BINNENLAND Het sportterrein van het prinselijk paar LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 9 September 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS faillissementen RECHTZAKEN Geschenk der Nederlandsche schooljeugd ECONOMISCHE PROPAGANDA PER RADIO. Commissie van advies ingesteld. De minister van binnenlandsche zaken heeft ingesteld een commissie, welke tot taak heeft: le. richtlijnen aan te geven en regelen te ontwerpen, welke als grondslag voor 't organiseeren en het verzorgen van de werelduitzendingen meer in het bijzon der voor het economische gedeelte daar van zullen kunnen dienen; 2e het in verband met een doelmatige taakverdeeling in overleg en nauwe sa menwerking met de aan de werelduitzen dingen deelnemende omroeporganisaties voorbereiden van de samenstelling der programma's in dien zin, dat ook de om roeporganisaties krachtens haar eigen aard en zelfstandigheid de verantwoorde lijkheid voor den inhoud der programma's kunnen dragen; 3e het zoeken van aanraking met orga nisaties en personen, welke op het gebied der economische uitzendingen. hetzij rechtstreeks, hetzij zijdelings, als belang- hebende kunnen worden beschouwd; 4e het ontwerpen van een jaarlijksche raming van kosten en het doen van voor stellen inzake de wijze, waarop die kosten naar billijkheid kunnen worden bestreden. Voor het tijdvak tot 31 December 1937 zijn benoemd tot leden dezer commissie: prof mr. P. S. Gerbrandy, voorzitter van den radio-raad, tevens voorzitter; A. J. W. van Anrooy, lid van de Indië-Programma- Commissie; prof. dr. J. Schmutzer, lid van de Indië-Programma-Commissie; mr. E. N. van Kleffens. administrateur, chef van de afdeeling diplomatieke zaken van het de partement van buitenlandsche zaken; dr. T. P. van der Kooy, chef van de afdeeling economische voorlichting van het depar tement van economische zaken; G. de Clerq, voorzitter van de A.V.R.O.; Pastoor L. H. Perquin O.P., voorzitter van den K.R.O.; mr. A. van der Deure, voorzitter van de N.C.R.V.; J. W. Lebon, secretaris penningmeester van de VA.R.A.; mr. A. J. Guépin, secretaris der directie der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken; tot secre taris dr. A. A. M. Enserinck, secretaris van de Indië-Programma-Commissie. Plaatsvervangende leden zullen nader worden aangewezen. VRWE ZATERDAGMIDDAG BIJ DE POST. Geen sprake van intrekking bij bet hoofdbestuur. Op de vragen van mevr. Bakker-Nort betreffende het voornemen hetwelk zou bestaan om den vrijen Zaterdagmiddag voor arbeidscontractanten bij het hoofd bestuur der posterijen, telegrafie en tele fonie in te trekken, heeft de minister van binnenlandsche zaken geantwoord: Het grootste deel van het personeel op arbeidsovereenkomst, werkzaam aan het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie, is sinds jaren in het genot van den vrijen Zaterdagmiddag. Er bestaat niet het voornemen daarin verandering te brengen. NEDERLANDSCHE STUCADOORS- PATROONSBOND. De 35ste algemeene jaarlijksche vergadering. De Nederlandsche Stucadoors-Patroons- bond houdt zijn 35ste jaarlijksche alge meene vergadering te Amsterdam. Ter vergadering waren aanwezig dertien afdeelingen. Gisteren opende de voorzitter, J. A. de Moet, de vergadering met een welkomst rede. waarin hij o.a. in herinnering bracht, dat 35 jaar geleden de bond werd opge richt. Gedurende dien tijd aldus spr. hebben de patroons in Nederland getracht het bedrijf in stand te houden en een be staan te verwerven. Gedurende 35 jaar is geworsteld om het vak te handhaven, maar ondanks die be moeiingen is het treurig gegaan. Ook de malaise heeft het patronaat getroffen. Het ledental is van 350 langzamerhand geslonken tot 125. Spr. pleitte voor ver grooting van het ledental. De tijden zijn iets beter geworden en over enkele jaren zal misschien een patroon weer een pa troon kunnen zijn. Na dit openingswoord heeft de heer C. J. Ehlers namens de afd. Amsterdam een welkomstwoord gesproken. Als plaats voor de 36e algemeene vergadering is Leeuwar den aangewezen. Bij de bestuursverkiezing is als penning meester herbenoemd de heer A. A. Meijer uit Amsterdam; in de vacature H. J. A. v. Houten de heer J. Arnoldus uit Leiden en in de vacature J. Rabius te Leeuwarden de heer H. H. J. van Garwe uit Leeuwar den. Aan de scheidende hoofdbestuurs leden van Houten en Berghout is daarna een ets aangeboden ter herinnering. Tot redacteur van het bondsorgaan is herbenoemd de heer D. N. Verdoes en tot secretaris van de C.V.B.-commissie de heer J. H. W. Lutjeharms. „Vad." DE PERSONEELE BELASTING OP MOTORRIJTUIGEN IS TE HOOG. DE DAMESKRONIEK. Morgen om halftwee zal te Den Haag de 57ste Beurs van de Dameskroniek in den Dierentuin door wethouder L. J. M. Feber worden geopend. Deze Beurs heeft zich in het Haagsche openbare leven een bijzondere plaats we ten te verwerven. Bij deze reputatie voegt zich ditmaal de speciale omstandigheid, dat de jaarlijksche Dahlia-show van het K.Z.B.C. als onderdeel van de Beurs, te gelijkertijd wordt opengesteld, gevolgd, in de komende week, door de groote tentoon stelling van anjers en chrysanthen en an dere bloeiende gewassen, die de Westland- sche kweekers er zullen inrichten. HET PRINSELIJK ECHTPAAR TE SOESTDI.TK TERUGGEKEERD. Gisteravond te halfzeven zijn H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. prins Bernhard per auto van Het Leo. waar zij eenigen tijd verblijf hebben gehouden, ten paleize Boestdijk teruggekeerd. De K.N.AC. dringt opnieuw op verlaging aan. Reeds bij schrijven d.d. 16 October 1936 heeft de K.N.A.C. aan besturen van vrij wel alle gemeenten in Nederland verzocht om, waar mogelijk, over te willen gaan tot verlaging van de personeele belasting naar den grondslag motorrijtuigen, zulks op grond van het feit, dat in den loop dei- laatste jaren in tal van gemeenten de grondslag motorrijtuigen soms op oneven redige wijze was opgevoerd, eenerzijds om de gemeentelijke inkomsten te verhoogen, anderzijds ook veelal om andere catego rieën van belastingplichtigen te ontlas ten .Hoewel van verschillende gemeente besturen bericht#werd ontvangen, dat ver laging dezer belasting reeds werd over wogen, terwijl in enkele gemeenten reeds tot verlaging werd besloten, waartegen over echter het meerendeel berichtte dat vooralsnog de bestaande tarieven niet konden worden verlaagd, heeft de K.N.A.C. deze kwestie door een adres aan vele ge meenteraden opnieuw aanhangig gemaakt. In dit adres wordt er de aandacht op gevestigd, dat vanzelfsprekend de hooge belastingtarieven niet nalaten hun invloed uit te oefenen op het besluit tot eventu- eele vestiging in de betreffende gemeente van personen, die in bezit zijn van motor rijtuigen, hetzij voor beroep of bedrijf, hetzij uitsluitend als noodzakelijk en eco nomisch vervoermiddel, terwijl dit in het algemeen personen zullen zijn. die zoowel uit fiscaal oogpunt als uit een oogpunt van mogelijke werkverruiming het ge meentebelang kunnen dienen. Anderzijds zullen hooge tarieven het aanschaffen van motorrijtuigen door in woners der gemeenten belemmeren .het geen niet in het belang dezer gemeenten geacht kan worden te zijn. aangezien de automobiel heden ten dage allerminst meer als een luxe-object kan worden be schouwd. daar zij 'n onmisbaar gebruiks voorwerp is geworden ten behoeve van een goede en vlotte uitoefening van bijna ieder beroep of bedrijf. Daar de personeele belasting 'n belang rijke post op het belastingbudget voor de personenautomobiel vormt en deze hef fing naar de waarde plaats heeft, wordt in de hand gewerkt, dat de automobielen langer in het bezit worden gehouden dan wenschelijk is tot schade van handel en nijverheid en niet minder ook van de ver keersveiligheid. Blijkens de laatste gegevens van het Centraal Bureau van de Statistiek is in de drie grootste steden ruim 43"/» van het aantal personenautomobielen meer dan vijf jaar oud. Mede in verband met het feit. dat reeds uit anderen hoofde op het motorwegver- keer zeer zware lasten zijn gelegd, welke in hoofdzaak de algemeene middelen ten gcede komen, waardoor de overige inwo ners des rijks voor belastingverzwaring in anderen vorm worden gevrijwaard, terwijl daarnevens de prijzen voor motorrijtuigen door de getroffen monetaire maatregelen inmiddels zijn gestegen, meent de K.N.A.C. de gemeenteraden met aandrang te mogen verzoeken het daarheen te willen leiden, dat op bovengenoemde gronden een ver laging der personeele belasting naar den grondslag motorrijtuigen zal worden inge voerd. JUBILEUM VAKONDERWIJS ALG. NEDERD. DROGISTENBOND. De Algemeene Nederlandsche Drogisten- bond vierde een zeer merkwaardig jubi leum, ni. het 25-jarig bestaan van het vakonderwijs door dien bond gegeven. In 1912 werd onder leiding van den heer Bon, apotheker te Amsterdam, over gegaan tot het oprichten van een tweetal cursussen ter opleiding voor het diploma „Drogist", uitgereikt door den Algemeenen Nederlandschen Drogistenbond. Na 25 jaren wordt thans op vijftien verschillende plaatsen in ons land op vijf- en-twintig cursussen, waaraan 223 leer lingen deelnemen, les gegeven. Van 1918 t/m 1923, werden door de regeering en gemeenten subsidies voor dat vakonder wijs verstrekt, na welk tijdperk de bond 't vakonderwijs zelf kon bekostigen. De begrooting voor 1937 alleen voor het vakonderwijs sloot met een ontvangst en uitgaaf van pl.m. f. 19.000. De lessen worden hoofdzakelijk gegeven in de lokalen van Hoogere Burgerscholen, daartoe welwillend door de gemeentelijke overheden beschikbaar gesteld. Bij de in 1926 ingestelde ordening voor het drogistbedrijf. werd door de Vereeni- ging tot Behartiging van Pharmaceutische Handelsbelangen, bij welke vereeniging alle fabrikanten, groothandelaren en gros siers in het pharmaceutisch bedrijf zijn aangesloten, met de drogistenbonden over eengekomen, dat het door een commissie uit deze bonden afgegeven diploma, aan hen, die na volbrachten leertijd met goed gunstig gevolg het examen voor drogist aflegden, beschouwd zou worden als het diploma naast dat van apothekers-assi stent. dat door die vereeniging erkend werd als het diploma tot het oprichten van een drogistzaak en tot het bekomen van goederen van de verbonden fabrikan ten, groothandelaren en grossiers. De cursussen duren minstens twee jaar en acht maanden, waarna de proef van bekwaamheid kan worden afgelegd. Het aantal candidaten voor het examen ter verkrijging van het diploma „Drogist" bedroeg in 1937 honderd-en-twaalf (112). Met de regeering en gemeenten zal bin nenkort overleg gepleegd worden om te komen tot het oprichten van een vak school voor drogisten, zooals in Zwitser land, Duitschland en andere landen. De behoefte aan een vakschool wordt door de Federatie van Drogistenbonden, bij welke federatie pl.m. 5800 verkoopers van phar maceutische artikelen zijn aangesloten, gevoeld en werd dan ook in het jaarver slag den wensch uitgesproken, dat men binnenkort kon overgaan tot het oprich ten van een vakschool namens deze fede ratie, waar de leerlingen praktisch zouden kunnen worden opgeleid. CHRISTELIJK POSTFERSONEEL VRAAGT BEPERKING VAN ZONDAGSDIENST. De Nederlandsche Bond van Christelijk- Protestantsch P.T.T.-personeel „Door plicht tot recht" houdt te Leeuwarden een twee- daagsch congres aldus de Tel. In zijn openingsrede gaf de voorzitter, de heer J. Mennes uit Groningen, een kort overzicht over het laatste hondsjaar. Hij constateerde, dat de ingevoerde bezuinigin gen te diep hebben ingegrepen, terwijl de vaste aanstelling van hulppersoneel stel selmatig wordt tegengehouden, onder an deren door het capitulantenstelsel en de plaatsing van werklooze onderwijzers in het P.T.T.-bedrijf. Namens den directeur-generaal wenschte vervolgens de heer Pasman den bond geluk met den bloei der organisatie, terwijl na mens de anti-revolutionnalre Kamerfractie de heer Van Dijken een begroetingswoord sprak. In de plaats van den heer Mennes, die na een 25-jarig voorzitterschap zijn functie neerlegt, werd tot voorzitter gekozen de heer A. Fonteyn te 's-Gravenhage, thans penningmeester van den bond. Verschillende afdeelingen drongen er op aan actie te voeren voor meer Zondagsrust. Gevraagd werd geheele afschaffing van den Zondagschen postdienst en voor den telegraaf- en den telefoondienst de grootst mogelijke beperking. De afdeeling Amster dam merkte op, dat op Zondag tienduizen den brieven verwerkt worden. Dit zal nog veel erger worden, als straks de K.L.M. op Zondag aankomt. De voorzitter zegde toe, dat de volgende week de kwestie van den Zondagsdienst in het Georganiseerd Overleg besproken zal worden. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen, wer den gisteren de volgende verstekvonnissen gewezen: wegens overtreding der motor en rijwielwet: J. C. F. f. 2,of 1 week tuchtschoolstrafR. G. O. te Hazerswoude f. 3,of 3 dg; A. de G. te Gouda f. 3,of 3 dg; J. K. te Leiden f. 3,— of 3 dg; J. A. R. te Griessendam f. 3,of 3 dg; C. G. V. te Den Haag f. 3,of 3 dg; J. C. A. zonder bekende woon- of verblijfplaats f. 4,of 4 dg; P. M. te Gouda f. 4,of 4 dg; B. R. te Den Haag f. 4,of 4 dg; A. C. D. te Ter- Aar f. 2.50 of 2 dg; J. S. f. 2,50 of 2 dg; A. C. D. te Ter Aar f. 1,50 of 1 dg; W. v. D. te Utrecht f. 8,of 8 dg. met Verbeurdver klaring vqn inbeslaggenomen band; C. W. te Leiden f. 8,of 8 dg; B. B. f. 2,of 2 dg; H. W. de B. te Boskoop f. 2 of 2 dg; J. C. K. te Ter Aar f. 2,— of 2 dg; Overtreding der arbeidswet: H. A. C. W. 2 x f. 2.50 of 2 dg; J. v. W. 2 x f. 2,— of 2 dg: J. v. W. 3 x f. 2,— of 2 dg; J. W. K. te Woubrugge f. 5,— of 5 dg; Wegens over treding der Visscherijwet: G. J. v. B. te Gouda f. 2,50 of 2 dg. met verbeurdverkla ring inbeslaggenomen hengel; W. J. S. te Den Haag idem: H. J. L. M. te Den Haag f. 3,of 3 dg; H. S. te Den Haag f. 3,of 3 dg; S. S. te Bodegraven f. 5,of 5 dg. met verbeurdverklaring inbeslaggenomen vischtuig; J. E. te Rotterdam f. 4,— of 4 dg. met verbeurdverklaring inbeslaggeno men vischtuig. Overtreding art, 453 wetb. v. strafrecht D. M. M. f. 4,of 4 dg. Over treding art. 460 wetb. van strafreoht M. de G. te 's-Gravenhage f. 2,of 2 dg. Waar geen woonplaats is vermeld, wonende ver oordeelden te Alphen aan den Rijn. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Gelden verduisterd in dienstbetrekking. Gedurende enkele jaren zou de winkel bediende F. G. K. uit Leiden kans hebben gezien bij zijn patroon te Den Haag een bedrag van pl.m. f. 1500 te verduisteren. In verband hiermede had de jongeman zich gisteren voor den Haagschen Politie rechter te verantwoorden. Hij bekende zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt, doch meende, dat het bedrag veel lager was dan f. 1500. Doordat hij telkens kleine bedragen stal, had het pl.m. l'/« jaar geduurd, alvorens zijn praktijken waren ontdekt. Zijn patroon had aan K. de kans gegeven de zaak buiten de politie op te lossen, door het gestolen geld terug te betalen, het geen echter niet was gebeurd, waarna de aangifte volgde. De Officier van Justitie elschte twee maanden gevangenisstraf. De Politierechter legde deze straf op. De japon. Toen mej. M. J H. uit Bodegraven, een betrekking als dienstbode in Den Haag kreeg, bezat ze maar een eenvoudig ja ponnetje. Maar in Den Haag viert de mode nu eenmaal hoogtij en „dus" zon de Bode- graafsche op middelen om beter in haar garderobe te komen. Ze meende die oplossing te hebben ge vonden in de japonnenkast van haar mees teres, en op zekeren dag trok ze een mo derne japon van haar mevrouw aan. die echter al heel spoedig de kwade daad ont dekte. Er volgde aangifte bij de politie, die het meisje een verhoor afnam, waarna ze be kende. Woensdag had ze zich voor den Haag schen Politierechter te verantwoorden, waar ze het feit bekende. Echter was aan de gedupeerde mevrouw schadevergoeding betaald, hetgeen als een goede noot werd aangemerkt, en om welke reden de Officier met een voorwaardelijke straf van een maand wilde volstaan. De Politierechter besloot hiertoe, en gaf een proeftijd van twee Jaar. KANTONGERECHT TE DELFT. De Kantonrechter heeft bij verstek ver oordeeld wegens overtreding Visscherijwet G. G. van B. te Voorschoten tot f. 5 boete subs. 5 d. hechtenis: J. B. te Voorschoten tot 2-maal f. 5 boete subs. 10 d. hechte nis; overtr. motor, en rijwielwet, Th. J. R. te Leiden tot f. 3 subs. 2 d. hechtenis. ,X>e prinses en de Prins hebben mij speciaal gevraagd u te zeggen, dat Zij met dit sportterrein, een geschenk van de Nederlandsche schooljeugd, zeer zijn inge nomen en dat vooral de Prins er reeds een druk gebruik van heeft gemaakt", zeide ons de architect, ïr. J. de Bie Leuveling Tjeenk. toen wij dezer dagen het sportterrein met paviljoen in het park van het Prinselijk paleis bezochten. Te midden van het hooge geboomte van het park Soestdljk, waar het geraas van den straatweg de stilte der natuur niet meer kan storen, ligt, aan het einde van een boomenlaan, welke recht achter het paleis db as van het hoofdgebouw volgt, het nieuwe sportterrein, dat de Neder- landsohe schooljeugd aan het Prinselijk Paar bij zijn huwelijk heeft willen aanbie den, naast haar aandeel in de inrichting van den paleisvleugel. Het nieuwe sport terrein was vroeger een open veld, gebruikt als hertenkamp, en is door het Prinselijk Paar wegens zijn beschutte ligging de wind wordt gestuit door wanden van hooge eikenbosschen voor dit doel uitgekozen. Op 29 Juni, den verjaardag van Prins Bernhard, is het nieuwe sportterrein door het Prinselijk Paar in gebruik genomen en het is, zooals in den aanvang is gezegd, in dagelijksch gebruik gebleven. Een frisch-groen, onberispelijk glad ga zon omringt de twee roode gravel tennis banen met het witte, met riet bedekte paviljoen. Daar de Prinses en de Prins veel van bloemen houden, zoomen bloemenranden de tennisbanen af en bloeien de kleuren langs de muren van het paviljoen. Een gracht, met waterlelies begroeid, loopt om -het geheel en beschermt het tegen de vijanden van den tuinman, de konijnen. Het paviljoen is een mooi gebouw: liditi luchtig en frisch, van een moderniteit, die de gezelligheid niet uitsluit. Het hoofdver- trek van dit paviljoen, een werk van architecten ir. J. de Bie Leuveling Tjeenl! en ir. A. J. v. d. Steur is de in lioht eiken met blauw uitgevoerde zitkamer, waarvan de open haard het middelpunt is van een halven cirkel van glas-in-staal. Door deze glazen wanden ziet men op de tennisbanen uit. Om en boven den haard heeft de schil der Dick Elffers uit Rotterdam op den wit ten wand van celotex luchtige figuurtjes geschilderd, welke allerlei takken van sport voorstellen, zooals zeilen, tennis, golf, hengelen, jacht, benevens het dolce far r.iente onder de tonen van pastorale muziek. Gemakkelijke stoelen, ruim gerangschikt om den haard, en een radiotoestel comple- teeren de gezelligheid. Een keukentje en een telefooncel, die, wegens den grooten afstand van het paleis, niet overbodig zijn, grenzen aan de zitkamer, terwijl twee gangen door den zacht uitwijkenden vleu gel van het gebouw naar de kleedkamers en waschgelegenheden voeren. Tusschen zitkamer en banen bevindt zich een terras, van vlotte gele tuinmeubeltjes en parasols voorzien, waar men het spel van zeer nabij kan gadeslaan. Bij dit ter ras zit in den gevel van het paviljoen de groote steen met het opschrift: „Geschenk der Nederlandsche schooljeugd 1937". Aan de achterzijde tenslotte bevindt zich een met pijlgaten doorzeefde schietschijf, welke het Prinselijk Paar onlangs, tegelijk met twee handbogen, ten geschenke heeft gekregen. BELEEDIGING VAN EEN MINISTER. Leider van „Zwart front" staat terecht. Voor het gerechtshof te Den Haag werd gisteren de strafzaak behandeld tegen den 32-jau-igen A. J. M„ leider van het Neder landsche volksfascisme „Zwart Front". M. had in het orgaan van deze partij een arti kel gepubliceerd getiteld „Nieuwe onthul lingen over de relaties van minister Colijn" en in dut artikel zich beleedigend over den toenmaligen minister van justitie uitgela ten. De rechtbank te Breda had hem daar voor tot een gevangenisstraf van één maand veroordeeld. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch ver nietigde in hooger beroep dit vonnis, doch opnieuw arrest wijzend, legde het dezelfde straf op. M. ging in cassatie en de Hooge Raad verwees de zaak naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. In het artikel had M. de houding van minister van Schaik bij de naturalisatie van Mannheimer gelaakt en in verband hiermede ook eenige verdere beleedagende beschuldigingen jegens den minister geuit. Verdachte gaf de feiten toe en de zaak ljep dan ook over de vraag of hier sprake was van smaad volgens artikel 261 W. van S. of van de eenvoudige beleediging van artikel 166 en voorts over het recht van verdachte om tot bewijs van de waarheid van het ten laste gelegde feit te worden toegelaten. De rechtbank te Breda had na een uit voerige bespreking in raadkamer beslist, dat er sprake was vair beleediging en dat verdachte niet tot het bewijs kon worden toegelaten. De procureur-generaal, mr. L. B. J. Vermeulen, was van meening, dat, nu ver dachte tegen deze beslissing niet tegelijk met de einduitspraak hooger beroep had aangeteekend, deze in 'kracht van gewijsde is gegaan, zoodat de kwestie thans niet meer in het geding kon komen. De procureur-generaal achtte de in de dagvaarding aangehaalde uitdrukkingen alle uitermate beleedigend en vorderde met vernietiging van het vonnis van de recht bank te Breda, wegens eenvoudige belee diging een gevangenisstraf van een maand. De verdediger, mr. B. Perridon te Rot terdam, meende, dat men de tusschentijd- sche beslissing van de raad-kamer niet als een interlocutoir vonnis moest opvatten, zoodat de kwestie van het toelaten tot be wijs thans wel degelijk ter sprake kon komen. Voorts betwistte pleiter het beleedigend karakter van de uitlatingen en meende, dat hier slechts van beschuldigingen tegen den minister sprake was, waarvan pleiter aanbood deze door bewijs te staven. Het Hof zal op 22 September arrest wjjaan. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 37-jarigen tuinman G. J„ zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande en gedetineerd in het Huls van Bewaring te Haarlem, die terecht heeft gestaan terzake van inbraak op 25 Juli in een huis aan de Weeresteinstraat te Hille- gom en aldaar heeft weggenomen zilveren lepels, een rijwiel enz. De Officier van Justitie had tegen verdachte geëischt voor de inbraak 1 jaar en voor de landlooperij een dag hechtenis met 2 jaar opzending naar een Rijkswerkinrichting. De rechtbank veroordeelde verdachte voor de inbraak met diefstal tot 8 maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest en sprak hem voor de landlooperu vrij. NED. HERV KERK Beroepen: Te Brussel als hulppred., P. de Wilde, voorganger der Evang. Zend- Kerk. aldaar; te Pijnacker als hulppred, S. Bijl, cand. te Kethel. GEREF KERKEN. Beroepen: Te Ihrhove (Oost-Friesland), H. Tien, cand. te Osterwald-Veldhausen (Duitschland); te Oostkapelle A. B. C. Hof land, cand. en hulppred. te Naaldwijk, Tweetal te Gouda: A. Dubois te Oud- Beijerland en J. A. Riekel te Delft. KERKELIJKE EXAMENS. De heeren A. Wisgerhof en A. Braakman, beiden cand. aan de R.-U. te Utrecht, zyn door het Prov. Kerkbestuur van Noord- Holland toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk. De heer J. L. Schouten Jr. te Amsterdam, cand. aan de Vrije Universiteit, is door o classis Amsterdam geëxamineerd en be roepbaar verklaard in de Geref. Kerken. Uitgesproken: F. C. J. Zechner, sC^'lrr' te Voorschoten, Leidscheweg 551 H "c- r.' J. R. Thorbecke, cur. mr. H. W. J- A. A beck, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14