BINNENLAND LEIDSCH DAG8UD - Twesde Blad Maandag 6 September 1937 KERK- EN SCH00LN1EUWS GEMENGD NIEUWS AGENDA FAILLISSEMENTEN Kano overvaren op de Schie. Bestuurder en zesjarig meisje verdronken. Zaterdagavond is in de gemeente Overschie op de Schie ter hoogte van de buitenplaats „De Tempel" een kano, waarin gezeten waren de heer W. K. v. d. Hoek, ambtenaar bij de kinderwet ten, zijn zesjarig dochtertje Willy en een even oud buurmeisje, Cornelia Groenveld, overvaren door het sleep- schip „Najade", dat door de sleepboot „Kampen" werd gesleept. Daarbij zijn de heer v. d. Hoek en het meisje Groenveld verdronken. De heer v. d. Hoek, die blijkbaar niet gezien heeft, dat de „Najade" werd ge sleept, wilde tusschen de sleepboot en het sleepschip door, dwars de Schie overste ken. De kano werd overvaren en alle drie kwamen in het water terecht. Onmiddellijk schoten motorbooten, roeibooten en kano's te hulp, verscheidene menschen sprongen te water, maar het gelukte slechts Willy v. d. Hoek op het droge te brengen. Na twee uur dreggen heeft men den heer v. d. Hoek en het meisje Groenveld opgehaald. EEN-ARMIGE BEDELAAR MET TWEE HANDEN! Oplichting door middel van fictieve erfenis. Hagenaar leende, met behulp van valsche papieren, f. 28.000. Ruim een maand geleden is te Den Haag een ongeveer 50-jarige man gearresteerd die. zooals indertijd werd gemeld, zich schuldig heeft gemaakt aan oplichting tot een aanzienlijk bedrag ten nadeele van verschillende personen. De aangehoudene, die van goede familie is. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Aanvankelijk mocht worden aangenomen, dat het verduisterde bedrag door de familieleden zou worden aangezuiverd. In verband hiermede is aan dit ernstige geval van oplichting geen ver dere openbaarheid gegeven. Nu de aanzui vering echter blijkbaar niet is geschied, meenen we het volgende te mogen mede- deelen, aldus het Hbld. De aangehoudene is er in den loop van enkele jaren in geslaagd, tot een bedrag van ongeveer f. 28.000 te leenen, daarbij zijn slachtoffers o.m. voorgevend, dat hij een belangrijke erfenis van een tante wachtende was. Als stuk van overtuiging liet hij zijn slachtoffers een acte zien. waarin het bedrag van deze erfenis, dat aanzienlijk uitging boven het „geleende", werd genoemd. De acte welke zooals later is gebleken valsch was, zou door familieleden zijn onderteekend. De hand- teekening dezer familieleden, die te goeder naam en faam bekend staan, waren ook valsch. Het grootste slachtoffer van den ge arresteerde moet een Zwitsersche dame zijn. Voorts is een familie in Scheveningen, waarbij de aangehoudene met zijn gezin eenigen tijd heeft gewoond, voor een bedrag van ruim f. 3000 opgelicht. Voor een iets kleiner bedrag is een kleermaker hier ter stede het slachtoffer van den man met de fictieve erfenis geworden. Onafhankelijk van elkaar zijn bij de politie in het midden van den zomer twee aan giften gedaan van vermoedelijke oplich ting. Aangezien de thans gearresteerde geen volkomen onbekende voor de politie was, werd het vermoeden van oplichting vrij zeker geacht. Van de gelegenheid, dat de man bij den kleermaker was, heeft de politie door den kleermaker gewaar schuwd gebruik gemaakt om den op lichter te arresteeren, nadat deze ongeveer een half jaar in Zwitserland had gewoond. Een doode en een gewonde te Arnhem. Gisteravond, omstreeks zes uur is de 36-jarige mevr. Bongers, die per fiets, waarop zij tevens haar achtjarig dochter tje vervoerde, plotseling het de Monchy- plein te Arnhem overstak, door een in volle vaart rijdende autobus van de Gel- dersche tramweg maatschappij gegrepen en op slag gedood. Het meisje is met een ge broken been en verschillende kneuzingen naar het gemeente ziekenhuis overge bracht. Zeven jaar het publiek bedrogen. Het dorpje Pijnacker werd gedurende jaren al geregeld door een armen bedelaar met één arm bezocht. Niet dikwijls vroeg de arme zwerver tevergeefs een aalmoes, daar de medelijdende dorpelingen wel be grepen. dat werken met slechts één arm tot de onmogelijkheden behoorde. Zoo zouden ook in de toekomst de PUnackena- ren hun penningske aan den armen ver minkte hebben geofferd, wanneer de scherpzinnige dorpsveldwachter geen arg waan had gekregen. De veldwachter 'oespionneerde den bede laar eens. toen deze weer zijn rondgang door het dorp maakte. Hli had opgemerkt, dat de man een overlas droeg. Eén moyw bengelde leeg langs zijn liif De bedelaar droeg deze overjas echter altijd, niet alleen In den winter, maar ook in de Honds dagen! De veldwachter sloeg aan het combinee ren en deduceeren enhield den man aan en bracht hem naar het politiebureau. Hier k-eeg hij het bevel de jas uit te trek ken. Hii weigerde! Een hernieuwd bevel. Weer een energieke en pertinente wei gering! Nu was het geduld van den steeds meer argwaan kriigenden politieman ten einde. Ondanks ziin verwoed tegenstribbelen werd de „ongelukkige" van de kostbare cverias ontdaan en ziedaar: onze één- armige bleek twee armen te bezitten! Het aandoenlijke verhaal, dat hij zijn arm bij een spoorwegongeluk zou hebben verloren, bleek dus geheel op fantasie te berusten. De man verklaarde thans echter met groote stelligheid, dat hij dezen arm niet kon gebruiken en dus practisch gesproken toch slechts één arm had. Hoe dit te be wijzen? De veldwachter wist ook hier raad op. De bedelaar had honger en kreeg nog méér honger. Een bord eten kwam.en ook twee handen, die het begeerig vast pakten en vasthielden. De man zal zich nu voor den Officier van Justitie hebben te verantwoorden wegens oplichting geduren de zeven jaar. (Tel.) MOEDER EN KIND IN BRAND GERAAKT. Kind trok brandend petroleumstel van de tafel. In een onbewaakt oogenblik heeft Zaterdagmiddag een 2 Vs-jarig dochtertje van den heer Visser te Nieuwerkerk aan den IJssel een brandend petroleumstel, waar een ketel water op stond van de tafel getrokken. Het kind kreeg het water over zich heen. Doordat de wegvloeiende petroleum in brand geraakte, vatte ook de kleesren van het kind vlam. De kleeding van de moeder, die te hulp snelde, vatte eveneens vlam. Op het hulpgeroep snelden enkele omwonenden toe, die met kleeding- stukken en dekens de vlammen doofden. De verwondingen waren van dien aard, dat beiden in hoogst ernstigen toestand naar het Diaconessenhuis te Rotterdam zijn vervoerd. Een binnenbrandje, dat ont stond, werd spoedig gebluscht. „Van Heutz" door reeks botsingen gehavend. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS. En de boerderij brandde af. Gistermorgen tegen elf uur is brand ont staan in de boerderij van den heer E. Keulen te Vollega bij Lemmer. De bewoners waren bij het uitbreken van den brand niet thuis en bevonden zich in de kerk te Lemmer, waar zij onmiddellijk op de hoogte werden gebracht van den brand, waarop zij naar huis snelden. De gealarmeerde brandspuit van Lemmer kon slechts weinig tegen den inmiddels tot een vuurzee aangegroeiden brand uitrich ten. Een der buren slaagde er in vier var kens in veiligheid te brengen, terwijl het den heer des huizes nog gelukte een por tefeuille uit het brandende perceel te redden. 125.000 K.G. hooi werd door het vuur verteerd. De boerderij brandde geheel uit. Het vuur is ontstaan doordat de kinde ren, die alleen thuis waren met lucifers hebben gespeeld. De schade wordt door verzekering ge dekt. BRAND IN WONING TE SOEST. Er waren tien kinderen thuis. Terwijl de bewoners gistermorgen naar de kerk waren is door kortsluiting brand ontstaan in perceel Molenstraat No. 2 te Soest. De tien kinderen, die alleen thuis waren, verlieten ijlings het huis en waar schuwden de brandweer, terwijl omwonen den de tegenwoordigheid van geest hadden deuren en raamluiken van het brandende huis te sluiten, zoodat de vuurzee niet naar buiten kon uitslaan en belendende percee- len aantasten. De brandweer arriveerde spoedig en tastte de vlammen met twee stralen aan. Na een uur was het grootste gevaar geweken en was het zeker, dat de omliggende woningen behouden waren. Dat er op het oogenblik van den brand geen wind stond, heeft hiertoe veel bijgedragen. Wel heeft het belendende perceel water schade bekomen. De inboedel was tegen brand verzekerd. In huis aanwezige vereenigingsgelden wer den door de brandweer gered. BOERDERIJ AFGEBRAND BIJ. HOOGEZAND. Zaterdagmiddag is te Westerbroek, gem. Hoogezand. de boerderij van C W van Dammen geheel afgebrand. Niets kon wor den gered. De oorzaak is korenbroei Alles Was verzekerd. VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik is Zaterdag middag een drie-jarig Jongetje te Oostzaan in de naast de ouderlijke woning gelegen sloot geraakt. Na drie kwartier dreggen haalde men de kleine op het droge; toepassing van kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Toen gistermiddag de beide kinderen van de familie Kollmann uit Alkmaar, een jongen en een meisje, die met hun ouders te Bergen aan Zee vertoefden, aan het baden waren, verdwenen de kleinen plot seling ln de diepte, zonder dat dit bemerkt werd. Een bader vond toevallig het reeds ge zonken meisje, bij wie door het toepassen van kunstmatige ademhaling de levens geesten weer konden worden opgewekt. Het gelukte niet den jongen terug te vin den en pas toen na anderhalf uur de vloed opkwam, werd het lijk van den negenjari gen knaap door de zee op het strand ge worpen. Gistermorgen heeft zich tn het wedstrijd- bassin van het Noorderbad te Zandvoort een droevig ongeluk voorgedaan. De 14- jarige W. Keizer dook terwijl zijn vader op den kant stond te kijken van de springplank ln het water. De vader bleef enkele seconden aandachtig staren, doch toen hij zijn jongen niet boven water zag komen, waarschuwde hij een badmeester. Inmiddels hadden reeds enkele zwemmers het ongeluk bemerkt. Zij slaagden erin den jongen uit het water te halefi. Een ontbo den geneesheer kon echter slechts den dood constateeren. Te Kapelle a. d. IJssel is gistermorgen vroeg uit de sloot langs den 's-Gravenweg het lijk opgehaald van den 27-Jarigen J. W. T. uit Ouderkerk aan den IJssel. Ver moedelijk is de man gisteravond, toen hij op weg was naar familie, plotseling onwel geworden en te water geraakt. Hij was lijdende aan vallende ziekte. Twee ankerkettingen afgeknapt. Nadere door Aneta ontvangen berichten uit Hongkong hebben opgehelderd hoe de stranding van het mi. „Van Heutz" der K. P. M. bij Green Island zich heeft toe gedragen. De „Van Heutz" lag tijdens den typhoon, die te Hongkong en in de omgeving woed de. voor twee ankers, doch door de kracht van het opgezweepte water braken plotse ling beide ankerkettingen tegelijk. Het schiD raakte op drift en dreef dwars tegen het Deensche s.s. ..Gertrude „Maersk" aan, waarbij het veel schade aar. stuurboord kreeg Voortgedragen door den geweldigen storm, kwam de „Van Heutz" daarna in botsing met tidt Chineesche stoomschip „Hai Lee". Deze schok kwam nog heviger aan. Het Nederlandsche schip liep zware averij on der de waterlijn op. ten gevolge waarvan het begon te zinken. Het mag een geluk heeten, dat de „Van Heutz" vervolgens wederom langszij van de „Gertrude Maersk" dreef, waarvan de gezagvoerder, de heer Huyer. ziende in welken hache- Ujken toestand zijn schip verkeerde, ge bruik maakte om de ongeveer 1200 passa giers der „Van Heutz" aan boord van de Deensche boot te doen overgaan. Hierbij werd het bovendek aan bakboordzijde ernstig gehavend. Naast elkaar dreven de belde schepen daarna in de richting van Green Island, tot plotseling het sleepende anker van de ..Gertrude Maersk" vasthield. Het schip maakte een zwaai en botste daarna op nieuw tegen de „Van Heutz". welke nu schade kreeg aan den voorsteven en het voorschip. Ten slotte strandde het Neder landsche schip bij de Oostkust van Green Island. De berging wordt met man en macht door de Tal Koo Dock Cay. verricht. De scheur aan stuurboordzijde is reeds ge dicht, maar er zullen nog vele werkzaam heden noodig zijn voordat men de „Van Heutz" van den rotsbodem zal kunnen lichten. De weersomstandigheden zijn gunstig, doch verrassingen zijn niet uitgesloten, ook door de spanning, waaraan het schip met vier ruimen vol water blootgesteld is. Auto-racebaan te Apeldoorn! Aanleg geraamd op f. 1.200.000. REÜNIE DER NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Ongeveer duizend deelinemers. Gisteren werd voor de leden van de Ne derlandsche Reisvereeniging te Zandvoort een reünie georganiseerd. Ruim duizend leden waren te ongeveer twaalf uur op het terras van hotel „Groot Badhuis" ver- eenigd om te luisteren naar een toespraak van den algemeen voorzitter, den heer J. Panman. Spr. gaf een kort overzicht van de werk zaamheden over het afgeloopen jaar. Over crisis behoeft bij de Ned. Reisvereeniging niet gesproken te worden, daar het verreis de bedrag het dubbele van het vorig jaar bedraagt. Veel deelnemers trokken naar Zwitserland. In groepsverband reisden 16.000 leden en individueel 12.000 en na af loop van het reisseizoen kan men gerust het totale aantal op 35.000 personen vast stellen. Van de zestigduizend leden maakten dus meer dan de helft een reis naar het buitenland. Aan nieuwe leden werd tot he den ingeschreven het mooie aantal van 11.000. Als nieuws kon de voorzitter nog mededeelen. dat volgend jaar een Indlë- reis zal worden georganiseerd (om den aardbol) en een tocht door Europa. Ten slotte hoopte spr., dat de leden steeds met de reisvereeniging zullen reizen, dat pro paganda gemaakt zal worden, en dat nieu we leden zullen worden ingeschreven. Na de lunch, welke werd gebruikt in „Hotel Groot Badhuis" en het Casino, wer den verschillende tochtjes georganiseerd, n.l. naar de Frans Hals-tentoonstelling te Haarlem, naar de duinen en een autotocht via Overveen naar Haarlem en Heemstede. De dag werd besloten met een diner in hotel .Groot Bakhuis". HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 5 tot en met 11 September, behoudens tusschentijdsche wijziging, wederom vast gesteld op f. 0.55 per K.G. BUITENLANDSCH GEMENGD. Een naamlooze vennootschap opgericht. Naar wij vernemen, is er thans een naamlooze vennootschap opgericht met het doel, binnen niet te langen tijd, be houdens goedkeuring van den gemeen teraad en het departement van Water staat. over te gaan tot den aanleg en exploitatie van een autoracebaan in de gemeente Apeldoorn. Tot dit doel zijn reeds besprekingen ge voerd met het college van B. en W. van Apeldoorn, terwijl eveneens het hoofdbe stuur van de KNAC ln deze zaak gekend is. Het ligt ln het voornemen bij Loenen, welke plaats onder de gemeente Apeldoorn ressorteert, een auto-renbaan ter lengte van 12 K M. aan te Leggen. De breedte van deze ceintuurbaan, welke een betonnen wegdek krijgt, is vastgesteld op veertien meter. Er zal tevens een groot restaurant en een zestal kleinere restaurants langs het circuit gebouwd worden, terwijl de kosten verbonden aan de uitvoering ge raamd zijn op f. 1.200.000. Op het middenterrein is o.m. een wieler baan, welke tevens geschikt is voor motor races en een paarden-renbaan uitgestip peld Nader vernemen wij nog, dat het geheel als productief werk zal worden uitgevoerd, terwijl van de zijde van het gemeentebe stuur de eisch gesteld wordt dat alle ar beidskrachten via de plaatselijke arbeids beurs betrokken moeten worden E>e be sprekingen inzake den aankoop der ter reinen zijn reeds zoover gevorderd, dat binnenkort de N.V., welke uitsluitend met Nederlandsch kapitaal werkt, hierover de beschikking krijgt. Dinsdag. Prediker: Geref. Bond, Spreker ds. Bar 8 uur nam. SchuttersveldCircus Sarrasanl. 8 u. n.m. Woensdag. Schuttersveld: Circus Sarrasanl. 2 en 8 uur nam. W. de Zwljgerkerk (Gem. Gods)Spreker P. v. d. Woude; 8 uur nam. DE ONDERAARDSCHE GANGEN TE GOUDA. Het gemeentebestuur van Gouda ontving van de Nederlandsche Vereeniging tot Be- studeering van het Wichelroede-vraagstuk „De Wichelroede", wier leden op 14 Augus tus p.l. te Gouda experimenteerden in ver band met de vermoedelijke aanwezigheid van „onderaardsche gangen" ter plaatse waar het vroegere kasteel van der Goude stond een verslag van de oefeningen. De bevindingen van de vereeniging zijn samengevat ln een conclusie en een advies, welke, zonder eenige verder commentaar hierop te geven, lulden: 1. conclttsie: Intacte gangen met een be paalde hoogte en breedte zijn door de ver eeniging niet aangegeven kunnen worden. Ten hoogste kunnen er hier en daar Intacte deelen voorkomen. Over het algemeen dui den de uitslagen onzer loopers op steen in den bodem mogelijk in metselverband. 2. Advies: Alvorens tot eenig graafwerk te besluiten, ware door kleine boringen proeven te nemen. Bij deze boringen kun nen aanwijzingen worden verkregen om desgewenscht een eventueel onderzoek door graven voort te zetten CINEONE-THEATERS. Naar men ons meldt, ligt het ln de be doeling van de nieuwe exploitatie-maat schappij, die de rechten op de Cineone- bioscooptheaters heeft overgenomen, de theaters te Haarlem, Amsterdam, Rotter dam 2 en Hilversum nog deze maand te openen. De theaters zullen niet, zooals oorspron kelijk het Idee was als nieuws-cultuurfllm- theater geëxploiteerd worden, doch een vol ledig 2-uurs programma vertoonen met hoofdfilm. VERSPREIDE BERICHTEN. In het gebouw Javastraat 26 te Den Haag zijn Zaterdagmiddag het bestuur en de leden van de jublleerende vereeniging „De Nederlandsche periodieke pers" door het gemeentebestuur van Den Haag ver welkomd. De waarnemende burgemeester, prof. ir. C. L. van der Bilt, heeft daarbij het woord tot de gasten der gemeente gericht. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag- Inenting tegen diphterle 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „De vluchteling van het Duivelseiland" Woensdag- Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Schuldig". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Ben Hur". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. „Sjanghai". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De hel der dobbelaars". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot II uur; Woensdag- en Zaterdag-nam te 2Vj uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): trek naar het Westen", 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sooedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 4 t/m Vrij dag 10 September as. waargenomen door de apotheken C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523 en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. „De PREDIKBEURT. LEIDEN. Geref. gemeente (Nieuwe Rijn): Dinsdag nam. 8 uur, Ds. J. Fraanje van Barneveld. NED. HERV. KERK. Zestal te Eist (Bet.) G. J. v. d. Burgt te Loenen o. d. Vel., C. M. v. Endt te Groenlo, Br. B. ter Haar Dzn. te Diepenveen, E. Jan sen Schoonhoven te Lichtenvoorde, H. Kluin te Neerbosch en F. A. Westhoff te Diever. Beroepen te Wijngaarden J. H. Cirkel, cand. te Amersfoort. Aangenomen naar Wleringermeer (als hulppred. bij de evang. te Wleringerwerf) S. P. Nijdam, cand. te Haskerdijken. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Enkhuizen (als hulp pred.) A. J. Bos, cand, te Mijdrecht. Pelgrimstrein in Duitschland ontspoord. Spoorwegongeval bij Neuss eischt vele dooden en gewonden. Gistermorgen om acht uur is een pel grimstrein, die van Rommerskirchen naar Kevelaer reed, bij Neuss ontspoord. Ben wagen werd verbrijzeld, drie andere be schadigd. Bij dit ongeluk zijn acht perso nen om het leven gekomen en ongeveer dertig gewond. Achttien personen bekwamen zware ver wondingen. Van de zwaargewonden zijn In middels verscheidene overleden, zoodat het totaal aantal dooden tot 14 ls gestegen. ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN IN MAROKKO. Op weg naar Port Liautey ln Marokko is een autocar ln aanrijding gekomen met een koe en omgevallen. Een inzittende vond den dood, en veertien anderen werden ge wond, waaronder zes Europeanen. Op den weg naar Camp Boulhau' reed een andere autocar tegen een licht voer tuig aan en viel eveneens omver Ook hierbij werd een persoon gedood, terwijl zestien Inzittenden ernstig gekwetst wer den. £KLN/T IN ItTTEIEN^j GEMENGD KOOR „SURSUM CORDA". Naar wij vernemen, zal door het bekende koor „Sursum Corda", dirigent de heer Anth. v. d. Horst, voor haar uitvoering op 3 Februari 1937 ln studie worden genomen een werk van den Itallaanschen componist Enr. Bossl, n.l. het „Canticum Cantico- rum" (het Hooglied), benevens 't Requiem van Gabr. Fauré. Als solisten zullen hieraan medewerken To v. d. Sluys (sopraan) en Max Kloos (bas), terwijl de begeleiding zal worden verzorgd door het Utrechtsch Sted. Or kest. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat het koor een uitnoodiging heeft ontvangen voor een concertreis naar Weenen en Boe dapest ln het voorjaar van 1938. TIJDSCHRIFTEN. 7027 (Ingez. Med.) DE KINDERVERLAMMING IN AMERIKA. De kinderverlamming-epidemie, heeft in het Midden-Westen der Vereenigde Staten verder om zich heen gegrepen. In Chicago zijn 55 nieuwe ziektegevallen geconstateerd Elf dezer waren met doodelijken afloop. Kinderen beneden zestien jaar zullen geen bioscooptheaters en schouwburgen mogen bezoeken. De ziekte breidt zich ook uit in de steden St. Louis, Omaha, Denver, Buffalo en Mil waukee, waar reeds alle scholen en kinder tehuizen werden gesloten. In de Canadeesche provincie Ontario heerscht de ziekte het felst. Daar zijn reeds R.K. Bouwblad. Het September-nummer van het R.K. Bouwblad publiceert de volgende artikelen: De St. Pauluskerk te Utrecht in het Tuta- dorp-Torenmuziek. Naar aanleiding van de tentoonstelling van Rubens' schetsen te Brussel. De inrichting van een parochie kerk, naar het Fransch van den E. H. G. Malherbe, door mr. V. Haesaert, Nieuwe uitgaven en allerlei. In de week van 30 Aug. t/m. 4 Sept. wer den ln Nederland 73 faillissementen uitge sproken. Uitgesproken J. Rosema, metaalbewerker, Veur, Veur- 1100 gevallen geconstateerd, van welke 35 sche-Achterweg 155. R.-c. mr. A. B. Bom- met doodelijken afloop. meztjn; cur. mr. Pb. de Vries, Den Haag-t De in het Midden-Westen en Zuid- Canada heerschende tropische hitte be moeilijkt, volgens de dokters, de bestrijding van de kinderverlamming ten zeerste. A. J. Molenkamp, schilder te Oegstgeest. Rljnzichtweg 19. R.-c. Jhr. mr. H. O. Feltn, cur. mr. L. Weijl, Lelden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6