Hughan en mej. Terwindt tenniskampioen 78ste Jaargang Maandag 6 September 1937 No. 37 Het tournooi in het Carla-tennispark HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Teleurstellend spel van Van Swol Successen der Cocktail-spelers Go Sr. won drie eerste prijzen Mn Verrassingen van beteekenis hebben de wedstrijden te Amster dam om de nationale tenniskampioenschappen niet gebracht. Hughan en mej. Terwindt wonnen opnieuw hun titel en zij heb ben weinig moeite gehad om zich te handhaven. Een groote deceptie is daarbij in den halven eindstrijd het spel geweest van Van Swol. die den laatsten tijd zoo goed in vorm was doch tegen Hughan vrijwel niets presteerde en kansloos met driemaal 61 geslagen werd. De partij tussclien Hughan en van Swol (een ontmoeting, welke met veel belangstelling tegemoet gezien was) vond Zaterdagmidadg plaats. Wie had echter kunnen denken dat Hughan niet meer dan drie games tegen zich zou krijgen. Van Swol bleek niet in staat te zijn z'n snelle sterke spel te kunnen ontwikkelen dat hij o.a. tegen Brouwers getoond had. Zijn serveeren was zonder cannonnbals, zijn forehand had niet de extra vaart welke hij geven kan, zijn backhand miste op eenvoudige kansen. Hughan speelde vooral op vastheid, richtte zijn aanval meerendeels op den backhandhoek van v. Swol, ging niet eer.s veel naar voren en oogstte de games door het uiteindelijke niksen van zijn tegenstander: 61, 61, 6-1. Ook de andere halve 'eindstrijd is voor namelijk beslist geworden doordat de ver liezende speler zijn normale spelpeil niet bereiken kon, Karsten had dat slechts in de eerste set. Hij had toen vaart in zijn slagen, hij had een snijdende backhand langs de lijn, hij had goede dropshots en hoe sterk Teschmacher zich verdedigde, hÜ verloor de set met 46. In de tweede set verloor Karsten echter zijn service reeds spoedig in het begin, later nog eens. Zijn vastheid ging ver minderen, hij ging kansen bieden door de vermindering in vaart en vooral hierdoor verloor hij de set met 46. In de volgende sets werd zijn controle minder en minder. Gewone slagen gingen over de lijnen. Te recht speelde Teschmacher louter op in- spel-houden van den bal. Nu en dan gaf hij onverwachte uitschieters welke het zelfvertrouwen van Karsten nog deden verminderen. In de vierde set leek het of er nog een keerpunt zou komen, n.l. toen Teschmacher zijn service verloor, zoodat het 4—1 en 4—2 werd, waarna Karsten met een uitstekende game den achter stand op 4—3 terugbracht. In de vol gende game beslisten eenige korte lobs 6—3. Met een flkschen aanval en goed passeeren won Teschmacher en hij plaatste zich dus in den eindstrijd: 46, 6-4, 6—1, 6—3. In den halven eindstrijd van 't dames- enkelspel heeft mej. Terwindt 'n set ver speeld tegen mej. Kerckhoff. En het had waarlijk niet veel gescheeld of de derde iet was een long set geworden. Mej. Ter windt had niet dat afmakende m haar netspel dat haar zooveel sterker kan doen zijn dan andere dames. Zij miste niet alleen enkele vollies op kritieke momen ten doch werd door oploopen op verkeer de momenten meer dan eens gepasseerd. Vooral in de tweede set. Zij had de eer ste gewonnen met 64, was echter door het verliezen van de service op 02 ge komen, doch herwon den achterstand door twee love games. Maar toen liep het mis. Een paar onjuiste beslissingen sche nen mej. Terwindt den durf om scherp te spelen te benemen, zij verloor vier ga mes achtereen, mede doordat mej. Kerck hoff buitengewoon goed op dreef was en uitstekend passeerde. In de derde set do mineerde het netspel van de kampioene weer en met 4—0, 51 leek zij in veilige haven. Doch weer verloor zij haar service weer scoorde mej. Kerckhoff een ul™e" mende love game en met 54 was het nog dubieus! Tenslotte was de net-aanvai <e factor, welke deed winnen6-4. Een keurige prestatie van mej. Kerckhon, deze kleine nederlaag. Ziehier de uitslagen van Zaterdag: Heeren-enkelspel (halve eindstrijden). Teschmacher sl. Karsten 4—6, 5—4. 6—1. M; Hughan sl. v. Swol 6—1, f—h 6—1; Demes - enkelspel (halve mej. Terwindt sl. mej. A. Kerckhoff 6—4, Dames-dubbelspel (eindstrijd): mejuffr. Terwindt en mej. Rollin Couquerque sl. bevr. Jonqulere en mevr. Boutmy 6—1, Heeren-dubbelspel (kw.-eindstrWis- klink en ir Bartels sl. Mannkelle en brouwers 15—13, 4—6, V5, 6-4; (halve eindstrijden): Van Swol en Hughan sl. Mrsten en Lijsen 6—3. 3—6. 6—1, 6—3, Timmer en Teschmacher sl. Wisselink en Bartels 6—1. 6—1, 7—5. Gemengd dubbelspel (kw. eindstrijden) mej. Sluis er. Lijsen sl. mej. Mechel en der Heiden 6—0, 6—4; mevr. Jon- ï!«e en mi', Mannkelle sl. mevr. Van "'en en Bartelds 6—1, 6—1; mej. Roüin Couquerque en Karsten sl. mej. I. van der Horst en F. van der Graaff 63, 60; (halve eindstrijden)mej. Terwindt en Van Swol sl. mej. Sluis en Lijsen 61, 63; mej. Couquerque en Karsten sl. mevr. Jonquiere en mr. Marinkelle 63, 4—6, 6—1. De dag der beslissingen. Zelden is de belangstelling voor de nationale kampioenschappen zoo groot geweest als gisteren. Beide tribunes op het mooie Festina-veld waren zoo goed als geheel bezet. Men betreurde algemeen dat de beide finales van de enkelspelen dames- en heerenenkelspel, tegelijk gespeeld werden. Doch het was achteraf niet zoo heel erg, want geen van beide heeft aan de verwachtingen voldaan. In den eindstrijd van het heerenenkelspel heeft Teschmacher lang dat spel niet kun nen geven, dat hem tot den eindstrijd ge bracht heeft. Dat lag niet zoozeer aan hem zelf doch wei aan de juiste tactiek welke Hughan volgde, een tactiek van afwisseling in vaart, in lengte, in baseline-spel en in netspel. Hij bleek zijn slagen weer goed on der controle te hebben, hij had een gevaar lijke backhand, die zoowel cross als langs de lijn scoren kon, hij wist zich uit moeilijke situaties te redden. Dit laatste kwam niet zoo heel veel voor, want Teschmacher was zelden gevaarlijk. Hij had 'n onzekere fore hand en de slices van zijn backhand mis ten voldoende scherpte om Hughan uit positie of tot missen te brengen. Snel kwam Hughan in de eerste set op 30. Om de vol gende game, de service van Hughan (Teschmacher had reeds twee services ver loren) ontstond een lang gevecht, waarin Teschmacher driemaal advantage kreeg, doch onder de pressie van Hughan's spel ten slotte miste en de game verloor: 40. Via twee love games won Hughan de set, de service game van Teschmacher over zich heen gaan latend, met 6—2. In de tweede set liep hij uit tot 50. Slechts één game met deuce was er qn- derToen verloor Hughan zijn service op love en nadat Teschmacher de volgende game gewonnen had. nadat hij zevenmaal advantage gehad, leek de mogelijkheid niet uitgesloten, dat hij op den goeden weg tot herstel was. Binnen een minuut had Hughan echter zijn service gewonnen en daarmede de tweede set met 62. In de derde set leidde Teschmacher voor het eerst door het winnen van zijn service. Hughan speelde in de volgende games min der sterk en kon zich met 32 maar juist handhaven. Had Teschmacher nu aange vallen, dan zou hij wellicht een kans tot voorsprong hebben kunnen forceeren, doch hij verloor de volgende game op love en daarna zijn service. Na een gemiste match point won Hughan de set, de match en het kampioenschap met 62. Het damesenkelspel kwam niet zijn recht, doordat mej. Rollin Couquerque, we gen een spieraandoening, gehandicapt was. Zij verdedigde zich dapper, en mej. Ter windt speelde niet louter op scoren. Met tweemaal 62 behield zij haar kampioen schap. Haar backhand bleek veel meer bestand tegen aanval dan in vorige jaren het geval was. Toch bereikte haar spel het peil, dat zij te Rotterdam speelde (toen zij in een nor malen wedstrijd mej. Couquerque in twee sets sloeg) In slechts enkele games. In het gemengd dubbelspel hebben mej. Terwindt en van Swol gefaald hun kansen te nemen tegen mej. Couquerque en Kar sten. Zij hadden dit kunnen doen. omdat mej. Couquerque niet die bewegelijkheid had als gewoonlijk. Karsten was daarentegen uitstekend op dreef. Op hem dreef voornamelijk de aan val van zijn partij. Hij maakte keer op keer goed af, hij redde menige situatie, hij was zoowel overhead als op de volley door loopend gevaarlijk. Van Swol speelde een zeer zwakke partij met vele missers. Met 63. 61 wonnen mej. Couquerque en Karsten. In het heerendubbelspel hebben Tim mer en Teschmacher hun kampioenschap verspeeld. Hadden zij gewonnen dan zouden zij de bekers voor goed in bezit gekregen hebben, want zij hebben in 1935 en in 1936 den titel op hun naam gebracht. Beide malen tegen Hughan en van Swol. Ditmaal zijn zij er niet in kunnen slagen. Hun spel miste de dash en het élan welke noodig ge weest zouden zijn om door de combinatie van Hughan en van Swol heen te slaan. Hoewel deze ook geen sterke partij speel den. Vooral van Swol niet, niettegenstaande zij meer neigden naar verdediging dan naar sterken aanval, wonnen zij met 75 (na 25) 36, 63, 36, 62. Hughan was de meest constante speler van het veld. Tesch macher de zwakste. En Timmer is de Tim mer van vroeger niet meer. Dat zijn drie prettige en sportieve tennis- dagen geweest gedurende het tournooi in het Carla-park te Oegstgeest! Een uitste kende bezetting ging samen met goede leiding en prachtig weer, waardoor alle factoren bijeen waren om dit tour nooi tot een succes te maken. Het is de vereeniging Cocktail geweest, welke daarbij verreweg de meeste lauwe ren geoogst heeft! Uitgezonderd in de da mes-dubbel waren haar leden betrokken bij alle finales en ook overal legden zij be slag op den eersten prijs. Hetgeen overi gens eenigermate mocht worden verwacht. De gebroeders Go mogen voor de compe titie dan tweede klasse spelen, qua capa citeiten zijn zij zonder twijfel eerste klasse en hun spel heeft dat op deze drie dagen ook wel heel duidelijk gedemonstreerd. Dat zij intusschen gezamenlijk strijden zouden om eersten en tweeden prijs in de heeren single was voor ons in zooverre een ver rassing dat wij aan den Voorburgschen Sobri-speler Lucas een kans voor de finale gegeven hadden boven Go Jr. Lucas had zich op fraaie en zeer overtuigende wijze door de verschillende ronden heen geslagen en was in den kwart eindstrijd met niet minder dan 6—2, 6—1 de baas gebleven over Dros, die tevoren in drie sets van Raphael gewonnen had. In de halve finale is zijn spel tegen Go Jr. echter een heel groote teleurstelling geworden! Toen hij in een minimum van tijd met 20 de leiding genomen had scheen het dat zijn vlie gende fore-handdrive ook thans het pleit winnen zou, maar vanaf dat moment ging Go, die zijn spel tot groote hoogte opvoer de, tactisch manoeuvreeren, wisselde hij kort en lang spel zoo herhaaldelijk en listig af en had hij zoo prachtig lengte in zijn slagen dat Lucas geheel uit positie werd gespeeld. Door tallooze lobs poogde de Voor burger zich te redden, doch bijna zonder exceptie waren ze te ondiep, en de magni fiek smashende en volleerende Go gaf aan het net geen pardon. Elf games maakte hij achtereen voordat Lucas weer even aan het woord kwam. Met 62. 62 boekte de Cock tail-speler een even verdiende als fraaie overwinning De finale bracht een enorm vaste Go Sr. in het offensief tegen zijn jongeren broer, die speelde zonder eenige pressie en vaart en met 6—2 de eerste set verloor. Toen keerden echter de kansen. Tempo en ini tiatief kwamen aan de zijde van Go Jr., uitstekend bereidde hij zijn attaques voor en aldoor bleef hij iets aan de winnende hand ondanks feilen tegenstand. Na 55 won hij met 7—5. In de derde set liep hij een 31 achterstand in en hield stand tot 44. Heele lange rallies waren er, keurig volleeren ontlokte applaus op applaus en door hun goede looptechniek, haalden de spelers keer op keer gevaarlijke dropshots, vlak achter het net gedeponeerd! Het iets vlugger nemen van den bal en de Iets groo- tere vaart zijner versnelde drives gaven tenslotte aan Go Sr, een kleinen voor sprong. zoodat hij o.i. ook gewonnen zou hebben indien de jongste broer de laatste en beslissende! game niet met opzet had laten loopen! Naast vermoeidheid zal de wetenschap dat beiden nog twee finales te spelen hadden aan deze houding van Go Jr. wel niet geheel vreemd zijn geweest... In het dames-enkelspel heeft de sterkste Alphensche speelster, mej. Bergshoeff, in drie sets van mej. Morsch gewonnen voor de halve finale. Haar forsche spel was even wel niet opgewassen tegen de betere tac tiek van mej. Noordman, die haar door korte slagen naar het net lokte om haar spel vervolgens door tallooze goede en diepe lobs zoo afdoende te ontredderen dat een twee-sets-uitslag (63, 61 voor de Cocktail-speelster) het gevolg was. Heel wat beter deed mej. Bergshoeff zich gelden in de dames-dubbei. waar haar partner, mej. van Aeist, in den eindstrijd tegen de dames Dros en Hesselink. voor de verdedi ging zorgen moest en zij met haar vollies en keiharde smash (beter dan van vele heeren) aan het net voor de punten zorg de. Zij wonnen met 61, 64. Interessante volley-duels gaf de tweede set van de finale heerendubbel tusschen Go Sr. en Go Jr. ter eener zijde en Nasroen met Mohamad aan den anderen kant. De eerste set was 62 gewqntjfth voor de Go's, maar vooral Nasroen kwam' er toen uitste kend in en z'n vollies en snelle cross-dri ves. gesteund door de gesneden slagen van den minder vasten Mohamad, wiens back hand, faalde, gaven zelfs een 40 voor sprong. Daarna mocht hetnog 5—1 worden en tweemaal setpoint, dettêer van de ge wonnen set gunden de gebroeders Go hun clubgenooten toch niet en zoodanig herna men zij geleidelijk het offensief dat zij ten laatste ook de tweede set nog in de wacht sleepten (75). In een heel lange partij, waarin de l.ee- ren te vermoeid waren om zich geheel te geven, wonnen mej. Noordman en Go Sr. op het eind van den middag de mixed, wat beteekende dat Go Sr. niet minder dan drie eerste prijzen veroverde. Om halfzes was dit geslaagde tournooi, waarvan hedenavond om zeven uur op de baan de prijsuitreiking plaats vinden zal, ten einde! De uitslagen zijn: Heerenenkelspel. Ie ronde: A. Dros sl. J Noordman 97. 26. 62; P. Smit sl. J. Jansen 8—6, 63. 2e ronde: Go Jr. sl. E. Vrolijk 61. 61; Dros sl. Raphael 62, 46, 62; Nasroen sl. Smit 62, 60; Van Eelen sl, Goekoop 6—1, 62; Go Sr, sl, D. Jansen 6—1, 63, 3e ronde (kwart eindstrijd) 4 IaiïM sj.- Dros 6—2, 61; Nasroen sl. van Eelen 46, 75, 62; Go Sr. sl. Mohamad 60, 60. Halve eindstrijd: Go Sr. sl. Nasroen 61, 62; Go Jr. sl. Lucas 62, 62. Eindstrijd: Go Sr. sl. Go Jr. 62, 57. 6—4. Heeren dubbelspel. Ie ronde: Lucas en v. Noordwijk sl. W. Batteljee en G. A. Over- beek 6—2, 75; J. Noordman en Tjoe sl. Dros en De Gruyter 86. 61. 2e ronde: Go Sr. en Go Jr. sl. Lamsvelt en E. Brewer 6—0, 60; van Eelen en Vro lijk si. H. Hogewoning en L. Griethuysen 60, 6—0; Lucas en van Noordwijk sl. Ykema en v. d. Poel 62. 63: Schölvinck en Coebergh w.o.; van Ingen Schenau en Been sl. H. van Oordt en Smits Jr. 60. 62: Noordman en Tjoe sl. v. Ballegoyen de Jong en Binkhorst 61, 63; Nasroen en Mohamad sl. Raphael en D. Jansen 63, 8—6. 3e ronde (kwart eindstrijd)Go Sr. en Go Jr. sl. Lensing en Wagner 60, 60; van Eelen en Vrolijk sl. Lucas en v. Noord wijk 63, 61; Nasroen en Mohamad sl. van Ingen Schenau en Been 61. 61; Noordman en Tjoe sl. Schölvinck en Coe bergh 2—6, 6—4, 8—6. Halve eindstrijd: Go Sr. en Go Jr. sl. van Eelen en Vroolijk 61. 63; Nasroen en Mohamad sl. Noordman en Tjoe 6—4, 6—1. Eindstrijd: Go Sr. en Go Jr. sl. Nasroen Mohamad 60. 75. Dames-enkelspel, 2e ronde: mej. Morsch sl. mej. E. Dros 62, 62. Halve eindstrijd: mej. Bergshoeff sl. mej. Morsch 63, 57, 64; mej. Noordman sl. mevr. Gerrits 61, 61. Eindstrijd: mej. Noordman sl. mej.Bergs hoeff 6—3, 6—1. Damesdubbelspel, le ronde: mej. E. Dros en mej. E. Hesselink sl. mevr. Benit en mevr. Lamsveld 64. 62; mevr. Kromhout en mej. van Boudijk Bastiaanse sl. mevr. Been en mevr. van Ingen Schenau 75, 6—4. Halve eindstrijd: mej. Dros en Hesselink sl. mevr. Kromhout en mej. v. Boudijk Bastiaanse 6—2, 86. Eindstrijd: mej. Bergshoeff en mej. van Aelst sl. mej. Dros en mej. Hesselink 6—1, 6—4. Gemengd dubbelspel, le ronde: mej. Morsch en Go Jr. sl. mevr. Meerburg en H. v. d. Poel 61, 62: mej. E. Hesselink en Dros sl. mevr. de Jong en D. G. Over- beek 64, 61; mevr. Ykema en D. Jan sen w.o. 2e ronde: mej. Morsch en Go Jr. sl. mej. v. Boudijk Bastiaanse en Jansen 61, 62; mevr. de Gruyter en de Gruyter sl. mej. Lot Noordman en Mohamad 62. 62; mevr. Kromhout en Raphael sl. mej. E. Dros en G. Goekoop C0. 03; mevr. Batteljee en van Ingen Schenau w.o.; mej. Saraber en Ykema sl. mevr. Gerrits en W. Batteljee 64, 61; mej. L. Noordman en Go Sr. si. mevr. Bosse en Querido 60, 60; mej. Hesselink en Dros sl. mevr. Ykema en D. Jansen 75, 63. 3e ronde: mevr. de Gruyter en de Gruy ter sl. mevr. Kromhout en Raphael 6—4, 62; mej. Morsch en Go Jr. sl. mevr. Bat teljee en van Ingen Schenau 60, 61; mej. Noordman en Go Sr. sl. mevr. Been en K. Been 60. 60; mej. Hesseling en Dros sl. mej. Saraber en Ykema 64. 63. Halve eindstrijd: mej. Morsch en Go Jr. sl. mevr. de Gruyter en de Gruyter 86, 61; mej. Noordman en Go Sr. sl. mej. Hesselink en Dros 61, 64. Eindstrijd: mej. Noordman en Go Sr. sl. mej. Morsch en Go Jr. 6—2, 2-^6, ,7—5. TENNIS: de nationale tenniskampioen schappen; mej. Terwindt en Hughan winnen de enkelspelen. - Een goed ge slaagd tournooi in het Carla-tennis park. ATHLETIEKDe A. V. '36 won de estafette „Dwars door Alphen". AUTOMOBILISME: Een autorracebaan te Loenen bij Apeldoorn. KORFBAL: Het tournooi van Noorder kwartier. VOETBAL Blauw-Wit wint den Arol-beker. Feyenoord en Sparta candidaten voor den Zilveren Bal. Het bestuur van A.F.C. heeft dankbaar aile gunstige factoren aangegrepen bui tengemeen fraai weer, een meer dan uit verkocht veld, spannende wedstrijden om ook dit vijftiende te Amsterdam gespeelde A.R.O.L.-bekertcumooi weer tot een waar dige opening van het voetbalseizoen te maken. De groote verrassing van dit tournooi is de uitstekende ploeg van D.W.V. gewor-len dat in het a.s. seizoen voor het eerst in de tweede klasse zal spelen. Indien de over- IJsche Amsterdammers in de a.. compe titie hetzelfde spel zullen laten zien als zij dat gisteren hebben gedaan, dan zal het een zwaar karwei worden voor de afdee- üngs-genooten om met twee punten naar huis te gaan. De'nieuwe tweede klasser kan ongetwijfeld een flinke aanwinst worden genoemd. Het spel van D.W.V. is zeer aan trekkelijk. verrassend, het heeft iets oor spronkelijks. steeds wordt de aanval over de vleugel geleid, keurig open spel met goed combinecren. degelijk kopwerk,, nu'tige staaltjes van techniek. De verdediging is hecht, de doelman zeer betrouwbaar. In de middenlinie is zoowel het stuwende als het verdedigende element voldoende ontwik keld, spil Kreuger is werkelijk een spil, terwijl in de voorhoede Visser. Ooms en Sinkeldam de uitblinkers zijn. Ir, dit tour nooi heeft menige sterker geachte ploeg deze goede hoedanigheden aan den lijve moeten ondervinden. Reeds de vorige week verloor H.F.C. met 0—2, terwijl gisteren H.B.S. met 34 sneuvelde en in den eind strijd Blauw Wit er slechts in de laatste minuut van de verlenging in slaagde, het eenige doelpunt van den wedstrijd te scoren Blauw Wit heeft voor den A.R.O.L.-beker moeten vechten tot de laatste minuut. Het begon reeds in den eersten wedstrijd tegen A F.C. Blauw Wit was technisch zeker be ter. er werd goed samengespeeld, gevaar lijk aangevallen. Maar voor het doel was het mis. Het einde kwam met 1—1. een verdienstelijk resultaat voor A. F. C. De verlenging, totdat er een doelpunt zou zijn gekomen, duurde slechts twee minuten. Blauw Wit was de gelukkige en schakelde hierdoor A.F.C. uit. In den wedstrijd tusschen H. B. S. en D W. V. waren er eigenlijk twee verschil lende helften. In de eerste helft was er een overwicht van de Hagenaars, in de tweede helft, was het D.W.V. dat domineer de. Zooals reeds gezegd won D.W.V. met 43. De linale van dit tournooi is buitenge woon spannend geweest. De rust ging in met 0—0. Het einde kwam met 1—0 voor Blauw-Wit. De Zilveren Bal. De eerste wedstrijd, die gisteren te Rot terdam werd gespeeld om den Zilveren Bal werd op gelukkige wijze met 21 door Sparta van D. F. C. gewonnen. Met 1—0 bleel Feyenoord de meerdere over het Schiedamsche H. D. V. S., terwijl S.V.V. met 42 van C.V.V. won. De laatste vGorwedstrijd, die tusschen Excelsior en Heracles deed eerstgenoemde met 0—2 sneuvelen. De halve eindstrijden hadden 't volgende resultaat: S.V.V.Sparta 12 en FeyenoordHeracles 32. De eindstrijd zal dus a.s. Zendag gaan tuschen Sparta en Feyenoord. GOUDA—ALPHEN. Alphen speelde met een drietal elftallen te Gouda en bereikte daar de volgende resultaten: Gouda EUAlphen UI 53 Gouda IVAlphen IV 101 Gouda VAlphen V 52 Dc wedstrijden der adspiranten-elftallen niet gespeeld, daar dc Alphen--/Jspiran ten. cp het veld aangekomen, tegenover jongens van 19 en 20 jaar geplaatst wer den, waarna de leider van het Alphen- elftal besloot dit elftal terug te trekken. Hier bleek van Gouda-zijde een vergissing Jn het spel te zijn.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9