BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde' Blad Woensdag 8 September 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Chr. longe Boeren- en Tuindersbond. algemeene nederlandsche patroonsbond. De algemeene vergadering. Onder presidium van mr. W. Rip van Den Haag werd heden in „Amicitia" te Amersfoort de jaarlljksche algemeene ver gadering gehouden van den Bond van Chr. Jonge Boeren- en Tuindersorganisaties in Nederland. De voorzitter opende hedenmorgen om half elf de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een kort openingswoord. Daarin herinnerde hij allereerst aan de oprichting van den bond in het najaar van 1981. Slechts enkele plaatselijke afdeelin gen, over het geheele land verspreid, be stonden toen. Thans bezit de bond meer dan 100 afdeelingen en is in bijna elke provincie een Prov. afdeeling gevestigd. Er bestaat echter nog al verschil in activiteit tussbhen de verschillende plaatselijke en prov. afdeelingen. De Prov. afdeelingen be- Wooren een hechte band te vormen tus- sdhen de plaatselijke afdeelingen; regel matig propaganda voeren in plaatsen die daarvoor in aanmerking komen: Prov. ver gaderingen beleggen; zoo noodig verschil lende technische zaken ter hand nemen en de richtlijnen, welke het bondsbestuur voor den arbeid aangeeft, aan te passen aan de behoefte van de betrokken streek. In de naaste toekomst zullen tengevolge van den verderen groei van den Jongeren- bond, de Prov. afdeelingen een belangrijke plaats moeten innemen. Er moet gestreefd worden naar goede werkverdeeling en decentralisatie. Vooral naar binnen moet de organisatie versterkt en verdiept wor den. Doch ook dit zal gelukken indien de Piot. Chr. Boeren- en Tuindersjeugd steeds meer den plicht gaat gevoelen de Chr. jongerenorganisatie te steunen. Het begin sel acht, dat de bestudeering en bespreking van de maatschappelijke en economische vraagstukken geschiedt bij het licht van Gods Woord. Steeds duidelijk blijkt het, ook in de practljk. aldus spr. dat neutrali teit hier niet bestaanbaar is. Met de op wekking ook in het kamende jaar alle krachten in te spannen voor den verderen groei van den band. naar binnen en naar buiten besloot mr. Rip zijn openingswoord en verklaarde de vergadering voor geopend. Hierna kwamen de jaarverslagen van secr. en penningm.. de heeren J. H. ten Cate van Haarlo (gem. Borculol en J. W. F. Scholten te Lintelo. aan de orde. Ze werden goedgekeurd en de penningmeester werd van zijn beheer gedechargeerd. Mr. Rip en de heer ten Cate werden als voorzitter en secretaris herkozen. Namens de commissie voor het werk ten piaitelar.de bracht mej. C. G. Sondern van Breedenhoek verslag uit. dat eveneens goedgekeurd werd. Aan het einde van de morgenvergadering hield de heer J. Ver- kuijl uit Argentinië een causerie over de Hoïlandsche kolonie aldaar, waarna gepau zeerd weid. In de middagvergadering hield dr. Ir. B. de Hoogh uit Winterswijk een inleiding over de toekomst der jonge boeren. Bondscongres te Utrecht. De onlangs opgerichte Algemeene Ne- derl. Kleermakerspatroonsbond heeft gis teren zijn eerste bondscongres gehouden te Utrecht. De voorzitter, de heer W. Mie- dema, uit Berlicum, maakte in zijn ope ningsrede melding van de moeilijkheden, welke het gekost heeft om van het oor spronkelijke federatieve verband tot een algemeene landelijke organisatie te komen, die op een breeder basis ls geschoeid. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Henry Veenstra. uit Meppel, meldde een vooruitgang van het ledental, ondanks de oppositie tegen de fusie met den Ne- derlandschen bond. Aan het einde des jaars kon het district Noord-HollandUtrecht worden opgericht. Het maandblad werd vervangen door een veertiendaagsch or gaan. dat niet meer door den bond gead ministreerd wordt. In verband met de instelling van een examen voor gezel en meester, waarvoor de organisatie reeds lang heeft geijverd, werden meestercursus- sen over het geheele land georganiseerd, die een groot succes zijn geworden. De kwestie van de vakopleiding moest even blijven rusten, omdat de andere organi saties voor deze zaak nog niet rijp bleken. Ingesteld werd een commissie van overleg uit de vier landelijke organisaties. Over de vestigingselschen, waarvan de Alg. Ned. Bond voorstander is, kan in deze commis sie geen eenstemmigheid worden bereikt Het jaarverslag werd goedgekeurd, even als de begrooting voor 1938. die als inkom sten een bedrag van f. 1200 uit de contri butie van 400 leden aanwijst en zonder saldo sluit. Tot bondsvoorzitter werd gekozen de heer Joh. Schrap, uit Groningen, wegens 't be danken van den heer W. Miedema. Besloten werd het volgende bondscongres tn Amsterdam te houden. De heer L. Lansman,, uit Haarlem, hield een pleidooi voor maatwerk met certifi caat. De heer T. A. Lubberding, uit Eefde, besprak de wenschelljkheid van de op richting eener kleermakers-universiteit, naar het voorbeeld der volksuniversiteit, ten einde overal in den lande lezingen te houden. De heer Joh. Schrap uit Gronin gen bepleitte de instelling van een maat werk-reclame-week in alle plaatsen, waar afdeelingen van den bond zijn gevestigd. Ten aanzien van al deze aangelegenheden zal het bestuur de noodige stappen doen. Een voorstel van de commissie van over leg tot het maken van algemeene reclame voor maatwerk, door middel van het aan brengen van emaille borden aan de spoor wegstations. werd overeenkomstig het ad vies van het hoofdbestuur wegens de hooge kosten verworpen. Een voorstel van de zelfde commissie tot Instelling van een steunfonds door de vier landelijke organi saties werd aangehouden Bij den aanvang vah de middagbijeen komst is de scheidende voorzitter gehul digd voor zijn 27-jarlgen arbeid in dienst der organisatie van de maatkleedermakerij en is hem het pas ingestelde gouden In signe van den bond uitgereikt. „N.R.Crt." NEDERLANDSCHE DANSONDERWIJZERS- BOND. Te Utrecht is het 33e jaarcongres gehou den van den Ned Dansonderwljzersbond Uit het verslag van den secretaris bleek dat zich weer eenlge leden hadden aange sloten, terwijl een candldaat werd afge wezen Het verslag van den penningmees ter den heer H. J. van Leeuwen te Leiden sloot weer met een batig saldo Mej A. Lammers te Rotterdam onderwees belde dagen van het congres de laatste snufjes van de nieuwe dansen, waartoe zit de con gressen te Ixmden en Parijs heeft bijge woond. ZIJ werd dit jaar op het Wereld congres te Parijs met een lintje Renaissance Francals et Diplome dUonneur vereerd De eerste dag werd weer beslotdn met een gemeenschappelijk bondsdiner. NIEUWE CONSUL-GENERAAL DER NEDERLANDEN TE BERLIJN. Naar wij vernemen, is de consul-gene raal der. Nederlanden, de heer M. J. van Schreven .bestemd om op te treden als con sul-géneraal der Nederlanden te Berlijn, tevens hoofd der handelsafdeeling van H. Ms. gezantschap aldaar. DE „KANTOENG" AAN DEN GROND GEZET. Engelsche bergers hebben het wrak van den tinbaggermolen .Kantoe ng", dat nabij Fowey was gezonken, gisteren vlot ge bracht. Twee sleepbooten hebben het ijze ren gevaarte toen op sleeptouw genomen in de richting van de haven van Par. Blijkens een nader bericht is deze tocht goed verloopen. In dc nabijheid van ge noemde haven hebben zij den molen op een zandbank gezet. Msb. VERSPREIDE BERICHTEN. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal van 23 September af niet meer 's Maandags, doch eiken Don derdag te 2 uur n.m., aan het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen een ieder ontvangen, die hem over de zaken van zijn Departement wenscht te spreken. Persoonlijke of schriftelijke inschrijving bij den kamerbewaarder, met opgaaf van het te bespreken onderwerp, ls noodzake lijk. Geen pijn behoeft U meer le hinderen, als Ge er maar steeds aan denkt dat er tegenwoordig "AKKERTJES" zijn. Zorg steeds een doosje in huis le hebben. Ze koslen slechts 52 cent per 12 sluks en kunnen vannacht nog van pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuw pijn, Spierpijn, Vrouwenpijn, Rneumatische pijnen, 711-6 (Ingez. Med.) Vergiftiging na het eten van paddestoelen. Tragische sterfgevallen te Utrecht. Twee personen overleden. Nederlandsche bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers. Congresvergadering te Zeist. Rede van prof. mr. dr. J. A. Veraart. De Nederlandsche bond van huis- en grondeigenaren en bouwondernemers heeft vandaag zijn bondscongres gehouden. Na de samenkomst der congressisten in hotel Birkhoven. waar de begroeting door de ont_ vangende afdeeling geschiedde, volgde een officieele ontvangst van het bondsbestuur door het gemeentebestuur van Amersfoort. In het vroege middaguur begaven de con gressisten zich naar Zeist, waar in de groote zaal van hotel Figt de congresvergadering werd gehouden. In deze vergadering heeft prof. mr. dr. J. A. Veraart, hoogleeraar aan de technische hoogeschool te Delft, een rede uitgesproken over: ,.het private eigendoms recht od het terrein van de volkshuisvesting in verband met het ordeningsst reven". Spr. begon zijn uiteenzettingen met een uitvoerige beschouwing over het wezen van het orivaat eigendomsrecht. Uitvoerig behandelde spr. daarna hoe een organisatie van huiseigenaren kan gaan ipassen in het stelsel der publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, dat komende is. De sociale zijde van tal van economische voor zieningen wordt gelukkig erkend. Zij moeten ingeschakeld worden in de zorg voor het algemeen belang Is er iemand, die na zoo veel jaren van evolutie nog zou twijfelen aan de sociale zijde van het vraagstuk der volkshuisvesting, na voeding en kleeding de meest dringende behoeftevoorziening? Wel nu. het privaat-eigendom der huizen kan zich steeds meer als doelmatig bewijzen, naarmate het oog blijkt te hebben voor de zich ontwikkelende maatschappelijke behoef ten De eigen organisatie der hulseigenaren kan de zaken zelf in handen nemen en sur. ziet geen enkel argument, waarom ook deze organisatie zich niet tot publiekrechtelijk lichaam zou ontwikkelen Spr besprak verder de voordeelen van zulk een zelf doen od hooger plan. Er is veel crdeningsgeklungel, omdat men de zaak van de publiekrechterlijke organisatie niet aandurft. Wat al instanties, wat al noode- loos vergaderen, wat een tijd- en kostenver- lies! Spr. ls er van overtuigd, dat zoodra de eigen organisatie met publiekrechtelijke bevoegdheden zal zijn bekleed, de georga niseerde Nederlandsche huiseigenaren een woningvoorziening kunnen leveren, waar naar men in de geheele beschaafde wereld met bewondering en afgunst zal kijken DE JEUGD EN HET BOEK. PREDIKBEURT VOOR VRIJDAG. SASSENHEIM. Pinkstergemeente, Pastor v. d. Woude van Rotterdam. Nam. 8 uur. Een gemeentelijke verordening ten aanzien van leesbibliotheken. Men schrijft aan de .N.R.Crt." uit Bus- sum: De gemeenteraad heeft een verorde ning aangenomen, waarbij wordt bepaald, dat het aan leesbibliotheken verboden is, boeken te verstrekken aan kinderen be neden 18 Jaar zonder schriftelijke toe stemming der ouders. Dit is de eerste ver ordening van dien aard hier te lande. De bedoeling is vooral preventief, om de ouders te waarschuwen tegen het lezen van rijp en groen door kinderen. DE HAAGSCHE OVERDEKTE KUNSTIJSBAAN OP HOUTRUST. Het buizennet wordt aangelegd. De kunstijsbaan in het tentoonstellings gebouw „Houtrust" te 's-Gravenhage nadert haar voltooiing. Na de laatste tentoonstelling, de „Avia" heeft men met volle kracht het moeilijkste werk ter hand genomen, het leggen van het kilometer-lange buizennet, waardoor 't koudmakend mengsel zal vloeien om het wateroppervlak in een ijsbaan te doen ver anderen. Ook tijdens de tentoonstelling heeft men niet stil gezeten, maar geregeld doorge werkt in de onderaardsche gangen van het gebouw, waar o.m. de koelmachines zijn geplaatst, Indien er geen tegenslagèn zijn zal de baan eind October voor htrt publiek open gesteld kunnen worden: Zooals reeds eerder is gemeld, krijgt de baan een oppervlakte van 60 bij 26 meter, wat precies de grootte van een ijshockey- veld is. Langs de lange zijden van de baan komen loges en tribunes met zitplaatsen, langs de korte zijden de staanplaatsen, terwijl het de bedoeling is, dat boven het restaurant ook nog zitplaatsen zullen wor den aangebracht. Op deze wijze zullen 6.000 bezoekers (3.000 zittend en 2.000 staand) de wedstrijden kunnen bijwonen. Achter de staanplaatsen komt ter eene zijde een restaurant, van waar uit men een ruim gezicht over de baan heeft, ter an dere zijde een aantal winkeltjes met win tersportartikelen en eenlge bars met ge zellige zitjes. DE ZAAK KIES. Het partijbestuur heeft naar „Het Volk" meldt, besloten de zaak-Kiës aan de eerst volgende partijraadsvergadering voor te leggen. Naar aanleiding van een, namens het partijbestuur in de buitengewone ge westelijke vergadering op 8 Augustus te Wek een macht ook tegenover al die maat- - Leeuwarden gedane toezegging, besloot het schappelijke krachten die den verspreiden p.b. mede tot. intrekking van het royement huiseigenaar bedreigen j van vier partijgenooten, omdat handhaving De congresdag zal worden besloten met - hiervan niet in overeenstemming werd ge- een gemeenschappelljken maaltijd in hotel racht met den huldigen stand van het Birkhoven te Amersfoort, <y*nlltot. NED HEBW.i_.KERK. Beroepen: Te Broek op Langendijk, J. v. d. Heide te Minnertsga; te Eemnes-Buiten, H. S. J. Kalf, cand. te Amsterdam; te Purmerland en Den Hp, J. de Groot, cand. en hulppred. te Amergfoort; te Winschoten (Evang.), H. J. F. Wêsseldijk te Schoone- beek. Bedankt: Voor Hoogebeintum, G. M. Roelofsen te Watergang; voor Noordlaren (toez.), F. R. A. Henkels te Uitwijk. GEREF KERKEN. Bedankt: Voor Goes-'s-Gravenpolder (als hulppred.), W. H. J. de Boer, cand. te Den Post (Gron.). EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen: Naar Wormerveer. P. D. v. d. Togt, te Haarlem. REM. BROEDERSCHAP. Tweetal te Groningen: S. H. Spanjaard te Vlaardlngen en G. J. Hoenderdaal te Boskoop. KERKELIJKE EXAMENS. De classis Rotterdam der Geref. Kerken heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer R. W. Popma, aldaar, cand. aan de Vrije Universiteit. Ds. D. VRIELING T In den ouderdom van 83 jaar ls te Hel lingen overleden ds. D. Vrieling, em. predi kant van de Geref. Kerk van Scheemda. Dirk Vrieling werd 22 Mei 1854 te Haren (Gron.) geboren, waar zijn vader landbou wer was. Hij studeerde aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1881 can dldaat werd om 1 April 1882 te Meliskerke (Z.) het predikambt te aanvaarden. De overledene diende de kerken van Stieris en Appelscha en van 18931922 die van ^Se%^vafdeemGe^lfSPi»« en vah 19281931 hulpprediker te Stap horst. Daarna vestigde hij ziclh eerst met terwoon te Assen, later te Haren en nu laatstelijk te Sellingen. Zijn stoffelijk overschot zal morgenmid dag te Scheemda worden teraardebesteld. 48e CENTRALE DIACONALE CONFERENTIE DER GEREF. KERKEN. Heden te Zwolle gehouden. Heden is te Zwolle in de Zuiderkerk onder leiding van den heer J. H. Veen- kamp van Amersfoort de 48e Centrale Diaconale Conferentie der Geref. Kerken in Nederland gehouden, die druk be zocht was. De conferentie werd hedenmorgen om 10 uur door den voorzitter geopend met het doen zingen van Ps. 68 14 en 17, het lezen van Lukas 10 2537 en gebed. Hierna hield spr. de openingsrede waarin hij alle afgevaardigden een hartelijk wel kom toeriep, inzonderheid de heeren dr. J. Hoek en mr. A. J. L. v. Beeck Calkoen. bel den van Den Haag en mr. R. v. Maare van Arnhem, die de conferentie als adviseur zullen dienen. Spr. herinnerde met een enkel woord aan de schaduw die over deze conferentie valt door het o-erlijden van Naar wij vernemen heeft zich te utrecht een buitengewoon tragisch ge val van vergiftiging na het eten van paddestoelen voorgedaan. Twee perso nen zijn aan de gevolgen van deze vergiftiging overleden, terwijl de toe stand van den derden patiënt reden tot ernstige bezorgdheid geeft. Een aan de Universiteit studeerende In dische jongeman, zekere H.. ging de vorige week met zijn verloofde, mej. W., en zijn aanstaande schoonmoeder een tochtje maken in de omgeving van Hilversum. Men verzamelde daarbij een aantal paddestoe len met de bedoeling, deze thuis te berei den en bij den maaltijd te gebruiken, in de veronderstelling, dat het hier eetbare soor ten betrof. Het staat thans «wel vast, dat zich zeer vergiftige exemplaren bij de mee naar huls genomen paddestoelen bevonden, want korten tijd na den maaltijd deden zich bij alle drie de betrokkenen ziektever schijnselen voor van buitengewoon emsti- gen aard, zoodat medische hulp moest worden ingeroepen. Op advies der doktoren werden de patiënten naar Utrechtsche ziekenhuizen overgebracht. Zaterdagmiddag reeds is de moeder aan de gevolgen bezweken, en ook den student heeft men niet kunnen redden. Hij is gisteravond overleden, aldus het UB. De toestand van het meisje, dat ver pleegd wordt in het Stads- en Academisch Ziekenhuis, is hoogst ernstig. plaatse en forceerde den toegang door den ruit van de winkeldeur in te drukken, ter wijl men via den mechanischen ladder door een venster de derde verdieping bin nendrong, waaruit de meeste rook opsteeg, Weldra bleek echter, dat de brand woedde in het achtergedeelte van de tweede étage, waarin de kleermakerij gevestigd is. Met twee stralen, één via den ingang door het benedenhuis en een door het raam vam de tweede verdieping, werd water gegeven en weldra slaagde men er in het vuur dat eenlge rekken met klearen had aangetast meester te worden. Door het smeulen van den brand in de kleeren ontwikkelde zich echter zooveel rook, dat drie brandwachts voorzien van het zuurstofrookmasker, de verdere blusschlng te verrichten. Te ruim elf uur was men hierin geslaagd doch het oprulmingswerk, om te voorko men dat het in de stapel kleeren opnieuw zou gaan smeulen, duurde nog bijna tot middernacht. De oorzaak van den brand bleek ge makkelijk op te sporen Men had in de kleermakerij een electrische strijkbout on der stroom laten staan en de heeten bout was door den houten tafel heengebrand en op den vloer terecht gekomen, waar lappen goed lagen. De brandwieer Prinsengracht bluschte den brand met z»o weinig water, dat zelfs de eerste verdieping geen waterschade opliep. BUITENLANDSCH GEMENGD. WEDEROM EEN BRUTALE BEROOVING TE GRONINGEN. Nadat de vorige week een bewoner van de Leeuwarderstraat te Groningen, nadat hll op het hoofdpostkantoor geld had ont- vangen, op weg daar vandaan was beroofd de dader ls intusschen nog niet gevon den werd gistermiddag een dergelijk brutaal stukje uitgehaald bij het hulppost- kantoor in de Steentilstraat. De echtgenoote van een dokter, mevrouw R. Brandsma, wonende te Groningen, had aan het hoofd postkantoor f. 135 aan papiergeld ontvan gen. Zij had graag kleingeld, doch aange zien men haar dit niet kon verstrekken begaf zll zich naar het hulppostkantoor. ZU plaatste haar fiets bil de brievenbus hing de boodschappentasch met de f. 135 aan het stuur. Terwijl zti zich bukte om haar rijwiel op slot te zetten, hoorde zti plotse ling een gil en toen zll opkeek om te zien wat er te doen was greep een man haar tasch van de fiets, sprong od een ander rijwiel en ging er met de f. 135 van door. Ook deze dader wist te ontkomen en is tot nu toe nog niet door de politie gepakt BRANDEN TE AMSTERDAM. Gisteravond om half negen is als gevolg van kortsluiting brand ontstaan in de étalage van een manufacturenhandel in de Kinkerstraat te Amsterdam. De vlammen vonden in den winkel gretig voet^el in de daar aanwezige cocosmatten, vloerkleeden en ander brandbaar materiaal, zoodat de étalage ln korten tijd in vollen gloed stond. De brandweer wist het vuur evenwel spoe dig te bedwingen. Gisteravond tegen haif elf zagen voor bijgangers rook opstijgen uit de bovenver dieping van het perceel Kalverstraat 110 te Amsterdam, waarin gevestigd is een filiaal van het kleedingmagazljn Hollen kamp. De brandweer was spoedig ter den secretaris, den heer M. C. Wijnbeek te Soestdljk, aan wiens nagedachtenis mr. v. Beeck Calkoen in deze conferentie een woord wijden zal. Waar spr. voor het eerst als voorzitter optreedt roept hij aller cle mentie in. Op voorstel van het comité besloot de vergadering den aftredenden voorzitter, den heer J. H. Donner te Rotterdam, te be noemen tot lid van de commissie van advies. Hierna sprak mr. A. J. L. v. Beeck Cal koen. adm. aan het Dep. van Onderwijs en oud-voorzitter der conferentie een woord ter nagedachtenis van den 4en Juli overleden secretaris der conferentie, wijlen den heer M. C. Wijnbeek. Ds. H. AKERSLOOT HOUTEN ROOS. VAN Het Prov. kerkbestuur van Zeeland heeft aan ds. H. Akersloot van Houten Roos, Ned. Herv. predikant te Sas van Gent, op zijn verzoek eervol emeritaat verleend met Ingang van 1 Jan. 1938. Ds. Akersloot van Houten Roos werd 13 Nov. 1872 geboren en ln 1889 candidaat om 30 April 1890 zijn ambt te Sas van Gent, zijn eerste en eenige gemeente te aan vaarden. Ds. Akersloot van Houten Roos ls scriba van het classicaal bestuur van LJzendijke en praetor van den ring AxeL HET SPOORWEGONGELUK BIJ NEUSS Het aantal dooden van het spoorwegon geluk by Neuss is tot negentien gestegen, doordat nog drie zwaargewonden overleden zijn. MIJNGAS-ONTPLOFFING EISCHT NEGEN DOODEN. Gistermorgen zijn tengevolge van een mijngasontploffing ln een schacht van de steenkoolmijn Arsa bij Pola (Italië) negen tien arbeiders bedolven Negen hunner zijn, ondanks de onmiddellijk in het werk ge stelde reddingspogingen, omgekomen ten gevolge van bekomen brandwonden of door verstikking. De ontploffing deed zich voor na de ex plosie van, een electrtsch ontstoken mijn. EEN ENGELSCHE ALPINISTE VERONGELUKT. De Engelsche alplniste Ruth Halle ls tijdens een excursie in de bergen, in de omgeving van Zakopane in Polen, in een 80 meter diepen afgrond gestort. Zij is aan haar kwetsuren overleden. VULCANÏSCHE WERKING OP SALOMON EILANDEN. De gouverneur van Nieuw-Zeeland heeft aan de Australische regeering medegedeeld, dat de vulcaan Bagana op het eiland Bougainville, deel uitmakende van de groep der Salomon eilanden, in hevige werking is. De rook stijgt ongeveer 5.000 meter hoog op. Het gebied is dicht bewoond. De hoofd stad bevindt zich echter niet in gevaar. „Hoe lang moet ik adverteeren?" vroeg eens een haardenfabrikant. „Net zoo lang als U wat te verkoopen hebt", antwoordde men hem. „Adver teer in dagbladen, zoo vaak als U maar kunt". 7111 Hij nam de proef en het feit dat zijn reclame-budget voor dagbladreclame thans tien maal zoo groot is, doet blijken hoe juist dit advies wel is geweest. GEBOREN: Wilhelmina Cornelia, d. van J. Bekooij en W. C. Kwestro Theodorus. z. van F P Burgmeljer en E. Schaafstra Maria Gesina d. van H Riebeek en M. Naber. ONDERTROUWD: J. L Sommeling jm 28 jaar en H F X. Kerkvliet ld 26 jaar. OVERLEDEN: M. J. Th. Bellaart. jd. 53 jaar. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10