De Nieuwe Kerk te Delft gerestaureerd LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 7 September 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN Kosten bleven onder de begrooting Voor rechtszaken en contracten: RECHTZAKEN Uit de Rijnstreek ^BOJN/T EN LETTERE^ AGENDA 'Aan het schoone kerkgebouw, de laatste rustplaats der Oranjevor sten, is zijn ouden luister hergeven. De Nieuwe Kerk aan de Markt te Delft, het fraaie kerkgebouw, in welk schraging van dezen buiten overhelde, slechts werd vastgehou den door een hulpconstructie, welke aan het oog onttrokken was door een houten schijngewelf, waardoor echter ae ruimte werking sterk benadeeld werd. De bedoe ling was. dit schijngewelf en de hulpcon structie te verwijderen, opdat de oorspron kelijke tonvormige overwelving. welke zoo karakteristiek is voor onze Hollandsche Gothische kerken, ln eere zou kunnen wor den hersteld. Bij onderzoek bleek de hulp constructie echter zeer verzwakt te zijn zoodat het gevaar niet denkbeeldig was. dat de ongeveer 70 c.M. overhellende zu''*.- inuur van het schip om zou vallen. Voor muur heeft men koor zich de Koninklijke grafkelder be- den ^«zijbeuk een schoorconstructie aangebracht van gewa- viudt, is thans geheel gerestaureerd en pend beton, welke constructie echter niet zal morgenmiddag, op plechtige wijze zichtbaar is, doch zich slechts verraadt door aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge- drle zware steunberen tegen den buiter.- raeente te Delft worden overgedragen en in gebruik worden gesteld. Ter gelegenheid van deze aanstaande overdracht is een aantal persvertegenwoor digers dezer dagen in de gelegenheid ge steld het herstelde kerkgebouw in oogen- schouw le nemen. Zij werden daarbij van voorlichting gediend door den president kerkvoogd prof. dr. H. B. Dorgelo. De geschiedenis der restauratie. Het is bijna vijftien jaren geleden, dat met de restauratie een aanvang werd ge maakt en wel voor wat betreft het koor. Op 20 Januari 1923 werd de opdracht daartoe gegeven aan den architect, den heer Herm. v. d. Kloot Meijburg en op 1 Febr. van dat jaar werd met de voorbereidende werk zaamheden begonnen. Zij namen een groo- teren omvang aan. dan aanvankelijk ver wacht werd. want toen in het koor kolom men en muren werden schoongemaakt, bleek weldra, dat de brand, die in 1536 ae stad en ook het kerkgebouw teisterde, groote schade had aangericht en vooral de natuursteenen kolommen veel hadden ge leden. De noodzakelijkheid deed zich voor de kolommen voor driekwart deel opnieuw te ontmantelen, terwijl zij bovendien van nieuwe basementen en grootendeels nieu we kapiteelen moesten worden voorzien. Ook aan bogen en gewelven, balustrade c-n lijstwerken, moest veel worden vernieuwd, terwijl bovendien muren, ramen en kap pen voorziening behoefden. Constructieve moeilijkheden deden zich echter bij de restauratie van het koor niet voor, even min als bij de herstellingen in 't dwars- schip. Nadat tusschen 1925 en 1031 een periode van rust ln de restauratiewerkzaamheden was ingetreden, werd op 27 Jan. 1931 aan de Fa. J. Naaktgeboren en Zonen te Delft als laagste lnschrijfster de restauratie van het transept opgedragen. Tijdens deze res tauratie werd een grondig onderzoek In gesteld naar den toestand van het schip en de zijbeuken, waarbij kwam vast te staan, dat deze zeer slecht was. Kerkvoog den namen dan ook het besluit de restau ratie van het dwarsschip te verbinden met die van het overige gedeelte van de kerk. Op 8 Sept. 1932, toen 'de herstelling van het dwarsschip voltooid was. moesten de werkzaamheden echter tijdelijk worden gestaakt ln afwachting van een regeling voor de geheele restauratie. De restauratie van het schip. Toen in September 1932 een stuk steen uit een van de hooge ramen van het schip viel, werden dwarsschip en koor als hulp kerk ingericht en werd een krachtige actie ingeluid om de benoodlgde gelden voor de restauratie van het schip bijeen te bren gen. Na onderling overleg werd besloten, dat het rijk 57 pCt.. de provincie 23 3/4 pCt.. de gemeente Delft 5 pCt. en de ker kelijke gemeente 141/4pCt. zou bijdragen. Op 23 Juni 1933 kon de restauratie worden hervat, en sedert dien datum regelmatig voortgang vinden. Bij de restauratie van het schip kwam men echter voor constructieve moeilijkhe den te staan. Het bleek, dat de hooge zuid- gevel van het middenschip, die sterk naar gevel. De kolommen van het middenschip le verden een tweede constructieve bezwaar, op. Zij bleken zoo zwaar beschadigd te zijn dat een nieuwe ommantellng. zooals bij het koor. niet mogelijk was. Kolom na kolom moest worden afgebroken en vernieuwd Het sloooen der kolommen eischte niet veel inspanning. Enkele mokerslagen slechts en de kolom viel als puin uiteen. Verder leverde de restauratie geen bij zondere moeilijkheden op. Verscheidene verbeteringen. Een belangrijke verbetering ln de ruim tewerking werd verkregen door in den zui derzijbeuk naast den toren de kerkeraads- en kosterkamer, de bergzolder en -hokken te verwijderen. In de plaats daarvan zal aan de noordzijde van den toren nog een dienstgebouwtje worden opgetrokken. Voorts is de galerij, welke den geheelen VAN DER HEIPEN H. Rijndijk 105. Leiden. Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. 1257 angcz Med.) KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantonge recht te Lelden terecht staan M. G. L. bier handelaar alhier, wegens overtreding van de drankwet. Op 24 Juni hadden de ambte naren, belast met het toezicht op de drank wet op den zolder van verdachte op de Oude Vest hoewel deze slechts vergunning had voor den verkoop van zwak alcoholische dranken kruiken jenever en anderen sterken drank aangetroffen, welke de amb tenaren in beslag hadden genomen, omdat de bergplaats toegankelijk was van den openb. weg af. Verdacht zelf was niet ver schenen; als gemachtigde was zijn broer uit Katwijk aan Zee verschenen, die de overtre ding erkende. Maar volgens art. 12 sub. 6 bestreed hij dat het hier een overtreding der Drankwet was, omdat de toegang tot den zolder van den openbaren weg af slechts door middel van een ladder te bereiken was. Het OM. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewezen. Het was wel een eigenaardige situatie, maar ln alle geval was er een toegang. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis met teruggave van den inbeslag genomen sterken drank. Over 5 dagen zal de Kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. C. van L. scheepsbouwer uit Alkemade moest terecht staan wegens overtreding der arbeidswet. Op Zaterdag 17 Juli om 14.15 waren nog 2 arbeiders aan het werk ge weest hoewel de arbeidstijd om 13 uur reeds geëindigd was. Ook waren nog geen 2 jaren verloopen wegens een vroegere veroordee ling ln verband met een overtreding der arbeidswet. Verdachte erkende de overtre ding, maar het betrof hier spoedwerk. Het O.M wees verdachte er op, dat door den minister van arbeid reeds een speciale rege- ALPHEN. Zwemdiploma's uitgereikt. In Alphen's zwembad werden diploma's uitgereikt aan: (diploma A): H. Pleneman, Joop van Zwieten. Wlm van Keeken, Ber- tus Wille, Joh. Stokhuizen, Arle Baane, Koos v. d. Bijl; Teun van Egmond; Adr. L. Oskam, Hans Helmstrljd, Bas Hooge- boom, A. v. Tuljl, Karl v Vliet, René van Vliet, Gerrit van Geen, Kees Bos, P. v. d. Burg. Arle Kwakernaak, Kees Bakker, Henk Westerweel, Jan Pasdeloup, Jan de Groot, Gerrit Sampimon, Bertus Boude- steln. Dirk de Bruin, Bram Sytsma, Hans Kuipers. Zot Scherpenzeel, Klaas v. Eg- mond, Henk Laros, afgewezen 4. Diploma B: Leen Gesman, Coen v. d. Bijl. Oscar Klinkenberg, Hans Stehouder, Joop van Brummen en Davld Hakker In totaal werden dit seizoen niet minder dan 129 diploma's uitgereikt. ZOONS, DIE HIJN VADER DOODDEN. noorderzijbeuk vulde, weggebroken en is ijng voor den arbeid op zijn werf was goed- niettemin, door een gewijzigde indecling gekeurd, maar voor dit werk had hij geen der banken, hetzelfde aantal zitplaatsen vergunning en hij had er ook geen kennis (ruim 11001 verkregen. De zitplaatsen zijn van gegeven. Eisch van het O.M. f. 7.50 boete alle gericht op den kansel, welke tusschen of 3 dagen hechtenis. Uitspraak conform, twee kolommen is geplaatst. In overleg met de rijkscommissie voor de monumen tenzorg werd verder besloten, een directe verlichting te doen aanbrengen, bes'aan- de uit pendellampen, opgehangen aan het gewelf in de lengteas van de kerk. Tegen eventueel brandgevaar Is door het geheele gebouw een waterleiding, een z.g. sprenk- lerinrichtlng. aangebracht, welke vanuit een put op de markt bediend kan worden. Een laatste onderdeel van de restauratie is tenslotte de luchtverwarmingsinstalla- tle. welke werd uitgevoerd naar de plannen van ir. Neyenhuls door de Fa. Scheepers, De Installatie ls een vol-automatische olie- stookinrichting. De begrooting. welke voor deze om vangrijke restauratie was gemaakt (voor het schip oorspronkelijk f. 575.000 docb later f. 475.000) werd niet over schreden. Integendeel: de uitgaven blijven nog vrij aanzienlijk beneden 't toegestane bedrag. Onder de vele namen van hen, die aan de restauratie meewerkten lezen wij o.m. die van den heer P. van Dongen,'te Leiden, (beeldhouwwerk) en de N.V. Waddinx- veensche stoommeubelfabriek v.h. firma Van Schaik en Berghuis te Waddinxveen (levering der banken). - Wie thans het gerestaureerde kerkge bouw ln oogenschouw neemt, moet tor de conclusie komen, dat de heer v. d. Kloot Meijburg hiermede een werk heeft verricht dat hl zeer breeden kring waardeering ver dient. Consciëntieus ls hij te werk gegaan, want het blijkt duidelijk, dat hij zelfs a»n de kleinste details zijn volle aandacht ge schonken heeft. Tenslotte moge een enkel woord worden gewijd aan het prachtige orgel, dat in 1839 in het kerkgebouw werd geplaatst. Dit or gel. dat in slechten staat verkeerde, werd door den organist den heer J. H. Storm geheel gerestaureerd en ls nu, tegelijk met de kerk, gereedgekomen. Stoel op hem stuk geslagen. Gisterochtend stonden voor de recht bank te Maastricht terecht de gebroeders H. B. en U. B., wegens doodslag, gepleegd op hun vader. De man, die een dronkaard was, kwam ln den avond van 4 Juni thuis en maakte ruzie over een stoel, die ln de hulskamer verplaatst was. Op het gerucht der woordenwisseling tusschen den vader aan den eenen kant en de moeder en zoon aan den anderen kant, kwam H. naar bene den, die zijn vader verzocht stil te zijn. Vader B. richtte zich toen tegen zijn zoon. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de zoons hun vader niet'een stoel tegen den grond sloegen. Toen - hUdaar lag, zijn ze doorgegaan met slaan totdat de stoel ver nield was. De man was toen reeds over leden. Uit de verklaringen van de vrouw van den verslagene en van een drietal getuigen a décharge bleek dat de man reeds jaren lang zijn gezin tot een hel gemaakt had en altijd ruzie zocht als hij dronken was. CHR. ORATORIUM VER. „CON AMORE.' Het as. zilveren jubileum. De C. O. V. ..Con Amore" staat aan den vooravond van haar zilveren Jubileum. Een belangrijk feit ln het vereenigingsleven, dat een dankbaar en eenigszlns feestelijk herdenken zeker waard ls! Zij hoopt dit dan ook ln het nieuwe seizoen te doen op tweeerlei wijze: le. door een eenvoudig feestelijk samenzijn in lntiemen kring en 2e. door een uitvoering van eenigszins bij zonderen aard. Voor deze laatste viel de keuze van be stuur en dirigent op een werk. dat in Lel den nog niet werd uitgevoerd, nl. „De komst des Heeren" van den Vlaamschen componist Joseph Rijelandt, een werk van grootschen opzet. Het is geschreven voor twee koren, drie solisten en orkest De tekst is ontleend aan den Bijbel, in de Vlaam- sche vertaling van Van Beien. Het klavieruittreksel en de koorpa^u-n zijn verschenen bij de groote Engelsche Uitgeversmij. Novello en Co., waar het werk werd uitgegeven met een Engelsche verta- ling onder den Vlaamschen tekst. Het zou dus ook in het Engelsch gezongen kunnen worden. De orkestpartituur bestaat echter alleen in manuscript en werd door den componist aan de C. O. V. „Con Amore" in bruikleen afgestaan. Het werk werd. voor toover ons bekend is, nog slechts driemaal in ons land uitge voerd. De eerste maal door de Kon. Chr. Orat. Ver. ..Excelsior" te Rotterdam, onder leiding van Bernard Diamant, later door de C. O. V. te Arnhem, onder leiding van Ar nold Wagenaar. het laatst door die te Leeuwarden onder leiding van R. Bein- tema. De uitvoering brengt, door den eisch van twee koren, die meestal zelfstandig naast elkaar optreden en slechts een enkele maal ln gelijke themabewerking voortgaan, eigenaardige moeilijkheden mede. Het tweede koor, dat aan deze uitvoering zal meewerken, is het Chr. Gem. Koor ,.Pro Rege" uit Den Haag, dat onder leiding van denzelfden dirigent staat. Het ligt dan ook ln de bedoeling na de uitvoering te Leiden, een tweede uitvoering met beide koren in Den Haag te geven. Het Haagsche koor wil daarmede zijn tienjarig bestaan herden ken, dat ln denzelfden tijd valt. De datum van de uitvoering ln Lelden werd bepaald op Woensdag 19 Jan. as. TIJDSCHRIFTEN. „Onze Vloot". Het September-nummer van „Onze Vloot" bevat naar aanleiding van de door de regeering aangekondigde voornemens tot bouw van een vierden kruiser een hoofdartikel getiteld „Wanneer wij krui sers bouwen", waarin de eischen worden uiteengezet waaraan een moderne kruiser, voor Nederlandsche doeleinden, minstens zal moeten voldoen. Met een penteekening van zulk een minimum-kruiser wordt het artikel besloten. Luitenant ter zee le klasse A. Kroese schrijft over den „aanval op het kust- front" en behandelt meer ln 't bijzonder „de landing". De theol. stud. L. A. Bodaan geeft een indruk van een bezoek aan een der nieu we mijnenvegers. Voorts ls opgenomen 'n rijm gemaakt aan boord van de onderzee boot Hr. Ms O. 16 door den commandant op de 750ste zwaartekrachtmeting van prof. Venlng Melnesz. In zijn requisitoir wilde het O.M., daar wel rekening mee houden, doch niettemin een ernstige straf eischen, omdat de zoons na den eersten slag hadden kunnen ophou den. Tegen elk der verdachten eischte spr. een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbende. De verdediger van de verdachten, Mr. van der Roon. was van meening, dat noodweer exces hier kan worden aangenomen. De factor noodweerexces trad juist op nadat de eerste slag was toegebracht. Belde ver dachten waren toen vervuld van de ge dachte „laat hem niet meer opkomen". Indien de rechtbank geen noodweer kan aannemen, gelooft spr. toch wel, dat er een geringere straf kan opgelegd worden, omdat het misdrijf niet door een bijzondere afschuwelijkheid wordt gekenschetst. Het is niet de opzet van de verdachten geweest om te dooden. PI. zou, indien er geen nood weer wordt aangenomen, een geringe on voorwaardelijke straf opgelegd willen zien, verbonden aan een langere voorwaardelijke straf. De uitspraak ls bepaald op 20 September. VLAARDINGEN, 6 Sept. Van de haringvisscherij kwamen binnen 16 schepen met te zamen 413 last haring, n.l. VL. 217 met 35; K.W. 34 met 30; K.W. 107 met 18; VL. 197 met 15; VL. 199 met 31; VL. 84 met 21; VL. 89 met 24; VL. 86 met 22; VL. 16 met 42; VL. 132 met 26; K.W. 123 met 26; K.W. 45 met 23; K.W. 70 met 22; K.W. 41 met 24; K.W. 151 met 27; K.W. 141 met 27 last. Maatjes groen f. 14,1016,90; idem jong f. 1113,10; idem gewoon f. 7,508,50; id. Noord f. 8,50; Idem minder f. 6,406,90; Volle Noord f. 12,50; Idem groen f. 12,20 12,70 en 1014,30; Steurharing f. 10 10,10; Hom- en kultzlek f. 10,30—10,70; Ijle f. 8,50—9,10. Te Schevenlngen waren hedenmorgen 12 schepen met te zamen 321 last binnen. Maatjes Zuid f. 6,50—8,10; Volle Zuid f. 10,50—11,10; IJle f. 7,20—7,90. ALKEMADE. Oprichting Middenstands-Handelsschool. In hotel De Vier Heemskinderen had 'n vergadering plaats van de drie R.K. Mld- denstandsvereenlglngen in deze gemeente. Door de heeren Wesselman en De Jong werd een uiteenzetting gegeven van de Vestigingswet met het daaraan sluitend Handelsonderwijs. Besloten werd in Roelof, arendsveen een 3-jarige Handelsschool te stichten. 26 Leerlingen hebben zich reeds opgegeven. In het bestuur van de school hebben zitting, P. van der Ploeg Oud-Ade, Voorzitter; W. Hölscher, secretaris-pen ningmeester, Th. Wesselman, Roelofarends- veen, J. C. de Jong, Oudewetering en H. Beelen, Rljpwetering Tot directeur-lerraar werd benoemd de heer L. G. C. de Jong. Tot ambtenaar ter secretarie van de gemeente Bergschenhoek ls benoemd, de heer H. Swaanenburg, tijdelijk am^>t. alhier. BODEGRAVEN. MOTORRIJDER VAN WISSEN DOOD GERED. Op het laatste moment van zijn motor getrokken. Gistermiddag is door het kordaat optre den van een vrouw, die in verband met de zandafgraving. belas' ls met het toezicht bil den onbewaakten spoorwegovergang aan den Weyweg, een motorfiet?ri|der van een wissen dood gered De vrouw gaf met een rood» vlag een teeken te stoppen, aangezien er een trein in aantocht was. doch de be- s'uurder van het motorrijw'el gepenslon- neerd veldwachter V. alhier, s'.oeg hierop geen acht en reed door. De vrouw had toen de tegenwoordigheid van geest den man van het rliwiel te trek ken. Dit gebeurde iuist op he' oogenbük. dat dit door den trein werd gegrepen. De man b'eef ongedeerd. De trein welke om 16 28 uur van hier naar Utrecht vertrokken was. werd onmid dellijk tot stilstand gebracht en had tien minuten vertraging. De motorfle+s ts geheel vernield HEDEN. Prediker: Geref. Bond, Spreker ds. Bax 8 uur nam. SchuttersveldCircus Sarrasant. 8 u. n.m Stadszaal; Leger des Hells. Uitvoering Harlesdenband. 8 uur nam. Woensdag. Schuttersveld; Circus Sarrasani. 2 en 3 uur nam. W. de Zwijgerkenk (Gem. Gods): Spreker P. v. d. Woude; 8 uur nam. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag: Inenting tegen diphterie 3'/2 uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags; Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeure 45 uur nam. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: „Poolzee" IJM. 77: 55 m. schelvlsch, 250 m. braadschelvisch, 60 m. gul, 30 m. plat- visch, 20 m. wijting, 15 m. makreel. Totaal 430 manden. „Zwarte Zee", IJm. 94: 75 m. schelvisch, 270 m. braadschelvisch, 65 m. gul, 50 m. platvisch, 40 m. wijting, 50 m. makreel. Totaal 550 manden. „Roode Zee" IJm. 41, vangst onbekend. „Adelante" IJm. 19: 950 m. haring. „Claesje" Ro. 46: 1600 m. haring. BOSKOOP. Districtdag St. Jozefgezcllen, kring Gouda. De R.K. St. Jozefgezellen-vereen., afd. Boskoop, heeft gisteren den districtdag, kring Gouda alhier ontvangen, voor het houden van een districtsvergadering. Na de kerkelijke plechtigheden in de ochtenduren begon 's middags ln het R.K. Verenigingsgebouw aan de Rozen- laan de vergadering, die een huishoudelijk karakter droeg. Na afloop daarvan werd onder leiding van eenlge deskundigen een bezoek ge bracht aan diverse boomkweekerljen. Voor den sportdag, uitgeschreven door de wandelvereen. „Marathon", welke alhier op 8 September e.k. zal worden ge houden heeft de firma Susan alhier een beker beschikbaar gesteld. Gevonden: Damesarmbandhorloge, twee colliers, belastingmerk, kettinkje met sleutel, schroevendraaier en damestasch met Inhoud. Inlichtingen politiebureau. Met toestemming van B. en W. zal as. Woensdag alhier een speldjesdag wor den gehouden ten bate van de Ver. „Het Hoogeland". HAZERSWOUDE. Feest in de buurtschap „Rietveld". De bewoners van de buurtschap „Riet veld" zijn niet achtergebleven hun be langstelling te toonen met den verjaardag van onze Koningin. De alom bekende speeltuin van Meurs was geïllumineerd door de medewerking van den heer I. uit s-Gravenhage en leverde een f eestelij ken aanblik op. Onnoodlg te zeggen, dat de Rlebvelders van die gelegenheid profiteer den om de bloemetjes eens buiten te zet ten! Onder groote gezelligheid ls de feest avond doorgebraüht, terwijl aan het slot zelfs nog een vuurwerk werd afgestoken, waarover de bewoners van het dorp zich met verbazing afvroegen, waar dit toch wel plaats had. De Rletvelders amuseerden zich uitstekend, al moesten zij bi) gebreke van een weg, zich met hun gebruikelijke vaartuigen huiswaarts begeven. De collecte, welke Zondagmorgen in de Ned. Herv. Kerk alhier, ten bate van de zending gehouden ls en in welken dienst de heer Polanen, neger-zendeling voorging, heeft opgebracht, de som van f.105. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam, ..De vluchteling van het Duivelseiland" Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam, „Schuldig". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Ben Hur". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 urn. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 ..Sjanghai". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 nur; Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „De hel der dobbelaars". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/» uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): ,,D» trek naar het Westen", 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ts dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor -noedrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 4 t/m Vrij- dag 10 September as. waargenomen door de apotheken C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. Fiets gestolen. Mej. B. van Zoe'erwoude. die Zondag morgen een kilkje ging nemen bij den brand van „Nieuw Werklust" had haar rijwiel even onbeheerd laten staan. Bti haar terugkomst kwam ze tot de ontdekking dat haar noï bijna nieuwe flets gestolen was. LEIMUIDEN. Boerenleenbank. De heer J. C. van Graas ls benoemd tot kassier der Coöp Boerenleenbank alhier. De heer J B. Wolken heeft als zoodanig ont slag genomen. Wielrijder veroorzaakt aanrijding. Doordat een jongen zigzag per rijwiel over den WoudschedUk reed, reed een vrachtauto met melkbussen die voor den jongen moest uitwijken door de heining bij de woning van den landbouwer Visser. Een lichtpaal werd af gereden. Kind overreden. Door onvoorzichtigheid van den bestuurder van een auto werd op den WoudschedUk het 5-Jartg kind van den heer K. aangereden. Het kind kreeg hierdoor een zware hersen schudding. Dr. Stapensea was spoedig ter plaatse. Bti 't onderzoek ingesteld door den brigadier der Rljksverkeersoolitie bleek dat de voetrem van de auto niet in orde was NIEUWVEEN. De heer G. v. d. Vaart t. In den ouderdom van 75 jaar is alhier overleden de heer G. v. d. Vaart, die jarenlang resp. als diaken, ouderling, no tabel en pres.-kerkvoogd de Ned. Herv. Gem. heeft gediend. Hij was tevens arm- meester van de Bloklandsche armen. Met hem is een geziene persoonlijkheid heen- geagan. NIEUWE WETERING. De heeren F. F. Bellschmidt, C. Zoet en A C. P. Zegers, leden van de plaatse lijke Reddingsbrigade slaagden voor het eindexamen van den Bond. NOORDEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de Vrije Universiteit f. 2.86 op. te Amsterdam bracht WADDINXVEEN. Nieuwe buurtvereeniging opgericht. Gisteravond is ten huize van den heer S- Versloot hotel „de Unie" een vergadering belegd om te komen tot oprichting eene. Oranje buurtvereeniging Kerkweg. Staande de vergadering gaven zich - leden op. Het bestuur is als volgt same gesteld: voorzitter P. v. Gelooven; 2de voo - zitter A. Vers'oot: le secretaris T Verver .Clazlna Luther" IJm. 59: 600 m. diversen .Rotterdam" IJm. 112: 65 m. schelvisch. 350 m. braadschelvisch, 120 m. makreel, 60 m. kl. schol, 4 m. gr. schol. 50 m. gul. Totaal 655 mandèn. /.Jrivvis vui; ie secreiaz'is L „Mary'' IJm. 189: 70 m schelvisch. 340 m. 2e secretaris G de Rooy le pennin?mees'e[ braadschelvisch, 80 m makreel, 70 m. gul, a T Alblas- 2e penningmeester S. Verwey. 40 m. wijting. Totaal 600 manden. j commissaris'J J. Troost z» .Jacqueline Claslne" IJm, 10: 600 manden I Voorheen hoorde deze wijk onder waarvan 330 manden makreel. buurtvereeniging Dorpsstraat n 2—Z

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6