester A. Warnaar heeft de ge meente met verlof verlaten tot 15 Sept. Als loco-burgemeester treedt wethouder C. A. van Dam op. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. van Leeuwen jrr. 26 j. en J. van Waardhuizen jd. 25 J. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Gerardus, z. van A. J. Beuk en H. J. van Ruiten Johannes Adrtanus, z. van J. Verdel en K. H. Lau- fenberg. Loop der bevolking. Gevestigd: van Alkemade A. M. Kennis. Nokweg 256 van Ter Aar C van der Zwaan, gehuwd met A. M. Kermis. Vertrokken: naar Voorburg, Loolaan 120, wed. E. Geertsema geb. Gosselaar naar Schiebroek. Kleiweg 150. B. J. C. Geertsema gehuwd met J. Smith naar Rijnzater- woude. Molenkade 107. B J. Mollers en gezin naar Hillegom, Hoofdstraat 125, P. C. Deters. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan den heer W. van Andel, vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Nleu- wenweg. Door B. en W. is tot brandmeester in de vacature-P. H. Muller benoemd, de heer J. Maarse. Bij enkele candidaatstelllng is tot bestuurslid van den Kalslagerpolder ge kozen, de heer J. A. Bakker. De groote teleurstelling ln de afwijzende beschikking van den Minister van Econo mische Zaken op den verjaardag van H. M. de Koningin ontvangen, was aanleiding dat andermaal een buitengewone leden vergadering in de groote Pancratluszaal te Roelofarendsveen werd gehouden. De zaal was zóó vol, dat velen zich met een staan plaats moesten te vreden stellen. Behalve het voltallig afdelingsbestuur waren te genwoordig het hoofdbestuur met zijn geestelijk adviseur prof. Cleophas, de Tweede Kamerleden van der Weijden en Groen en het gemeentebestuur. De heer Jong opende deze vergadering en releveerde de uit Den Haag ontvangen teleurstellende mededeeling. Hij deelde mede, dat het bestuur direct na deze mededeeling had vergaderd en daarbij de vraag had overwogen: Wat staat het be stuur van den L.T.B. nu te doen? Hij wees erop, dat thans vanzelfsprekend geen toe zeggingen konden worden gedaan en gaf het woord aan den voorzitter van het hoofdbestuur, den heer Kampschroer uit Monster. Spr. wees er op. dat de Regeering en ook het hoofdbestuur volkomen op de hoogte ls van den toestand ln de Veen- streek. De toestand ls de laatste jaren zoo. dat de tuinbouwbedrijven die met verliezen hebben gewerkt ten deelë zijn aangewezen op den steun uit het landbouwcrisisfonds. Spr. ls van meening dat deze bedrijven in vergelijking met de landbouwbedrijven veel te weinig worden gesteund. Van jaar tot jaar ls de toestand slechter geworden. Deze ls thans zóó, dat de weerstand bü de meesten afwezig is. Alle reserves zijn uitgeput. De eerste jaren werd nog geleend bij familie en leefde men voor een groot deel op crediet. Thans gaat zulks niet meer en heel veel tnlnders zijn thans in een noodtoestand komen te verkeeren. De toestand werd nog onhoudbaar door den misoogst van de aardbeien. Met alle ten dienste staande middelen heeft het hoofdtoestuur, daarbij gesteund door het gemeentetoestuur van Alkemade en andere autoriteiten getracht ln dezen misoogst steun te krijgen en ondanks alle moeite is het hoofdbestuur hierin niet ge slaagd Zijn we wel Ingelicht, dan berust de afwijzende beschikking op het feit. dat uit het landbouwcrisisfonds alleen steun mag gegeven worden aan het product en niet bij wegblijven van het product door misoogst. Het verleden heeft echter aange toond. dat bij misoogst ln sommige streken wel steun ls verleend en daarom had het hoofdbestuur ook zoo gehoopt, dat de Mi nister hierop een uitzondering zou hebben gemaakt. De nood van de Veen kennende en begrijpende, had men dit redelijkerwijze mogen verwachten. Het hoofdbestuur ls niet bij de pakken blijven zitten en heeft zich gewend tot den Minister van Sociale Zaken, waarbij nogmaals de toestand ls uiteengezet en een nieuwe actie ls ingeluid. Zooals bekend, ls een regeling getroffen voor de kleine boeren en thans ls bij den Minister bepleit de kleine tuinders even eens hieronder te laten vallen. Het hoofd bestuur heeft goeden moed dat ditmaal dit pogen zal mogen slagen. Naast deze steun- actie gaat het hoofdbestuur verder, om met alle ten dienste staande middelen te trachten, dat de Minister van Economische Zaken op zijn eenmaal genomen besluit zal terugkomen. Het hoofdbestuur begrijpt vol komen zijn plicht om voor de materieele belangen der tuinders op te komen en het hoopt dat de leden achter het hoofdbe- stuur zullen staan, dat op gegronde mo tieven de Regeering zal bewegen, dat voor de Veen Iets zal moeten worden gedaan. De heer Bakker bepleitte, indien géén steun wordt gegeven voor den misoogst, steun op het product. De heer Groen deelde mede, dat de reden waarom de aardbeien nog niet zijn gesteund naar zijn meening gelegen ls in de gevoerde actie om voor den misoogst steun te verkrijgen. De heer Akerboom wees op den nood toestand. Zeer vele gezinnen zitten zonder een cent in huis. Voor dezulken is directe hulp onontbeerlijk. Elk recht geaard Nederlander heeft toch recht op een menschwaardig bestaan. De tuinders hebben de laatste jaren geen menschwaardig bestaan meer gehad. De burgemeester wees er on dat voor degenen, die onderstand noodig hebben voor de eerste levensbehoeften, het alge meen burgerlijk armbestuur aangewezen is. B. en W. hebben in verband met den nood toestand een verhoogd crediet aan den raad aangevraagd. Het gemeentebestuur heeft nog moeite gedaan een aantal tuin ders bij wijze van werkverschaffing te steunen. Om principieele redenen Is ook dit afge wezen. De heer Kerkvliet sprak namen.? een geheele groep van tuinders, die ln een der- gelllken nood verkeeren. dat z!1 niet meer weten waar naar toe. De Veen heeft ln af wachting van den oogst oo crediet geleefd. De tuinders hebben noodgedwongen groote schulden moeten maken, zoowel voor be drijf als voor de eerste levensbehoeften. Moreel zijn de tuinders verplicht deze schulden terug te betalen, wil men ook niet den middenstand naar den afgrond helpen. De woorden van den voorzitter hebben bij hem niet die bevrediging gewekt. Spr. heeft, gezien de opgedane ervaring weinig hoop. dat de steun van de regeering spoe dig zal afkomen. Er is door den voorzitter een datum genoemd van 1 November, doch wanneer geen andere middelen te baat worden genomen om de gezinnen te hel pen, dan zullen velen door den honger ge dreven, dingen moeten doen, die zij niet kunnen verantwoorden. Spr. begreep niet, dat voor de Veen met haar zeer groote gezinnen waarom de wereld zoo dikwijls lachtniet méér wordt gedaan en deed op de Katholieke Kamer fractie namens Roomsoh Roelofarendsveen een ernstig beroep, om deze plaats voor een totalen ondergang te behoeden. De heer Kamnschroër begreep volkomen, dat de gemoederen bit dezen noodtoestand warm loooen; hij dankte den heer Kerk vliet voor zijn zakelijke uiteenzetting, welke het hoofdbestuur nog meer aanleiding zal geven om alles in het werk te stellen den Minister te bewegen zijn standpunt te her zien. daarbij nogmaals wijzende oo den ernst van den toestand in deze plaats. Na een dankwoord van den voorzitter aan het hoofdbestuur en de overige autoriteiten werd de vergadering gesloten. Het ls thans werkelijk te hopen dat binnen enkele weken door de Veen de blijde boodschap zal kunnen worden verkondigd, dat de Regeering zich het lot van deze nijvere groep heeft aan getrokken, door aan de tuinders een steun te verleenen waarbij zij in staat zal worden gesteld, zij het dan ook op becchelden wijze, ln het dagelljksch brood te voorzien. werd vernield en met een kraanwagen moest worden weggesleept, terwijl de tie s'uurder van de andere minder beschadigde auto een wond aan het hoofd kreeg. Voor een nieuw jeugdgebouw. In verband met de voorgenomen stichting van een nieuw Jeugdhuis naast de Ned. Herv Kerk te Nieuw Vennep, vernemen we, dat zich een damescomité heeft gevormd oat llverle werkt aan het organlseeren van een bazar die ln 't laa'st van deze maand zal worden gehouden. P. J. Kraak overleden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ls in het Dlaconessenhuls te Haarlem op 48-Jarlgen leeftijd overleden de heer Pieter Jan Kraak, een bekend ingezetene van Hoofddorp die aldaar van af zlin eeboorte beeft gewoond en od kerkelijk en maat schappelijk terrein in verschi'lende func'les gedurende tal van jaren ls werkzaam ge weest. Vooral als lid van het college van No tabelen der Hervormde gemeente Haarlem mermeer heeft hij zich verdienstelijk ge maakt. De heer W. C. Bijl de Vroe. adsplrant- lnspecteur van politie alhier. Is met in gang van 1 October a.s benoemd tot in specteur van politie te Gouda. HILLEGOM. Een Inspecteur van Politie benoemd. De heer A. L. de Boer, geboren te Helle- voetsluis, thans wonend te Hilversum, is be noemd tot Inspecteur van Politie alhier. De nieuwe Inspecteur is 27 Jaar en ls in het bezit van de diploma's H.B.S. 5-jarige cursus, Alg. Ned. Politiebond en het Inspec teursdiploma van den bond van hoogere politieambtenaren. Van 1934 tot heden ls de heer de Boer werkzaam geweest bij de Gemeentepolitie te Hilversum. Teraardebestelling mevr. Franckenvan Til Gistermiddag is op de Algem. Begraaf plaats teraardebsteld het stoffelijk over schot van mevrouw A. C. Franckenvan Til die in den ouderdom van 52 Jaar ls over leden. De overledene was jaren lang pennlng- meesteresse van de afd. HlUegom van den Ned. Protestanten Bond. De voorzitter van deze afdeeling de heer W. D. Oudolf heeft bij de groeve, .welke met vele bloemen was bedekt, het Woord gevoerd. Ds. L. W. van Wijngaarden sprak de grafrede uit. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het haantje van den toren. De toren der R.K. kerk was sinds eenl- gen tijd van kruis en haan ontdaan. De slechte toestand was reden dat deze ver wijderd moesten worden. Gistermiddag zijn het nieuwe kruis en een mooie vergulde haan op den toren geplaatst. Het werk trok veel belangstelling. Pater Neefjes O.F.M. t In het St. Wllllbrordus Missie-College alhier ls hedennacht, na voorzien te zijn van de Laatste Sacramenten, overleden pater Werenfried Neefjes O.F.M. Pater Neefjes werd geboren 30 Mrt. 1889 te Zwaagdijk, studeerde to Turnhout en Venraai en werd 17 Mrt. 1897 te Roermond tot priester gewijd. Hij was kapelaan te Haarlem, vicarlus te Weert, Nleuwe-Nle- dorp en Maastricht en daarna kapelaan te Lichtenvoorde. Zaterdagmorgen te half 10 worden de Plechtige Lauden gezongen, daarna de H. Mis van Requiem en vervolgens vindt de begrafenis plaats op het kerkhof van het Missle-Oollege alhier. EXTRA GOEDKOOP VRIJDAG en ZATERDAG (10 en 11 Sept.) Speculaas, per pond22 Paarsmerk koffie, halfpond 22 KATWIJK AAN ZEE. Openbare verkooping. In Oasa Cara had gisteravond, ten over staan van notaris J. K C. Matthijs, bil af slag de openbare verkoop plaats van de volgende perceelen: Perceel 1. Het hotel-pension „Zeezicht" aan den Boulevard In bod od f 24.000. niet verkocht Perceel 2. Het huls met schuur en erf aan de Mr. Fockstraat 17. In bod op f.2700; afgemijnd op f. 175 door C. Guyt. Perceel 3. Het woon- en winkelhuls 1ste Willem Taatstraat 9. In lood op f. 2350: niet afgemijnd kooper J. Raaf. Perceel 4. Het huis met schuur en erf Adrlanastraat 56. In bod op f. 2000: afge mijnd oo f 10 door A van Duyvenbode. 10.000 duinkaarten afgegeven. Op het politiebureau zijn gedurende dit jaar reeds 10.000 duinkaarten afgegeven. Concert. Hedenavond om 8 uur zal d" muzlekver- eeniging „U NI." directeur de heer P. C Langmuur, haar laatste concert van dit seizoen ln de muziektent op den Boulevard geven. HEDEN. Schuttersveld: Circus Sarrasanl. 8 u. n.m. Vrijdag. Gerecht 10: Tentoonstelling Wijkgebouw Langestraat. 810 uur nam. Katwijk aan Zee: (Oasa Cara)- Spr. de heer Dronkers; 8 uur nam. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag: Inenting tegen diphterle 3Vz uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdag»: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, 8tatlonsweg: 8 uur nam. „De vluchteling van het Duivelseiland" Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmld- dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Schuldig". Woesdag- en Zatordagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.16 uur nam. „Ben Hur". Woensdag- en Zatordagnam. 2.80 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 3 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, HaarLstr. 7 „Sjanghai". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanat 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling, Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De hel der dobbelaars". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam te 2Vj uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „Dé trek naar het Weeten". 8 uur nam, De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 4 t/m Vrij dag 10 September as. waargenomen door de apotheken O. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, Telef, 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Charlotte Allegonde Gerardina. d. van J M. van Dilk en B. van Doorn - Willem, z. van W. de Wit en J. van Leeu wen Frans Nico, z. van D. Breedljk en J. Plaizler Antoon Marlnus Franclscui, z. van H. L. Verhellen en G. Th. Verheljen Petronella Jacoba, d. van C. M. Warmer, dam en J. J. M. Wassenaar. Overleden: Pebronella Maria Alkemade, echtgenoote van S. F. Barnhoorn, 71 jaar. Ondertrouwd: Ohr. C. Boogerd en J. E. van der Linden. Getrouwd: P. E. Dames en B M. Berbee J. Tukker en G. Algera W. Ruik en J. J. Kulk. Loop der bevolking. Gevestigd: M. W. Zwetsloot-Brouwer, Kanaalstraat 80 G. van der Ploeg. Sta tionsweg 25 D. J. M Dekker en echtgen., Von Bönninghausenlaan 38. Vertrokken: Mej. C H. Schoorl. naar Haaksbergen B. C. de Wreede, naar Rot terdam Mej, A. H. B. M. Koopmans, naar 's Gravenhage Mej. M. Minnee, naar Den Helder G. W Deeker, naar Deventer Mevr. A. A. H. Veldhuyzen van Zanten, naar Lelden J S. Schilder en gezin, naar Noord wljkerhout. Gevonden voorwerpen. Beige damestasch. portomonnale met in houd, heerenzadel, belastlnzmerk. dames- rijwiel, rozenkrans Inlichtingen bil de politie. NOORDWIJK. Werkverschaffing. Ook uit onze gemeente zal een aantal werkloozen geplaatst worden ln een der centrale werkkampen. Naar we vernemen zal reeds a_s. Maandag een twintigtal personen vertrek ken naar het „Land van Vollenhoven onder de gemeente Steenwijk. NOORDWIJKERHOUT. ORANJEFEEST. De feestelijkheden ingezet. Gister werd de viering voor Koninginne dag geopend met een groot kinderfeest. Ruim 900 kinderen van alle gezindten na men er aan deel. Na een vroolljken omme gang door het dorp met muziek voorop, trok men naar het feestterrein. Daar wer den allerlei wedstrijden gehouden om prtr zen. De Jeugd werd bovendien rijkelijk ont haald en mocht volop genieten van den draaimolen. Voor volwassenen was er op het feest terrein ook al veel te beleven. d In de consumptietent vermaakte de leufc zich met een dansje en de lucht- enzw:ei schommel, glijbaan enz. maakten ree goede zaken. De etalage-wedstrijd had veel sticces. n winkels waren keurig versierd Fen ok drom belangstellenden trok den genee avond langs de straat. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6