Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Donderdag 2 September 1937 THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL zevenhoven. bodegraven. hazerswoude;. koudekerk. leiderdorp. leimuiden. nieuwveen. noorden. ter aar. oude wetering. waddinxveen. zoetermeer. jeelnemers aan gewerkt was, om zoo mooi mogelijk voor den dag te komen. Het be stuur der K.W.V. was dan ook zeer voldaan temeer daar de vereenlglnge niet minder dan f. 250 aan geldprijzen had uitgetrokken. U'iJ vernamen reeds dat. gezien de vooruit gang bli verleden jaar, een bloemencorso liet eerstvolgend jaar niet op het program ma zal ontbreken. De Jury had geen gemakkelijke taak om alles te keuren, niet alleen het mooie bloem perk elschte 'n nauwgezette beoordee'.ing doch ook ondanks de vele klassen was er 'n groote verscheidenheid van modellen en onderwerpen waarop de versieringen waren aangebracht. De uitslag was als volgt! In de afd. A kinderen met kleine voer tuigen, autopeds, poppenwagens, kinder auto's. vliegende Hollanders enz. Ie pr. M ran Tol; le pr A. Jansen; 2e pr. B. Peeters: pr. ikvr. R. Sandberg van Boelens; 4e pr. P. Parlevliet; 5e pr. Ineke Lodewüks; 6e pr. Jan van der Ploeg; 7e pr. B. Brand: 8e pr. S. Blankenspoor; 9e pr. F. Zwartjes: 10e pr. Elly Hers; lie pr. Lies Bouma; 12 pr. Mientje Zoetemelk. Aid. B. kinderen tot en met 15 jaar op rersierde rijwielen; le pr. Jeane de Loos; 2e pr, Henk de Loos: 3e pr. D. Parlevliet; 3e pr. Rose Marianne den Hartog; 4e pr. J. Parlevliet; 5e pr. Hetty de Loos: 6e pr. Adrie de Rooii: 7e pr. Dik de Rootj; 8e pr. Greta Kiers; 9e pr. Tonny te Nijenhuis; 10 pr. R Barn hoorn; lie pr. W. te Nijenhuis terwijl rerder nog een 5-tal eervolle vermeldingen werden toegekend. Afd. C, dames en heeren op rijwielen ot tandems: le pr. Carrie van Wissen; 2e pr N v. Wissen. Afd. D ponnywagens, bokkewagens, eze'.- wagens en driewielers: le pr gebr. A. en R. Ruygrok; 2e pr. kinderen Olij; 3e nr. kin deren van Paridon. Aid. E. Rijtuigen of wagens met paarden- bsspannlng: 2e pr. kinderen van Spronsen en van Veen. Afd. F. Motorrijwielen, automobielen en motorcarriers: le pr. Auto Service Den Deijl; 2e pr. idem; 3e pr. Floraliavereeni- ging Wassenaar. Afd. G. Reclame en propagandavoertui- gen: le pr. A. van Rhljn: 2e pr. Monö- accordeonver. D.VS.; 3e pr. firma Th. P. Vos; 4e pr. A. L. van Paridon; 5e pr. Auto Service Den Deijl; E.V. J. W. v. d. Velde. Nadat de keuring was geschied en de be kroningen waren bekend gemaakt werd van deze voertuigen ee.n stoet geformeerd en met muziek een rondgang door een gedeelte Tan het dorp gemaakt. Nadat de jonge deelnemers bij het feestterrein waren uit geschakeld werd nog een rondgang gemaakt door een groot deel der Wassenaarsche Parken. Overal langs den weg dien de stoet moest voorbijtrekken, sloeg een geweldige menschenmenigte het schouwspel gade. Óp het feestterrein werd en demonstratie ee- eeven door de Boogschuttersvereenlging de Nieuwe Germanen en een onderlinge wed strijd gehouden. Hiervan waren de uits'a- gen: le pr. met 125 p. P. G. Riem; 2e pr. met 125 p. C. Buys; 3e pr. met 112 p. J. Riem; 4e pr. met 110 p. W. Maarsen; 5e or. met 101 p. J. W. v. d. Aa: 6e pr met 97 p. J. Prosman; 7e pr. met 89 p. P van Hel mond; 8e pr. met 75 p. J. Hoogstraten: 9e pr. J. Apeldoorn met 69 p. en 10e pr. J. J. Remmerswaal met 67 p. Nadat het bloemencorso was beëindigd, werden door de landelijke rijvereenlgins .Koningin Emma" dieverse demonstraties en behendigheidsspelen gedemonstreerd, ■elke demonstraties door een groote men- Khenmenigte werden gadegeslagen Dikwijls moesten de rijders een warm en welver diend applaus in ontvangst nemen. Des avonds half acht gaf voorts de Ohr. ïondaccordeonvereen. „Door Vriendschap kerk" op het Dorpsplein een concert. Ook óisr waren weer talrijke aanwezigen om het lit 12 nummers saamgestelde programma b iiooren vertolken. Tol slot van het feest werd een prachtig vuurwerk ontstoken dat zeer goed slaagde. De collecte gehouden voor „Draagt Elkanders Lasten" ter bestrijding van tu berculose, heeft hier opgebracht f. 151.62, De collecte in de Herv. Kerk voor het 500-jarig jubileum van het Ned. Bijbelge nootschap heeft ruim f. 13 opgebracht. Een prachtig Koninginnefeest. Ook hier is een uitnemend geslaagd Ko ninginnefeest gehouden, bijgewoond door talrijke belangstellenden. Aan den eigen lijken feestdag ging vooraf een wijdings samenkomst, die in de stampvolle Ned.- Herv. Kerk werd gehbuden, waar ds. D. A. van den Bosch uit Den Haag, het woord voerde. De samenkomst werd uitnemend opgeluisterd door zang van de Chr. Zang ver. „Halleluja". Na afloop gaf „Crescendo" een concert op de markt. De eigenlijke feestdag werd geopend met een muzikalen rondgang van het muziek corps „Soli Deo Gloria", voor het eerst ge steund door het kranige tamboerscorps. Op de markt werden interessante tan- dertiwedstrijden gehouden. De uitslag was; le pr. J. Suringa-I. Breekland, 2e Gebr. Heemskerk, 3e W. Hoogeveen-Rietveld, 4e A. v. d. Most-J. Schullng, 5e G. de Wit-D. de Wit, 6e G. Domburg-J. Edelman, 7e P. de Bruijn-G. de Heer, 8e C. Rljnbeek-Kooi- stra. De uitslag der motorwedstrijden was: le pr. J. Rijlaarsdam, 2e M. Vergunst, 3e G. Domburg. 4e C. Oskam. De prijsuitreiking door den voorz., den heer A. H. v. d. Most was in Hotel van Rossum. 'sMiddags was er een ballonnenwedstrijd op de Nieuwe Markt, gevolgd door 'n bloe mencorso. Er was buitengewoon veel werk van de versieringen gemaakt, zoodat. het een werkelijk schitterende stoet werd, die met muzikale begeleiding door de straten trok. De uitslag der keuring van de deel nemende voertuigen enz. was: Auto's le pr. C. van Burmingen, 2e ir. M. van Ede, 3e mej. Van Bunningen. Groepen: le pr. bulten mededinging, ze gewagen van het Oranjecomité; le pr. het Prlnsenjacht „Piet Hein", gebouwd op een handwagen, H. Gelderblom c.s., 2e groep als levende bloemen gekleedde dames, 3e loopende groep meisjes van de Chr. Ulo school, 4e brulloftswagen, Blazer cs. Groep diversen: le pr. wandelende kip rnet wagentje, J. Beije, Bruijnen en Lok; 2e J. Op 't Land, boot op vliegende Hollander, 3e C. Steenbergen, handwagen. Fietsen: le pr. A. Hensen, 2e A. v. d. Vlist, 3e W. Bos. Voor het avondfeest was de belangstel ling overweldigend! Zeker tegen de 4000 bezoekers woonden dit feest op het „Esto" terrein bij. Na concert van „S.D.G." werd aangevangen met het prachtige Historisch- allegoriscn Openluchtspel „Oranje en Ne derland'1 wat in grootschheid en kleur al wat vroeger hier in Bodegraven geleverd is, overtrof. Meer dan 100 spelers, behalve de muziek, speelden mee. De heer Karssen huldigde tenslotte de spelers en speciaal den regisseur den heer Schuling. Een prachtig kinderfeest. Alle leerlingen van de Chr. scholen en die der R.K. School Westeinde hebben od- gewekt den verjaardag van onze Koningin on het. groote plein der Chr. School ge vierd. Door de met vlaggen versierde Dorp straat trokken de kinderen naar 't terrein. Hier werden zij bezig gehouden met spelen als turfstapelen, blokjes ranen, vlaggetjes steken, enz. Van de zijde der ouders was veel belangstelling. De vreugde was soms uitbundig, waartoe koddige momenten aanleiding gaven. Het geheel werd afge wisseld door versterkte gramofoonmuziek. Het kinderfeest is uitstekend geslaagd. De opbrengst van den speldjesver koop ten bate van de Chr. Militaire Tehui zen gehouden namens de burgerlijke af- deeling van Pro Rege is f. 33.18. Goedgeslaagd Oranjefeest. De feestelijkheden ter eere van den ver jaardag van H. M. de Koningin, zijn onder begunstiging van prachtig zomerweer goed geslaagd. Het feest had plaats op het terrein van den heer Jac. Dorrepaal, waar het den avond vóór den verjaardag geopend werd door den burgemeester, die er aan herin nerde dat het 8 jaar geleden was, dat er in Koudekerk feest gevierd was. Met een „driewerf hoera" voor H. M. de Koningin besloot de burgemeester zijn rede, waarna de muziekver. „Het Wilhelmus" inzette. Hierna wisselden muziek en zang door de beide pi. zangvereenigingen elkander af. waarvoor groote belangstelling was. Den tweeden dag hadden de volksspelen plaats. Speciaal voor ringsteken per fiets en paard en tilbury waxen veel deelnemers, 's Avonds had op het terrein een filmver- tooning plaats. Er werd menige ronde dans gemaakt en tot laat in den nacht duurde de feeststemming voort. Hieronder volgen de uitslagen van de verschillende spelen. Ringsteken per fiet-s voor heeren: Piet Molema Tzn. le pr.. Huug Bijsterbosch 2e prijs, Andre Maurits 3e pr., Teunis Molema 4e pr., Koos van Veen 5e pr., Bertus Dui ker 6e pr., W. Lekx Hzn. 7e pr., dames Rika Verbree le pr.. Corrie van Kempen 2e pr., Josien Binnekade 3e pr„ Flora v. Egmond Jd. 4e pr., Mien Groen 5e pr., Nel Haspers 6e pr„ Jo de Graaff 7e pr. Hardloocen Jongens: le pr. R. Vergunst, 2e pr. P Vergunst 3e pr. L. Dorrepaal, 4e pr. K. Guldemond. 5e pr. A. Bervoets; meisjes le pr. Dita de Wit, 2e pr. Bep V. Leeuwen Cd., 3e pr. Bep v. Leeuwen Hd„ 4e pr. All v. Thuyl. 5e pr. Marie v. Jiever- den. Boegsprietloopenle pr. R. de Jong, 2e pr. Nlc. de Jong, 3e pr. G. v. d. Voorst, 4e pr. D. v. Wetten, 5e pr. D. Reyneveld. Blaastrappen: le pr. A Vergunst. 2e pr. Jac. Verbree 3e pr. C, Guldemond, 4e pr. Bertus Duiker, 5e pr. Jo Bervoets. Ringsteken paard en tilbury: le pr. voor heeren M. de Hollander, 2e pr. W. Wille, 3e pr. H. v. Teylingen. 4e pr. L. Verhagen. Dames: le pr. A. Kok, 2e or. C. Peters. 3e pr. B. Wille, 4e pr F. Verduyn. Ten overstaan van notaris F. C. En- gelberts had in hotel de Bruin de verkoo- ping plaats van het woonhuis met werk plaats bewoond door den heer T. v. Wijn gaarden. Koopster werd méj. G. van Dorp te Hazerswoude voor f. 1500.—. 39. Leo zocht naar Thijs een lange poos en daar hij hem niet vinden kon werd hij verschrik'lij k boos zoo kwam hij met een kwaad gezicht bij Ddckle t'rug en riep: „En jij naar bed toe, vlug! Ik moet heel snel een tooverspreuk verzinnen om het van Thijs te kunnen winnen; intusschen wil ik jou niet zien of hooren en daarom breng ik je nu naar de zolderkamer van den toren Hij bracht dus Diok naar boven met een snellen tred en heeft hem ln de zolderkamer neer gezet en DicMe Dons, gezeten op het bed, hoorde 't knarsen van den sleutel in het slot ja, droevig was zijn lot En daar hij dacht, dat ook vriend Thijs weer was verdwenen, begon hij, droevig, hard te weenen Doch Leo had den sleutel buiten laten zitten, in de haast en even later hoorde Dickie, heel verbaasd, dat iemand bezig was hem om te draaientoen ging de deur heel langzaam op^n zwaaien. Er zei een stem: „Zeg Dickie, ben je daar? Ik zoek Je!" en Thljsjes hoofd kwam om het hoekje. De Leiderdorpsche brug. Op verzoek van B. én W. dezer gemeénte hebben Ged. Staten besloten, dat de Lei derdorpsche brug gesloten zal zijn ten be hoeve der kerkgangers. Op Zon- en feestdagen: waarbij onder feestdagen ook moét worden verstaan de Nieuwjaarsdag, de 112de' Paaschdag, de Hemelvaartsdag, der2de Pinksterdag en de beide Kerstdagen 'vil! v.m 7.10 tot 7.30, 9.15 tot 9.30 en" van 9.40 tot 10 en tevens van n.m. 18.10 tot 18.30 en ook van 18.40 tot 19 als de dienst in de RIK. kerk te Zcetsrwcude Hooge Rijndijk aanvangt om 19 uur. Het Koninginnefeest. In aansluiting op ons verslag van giste ren vermelden wli nog. dat ook de gymna- stlekvereeniging „Scarta" een optocht heeft gehouden met medewerking van „Devote". Deze optocht werd gehouden op een tijd stip dat de Oranjevereeniging niets op het programma had en 't was dus een mooie aanvulling. De uitslagen van het ringsteken op tan dems waren: le pr. mej R Rooda en P Vervark; 2e pr. mej. L. van Leeuwen en W v. Beveren; 3e pr. mej. J. Rietveld en H. Braat. In deze afdeeling waren 20 deelnemers Van het ringsteken op rijwielen was de uitslag in de le groep: le pr. mej. T. van Ingen Schenau. 2e pr D, Zwaan; 3e nr. J Dompeling; 4e pr me], N. Schalkers lil de 2e groep: le pr. C. Filippo: 2e pr. J. v Osnabruege; 3e pr. W. Jansen. De prijzen voor de fraaist versierde rij wielen vielen ten deel aan: le pr. C. FiHppo; 2e pr. M. Borreman; 3e pr. M. Spaargaren. 4. Corrie de Bruijn. 1. Jo Blom, 2. N. Lommerse, 3. A. Hartveld, Turfrapen, jongens van 68 Jaar: 1. Jan Mollens, 2. Arle Dompeling, 3. Leen de Rijk, 4. P. Jore. Hardloopen met hindernissen, jongens van 812 jaar: 1. Dirk Witte, 2. J. v. d. Hoek, 3. W. v. Graas, 4. Dirk Kroon Pzn. Hoepelen met autobanden, jongens van 810 jaar; 1. G. Leeflang, 2. J. de Graaf, 3. B. Netjes, 4. V. Kok. Des avonds waren er volksfeesten. Het z.g. „blinde-paard-lelden" trok veel be langstelling. De uitslag was: 1. M. Witte, 2. H. de Rijk, 3. P. de Graaf. Op het feestterrein met de vele verma kelijkheden ging het den geheelen avond gezellig toe. Het Koninginitefeesl. Na een rustperiode van ongeveer zes jaren, organiseerde het Oranjecomité we der een tweedaagsch Oranjefeest. Het muziekgezelschap „Symphonie" bracht in gezelschap van de leden van het Oranjecomité den burgemeester des avonds een serenade, waarvoor deze hartelijk dankte. Daarna concerteerde het corps nog geruimen tijd op het feestterrein. Twee herauten te paard gingen gister morgen door het dorp en openden met so nore trompetklanken de festiviteiten. Het Oranjecomité bracht vervolgens met het muziekcorps „Symphonie" een aubade aan den burgemeester. De voorzitter van het comité, de heer Rühmann, schetste de be- teekenis van het Oranjehuis voor ons volk. De burgemeester dankte voor de geluk- wenschen en sprak den wensch uit, dat het Oranjehuis zou blijven regeeren tot in lengte van dagen en tot zegen voor land en volk. Aan de eohtgenoote van den bur gemeester werd een mooi bouquet lelie's aangeboden. Daarna werd aan de leden van het Oranjecomité en de leden van het muziek corps de eerewijn aangeboden op de ge meentesecretarie. De muziek maakte zich toen weer op om de kinderen der scholen af te halen voor de zanghulde aan den burgemeester op het feestterrein. Nadat de kinderen eenige liederen had den gezongen, werden zij door het Oranje comité getracteerd. Na den middag werden diverse kinder spelen gehouden op het feestterrein, die groote belangstelling trokken. De uitslagen zijn: Houtje rapen, meisjes van 68 jaar: 1. Leni v. Muyden, 2. Aagje Netjes, 3. Lidia Komen, 4. Joopje Culenburg, 5. Crijna Colijn. Vlaggetje steken, meisjes van 810 jaar: 1. C. Willemsteijn, 2. Sj. Verdel, 3. Hessle v. Leeuwen, 4. Neli de Bruijn. Spelletje de Jeu, meisjes van 1013 jaar: De leden van den R.K. Volksbond maakten een reisje naar Nijmegen. Nadat geruimen tijd in de H. Land-stichting doorgebracht was, werd een wandeling ge maakt naar de mooiste plekjes van Nijme gen. 's Avonds kwam men hier weer terug, voldaan over den prachtigen dag! Vanwege de P.T.T. is men bezig om het bovengronds telefoonnet, van het dorp naar Kattenbrug, te vervangen door een kabel. Reeds ligt deze voor een groot ge deelte in den grond, zoodat spoedig de telefoondraden verdwijnen zullen en de abonné's dus minder storing zullen on dervinden. Brutale fietsendiefstal. Gistermorgen had mevr. S. haar rijwiel tegen de R.K. Kerk geplaatst. Op een gege ven moment zag een jongen, dat er een auto stil hield voor de Kerk en iemand een fiets wegnam. De auto verdween daarop in de richting Vrouwenakker. De Jongen ver telde het geval aan L. v. VI., die met zijn motorfiets de auto onmiddellijk achterna red. Aan de Vrouwenakker kwam hij juist militaire politie tegen, zoodat een onderzoek kon worden ingesteld. Aan alle plaatsen werd bericht gezonden: vrij spoedig kwam er een melding uit Amsterdam, dat op het J. D. Meierplein twee van de drie inzitten den der auto gepakt waren, juist toen zij de fiets wilden verkoopen. Het tweetal werd meegenomen naar het politiebureau; later is er een in Nieuwveen en een ander in Leiden opgesloten. Het bleken ingezetenen uit Leiden te zijn. Een knap staaltje politie- speurwerk! Begrafenis J. Baas. Gistermorgen werd hier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den zoo onge lukkig om het leven gekomen heer J. Baas. De H. Mis werd opgedragen door pastoor Borsboom, terwijl de absoute werd verricht door kapelaan Stet. De leden van de Kruisvaart vormden met hun leiders (de overledene was eveneens leider daarvan) een eerewacht, terwijl bij de begrafenis ook de vlag werd medege- d-ragen. Het lijk werd gedragen door bestuurs leden van de verschillende organisaties, waarin de overledene een bestuursfunctie vervulde. Een krans dekte de baar. De belangstelling bij de uitvaart en be grafenis was zeer groot. Aanwezig waren ook de burgemeester, de wethouders, de secretaris en verschillende raadsleden p® aan hem als raadslid, de laatste eer ,fe: bewijzen. De deelneming met dit tragisch verschei den was buitengewoon groot. Het Koninginnefeest. Koninginnedag is hier luisterrijk gevierd. De organisatie ging uit van het bestuur van het Groene Kruis, terwtil de voordeelen ten bate zouden komen van de kas dier vereeniging, teneinde daarmede een lek te dichten. Den avond te voren was het feest ingezet met een openingswoord van den voorzitter, den heer P. Stam en het optreden van de Mandolineclub „Excelsior" te Alphen a. d. Rijn, die menig mooi nummertje ten beste gaf. Op den dag zelve werd 's middags op he>- voetbalterrein van N.V V. een vlieger wedstrijd gehouden en om half vijf een gecostumeerde voetbalwedstrijd. Om 6 uur vo'gd" een optocht. Voorop ging het bestuur, gezeten in een versierde auto. daarna het Nieuwkoopsche fanfarecorps „Eensgezind", de gymnastiekvereeniging een aantal kinderen gekleed als tinnen- soldaatjes en meisjes als balletdanseresjes, een paar wagens voorstellende een ouder- wctsche boerenbruiloft, enz., alles tezamen een alleraardigst geheel Te 8 uur werd, od het feestelijk versierde en verlich'e terrein achter het gemeente huis een tuinfeest geopend. Attracties waren aanwezig van koekslaan oo oud-Hollandsche manier met knuppel op blok van echte oud. Nisuwkoopsche peperkoek, sjoelbak, schiet tent, rad van avontuur enz. om allerlei mooie en nuttige prijzen Om ongeveer 12 uur werd vuurwerk afgestoken. Wel geen Nieuwkooper. die er niet een kijkje is gaan nemen! Het was een gezellige drukte en het komt ons voor, dat he; Groene Kruis een goeden avond heeft gehad. mastkllmmen, muiltje loopen en ten slott* een estafette-lcop. Voor de meeste dezer nummers was een zeer groote inschrij ving, zoodat het zeven uur werd voor alle nummers waren afgewerkt. De belangstel ling op het feestterrein was zeer groot. De belangstelling van het publiek van eigen plaats en uit de omgeving bereikte echter haar hoogtepunt ln de avonduren. In geen jaren zijn zooveel menschen op ons dorp op de been geweest. Te negen, uur had de gondelvaart plaats, waarvoor een grootere deelneming wel mogelijk had' kunnen zijn, doch die niettemin volkomen geslaagd is, wegens de groote zorg welke aan de 5 deelnemende vaartuigen was be steed. Daarbij gevoegd de illuminatie, wel ke aan talrijke woningen was aangebracht en dit alles beschenen door een helderen sterrenhemel, leverde een fantastisch mooi schouwspel op. Na afloop van de gondel- vaart spoedde men zich naar het feest terrein, ditmaal in de duisternis verscho len, waar tot slot een openluchtfilm werd gegeven. Voor den aanvang van de voorstelling werden de prijzen voor de volksspelen en de gondelvaart uitgereikt. De prijswinnaars waren: Hardroeien voor paren: 1. mej. Riek Los; 2. mej. W. van Staveren. Fietsen met hindernissen: 1. Rinus van Aart; 2. J. van den Berge. Ringrijden voor dames: 1. mej. Spaar garen; 2. mej. C. Krispijn. Mastklimmen: 1. M. Turk; 2. Jan Kolijn. Hardloopen met Kinderwagens: 1. mej. Pemmie de Kwaastenlet; 2. mej. D. van den Berge. Hardloopen met hindernissen: 1. W. van Veen; 2. G. Meijer. Muiltje loopen: 1. Mej. Juul van Ben ten en 2. mej. Nelly van der Meer. Estafette-lcop: 1. ploeg G. Meyer en 2. ploeg D. Vesseur. le prijs Gondelvaart: Groep W. Schou ten met Indische Prauw en 2e prijs me], Lize Schoo. Een prettig feest behoort weer tot het verleden! De uitslagen van de ln het zwembad gehouden wedstrijden zijn: 20 M. Vrije Slag: Jongens, 1. Dirk Kraan 2. Dirk Bartels, 3. Nico Koek, idem Meis jes, 1. Greta Kraan, 2. Jo Rietbroek, 3. Loes van Rhoom. 20 M. Rugslag: Jongens, 1. Dirk Bartels, 2. Nico Rodewljk, 3. M. Veseur, idem Meis jes, 1. Truus Kraan, 2. Greta Kraan, 3. Dlna Kraan. 20 M. Schoolslag: Jongens, 1. Adriaau Verdel, 2. Nico Keek, 3. Cor Rodewljk, idem Meisjes, 1. Dina Kraan, 2. Greta; Kraan, 3. Jo van Berkel. 20 M. Boomrace: Jongens, 1. P. van der Zwet 2. D. van der Meer, 3. Cor Rodewljk. idem Meisjes. 1. Jo van Berkel, 2 .Greta Kraan, 3. Jo Koek. Totaal punten: Jongens, 1 Dirk Bartels, 2. Nico Koek, 3. D. Ifaan (bij loting). Idem Meisjes, 1. Greta Kraan, 2. Jo Rietbroek, 3. Loes van Rhoon (bij loting) Het Oranjefeest. Een uitgebreid programma vroeg dit jaar om afwerking. Goed op tijd marcheer den de schoolkinderen af, waarbij het fan fare-corps „Door Gunst Verkregen" van Nieuwe Wetering pittige marschmuziek ten gehoore bracht. Het bestuur van de Oranje-vereeniging had zorg gedragen, dat voor ieder kind een vlagje aanwezig was. Op het feestterrein werd onmiddellijk aangevangen met de kinderspelen. Om -half elf werden de spelen onderbroken voor de eerste tractatie; daarna werd het tweede gedeelte der spelen afgewerkt. Omstreeks twaalf uur keerden de kinderen, nadat zij nogmaals onthaald waren en allen gratis mochten grabbelen in de grabbelton met stralende gezichten huiswaarts. De win naars ontvingen bovendien nog een aardig prijsje. Te twee uur begonnen de Volksspelen. Het eerste nummer hardroeien met hin dernissen voor paren was reeds een groot succes, dat nog werd verhoogd door toe- voeging van een komisch slot. uitgevoerd door enkele leden van de Reddlngbrigade Hierna volgden fietsen met hindernissen, ringrijden met fietsen voor dames, hard loopen voor heeren met hindernissen, hardloopen met kinderwagens voor dames, Lezing voor de Chr. Oranjevereeniging. Voor de Chr. Oranjever. trad ln de Ned. Herv. Kerk op ds. Heinen, Geref. predi kant te Dordrecht, met een lezing over het „Huls van Oranje". Na het zingen van Ps. 103 11 en voor lezing van Ps. 20 opende de voorz., de heer J. van Vliet Wzn. met gebed en een kort inleidend woord, waarna ds. Heinen er op wees, dat 31 Augustus voor ons volk Is een dag van blijdschap en verheuging, waarop een ieder zich tooit met de kleuren, dier baar geworden door de historie. In H. M. de Koningin zien wij het ge- heele Huis van Oranje, dat zich immer irr zelfverloochening en zelfopoffering heeft gegeven voor het welzijn van het volk. Spr. concludeerde, dat deze voor ons volk zoo heilzame geest van zelfopoffering bij' de Oranje's voortkomt uit eerbied voor God, een eigenschap die bij alle Oranje's wordt aangetroffen. Spr. wees o.a. nog oh de zware taak. die onze landsvrouwe op de schouders drukt bij de regeering des lands. Er kan voor Haar niet genoeg gebeden worden om tact, wijsheid en kennis. Het volk moet met Oranje kracht ln God zoeken. Naast ge veinsde Oranjeliefde, waaraan b.v. nu die der socialisten doet denken, die thans gaarne decoraties in ontvangst nemen, moet er zijn een volk dat bidt en strijdt, omdat het de band Oranje-Nederand ziet als een genade van God en geen zaak van menschen. Nadat staande 2 coupletten van het Oude Wilhelmus waren gezongen, sloot spr. met dankgebed. Viering van het Oranjefeest. Begunstigd door heerlijk zomerweer Is hier in opgewekte stemming Oranjefeest gevierd. Reeds om 8 uur in den ochtend deden vier bazuinblazers een rondgang door de gemeente. Om 9 uur brachten ongeveer 1200 schoolkinderen een aubade voor het gemeentehuis, opgeluisterd door muziek van het corps „Concordia" waarna de bur gemeester eenige hartelijke woorden tot de kinderen sprak; daarna werden zij irii alle scholen onthaald. Verschillende volks spelen werden gehouden in alle deelen der gemeente daar de besturen van de buurt- vereenigingen zorg hadden gedragen voon spelen, als sprietloopen, tobbe varen,.hard loopen met hindernissen enz., enz., wat alles zeer in den smaak viel. De avonduren werden gevuld met een filmvoorstelling op een daarvoor bijzonder geschikt terrein. Zeer veel publiek was ook hier aanwezig, dat genoten heeft. Tot slot werd een vuurwerk afgestoken, wat ook zeer prachtig was, waarna allen tevreden met dezen dag huiswaarts gingen. Het Oranjefeest. Begunstigd door een vroolijk Oranje- zennetje werden de feestelijkheden, ter ge legenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin voortgezet. Des morgens werd een rondgang door het dorp gemaakt dooi de schoolgaande kinderen, met muziek door de Harmoniever. „Kunst en Vriend schap". Een lange rij van met Oranje ge tooide kinderen trok jubelend voorbij, ter- 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7