Akkertjes OKHETS) LEIDSCH DAGBLAD - Eerie Bled Maandag 6 September 1937 De Japansche blokkade der Chineesche kust uitgebreid YISSCHERIJ-BERICHTEN Redactie1507 Directie en AdminHr. 2500 LAND- EN TUINBOUW Aanval der Japanners bij Sjanghai ingezet Tnja&r&OO*- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK Onze Telefoonnummers: (op 2 lijnen) ZUID-AMERIKA Verkiezingen in Argentinië. De verkiezingen hebben in de hoofdstad en in de meeste crovlnciën een kalm ver loop gehad. Uit Orrego wordt evenwel ge- meid. dat driehonderd gewapende radicalen die van gepantserde auto's waren voorzien, het gemeentehuis en het commissariaat van politie belegerd hebben. Bij een vuur gevecht werden zes menschen gedood en velen gewond. De politie van San Martin heeft in het gebouw van het radicale comité bommen in beslag genomen en 70 personen gearresteerd. Te Villaballester is de commissaris van politie ernstig gewond. Het blad Critica is wegens een opruiend artikel in beslag genomen. Over den uitslag der verkiezingen is nog niets definitiefs bekend. VEREENIGDE STATEN Roosevelt spoort aan tot verzoening in arbeidsconflicten. Ter gelegenheid van den Labourday. die vandaag gevierd wordt, heeft Roosevelt ten aanzien van de Jongste arbeidsconflicten verklaard, dat aan beide zijden vergissingen waren begaan. Als goede Amerikanen, zeide hij, moeten wij door de oorzaak er van weg te nemen, een herhaling er van voorkomen. Deze verklaring is aan de pers verstrekt voordat John Lewis in een rede Roosevelt had gelaakt wegens zijn houding jegens de arbeiders bij de jongste, mislukte staking in de staalnijverheid. Vooral trok Lewis te velde tegen de con gresleden, die belet hebben, dat de wet op de loonen en arbeidstijden in de afgeloopen zitting in stemming kwam. Lewis waarschuwde de zoogenaamde vrienden van de arbeidersbeweging, dat er een dag van afrekening zou zijn bij de vol gende verkiezingen. PALESTINA Nieuwe daden van terreur. Zaterdag is te Jeruzalem een bom ge worpen naar een met Arabieren bezette autobus. Hierbij werd een Arabische vrouw gedood, een andere vrouw gewond en kreeg een Engelsch politieman, die den autobus vergezelde, lichte verwondingen. Deze politieman vuurde nog op den aanvaller, maar deze wist te ontkomen. Men meende in hem een Jood te herkennen. De bom kwam midden in den bus terecht en maakte een gapende opening in de metalen wand. Het interieur werd met bloed bespat. Rabbijn Eleazar Gershon is ernstig ge wond door een schot in den rug. De rabbijn keerde terug van den klaagmuur, waar hij gebeden had verricht. VRAGEN EN' ANTWOORDEN. Vraag Kunt u ook meedeelen of er verschil is tusschen Phytolacca decaridra en Phesculenta? Deze laatste staat aange duid in het Haagsche Zuiderpark met als Hoilandsche naam Karmozijnbes, wat wel op eetbaarheid duidt. A. H. te L. Antwoord Tusschen beide bovenge noemde soorten bestaat wel verschil. De vruchten van het geslacht Phytolacca wor den gebruikt om verschillende elenswarer. te kleuren. Van sommige soorten zijr. de bladeren als spinazie eetbaar. Andere Ame- rikaansche soorten zijn meer of minder vergiftig Bovenstaande is voor ons aan leiding te blijven bij ons vorige advies: wees in dezen voorzichtig en eet een en ander niet. Vraag Heb op mijn erf een 6-jarige suikerpeer welke nog nooit heeft gebloeid. Wat kan daarvan oorzaak zijn en hoe te handelen? L. S. v. R te K. a. Z. Antwoord Vermoedelijk staat uw boom op zaailing peer geënt. Dan duurt 'l meestal vrij lang voor dat de boomen vruchtbaar worden, vooral op zwaren grond Het eenige wat u doen kunt ls afwachten en den boom normaal behandelen, d. w. z. snoeien en mesten. Vraag Van een Kroosjespruim vallen de vruchten af vóór ze rijp zijn. Wat daar aan te doen? Antwoord Hoewel hiervoor meerdere redenen kunnen zijn raden we u aan den boom eens flink met stalmest te mesten en deze onder te spitteh. Strooi in No vember per 10 vierk. meter 3 kilo ge- bluschte kalk en werk deze onder. Vraag Hoe te handelen met mijn uit gebloeide Gloxinia? A. L. te L. Antwoord U doet goed den grond zeer matig te gieten, zoodat deze droger wordt. Laat de bladeren geheel verdrogen en laat de knol in den pot gedurende den winter Zet den pot koel, maar vorstvrij. Geef in Maart nieuwe aarde en zet den pot goed in 't licht, in een verwarmd vertrek en giet geregeld. Om tot flinke ontwikkeling te komen heeft dit gewas behoefte aan een vochtige warmte, 65 a 70 gr. F. A. L. te L. Antwoord Laat de stekken gedurende den winter aan de moederplant en giet deze gedurende dien tijd matig. Zet in het voor jaar, bijv. in Maart, de stekken ieder apart in een niet te grooten pot in lichte aarde. Haal deze laatste bij den bloemist. Vraag Heb een kever gevangen. Het beest heeft een hoom op zijn kop. Is dit soms een Coloradokever? K. te K. a. Z. Antwoord De Coloradokever is onge veer 10 m.M. lang en 7 rn.M. breed en is elliptisch van vorm. De dekschilden zijn opvallend gekleurd: heldergeel met op elk vijf overlangsche zwarte strepen. Ock het voor borststuk is geel gekleurd, met aan den voor- en achterrand een zwart randje en verder onregelmatige zwarte vlekken. Bij de Wet van 27 Dec. 1934 is bepaald, dat leder, die deze kever waarneemt of meen' waar te nemen, daarvan onmiddellijk me- dedeellng moet doen aan den Burgemees ter van zijn gemeente en dat de bestrij ding geschieden moet volgens de aanwij zingen van den Plantenziektekundlgen Dienst, te Wageningen. Het door u gevan gen dier is vermoedelijk geen Coloradokever Vraag Hoe te handelen met een Bro- melia, waaraan twee stekken zitten? Het Japansche departement van bui- tenlandsche zaken en de admiraliteit heb ben gistermorgen een bijna gelijkluidende verklaring uitgegeven, betreffende de uit breiding van het „verkeersverbod voor de Chineesche wateren". De verklaring van het Japansche departement van buiten- landsche zaken luidt: „Teneinde spoedig de huidige affaire te regelen en de stabiliteit van den toestand te herstellen, heeft de Ja pansche regeering reed.s eerder een deel van de kust van Midden- en Zuid China gesloten voor Chineesche vaar tuigen. Thans heeft zij besloten dit gebied uit te breiden vanaf 5 September, des middags om 12 uur de rest van de Chineesche kust te sluiten voor Chi neesche vaartuigen, te weten van 40 graden N.B. en 119 graden 54 minuten O.L. tot 21 graden 33 minuten N.B. en 108 graden 3 minuten O.L. Hierbij zijn niet inbegrepen Tsingtscu en de pachtgebieden van derde mogend heden. Aangezien deze maatregel alleen be stemd is tot het verkrijgen van een spoedige herziening van haar houding door de Chineesche regeering, zal de Japansche regeering den verschuldig- den eerbied betoonen aan den vreed- zamen handel van derde mogendhe den, ten opzichte waarvan zij niet het voornemen heeft tusschcnbeide te komen." In verband met deze uitbreiding der blokkade der Chineesche kust wordt thans door Domei gemeld, dat het ministerie van marine besloten heeft het tweede Japan sche eskader naar de Chineesche wateren ten Noorden van Sjanghai en het derde eskader naar de Chineesche wateren ten Zuiden van Sjanghai te zenden Op een vraag van een journalist, waarom Tsingtau buiten de blokkade valt, heeft de woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken verklaard, dat de Japansche regeering vreedzame betrekkin gen met Tsingtau wenscht. Bovendien hebben echter de buitenlandsche mogend heden, ,o.a. Engeland en Amerika, door middel van haar consuls te Tsingtau, tegenover de Japansche regeering den wenseh te kennen gegeven, dat uitbreiding der vijandelijkheden tot Tspingtau verme den wordt. Dit is voorde Japansche re geering aanleiding geweest, TVihgtau niet in het verboden gebied 'op te nemen. De Japansche vlootbutoriteiten deelen nog mede. dat zij zich het recht voorbe houden alle koopvaardijschepen, die in Chineesche wateren varen, te praaien, ten einde hun identiteit vast te stellen. Voorts verzoeken zij buitenlandschen scheep vaartmaatschappijen- hen in kennis te stellen van de bewegingen harer schepen in de Chineesche wateren. Havas verneemt nog, dat de woordvoer der van de Japansche vloot in Sjanghai hier nog aan toegevoegd heeft, dat het verkieselijk zou zijn, dat de buitenland sche schepen geen Chineesche namen droegen. Twee booten van de Chineesche douane zouden reeds na ter hoogte van Hongkong docr Japansche torpedojagers te zijn aan gevallen. tot zinken gebracht zijn. Een daarvan zou het vuur nog beant woord hebben en een Japansch officier en een matroos hebben gedood. In totaal zijn reeds 20 visschersschepen door de Japanners opgebracht. De Britsohe mailboot „Taishan" ls het eerste schip, dat door de nieuwe Japansche blokkade is getroffen. Na twee keer door Japansche torpedojagers te zijn aangehou den, is de „Taishan", die op weg was naar Kanton, naar Hongkong teruggekeerd. De kapitein weigert de reis onder deze omstan digheden voort te zetten. Naar verder vernomen wordt, hebben afdeslingen, die door de Japansche torpedo jagers aan land gezet zijn, het bulten Hongkong gelegen Chineesche radio-station met het observatorium bezet. hemel boven Sjanghai wordt verlicht door het vuur van het geschut. De Chineesche batterijen, in het bij zonder die te Kjangwang, beantwoor den het vuur krachtig. De aanval wordt geleld door het Japan sche vlaggeschip „Izoemo", dat in den loop van den nacht de Wangpoe is afgevaren tot de Joekong-kade, halverwege Sjanghai en Woesoeng. Ongeveer twintig Japansche vliegtuigen nemen deel aan de operatie, in het gebied van Woesoeng. Nieuwe stappen der consuls. Namens de comifiandanten der voor Sjanghai ten ankeb liggende buitenland sche schepen, hebben de consuls-generaal van Engeland. Frankrijk en de Vereenigde Staten den commandant van het derde Japansche eskader verzocht, de in den Wangpoe, in de nabijheid van het Japan sche consulaat-generaal liggende schepen te verwijderen, zoodat zij ten minste 500 meter van het Japansche consulaat verwijderd zullen liggen. Tegelijkertijd hebben de consuls-generaal den eersten burgemeester van groot- Sjanghai verzocht, de Chineesche troepen uit het gebied van Poetoeng te doen terug trekken. Zij wenschen tusschen den rivier oever en de Chineesche troepen een neu- j trale zone van een kilometer breedte. De stappen der consuls houden verband met het feit, dat tijdens het artilleriege vecht tusschen de Chineesche batterijen in Poetoeng en de voor het Japansche consu laat-generaal liggende Japansche oorlogs schepen onder de burgerbevolking in de Internationale en in de Fransche nederzet ting tal van slachtoffers gevallen zijn. De Chineesche regeertng is bereid haar troepen uit Poetoeng terug te trekken, zoo als het consulcorps verzocht heeft, op voor waarde, dat de Japansche oorlogsschepen van den benedenloop van de rivier verdwij nen. De Fransche en Britsche regeeringen moeten de vervulling van deze voorwaarde dan waarborgen. 't Zal wel een ijdele poging blijven. De strijd in het Noorden. Naar het officieele Chineesche pers agentschap uit Sjanghai meldt, heeft de geheele in Noord-Tsjahar gelegerde tweede divisie van het Mandsjoekwosche leger zich aangesloten bij Nanking. Deze divisie zal in het centrale Chineesche leger wor den opgenomen. Het Japansche leger in Noord-China meldt de verovering van Hoesjan, een stra tegisch belangrijk punt aan den spoorweg KalganTagoeng (provincie Sjansi). De ónrukkende Japanners bedreigen thans den vleugel van het verslagen Chineesche leger, dat zich naar het Zuid-Westen van de spoorlijn Kalgan—Peiping terugtrekt. In den loop van de vorige week hebben de krijgsverrichtingen in den sector van de Peiping—Hankau-spoorlijn bijna volle dig stilgelegen. De fronten liggen ten zui den van Lianshjanjen tegenover elkaar, op ongeveer 30 K-M- ten Z.Z W. van Pei ping. Langs de spoorlijn TientsinPoekau rukken de Jaoanneezen op. Zij staan op het oogenblik bij Tangkwantoeng. dicht bij Matsjang. op ongeveer 55 K.M. ten Z. van Tientsin. Groote gebieden in de omgeving van Peiping zijn overstroomd. Dit is deels een gevolg van den zwaren regenval der laatsten weken, deels van de omstandig heid, dat de chineezen op vele plaatsen de dijken hebben doorgestoken. Bij Sjanghai. De Japansche luchtmacht is zeer bedrijvig geweest. De belofte, volgens welke niet boven de buitenlandsche nederzettingen zou worden gevlogen, is niet nagekomen. Een Japansch vliegtuig is brandend neergestort. De vliegtuigen hebben ook bommen laten vallen boven het station Jessfield, waar een menigte Chineesche vluchtelingen wachtte. Door dertig bommen werden meer dan hon derd menschen gedocd. Terwijl de Japanneezen opnieuw melding maken van de verovering van Pausjan, ver klaart men in buitenlandsche kringen, dat de gevechten van de beide laatste dagen ln het voordeal der Chineezen ver'.oo- pen zijn. De buitenlandsche waarnemers zijn van oordeal dat, indien de Chineezen nog twee maanden kunnen volhouden, zij alle ge- wenschte munitie zullen ontvangen en dat het conflict dan ln een moeilijker faze voor Japan zal komen. Opnieuw hebben de Japanners troepen en zware artillerie aan land gezet in de Oostelijke wijk der internationale neder zetting. Het groote Japansche offensief, dqt sedert eenige dagen aan het front van Sjanghai verwacht werd, is vanmorgen om half acht, plaatselijken tijd, begon nen, met een bombardement van de artillerie en met medewerking van de Japansche oorlogsschepen. Sedert den vroegen morgen donderen de kanonnen zonder ophouden en de China en de sovjets. Naar aan het Japansche telegraafagent- schap Domei gemeld wordt, zouden te Nan king onderhandelingen gaande zijn tus schen Generaal Feng Joe Sian, den vice- voorzitter van den militairen raad en den Russischen militairen attaché Levin over het sluiten van een geheime overeenkomst tusschen China en de Sovjet Unie. Het zou behelzen: 1. China erkent formeel de gesovjetiseer de gebieden in China. 2. De Sovjet-Unie steunt de troepen der centrale regeering. 3. China 'en de Sovjet-Unie vormen een gezamenlijk front tegen Japan. 4. China sluit geen vrede met Japan zon der goedkeuring van de Sovjet-Unie. Erg waarschijnlijk klinkt dit vooralsnog niet, doch Japan vreest blijkbaar zeer voor Russische bewapening van China. Reeds zouden tal van vliegtuigen geleverd zijn, althans volgens Domei. Tevens blijft Ja pan druk uitoefenen op Duitschland in verband met het Duitsch-Japansch anti- sovjet-verdrag, maar van Duitsche zijde toont men weinig geneigdheid daarop ln te gaan, blijkbaar lettende op de Duitsche belangen in China' rioov De Japansche Landdag. Beide huizen "An het Japansche parle ment keurden a'3Péssen van antwoord op de troonrede goed. In het adres van het Hoogerhuts wordt verklaard, dat de natie met volharding het door den keizer omschreven doel moet nastreven, namelijk de republiek van China haar houding ten opzichte van Ja pan te doen herzien en den vrede in Oost- Azië te vestigen. In aansluiting op de door den keizer in het parlement gehouden troonrede, heeft de minister van oorlog, Soegiyama ver- i klaard, dat de sleutel van de oplossing der Chineesche kwestie gelegen ls in het [militaire suces van de Japansche troepen. [Daarom moet gestreefd worden naar een snelle en grondige regeling, teneinde een derde partij geen kans of gelegenheid voor Inmenging te geven. De regeerinv heeft inmiddels reeds haar goedkeuring gehecht pan de derde aanvullende begrooting tot bestrijding der 1 onkosten ln China en heeft deze aan den Landdag voorgelegd. De premier Konoje en de minister van buitenlandsche zaken Hirota spraken nog uitvoerig in gelijken zin als de troonrede. De minister van financiën kondigde aan, dat de rentevoet van 3,5% voor staats papier gehandhaald zal worden en dat de wisselkoers ook zal worden gehandhaafd op het huidige peil van één shilling two pence per yen, aangezien de handhaving van dit peil van den wisselkoers een essentieel belang is voor het verzekeren van voldoende militaire leveringen en voor het stabiliseeren van den levens standaard der natie. Tevens deelde de mi nister mede, dat passende maatregel-" genomen zullen worden tegen het maken van oorlogswinst, om te voorkomen, da. ongeoorloofde stijgingen ln de prijzen ontstaan. Met klem wees de minister echter op de noodzakelijkheid van zuinig heid in het verbruik van alle dingen. Ook is een samenwerking tusschen regeering en volk noodig voor het opnemen van de staatsleeningen. Bij de debatten bracht Tetsoe Kataya- ma. een leidend lid van de partij der so ciale massa zijn teleurstelling tot uiting over het feit. dat de Japansche regeering gedwongen is haar politiek van niet-ver- scherpen te laten varen. De sleutel echter van de oplossing der Chineesche kwestie, aldus deze spreker, ligt in nationale soli dariteit en eenheid. Het leidende, beginsel van de Japansche politiek jegens China moet er uit bestaan te voorkomen, dat China een tweede Spanje wordt en te voorkomen, dat China wordt gebolswi- seerd. Als tweede spreker voerde Seigo Nakano, de leider van de reactionnaire Tohokai- partij, het woord. Zijn rede volgde vrij wel dezelfde lijn als die van den vorigen spreker. Hij waarschuwde tegen het ge vaar van interventie van een derde partij. Tevens deed Nakano voorstellen betref fende 'n bestuursreconstructie. terwijl hij voorts verklaarde, dat de Nanking-regee- ring niet China vertegenwoordigt, maar een zuivere combinatie van communisten en fascisten is, die de Sovjet-Unie en Groot-Brittannië vertegenwoordigen. Der halve betoogde Nakano met klem, dat een vernietiging van de Nankingregeering den vrede ln Oost-Azië zal brengen en de grondslagen zal opleveren voor een Chi- rieesch-Japansche samenwerking. Volgens de ..Nitsji Nitsjl" hebben de meest vooraanstaande Japanners te Sjanghai een bijeenkomst gehouden, waarop een resolutie werd aangenomen, ln welke gevraagd wordt, „China zoodanig te breken, dat het zich zoowel in econo misch als militair opzicht volkomen uitge put gevoelt, opdat de vestiging van Japan ners in China kan voortduren". De resolutie vervolgt dan: „De Chinee sche regeering is momenteel veel stabieler dan vroeger. Japan moet dientengevolge zijn oude opvatting, volgens welke de Chi neesche regeering zal Ineenstorten na de verdwijning van de groepen Chineesohe financiers,- herzien. Maarschalk Tsjang Kal Sjek is een groot man, doch hij kan China niet alleen be sturen. De politiek der Japansche regeering ten aanzien van China kan niet gewijzigd worden, welke positie Tsjang Kal Sjek ook inneemt, doch indien hij zou verdwijnen, zou het practisch onmogelijk zijn voor hem een bekwamen opvolger te vinden en zou China de vazal van de sovjet-unie worden. Dientengevolge, aldus besluit de resolutie, is momenteel voor* ons. Japanners, de ver standigste weg, ons met maarschalk Tsjang Kai Sjek te verzoenen, ten einde het Verre Oosten een duurzamen welstand te schen ken. Niettemin zal, voordat dit einddoel be reikt kan worden. China gekastijd moeten worden, totdat het overtuigd is van zijn nederlaag". Amerikanen aangeraden China te verlaten. In een persconferentie heeft president Roosevelt verklaard, dat aan alle Ameri- kaansche staatsburgers zonder uitzondering de raad is gegeven, China te verlaten. Zij zullen ruimschoots den tijd hebben, te pro- fiteeren van de faciliteiten, die de koop vaardijschepen of oorlogsbodems bij de evacuatie zullen verleenen. doch de regee ring zal niet voor hun bescherming verant woordelijk zl1n. Indien zij verkiezen te blijven VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 6 Sept. Ta "bot per K.G. f. 0 84—0.69, Tong f.132 —0 94. Heilbot f. 0.84. Griet per kist van 50 K G f. 25—15, Middelschol f 22.50, Zetschol f. 21—17, Kleine Schol f. 15—3, Schar f 8— 4.90, Groote Schelvisch f 23, Middel Schel- visch f 17. Keimiddel Schelvisch f. 15 9.50. Kleine Schelvisch f. 6.60—1.90. Gul f. 18 —125. Wijting f.210—1.25, Makreel f7— 4.60. Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 60 33. Vleet per stuk f 2 501, Leng f. 0.86 0.70, Rog f. 1714 per 20 stuks. Versche haring f. 2.90—1 90 per 50 K.G Volle haring f. 10.409.80. Maatjesharing f.7 406 70, Ijle haring f 8 per kantje. Aangevoerd waren 4118 kisten versche haring door 4 trawlers Aan den afslag 16 stoomtrawlers: IJM. 78 met f. 1700. IJM. 71 met f. 3200. IJM. 91 met f. 1150, IJM. 8 met f. 2650. IJM. 18 met f. 2270, IJM 95 met f. 1850. IJM. 384 met f. 1940, IJM. 130 met f.2250, IJM 60 met f. 2290. IJM. 2 met f. 2280. IJM 38 met f. 2260. IJM. 37 met f. 3100. IJM. 196 met f. 2890, IJM 165 met f. 1290. IJM 97 met f,1270. En 24 loggers: KW 169 met f.300. KW 60 met f.390, KW 175 met f.320, KW 75 met f.280, KW 28 met f 280. KW 59 met f. 290. KW 24 met f 350, KW 155 met f.490, KW 154 met f.350. KW 178 me f.310, KW 177 met f.370. KW 91 met f.250. KW 27 met f 260, KW 108 met f 330. KW 112 met f.270. KW 104 met f.430. KW 46 met f.370. KW 52 met f.250. KW 64 met f.310, KW 51 me' f 390, KW 114 met 420 KW 60 me f.395 KW 74 met f 1430. en IJM 204 met f. 390. Binnen van de haring- vtsscherlj KW 50 met 28 last. "AKKERTJES" draeen het AKKER-merk In ruitvorm. Dan weet Ge wat Ge inneemt» want een geneesmiddel Is een zaak van vertrouwen. Let op! Op den inhoud komt het aan. Deze waarborgt U een snelle hulp bij» hoofdpijn, onbehaaglijkheid, griep, enz' Weiger daarom nabootsingen, die er misschien uiterlijk op lijken, maar waar van de Inhoud niet te vergelijken is met het zéér bijzondere poeder, dat is sa- mengesteld door Apotheker Dumont, waarmede "AKKERTJES" gevuld zijn, Nederlendsch Product - Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 atuko 52 cl Zakdoosje, 3 stuks 20 et 7026 (Inzer. Med.) (Zitting van hedenmiddag) Voorzitter: de burgemeester, mr. A. v. d, Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisge^ ving de heeren Splinter, Tepe en Beeken kamp. Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter mededeeling van eenige IngekO' men Stukken w.o. missives van Ged. Sta ten, houdende goedkeuring van raadsbe sluiten etc. DE AGENDA. lo. Benoeming van een tijdelijk Wet houder. (125) De heer DE REEDE geeft In overweging den heer Wilbrink te benoemen; zijn frac tie aanvaard gaarne ook de verantwoor delijkheid, nu de ziekte van den heer Splinter, helaas, nog wel eenigen tijd aal aanhouden. Benoemd wordt de heer Jac. Wilbrink, met 23 stemmen tegen 1 op den heer de Reeae en 2 in blanco. De heer WILBRINK aanvaardt de be noeming al hoopt hij, dat zij van korten duur zal zijn. Hierna gaat de raad ln geheime zitting op verzoek van den heer Schriller. GEBOREN: Willem, z. van P. van Loon en J. ten Haken Johannes Alexander Maria, z. van Th. H. Juffermans en M v. d. Linden - Gerardus, z. van J. C. Beurse en C. W. Boon. ONDERTROUWD: J. Vuureris jm. 27 jaar en C. W v. i Weijden jd.i25 jaar J. van Beden jm. 2! jaar en S. P. Platteel ld. 26 jaar 1. Sttkkelorum jm. en A. v. d. Berg jd. OVERLEDEN; J. J de Roo m., 43 jaar. VERWACHTE SCHEPEN. Thuiskomende voor de Dinsdagmarkt: „Alma" IJm. 44, vangst 20 manden schel visch, 130 m. braadschelvisch, 45 m. gul, 45 m. platvisch, 125 m. makreel, 45 m. wijting, 20 m. radio. Totaal 431 manden, benevens 200 stuks stijve kabeljauw. H. B. te L. Vraagt adressen van scheepvaartmaatschappijen. Antwoord Te Rotterdam: Rott. Llojd N.V., Veerhaven 7; Ver. Ned. Scheepvaart- Mijen .Westplein 2b; Vlnke en Co., Leuve- haven 52; Nievelt Goudrlaan's en Co..Stoom- vaart-Mij., Veerhaven 2; Halcyon lijn N.V. Veerkade 5; Scheepvaart Mij. Millingen N. V„ Willemskade 2a; Scheepvaart Mij. Rot terdam Oceaan, Westplein 2b; Scheep vaart en Steenkolen Mij. Parklaan 22; Scheepvaartvereen. Zuid, P. de Hoogweg 110; N.V. van Ommeren's Scheepvaart Be drijf N.V., Westerlaan 10; Holland-Ante- rlka lijn, Wilhelminakade. Te Amsterdam: Stoomvaart Mij. Noord zee, Pr. Hendrikkade 48; Stoomvaart Mij- Nederland, Pr. Hendrikkade 108; Neder- landsche Lloyd, Heerengracht 210; Holland —Afrika lijn. Binnenkant 7; Kon. Nederl. Stoomboot Mij., Pr, Hendrikkade 108, en Kon. Paketvaart Mij., Pr. Hendrikkade 108- W. M.. te L. Inderdaad kan een be roepsbokser weer amateur worden. Voor dien tijd zal hij echter een jaar lang niet meer als beroepsbokser mogen uitkomen, terwijl hij later, als amateur, nooit meer deelnemen mag aan de wedstrijden om de nationale kampioenschappen. Abonné v. d. L. In de gemeente Lei den bedraagt de belasting in totaal 1.42.01. „Derika" VII", IJm. 417. Vangst 25 m- schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 41 m- gul, 90 m. makreel, 25 m. radio, 30 m. kleine schol, 30 m. wijting. Totaal 340 manden, benevens 100 stuks stijve kabeljauw. „Antje" RO. 15, vangst 35 m. schelvis#1- 190 m. braadschelvisch, 20 m. wijting, m. gul en kabeljauw, 25 m. makreel, 50 n>- platvisch. Totaal 355 manden.. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2