Kampioene kogelstooten - Voetbalwedstrijd van politiemannen 78sie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON Kameraad Moeder - FINALE NATIONALE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN op de Festina banen te Amsterdam. Gemengd dubbelspel. Mej. Bollin Couquerque en Karsten, die wonnen van mej. Terwindt en van Swol. INTERNATIONAL]; U III,Eli EK WEI). INTERNATIONALE HONDENTENTOONSTELLING ge- TER GELEGENHEID VAX HET JUBILEUM VAN DEN'ALGEM. NED. POLITIEBOND werd te STRIJDEN te Amsterdam. Mejuffr. Niesink organiseerd door de Kynologenclub ,,De Baronie" te Breda Amsterdam een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het Ned. Politie-elftal en Engelsche politieman- bracht het Nederlandsche record kogelstoo- Drie Whippets van mevr. H. K. Bos-Schouten nen Nederland won met 62. De voorzitter van den bond doet den aftrap, ten van 11.295 meter op 11.53 meter. uit Soheveningen Rechts van hem Lagendaal. PUSHBALL-DEMONSTRATIE door de Rottendamsche bereden politie, tijdens het Concours-Hdppique te Rotterdam. OP DE WERELDTEN TOONSTELLING TE PARIJS VERLOVING IN DE ZWEM ERE LD. - Nida Senff en Stan Scheffer lezen, ge- de verkiezing plaats van Miss Paris „Miss zeteI1 midden der bloemen de vele telegrammen, die binnenkwamen tijdens de Paris (recht6) wordt gelukgewenscht door Miss Europa 1937. receptie. Roman van CHRISTEL BROEHLDELHAES. 21) Bij hem hadden haar woorden een her innering gewekt, welke de spanning der laatste uren tijdelijk uit zijn gedachten had verbannen. Hij maakte zijn blik los uit dien van het meisje voor hem en staarde peinzend over haar heen naar de, op dit uur vrijwel verlaten straat. Plotseling ver pootten zich zijn oogen, en ging een schok hoor hem heen en op zijn gelaat kwam een bek van zoo stralende blijdschap, dat Lala zich mechanisch omkeerde en zijn blik 'olgde. Neemt u me niet kwalijk, juffrouw tola, zei hij haastig, maar ik moet nu.. De rest slikte hij in. Lala voelde nog, hoe hij haar vluchtig de hand drukte en daar na stormde hij, de rozen nog in de hand, he trap af en een vrouw achterna, die langzaam, njaar welbewust aan de over ride van de straat liep. Lala zag hoe hij haar aansprak, Daarop wendde de vrouw het hoofd om en Lala zag een zeer knap, ernstig gelaat, waarop een glimlach van herkenning trad. Ongeveer tweehonderd Passen verder stond de klein- Lala en zij ®oest lijdelijk toezien hoe Erwin West- een vreemde vrouw haar rozen in den •fe legde, ja, die vrouw zelfs vormelijk de' bloeden aan te nemen. Lala was zóó overweldigd door dezen aanblik, dat ze plotseling, als een kind, haar vuist in den mond stak, als om te voorkomen, dat ze het zou uitschreeuwen; toen draaide ze zich met een ruk om en rende in tegen overgestelde richting de straat uit. Erwin Westphal echter had zijn kleine tennispartner reeds lang vergeten. Hij stond nu tegenover Romana Parhoff en zijn oogen glansden van vreugde; heel zijn stralend gelaat getuigde van jeugd en le venslust. Romana, zou je me niet willen feli- citeeren? Doctor Erwin Westphal staat voor je en is zoo vrij zich voor te stellen. Zij zocht naar een passend, hem ver heugend en toch eenigszins terughoudend antwoord; zijn vreugde en verwachting brachten haar toch meer in verwarring dan zij gedacht had. Je hebt er dus ernst mee gemaakt, zei ze, terwijl ze hem haar hand ter geluk- «ensch toestak. Wat zullen je ouders blij zijn. Westphal keek haar aan, alsof deze op merking hem teleurstelde. Ik heb woord gehouden, zei hij en hij verleende dit antwoord een diepere beteeke- nis Je weet, dat ik voor.jou heb gewerkt. Waarom kijk je zoo bedenkelijk? Dat moet je niet doen, Romana. Maar waarom blijven we hier eigenlijk staan? Ik heb recht op je gezelschap, nu .ie als een goede ster, ver weg en onbereikbaar, boven mijn werk hebt gestaan. Alweer dat bedenkelijke gezicht? Dat genoegen zul je een ouden vriend toch wel willen doen. Is het teveel verlangd? Gun me tenminste een uurtje je gezel schap! Hij herinnerde zich plotseling de roode rozen, die hij nog steeds in zijn hand hield. Nu legde hij ze Romana in haar arm Ze verzette zich ernstig, maar hij keek haar bijna smeekend aan. Tenslotte moest zij lachen. Nu ja, het was ook niet te veel verlangd, als zij een jongeman, dien zij van haar jeugd af kende en in wiens ouder lijk- huis ze jarenlang als een dochter had verkeerd, haar op den dag van zijn pro motie om haar gezelschap vroeg. Misschien zou ze hem zelfs bij deze gelegenheid nu ze weer ongedwongen met elkaar kon den praten van haar voorgenomen plan nen op de hoogte kunnen stellen. Erwin beschouwde haar aarzelend zwij gen als een toestemming., ,3inds lang was ze niet zoo aardig tegen hem geweest. Zijn hoopvolle verwachtingen stegen in een be angstigend tempo. Romana, zei hij, is er je iets aan ge legen in een of ander rookerig café te gaan zitten? Nee, wat? Laten we de stad ont vluchten! Ga mee naar mijn huis, dan haal ik mijn wagen en dan rijden we samen ergens heen. Maar dat duurt immers veel te lang, protesteerde Romana. Ik behoef slechts een stofjas over m'n zwarte pak aan te trekken, bezwoer Er win. In een paar minuten ben ik klaar. Romana zag wel in, dat ze zijn dringend verzoek ten slotte niet zou kunnen afslaan; bovendien was ze te goedig om door een weigering dezen voor hem zoo gelukkigen dag te bederven. Nu, voouit dan maar, besloot ze. Genoeglijk converseerend legden zij den korten weg naar het landhuis der West- phals af. Teneinde de zaak zooveel moge lijk te bespoedigen, stelde Romana voor buiten te wachten tot hij den wagen-uit' de garage zou hebben gereden. Erwin verzette zich daar echter energiek tegen. Je bent toch niet de eerste de beste! Ik zal papa even op de hoogte brengen. Professor Westphal begroette Romana met een vragenden blik. Je laat je weinig zien. den laatsten tijd, kind, beklaagde hij zich. Is het Erwin werkelijk gelukt je hierheen te slee pen? Nu, hoe is het, jongen? Schitterend gesjeesd? Schitterend geslaagd! De jonge man was een en al sprankelende levensvreugde. Jongen, daarop drinken we gezamen lijk een goeie flesch. Met alle respect voor Je beroemde kel der, papa, moet ik van dat genoegen toch afzien. Romana schenkt me een uurtje haar gezelschap en dat komt zoo zelden voorJe begrijpt het dus wel, nietwaar papa? Houden jullie elkaar zoolang gezel schap. dan haal ik even den wagen. Professor Westphal noodigde Romana uit in een gemakkelijken tuinstoel onder den grooten kastanje plaats te nemen. Hij verloor haar bijna geen moment uit het oog en lp 'zijn blik lag zooveel smee- kends, dat het Romana bijna pijn deed. Ze zocht naar een inleiding tot een of ander onbelangwekkend, vriendelijk ge sprek, maar ditmaal liet haar gewone on gedwongenheid haar in de steek; zij voel de zich zeldzaam beklemd. De oude heer echter scheen zich met een zwijgend ver zoek tot Romana niet tevreden te stellen. Hij strekte plotseling zijn hand over de tafel naar haar uit en beroerde even haar vingers. Maak het hem niet al te moeilijk, lieve kind, zei hij met de deur- in huls val lend, het zal hem zwaar treffen. Zie je niet, dat hij als een kind zoo blij is? Romana zette zich onwillekeurig in postuur, maar Westphal's handdruk dwong haar tot kalmte. Je weet, hoe graag m'n vrouw en ik je als onze dochter zouden hebben begroet. Je hebt anders besloten. Ik wensch je van harte geluk, maar het is niet gemakke lijk.... stiefmoeder te worden.... Romana kneep haar lippen opeen. Als alle zelfbewuste naturen was ze er van overtuigd dat alles wel alleen te zullen klaarspelen. Westphal bemerkte haar verzet. Natuurlijk moet je dat met jezelf uitmaken en ik twijfel er niet aan of jij, met je levenservaring zult daar wel in sla gen. Het is een beetje egoïsme, dat mij, ouden man, zoo doet spreken. Nu was het de oude hartelijkheid weer, welke Romana beheerschte. Ze streelde even de rimpelige hand van den ouden heer en zei zachtjes: U hebt het altijd goed met me ge meend, professor, maar ik weet, dat mijn besluit goed is geweest en dat ik gelukkig zal worden. Dat zou me oprecht plezier doen, lieve kind, werkelijk, daar zou ik me intens over verheugen. Tiebruck is een prachtig karakter en een edel mensch. Alleen de kinderen.... Maar misschien bezit je ook voor dergelijke problemen de noodige be gaafdheid. Hallo, daar komt Erwin al. Doe Tiebruck de groeten van me Romana! Dank u, zei Romana. En dan stond Erwin naast haar. (Nadruk verboden). .(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5