LEIDSCH DAGBLAD Maandag 6 September 1937 De 37ste Nederlandsche Jaarbeurs Laatste Berichten Rede van den heer Graadt van Roggen Stadsnieuws Binnenland Buitenland BEURSO VERZICHT Plaatst Uw advertenties RECHTZAKEN WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 769. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste stand 767,8 te Breslau. Laagste stand 724,7 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige meest Zuid-Westelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie welke Zaterdag nabij IJs land lag werd veel dieper en breidde zich lanzienlijk uit. Het centrum met standen beneden 725 m.M. ligt thans bezuiden Vestmanoer. Een ultlooper reikt tot ver het Zuiden, op den Oceaan. Ook het Noorden van de Brltsche eilanden en ge heel Scandinavië zijn thans onder invloed van de depresle. Er waaien krachtige Zuidelijke tot Westelijke winden met iwaar bewolkte tot betrokken lucht met plaatselijk regen. De hooge drukking hield over het vasteland van West-Europa «and. Hier heerscht windstilte of waaien wakke winden met helder of licht be- wolkte lucht doch plaatselijk ochtend nevel. De temperatuur is in vrijwel het geheele waarnemingsgebied boven nor maal. Hoewel de invloed van de depressie zich langzaam naar onze omgeving uitbreidt, wordt niet verwacht, dat wij hiervan vóór morgenavond veel zullen ondervinden. De wind zal uit Zuid-Westelijke richtingen blijven waaien, in kracht wellicht iets toene mend. Ook de bewolking zal vermoe delijk iets toenemen, doch voorloopig wordt nog geen regen verwacht. De temperatuur zal weinig veranderen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 OUR. Pariïs: VrtndQ'p 12 gr. C., mooi. Londen: Windstil, 14 gr. C„ mist. Berlijn: Z.Z.O. wind. 15 gr. C., mooi. Nice: Windstil, 22 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 15 gr. C. (59 gr. F.). 12 uur 's middags: 18 gr. C. (65 gr. F.). 3 uur nam.: 19 gr. C. (67 gr. F). ÜOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 4.49 uur; nam. te 17.14 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Midags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" 's Midags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS IA Maandag van 8,08 u. n.m. tot 5.47 u. v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. t Sept.: op 8,16 uur; onder 19,37 uur. BET „VACANTIE-LEERKAMP" IN ROCKANJE. Zaterdagmiddag arriveerde aan den Morschweg de laatste proeg deelnemers uitt ™te stad aan het Vacantle-leerkamp te "ockanje om kwart voor een. Dlnsdagmor- Fn Was men om 6 uur vertrokken, om na !'n heerlijken fietstocht te ongeveer half in het werkkamp ..De Schaapskooi", ge- _leSen tusschen Oostvoorne en Rockanje i,n te komen. Hier, in dit prachtig gelegen ftd. zijn den deelnemers dagen bereid van j?.- en ontspanning, van vreugde en genot. nieuwe blijk van meeleven van het be- 'jjtir van het Chr. Nationaal Vakverbond CN.vmet haar werklooze leden, waar- moer vele ouderen, is er een van groote pWgandistische waarde. Het oroeramma f®'atte o.m. gymnastiekoefeningen, voet- ™'len, zwemmen en fietstochten. De maal- "ioen vormden ook een van de hoofdnum- ®et» van den dag, telkens werd een nieuw «ord geslagen! Woensdag werd een be- gebracht aan Den Briel met zijn "ele -^wische bezienswaardigheden, w.o. de Catharlnakerk. CUrsles werden gemaakt naar het na- "«reservaat. Met veel bewondering werd 0e plantengroei in oogenschouw ge- °men. waarbij de heer Boot deskundige '««lichting gaf. de meertjes die door de kampjon- 10 hun oorspronkelijken staat zijn ««hapen zijn een lust voor het oog. De gang omhoog rechtvaardigt vertrouwen in de toekomst. Gedurende negen dagen van mor gen tot en met 16 September zal zich de Nederlandsche handel op Utrecht concentreeren. De poorten van de 37ste Nederland sche jaarbeurs zullen morgen weer ge opend worden. Dan komen daar in grooten getale de producenten met de monstercollecties hunner producten samen en ontmoeten daar de weder- verkoopers, de detaillisten uit alle oor den des lands. Op de gebruikelijke persconferentie, die aan den openingsdag van de Jaarbeurs voorafgaat en welke werd bijgewoond door den burgemeester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, hield de secretaris-ge neraal, de heer W. Graadt van Roggen, he denmorgen een economische beschouwing, welke van getemperd optimisme blijk gaf ofschoon de heer Graadt van Roggen er den nadruk op legde, dat we van een gezonde welvaart nog verre af zijn, daar de con junctuur-ontwikkeling in ons land nog zeer ongelijk is, doch.... de gang omhoog is ingezet en rechtvaardigt vertrouwen in de toekomst. Ongetwijfeld is, aldus spr.. vergeleken bij een jaar geleden, de stemming er een heel stuk op voorn'tgegaan. De perspectieven voor het Nederlandsche bedrijfsleven zijn verruimd. De alge- meene economische tendenz is gunstig, den internationalen po'.itieken wind en weer voorbehouden. Ongetraind als onze zakenwereld was in het opgewekt zakendoen, werd het marsch- tempo enkele malen te snel genomen. De hausse lieo in a-' te vluggen draf op de oekomst vooruit Op dezen springvloed van onzen binnenlandsche conjunctuur meest onvermijde'ijk een reactie volgen Tegelij kertijd kwam ook reeds van buitenaf een kleine douche. Tenslotte bleven toch de gunstige factoren de overhand houden. Toch zal voorloop'e goed voor ooren gehou den moeten worden, dat wij tro's alle op- leviiigsverschijnselen. in ons land van een werkelijk g°zonde welvaarisreriode nog een he*l e'nd af zlln. Voor wij van een werkelijk gezonde wel vaart in ons land zullen kunnen spreken, zal de opleving een veel grooter deel van ons bedrijfsleven moeten bereikt hebben dan het betrekkelijk nog maar kleine ge bied. waarop momenteel inderdaad wel reeds belangrijke vooruitgang te constatee- ren valt. Is vertrouwen in de toekomst op dit mo ment verantwoord? vroeg spr. zich af. On der voorbehoud dat onder vertrouwen ver staan wordt waakzaam vertrouwen, moet deze vraag bevestigend v/orden beantwoord Er zijn genoeg gevaren om niet, zorgeloos de toekomst tegemoet te gaan. Een tweede bemoedigend verschijnsel is de drang, die allerwegen uitweg zoekt naar een meer intensief internationaal han delsverkeer. De factoren, die ook op de binnenland- sche markt het herstel te brengen hebben, zijn aanwezig en functlonneeren in de goede richting, zoowel in de industrie als in den landbouw. Wat den andbouw be treft, hebben de jongste conjunctuurgege- vens omtrent den economischen toestand in ons land er reeds op gewezen, dat de verbetering der algemeene ex^r^-situatie een verruiming van den uitvoer van vele tuinbouwproducten heeft meegebracht, dat het binnenlandsch verbruik, van boter zich aan de stijgende tenden'g,.van de pro ductie begint aan te passen, <^at de ont wikkeling van den uitvoer van kaas beter wordt. En wat de industrie-vpcpiitzichten voor binnenlandsche bedrijvigheid aangaat, weten wij, dat ons land midden in de uit voering van groote openbare werken staat. Van de ontwikkeling van het interna tionale handelsverkeer echter is nog een aanzienlijke stijging van de waarde van het jaarbeursintermedia Ir voor de zaken wereld. te verwachten De jaarbeurs harerzijds treedt reeds nu daarbij de industrie met zeer veel vertrou wen tegemoet Ten bewijze daarvan: de nieuwe bouwplannen Reeds lang werd op de Nederlandsche Jaarbeurs het gemis ge voeld aan meer expositieruimte beganen- gronds Dank zij de snelle en vlotte medewer king van het gemeentebestuur van Utrecht, zijn de onderhahdelingen over uitbreiding afgeloopen. heeft de aankoop van de voor den bouw benoodigde perceelen plaats ge had, is de overeenkomst met de gemeente den gemeenteraad gepasseerd, zijn de wer ken aanbesteed en Is met de uitvoering be reids een aanvang gemaakt. De bezetting der jaarbeurs toont aan, dat ook zonder succulatie op toenemende deelneming de uitbreiding van expositie- gelegenheid voor de Nederlandsche Jaar beurs urgent is geworden. De komende najaarsbeurs met haar 16.000 vierkante meter bezette oppervlakte expositieruimte (vorig jaar 14.500 vierk. meter) overtreft zelfs den omvang der laatste voorjaars- beurs. Het jaarbeursbestuur heeft van zijn, het vorig jaar genomen besluit, om het jaarbeursintermedialr ook in dienst van agrarische handelsbelangen te stellen, geen spijt gehad. De tweede agrarische jaarbeurs heeft 'n flinken stap in de zakelijke richting ge daan. De totale bezetting van deze 37ste Nederlandsche jaarbeurs (de agrari sche deelnemers inbegrepen) bedraagt 1207 deelnemers (vorige najaersbeurs 1146), waaronder uit „Italië, Duitsch- land, België, Oostenrijk en Britsch Indië. monument ontworpen is door den beeld houwer Etienne, uit Delft. De heer Quarles van Ufford herdacht in welgekozen bewoordingen Haar, voor wier nagedachtenis dit monument is gesticht, waarna H M. de Koningin op zijn verzoek tot de onthulling van het monument over ging. Na de onthulling heeft Jhr. Quarles van Ufford het monument aan de gemeente overgedragen. Prins Bernhard in Deventer. Hedenochtend heeft Prins Bernhard het aangekondigde bezoek gebracht aan het 4e half-regiment huzaren te Deventer. De Prins kwam per auto aan, vergezeld van jhr. Roëll en majoor Phaff. In het park Brabant besteeg de Prins zijn rijpaard en ging naar het Wicheler- veld, het exercitieterrein van het garnizoen. Er was veel publiek. De Prins werd ontvan gen door den commandant luitenant-kolo nel J. J, van Diepenbrugge De huzaren werden gecommandeerd door ritmeester jhr. W. Gevaerts. De Prins inspecteerde onder het spelen van het Wilhelmus de tróepen. Vervolgens ginden de huzaren over tot het houden van een serie oefeningen, be sloten met een flankaanval van huzaren te paard. De Prins ls ontvangen In de kazerne door officieren en reserve-officieren en bracht een bezoek aan de beide militaire tehuizen. Het publiek heeft den Prins overal har telijk begroet. Des morgens na het koffie-drlnken vin gen de lezingen aan. De eerste werd ge houden door den heer Amelink, lid der Tweede Kamer over „Kagawa"; de tweede door den heer Stapelkamp, voorzitter van het C.N.V. over Lenin; de laatste door den heer Nauta hoofdbestuurder van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden die „Ghandi" voor zijn gehoor ten voeten uit teekende. Deze lezingen en de daarop volgende be sprekingen droegen eveneens veel bij tot het. slagen van deze kampweek. Als men daarbij bedenkt, dat er twee voorstellingen zijn gehouden en ten laatste door de bezoekers zelf een z.g. „bonte avorid" is georganiseerd, dan is nog niet alles gezegd, maar dan heeft men toch eenigszins een indruk van de goede orga nisatie. Er heerschte dan ook bij de bezoe kers groote dankbaarheid. Onze stadgenooten hebben een onvergete lijke week achter den rug. Het C.N.V. heeft in samenwerking met de besturenbonden, eer van zijn werk! Zaterdagmiddag omstreeks 5 u. is ten gevolge van het spelen met lucifers door een 4-jarig jongetje een begin van brand ontstaan ten huize van E. G. In de Sint Aagtenstraat. De brand werd ontdekt door een buurman die de brandende vitrages en overgordijnen van de ramen rukte, zoo dat de inmiddels gearriveerde motorspuit geen dienst meer behoefde te doen. Zaterdagavond ls de 11-jarige P. K. bij het omloopen van een schoolgebouw ln de Driftstraat tegen een emmer gebotst, waarop een stuk glas lag, waardoor de jongen een diepe vleeschwond in het lin kerbeen bekwam en zich door den E.H.D. moest laten verbinden. Bij den secretaris der Ver. „Koningin nedag" kwam bericht binnen, dat een van de op 31 Augustus opgelaten ballons geland ls te Bazolis in Zwitserland, op ongeveer 750 KM. afstand van hier. Dit record zal vermoedelijk niet gemak kelijk overtroffen worden. Bil den voorzitter der Commissie voor de viering van 31 Augustus ls onderstaand schrijven binnengekomen: „H.M. de Koningin heeft mij opgedragen den feestvierenden kinderen der lagere scholen te Leiden Haar dank over te bren gen voor de geïukwenschen, aangeboden ter gelegenheid van de herdenking van Harer Majesteits geboortedag De Part. Secr. van H.M. de Koningin (w. g.) S. van Heemstra. Hedenmiddag heeft de heer H. J. Dui verman in het perceel Rapenburg 67 een keurig ingerichten he - :!•- geopend De heer Duiverman was vele jaren als seizoenkapper in het coiffeursvak werk zaam, voornamelijk ln groote hotels in het buitenland o.a. in St. Morltz en hier te lande in hotel Huis ter Duin te Noordwijk aan Zee. H.M. de Koningin in Zeeland. Plechtige onthulling van het monument voor Koningin Emma te Middelburg. (Vervolg van het le Blad). Was Hulst het centrum geweest, waar de bewoners van het Oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaandercn in grooten getale heen waren getrokken, om van de fees telijke incomste van de Landsvrouwe getuigen te zijn, in Middelburg concen treerde zich in de middaguren de be langstelling en de geestdrift van bijna heel het overige Zeeland. Middelburg immers was de plaats, waar de officieele tocht van de Konin gin door de Zeeuwsche gouwen in een plechtig hoogtepunt zou eindigen, waar het monument, ter nagedachtenis aan de Koningin Emma opgericht, zou worden onthuld. Het was een drukte als van een groote stad in de gemoedelijke straten van de Zeeuwsche hoofdstad. Bij dui zenden waren de Zeeuwen opgekomen. In volgeladen autobussen waren zij van de verste uithoeken der provincie naar Middelburg gereisd. Het eiland Tholen bijv. leverde alleen reeds 37 autobussen. Groote passagiersbooten brachten duizenden aan: zoo bracht een boot 3.000 Vlissingsche kinderen naar Mid delburg. Het politiecorps, in. normale omstandigheden 25 man sterk, was met 60 man rijkspolitie en 60 man mare chaussee versterkt. Het weer was zoo schoon als bij een Koninklijk bezoek maar kan zijn. Feestelijk wapperde de vlag van den fraalen toren, welke de Middelburger kent als~*de ..Lange Jan" tegen een helder blauwe lucht en honderden vlaggen woeien van de zonbe schenen Middelburgsche gevels. De route, welke de Koninklijke stoet volgde, liep van den Vlissingschen singel over Stationsstraat, Londensche kaai en Noordeinde naar den Dam, waar het monu ment zou worden onthuld. Bijna heel Zee land stond opgesteld langs deze route. Daar waren niet alleen de ruim 12.000 mannen en vrouwen, die als vertegenwoordigers van het vereenigingsleven van bijna alle Zeeuwsche gemeenten zich met vlaggen en vaandels aan weerzijden van de straten hadden opgesteld, doch alles wat Zeeuwsch was en oogen had om te kijken en vooral keelen om te juichen, was hier aan den weg en rond den Dam geschaard. Toen Hare Majesteit (die ook te Vlissin- gen op grootsche wijze bejubeld was) onder daverende toejuichingen was gearriveerd heeft de heer W. de Graaf voorzitter der vereeniging „Uit het Volk voor het Volk" in een korte toespraak o.m. verteld "dat het Verbindend en onverbin- dend-verklaring van onder nemersovereenkomsten. De minister van economische zaken, mr. Steenberghe, heeft hedenochtend geïnstal leerd de commissie, bedoeld ln artikel 12 van de wet op het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van ondernemers overeenkomsten. welke commissie toezicht moet houden op de naleving van een ver bindend en onverbindendverklaring. MOTORRIJDER TEGEN AUTOBUS OPGEBOTST. Op den Rijksstraatweg te Wassenaar, ter hoogte van de Eikenlaan is hedenmorgen de motorrijder M., uit Den Haag, waar schijnlijk door onoplettendheid, tegen een stilstaande autobus van de H.T.M. gereden. Hij kwam te vallen en kreeg ernstige hoofdwonden. Dr. Hebbellng en een passeerende genees heer verleenden de eerste hulp. Per zieken auto werd M. naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage vervoerd. UIT NED. OOST-INDIË. AUTO-ONGELUK VAN DEN HEER WOUTMAN. BATAVIA, 6 Sept. Aneta/A.N.P.)De auto van den president van de factorij der Nederlandsche Handel-maatschappij, den heer M. H. Woutman, ls gisteravond ge slipt en gebotst tegen een asemboom. De heer Woutman beliep hoofdwonden, een ribfractuur en lichte Inwendige kneuzingen. De inlandsche chauffeur, die achter het stuur zat, is eveneens licht gewond. Een passeerende inlandsche voetganger echter, die op den berm gegrepen werd en een eind werd voortgesllngerd, werd in zeer ernsti- gen toestand naar de centrale burgerlijke ziekeninrichting vervoerd De automobiel is totaal vernield. De strijd in het Verre Oosten. AMSTERDAM, 6 September. De effectenbeurs te Amsterdam had he den een rustig verlpop. Tenminste was de handel van bescheiden afmetingen. Hetgeen niet verhinderde, dat zich op enkele afdeelingen toch nog wel wat af faire ontwikkelde. De stemming was vast en de meeste locale fondsen werden op 'n verhoogd koerspeil afgedaan, terwijl enkele specialiteiten zelfs een belangrijke koers winst konden behalen. In dit opzicht on derscheidden zich in het bijzonder H.V.A's, die in doorsnee een 15-tal procenten boven de vorige prijzen werden verhandeld, het geen in verband werd gebracht met gun stige beschouwingen omtrent de positie en het winstvermogen van de Handelsver eniging Amsterdam. Ook de overige Sui kerfondsen werden wat hooger genoteerd, waarbij zich in aandeelen Cultuur Mij. der Vorstenlanden eenige affaire ontwikkelde. Van de Industrieelen waren speciaal de Philipsaandeelen goed gedisponeerd en ten opzichte van het slot van Zaterdag konden die een koerswinst van een 10-tal punten boeken. Unilevers waren eoed prijshoudend, evenals Aku's. In Petroleumwaarden ging niet veel om. doch Koninklijke waren goed van toon. Rubberjondsen hadden een zeer beperkte markt. Amsterdam Rubbers wer den op onsystematische wijze genoteerd. De Tabaksafdeeling was stil: Sumatra aan- deslen waren weinig veranderd, behoudens Deli Batavia's die eenige procenten hooger kwamen te staan. Op de Scheepvaartafdee- llne ontwikkelde zich een vrij geanimeerde handel en daarbij deed zich weer flinke vraag voor, zoodat de koersen na vaste opening zich onder beurs tijd nog verder konden verheffen. De grootste omzetten vonden plaats in Koninklijke Booten en Scheeovaartunies. De beleggingsmarkt was stil. De Neder landsche staatspapieren werden op weinig veranderde koersen verhandeld. De 4°/ï> obli- gatiën Nederland kwamen iets lager te lig gen; 3"/, obligatiën Nederland 1937 lagen eerder iets gedrukter in de markt. Voor Amerikaansche shares werd slechts matige belangstelling aan den dag gelegd. Daar de beurs te New-York heden gesloten is, werd met de noodige voorzichtigheid te werk gegaan. Voor Staalwaarden bestond eenige vraag, en na prijshoudende opening trokken deze geleidelijk aan nog Iets ver der naar boven. WISSELKOERSEN. Londen 8.99; Berlijn 72.75; Parijs 6.761/,: Brussel 30.57; Zwitserland 41.64; Kopenha gen 40.15; Stockholm 46.371/,; Oslo 45.20; New York 1.81 5/16; Praag 6.33; Oost. Bank papier 33.40; Lire 8.10. Prolongatie Part. disc. 1/8; Dag geld 1/4. Reglstermarken 41 3/4; Crediet Spermar ken 161/8; Effectensperrmarken 161/8; Reismarken 54; Bankpapier 42 3/4. Chineezen geven val van Pausjan toe. De Chineesche bladen geven toe, dat de Japansohe troepen zich gisteren na feilen strijd van de oude ommuurde stad Pausjan meester hebben gemaakt. De Chineesche troepen trokken zich terug op de lijn, welke van Juepoe tot Szetseling loopt, op twee K.M. ten Westen van Pausjan en vanmorgen, bij het aanbreken van den dag, hebben zij een tegenaanval ondernomen. In den loop van den morgen werd voort durend verbitterd gestreden. in bsi het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" De aanslag op den Britschen ambassadeur. Roept Engeland den nieuwen ambassadeur terug? Indien, wanneer het Kabinet Woensdag bijeenkomt, uit Tokio nog geen bevredigend antiwoord is ontvangen op het protest naar aanleiding van het incident met den Brit schen ambassadeur in China, zuilen, naar de diplomatieke medewerker van de Daily Herald meldt, nieuwe stappen worden over wogen. Een besluit Ls nog niet genomen, doch een voor de hand liggende mogelijk heid is, de onmiddellijke terugroeping van Sir Robert Craigie. den nieuwen Britschen ambassadeur in Japan. HAAGSCHE RECHTBANK. De 20-jarige schippersknecht J. H. R.. te Leiden, heeft '-recht gestaan wegens dief stal van lood. Tegen hem was zes maan den gevangenisstraf geëischt. De Recht bank veroordeelde R 'ot tien maanden ge vangenisstraf, MA1KT AMSTERDAM, 6 September. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 451 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7480 cent per KG. slachtgewicht; 2e kwal. 6472 ct.; 3e kwal. 5662 et.; 106 melk- en kalfkoeien f. 180240 per stuk; 70 vette kalveren: 2e kwal. 5662 ct. per KG. levend gewicht; 3e kwal. 4854 ct.: 58 nuchtere kalveren f. 814 per stuk; 81 schapen f.2630; 457 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 KG. 73—74 ct. per KG. slachtgewicht; zware varkens 72— 73 ct.; vette varkens 7172 ct.; 14 paarden f. 100—160. BOSKOOP, 4 September „Boskoopsche bloemenveiling". Rozen per bos: Florex 1527 ct.; Rosa- landia 1115 ct.: Else Pouisen 1619 ct.; Vierianden 1820 ct.; Butterfly 913 ct.; Briarcliff 1621 ct.; Hadley 1422 cent; Chas. P. Kilham 10—15 ct.; August Noack 12—16 ct.; Wendland 25 cent. Diversen per bos: Chrysanten gr. bloe mig 5070 ct.; Clematis Durandi 1015 cent: idem Prins Hendrik 5080 ct.; Phy- salis Francetti 59 cent. NOORDWIJKERHOUT, 4 September. Veiling „De Eendracht" Wonders van Amerika f. 1.40—1.65; Rentegevers f. 1.30 1.60; Stokheerenb. z. dr. f. 0.45—1.45; En kele heerenb. z. dr. 1.0.701.50; Enkele, heerenb. m. dr. f. 0.451.25; Dubb. heeren- boanen f.0 401.10; Snljboonen f. 0.40— 1.55: Tuinboonen f. 0.45—0.85; alles per zak van 10 KG. WESTLAND 4 September. Export. Ali- canten 2437 c.: Golden Champion 3547 c.; dubbele boonen 70 c.; idem zonder draad 75 c.; snijboonen 9—12 c.; meloenen 1417 c.; idem 2e soort 1013 c.; tomaten A 50 c.; Idem B 5052 c. per bak. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3