LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 8 September 1937 Stadsnieuws Binnenland SPORT RECHTZAKEN Buitenland BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand, Gistermiddag 3 uur: 766. Hedenmiddag 3 uur: 770 BINNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand: 770.8 te Valencia. Laagste stand: 736 3 te Andenes. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Noordwestelijke wind. Ge- liceltelljk bewolkt, weinig of geen regen. ■Koeler. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Ikadegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. ■Het depressie-centrum in het Noorden trok lierder Noordoostwaarts en ligt thans voor |(t Noordwestkust van Noorwegen. De secun- 'iire, welke gisteren bewesten Ierland lag. rok zeer snel over Engeland, nadat zij he- lienmorgen over ons land trok en hier re- ljen veroorzaakte. J ZIJ wordt gevolgd door een sterke druk- Itilglng, zoodat in Zuidwest Ierland de lijchtdruk boven 770 mm. gestegen is en snel toeneemt. Het geheeie Noorden i het waarnemingsgebied ondervindt nog |ten invloed van de depressie met krachti- tot stormachtlgen Zuidwestelijken tot Eoordwestelijken wind, plaatselijk toege tomen tot zwaren storm. De lucht is zwaar K wol kt of betrokken, met plaatselijken hgen. In Schotland en in Scandinavië viel in Kt afgeloopen etmaal zeer veel regen. In tel Zuiden van het waarnemingsgebied Wscht nog mooi stil weer. De grens tus- fehen de twee genoemde gebieden loopt van koord-Ierland naar het Zuiden van ons |ind en vandaar verder Noordoostwaarts. Voor onze omgeving wordt in den loop van den dag opklaring verwacht. Mor gen zal de wind Noordwestelijk zijn en meest matig, de lucht gedeeltelijk be wolkt, terwijl de regen vermoedelijk tot geringe hoeveelheden beperkt zal blij ven. De temperatuur zal waarschijnlijk dalen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. - I Parijs: windstil, 16 gr. C., betrokken. ILonden: N.W.. zwak, 14 gr. C.. bblïg. I BerlijnZ.Z.O. zwak, 18 gr. C. goed weer. [Nice: windstil 23 gr. Cfraai weer. LUCHTTEMPERATU CF. uur voorm.: 18 gr. C. (65 gr. F.). 112 uur 'smidd 19 gr. C. (67 gr. F.). 3 uur nam.: 19 er. C. (67 gr. F pOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. |o. te 5 u. 58 min.; n.m. te 18 u. 22 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". |'sMiddags 12 uur: 19 gr, C. Zweminrichting „De Zijl". |'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. LICHl OP VOOR FIETSERS ei. [Donderdag 8.03 nm, tot 5.51 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. flnderdag: op: 9 u. 28; onder: 19 u. 57. MIDDEN-AMERIKA Het conflict tusschen Nicaragua cn Honduras. |W conflict dat tusschen Honduras en Tssragua is gerezen in verband met de plfte van een postzegel door Nicaragua, drop een kaart" Is afgedrukt, die een hrblijkelijkonjuiste voorstelling geeft 1 den omvang van het territorium van aragua (ten koste, van Honduras), is scherpt. |ft> regeering van Nicaragua heeft een in -crpe bewoordingen gestélde nota naar TMalapa, de hoofdstad van Honduras »nden. Door middel van de radio's wor- c de onderdanen van belde landen opge sierd de eer van hun land desnoods met f lapens te verdedigen. ZUID-AMERIKA Revolutie in Paraguay. Ij? Paraguay is gisteren een „ponuncia- rjo" uitgebroken. I1;''roepen van de hoofdstad hebben ma- Martinich met steun der oud-strijders c «!n commando ontheven. Zij eischen ;ó-ligkeer van kolonel Franco, den oud- «dent en willen, dat deze met de kolo- a'a en Smith een militair drieman- );t zal vormen. ftogsschepen steunen de opstandige ™g, die geleid wordt door majoor Vjï?ePen die verzet boden, schijnen na PJrt gevecht te zijn overwonnen en ge- driemanschap zou de macht in han- «Sfiften- genonaeii^ De 10 larlge J. G geraakte g'ster- avond te ongeveer halfzeven in de Oost- dwarsgracht. De iongen was bezig visschen te scheppen met een nette en sloeg toen plotseling voorover te wa'er. De heer Ph. sprong onmiddellijk gekleed den jongen achterna en mocht het genoegen smaken het ventje behouden op het droge te brengen De fourier G. F. v. Bovene en de sergeant H. H. Beyers hebben met goed gevolg het examen voor sergeant-majoor- administrateur afgelegd. Vanmorgen om 9 uur is uit 't wa'er aan het Delftsche Jaagpad het iiik opge haald van.een.t.ot nu tóe:.onbekenden.man van ongeveer 52" a 53 iartgen leeftijd. In verband. met_het_.veuninderde rel- zigersvervoer zirn de treinen op het baan vak LeidenUtrecht weer- pret een rijtuig verminderd. Algemeene vergadering Alg. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.). AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN, In perceel No. 40 in de Van der Neer straat te Den Haag is hedenochtend een binnenbrand ontstaan, vermoedelijk ten gevolge van het morsen van petroleum in de keuken. De motorspuit van de brandweer bluschtc het vuur. De 76-Jarige mej. A. S. kwam echter met het vuur in aanraking en is aan de bekomen verwondingen overleden. De heer Britzei over de hulpverleening aan de veehouderij, Vooruitzichten nog niet hoopvol. In het Gebouw van Kunsten en Weten schappen te Den Haag is vanmiddag de algemeene vergadering aangevangen van 'den Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.). De voorzitter, de heer L. F. Brltzel wijdde eenige beschouwingen aan de werking van de wet tot tijdelijke hulpverleening aan de veehouderij, welke thans vijf jaar ge leden in werking is getreden. Wanneer de vraag wordt gesteld of deze crislszuivel- v.et, later vervangen door de landbouw- crislswet, aan redelijk te stellen verwach tingen heeft voldaan, dan beantwoordt spreker deze vraag bevestigend. Met be hulp van deze wet is het mogelijk geweest om de boeren op de been te houden. Slechts ongaarne heeft de boer de toe gestoken hand gegrepen. In één opzicht kan het Nederlandsche volk gerust zijn: zoodra en zoolang het den boerenstand maar eenigszins mogelijk is op eigen wie ken te drijven, doet hij gaarne afstand van dé voordeelen, WèfbonHen aan allés wat crisiswet heet. Op het öógenblik echter is het wel gemakkelijk de leuke der vrij heid aan te heffen, doch het is zeer mpeilijk te voorspellen wat de gevolgen van herkrijging der begeerde vrijheid kunnen zijn. Spreker heeft nog geen goed plan te hooren gekregen hoe de boer in dat geval zijn bedrijf op gang zou kunnen houden. Niet alle besluiten en controle maatregelen zijn Juist geweest; er zijn vele vergissingen begaan. Spreker meent echter, dat wat de resultaten van de land- bouwcrisiswet betreft, de boerenstand niet ontevreden mag zijn. Aangaande de onlangs getroffen maat regelen op het gebied der melkprijzen poli tiek merkte spreker op, dat het bestuur zich met de verlaging van den toeslag op meik van 16 Augustus accoord heeft verklaard, daar het verloop der zuivelprijzen hiertoe aanleiding gaf. Intusschen dient men in dezen ook weer niet te ver te gaan. Het bestuur van de F. N. Z. kan niet accoord gaan met de redeneering, dat de prijzen van boter en andere spijsvetben gedrukt moeten worden, nu de prijzen der andere levensmiddelen stijgen. Evenals elke andere producent ondervindt de boer de gevolgen der prijsstijging der grondstoffen e.d. en heeft hij dus evenals elk ander recht op een dienovereenkomstige vergoeding zijner produc tiekos ten Wat betreft de verlaging der heffingen op boter, margarine, vetten en oliën van 29 Augustus wijst spreker op het feit, dat de thans bereikte boterprijs lager is dan die. welke gemiddeld in de jaren 1911 tot 1914 goldt. Het moet in geen geval toelaat baar worden geacht dat, vooral tegen den staltijd van het vee. met de prijzen van boter en vetten verder naar beneden wordt gegaan, daar het noodwendige gevolg een nog verdere verlaging van den melkprijs zou zijn. Thans veel verandering 'asn te brenr gen in de crisismaatregelen acht spre ker niet raadzaam. Het is de vraag of de Nederlandsche boer binnen afzien- baren tijd een besëKétdën~4>estaan uit zijn bedrijf kan halen. De vooruitzich ten zijn niet hoopvol. Er is helaas een groote kans dat de Nederlandsche vee houderij en akkerbouw nog wel eenigen tijd de smartekinderen der overheid zullen zijn. Mochten deze sombere voor uitzichten inderdaad bewaarheid wor den, dan passen als remedie geen tijde lijke crisismaatregelen, doch dan zal het probleem ten voeten uit bekeken moeten worden. 1 De oplossing zal in geen geval gezocht mogen worden in gedeeltelijke braak legging van den goeden Nederland- schen bodem. Een gezond, sober levend platteland is van enorme beteekenis voor ons geheeie volk. Een telegram van hulde werd hierna aan H.M. de Koningin verzonden. Nadat de notulen en een aantal bestuurs- mededeelingen waren behandeld hield ir W. de Jong, rijksveeteeltconsuient te Arn hem, een inleiding over rundveeteeltbeper- 1-In7, welks i: 1"J 'rseds riders op vroeger tijdstip heeft gehouden. AAN DE GEVOLGEN VAN EEN AANRIJDING OVERLEDEN. Maandag j.l. is te Dord-Lonneker de 62- jarige wielrijder E. uit Overdinkel door een auto, bestuurd door een Inwoner van Denekamp, aangereden. Vanochtend is het slachtoffer, aan de bekomen „verwondingen overleden, duglBtmci re yosrl »b cur-" PRINS BERNHARD BIJ DE HUZAREN TE DEVENTER. Vanmorgen kwam prins Bernhard te Deventer voor een vèlddienstoefening van het vierde half regiment huzaren aldaar, te houden onder de gemeente Diepenveen. De Prins volgde deze oefening te voet en te paard. Hij gebruikte de lunch bij den gar- nlzoens-commandant lt.-kol. J. J. van Die- penbrugge. DE BRAND OP HET MOTORSCHIP „KOTA AGOENG". Een interview met den kapitein. De kapitein van het m.s. „Kota Agoeng" van den Rotterdamschen Lloyd, aan boord van welk schip, zooals eerder gemeld, ter hoogte van Colombo brand heeft gewoed, verklaarde na aankomst te Belawan, dat de vuurhaard hbofdzakelijk beperkt bleef tot de mailkamer. Van de 1 200 postzakken zijn er 230 verbrand. Het blusschingswerk werd ten zeerste bemoeilijkt door de aanwezig heid van eenige zakken met flesschen am moniak, die door de hitte gesprongen wa ren. De passagiers waren door het gebeurde zeer geschrokken, doch er ontstond geen paniek. Zij waren spoedig gerustgesteld, vooral nadat de „Iaertes" was verschenen. De verbrande post bestaat hoofdzakelijk uit voor Java bestemde mail. Alle poststuk ken voor Sumatra's oostkust zijn nagenoeg onbeschadigd. De oorzaak van de brand is een volslagen mysterie. Het zilveren jubileum van het N. O. C. POGING TOT KINDERROOF OISTERWIJK. TE Woonwagenbewoner nam een tweejarig meisje mee. Gistermorgen tegen' <-den middag was mevr. B. te Oisterwijk, wonende aan den Moergestelsche» weg,.-bazig met het was- schen .barer kinderen.. Nadat het twee jarig dochtertje gëwasschen was, mocht het in den voortuin gaan spelen. Met een andere kleine was mevr. B. nog bezig toen een woonwagen voorbij kwam gereden. Een der woonwagenbewoners zag het kihd, riep het qn tilde het over het hekie van den tuin en nam het mee in den wagen. Mevr. B. zag de ontvoering van haar kind voor haar oogen gebeuren en liep. roepende: „Mijn kind, mijn kind", den wagen achterna. De woonwagenbewoner heeft haar het kind teruggegeven, doch onder voorwaar de. dat zij met niemand over het voor gevallene zou spreken. Aanvankelijk heeft de dobdeiijk ver schrikte moeder aan dit verzoek voldaan, doch later op den dag heeft zij de ge meentepolitie van het gebeurde in kennis gesteld. BESLUIT VAN B. EN W. VAN WADDINXVEEN VERNIETIGD. Betreffende weigering van collecte. De stichting tot ondersteuning en zede lijke ontwikkeling van hulpbehoevende blinden te Utrecht is door B. en W. van Waddinxveen geweigerd een openbare in zameling te houden. Van deze beslissing is de vereeniging in beroep gekomen bij de kroon, die thans beslist heeft, dat'het motief, waarom B. en W. zich tegen het houden dezer inzameling verzetten met name, dat herhaaldelijk zul ke verzoeken worden gedaan, niet het minst door plaatselijke instellingen en dat door het toelaten van inzamelingen voor instellingen van elders te veel van de offervaardigheid der ingezetenen zou wor den gevergd, geen voldoende groild tot weigering oplevert. Het besluit van B. en W. is op dien grond vernietigd. MOTORRIJDER OVER DEN KOP -- I GESLAGEN EN GEDOOD. Vannacht is in de bocht van den Rijks weg te Klimmen (Zuid-Limburg) de motor rijder J. K. uit Heerlen, door onbekende oorzaak tegen het trottoir en daarna tegen een hoop steenen gereden. K. sloeg over den kop en overleed spoedig daania. Zijn duo-passagier, de J. uit Heerlen, werd licht gewond. Een fraai gedenkboek. Hel Nederlandsch Olympisch Comité ju bileert! Het N. O. C., dat steeds op zoo voortreffelijke wijze zorgt voor de verte genwoordiging van Nederland bij de Olym pische Spelen, bestaat 25 jaar en ter gele genheid van dit belangrijke feit verscheen bjj de N.V. AmSterdamsche Boek- en Steen drukkerij v.h. Ellerman, Harms en Co. een even uitvoerig als welverzorgd gedenkboek, dat met talrijke mooie foto's is verlucht. Het boek opent hoe kan het anders! niet een Dortret van den oud-voorzitter, wijlen F. W. C. H. baron van Tuyl van Se- rooskerken, terwijl onmiddellijk daarna de foto volgt van den huidlgen praeses, mr. A. baron Sctdmmelpennlnck van der Oye. Wat de bedoeling! is Van dit gedenkboek wordt dan in eep.beknopt voorwoord uit eengezet, .namelijk: „aan de tegenwoor dige- generatie, zoowel, als aan die, welke daarop volgen zouden, een Beeld te geven van het leven en werken- van het N. O. C. gedurende de eerste kwarteeuw van zijn bestaan." Aan den heer C. A. W. HIrschman werd de samenstelling opgedragen en geholpen door vele medewerkers is hij stellig in zijn opgave geslaagd. Dit boek is, naar den wensch van het bestuur, niet enkel een feestuitgave, het zal tevens dienen als handboek voor hen, die in komende tijden geroepen zulles zijn het N O. C. te leiden en zich daarbij een beeld willen vormen van de wiize. waarop deze organisatie ontstond "n uitgroeide! De heer H. A. Meerum Terwogt schrijft een zeer waardeerend artikel over ,,De twee voorzitters: van Tuyl van Serooskerken en Schimmelpenninck van der Oye", waarin hij wiist oo hun verdiensten voor de zaak der lichamelijke opvoeding verschillen schetst en overeenkomsten teekent en ver telt welk een berg van arbeid in den loop der iaren. ter voorbereiding van onze uit zendingen naar de diverse soelen, door hen is verzet. Baron de Coubertsin juist de zer dagen overleden schreef dato Maart '37 een brief waarin hU o.m. de te Am sterdam gehouden Soelen in herinnering brengt (in vergeliiking met andere) en verder vinden we dan artikelen van: Graaf Je Balllet Latours en van mr. A. baron Scbirnmelpenninck van der Oye (een his torisch overzicht), benevens van bestuurs leden van alle bij het N. O. C. aangeslo ten bonden (biina alle met op die sporten hetrekking hebbende foto's geïllustreerd). De samensteller van het boek, de heer Hirschman. schetst on interessante wijze toestanden vóór de oprichting van het N. O. C. Hij schrijft verder over de oprichting zelf en over de 25 jaren daarna, in den bieede de beteekenis van het Comité uit eenzettende, terwijl tenslotte o.m nog be schouwingen opgenomen werden van W. C. Wiinand. J. van Streeder, M. F. Graafland, P W. Scharroo, G. van Rossem, P. W. Wal ler en Meerum Terwogt. Statische gegevens omtrent de leden van het N. O. C. vormen het besluit van dit zeer fraaie en bijzonder belangwekkende gedenkboek. HAAGSCH GERECHTSHOF. Trein met vluchtelingen door Japansche vliegtuigen gebombardeerd. 300 dooden; 400 gewonden. Volgens het Chineesche Nieuwsagent schap Central News is een uit Sjanghai komende trein met vluchtelingen door Japansche vliegtuigen bij het station Soeng Kiang gebombardeerd. Vijf wagens werden vernield.. Er zijn 800 dooden en .400 gewondenr Vervalsching van kwitanties. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage moest heden in hooger beroep terecht staan de kantoorbediende M. te Leiden, die door den Haagschen politierechter wegens het vervaischen van kwitanties tot een voor waardelijke gevangenisstraf van zes maan den was veroordeeld. De officier van justitie, die een gecom bineerde straf had gevorderd, ging van dit vonnis in hooger beroep en ook de procu reur-generaal bij het gerechtshof, mr. L. B. J. Vermeulen kon geen termen voor een geheel voorwaardelijke straf aanwezig vinden Men moet In aanmerking nemen, dat het hier niet een enkele handeling betreft, doch een reeks van malversaties. Spr, vor derde daarom een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger, mr. H. R. Goudsmit. be handelde in zijn pleidooi voornamelijk den persoon van den verdachte. Het feit zelf is zeer ernstig en nooit goed te praten. Doch het is voor den jongen man van het .grootste belang, dat hij buiten de ge vangenis blijft. Hij kan een goede betrek king krijgen zoodat, wanneer hij oppast, hij een -goede toekomst tegemoet gaat. Dit gaat voor hem verloren Wanneer hij de gevangenis in rry^t. Ei' zijn" zeer veel menschen, die zlcii voor hfrm ihteresseeren, zoodat er vele waarbor gen zijn, dat de voorwaarden zullen wor den nageleefd. In verband hiermede drong pleiter met klem op een geheel voorwaardelijke straf aan. Arrest 22 September. AMSTERDAM, 8 Sept. Veerkrachtige markt Kalme handel Meevallende noteeringen Amerika lager Beleggingsmarkt weinig veranderd. De daling in Wallstreet werd op de Am- clerdamsche beurs kalm opgenomen. Over het algemeen was men de zienswijze toe gedaan dat de reactie in New York waar schijnlijk te scherpe vormen had aange nomen. zoodat een herstel mocht worden verwacht. Bovendien werd de politieke si tuatie niet zóó verontrustend geacht, dat een catastrophe behoeft te worden ge vreesd. Aan het Damrak werd dan ook een groot weerstandsvermogen aan den dag gelegd en de stemming was geenszins onbehagelijk en kon naar verhouding van de omstandigheden zelfs prijshoudend wor den genoemd. De koersen kwamen hier en daar wel iets lager te liggen, doch verliezen van beteeke nis werden toch niet geleden. In navolging van Wallstreet werden de Asnerlkaansche fondsen beneden, de prijzen van gisteren afgedaan, doch over het geheel genomen werd niet onbelangrijk boven pariteit ge handeld, waarmede dus op een herste! op de Aimerikaansche beurzen werd geanti cipeerd. Het zakenverkeer op de locale afdeelin- gen droeg een kalm karakter. Van de Pe- troleumfondsen waren Koninklijken in doorsnee onveranderd en deze bewogen zich rondom 400 De Amerikaanscihe Petroleumfondsen trokken slechts geringe attentie. De Scheepvaartpapieren werden minder druk verhandeld dan de laatste dagen het geval was. Daarbij werd vrijwel over de geheeie linie op een lichtelijk verlaagd peil afge daan. De affaire in Suikerfondsen was van kleine afmetingen. H.V.A.'s waren gemid deld zoo goed als onveranderd. Enkele specifieke Suikeraandeelen werden enkele punten lager genoteerd. Van de Industrieelen werden de Philips- aandeelen iets boven het vorige slot inge zet. doch daarna viel een kleine inzinking waar te nemen. Unilevers en Aku's kwa men wat lager te liggen. De tabaksmarkt had een rustig voorko men. De Sumatra-aandeelen werden mee- rendeels lager afgedaan. Deli Batavla's moesten zich in het bijzonder een vrij ge voelig verlies getroosten. Rubber aandeelen hadden een beperkte markt. Amsterdam Rutobers waren niet veel veranderd. De meeste minder courante soorten golden iets lager. De beleggingsmarkt was stil. De Oude Schuld lag eerder iets gedrukter in de markt. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 3/8 (8 99). Berlijn 72.78 (72.75). Parijs 6 75 3/4 (6.76 1/4), Brussel 30 63 (30 601, Zwitserland 41.69 (41.64'/i), Kopenhagen 40.12V: (40.15). Stockholm 46.35 (46 37Vf), Oslo 45 15 (45.17'/:), New York 1.81'/. (1.813/8). Praag 623 (6.33). öostenrijksch Bankpapier 33.35. Lire 810 Prolongatie Part. disc. 1/8, Daggeld 1/4. Registermarken 41'/:, Orediet Sperrmarken 161/4. Effectensperrmarken 16 1/4. Reismarken 54V«. Bankpapier 52','; Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren GEVECHT OP ZEE. De correspondent van Havas verneemt, dat de kruiser Baleares vijf door de regee ring van Valencia gewapende treilers. die vergezeld waren van den torpedoboot Liber- tad heeft ontmoet. Het is tot een kort tref fen gekomen, waarbij de Libertad, evenals eenige andere schepen, werd getroffen. Zij slaagden er in in Zuidwestelijke richting te vluchten. OOK MACAO GETEISTERD. Uit Macao (Portugeesch bezit) wordt ge meld, dat de taifoen, welke op 2 September Hongkong heeft geteisterd, ook enorme schade heeft aangericht aan de Portugee sche kolonie. Er zijn vijftien dooden en zeventien ge wonden. De nieuwe havenwerken te Rapraia zijn vernield, terwijl verscheidene gebouwen verwoest zijn. Een groot aantal schepen is. gegenkenr GERICIITIN^^ AMSTERDAM, 8 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd 248 vette kalveren: le fcw. 6670; 2e kw. 58—66: 3e kw. 50—58 ct. per K G. levend gewicht; 61 nuchtere kalveren f. 8— 14 per stuk; 111 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 7374; zware varkens 70—72; vette varkens 69—70 ct. per K.G. slachtgewicht. BENTHUIZEN, 7 Sept. Aanvoer 854 kip eleren. Prijs f. 4.00—4.70 per 100 st. KOUDEKERK, Rijndijk, 7 Sept. Aanvoer 2335 stuks. Kippeneieren f. 4.304.60 p. 100 stuks, eendeneieren f. 3.503.60 p. 100 st., kaas f0.280.30 en boter f. 0.650.68 p. p., kippen f. 0.40—0.65 en konijnen f. 1.20 p. st. RLJNSBURG, 7 Sept. Vuurpijlen 40—55; Montbretia 10—15: Rayonanten 3—5; Chrysanthen per bos wit 812; idem geel 5—19; Helianthen groot 50—80; idem klein 20—30; Rubia 1.10—1.60; Auratum 3.40— 5.10; Witte lelies 3.80—5.20; Zinnia's groot 30—40; idem klein 15—20; Pompon dahlia's 1530; Dahlia's Roem van Aalsmeer 50-80; Miss België 40—60; Asters gemengd 1424; idem rood 12—20; idem wit 20—40: Bril- lant 20—40; Polijst 40—120; Picardië 40— 80: War 40—120; Jacoba 20—40. TER AAR. 7 Sept. Per 25 K.G.: Augurken fijn f.1—2.30. m.bast. f. 1.35. bast. f.0.90— 1.02; grof f. 1.04; stlpp. f 0.12%; komk. f. 0.21. VEUR. 7 Sept. Engelsche komkommers le soort f.2—3.20: 2e soort f. 1.50—1.80; 3é soort f. 1.50: Gele komkommers, le soort f.2.20—3.30: 2e soort 1.50—1.90; 3e soort 1.50; Kroosla le soort 0.60—1.00; Peen 3.20 6.20: Bloemkool le soort f-59: 2e srt 1.503.50; Tomaten, midd. f.2—2.20; idem groote ronde f. 22 50 2e soort f2; 3e soort f.2; idem bonken f.2; Andijvie per 100 0.60—0.90; per K.G. 2 ct.; Spinazie per 4 k.g. 818 ct.Postelein f.23.10; Snij- boonen f.612; Spercieboonen f.4—15; Meloenen 4—16 ct.; Druiven f. 12.50—14. WOERDEN 8 Sept. Kaasmarkt Aan voer 394 partijen kaas. Met rijksmerk le kw f.27—28.50; idem 2e kw. f.24—26; zware f. 30; Handel matig. WESTLAND, 7 Sept. Export. Alicanten 2331 ct.. Golden Champion 3144 ct.. Cros Colman 2636 ct.. Gros Maroc 29 ct., alles per kilo; dubb. boonen zonder draad 1.10, idem met draad 85 ct. per bak; andijvie 60 ct: "per 100; bloemkool 3.00—3.50 per 100; netmeloenen 15 23 ct., idem II 9—14 cent per stuk, roode kool 1.20 per 100 kilo. Chi neesche kool 1.00 per 100 kilo. tomaten A 50—51 ct.. idem B 51—53 Ct., idem C 50 ct. alles per bak. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3