[EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 9 September 1937 Redactie1507 Directie en Administr. 2500 MARKT RPïfr BtWCIITINA^J Onze Telefoonnummers: (op 2 lijnen) Buitenland - RECHTZAKEN BEURSO VERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 768. BINNENLANDSCH WEEKBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.6 te Brest tn Biarritz. Laagste barometerstand 734.4 te Hapa- randa. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Westelijke richtingen. Zwaar be wolkt tot betrokken, met waarschijnlijk regen. Later opklarend. Aanvankelijk iets warmer. 30ITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. De depressie In het Noorden trok verder Oostwaarts, het centrum ligt thans over Lapland. Op IJsland steeg de luchtdruk aanzienlijk, in het Zuidwesten trok de hooge druk zich echter terug, terwijl bij Ierland een nieuw daalgebled verscheen. Geheel Scandinavië staat nog onder in- iloed van de depressie met vooral ln het Zuiden krachtige tot stormachtige Weste lijke winden met zwaar bewolkte tot be trokken lucht en plaatselijk regpn. In rrankrljk en Duitschland Is de wind over het algemeen zwak met gedeeltelijk be wolkten hemel. Met uitzondering van Zuid-Frankrijk is de temperatuur in het geheele waarnemingsgebied gedaald. Op het Zuidwesten van de Brltsche eilanden Ls Je wind onder invloed van het nieuwe daalgebled tot Zuid gekrompen, de lucht ls er betrokken met aanhoudenden regen. Het daalgebied trekt wel Oostwaarts zoodat verwacht wordt dat ook onze omgeving hiervan den invloed zal on dervinden waardoor de wind aanvan kelijk veranderlijk zal worden en regen waarschijnlijk is. Later wordt eenlge opklaring verwacht. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.W., 13 gr. C., zw. bewolkt. Londen: Windstil, 9 gr. C., betrokken Berlijn: W. matig, 12 gr. C„ zw. bewolkt. Nice: NJï.W., 23 gr. C„ fraai. LUCHTTEMPERATUUR. !uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 12 uur 's midd.: 14 gr. C. (58 gr. F.), luur nam.: 14Vi gr. C. (59 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK aZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 6 uur 31 min.; nam. te 8 uur 54. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 'a Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA. Vrijdag: 8.00 n.m. tot.5.53 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. Vrijdag op: 10 uur 39; onder 20 uur 20. DE TOESTAND VAN MINISTER VAN BOEIJEN. Omtrent den toestand van minister van «elien, die hedenochtend in Bronovo te Haag is geopereerd, vernemen wij, dat «t operatie een zeer gunstig verloop heeft eehad en dat de algemeene toestand alle 'eden tot tevredenheid geeft. DOODELIJKE VAL. Het tienjarig zoontje van den heer joikamp te Bathmen, viel gisteravond, "ei hij aan het vlsschen was, van een "Jjeveer drie en een halve meter hooge «uw in het water van de Schipbeek, die Plaatse zeer ondiep ls. De Jongen kwam ongelukkig terecht, dat hij den hals- •ervei brak. De dood trad vrijwel onmid- tóliik in. DE M. 2 IN MOEILIJKHEDEN. Waarschijnlijk tengevolge van ruwe zee H.M.'s mijnenlegger M. 2 vannacht ln °ioeui]kheden geraakt. De commandant 'Rocht assistentie aan Den Helder, waarop sleepboot „Utrecht" van het bureau Jj'lsmuHer, ls uitgevaren. Deze heeft de opgepikt en naar Terschelling ge- Mt pt. Persoonlijke, ongevallen zijn niet voor nomen. Uitvaart van mevrouw de Boervan Rijk. Défilé voorbij de baar in den Stadsschouwburg. De vlaggen van den Amsterdamschen Stadsschouwburg hangen halfstok. Voor de laatste maal herbergt de schouwburg binnen zijn muren een van Neêrland's groot ste actrices, Esther de Boervan Rijk, die van hier zal worden uitgedragen voor haar laatsten gang. In de rotonde staat het stoffelijk over schot opgebaard en de kist is bedolven on der een schat van bloemen. Op de gebrui kelijke wijze ls de rotonde tot chapelle ar- dente Ingericht. Zwarte zilver omzoomde rouwdraperieën hangen rondom van de zol dering af en ook de wanden en llchtzullen zijn met rouwcrêpe omfloerst, evenals de llchtvaas ln het midden, die daardoor een gedempt licht omhoog werpt, waardoor de ruimte schemerig Indirect wordt verlicht. Terzijde van en achter de baar, die door een ln ruime draperieën neerhangend rouw kleed bedekt ls, branden vier hooge witte kaarsen. Het rouwkleed ls nauwelijks meer te zien door de tallooze kransen en bloem stukken, waarvan steeds meer worden aan gedragen. Er is een groote krans met rood zwarte linten van de gemeente Amsterdam, er zijn kransen van den bond van Neder- landsche tooneelschrijvers, van den Jood- schen Vrouwenraad, van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen, en van tal van andere arbeidersorganisaties, van vele schouwburgbesturen uit het land, van vrij wel alle Nederlandsche tooneelgezelschap- pen en van vele acteurs en actrices. Vanaf tien uur defileert het publiek langs de baar. Voor den Ingang aan de Mainixstraat, waar het publiek wordt toe gelaten vormt zich weldra een lange rij, die geduldig wacht, tot de menigte voetje voor voetje schuifelend den schouwburgin gang bereikt. Eerbiedig en velen zicht baar onder den indruk brengt het publiek een laatsten groet aan de kleine vrouw, de groote actrice, die een zoo groote plaats ln het hart van het Nederlandsche volk heeft Ingenomen, ook bil die volkslagen;, die ln het algemeen niet in zoo nauw contact met het Nederlandsche tooneel plegen te staan, doch voor wie „Kniertje" een vertrouwde figuur, een begrepen symbool, was. Het ls te zien als men de langs de baar schuife lende menigte gadeslaat. Men ziet er op vallend veel arbeidersfiguren bij eenvou dige volksvrouwen, wlen ln het algemeen '11 gang naar den Stadsschouwburg vreemd ls. Verscheidenen hebben bloemruikers bij zich, die zij eerbiedig als laatste groet aan de baar neerleggen. Ook vele tobneélspe- lers en actrices, die aanstonds in kleine ren kring gelegenheid krijgen aan hun deelneming uiting te geven, stellen er prijs op mee te doen aan deze stille hulde van de Amsterdamsche bevolking en velen hunner, ook zij wier kransen en bloem stukken zoo even zijn aangedragen, leggen als naamloozen enkele bloemen aan de baar, waaromheen de bloemenstapel steeds hooger en grooter oprijst. UIT NED. OOST-INDIE. VERKEERSONGEVAL. SEMARANG 9 Sept. (Aneta-A.NJ.) Bij een verkeersongeluk, dat op 8 dezer bi) Srondol, even buiten Semarang, aan den weg naar Salatiga plaatsvond, is een mo torrijder, de sergeant-majoor-schrijver J. A. R. Poth gedood. Het slachtoffer was slechts 33 jaar cud. DE AANKOMST VAN DE JAMBOREE PADVINDERS. BATAVIA, 9 September. (Aneta/A.N.F.) De „Johan van Oldenbarnevelt" die niet de Jamboreevlag in top hedenochtend aankwam, bracht de Indische padvinders, die naar de Jamboree afgevaardigd zijn geweest, terug. Zij werden begroet o.m. door den eere-voorzitter, den voorzitter, den vice-voorzltter en den secretaris van het hoofdbestuur en den hoofdcommissaris van den Nederlandseh-Indischen padvin ders bond, den regent-patlh van Mang- koenegaran, den leider van de jeugdbewe ging in dit zelfbestuurde landschap, Ook waren vele ouders en belangstellenden, o. w. de directeur van het departement van onderwijs, dr. Idenburgh, aanwezig. De vice-president van den Raad van Nederlandsch-Indlë, de heer van den Bus- sche, eere-voorzitter van den Padvinders- bond. heette het contingent hartelijk wel kom en wenschte den leider en den pad vinders geluk met het behaalde succes. Spreker meende, dat voor hen het hoogte punt in hun Jamboree-herinneringen on getwijfeld zal zijn hun bezoek aan H. M. de Koningin. De heer van den Bussche eindigde zijn toespraak met een „Leve dé Koningin", hetwelk beantwoord werd met een driewerf „hoezee" van alle aanwezigen. Hopman Ranneft sprak een woord van dank, ook voor de aanwezigheid van dén heer Idenburgh. De reis van het contingent was begunstigd door goed weer. Spreker dacht nret groote erkentelijkheid terug aan de medewerking, welke op alle plaatsen en uit alle kringen is ondervonden. De ont vangst door de Koningin vormt inderdaad een der mooiste herinneringen. Spreker dankte het hoofdbestuur van den Neder- landsch-Indlschen padvlndersbond voor den ondervonden steun en eindigde met een driewerf hoera op den ëere-voorzitter, den heer van den Bussche, waarmede de aanwezigen zeer hartelijk instemden. DE TERREUR IN PALESTINA. Toen gisteravond een bende Arabieren auto's aanhield in het heuvellandschap tusschen Haifa en Nazareth werd een jonge Jood doodgeschoten, terwijl een andere door een messteek ernstig werd gewond Deze bende heeft acht of negen wagens aangehouden, waarin zich Arabieren be vonden. Zij beroofden de Inzittenden. In ëén auto bevonden zich Joden, die meegesleurd werden naar een naburig bosch, waar de Arabieren hun snocde daad pleegden. Het Duitsche antwoord. De Duitsche regeering heeft er ln haar antwoord op de ultnoodlging tot deelne ming aan de Middellandsche Zee conferen tie den nadruk op gelegd, dat zij natuurlijk iedere poging, de door den burgeroorlog in Spanje veroorzaakte onveiligheid in de Middellandsche Zee te doen eindigen, be groet en dat zij zich zou verheugen, indien het zou gelukken te dien einde tusschen de er bij betrokken mogendheden een overeen stemming lot stand te brengen over ge meenschappelijk 'te nemen maatregelen. Tegelijkertijd heeft het Duitsche ant woord er evenwel aan herinnerd dat de Rijksregeering, toen zij enkele maanden geleden harerzijds met een soortgelijk Ini tiatief voor den dag kwam bij de Brltsche en de Fransche regeering een houding heeft ontmoet, welke voor haar weinig be moedigend ls, vertrouwen te stellen in nieuwe collectieve afspraken op dit gebied. Hoewel het toentertijd na den in zijn gevolgen ernstlgen overval op den Dult- schen pantserkruiser ..Deutschland" tot een bindende overeenkomst Inzake de be handeling van dergelijke kwesties is ge komen, hebben de Brltsche en de Fransche regeering na den kort hierna geschieden torpedoaanval op den Duitschen kruiser „Leipzig" er, zooals bekend ls, niet toe kunnen besluiten tegenover de Rijksre geering ook slechts een minimum van soli dariteit te betoonen. Bij de houding der Rijksregeering kon voorts het feit, dat de Sovjet-regeering het Juist heeft geacht in deze dagen wegens zekere voorvallen in de Middellandsche Zee onbewezen beschuldigingen tegen de Ita- llaansche regeering ln te brengen en daar aan vérgaande eischen te verbinden, niet over het hoofd worden gezien. De Rijksregeering'geeft de Italiaan- sche regeering gelijk, dat van haar niet gevergd kan worden deel te nemen aan een bijzondere conferentie van dezen aard, zoolang het door de nota der Sovjet-regeering veroorzaakte in cident niet op bevredigende wijze is afgewikkeld. Ondanks al deze verzwarende omstandig heden heeft de Rijksregeering evenwel de poging door gemeenschappelijk beraad tot een kalmeering van den toestand te komen, niet willen vertragen. Zij heeft derhalve ln overleg met de Itallaansche regeering voorgesteld ln plaats van een bijzondere conferentie bijeen te roepen de Londensche niet- Inmenglngscommissie de aangelegen heid te laten behandelen. Het werkge bied dezer commissie hangt len nauw ste samen met de hier ter sprake ko mende kwesties en haar organisatie biedt de mogelijkheid bij overal aan wezigen goeden wil snel tot een rege ling te geraken. De beraadslaging ln de Londensche com missie zal tegelijkertijd het voordeel bie den. dat daaraan, behalve de door Engeland en Frankrijk ultgenoodlgde mogendheden, ook nog andere belanghebbende landen, zooals bijv. Portugal en Polen zouden kun nen deelnemen. De strijd in het Verre Oosten. Felle strijd bij Sjanghai. De voornaamste Chineesche linies waren vanmiddag nog ongerept ondanks de he vige Jaoansche aanvallen te land, ter zee en in de lucht. De Japanneezen hebben nu toegegeven, dat zij slechts de grens van de renbaan hebben bereikt. De Japannee zen hebben den driehoek, welke word», ge- .'ormd door SjanghaiHansjau en Nan king tot gevaarlijke zone verklaard, welke aan bombardementen zal worden onder worpen, De eenlge overlevende van een Chineesch bataljon, dat bij Pautsjan in een hinderlaag is gevallen, heeft verklaard, dat zeshonderd van zijn kameraden gedood zijn Vandaag is de Brltsche vertegenwoordiger Howe gearriveerd, die tijdens de afwezig heid van Hugessen de zaken de Bri'sche •ambassade zal waarnemen, aangekomen. Met een toespeling op het bombarde ment op den vluchtellngentreln. welke gis teren te Oeng-Klang is, gepleegd, zelde de woordvoerder, dat de Japansche lucht macht stelselmatig de Chineesche verbin dingen heeft gebombardeerd. Hij voegde daar aan toe, dat de Japansche autoritei ten de stappen der vreemde autoriteiten ten aanzien van de veiligheid van con- vooien en de evacuatie in overweging zou den kunnen nemen, evenwel op voorwaar de, dat deze autoriteiten zouden garandee ren, dat de Chineesche strijdkrachten geen voordeel zullen hebben van die omstan digheden. Goud en zilver naar Hongkong. Chineesche dollars en zilveren staven ter waarde van 350 millioen dollars zijn uit Kanton en Hankow naar Hongkong over gebracht. Dit geweldige bedrag is bijna ge heel bezit der Chineesche regeering. .V Vier personen omgekomen. Door uit hooi opstijgende giftige gassen. In de buurt van Bergamo heeft zich een vreemdsoortig ongeluk afgespeeld, dat aan vier personen het leven heeft gekost. Twee kinderen vielen in een met hooi gevulde schuur ln zwijm. Daar men de kinderen miste, ging de eigenaar hen zoeken; toen hij de schuur Inging, verloor hij eveneens het bewustzijn, maar had nog de kracht dm hulp te roepen. Drie andere personen trachtten de slachtoffers weg te halen, maar vielen ook in zwijm, toen zij de schuu rtn kwamen. Pas toen de brandweer kwam, konden de vijf personen uit de schuur gehaald worden! Een hunner bleek reeds overleden te zijn. Drie anderen stier ven terstond daarop. Het ongeluk werd veroorzaakt door giftige gassen, welke zich bij het drogen van het hooi gevormd hadden. -HITLER LEGT EERSTEN STEEN VOOR HET DUITSCHE STADION. Vanmorgen heeft Hitler met een korte toespraak den eersten steen gelegd voor het Duitsche stadion, waarin de nationaal- soclallstisohe kampspelen, elk jaar te Neu renberg zullen worden gehouden. HAAGSCHE RECHTBANK. De melkventer W. G. H. te Boskoop had ln een proces tegen den landbouwer A. H. de Jong uit Boskoop voor het kantonge recht te Alphen verklaard niet te hebben gezien, dat de monsters melk die door keur meesters waren genomen, door hen verze geld waren. Dit zou vermoeden van meineed hebben opgewekt, waarvoor H. zich vanmorgen voor de Rechtbank te verantwoorden had. De beide keurmeesters. A-. W. D. en W. G. H. G. uit Haarlem, deelden thans mede het wel mogelijk te achten dat verdachte het verzegelen niet heeft gezien, daar dit ge schiedde bij de autolampen. Als gevolg van deze verklaring zeidë de Officier van Jus titie dat hij, indien de getuigen voor het kantongerecht deze verklaring hadden af gelegd, hij niet aan vervolging zou hebben gedacht. Toen was n.l. gesuggereerd, dat verdachte wél bij het verzegelen tegenwoor dig was. - Als gevolg van deze gewijzigde verkla ring, vroeg de Officier nu vrijspraak. De Verdediger sloot zich hierbij aan, waarna de Rechtbank dadelijk vonnis wij zend, verdachte vrijsprak. De man die rijwielen beleende. A. G. P. in Den Haag woonachtig, heeft er zijn werk van gemaakt om oplichtingen te plegen, rijwielen te beleenen etc. Er waren verschillende slachtoffers, waar toe ook de rijwielhandelaar C. J. C. te Lei den behoorde. Daar had G. op afbetaling een rijwiel ter waarde van f. 45 gekocht, waarop f. 4.50 werd betaald, doch dat in- tusséhen te Den Haag werd verkocht. In den Haag had P. dezelfde handelin gen toegepast, en te Leiden aan R. van L. 2 gebruikte rijwielen voor f. 11 verkocht. In Den Haag had P. behalve eenlge rij wielen Ook nog een schrijfmachine be leend of verkocht. Een bouwkundige had hij geld afhandig gemaakt door te vertellen dat hij wel kon zorgen dat deze plannen voor villabouw kon ontwerpen. De officier van justitie vond de handelingen van verdachte zoo ernstig, dat h!1 acht maanden eevangenistraf tegen P. vroeg. De verdediger ging de moeilijkheden na die verdachte in zijn leven heeft gehad Door geldgebrek ls hij toén tot zijn daden gekomen Verd had niet het opzet te be- naceelen, doch stopte het eene gat met het andere PI. verzocht daarom de uiterste clementie, teneinde een kans te geven ziin fouten goed te maken. Rijwielverduistering. De vertegenwoordiger H. J. ten C., af komstig uit Den Haag, heeft daar een rijwiel gehuurd. Met dat rijwiel was ten C. naar Leiden gegaan, waar het werd verkocht. Wegens verduistering had ten C. zich te verantwoorden, waar hij de feiten be kende. Hij had het rijwiel echter betaald. De verkooper van het rijwiel merkte echter op, dat dit eerst na de aangifte bij de politie was .gebeurd. De Officier meende dat verdachte juist door later betalen van het rijwiel „toegaf onjuist te hebben gehandeld. Twee maanden gevangenisstraf vroeg de Officier. Uitspraak over 14 dagen. Rijwieldiefstal. Op de Uiterstegracht te Lelden had Q. zijn rijwiel onbeheerd laten staan, dat even later verdwenen bleek te zijn. Te Den Haag had de H. op de Beestenmarkt eenzelfde ervaring opgedaan. Uit het on derzoek bleek dat de kellner J. F. de rij wieldiefstallen zou hebben gepleegd, waar voor hij zich thans had te verantwoorden. Verdachte zeide te hebben gemeend dat het rijwiel te Leiden zijn eigen fiets was. De president merkte op, dat verdachte dit toch niet terugbracht, toen de onjuist heid bleek. Het rijwiel dat te Den Haag was gesto len, zou hij van Iemand hebben gekocht. De officier wees er op dat F. reeds en kele malen is veroordeeld en het reclas- seeringsrapport was niet heel gunstig; een onvoorwaardelijke straf ls dus noodig. De officier vroeg acht maanden gevange nisstraf. De verdediger verzocht clementie in ver band met moeilijke huiselijke omstandig heden van verdachte. Een auto gestolen. Wegens diefstal van een auto ten nadeele van den garagehouder D. J. van Reenen te Leiden, stond de slooper W. B. van H. uit Hazerswoude terecht. De garagehouder had de auto aan iemand verhuurd, die des avonds deze, in dien de garage was gesloten, voor de deur zou zetten. Waar dit het geval was. stond de auto voor de deur, wagr Van H. het voertuig wegnam. Verdachte bekende het feit. De Officier merkte op, dat verdachte reeds eerder voorwaardelijk veroordeeld is geweest, hetgeen blijkbaar niet afdoende was. Daarom werd nu een jaar gevange nisstraf onvoorwaardelijk gevraagd. De verdedigster verzocht een voorwaar delijke straf, omdat verd. veel berouw van zijn daad heeft, en beterschap belooft. AMSTERDAM, 9 Sept. Hoewel de handel op de Amsterdamsche effectenbeurs heden van bescheiden af metingen bleef, was de stemming niet on- behaaglltk. De politieke situatie werd blllk- baar beter beoordeeld, daar geen berich ten waren ontvangen, die on een toenemen de spanning wezen.Bovendien scheen de op vatting te bestaan, dat de Amerikaansche markt ritD was voor een nerstel. In de aller eerste plaats kwam dll tot uitdrukking in het koersverloop van de Amerikaansche waarden, waarvan in het bijzonder de Staal, aandeelen en Anaconda's tamelijk druk verhandeld werden. Daarbij bewogen' deze zich ver boven pariteit, zoodat ln dit opzicht de stem ming voor deze fondsen zelfs willig kon worden genoemd. Het naar verhouding van New-York zeer hooge koerenen lokte middenbsurs eenig aanbod uit. zoodat hier en daar een kleine reactie viel waar te nemen, doch oer 'aldo bleven de Ameri kaansche fondsen toch vast gestemd. Ook op de locale markt bestond een aan gename tendenz. Koninklijken waren goed gedisponeerd en kwamen verscheidene punten boven het vorige slot te liggen. D» omzetten waren niet groot, doch de vraag was toch voldoende om een behoorlijke stijging te voorschijn te roepen. Van de Amerikaansche Petroleumfondsen werden Shell Unions op bescheiden vóet uit de markt genomen. De affaire in Scheep vaartpapieren was merkbaar ingekrompen, doch de stemming bleef prijshoudend. In het bijzonder voor Nederlandsche Scheepvaart Unies en aandeelen Java- CJhina-Japan Llin. Op de Sulkerafdeellng was weinig te doen, doch U.V.A.'s konden zich desniettemin een goede vijftal punten verbeteren. Ook diverse andere suikeraan- deelen werden iets hooger genoteerd. Van de industrieelen veroorzaakten de Philips aandeelen vooral beginbeurs eenige bewe ging; nadat de eerste transacties tot stand kwamen togen ongeveer de vorige slotprij- zen, werd reeds spoedig een opwaartsche richting ingeslagen. Unilevers en Aku's werden wat hooger genoteerd. Laatstgenoemde gaven daarbij nogal wat affaire te aanschouwen. In Rubberaandetlen ging weinig om. Amster dam Rubbers ontmoetten eenlge vraag en konden mitsdien enkele procenten avan ceeren. Van openlijken handel in de min der courante soorten was weinig te be merken. De Tabaksafdeeling was stil. Deli- Balavia's werden iets lager genoteerd. Op de belegglngsmarkt bestond een goed prijs houdende stemming. Voor de staatspapie- len met. een rentetype beneden 4%. De 3 obligatiën Nederland 1937 werden verhou dingsgewijze niet onbelangrijk hooger ge noteerd. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 1/4 (8.98 3/8); Berlijn 72.83 (72.78); Parijs 6.73 1/2 (6.75 3/4); Brussel 30.60 (30.63); Zwitserland 41.69 1/2; Stock- Kopenhagen 40.12 1/2 (40.12 1/2); Stock holm 46.35 (46.35); Oslo 45.17 1/2 (45.15); New York 1.819/16 (1.811/2); Praag 6.33 (6.33); Oostenr. Bankpapier 33.80 (33.35); Lire 8.00 (8.10), Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/8; daggeld 1/4. Registermarken 40 3/4; Crediet Sperr- marken 16; Effectensperrmarken 16; Reis marken 16; Bankpapier 54 1/2. Tusschen haakjes zijn de koersen van ■gisteren LEIDEN, 8 September. Noteering Coöp. Groeten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Witte kool per 100 KG. f. 1.20—1.30; Roode kool f. 1.703.50; Savoye kool f. 3.50; Groene kool f.23.30; Prei f. 3.104; Kro ten f.12.50; Kroten gekookt f.5—7; Uien f. 1.403; Peen f. 2.603.60; Aardappelen f. 1.502.90; Druiven f.1626; Snijboonen f.422; Stokboonen f.417; Pronkboonen f.27; Stamboonen f.412: Peulen f.12; Postelein f. 24; Spinazie f. 26; Tomaten A f.4—5.40; B f. 4—5.60; C f.4—5.20; CC f.4; Andijvie per 100 stuks f. 0.600.90; Komkommers f. 1.502.20; Bloemkool f. 1.50 13.20Meloenen f.418; Salade f. 0.60 1.40; Perziken f. 0.702; Knolselderie f.2 2.30; Kroten per 100 bos f. 0.701.40; Pie terselie f. 0.30—0.40 Radijs, f. 0.70—1.20; Selderie f. 0.30—1.10; Bleeksëlderie f.8—15; Peen f. 2.50—6.40. Noteering melkveiling „Leiden", 8 Sep tember. Week van 12 tot 18 September. Consumptlemelk 1ste klas f.7; 2de klas f. 6.75; 3de klas f. 6.50. Prijs voor te leveren boventaxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 12 tot 18 Sep tember gelijk aan den door de Regeering vastgestelden prijs. GOUDA, 9 Sept. Veemarkt. Aangevoerd ln totaal 1265 stuks, waarvan 43 slachtvar- kens. Vette 2930 ct. per pond, levend met 2 korting. 317 magere varkens 30; 824 biggen 16—18; 4 runderen 200—230 31 nuchtere kalveren: 2 schapen; 44 bokken en geiten 26 per stuk. Handel matig. Algem. markt: 415 partijen kaas. Ie kw. met rijks- merk 2728; 2e kw. idem 2426; zware tot 31. Hsndel matig 262 ponden boter. Goeboter 0.700.75: weiboter 0 650.70 per pond. Handel vlug. 92.500 eieren. Kipeieren 44.70, eendeieren 3—3.25 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Hollandsche eier„ veiling. Aanvoer 72 300 kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. 4 15—4.25; 58/60 KG. 4.25—4 30: 60/62 KG. 4.30-4.35 82/06 K.G. 4.35—4 55: bruine 58/68 K.G. 4.204.80; kleine eieren 3.904.20. Aanvoer 500 eendeleren 2.602 90 per 100 stuks NOORDWIJKERHOUT. 8 Sept. Stokhee- renboonen z. dr. 0.551.40, enkele heerenb. z. dr 0.501.55. Enkele heerenb. m. dr. 0,50 1.10, snijboonen 0.65—1 50. dubbele boonen 0.45—1.05. RIJNSBURG. 8 Sept. War 0.60—1.30. Po lijst 0 601.40 Picardië 40—80, Asters ge- 4.70, Anjers gemengd 0.251.10. Tritima mengd 1424. idem wit 2032, Straalrose 3042, wite lelies 3.404.20, Aurat.um 3.40 4C—50 Helianthen groot 30—70. ldém klein 2025. Zinnia's 3050. troschrysanthen wit 1013 ct, Idem geel 12—15 idem klei'ngeel 7, Sciabosa 2050 Godesia gepeld 30 60. troschrysanthen bruin 1114 ct. RIJNSBURG, 8 Sept. Aardappelen 0.50 0 70 peen 0.400.70, kroten 0.450 55 per kist. Bospeen 4 006.00 kroten 0 801 00 per 1200 bos. Bloemkool I 10.0013.00. idem II 4 00—8 00 Uien 1.10—1.25 per 50 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 8 September Druiven 14; Meloenen 418; Bloemkool 47; Tomaten 5060; Sla 0,601,40; Snij boonen 1,002,15; Princesseboonen 1,20; Dubb. Stamboonen 0,951.15; Peulen 2,20. VOORSCHOTEN, 8 Sept. V.P.V. - Kip eieren f. 4.305.10 per 100; kalkoeneieren f. 5.20 per 100; kippen f. 0.400.45 p. stuk; konijnen f. 0.10 per stuk; duiven 0.090.14 per stuk. WADDINXVEEN, 8 September. Aange voerd 233 kippeneieren. Prijs 4,404,80. WESTLAND Aardbeien f. 1.20; druiven Aücante 2330, Frankenthalers 2127; golden champ. 3441; muskaat 40 p. KG.; dubb. boonen z. draad 1.201.25; dubb. boonen m. draad 85—90 per bak; snijboo nen 9—15; postelein 25; tafelappelen 8 11; tafelperen 825; spinazie 34 p. K.G.; kroten 1—1.10 per 100 bos; andijvie 7080; sla I 701.20 per 100 krop; peen 23; sel derie 80 per 100 bos: bloemkool I 46; meloenen 13- -20; perziken 6—17 p. stuk; kipeieren 4.10—4.90; komkommers 1.50-1.70 oer ÏOO -tuks: roode kool 1.40—1.60; savoye kool 1.502; groen' kool 1.50—19; Chin, kool 1—1.20 per 100 KG.; tomaten A 50 51. idem B 5559, Idem C 50 per bak; sui kermeloenen 824; ananasmeloenen 11-16 per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3