Ons Kort Verhaal Bij den nestor der Nederlandsche imkers LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 7 September 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Late Biecht THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL De organisator van de markten te Eerbeek LAND- EN TUINBOUW Steun aan den tuinbouw. FAILLISSEMENTEN s—s (Van onzen G.P.D.-redacteur). De bijna 85-jarige nestor der Neder landsche imkers, de heer J. Pannekoek Ongebogen, ondanks zijn boogen leef tijd, betreedt de beer Jan Pannekoek, de nestor der Nederlandsche imkers, de kamer waar zijn bezoeker wacht. Twee lichtblauwe oogen achter den gouden bril kijken vroolijk de wereld in, taxeeren als het ware den journa list. Op 1 October wordt de voorzitter van de door hem zelf gestichte imker, vereeniging „Eensgezindheid" te Eer beek, het kleine dorp in den Zuid oosthoek van de Veluwe, 86 jaar. Dan heeft hij 35 honing-, was- en bijen- markten te Eerbeek, die, mede dank zij zijn initiatief, aldaar jaarlijks ge houden worden, achter den rug. Zaterdag 25 September zal er weer feest in het Veluwsche dorp zijn. Dan wordt er ter eere van de markt, druk gevlagd. Dan is er muziek en neemt iedereen, zoo mogelijk, vrijaf. Toch zal de feestvreugde dit jaar wel niet zoo hoog oplaaien als anders. De heer Pannekoek heeft n.l. te kennen ge geven dat dit de laatste markt is, die hij als voorzitter van de imkersveree- niging „Eensgezindheid" zal leiden. Op 25 September zal hij aftreden, „om 'n jongere de gelegenheid te geven, zijn plaats in te nemen". ,,'t Spijt mij wel nu heen te gaan, maar 't wordt mij langzamerhand wel wat te zwaar!" De oudste Nederlandsche imker, die altijd bijen voor zijn plezier heeft ge houden, zegt het en er klinkt werkelijk spijt in zijn stem. „Hoe ik er toe kwam een honing-, was- en bijenmarkt te Eerbeek te organiseeren? Wel, aan het einde der vorige eeuw was de toestand van de Imkers lang niet roos kleurig. Zij konden maar moeilijk van de honing afkomen, moesten er mede langs de huizen venten. Ook de prijzen waren uiterst laag. Voor goede raathoning maak ten zij f. 0,30 per pond. De mindere soor ten kwamen in handen van opkoopers en bakkers. Toen 't was in 1897 bezocht ik de tentoonstelling te Brussel, waar ook bijenhouders exposeerden. Daar zag ik *at het buitenland op dit gebied bereikt had. En vanzelf kwam ik toen op het denkbeeld om de Imkers rond Eerbeek waren er genoeg te organiseeren. Met kijlen prof. M. Weber en den heer M. C. Sanders, papierfabrikant, die ook te Eer beek woonden, heb ik overlegd. En met succes! Omstreeks 1898 werd de imkers- vereeniging opgericht. Daarmede waren "ij er echter nog niet, Er moest een ten toonstellingsgebouw komen. Vooral prof. Weber ijverde hiervoor. En In 1901 kon dit gebouw geopend worden. Toen konden wij aan den uitbouw beginnen. Langzaam maar zeker groeide het ledental der ver eeniging. We begonnen met ongeveer der tig leden. Thans zijn er ruim honderd aangesloten. We bezochten tevens zoo veel mogelijk bijenmarkten, namen kennis van tik nieuwtje, onderzochten het en als het goed was, maakten wij er propaganda voor. En elk jaar opnieuw werd de Eerbeek- sche honing-, was- en bijenmarkt gehou den. Steeds meer steeg het aantal deel nemers. Slechts één keer hebben we een jaar overgeslagen. In den oorlog maakte de onzekere toestand een behoorlijke or ganisatie onmogelijk. Maar daar is het bij gebleven. Elk Jaar hebben wij verder in bet gebouw „Eerbeeks Belang" de tentoon- stelling kunnen houden. Van 1901 tot en met 1937 toe. Steeds vonden de honing, de Jas en de bijenvolken behoorlijk aftrek "at dat betreft was de markt voor de imkers een uitkomst. Langzaam maar «eker raakte het artikel honing ook bij de menschen bekend. Vroeger beschouwde men het heelemaal niet als voedingsmid del. Gelukkig is dit nu wel heel anders, «u de stijgende vraag kwam den prijs na- ^"dijk ten goede. Zoo heb ik het lmkers- JrMijf. dat in de vorige eeuw practisch juets te beduiden had, zien groeien, heb 's kunnen constatceren dat de menschen jr' artikel honing beter leerden kennen waardeeren BeW. ik zie den toestand niet zog heel somber in. Wel werd er vroeger in ons land b.v. veel meer boekweit verbouwd dan tegenwoordig. En juist van boekweit kwam een heerlijke honlngsoort. Maar ondanks deze handicap wordt er tegen woordig door de imkers veel meer gedaan om goede honing te verkrijgen. Zelf heb ik bijen voor m'n plezier gehouden. Ik nam proeven en maakte vergelijkingen. Ook vroeg men mij vaak om als keur meester op te treden. Dat was dan op de landbouwexposities met 'n bljen-afdeeling. Zoo is de ontwikkeling van het imkers- bedrijf doorgegaan, mede ook door den arbeid van de vereeniging tot bevordering der bijenteelt. In heel wat plaatsen ln ons land heb ik lezingen gehouden, teneinde propaganda voor deze vereeniging te ma ken. En in de meeste gevallen waren er genoeg liefhebbers om tot oprichting van een afdeellng over te gaan De man, die op 1 October 1852 te Hall, gemeente Brummen geboren werd en al daar werd opgeleid voor onderwijzer, zwijgt hier even, Het verleden dat toch altijd zoo'n machtige bekoring heeft, nam bezit van hem. Dan vertelt hij iets uit zijn leven. „Ee-st ben ik onderwijzer geweest te Vaassen (gemeente Epe), vervolgens te Eerbeek, Utrecht, Brummen en toen in 1879 terug naar Eerbeek, waar ik ver der bleef. Steeds heb ik bijen kunnen houden en op uiterst prettige wijze met de imkers rond Eerbeek samengewerkt. Ik mag wel zeggen, dat alle leden altijd volkomen eensgezind waren. Dat was mede te danken aan prof. Weber, die bij de oprichting meteen tot eere-voorzitter werd benoemd en dit tot aan zijn dood verleden jaar is gebleven". Het verleden raakt uitgeput. Over het heden is echter nog genoeg te vertellen. Praat met den nestor der Nederlandsche Imkers, die nog volkomen gezond is, over bijen en hij komt los, spreekt over de wijze waarop men vroeger honing won, heeft het over de nieuwere en nieuwste methoden. Hij is op de hoogte gebleven, al de Jaren, dat hij bijen heeft gehouden. Ridder ln de orde van Oranje-Nassau! In 1927 toen de 25ste markt te Eerbeek werd gehouden erkende de regeering de verdiensten van den heer Pannekoek door hem deze onderscheiding toe te kennen. Toen was hij 75 Jaar. Tien jaar lang heeft hij de teugels nog in handen gehouden om ze eerst nu te laten schieten. De bur gemeester van Brummen, graaf van Lim burg Stlrum zal, in verband met dit be sluit, de markt officieel openen. De Ne der landsche Imkers en vooral zij die elk Jaar te Eerbeek exposeerden zullen ongetwijfeld dezen dag benutten om den grijzen voorzitter te huldigen. Dat zij dit zullen doen op een wijze, die hem dit af scheid lichter zal maken, is aan geen twijfel onderhevig. De minister van economische zaken heeft besloten uit het landbouw-crisisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de stich ting Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale, en op den dag der ultkeering ge acht kunnen worden hun bedrijf alsnog uit te oefenen, steun te verleenen tot ten hoogste f. 1.300.000. AART8DIOCEANE R.K. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Te Arnhem ving gisteren de twintigste algemeene jaarvergadering aan van den Aartsdioceanen R.K. Boeren- en Tuinders- bond (A.B.T.B.), welke onder leiding stond van den vice-voorzitter den heer A. J. de Goeij uit Montfoort, De voorzitter van den bond de heer L. F. J. M. baron van Voorst tot Voorst uit Twello, woonde in verband met zijn ge zondheidstoestand de vergadering slechts kort bij, Hij werd toegesproken door den geestelijken adviseur, eere-kanunnlk H. A. P. C. van der Waarden uit Almelo, waarna baron van Voorst tot Voorst een korte rede hield, waarin hij een terugblik wierp over de afgeloopen twintig Jaar. De ochtendvergadering was overigens ge wijd aan den handelsraad van den A. B. T. B. In de middagvergadering sprak de heer de Goeij de openingsrede uit. Met vreugde begroette spr. de aangekon digde maatregelen voor de kleine boeren en vroeg de aandacht voor de hypotheek moeilijkheden, waarmede vele boeren heb ben te kampen. Spr. bepleitte tenslotte een spoedige ln werking treding van de pachtwet. De secretaris van den A. B. T. B. de heer H. Ruyter, hield vervolgens een inleiding over „staatszorg voor den landbouw". Ir. Roebroek sprak hierna de vergade ring toe. Spr. complimenteerde het be stuur met het twintigjarig bestaan. Veel nuttig werk haeft de bond verricht, Na een korte gedachtenwissellng over de inleiding van den heer Ruyter hechtte de vergadering met algemeene stemmen haar goedkeuring aan de daarin uitgestip pelde gedragslün. De vergadering werd daarop verdaagd. Opgeheven wegens gebrek aan actief Th. Ammerlaan, Stompwijk. P. van Helmond, Wassenaar. Uitgesproken: Th. P. Bader, bloemist. Haarlemmermeer Cruquiusdijk 120, R.C. Mr. E. H. F. W. van Schaeck Maton, Cur. Mr. D. de Jong, Haar lem. PREDIKBEURT. Voor Woensdag. ALPHEN AAN DEN RIJN, Chr. Geref. Kerk n.m. 7.30 uur ds. de Boer van Arnhem. NED HERV. KERK Beroepen te Uithuizermeeden (toez.) C. Warmolts te Heemse (O.); te Jutphaas J. R. Ch. Israel te Zoelen. GEREF KERKEN. Beroepen te Stadskanaal P. Veenhuizen te Soerabaja (Ned. O.I.). Tweetal te Oostkapelle A. B. C. Hofland cand. en hulpprediker te Naaldwijk en J. C. Streefkerk te Soest. Bedankt voor Capelle a. d. IJssel W. Schouten te Westbroek. CHR. GER. KERK. Aangenomen naar Luthen-Dedemsvaart W. Ruiter, cand. te Putten o. d. Vel., die bedankte voor Papendrecht. Tweetal te Dokkum J. v. Dijken te Aalten en M. W. Nieuwenhuizen te Franeker, Ds. F. J. PLAAT. Ds, J. F. Plaat te 's-Gravcnhage, emeri tus-predikant der Ev. Luth. Kerk, viert Woensdag 15 dezer zijn 80sten verjaardag. De krasse grijsaard werd 15 Sept. 1857 geboren en in Oct. 1882 proponent om 25 Febr. 1883 zijn ambt te aanvaarden bij de Evang. Luth. Gemeenten van Brielle en Hellevoetsluis. In 1886 vertrok hij vandaar naar Purmerend welke gemeente hij ge diend heeft tot aan zijn emeritaat dat hem 1 Maart 1923 eervol verleend werd. Ds. Plaat vestigde zich daarop metter woon te 's-Gravenhage, waar hij meer malen aan de Ev. Luth. Gem. hulpdiensten heeft mogen verleenen. In den kring der Evang. Luth. Gemeenten heeft ds. Plaat in vroeger jaren een vooraanstaande plaats ingenomen. In de vergadering van het Ev. Luth. Kerkgenootschap was hij een be kende verschijning. Meermalen trad hij in de bijeenkomsten van de Ev. Luth. predi- kantenvereenlglng als referent op. Ds Plaat behoort tot een van de oudste predikanten in den Ev. Luth. kring As. Zondagmorgen zal ds. Plaat in de Ev. Luth. kerk in de Residentie een ge dachtenisrede houden. Ds. S. OUDKERK. Ds. S. Oudkerk, predikant bi] de Geref. Kerk van Krallngen en de oudste van alle predikanten in de burgerlijke gemeente van Rotterdam in actieven dienst zal eer lang met emeritaat gaan. Ds. Oudkerk werd 7 Jan. 1867 te Lands meer geboren en studeerde aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1891 candi- daat werd. 1 Nov. van dat jaar aanvaardde hij zijn ambt bij de Geref. Kerk van Maas Zalk (O.), vanwaaj-hij in 1894 naar Maas sluis vertrok. 15 Maqrt 1896 deed hij zijn intrede bij de Geref, Kerk van Kralingen, waar hij nu ruim 41 jaar heeft gearbeid en tal van veranderingen heeft tot stand zien komen, Ds. Oudkerk heeft zich met name in de classis Rotterdam voor de Zending verdienstelijk gemaakt. Ds. G. J. v. d. VEGT. Morgen viert ds. G. J. v. d. Vegt, em. predikant te Haren (Gron.). zijn 75sten verjaardag. Gerrit Jan v. d. Vegt werd 8 Sept. 1862 te Dalfsen, waar zijn vader landbouwer was, geboren. Hij studeerde aan de Theol. School te Kampen, waar hij in 1891 candidaat werd om 22 Nov. van dat Jaar door zijn zwager, ds. H. G. Goris van Amersfoort, te Haren in zijn eerste en eenige gemeente te worden bevestigd, waar hij intrede deed sprekende over 2 Cor. 2 17. Bijkans 33 jaar heeft ds. v. d. Vegt zijn gemeente mogen dienen en er veel goeds tot stand ge bracht; 10 Jaar was hij scriba van de clas sis Groningen en kerkvisitator. Te Haren stichtte ds. v. d. Vegt een Chr. school, waarvan hij ook voorzitter was en riep er een afd. van het Groene Kruis, waarvan hij bestuurslid was alsmede een begrafenis- vereeniging in het leven. Ds. v. d. Vegt die in Kampen om. prae tor van het studentencorps en voorzitter van een Theol. club was, heeft zich aan zijn gemeente zeer gehecht. Tijdens zijn verblijf groeide de kerk van Haren van ruim 500 zielen op meer dan 1000. In 1914 mocht de 75-jarlge een nieuw kerkgebouw stichten en 2 Chr. scholen zag hij eveneens in Haren verrijzen. In 1924 werd hij ge noopt tot het nemen van emeritaat. Ds. v. d. Vegt bleef te Haren wonen. In Aug. 1929 verbond hij zioh aan de kleine kerk van Bergen (N.H.) waar hij tot voor enkele jaren hulpdiensten verleende. In Haren heeft ds. v. d. Vegt zijn 40-jarig ambts jubileum mogen vieren en viel hem een hartelijke huldiging ten deel. Toen zijn leeftijd hem noopte ook dit werk neer te leggen vestigde ds v. d. Vegt zich opnieuw ln zijn oude gemeente Haren, waar zijn verjaardag ongetwijfeld morgen niet onop gemerkt zal voorbijgaan. PROF. H. NIERSTRASZ OVERLEDEN t In zijn vacantieverblijf te Wallenstadt (Zwitserland), is in den ouderdom van 65 jaar overleden professor dr. H. F. Nier- strasz, hoogleeraar in de zoölogie, vergelij kende anatomie en dieren geographic aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Hugo Frederlk Nierstrasz werd op 30 Juni 1872 te Rotterdam geboren. Na het gym nasium aldaar te hebben doorloopen stu deerde hij aan de rijksuniversiteit te Utrecht plant-, en dierkunde, nadat hij aanvankelijk de medische studie als leer vak had gekozen. Van 1899 tot 1900 nam hij deel aan de Stboya-expeditio ter explo ratie van het oostelijk gedeelte aan den Indlschen Oceaan. Na zijn terugkeer pro moveerde hij ln 1902 op een zeer opmerke lijk proefschrift, dat de studie van een der weinig bekende dlergroepen tot onder werp had. Van 1900 tot 1908 was hij leeraar aan het gymnasium te Amersfoort, van 1904 tot 1910 lector aan de rijksuniversiteit te Utrecht en van 1906 tot 1910 leeraar aan de rijksveeartsenijschcol aldaar. In 1910 volgde zijn benoeming tot hoog leeraar als opvolger van zijn leermeester, prof. dr. A, A, W. Hubrecht. In mijn jeugd heb ik eens. met voorbe dachten rade, op een zeer diepe plek een ouden meneer ln het meeT geworpen. Het is echter reeds zoo lang geleden, dat lk de geschiedenis durf te vertellen, zonder be vreesd te zijn voor vervolging. Buitendien, ik zou zijn vrijgesproken. Het had werke- l"k een begeerig hapje voor een scherp- zmnigen, welbespraakten advocaat kun nen zijn om me uit de klauwen van de gezworenen te redden. Mijn vriend Anton, bijgenaamd Toni, zooals hij ln Beleren niet anders zou kun nen heeten, was een zeer begaafd, jong schilder. WIJ brachten samen eens een zomer door aan de Tegernsee in de Beier- sche Alpen. Toni had even weinig geld als ik. Dat wil dus zeggen, dat na een veertien dagen de mogelijkheid om nog wat langer van onze vacantle te genieten, recht be denkelijk werd. „Zou je niet je laatste gedichten kun nen verkoopen?" vroeg Toni. „Hmik wil wel, maar mijn uitge ver is verzadigd. Hil begeert niet meer. Hij i$ van den laatsten bundel maar twintig stuks kwijt geraakt en lk geloof dat die nog cadeau waren gegeven ook. Alle kans is dus verkeken. Maar jij, kerel, schilder jij eens iemand. Bij bosjes flaneeren de rijke lui hier om ons heen." „Möol praten," bromde Toni, „ik heb niet meer dan een mark op zak." „Croesus!zuchte ik, „mijn zakg«ld haalt amper de vijftig pfennig." Dienzelfden avond leerden wij geheim raad X. kennen, Hij was in gezelschap van zijn buitengewoon mooie dochter en bewoonde een prachtige villa in Tegern see. Toni raakte onmiddellijk smoor-ver liefd; ik stelde vast binnen drie-en-een- halve minuut. Wij werden door den ge heimraad den volgenden dag voor het di ner ultgenoodigd. „Alvast één dag gewonnen." jubelde ik. Anton zei niets; hij was. toen wij van elkaar afscheid namen, volkomen ontoe rekenbaar Het diner den rlgenden dag had be- teekenlsvolle gevolgen. Anton kreeg op dracht Elisabeth, de dochter van den ge heimraad, te schilderen. Deze opdracht werd tot uitgangspunt van een geweldige geldleening bij een ons bekenden man en wii konden nu ons ver blijf in Tegernsee met veertien dagen ver lengen. De vader liet de jongelui alléén bij het poseeren. Een gTOote dwaasheid, die alleen vaders kunnen begaan. De moeder van het meisje was sedert lang gestorven. Het ge volg van dit vele alléén-zijn der jongelui was een gloeiende liefdesverklaring van An ton. die ten minste naar zijn zeggen, even gloeiend beantwoord werd. De aflevering van het portret werd daardoor wel eentgs- zins verschoven. Men kan moeilijk kussen en schilderen tegelijk. Dat ziet zelfs hij in, die verstand van kussen heeft, al heeft hij van schilderen geen flauw begrip. De geheimraad kreeg, hoewel hll steeds met zware, philosophische vraagstukken zich aan de wereld onttrok, toch eenlg wantrouwen en gaf daarvan blijk. Voor dien middag was er een roeipar tijtje afgesproken. Tot onze verbazing ver scheen Elisabeth niet op de plaats der be stemming; wél de geheimraad, moeizaam een triomfantelijk lachje onderdrukkend, „U.moet vandaag het met maar voor Hef nemen, hoeren", zei hll. .Elisabeth is naar Miinohen vertrokken", Anton werd bleek. Niettemin konden we niet anders dan plaats nemen in het bootje. Wil roeiden naar Wles-see, naar de overzij van het meer. Midden tusschen de belde oevers, minstens vijfhonderd meter van eiken kant verwijderd, begon Anton den geheimraad formeel en in zeer schoone bewoordingen om de hand van zijn dochter te vragen, De geheimraad werd purperrood van kleur, „Dat Is een ongehoorde brutaliteit, jonge man, om mij, ln deze situatie om de hand mijner dochter te verzoekenAbsoluut nooit of te nimmer! Wat verdient u eigen lijk? Niets?! U hebt zelfs, naar ik vernomen heb, van meneer N. geld geleend en als eenige zekerheid mijn bestelling opgegeven. Wat verbeeldt u zich wel?" „Uwe dochter houdt van mij", wierp Toni eenigszins bedremmeld tegen. „Papperlappap.smakte de geheim raad. „dat gaat wel over. Ik ben niet van plan haar een man te geven zonder be hoorlijk inkomen. En al zou u mij hier, ge bruik makend van mijn gebrek aan zwem kunst, ook willen verdrinkenElisabeth zal den moordenaar haars vaders nimmer trouwen". Het geval begon hoog-dramatisch te wor den. Toni betuigde den vader zijn eerbiedige gevoelens, verwierp elke gedachte aan dwang en betoonde zich diep geschokt, dat de geheimraad hem dergelijke slechte prak tijken kon toedenken. „Onder deze omstandigheden", begon lk ln mij had zich een duivelsch plan ge vormd onder deze treurige omstandig heden doet mijn vriend natuurlijk afstand van alle verdere levensgeluk". Ik gaf Anton een teeken met mijn oogen. „Ik doe afstand", herhaalde een diep- wanhoDlge stem. „Ik ben blij, dat je verstandig kunt zün, jongeman", sprak nu de geheimraad op werkelijk verzoenende wijze „Ten alotte: een onmensch ben ik ook niet en wanneer u mij eenige verdienste kunt overleggen, wanneer ik de overtuiging krltc, dat u werkelijk degelHk bent en weet aan te pakken, dan kan het verzoek in de toe komst nog weieens herhaald worden", „Edel mensoh. die u bent", riep ik uit, „laat lk u daarvoor de hand mogen drukken I Meteen sprong ik overeind, struikelde greep met belde handen naar den kant van de boot wij waren Inmiddels den oever genadeid greep mis (o. ik deed dit prach tig; elke film-directeur zou me direct ge ëngageerd hebben, maar in dien tlid waren er nog geen bioscopenik viel over boord en zóó ongelukkig, dat lk de boot deed omkiepen Wii vielen allen ln 't water „Mensch, wat bezielt je!" hoorde ik nog Anton's stem roepen. Toen zag ik alleen nog maar een gillen den, om zich heen slaanden geheimraad en mijn vriend, die met machtige zwembewe gingen op den geheimraad toeschoot, hem pakte, een tlidlang, daar deze zioh aan hem vastgreep, worstelde, hem onder water hield om zich van hem te bevrijden en den nu bewustelooze eindelijk aan land kon brengen. De geheimraad, de zeer snel weer tot zich. zelf kwam. zag mii woedend aan. „U hebt door uwe onhandigheid bijna een groot ongeluk veroorzaakt: wanneer deze jongeman" hll omhelsde Toni „niet erbij was geweest zou ik verdronken zijn. U had mil niet geredU zeker niet Ik weet niet waarom hü aldus twijfelde aan mijn bekwaamheid, doch het paste ln het kader van mijn plannen; dus boog ik het hoofd en zei, dat de geheimraad inder daad zijn leven aan Anton dankte. „Ja", verzekerde de oude heer. „ja, dat doe ik en lk zal mijn dankbaarheid bewij zen ook." Op den avond van dezen dag werd de verloving gevierd met Elisabeth, die haastig uit München terug was besteld. Anton had geen flauw vermoeden van den opeet van dit alles: de oude heer nog minder en zoo verwarmde ik mü aan het geluk der beide jonge menschen en heb mil jarenlang kun nen verheugen in hun huwelijk, zonder hun ooit te hebben gezegd, dat ook ik eenige ver. dienste bezat aan hun geluk, Alle drie zijn helaas gestorven en daar om kan ik heden vertellen, dat ik den ge heimraad met opzet ln het water deed tui melen, opdat Anton, van wlen lk wist dat hii een kranig zwemmer was, hem zou redden. Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. 43. Intusschen was vriend Leo bij zijn schrijftafel terecht ge komen en hij had daar papier en pen en Inkt genomen hij moest wat kringen en wat lijnen teekenen en hard en Ingespannen reke nen; soms moest hij zuchten slaken, want hij was nu bezig om een nieuwe tooverspreuk te maken! Als hij die toovenspreuk gevonden had, zou Thijs het niet meer van hem kunnen winnen, dus 't was de moeite waard eens heel goed te verzinnen Maar plots'llng hoorde hij nu iemand loopen hij sperde van ver bazing wijd zijn oogen open 't was, naar hij meende, Dickie Dons, dien hij daar zag „Je weet wel dat je dat niet mag!" zoo sprak hij luid. „Zeg. hoe kwam Jij nu de kamer uit! En wil je vlug naar bed toe gaan „Nee" zei de spiegel-Dick brutaal; „daar is geen denken aan Je hoeft niet zoo te brullen en te loeien en lk begrijp heusch niet hoe je je met mij durft bemoeien!'"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11