De Leidse Huiswerkcursus Uit de Rijnstreek Gemeentelijke Hulpbank MORGEN KIJKDAG Maandag t September 1937 RADIO. fi F I n 0o'£: zonder borg voor Ambten, en Werkl. van Rijk, wtLU Gem., Ned. Sp. en bijz. Ond. Faxt. m. borg, zonder v.af f. 100.- newenverpl. Inl. v. 103 uur ten kant. der Bk. Ie v. d. 7 60 d 10 m Boschs tr. 13, Den Haag 's SN. 69 u. b. d. Postz. v. 'antw. insl. Vert. v. Heeckerenstraat 4, Wassenaar. Maatschappij biedt heerenkleeding aan naar maal NET MEISJE OOG IN OOG „OPTICUS", Breesiraaj 118 GEOPEND de meest modern ingerichte HEERENKAPSALON hier Ier slede Afdeeling: BANK VAN LEENING YAN 10-2 UUR. Wederom eenige inbraken. ™t de aanwijzingen van:.hen die den ballon hebben zien dalen blijkt dat de heele reis in een bocht door Nederland en tot in Duitschland toe door de ballons werd afgelegd in een tijdsduur van hoogstens 4 uur. Bij de politie werd reeds meermalen aan_ gifte gedaan van inbraken te Hazerswoude Alphen en Zwammerdam. Des nachts is er opnieuw een viertal inbraken gepleegd Thans betroffen het aan den Rijksstraat weg gelegen woningen tusschen Zwammer dam en Bodegraven, bewoond door de vee houders van Oosterum. van Mas wijk. Trein en Hoogendoorn. Bii allen wordt eenig geld vermist. Ten nadeele van een knecht van een der veehouders, die op een stalzolder sliep werd uit een over een stoel hangende br-oek een portemonnaie met f. 35 ont vreemd. Merkwaardig is. dat bij alle inbraken, in deze streek gepleegd, de in de woningen voor den ochtend gereed staande pot koffie werd leeggedronken. Ook deed men zich te goed aan brood en andere levensmiddelen. De politie, die de zaak in onderzoek heeft beschikt over eenige aanwijzingen omtrent de vermoedelijke daders. ALPHEN. De verontrustende ziektegevallen. Naar wij vernemen, heeft het medisch onderzoek naar de verontrustende ziekte gevallen, welke zich verleden week hebben voorgedaan en tengevolge waarvan de 15- jarige H M. in het Acad. Ziekenhuis te Leiden is overleden, thans definitief uit gewezen, dat het hier een geval van acute bacillaire dysenterie betrof, welke veroor zaakt is door een infectie. De oorzaak van deze infectie kon echter tot dusverre nog niet worden vastgesteld. Het staat dus vast. dat van vleeschver- giftiging geen sprake is. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van Hendrik Bos en Cornelia Ingetje Boot: Johanna, d. van Dirk van 't Wout en Pietertje van Gent; Hasseltje Catharina, d. van Antonius FIo- rentius van Engelen en Zijtje Koopman: Maria Sabina, d. van Petrus Johannes WU- lebrordus de Goede en Theodora van Vel- zen; Lucretia Komelia, d. van Pieter Adri- anus van Vliet en Wijntje Komelia van Zanten; Dirk, z. van Arie Griffioen en Jo hanna Jacoba Dillo: Wilhelmina, d. van Aart Kroon en Christina Hendrina Groos- johan. Overleden: Willem Groenescheij, 38 jaar, 'geh. m. Grietje Kruiswijk, overl. te Leiden; Hendrik Nicolaas Meerlo, 14 jaar, overl. te Leiden. Gehuwd: Jan Tromp, 35 jaar en Elisabeth Maria Prinsmoud. 37 jaar; Anthonij van Dolder, 23 jaar en Jannetje Elizabeth Bes- teboer, 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Antonia C. J. van Deudekom, z.to.. Prins Hendrikstraat 49; Pieter van Oosterom, z.b., Groeneweg 43; Gerrit Lam mere, loswerkman. Rozenstraat 9. Vertrokken: Antonius C. Linssen en gez., commies der dir. bel., n. Nijmegen; Johan na M. Kamphorst, z.b. n. Arnhem; Dieuwer- tje van Leeuwen, z.b., n. Bodegraven; Jan Bontebal, schipper a.b., n. Woubrugge; Ali- da van 't Wout, diensbb., n. Zevenhoven, Hulbertus v. d. Laan en gez., landarbeider, n. Voorschoten: Petronella Belgraver, on derwijzeres, n. Ierseke, Damstraat 17; Jan N. Kossen, kapelaan, n. Heemstede, Heeren- weg 88; Stephanus G. Piek, z.b.. n. Deven ter, St. Juirienstraat 8; Maria C. Rietveld, hulp in de huish.. n. Voorburg, Parkw. 275; Avelette C. M. v. Haselen, IJ. verpleegster, n. Rotterdam, Bergweg 81; Arie Vierbergen, Rijks klerk b. d. dir. bel., n. Ti el, Hoveniers- weg 24. De Jaarlijksche Paardenmarkt. De jaarlijksche paardenmarkt in onze gemeente zal worden gehouden op Woens dag 15 Sept. a.s. In de Zaalbergstraat. Gevonden voorwerpen. 1 belastingplaatje, 1 damesportemon- naie. 1 dolkmes m. schede, 1 handtaschje. 1 autowiel met band, en rozenkrans in etui. Inlichtingen politiebureau Julianastr. Tot leeraar Duitsch aan de Chr. H.B.S. alhier is benoemd de heer W J. Buma, leeraar aan het Chr. Lyceum te Harderwijk. BOSKOOP. Na gehouden examens in het Zuiaer- bad alhier, werd alsnog het zwemdiploma uitgereikt aan de dames: T. VersluisHoo gendoorn en E. F. Pot. Voorts aan de meis jes Corry den Besten en Annie Struik. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannlgje, dochter van A. De- moed en C. M. Meerveld. Gehuwd: M. J. van der Pol, 31 jaar en W. M. Pannebakker, 29 Jaar. De matglazen ruiten van de verkecrs- zuil. geplaatst op het kruispunt van de Dorpstraat en Provinciale weg. zijn stuk geslagen. De baldadigen. die hier aan 't werk zijn geweest worden door de politie gezocht. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad komt op Donderdag. 9 Septem ber a.s. des v.m. te tien uur zomertijd in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Be handeling rdeclames hondenbelasting. 4. Behandeling reclames straatbelasting. 5. Aanbieding gemeenterekening 1936. 6. Aanbieding gemeentebegrooting 1938. 7. Vaststelling vergoeding bijzondere scholen ingevolge art 101 der L.O.-wet 1920 over het jaar 1935. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algemeene Politieveror dening. 9. Verzoek van het Oranje-Comité om een subsidie van f. 100.in verband met de tractatie van de schoolkinderen. 10. Voorstel van B. en W. tot conversie van geldleeningen en het aangaan van een geldleening groot f. 12000.voor den bouw van het Raadhuis. 11. Verzoek van de Leidsche Tentoonstelling vee en bodempro ducten „Vebo" om een subsidie van f. 25.- 12. Verzoek van de vereeniging tot oprich ting en instandhouding van vrije scholen met den bijbel om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor verbetering der toiletten 13. Vaststelling verordening be treffende het beroep, bedoeld in artikelen 13, 15 en 17 van het Reglement Autover voer Personen. 14. Wijziging begrooting 1937. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Adrlana, d. v. J. C. Fransen en W. de Rijk Johannes Adria- nus, z. v. H. Pieterse en A. Th. van der Zwet Gerardus, z. v. H. de Beer en G. Kas. Overleden: J. Baas jm. 26 j. BODEGRAVEN. Nu zijn wel reeds een paar honderd labels van de op 1 September opgezonden ballons terugontvangen. Een zeer belangrijk deel komt uit Duitschland en dan uit de omgeving van Munster. De heele ballonnen- vlucht moet, naar uit de plaatsen, waar ballons gevonden zijn, blijkt, het IJsselmeer zijn overgestoken. Enkele zijn dan ook in het water gevonden. Aanvankelijk zweefden ze naar Noord-Holland, waar ver boven Am sterdam ballons gevonden zijn. Vervolgens komen labels terug uit Kampen, uit de Noord-Veluwe. de heele IJsselstreek, heel veel uit Twente, enkele uit Drente, zelfs een uit Friesland. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd:' C. Treekenhorst, v. Koude kerk. Burgerlijke Stand. Overleden: Gerrit v. d. Vaart 75 j. OUDE WETERING. ETALAGE-WEDSTRIJD WINKELWEEK. De uitslag van den gehouden Etalage wedstrijd is als volgt: 1ste prijs G. Boer, brood- en koekbakkerij2de prijs L. Hoek stra, kruidenierswaren; 3de prijs W. Adema slagerij; 4de prijs A. Kapteijn, kruideniers waren; 5de prijs Wed. E. van Pelt, brood- en koekbakkerij. De muziekver. „Door Gunst Verkregen" maakte een muzikale rondwandeling langs het dorp en den Ringdijk, waaraan tevens deelnamen het bestuur van de Vereeniging en de deelnemers aan de winkelweek Er heerschte hier nog laat een gezel lige stemming op het anders zoo stille dorp. Ingebruikneming nieuw kerkorgel. Het nieuwe door de firma van Leeuwen te Leiderdorp gebouwde kerkorgel in de Ned. Herv. KeKrk alhier, zal morgen in gebruik genomen worden. Een specialist van elders op het gebied van orgelbespeling is uitgenoodigd eenige nummers ten gehoore te brengen, terwijl onder leiding van den predikant een korte kerkdienst zal worden gehouden, die des avonds te halfacht zal aanvangen. Het tekort der Geref. Kerk over 1936 groot f. 154.is in een bijzondere collecte, welke ruim f. 182.opbracht, gedekt. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanbieding gemeenterekening - Benoeming onderwijzeres - De Brandweerkwestie besproken. De raad vergaderde. Op verzoek van mej. C. J. Geertsema werd haar eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Schrijven van Ged. Staten d.d. 27/31 Juli. waarbij het besluit van den Raad tot con versie van de geldleening pro resto f. 3600 goedgekeurd wordt. Deze leening is van een 4'/!°,» leening omgezet in een van 3 7/8%. De voorzitter deelde mede, dat door den ontvanger is ingeleverd de rekening 1936. De inkomsten van den gewonen dienst heb ben bedragen f. 32454.74 en de uitgaven f. 31698.06. Batig slot f756.68. Aangezien éïhter de laatste 30% der extra subsidie uit het werkloosheidssubsidiefonds ad f471 en de laatste 30% der belasting- bijdrage ad f. 447 niet geheel zullen wor den ontvangen, zal van dit batig slot niets ten goede komen van de begrooting 1938. De kapitaal dienst bevat aan inkomsten f. 2420 en aan uitgaven f. 1843,05. Batig slot f. 576.95. Tot leden van de commissie, belast met het nazien der gemeenterekening werden benoemd de heeren W. Compeer, P. Jansen en G. Bergshoeff. Volgde de benoeming van een onderwij zeres in de vacature mej. C. J. Geertsema. De door B .en W. in overleg met den inspec teur opgemaakte voordracht luidde: 1. mej. H. S. Groen te Hilversum, 2. mej. W. v. d. Mast te Rotterdam. 3. de heer A. J. W. Kemperman te Utrecht. De voorzitter zeide, dat het niet mee is gevallen om uit 192 sollicitanten een keuze te doen. In verband met het onderwijs in de handwerken heeft de inspecteur ge meend de voorkeur te moeten geven aan een onderwijzeres. Zou een onderwijzer be noemd worden en het aantal leerlingen der school zou dalen, zoodat een leerkracht op wachtgeld zou moeten worden geplaatst, dan zou men de onderwijzeres op wachtgeld moeten stellen. Voor het handwerkonderwijs zou men dan een vakonderwijzeres moeten benoemen. Deze kosten van de wedde zijn niet onbe langrijk en komen geheel ten laste van de gemeente. Na stemming blijkt, dat op mej. H. S. Groen 6 stemmen zijn uitgebracht en op den heer A. J. W. Kemperman 1 stem. Be noemd werd dus mej. H. S. Groen. De heer W. Compeer zou het zeer op prijs stellen, indien B. en W. te zijner tijd een nieuwe verordening op de heffing eener hondenbelasting ontwerpen, waarbij het verschil tusschen bedrijfshond en luxe hond niet zoo groot is. De voorzitter deelt mede, dat in het col lege reeds in dezen geest gesproken is. Wijziging begrooting 1937. B. en W. stellen voor om In verband met de plaats gehad hëbbende brand bij den heer S. J. Weststeyn, de post belooningen en premiën aan brandweerpersoneel te ver- hoogen met f. 380. De heer Disseldorjy vraagt hoe het komt dat dit bedrag zoö'hoog Is. De voorzitter antwoordt, dat ruim 'f: 310 aan loon is uit gegeven: de bijkomende kosten waren f. 70. De heer Disseldorp zeide dat het niet in zijn bedoeling ligt te tornen aan de ar- beidsloonen. Hij wilde slechts voorstellen dat door den loco-burgemeester, niet die capa citeiten aan den dag zijn gelegd, die rede lijkerwijs van hem verwacht mochten wor den. De gemeenschappelijke regeling in zake hulp bij brand had nageleefd moeten worden. Toen de motorspuit van Leimulden geen water gaf, had de loco-burgemeester on middellijk de gem. Alphen a. d. Rijn om assistentie moeten vragen. Wat thans ge beurd Is. is betreurenswaardig; dagenlang heeft men met een handspuit en een onge organiseerde brandweer staan spuiten op een hooiberg. De verzekering had maar moeten zorgen voor nablussching van den hooiberg. Thans is de f. 380 te beschouwen als weggegooid geld; hij kan deze handelwijze van de loco-burgemeester niet begrijpen. De heer Disseldorp, wil thans vastgesteld zien dat de handspuit bij brand in de hal blijft. De heer Compeer sprak in gelijken geest. Spr. vroeg, of hetgeen gebeurd is, de juiste weg is om een maal genomen be sluiten na te komen. Zoo „ja" dan zou spr. B. en W. willen verzoeken om zoo spoedig mogelijk weder bfandmeesters en pompers te benoemen om verdere onaangenaam heden te voorkomen en om in den Raad geen besluiten meer te nemen inzake rege lingen bij brand; want deze hebben dan toch geen doel. De heer de Bruyn meende dat al zou de gemeente Alphen geholpen hebben, de kos ten niet minder geweest zouden zijn. De heer v. d. Knijff merkte op, dat de beste stuurlui aan wal staan. Het geld komt in goede handen terecht. Toen de spuit van Rijnzaterwoude kwam, was van de boerderij toch niets meer te redden. De handspuit heeft bij het bedwingen van het vuur in den hooiberg goede diensten be wezen. Na verdere discussie merkte de voorzitter op het jammer te vinden dat deze brand tijdens zijn verlof heeft plaats gehad. De heer v. d. Knijff was echter loco-burge meester en deze had de bevoegdheid om op te treden. De voorzitter kan omdat hij af wezig was niet beoordeelen of gehandeld ls zooals behoorde te geschieden. Hij zou ech ter onmiddellijk aan Alphen om assistentie gevraagd hebben. Hij is echter niet van plan deze post aan te vallen. Uitbetaling der loonen zal eerst plaats kunnen hebben na verkregen goedkeuring van Ged. Staten. De heer Disseldorp vindt het jammer dat de loco-burgemeester te veel rekening heeft gehouden met de wenschen van het publiek. Hij nam het den burgemeester niet kwalijk, dat deze de zaak sussen wil. De voorzitter deelde mede. dat zoolang de spuit van Leimulden niet safe is, hij on middellijk bij brand Alphen te hulp zal roepen. De Raad besloot ten slotte met algemeene stemmen, de post goed te keuren. De heer Jansen zeide, dat hij nooit ge dacht had, dat een loco-burgemeester over zijn optreden bij een brand zooveel verant woording schuldig was aan den Raad. Daarna sluiting. Een Kaasdag. Met medewerking van het Kaascontrole- station Z. H. en de organisaties zal Woens- dage 8 September alhier, een Kaasdag ge houden worden in het Café van den heer J. W. de Boer, welke om 11 uur geopend zal worden door burgemeester J. A. Bak huizen. Reeds hebben zich 50 deelnemers opgegeven. Aanwezig zullen zijn de heeren ir. W. J. Huisman, Rijkszuivelconsulent en K. Adema technisch ambtenaar van het K. Z. Volvet, die inlichtingen zullen ver strekken over de ingezonden kazen. Voorde volvette kaasbereiders zal dit zeker een leerzame dag zijn. Tot onderwijzeres aan de O. L. School alhier is benoemd mej. H. S. Groen te Hil versum. Mej. Groen is in het bezit van de hoofdakte. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, d. v. J. J. Buikema en L. J. Faber Gljsbert Leendert, z. v. G. L. de Knegt en S. Heeren Trijntje, d. v. R. de Haan en A. C. Hogenes Antonius Maria, z. v. A. J. Janmaat en H. J. van Lijden Johannes, z. v. A. v. d. Knijff en T. Veenman. Ondertrouwd: S. Rozendal en Annie Oudijk. Beroepen. Gistermorgen maakte ds. L. Vroeginde- wey, predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier, bekend een beroep te hebben ont vangen van de Ned. Herv. Gemeente te Groot-Ammere. De heer W. A. G. Straver, uit Gouda is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de R.-K. school alhier. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Wilhelmus, z. v. P. Th. Borst en C. G. M. van Goozen Jaco bus Adrianus Antonius, z. v. A. Lleverse en J. Verhorik Johannes, z. v. J. Noordam en M. van der Bijl Johanna Maria, d. v. J. van der Meer en J. A. Borst. Door de politie werd tegen den vee houder B. pr.-verbaal opgemaakt wegens't vervoeren van 'n gestorven rund naar een andere gemeente zonder dat hij hiervan aangifte had gedaan bij den Keurings dienst van vee en vleesch in deze gemeen te. Het gestorven rund werd in beslag ge nomen. ZOETERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: M. C. Lagerwaard, van den Haag J. P. v d. Meer, van Delft. Vertrokken: D. G. Boon, naar Wagenin- gen E. M. Roels. naar Weurd A. J. Moerkerckenv. d. Meulen, n. Enschedé S. Tuin, naar Rozenberg. Burgerlijke Stand. Gboren: Pieter, zoon van C. J. Gouwe leeuw en W. Wensveen. Ondertrouwd: H. J. de Jong, 31 jaar en N. G. Kuif 23 jaar. Overleden: W. de Boer, 67 jaar, echtgen. van W. Lanting. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Dirk zoon van Hen drik Calls en van Janna van den Bosch. De leden van het Meisjeskoor der Chr. Zangver. „Zingt den Heere" maakten een uitstapje naar .De Kleine Betuwe", een speeltuin met fridttuin onder Haastrecht. Mede door het mooie weer, hebben die kleine zangeressen volop genoten in den speeltuin, zoowel als in den doolhof met de bekende lachspiegels. Onder genot van de noodige ververschlngen, werden na tuurlijk ook de heerlijke pruimen, waar mede de boomen volop waren beladen, niet vergeten. Al zingende kwam het gezelschap hier des avonds weer terug VOOR DINSDAG 7 SEPTEMBER. (Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzenrli*. 11 00—11.30: v.m. en 6.30—7.00: RVU 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gewüde miuziek (gr.pl.) jg-T Jetty Cantor's Ensemble 11.00: Causerie „Hoe moet ik mijn zuigeling verzorgen?" 11.30: Jetty Cantor's Ensemble mn. AVRO-Dansorkest 1.00: Omroeporkest 2.00: Gram.pl, 2.15: Het Omoeporkest I] 3.00: Lyra-Trio. Orgelspel en zang 43^ Kinderkoorzang 5.00: Kinderhalfuur -1 5.30: Gram.pl. 6.00: Harlesden-orkest v h. Leger des Heils 6.30: Causerie .Dro men" 7.00: Orgelspel, zang en vlóolsoii 8.00: Berichten ANP. MededeeMngen 8 10: Kovacs Lajos' orkest, solisten en Die Sing Vreneli" 9.30: Radiotooneel 10.40: Gram.pl. 10.45: Actuaüteitsflitsen 11.00: Berichten ANP. Hierna tot 12 00- AVRO-Dansorkest. Hilversum II, 301 M. KRO-Uitzendine 8.009.15 en 10.00: Gram.pl. 113J. Godsd. halfuur 12.00: Berichten 12 15- KRO-orkest en gram.pl. 2.00: Vrouwen- uur 3.00: Gram.pl. 4.15: KRO-Kamer- orkest 5.00: Gram.pl. 5.15: De KRO- Melodisten m. m. v. solist 5.45: Peliciia- tiebezoek 6.05: Gram.pl. 6.15: De KRO- Melodisten 7.00: Berichten 7.15: Mid- densbandspraatje 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8.15; Bela Klss' orkest en solisten 9.10: Gra- mofoonpl. 9.45: KRO-orkest 10,30- Berichten ANP 10.40: De KRO-Boys m. m. v. solist 11-15: Gram.pl, 11.30—^ 12.00: Maria ter Eere. Droitwich, 1500 M. 11.05: Dansmuziek (gr.pl.) 11.35: Orgelspel 12.05: Repor tage 12.35: Sted. orkest Whitby 1.20: Het Canadian Trio 2 05: Het Thorne Colliery Silver Prize orkest m. m v. solist 2.50: Muzikale causerie 3.20: J. Wil son's kwintet 3.50: Gram.pl. 4.35: Het Hungaria-Zigeuner-orkest 5.05: Causerie 5.20Zang 5.40: Reg. King's orkest 6.20Berichten 6.45: BBC-Harmonle- orkest m. m. v. solist 7.40: Viool en plano 8.20: Radiotooneel met muziek 9.00: Causerie 9.20: Henry Hall's Band 10.00: Berichten 10.20: Causerie 10.351 BBC-orkest m. m. v. soliste 11.35: Chap pie d'Amato en zijn Band 11.5012.20: Dansmuziek (gr.pl.). Radio Paris. 1648 M. 7.10. 8.20 en 10.35: Gram.pl. 12.20: Derveaux-orkest en zans 3.05: Zang 4.05: Zang 4 50: Gram.- plaben 5.20: Ellis-orkest 7.20: Viool voordracht 7.50: Radiotooneel 8.50: Vocaal duo 9 05: Vioolvoordracht 9.20: Berlijnsch Philharmonisch orkest en Kittel. Koor. Keulen, 456 M. 6 50: NS.-orkest 8.50: H. Hagestedt's orkest 12.20: Orkest- concert 135: Omroeporkest 4.20: Om roeporkest 7.50: Gram.pl. 8.20: Uitzen ding v. d. Rijkspartijdag 10.5012.20: Omroepkleinorkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.2 Gram.pl. 12.50: Salonorkest 1.30: Om- roenorkest 1.502.20: Gram.pl. 5.2 Salonorkest 6 50 en 7.20: Gram.pl 8 20: Omroepsymphonieorkest 9.05: Ra- d-io-tooneel 10.3011.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroep orkest 1.30: Salonorkest 1.50—2.20: Gram.nl. 5.20: Zang 6.35: Gram.pl. 7.35: Voordracht en concert 8.20: „Ma nage aux Laternes". operette 9.35: Om roeporkest 10 3011.20: Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 M 8.20: Uitzending v. d. Rijkspartijdag 1937 10.20: Berichten 10.40: Politiek overzicht 1105: Weerbericht 11.20—12.20: Dans muziek (gr.pd.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O-T. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 7 September. Iste programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv, enz, 3e programma: 8.00: Keulen 11.20: Pa rijs Radio 12.20: Brussel Fr. 12.50: Brussel VI. 13.35: Keulen 14.20: Lon don Reg. 17.20: Keulen 13.05: Brussel VI. 18.50- Keulen 20.00: Deutschland sender 20.20: Brussel Fr. 21.20: Parijs Radio. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Diversen 10.35: Droitwich 12.05: Lon don Reg. 13.20: Droitwich 18.20: Di versen 18.40; Droitwich Pl.m. 22.15: London Reg. 23.35: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. - Door den commissaris der Koningui deze provincie is tot onbezoldigd veld wachter dezer gemeente benoemd de heer G. Hoosbeek Jr.. gemeente werkman. Gedurende Augustus werd aan 't post kantoor alhier op de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 3689.33 en terugbetaald f. 2692.01 N.V. Voorschotbank v.h. Rotterdamsche Credietbank. vanaf f.5.— per maand, betere genre. Vraagt Inzage stalen collectie, coupeurs bezoeken TJ door het geheele land. Brieven Bureau van dit Blad onder no. 6945. Volledig bevoegde leraren oefenen toezicht uit op en verlenen hulp bij het maken van huiswerk door leerlingen van HJ38., Gymnasium en Lyceum. De cursus zal gehouden worden in het Stedelijk Gymnasium, Doezastraat, 's avonds Tan 710, 's Zaterdags van 25 uur. AANVANG 9 SEPTEMBER A.S. Nadere inlichtingen te verkrijgen: Witte Singel 19 (tel. 1336) en 69 (tel. 704) en op het spreekuur van den directeur, 's Woensdags van 67 en 's Zaterdags van 1.30 tot 2 uur ln het Gymnasium. 602a gevr. per 1 Oct. in KL. gezin, v. d. e. n. V. g. g. v. Mevr. PROEHL, v. Merlenlaan no. 8, Heemstede, Telef. 28939. 7025 Nauwkeurig onderzoekt Opticus dagelijks van 's ochtends 9 tot 's avonds 8 uur met de aller nieuwste apparaten kosteloos uw oogen. 6245 Wij kunnen U daardoor de juiste glazen garandeeren ekeniondsleden aanmerkelijk korting. H. I. DUIVERMAN RAPENBURG no. 79 - Naast de Academie 521a. Goud, zilver, naaimachines, dames- en heeren" 7044 rijwielen, microscopen, enz. 4 "2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8