„N0VA"-BI0S(00P Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 September 193] DE TREK NAAR HET WESTEN" aalsmeer. benthuizen. haarlemmermeer. Opwekkings-prediking hillegom. KATWIJK AAN ZEE katwijk aan zee. Afreis der badgasten noordwijk. Het raadhuis bestaat 50 jaar noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. voorhout. voorschoten. warmond. wassenaar. AGENDA DE TIEMYER GIRLS ZIJN ER! „Centrum Gemeenschap" De „Groep Aalsmeer" van de Stichting Centrum Gemeenschap belegde een open bare samenkomst in het gebouw „De Oude Veiling". Er was groote belangstelling. Een openingswoord is gesproken door den heer J. Dietze, waarna de heer E. de Best, voor zitter der stichting, een uiteenzetting gaf van het stelsel, zooals Centrum Gemeen- Komt Allen echap dit voorstaat en in practijk brengt. „Aalsmeers Fanfarecorps" (dir. de heer F. F. v. Overbeecke) heeft een tuinconcert gegeven bij hotel „De III Kolommen". Een mooi programma is afgewerkt! Aan het postkantoor en het daaronder ressorteerende hulpkantoor te Aalsmeer- Oost is gedurende Augs. ingelegd f. 9048 58 en terugbetaald f. 7435.64. Het laatst uit gegeven boekje draagt nr. 4860. De veehouder C. v. G. deed aangifte van pest onder zijn varkens. 2 dieren zijn reeds aan die ziekte gestorven. Tusschen auto en stapel hout bekneld geraakt. Gistermiddag bemerkte een wielrijder, de (heer F. uit Lisse. op den Hoofdweg nabij Abbenes in Haarlemmermeer dat een met zand beladen vrachtauto iets achteruit reed om een andere auto te laten passeeren. Hij kon echter niet meer bijtijds uit den weg komen. Het gevolg was. dat F. met zijn rijwiel, op de achterzltplaats waarvan zijn dochtertje was gezeten, tusschen de vracht, auto en een stapel hout bekneld geraakte en viel. terwijl hij met een zijner beenen onder de zware auto geraakte en dit lichaamsdeel overreden en ernstig gewond werd. Per auto werd hij naar dr. v. D. te Lisse gebracht, die een voorloopig verband legde. Het meisje kwam er ongedeerd af. Op Vrijdag 3 September, Vrijdag 10 Sep tember en Vrijdag 17 September, des avonds 8 uur, zal D. V. tot U spreken de Heer DRONKEKS,. in gebouw „Casa Cara", tegenover eindpunt tram te Katwijk a/Zee. Onderwerp: 6776 GODS WOORD, DE WAARHEID. Zegt het voort LISSE. De jaarlijksche harddraverijen. men de leerlingen van de school met den Bijbel bijeen, om onder leiding van het schoolbestuur en onderwijzend personeel gezamenlijk te trekken naar een terrein aan den Achterweg, waar het bestuur van de Chr. Oranjevereeniging Prinses Juliana voor" hen verschillende spelen had georga niseerd, en waar zij royaal werden onthaald De uitslagen der spelen zijn: Meisjes: le klas 1 spel: le pr. M. Keuken meester, 2e M. van den Akker, 3e M. Ro- mijn. 2e spel: le M. van den Akker, 2e T. ten Hoopen, 3e C. de Ruyter. 2e klas le spel: le M. Kranenburg, 2e G. Hoekstra, 3e C. Groeneveld. 2e spel: le G. van Egmond, 2e M. Romljn, 3e H Buitelaar. 3e klas le spel: le M. Harmsen, 2e S. de Jong. 2e spel: le N. van Egmond. 2e P. Plas. 4e klas le spel: le N. Reyking, 2e D. Konijnenburg. 2e spel: le M. Veenstra, 2e G. ten Hoopen. 5e klas le spel: le S. van der Horst, 2e D. Borst. 2e spel: le S. van der Eyk, 2e M. Visser. 6e klas le spel: le A. van Dijk, 2e M. Keukenmees ter. 2e spel: le C. Roos Td. 2e P. Visser. 7e en 8e klas le spel: le A. In 't Veld, 2e R. van Amersfoort. 2e spel: le A. In 't Veld, 2e R. Naar wij vernemen zullen de jaarlijksche harddraveriin dit jaar worden gehouden op Donderdag 30 Sept. as. Er zal zoowel van Amersfoort, een ochtend- als een middagdraverij wor- Jongens: le klas le spel: le pr. D. van den gehouden. DL)11. 2e C. de Ruyter, 3e H. Hoogendam. 2e spel: le D. van Dijk. 2e B. van Wijk. 3e H. De Bloempjesdag ten bate van .Draagt Flinterman. 2e klas le spel: le P. Merjen- Elkanders Lasten" heeft hier ruim f 120 Iberg, 2e H. Karper. 3e J. de Ruyter. 2e spel opgebracht. I le P. Paree, 2e R. van den Berg, 3e J. Mas- saar. 3e klas le spel: le P. Rijnsburger, 2e Door de. echtgenoote van A. G. V., wo- 'A. Massaar. 2e spel: le J. de Ruyter, 2e J. nende Kanaalstraat alhier, werd bij de Zonneveld. 4e klas le spel: le K. Rehling, politie aangifte gedaan van mishandeling 2e A. Hoogendam. 5e klas le spel: le J. door C. L. W alhier, welke mishandeling Kroon, 2e J. van Ginkel. 2e spel le A. van piaats had tijdens het verblijf ten huize den Bos, 2e C. de Jong. 6e kals le spel: le var. haar vader welke aan den Stations weg woont. Door den dienstgelelder der Directe Belastingen alhier werden Dinsdag- en gisteravond niet minder dan 625 gratis rij wielplaatjes uitgereikt. Installatie van het hoofd der kleuterschool Wilhelmina. Mejuffr. J. de Wijs, die als opvolgster van mej. Leijer benoemd is tot hoofd van de Chr. Kleuterschool „Wilhelmina" alhier, is in een vergadering der vereeniging ge ïnstalleerd en aan de ouders voorgesteld. De voorzitter de heer Jansen hield een toespraak, waarna het woord is gevoerd door ds. Eerhard, Ned. Herv. predikant en door den heer J. Ouwendijk, hoofd der Julianaschool. Vervolgens heeft het nieuwe hoofd zich in een toespraak gericht tot het bestuur en de ouders, en een omschrijving van haar werkmethode gegeven. Toen de vader van mej. de Wijs het woord gevoerd had, sprak de voorzitter het slotwoord. Vanaf Vrijdag 3 Sept. iederen avond 8 uur: HET MEESTERWERK VAN PARAMOUNT: II met GARY COOPER, JEAN ARTHUR e.v.a. Een glorieus epos uit het „Verre Westen". UITSTEKEND VOORPROGRAMMA! Actualiteiten uit binnen- en buitenland, grappige teekenfilm m. BETTY BOOP enz. TOEGANG 14 JAAR. 6770 Het was gisteren duidelijk te bemerken, dat ineens het grootste deel der badgasten vertrokken is. Wat viel de eenzaamheid op den Boulevard op vergeleken met 't drukke gewoel, van nog slechts enkele dagen ge leden. Op het stille strand stonden nog enkele tentjes van eenige nablljvers. Druk was men reeds bezig om badstoelen en houten tentjes naar de winterverblijven te doen verhulzen De Ijscomanneties hadden hun vaste staanplaatsen al verlaten. Des avonds waren de winkels weer om acht uur dicht. De badplaats gaat langzamer hand haar winterslaap tegemoet! Candidaat C. J. Lambour. Het provinciaal kerkbestuur van Drente heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten onze plaatsgenoot de heer C. J. Lambour, candidaat alhier. Het is van den heer Lambour een kra nige prestatie, dat hij zich voor het pre dikambt bekwaamd heeft, terwijl hij in zijn tijd van voorbereiding daarvoor, zijn be trekking van onderwijzer bleef waarnemen. De heer Lambour is 31 jaar oud. In 1925 werd hij benoemd tot onderwijzer aan een der Herv. Scholen. Na o.a. de hoofdacte behaald te hebben, slaagde hij door zelf studie in 1932 voor 't Staatsexamen, waar na hij college ging loopen aan de Univer siteit te Leiden. De heer Lambour nam hier in de Chr. Jeugdorganisatie een voor aanstaande plaats in. Heden is het een halve eeuw geleden, dat liet raadhuis officieel in gebruik werd ge nomen. Het werd gebouwd door den archi tect Nlc. Molenaar te Den Haag, terwijl 't werk werd uitgevoerd door den heer A. J. Overmeer. thans nog ingezetene onzer ge meente. Alhoewel het gebouw uiterlijk een fiaai aanzien heeft en geheel in het ka der van de omgeving past, hopen velen toch niet. dat het nog vijftig jaren zijn zelfde bestemming zal behouden. Immers: een leek kan constateeren, dat het gemeente huis, gezien de enorme uitbreiding van de gemeente-administratie in den loop der 20e eeuw, niet meer geheel aan zijn doel beantwoordt, niettegenstaande de in 1924 plaats gehad hebbende uitbreiding Wan neer de tijdsomstandigheden wat beter worden, zal eens het oogenblik moeten aanbreken, dat de gemeente een nieuw raadhuis zal moeten bouwen, dat volko men in de veelzijdige behoeften der mo derne gemeente-administratie kan voor zien. Daarbij zal zeer zeker ook de ligging van een eventueel niéuw gebouw een woordje moeten meespreken, in aanmer- klnk genomen, dat het gebouw voor twee dorpen dienst moet doen. Intusschen is de gouden jubilaris van daag plechtig door den Burgemeester in de "openbare raadsvergadering herdacht. Wij komen hier morgen op terug. Verkeersverbetcring Pickéstraat. Zooals bekend, vormt de vernauwing van de Pickéstraat, even vóór het punt van samenkomst met den Ouden Zeeweg, nog steeds een ernstige belemmering voor het verkeer. Teneinde een verbreeding van die straat mogelijk te maken, werden ter plaatse reeds enkele woningen gesloopt. Een 'afdoende verbetering zal echter eerst dan kunnen worden verkregen, wanneer ook t pand Pickéstraat 61 wordt afgebroken De eigenaar van dit pand is bereid deze wo ning te sloopen. mits de gemeente over de brug komt in den vorm van ruiling van een stuk grond vóór en achter die wo- nine gelegen, plus bereid is tot betaling van een bedrag van f. 1500.—B. en W. achten deze verbetering van zóódanig be lang dat zij den Raad hebben voorgesteld zich'dit offer te laten getroosten. De Burgemeester is van zijn vacantle reis teruggekeerd en heeft zijn ambtsbe zigheden hervat. De collecte van het Militair Tehuis, Morschweg 34 te Lelden heeft alhier opge bracht f. 58.—. Dank wordt gebracht aan allen die daaraan hebben medegewerkt. De op Initiatief van mevr. Bosschle- ter gehouden speldjesverkoop ten bate van het Roode Kruis heeft f. 41.68 opgebracht. Een hartelijk woord van dank aan de da mes-verkoopsters is hier op zijn plaats.. Uitreiking Zwemdiploma's. In de Gemeentelijke Zweminrichting wer den de volgende diploma's uitgereikt: Dames, diploma A: T. Bisschops, E. Res, A. Spilker, I. Houtzagers, G. Dankelman, Lisse, Th. Lefeber, Lisse, R. Rooyakkers, Lisse. Heeren diploma A: Th. Geerts, J. L. Dek ker, Lisse. B. Hulebos, Lisse, J. Kr aak. Lisse, M. van Waveren, Lisse, J. v. d. Werf, Noord- wijk, H. v, d. Werf, Noordwijk. Dames, diploma B: J. J. Beije, J. Dem- mink, J. Zuiderwijk. Waar geen plaatsnaam vermeld, is deze alhier. VEUR-leidschendam. Geslaagde Koninginnefeesten. pr. J. de Ruyter, 2e H. Hoogendam. 2e spel: le K. de Ruyter, 2e K. Rehling. 7e en 8e klas le spel: le A. de Jong, 2e G. de Weerd. 2e spel le G. de Weerd, 2e G. Rijnsburger. Ringrijden voor meisjes op fiets: le pr. M. Plas, 2e J. Heemskerk, 3e L. Roos Td. Ringrijden voor mannen op fiets: le W. Schwartz, 2e W. Zonneveld, 3e G. Roos Tzn. Zakloopen voor mannen: le W. Pijl, 2e M. van den Bos, 3e H Roos Tzn. De prijzen zijn uitgereikt door ds. Vermet. Des namiddags had de Haagsche Zwem- vereeniging Z.I.O.S. 2 K.M. wedstrijden uit geschreven in de Vlifet, waarvoor zoowel van de zijde der zwemmers als van het publiek groote belangstelling bestond. Toen het eerste startschot klonk waren niet min der dan 154 zwemmers aanwezig, terwijl aan beide zijden van de Vliet zich een duizend koppige menigte had opgesteld. Gestart werd in vier groepen n.l. heeren onder de 30 jaar. heeren boven de 30 jaar, dames onder de 30 jaar en dames boven de 30 jaar De deelnemers hadden gedurende het ge- heele traject veel last van het vuil, de tem peratuur van het water was echter schit terend. De uitslagen zijn: Heeren onder de 30 jaar: le W. van Dil iCWP), 2e A. Romani 3e P. Bouman (ZIOS), 4e Prins. 5e J. Hulst (CWP). Heeren boven de 30 jaar: le D. van Barneveld iWRBV, 2e L. Deibei, 3e C. van der Poel (ZIOS). 4e J. Vooys (ZIOSi, 5e W. Stoelman (WRB). Dames onder 30 jaar: le H. Hoogwerf (SZV), 2e H. Taris (WRB), 3e J. Riemens (CWP), 4e P. Weber (ZIOSi, 5e L. Koppen (WRB). Dames boven 30 jaar: le M. de Graaf van Zutphen (ZIOS), 2e J. Blankestijn—Leplaa, 3e H. Boogaard Leonhardt (ZIOSi, 4e J. Boumanv. Dienst (ZIOS), 5e M. OldenhofBergwerff. Naast verschillende niet aangesloten zwemmers, werd aan dezen wedstrijd deel genomen door leden van Zwemmen is onze Sport (ZIOSI, Clubgenooten Weest- Paraat (CWP), Ned. Arb. Sportbond (NASB) Zwem- lust, Haagsche Politie Sportver. (HPSV), Zwemmen is altijd Nuttig iZIAN), Nieuwe Literaire Sociëteit (NLS). Ned. Centr. Red dingsbrigade (NCRB) alle uit den Haag, Strijensche Zwemver. (SZV) en R.K.D.H.L. uit Delft. 's Avonds had in den theetuin van Don gen de prijsuitreiking, welke bestond uit bekers en medailles, plaats, terwijl eiken deelnemer welken den tocht volbracht had een diploma werd uitgereikt. Ook voor deze uitreiking bestond groote belangstel ling. Tot slot van de Koninginnefeesten be stond in den theetuin van Dongen gratis ge legenheid tot dansen om zeer fraaie prijzen. Gedurende Augustus is ten postkan tore in de buurtschap, op de Rijkspost spaarbank ingelegd f. 20381.43 (vor. maand f. 13363.48 en terugbetaald f. 12719.38 (v. m. f. 15359.281. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt 2707. GEMEENTERAAD. De drinkwaterconeessie in de Zilk Geldleening van f. 40.000 Benoeming van commissieleden. De raad vergaderde Voor kennisgeving werd o.a. aangeno men een verzoek van de Ver. Ohr. Onder wijs te Leiden, om subsidie voor de Chr. H B S. over 1934. Een schrijven was ingekomen van het bestuur der Chr. School alhier, waarin een aanvraag gesteld wordt aan den raad tot dekking der kosten van een eventueele op hooging en verharding van het schoolter rein. Z. h. st. werd aangenomen een be sluit tot aanvraag bij de G. S„ om ophoo ging van dit terrein, met tevens plaatsing van een tegelbedekking, met inbegrip van een waterafvoer. Volgde een schrijven van de Ver. der Kon. Ned. Automobielclub, om verlaging van de personeele belastingen inzake grondslag op motorrijwielen. B. en W. stelden voor dit stuk te behandelen bij de begrooting, hetgeen werd goedgevonden. De heer Spierenburg verzocht den voorz., de vergadering te mogen verlaten, wegens te drukke werkzaamheden, hetgeen werd toegestaan. Besloten werd tot het aangaan van een procedure in hooger beroep inzake den loonbijslag, tegen de firma's Grullemans en Veldhuizen van Zanten, hetgeen deze verloren hadden. Aanvaarding voorwaarden drinkwater concessie de Zilk en het aangaan van een geldleening ad. f. 40.000 hiervoor. De voorz zette uiteen, dat een uitbreiding van het waterleidingnet zeer ten gerieve zal zijn van dit bedrijf. Verschillende ingenieurs hebben op advies van den voorzitter een grondig onderzoek ingesteld naar het ver mogen van het pompstation, het buizen net enz. De eerste Indruk was, dat er wel iets veranderd moet worden, hetgeen nog niet officieel is uitgesprol-T Niettegen staande dit, adviseeren zij de concessie Ter gelegenheid van den verjaardag van zoor de Zilk aan te gaan. Tevens komt De speldjesverkoop ten bate van het Chr. Militair verband (ook ten voordeele w h van het Chr Militair Tehuis te Lelden) h. M. de Koningin wapperde van talrijke hierbij een zeer voordeeiige aanbieding van gehouden onder de leiding van den heer huizen en alle openbare gebouwen de drie- de Provincie voor het aangaan van een A. den Dikken, heeft opgebracht f. 60.59. [kleur. Begunstigd door prachtig weer, kwa-i leening groot f. 40.000. Deze kan aanvaard worden op een koers van 100 pet. tegen een rentevoet van 3 pet. Het voorstel werd tenslotte z. h. st. aan genomen. Als drie leden van de commissie ter voorbereiding van de wijziging der po- litie-verordentng werden gekozen de leden Nijssen, v. d. Geer en Witteman. Volgde nu de aanbieding rekening water bedrijf, gemeenterekening 1936, begrootin gen waterbedrijf en woningbedrijf over het jaar 1938, alsmede die der gemeente- begrooting 1938. Tot leden der commissie, belast met het onderzoek van de gemeenterekening en de rekening van het waterbedrijf, werden ge kozen de heeren Spierenburg (voorzitter), Nijssen en de Groot. Als leden der begroo- tingscommissie werden gekozen de leden L. v. d. Geer, P. v. d. Nouland en J. Colijn. De heer v. d. Nouland stelde een vraag omtrent het steeds smaller worden van den Jacoba van Beierenweg, doordat de heggen welke aan beide zijden staan, steeds bree der geknipt worden. Het verkeer komt hierdoor in groot gevaar. Hij verzocht daarom, den weg op deze plaatsen op een bepaalde breedte te houden. De voorzitter zegde toe, deze zaak in onderzoek te zullen nemen. Hierna volgde geheime zitting. Afscheid van kapelaan J. C. Groot. In een daartoe belegde vergadering, on der voorzitterschap van burgemeester G. Bulten, werd in het Parochiehuis officieel afscheid genomen van den vertrekkenden kapelaan drs. J. C. Groot, benoemd tot pro fessor aan het philosophicum te Warmond. De voorzitter schetste de vele verdien sten van den priester. Een der jongens van de K.J.C. declameerde zijn afscheidswoord op rijm, terwijl deze gevolgd werd door de voorzitters der St Jozefgezellen en K.J.M.V., den Heraut der K.J.C. en anderen die hun gevoelens van dankbaarheid op velerlei wij zen tot uiting brachten in welsprekende be woordingen. Zij wezen er op, dat kapelaan Groot een goed raadsman en vooral een medevoelend vriend is geweest. Kapelaan Groot bracht in het bijzonder dank aan pastoor Warmenhoven, voor diens gezelligen omgang. Spr. zeide ten slotte, getracht te hebben een vriend te zijn voor allen met wie hij mocht omgaan, en gaf allen de verzekering, dat Voorhout als eerste standplaats voor immer in zijn her innering als een aangename parochie zal blijven voortleven, en dat het spreekwoord: „Uit het oog, uit 't hart" bij hem zeker niet bewaarheid zal worden. Met een fermen handdruk nam ieder der aanwezigen afzon derlijk afscheid van den vertrekkenden priester, hem een „tot weerziens" toeroe pende. Uitstapje der Mariacongregatie. Niet minder dan 120 meisjes der Maria congregatie hebben onder leiding van haar directeur, pastoor Warmenhoven, een uit stapje gemaakt. De reis ging eerst naar Maasdijk naar de hulpkerk der vorige pa rochie van pastoor Warmenhoven. Pater L. Prins droeg aldara 'n plechtig gezongen H. Mis op. Er werd genoten van de heer lijke gastvrijheid der bevolking. Van hier ging de reis vla Vlaardingen-Hoek van Holland naar Rotterdam, ter bezichtiging van de havens. Langs het vliegveld Wal haven. werd de terugreis naar het vaste land aanvaard. Al zingende ging het naar een speeltuin en dierenpark te Hillegers- berg; ook hier werd volop genoten. Overal was het de goed-zorgende directeur, die vrije consumpties en lekkernijen aanbood, hetgeen dankbaar werd geaccepteerd. Nog is bij „De Vink" gepauzeerd. De dames heb ben ook van kapelaan Groot afscheid ge nomen. Met een dankbaar hart werd hier ten slotte van den directeur en de geestelijk heid afscheid genomen, vol lof over de keurige organisatie van dit mooie uit stapje. Gisteravond te halfzeven is de wiel rijder v. O. uit Wassenaar nabij de Haag sche Schouw onder een auto gekomen, ten gevolge van 't feit, dat hij niet voldoende had uitgekeken. HIJ werd met eenige lichte verwondingen opgenomen; de heer J. L. verleende de eerste hulp. 't Blijft bij dit punt oppassen! De herdenking van den verjaardag van HAL de Koningin. Ook onze gemeente heeft de verjaardag van H.M. de Koningin reeds herdacht, hoe wel de officleele viering pas de volgende week zal geschieden. De beide miuziekver- eenlgingen organiseerden een gezellig avondfeest oo de baan alhier, zulks in over leg met het bestuur der Oranje-commissie. De heer J. Bergman, voorz. der Oranje- commissie sprak een openingswoord, waarna hij de beide muziekvereenigingen verzocht het Wilhelmus te blazen en den aanwezigen dit lied mede te zingen, aan welk verzoek spontaan werd voldaan. Met een driewerf hoera aan Hare Majesteit, trok de stoet keurig verlicht met lampions en fakkels door het dorp. Na deze marsch was de tent in aller belangstelling, want een zee van menschen gaf Instemming met dit feest te kennen. Het was een mooie avond! Loop der bevolking. Gevestigd: P. J. M. Bindels, student, Park Oud Wassenaar 1; J. Drewes en vr., z.b., Bloemcamiplaan 42, M. Fütsch, dienstb. Wit- tenlburgerweg 162; E. Grosauer, dienstb. v. Zuylen v. Nyeveltstraat 31; E. K. Gundel, weefster, Papeweg 47; F. C. Hamilton en gez., ing. b. d. B.P.M., Stoeplaan 27; M. L. J. Jong, onderwijzeres, Crocusstraat 61; S. G. Kaufmann en vr., koopman, Stoeplaan 1; M. C. A. Krijnen, dienstb., Haflaan 11; L. Laokner, dienstb., Stoeplaan 1; E. Lee mans, dienstb., v. Z. v. Nyeveltstr. 18 L; jhr. W. v. Loon en vr., z.to„ Wilhelminalaan 8; Wed. A. M. Wenrer, geb. Morrien. z.b., v. Z. v. Nyeveltstraat 160; L Mostert, boeren arbeider Raaphorstlaan 11; S. H. Parqui, z.b., Groot Haesebroekschevev 51; H. C. de Roos, U. verpleegster, Eikenlaan 5; G. de Ruiter, dienstb., Bloemcamplaan 80; R. Vrijdag. Jeruël: Spr. de heer Monsma. 8 u. nam DAGELIJKS Hortus Botanicus: Aquariumtentoonstel, ling. 9—12, l'/t6 en 79 uur nam. Zon" dag 105 uur (tot 7 Sept.). DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag: Inenting tegen dlphterle 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam „Onder het asphalt van een wereldstad" Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmld- dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam „Zoölogica". Woesdag- en Zaterdagnom. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De banjospeler van de Mississippi." Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Oranje Hein". Iederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „Kermiskind". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor moedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 28 Aug, t/m. Vrijdag 3 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110. tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. SUCCES PHENOMENAAL „z o m e r z o r g" 6792 (Ingez. Med.i Scherz, dienstb., Bloemcamplaan 53; J. Snijder, dienstb., Bloemcamplaan 64; B. Stempelsen vr., z.b., Santhorstlaan 80; J.W. Teunissen, hulp i. d. huish., Storm van 's Gravesandeweg 57; J. C. Tierolf en gez, kapper, v. Z. v. Nyeveltstraat 160; J. V. C. Wichers en gez., repetitor, v. Z. v. Nyevelt straat 18 L; H. W. Wouters en gez., gep. pi. dir. haven Tandjong Prlok, Storm van 's Gravesandeweg 121. Vertrokken: A. M. v. Eek, n. Den Haag, Valkenboschkade 679; L. v. Noort, n. Bloe- mendaal (Overveen), O. Nassaulaan 19; D. W, v. d. Rest en vr., n, Amsterdam, Eliza- bet Wodfftstraat 3II J. M. Sips, n. Breda, Zoutstraat 6; J. de Groot, n. HiUegersberg, Straatweg 227/231; N. J. C. Macqutné en gez., n. Stompwijk, Park Leeuwenberg 10; T, J. C. v. Schelven n. Den Haag, Bachman- straat 19; A. L. v. Schelven id. id.; L. Rohde n. Den Haag, Bezuidenhout 68; J. Bors- boom, n. Lelden, J. v. Goyenkade 1; C. M. van Dongen, n. Bloemendaal, Krominelaan 2; P. Geurts n. Den Haag, Obrechtstr. 235: W. Osterland n. Den Haag, v. d. Burglaan 34; P. H. Swart, n. Amsterdam, Sarphati- straat 123 b; M. Offers n. Den Haag, v. d. Aastraat 8; M. Kremer, n. Den Haag, J. v. Oldebameveldtlaan 50; C. Q. van Santen, n. Den Haag, Haesebroekstraat 62; M. Bor- gers, n. Den Haag, Schiefbaanstraat 19. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria Catharina. d. van J. W. v. d. Krogt en J. H. C. M. Beijers- bergen Dirk Johan, zoon van C. M. Emeis en A. C. C. Jonk Wilhelmus Adrianus Josephus, zoon van H. J. Don kers en C. C. Barnhoorn. Overleden: Helena Maria Bersenk, oud 72 jaren, ongehuwd Catharina Elisabeth van Dijk, oud 76 jaren, wed. van C. H. M. Heijnen. OndertrouwdC. de Goederen en M. J. C. Riezebos F. L, M. Focquin de Grave en D. E. Schroder Ch. van Dam en P. van Nlevelt. Getrouwd; P. den Bandt en E. S. A. van der Hoop. De Koningin Wilhelmina-feesten. Gistermorgen zijn de feestelijkheden we derom begunstigd door fraai weer, voort gezet. Nu werd er een wedstrijd gehouden In ringsteken per tandems. Voor gecostu- meerde paren waren er bovendien extra prijzen in het uitzicht gesteld. Hiervoor ver wierven de heer D. van Barneveld met mej. C. de Wilde den eersten prijs; 2e prijs de heer J. en mej. C Konings; 3e prils dames Boel en Rotteveel en 4e prils de heer en mevr. J. van Zanten-Konings. Voor het ringsteken zelf behaalden her paar Th. BöltingW. v. Haastrecht le prijs. 2e prits C van den BergJ. van den Bert. 3e pr. J. en C. Konings; 4e pr. A. en van der Klaauiw en 5e pr. T. en G. v. a. Berg. Des middags werd het bloemencorso in houden. Gezien het aantal inschrijvingen beloofde dit corso een succes te worden. be werkejilkheid bleek de stoutste verwach.m* gen verre te overtreffen Niet alleen ne groot aantal deelnemers met alle m0=f L,; vervoermiddelen, doch ook het geheel ga. den indruk dat er met veel ernst door 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6