Een halve eeuw getrouwd LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 2 September 1937 Redactie1507 Directie en Adminfrtr. 2500 SPORT Onze Telefoonnummers (op 2 lijnen) Uit de Rijnstreek 43 TENNIS. Om de nationale kampioen schappen De tweede dag. Gisteren zijn de nationale tenniskam pioenschappen op de Festinabanen te Amsterdam voortgezet. De belangstelling beperkte zich tot enkele tientallen toe schouwers, al stonden er enkele aardige partijen op het programma. In het heereqenkelspel won Hughan van Van der Graaf! in een niet bijzonder fraaie partij, in de uitzonderingszone. In de laatste set wist van der Graaff steeds gelijk te komen, 44. 5—5, 6—6. 7—7. tot dat Hughan de partij in zijn voordeel be sliste door de volgende twee games te winnen. Nauta had het met de bekende harde service van Heynen te kwaad, maar niet alleen hierdoor was Heynlen sterker, de lengte van zijn slagen was beter, zijn spel was gevarieerder en hij won dan ook ver diend met 64. 62. 6—0. Leembruggen schakelde van der Feen uit. De uitslagen luidden: Heeren-enkelspel, eerste ronde: C. van der Graaff sl. Dekker 60. 60: Lijsen si. Klautz 6—0, 6—1. Tweede ronde: Lijsen sl. C. v. d. Graaff 6—0. 6—0. Derde rende: Lijsen sl. Fabius 64, 26, 64: Wiener si- Verloop 60, 26. 61: Lissauer sl. Heyneken 62, 46. 64; Leembruggen sl. v. d. Feen 63, 63. Uitzonderingsronde: Hughan sl. Fr. van der Graaff 61. 64, 97; Heynen sl. Nauta 6-4. 6—2. 6—0. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: Erd- maim en van Driesum sl. Heemskerk en Nielsen 60, 60. Tweede ronde: Lissauer en Wiener sl. Peters en Baanders 64, 64; van Olst en van der Heide sl. Erdmann en van Driesum 60. 60; Verloop en van Till sl. Wiegers en Knierum 63. 64. Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. Melchers sl. mej. Kerckhoven 64, 64. Tweede ronde: Mej. Sluis sl. mej. Bens dorp 62, 60: mej. van der Horst sl. mej. Melchers 10—8, 5—7, 6—1. Uiteonderingsronde: mej. R. Mechel sl. mej. Knottenbelt 63, 64. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mej. van Beeok Vollenhoven en mej. Kerckhoven sl. mevr. van Alfen en mevr. Reydon 60, 46. 63: mej. Hartog en mej. Klein sl. mevr. Herreilers en mevr. Versfeit 16, 6—1, 6—3. Gemengd-dubbelspel, tweede ronde: mej. Swaters en de Brauw sl. mej. en den heer Rinkel 61, 62: mej. Kerckhoff en Brou wers sl. mej. Kiek en de Graaff 60. 75: mej. Klein en Hoeke sl. mej. van Dijk en Wisselink 63, 62: mej. Sluis en Lijsen sl. mej. Kerckhoven en de Roos 62, 63; mevr. Reydon en Nauta sl. mej. Melchers en Nielsen 64. 61; mej. v. d. Horst en van der Graaff sl. mej. Smits en Peters 6—3, 6—0. Derde ronde: mej. Klein en Hoekemej. Swaters en de Brauw 79, 86, afgebroken. "H.^ MOTORBOOTSPORT. NIEUW WERELDRECORD VAN SIR MALCOLM CAMPBELL. Sir Malcolm Campbell verbeterde heden morgen op het Lago Maggiore het wereld record voor motorbooten door over den mijl een gemiddelde uursnelheid te berei ken van 208.40 K.M. Gisteren had Campbell reeds een gemid delde van 203.30 K.M. gemaakt, doch on danks het feit, dat zijn poging het record van Garwood te verbeteren, geslaagd was, had de Engelschman verklaard, dat zijn motor nog sneller kon en dat hij zoo spoe dig mogelijk zou trachten het record op nieuw te breken. Reeds vandaag is Camp bell daarin geslaagd. GOLF. DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Gisteren werd, te Noordwijk een vlaggen- •wedstTijd gehouden om Ey ken's Golf Trophy. De uitslag was: l. Mr. H. P. Wenckenbach (30) bii de 20ste hole. 2. H. S. Catz (18) op de 20ste green. 3. en 4. E. J. Waller (16) en mevr. E. Graswinckel (19) beiden op de 20ste fareway. Voor den Falacehotel-wisselbeker zijn de volgende partijen gespeeld: Tweede ronde: C. G. Rommerholler (6) wint van ir. C. Jeltes 112) op de 19e hole. Derde ronde: A M. Groskamp (10) wint van R. Fischer (12) met 1 up. Vierde ronde: B. van Vlijmen (12) wint .van jonkheer W. G. v. d. Does (12) op de 19e hole. VOETBAL'. DE ENGELSCHE LEAGUE De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden in de Engelsche league luid den: Eerste afdeeling: ArsenalHuddersfield Town 31; Bir minghamMiddlesbrough 31Brentford Preston North End 21Derbij County Wolverhampton Wanderers 12; Leeds UnitedChelsea 20; LiverpoolPorts mouth 32: Manchester CityEverton2-0. Tweede afdeeling: Luton TownAston Villa 32; Newcastle UnitedBarnsley 01; Nottingham Forest —Stockport County 12; Southampton- Chesterfield 01. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Gisteravond werd in het clubgebouw der Leiasche Ren- en Tourver. „Nieuw Swift" het lid A. van Amsterdam gehuldigd. De tweede voorzitter, de heer J. Laven, opende de bijeenkomst met een terugblik over de laatste veertien dagen en feliciteerde van Amsterdam met zijn fraaie prestatie in de Wereldkampioenschappen te Kopenhagen. Nadat ook de wisselbekers en de prijzen dei- competitie waren uitgereikt kwam de beurt aan het Eerste Leidsche Accordeon gezel schap „Onderling Kunstgenot", hetwelk ook bij de huldiging te Leiderdorp het mu zikale gedeelte verzorgde. De verschillend- nummers werden met een luid applaus be loond en men bleef tot circa half elf ge zellig bijeen. Na een opwekking van den voorzitter voor de komende wedstrijden en onder dankzegging voor de opkomst keer den de aanwezigen allen voldaan huis waarts. BILJARTEN. FEDERATIE VAN BILJARTBONDEN IN NEDERLAND. Bovengenoemde federatie heeft haar jaarvergadering gehouden in Den Haag bij den heer v. Stralen. Parallelweg, (clublo kaal van A.D.O.) De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden onveranderd goed gekeurd. Aan den Lisser Biljartkring en aan de Haarlemsche Federatie was een schrijven gezonden tot toetreding doch beide organisaties hebben tot nu toe hier hier niet op geantwoord. Van de afd. Hel mond (N.-Br.i was een verzoek tot toetre ding binnen gekomen. Aan den secr. werd opgedragen zich hiermede in verbinding te stellen. Ook zou de Amsterdamsche Bond v/orden aangezocht. Aan de beurt van af treding waren de voorzitter. Ie secretaris en eerste commissaris, welke alle 3 wer den herbenoemd. Als plaats waar dit jaar de federatie-wedstrijden gehouden zullen worden, werd Den Haag aangewezen. (Lei den heeft verzocht deze wedstrijden in 1938 te doen verspelen in Leiden daar de L.B.B. dan 15 jaar bestaat. De datum dei- wedstrijden is bepaald op Zondag 10 Oct. Waar deze plaats zullen hebben zal nader bekend gemaakt worden. De loting voor deze wedstrijden had het volgende resul taat: 1ste ronde: le kl. cadre Leiden Utrecht. Den Haag-Rotterdam. 2e kl. cadre Leiden-Rotterdam. Den Haag-Utrecht, le kl. libre Leiden-Utrecht, Den Haag-Rot terdam. 2e kl. libre Leiden-Den Haag. Utrecht-Rotterdam. 3e kl. libre. Leiden-Den Haag, Utrecht-Rotterdam. 4e kl. libre, Lei den-Utrecht, Den Haag-Rotterdam. 5e kl. libre, Leiden-Utrecht, Den Haag-Rotter dam. In de 2e ronde spelen de winnaars en de verliezers tegen elkander. DAMMEN. tic ONDERLINGE COMPETITIE VAN A.D.C. (Alphen). De uitslagen ton ae 2e ron": var. der. onderlingen bordenwedstrijd van A.D.C. zijn als volgt: Groep I: L. v. Oosterom-K. v. Leeuwen 02; W. v. Of wegen-J. Oosterman 20; F. J. Oosterman-T. Lagerweij 20; J. v. d. HorstG. Zijlstra 20; P. Verkade-Jac. v. Öeveren 20; W. J. v. Berkel-J. D. v. Ber- kcl 0—2. Groep II: W. v. d. Laarse-G. v. Triest 2—0; M. Zijlstra-R. Da velaar 02; M. Da velaar-Th. A. v. Leeuwen 20; J. Boot- A. Wolswijk 11; C. Wolswijk-J. Schuur man 11; H. v. d. Meent-G. de Grauw 0-2. Groep m: J. H. Mieras-G. v. Dam 02; P. v. Oosterom-C. Looyenstein 20. DAMCLUB LEIDEN. Gisteravond werd de volgende ronde voor de beker, en medaille-wedstrijden gespeeld. De uitslag was: Groep I F. ZeilstraJ. Stavleu 02: W. LaterveerW. F. Olivier 0—2. Groep II W v. d. BlomA. Buurman afgebr.: M. Kruider—A. Pronk 02. Groep in. F. FrankenD. Laterveer 02; W. NijenhuisW. Koetze 02: F. Laterveer D. Ladan 20. Groep IV. Joh. Dreef—L. Nagtegeller afgebroken. Afgebr. partijen. Th. OverdljkC. Korer 20; J. v. WezelI. Laterveer 20. DUIVENSPORT. „DE ZWALUW". (Voorschoten). Wedvlucht van St. Kath. Wavre (België) van oude en jonge duiven. Hokafstand van de eerste prijswinnende duif 118.430 K.M. In vrijheid gesteld Maandagmorgen .e 8 uur 20 min. met Noord-Oostenwind. De eerste prijswinnende duif werd om 10 uur 10 min. 54 sec. geconstateerd en maakte een snelheid van 1067.89 meter per mi nuut. de laatste prijswinnende duif werd om 10 uur 17 min. 42 sec. geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Klaveren 1, 2. 3. 6, 8. 10, 13. G. A. v. Aariehem 4. 5. J. Verhoeven 7, 9, 11, 12, 14. J. Caspers Stompwijk 15. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht van St. Kath. Wavre (122 K.M i De duiven zijn gelost om 8.20 uur met N.O. wind. De eerste vogel kwam om 10 u. 26 min.; de laatste om 10 uur 50 min. De volgorde is: H. Schoo le, 3e 12e. H. Christiaanse 2. 4; A. Krol 5. 8. 9: H. Wal- laart 6. 7. 10; J. Laman 11. Het kampioen schap jonge duiven is gewonnen door A. Krol. ALPHEN. Gemeenteraad. Langdurige discussies over de Burgerwacht. Gisteravond vergaderde de raad. Afwe zig de heer Lam. De heer C. van Galen wordt als raadslid geïnstalleerd (vacature B. Sprey) en door den burgemeester met een hartelijk toe spraakje begroet. Bij de mededeelingen betreffende de sub- sidieverleening aan de Vrijwillige Burger wacht, stelt de heer Bergshoef verschil lende vragen. Dat de oude burgerwacht zóó op straat is gezet, acht hij een bezwaar. Hij zag liever alsnog een oplossing door arbitrage. Gaarne zou hij tevens willen vernemen hoeveel leden de oude en hoeveel de nieuwe burgerwacht heeft. De heer den Uijl zegt tn de vorige ver gadering vragen te hebben gesteld over de geruchten die omtrent een conflict gingen. Hoewel de zaak hem overigens matig in teresseert, moet het op de bui-gerij toch een eigenaardigen indruk maken, dat een burgenvacht die tegen revolutie moet waken, zelf revolutionair wordt. Eigenaar dig acht spr. het dat deze ordebewakers zoo aan den kant worden gezet. Spr. zou gaarne vernemen of de raad in de gelegen heid wordt gesteld formeel een besluit te nemen. De voorzitter antwoordt dat hij als bur gemeester geen ingezonden stukken in couranten kan plaatsen. De plaats om in lichtingen te geven is in den raad. Als er een commissie zou worden benoemd zou het toch niet uit te maken zijn wie in be gin de schuldige is geweest. Hier zal ook zeker gelden waar 2 kijven hebben 2 schuld. Persoonlijk, aldus de burgemeester, heb ik pogingen aangewend met kapitein Snijders om tot een oplossing van het geschil te komen. Aanvankelijk met resultaat waar door mij een pijnlijke maatregel bleef be spaard Toen echter bleek dat deze op lossing niet het gewenschte resultaat had en de vcorz. weigerde nieuwe leden te be- eedigen heb ik in moeten grijpen. In een vergadering werd met 43 stemmen be sloten dat een bestuurslid de beëediging zou verrichten, doch na 1 of 2 dagen kwam een nieuwe moeilijkheid omdat deze ver gadering niet door den voorzitter bijeen was geroepen. Deze toestand kon niet wor den aanvaard en ik heb daarna de z.g. verklaring ingetrokken, daar de basis van ae burgerwacht was verdwenen. Uitvoerig zet de burgemeester dan uiteen de kwestie over bezoldiging van een ad ministrateur en dat waarschijnlijk aan de oude burgerwacht geen óf niet de volle subsidie toegekend had kunnen worden, daar de uitgaven niet geheel te verant woorden waren voor de gemeente en men reeds op bezuiniging had aangedrongen Tenslotte wees de burgemeester erop dat hij vertrouwde dat de raadsleden zullen be grijpen dat spr. toch wel zoo verstandig is niet in te grijpen in precaire aangelegen heden als deze kwestie, als het niet hoog noodig is. Er is echter niets gedaan wat het licht niet zien kan. Na repliek van de heeren Bergshoef en den Uijl, werd tenslotte de toekenning der subsidie aan de vrijwillige burgerwacht goedgekeurd. Alleen de heer Bergshoef verklaarde zich tegen. Z.h.st. werd aangenpmen het voorstel inzake verlaging van den huurprijs voor het winkelpand van Mandersloostraat: het aangaan van een geldleening en wijziging der gemeenite-begrooting, dienst 1937. Wegens vertrek van het raadslid, den heer J. L H. Boeren, werd tot ambtenaar van den burgerlijken stand benoemd, de beer H. v. Kleef. Tot leden van het algemeen armbestuur werden de 3 periodiek aftredende heeren H. Haring, W. J. Spreij en A. Vermeulen herkozen. Na niet minder dan 21 stemmingen wer den gekozen voor: a. commissie van bijstand voor de water en lichtbedrijven waarvan de heer G. M. Herngreen, voorzitter is, de heeren Koren en Lam en als plv. leden de heeren Ruting en Ruijssenaars. b. grondbedrijf. Voorzitter wethouder Spreij. De heeren v. Kleef en Bergshoef en tot plv. leden de heeren Ruting en den Ouden c. Openbare werken. Voorzitter, wethou der Spreij. Ongewijzigd. d. Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen, voorzitter de burge meester. De heeren v. Kleef, Verdonk en Veltman. e. Commissie voor het nazien der reke ningen. Voorzitter weth. Hemgreen. De heeren v. 't Riet, den Uijl en Ruijssenaars en als plv. leden de heeren v. Kleef, Geer lof en Groenendijk. Deze benoeming der commissie had plaats nadat de vergadering even was geschorst, daar de C.H.-fractie eerst overleg wilde plegen, nu de raad niet voltallig was. Laatste Ama-reis per salonboot. De laatste reis, georganiseerd door het Ama-comité is een enorm succes geworden. Niet minder dan 950 personen vertrokken gistermiddag met 2 salonooten voor een tocht over de Kager- en Brasemermeren. Door de deelnemers werd volop van deze mooien boottocht genoten, terwijl bij den Speeltuin de Kaag werd afgestapt, waar men zich goed vermaakte. Hierna werd over het Kagermeer via Leiden langs de Rijn wederom naar huis gevaren, waar Leo XUE bij 's-Molenaars reeds wachtte om de feestvreugde nog te verhoogen door haar pittige marschmuziek. Op een terrein aan de Pr. Hendrikstraat werd tenslotte van de boot gestapt en een groot gedeelte der deelnemers ging hierop in optocht met Leo xrri voorop naar het St. Jorisplein waar de stoet werd ontbonden. Vanavond zal een slotvergadering wor den gehouden door het Ama-comité en deelnemers in de bovenzaal van Hotel de Vergulde Wagen. BOSKOOP. Voor Zondag 5 September zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. Gedurende Augustus werd in de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f. 6183.26 en terugbetaald 1. 9516.13. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boek je draagt het nummer 6026. Wederom huisvest onze s(ad een gouden bruidspaar. Ditmaal valt dit voorrecht te beurt aan J. J. van Soest en T. van Mas- trigt. wonende Voorste Zandstraat nr. 17, voor wie vandaag de bruidsdagen ingaan en wier gouden huwelijksfeest od 14 Sep tember zal worden gevierd. Van de elf kinderen, die uit hun huwelijk worden geboren, zijn er nog acht in leven, terwijl er 27 kleinkinderen zijn benevens één achterkleinzoontje De bruidegom, die de zeven kruisjes even gepasseerd'is. was SOjaar latig ln de bouw bedrijven werkzaam, eerst 28 jaar bij de firma Rietbergen aan de Steenstraat en nadat deze zaak in andere handen was overgegaan, gedurende 5 jaar bii den op volger, den heer Taverne. De laatste acht jaar is Ml echter werk loos en trouwens aan huis gebonden in ver band met den gezondheidstoestand van zijn vrouw. Moge het gouden bruidspaar een rustige levensavond beschoren zijn. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Goedkeuring Bcdrijfsrckeningcn Verbeteringen aan de R.K. School. De Raad vergaderde. De voorzitter her dacht in gevoelvolle woorden den verjaar dag van H. M. de Koningin. Een voorstel tot onbewoonbaar verklaren van de woningen D 265 en D 267 werd na breedvoerige gedachtenwisseling aange houden tot een volgende vergadering. Op het verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente om f. 19.57 beschik baar te willen stellen voor het aanschaf fen van nieuwe gordijnen voor de Herv. school werd gunstig beschikt. Verschillende verzoeken om ontheffing van straatbelasting komen in behandeling. Op dat van H. v. d. Zwaan werd gunstig beschikt doordat deze woning langen tijd onverhuurd is gebleven;, op dat van J. van der Kleij werd nog geen beslissing geno men. omdat dit nog nader zal worden onderzocht, terwijl op het verzoek van mej. E. van der Wel afwijzend werd beschikt, als zijnde daarvoor geen termen aanwezig. Het rapport van de commissie tot onder zoek der rekening werd voorgelezen, waar in wordt geadviseerd tot voorloopige goed keuring. Waterbedrijf dienst 1936. Afd. I: ont vangsten en uitgaven f. 15.392.42"/:; afd. II kapitaaldienst: ontvangsten f. 1177.38"/: uitg. f. 1543.37; nadeelig saldo 1.365.98'/:. Gewone dienst 1936: Ontvangst, f. 209.384.25: uitg. f. 208.426.41. batig saldo f. 957.84; kapitaaldienst: ont vangsten f. 208.696.74. uitgaven f. 201.579.59, batig saldo f. 7117.15. Op voorstel van B. en W. verleende de raad goedkeuring tot aankoop van het ..Poeltje" van de erven Houtman voor f. 300. In verband met deze beslissing, ves tigt de heer Scheel de aandacht op een zweminrichting daar ter plaatse. De voor zitter ontraadde dit en wil dit liever aan het particulier initiatief overlaten, omdat de stichting door de gemeente te kost baar is. Daarna werd. na toelichting van den voorzitter, besloten tot aankoop van eenige perceelen water van jhr. mr. B. C. v. Mer- len voor f. 242. Voorts werd met alg. st. besloten tot wijziging van de alg. politieverordening, waarbij den burgemeester bevoegdheid wordt verleend bij oorlogsgevaar de loka len voor drankverkoop gesloten te houden. Aan de verzoeken van de Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn en te Leiden om een bij drage in de kosten, werd in zooverre gun stig beschikt, dat aan Alphen f. 79.20 en aan Leiden f. 30.80 te vergoeden zal wor den. (Door Leiden was f.48.81 en door Al phen f. 116.97'gevraagd). Aan het verzoek van de gymnastiekver. ..Hou Vast" om een jaarlijksche subsidie, kan niet worden voldaan, om daardoor in cidenten te voorkomen;terwijl op het ver zoek van de tentoonstellingscommissie V.E.B.O. om een subsidie voor de te houden tentoonstellingen, gunstig werd beschikt en daarvoor f.25 zal worden uitgetrokken. Daarna werd behandeld een verzoek van de R.K. School in den Groenendijk om gelden voor een speelplaats en voor het vervangen van oude privaten en urinoirs door closetinrichtingen voorzien van wa terspoeling. B en W. hebben zich van een en ander op de hoogte gesteld en adviseeren den raad bet verzoek in te willigen. De kos ten van een en ander zullen in totaal be dragen f. 4288.50; verwacht wordt, dat dan afdoende in die behoeften zal zijn voorzien. Met aig. st. goedgekeurd. Voorstel tot verkoop van het heerlijk vischrecht aan den Gemeenewegschen pol- der voor zoover de Lodewijksvaart betreft, en waarvan een bedrag van f. 71.04 aan de gemeente zal worden vergoed. Na toelich ting goedgekeurd. Daarna vereenigde de raad zich met het besluit tot wijziging van de begrooting, dienst 1937. De heer Kaptein vestigde de aandacht op de vervuilde en kwalijk riekende vaart in het Westeinde, waarop de voorzitter ant woordt, dat van gemeentewege daarin moeilijk verbetering is te brengen. Vroeger werden door sommige particulieren de zit tende kroosdammen wel eens verwijderd, doch daarvoor heeft men blijkbaar thans weinig animo. De heer Loomans vroeg hoe het komt dat verschillende voorwerpen ten dienste voor de gemeente, zooals grasmaaimachlne, jas sen en laarzen voor de brandweermannen en markiezen voor ambtswoningen van elders worden betrokken, daar hij meende, dat een en ander evengoed door ingeze tenen kan worden geleverd De voorzitter lichtte een en ander breed voerig toe, en zeide in den vervolge daar aan zijn aandacht te zullen schenken. Nadat de voorzitter de openstellingsuren van de Koudekerksche brug had mede gedeeld, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, z. van M. Verbeek en J. M. v. d. Willik Johanna Helena, d. van D. Hofland en H. J. Matze Dirk Gerrit, z. van A. v, d. Voort en J. J. v. d. Hoorn- Leendert, z. van P. Noordam en W. P. Hoi- I man Maria Joanna Josina, d. van P. Brugman en G. M. Vermeulen Hendrik, z. van C. Endeveld en S. A. Binnendijk. Overleden: Dirk van Gorknm 74 j. I Jannetje de Groot 6 w. E. C. van der Poel 9 w. Ondertrouwd: G. J. van Soest 24 j. en H. v. Elswijk 20 j. S. v. Klaveren 25 j. en A. I van Tilburg 23 j. C. Raaphorst 19 J. en M. Spruitenburdg 18 j. Getrouwd: A. Verboom 25 j. en C. A. van I Dokkum 26 j. J. van Brakel 25 j. en B. B. Frankhuizen 24 j. De aanleg van den Provincialen weg. In het in aanleg zijnde gedeelte van den I Provincialen weg begint langzamerhand teekening te komen. Zag men weken lang I niet anders dan een lange gleuf, waarineen heimachine dag aan dag heipalen van 13 tot 17 Meter lengte dreef, terwijl daarna gedurende weken twee betonmolens onaf gebroken bezig waren een stroom van be- ton uit te gieten, nu kan men pas goed zien, hoe moderne wegenbouw wordt uitgevoerd! De betonnen onderbouw, rustend op 1360 I heipalen, is nu gedeeltelijk gevuld met zand en puin. Na eerst door een lichte zooveel mogelijk ingewalst te zijn, zal een I wals van 10 ton, het nog eens dunnetjes over doen. Wanneer straks op deze ineenge- perste laag een bestrating van waalklin kers zal aangebracht zijn, behoort dit weg gedeelte ongetwijfeld tot een unicum in ons land. Het Koninginnefeest. Op Koninginnedag hebben onze gemeen- I tenaren weer blijken van liefde voor het Oranjehuis gegeven. Van bijna alle wonin gen waren de vlaggen uitgestoken. De Chr. Oranjevereeniging, die een felici- tatietelegram aan H. M. de Koningin had gezonden, had voor haar leden een herden kingsavond in het Gymnastieklokaal uit geschreven. Het lokaal was geheel gevuld, toen de voorzitter de heer B. Offringa de vergadering opende, door te laten zingen van ps. 150 1 en 2, waarna hij een gedeelte der H. Schrift las en voorging in gebed. Na een welkomstwoord volgde een twaalf tal luimige en ernstige voordrachten, afge wisseld door het zingen van nationale lie deren. Den besten voordragers werden prijzen uitgereikt. De 1ste prijs werd toegekend aan den heer D. Hassefras, de 2e aan Jac. Has5?f fras, de 3e aan A. Stephan, de 4e aan J. W. Slootweg, de 5e aan K. Matze en de 6e aan A, Sikma. Daarna voerde een meisjeskoor, onder leiding van den heer Bol. een zangspel op ,,'t Is feest in Hazerswoude", dat zeer in den smaak viel. Burgemeester A. Warnaar sloot, nadat ge zongen was: ,,'k Wil U o God mijn dan* betalen", de feestvergadering met dankge bed. Op de poldervergadering van den Gemeenewegschen polder is met alg. st. he1 voorstel van het bestuur, betreffende den koop van het Heerlijk vischrecht op de Lodewijksvaart aangenomen. Was tot nu toe deze polder alleen in ne' bezit van het eigendomsrecht, thans de polder ook het vischrecht van de Lode wijksvaart in eigendom. Tegen 13 personen is proces-verbaal opgemaakt wegens het visschen zonder ver- gunning in verpacht water. De vischtuige werden in beslag genomen. Door het Hollandsch Aannemersbedrijf van Zanen en Verstoep, te den Haag, ls V de politie alhier aangifte gedaan van n ontvreemden van een mallejan en een ae tlgtai heiringen, van de werken aan Provincialen weg.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12