BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 2 September 1931 Prins Bernhard licht ongesteld Het aangekondigde bezoek van Prins Bernhard aan het vierde half regiment huzaren te Deventer op heden, is uitgesteld wegens een lichte ongesteldheid van den Prins. Waarschijnlijk zal Z. K. H. in de volgende week het voorgenomen bezoek aan Deventer brengen. De heer A. Kreymborg Sr. 75 jaar Morgen hoopt de heer A. Kreymborg Sr. te Baarn, opzichter van het bekende klee ding-concern (dat 31 filialen telt 1 zijn 75en verjaardag te vieren. De heer Kreymborg is nog steeds met hart en ziel bij zijn groote zaken en het zal hem morgen stel lig niet aan belangstelling ontbreken. Zijn verdiensten op .sociaal en liefdadig gebied werden reeds vroeger erkend door zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en Commandeur Jn de Orde van den H. Gregorius. Een militair vliegveld bij Alkmaar Voor de afdeeling Jachtvliegtuigen welke thans op Schiphol is gestationneerd Naar wij vernemen aldus de N.R.Ct. bestaan er plannen om in de nabijheid van Alkmaar een militair vliegveld aan te leggen. Vier landeigenaren in de Betger- meer hebben van het departement van defensie een uitnoodiglng ontvangen om binnen den kortst mogelijken tijd opgave te doen van den prijs van hun landerijen. Het zou de bedoeling zijn een vlieg veld aan te leggen voor de Java, de jachtvliegtuigenafdeeling, die eertijds op Soesterbcrg was gestationneerd en daarna is overgeplaatst naar Schiphol. Door de groote uitbreiding van het bur gerlijke luchtverkeer op Schiphol wor den de oefeningen van de Java zeer bemoeilijkt en men moest uitzien naar een ander vliegveld, waarbij men dan, naar verluidt, een complex terreinen bij Alkmaar op het oog heeft. Voor Alkmaar en Bergen is het feit. dat hier een militair vliegveld zal komen, van zeer groote beteekenis. DE LEIDING VAN DE NEDERLANDSCHE DELEGATIE TE GENEVE. Dr. Colijn zal de eerste week als leider optreden, daarna oud-Minister De Gracff. Naar ons ter oore komt. valt thans te verwachten, dat minister Colijn gedurende de eerste week van de Volkenbondsverga dering, die op 13 September a s. te Genève bijeenkomt, als leider van de Nederland- sche delegatie zal optreden. Bij de opening van de Staten-Generaal, op 21 September e.k. zal hij echter, zijn, dus slechts voor een kort verblijf in de Volkenbondxstad te onderbreken werkzaamheden in Den Haag hervatten. Na zijn terugkeer naar Neder land zou dan de afgetreden minister van Buitenlandsche Zaken. jhr. mr. A, C. D. de Graeff, omtrent wien wij hoorden ver luiden, dat hij eveneens deel zal uitmaken van onze afvaardiging naar Genève. de taak van eersten gedelegeerde op zich ne men. Uit dezen als zeer waarschijnlijk te ach ten gang van zaken valt meteen op te ma ken. dat dus nog niet binnen zeer korten tijd een definitieve minister van Buiten landsche Zaken deze, op het oogenblik tij delijk door het hoofd van het Departement van Algemeene Zaken getorste portefeuille zal overnemen. Intusschen zij er meteen ter vermijding van misverstand op gewe zen, dat wij den indruk hebben, dat dr. Colijn terecht geenszins aan het ad interim een langdurig karakter wenscht te geven. Wat echter niet wegneemt, dat vermoedelijk ook bij zijn eerste verschij ning voor de Staten-Generaal. d.w.z. op 21 September, het kabinet nog niet volledig zal zijn en dat e- waarschijnlijk nog ter. minste een viertal weken mee gemoeid zal zijn. zoo niet meer, alvorens het tot be zetting van de open plaats op het Plein zal komen. (Vad.) De zaak Vrijman Oud-minister Marchant geeft zijn meening De oud-minister mr. H. P. Marchant heeft een open brief gericht tot den oud rijksbouwmeester, den heer J. A. W. Vrij man. waarin hij betoogt dat diens positie door de bespreking in de Eerste Kamer op 2 Maart 1937, sterker is komen te staan. Als het gewichtigste argument voerde de minls- ier van financiën in die vergadering aan: „Ik heb bij mijn optreden als minister deze zaak gevonden als „een afgedane zaak". Een argument was deze opmerking niet in 'het geschil met de Eerste Kamer. Im mers, dit geschil liep over de vraag, of deze zaak terecht als afgedaan werd be schouwd. In de tweede plaats betoogde de minis ter: het geschil is door transactie beëin digd; daarop kan men niet achteraf terug komen. de heer Vrijman heeft zijn schade vergoed gekregen en hij heeft in deze re geling berust. Zal dit argument van waarde zijn, dan moet geen van beide partijen in het ge schil terugtreden. De minister deed dit wèl. Hij beschuldigde u, aldus de heer Mar chant, dat gij door het verzwijgen van be paalde feiten een grooter bedrag aan ver goeding van het Rijk had trachten te ver krijgen dan de schade bedroeg, die gij had geleden. Daarmede heeft de regeering het debat heropend over de feiten waarop de, dus ge naamde. transactie berust. Eindelijk is er geschil gebleven over de beteekenis van de toezegging der regeering, dat de opdracht van „een belangrijk bouw werk" (uitdrukking in den brief van mr. v. Meerten aan den minister van financiën, d.d. 15 Februari 1930) zou gelden, inplaats van een geweigerd eervol ontslag, als be wijs van eerherstel. De vraag Is namelijk, of aan den bouw van het postkantoor te Vlaardlngen de beteekenis van zoodanig werk kan worden toegekend. Uit het bovenstaande volgt, zoo meent mr. Marchant. dat de zaak in het geheel niet is te beschouwen als „een afgedane zaak". „Bovendien, zoo gaat hij o.a. voort, is de vraag nog weer in debat gekomen die toch in het algemeen belang beantwoording eischt: is het waar of niet, dat tot grond slag hebben gestrekt- van het tegen u ge voerde strafgeding stukken, waarvan men aan het departement dat ze ter hand stelde aan de justitie, moest weten dat zij, in plaats van bewijs van uw schuld, bewijs van uw onschuld waren. Toen in de vergadering van 2 Maart 1937 de minister van financiën was gekomen met de beschuldiging, dat gij ter zake van uw schade bedrlegelljk gegevens had ver zwegen, hield de Kaïmer zich te dien aan zien stil. Intusschen hebt gij en uw raadsman aangetoond dat de beschuldiging in het geheel niet juist was en alleen geschikt om de Kaïmer te overrompelen en van „de af gedane zaak" af te komen. Althans hierin had de minister gelijk: „Er wordt allerlei fantasie omheen gewe ven" (Hand. bl. 201), maar niet door u. Deze aanval heeft uw positie belangrijk versterkt. Immers, het is uitgesloten, dat de Kamer zich maar zou houden, alsof zij van deze overrompeling zich niets aan trekt. De regeering zal de ongegrondheid van deze beschuldiging moeten erkennen". Mr. Marchant besluit ongeveer als volgt: „De reden, waarom men tot dusver wei gert om u eervol ontslag te geven en uw schade te vergoeden moet deze zijn, dat men niet volmondig en loyaal wil erkennen, dat men een misgreep heeft gedaan en in plaats van zich zelf, en het gezag, en de overheid, daardoor te releveeren, benadeelt men ze steeds verder. Op 2 Maart was de stap omlaag de grootste. Men kan in deze zaak van de zijde der regeering de taktiek volgen: zoo lang rek ken .zoo dikwijls met nieuwe verrassin gen komen, dat de wederpartij er genoeg van krijgt. De middelen zijn onuitputtelijk. Men heeft allerlei goede kansen: gij kunt sterven. Afdoende is dit niet. Dat is in de zaak-Margadant bewezen. „De zaak" kan ook de Staten-Generaal zóó vermoeien, dat men u voor een ongeneeslijke querulant gaat houden, wien men geen gehoor meer verleent. Dat is de beste kans en de sterk ste troef van uw tegenpartij. Hiertegen baat alleen, dat de Kamer tegen de regeering zegt: „Wij willen ons zelf een oordeel vormen op de stukken. Van nieuwe feiten of beschouwingen wenschen wij geen kennis meer te nemen. Bespaar ze ons, wij vormen geen commissie van nict- inmenging. Wij wenschen tot een oordeel te komen met toepassing van onze eigen methode, niet door de uwe gehinderd". Als de Eerste Kamer dan niet zegt met de Tweede Kamer: „naar die gestelde feiten stellen wij geen onderzoek in, omdat niet aannemelijk is, dat ze waar zouden blij ken", dan hebt gij goede kans, dat de waar heid eenmaal zal uitschijnen. Dat is de eenige weg, waarlangs het geschokte „pres tige" van de overheid kan worden hersteld. Dat vermag de doofpot nooit. De overheid die feilen erkent, herstelt het gezag van de overheid die feilen maakte. Het belang van de overheid en het uwe zijn identiek. Zij, die daartusschen strijd zien, werken de overheid er steeds dieper in". CONGRES BONDEN VOOR DEN IMPORT EN DEN GROOTHANDEL. Gisteren is te Amsterdam onder voor zitterschap van den heer F. A. Bakx, te Tilburg het tiende Jaarcongres der inter nationale federatie van bonden voor den import en groothandel in levensmiddelen voortgezet. Nadat de heeren C. Petersen (Kopen hagen) T. Mowincke: (Noorwegen) en K. Rasmussen (Denemarken) het woord had den gevoerd werd het congres officieel ten stadhulze ontvangen en toegesproken door wethouder Kropman. WAAROM ADLER EEN VALSCHEN PAS GEBRUIKTE. Consequente handeling, die hem in moeilijkheden bracht. De secretaris van de Socialistische Ar beiders Internationale, Friedrich Adler, is zoo schrijft de Telegraaf op for meel juiste gronden aangehouden; hij heeft een misdrijf begaan. Maar er zijn overdui delijke beweegredenen tot deze fout. Immers, zooals Adler het zelf aan zijn rechtskundigen raadsman, mr. L. A. Don ker. heeft gezegd: de as RomeBerlijn is voor hem gesloten. Wanneer partijzaken het -noodig maken, dat hij in Praag moet zijn. dan moet hij deze as overschrijden. Hij is dan aangewezen op luchtvaartverbin dingen en de keuze is niet bijster groot. Bovendien maken de toestellen op deze verbindingen dan nog vaak tusschenlan- dingen in Duitschland en het is, gezien de politieke constellatie in dat land, dan ook begrijpelijk, dat hij daar niet op zijn eigen naam wil vertoeven. Zoo is hij dan met een Franschen pas ten name van Frey uit Praag naar Nederland gekomen en op Waalhaven heeft hij de fout begaan ziich niet direct als Adler be kend te maken en als zoodanig hij had immers zijn goeden Oostenrijkschen pas ook bij zich ons land binnen te komen. Maar zoo heeft Adler zijn advocaat ver klaard op het vliegveld stonden twee ambtenaren voor me: De een vroeg mijn reisbiljet, dat op naam van Frey stond, de ander vroeg mijn pas. Nu wilde ik geen pas afgeven op mijn eigen naam, omdat 't zonderling zou zijn, dat de naam op het reisbiljet anders luidde dan die op den pas Daarom heb ik den Franschen pas ten na me van Frey getoond. Zoodra ik in Neder land was, ben ik onder mijn eigen naam gaan leven en als zoodanig stond ik ook in mijn hotel ingeschreven. Mr. L. A. Donker zei ons, aldus het zoo Juist genoemde blad, „mijn grootste grief in deze zaak is, dat er tientallen vreemde lingen in ons land vertoeven zonder pas, met een valschen pas of met gebrekkige papleren. En als die lieden gesnapt wor den, wat doet men dan? Dan worden ze zoo spoedig mogelijk over de grens gezet. Ze worden zelfs wel uitgeleid, cmdai men zoo min mogelijk kosten aan deze men- schen wil spendeeren. En waorom wordt nu een man als Adler. die in ons land toch geen onbekende is. en die nog nimmer aan leiding tot moeilijkheden heeft gegeven door zijn optreden in ons land, dat hij her haaldelijk bezoekt, met zooveel spoed voor den rcchter-commissaris geleld "n in het Huis van Bewaring opgesloten.' Voor zoo ver ik ben ingelicht, blijkt uit den Fran schen pas, dat Adler behalve Maandag avond nog eens een keer met dien pas ons Inrl biniu igekomen. Het zou Inderdaad verstandiger zijn ge weest, wanneer Adler Ineens zijn Juiste pa pieren had getoond, maar de twee ambte naren. die hem tegelijk om zijn papieren vroegen, hebben hem confuus gemaakt en toen heeft hij denkende consequent te handelen, zijn valschen pas getoond". Te Huizen worden draaiende zendmasten gebouwd HET 90-JARIG BESTAAN VAN HET KON. INSTITUUT VAN INGENIEURS. Tijdens de gisteren in Hotel „Wittebrug" te 's-Gravenhage gehouden bijeenkomst van leden van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs ter gelegenheid van het negen tigjarig bestaan van het Instituut heeft de voorzitter van de Indische groep, lr. Hille langs telefonischen weg de in de zaal aanwezige leden toegesproken en den raad van bestuur met het negentigjarig be staan van het instituut hartelijk geluk- gewenscht. Deze toespraak werd eveneens langs te lefonischen weg door prof. Van Royen be antwoord. Na de herdenkingsrede van den presi dent van den raad van bestuur, prof. L. A. van Royen. werd voor een oogenblik de leiding der bijeenkomst overgenomen door den vice-president, ir. Damme, die-mede deelde, dat prof. Van Royen tot eerelid was benoemd. De heer Damme overhandigde den pre sident het daaraan verbonden eere-dt- ploma. Voorts werden tot eereleden benoemd de heeren Leon Gr.einer (België), Ernest Mercler (Frankrijk), George F. T. Seabury (Ver. Staten), C. G. O. Malm (Zweden), prof. Nlggli (Zwitserland) en dr. H. J. van der Bijl (Z.-Afrlka.) DE NEDERLANDSCHE HANDEL MET SOVJET-RUSLAND. Men schrijft ons: Een aanzienlijke vooruitgang valt te constateeren in de bestellingen door Sov jet-Rusland in Nederland geplaatst.' Bedroegen deze bestellingen in de eerste acht maanden van 1936 totaal f. 16.558.000, zoo beliepen deze in dezelfde periode van 1937 f29.338.000. De voornaamste post hier van is de aankoop v. tin, groot f 15.467.000. Daarna volgt rubber met f. 3.778.000. De bestellingen van sisal, thee, specerijen en tabak, lompen, leder en chemische pro ducten toonden vooruitgang terwijl min der chinlne en haring werd aangekocht. Dit jaar werden in Nederland voor plm. f. 3.000.000 meer goederen gekocht van niet-Nederlandschen oorsprong. Het totaalbedrag der bestellingen gedu rende het geheele jaar 1936 bedroeg plm. f. 23.863.000. De uitbreiding, die de handel van Ne derland met Sovjet-Rusland onderging, komt eveneens tot uiting in de cijfers der Nederlandsche handelsstatistiek. De im port in Nederland uit Sovjet-Rusland ge durende het eerste halfjaar 1937 bedroeg f. 8.657.000 tegen 1.6.395.000 in dezelfde pe- i riode van 1936. De export ln die perioden van Nederland naar Sovjet-Rusland beliep resp. f. 12.026.000 en 1. 6.765.000. De Sovjet-Russische statistieken geven de volgende cijfers voor het eerste half jaar 1937: Uitvoer van Sovjet-Rusland naar Neder land rs. 27.807.000 tegen rs. 17.133.000 ln dezelfde periode van 1936. Invoer ln Sov jet-Rusland uit Nederland (inclusief Ne- deriandsch-Indlsche producten) eerste halfjaar 1937 rs. 45.937.000 tegen in het eerste halfjaar 1936 34.903.000. (1 r. is 4 1/4 Fransche franc). Deze laatste twee categorieën bedroegen in 1938 resp. rs. 53.863.000 en rs. 72.722.000. Een plan, dat Amerika niet durfde uitvoeren, wordt hier verwezenlijkt Sinds eenigen tijd hebben geruchten ge- loopen over den bouw van een nieuwen zendermast op het terrein van de Phohi kortegolfzenders te Huizen, maar de bij zonderheden zijn zorgvuldig geheim gehou den, zoodat niemand wist. wat er eigenlijk gaande was. Het gaat hier om den bouw van een tweetal zendmasten volgens een construc tie, ontworpen in het Philips laboratorium, welke tot dusver nergens ter wereld werd toegepast, n.l. die der draaiende zend masten. Het mag als bekend worden aangeno men, dat het mogelijk is, de straling van een zendantenne door een z.g. „beam"- lnrichting ln een bepaalde richting te „spuiten", zoodat de zendenergie niet over het geheele zendveld wordt verdeeld. Op deze wijze is het b.v. mogelijk, een gebied te bereiken, dat anders den zender ln het geheel niet, of slechts zeer zwak zou hooren. Dit principe is op het oogenblik al oud en wordt door de meeste kortegolfzenders ter wereld gebruikt. Aan deze methode ls echter een groot nadeel verbonden en wel, dat het noodig blijkt, voor elk gebied, waarheen men met gerichte golven wil uitzenden, een speciaal stel zendmasten te hebben, hetgeen zeer kostbaar is. In Amerika heeft men deze bezwaren reeds lang ingezien en daar werd dan ook voor eenigen tijd het denkbeeld geopperd, een tweetal zendmasten te plaatsen op een cirkelvormige railbaan, zoodat de antenne op elk gewenscht deel van den aardbol zou kunnen worden gericht. Men heeft het denkbeeld opgegeven als al te fantastisch en niet te verwezen lijken. Op het terrein van de Phohi kortegolf zenders P.H.I, en P.C.J. te Huizen wordt thans ditzelfde idee verwezenlijkt. Met spoed wordt gewerkt, om deze constructie gereed te hebben tegen het moment, dat de zenders paraat moeten zijn voor de ver zorging der in voorbereiding zijnde Neder landsche werelduitzendingen. Een stel op beton gemonteerde rails is in een cirkelvorm geconstrueerd, zoodat een wagen, daarop geplaatst, dus geheel in het rond zou kunnen rijden. Op deze rails loopen nu twee op wielen gebouwde stalen gevaarten, die de onder stellen vormen voor de daarop te bouwen zendmasten. Deze twee onderstellen zijn verbonden door een stalen brug. welke brug in het middelpunt der twee railcirkels kan draaien om een betonnen as, welke in een betonblok is vastgezet. De onderstellen der twee torens vormen met de brug een geheel, dat, over de rails rollend, om een middelpunt kan draaien. De tusschen de twee masten opgehangen antenne kan dus on elke gewenschte wind streek worden gericht. Door deze constructie zal''het moge lijk blijken, de energie van don zender in een zeer scherp gerichte straal op een gewenschte landstreek te richten, zoo scherp geconcentreerd, dat het nnttig effect van den zender in de richting, waarin deze zijn energie „spuit", gelijk staat met de uitstraling van een normale antenne, die werkt met een energie van 2000 K.W. Het maximum vermogen door eenigen zen der bereikt, was tot dusverre 500 K.W, EEN GARNIZOEN TE AMSTERDAM? Het comité tot bevordering van de ves tiging van een garnizoen te Amsterdam heeft in antwoord oo een tot den minister van defensie gericht verzoekschrift na mens den bewindsman een brief ontvan gen. waarin wordt medegedeeld, dat zoo dra de in te dienen voorstellen tot wijzi ging van de dienstplichtwet, betreffende vevgrooting van het contingent en verlen ging van den duur der eerste oefening der dienstplichtigen tot wet zullen zijn verhe ven en. in verband daarmede, de dislocatie der Koninklijke Landmacht herziening zal behoeven, ook met de belangen van Am sterdam, voor zooveel betreft het wederom vestigen van een garnizoen, ten volle zal worden rekening gehouden. Voor het tegenwoordige is het den mi nister echter niet mogelijk met betrekking tot deze aangelegenheid, welke overigens zijn volle aandacht heeft, eenigerlei toe zegging te doen. NOOD ONDER DE INDO-EUROPEANEN. De heer Rost van Tonningen heeft de volgende vragen gesteld aan den minister van Koloniën: 1. Is het den Minister bekend, dat de werkloosheid en de economische nood on der de Indo-Europeanen (Indische Neder landers) zeer groot is? 2. Is de Minister niet van meening, dat deze noodtoestand der Indische Nederlan ders door de voortgezette indianisatie op den duur steeds grooter dreigt te worden? 3. Is de Minister bereid om in samen werking met de Indische regeering zoo spoedig mogelijk een doelmatige oplossing ter leniging van den nood der Indische Ne derlanders voor te stellen? 4. Zoo de Minister op vraag 3 bevestigend antwoordt, ls hij dan bereid om aan de hand van de te zijner beschikking staan de gegevens mede te deelen, dat zulk een oplossing in de richting van een beperking der indianisatie en van de toekenning van grondrechten aan Indische Nederlanders en aan z.g. blijvers zal worden gezocht, zulks voor wat de grondrechten betreft, overeenkomstig de verklaring, die zijn voorganger Dr. H. Colijn, op 10 Mei 1935 ln de Eerste Kamer heeft afgelegd, te we ten, dat hij alles zou doen, om den Indo- Europeanen grondrechten te geven? 5. Zoo de minister vraag 4 bevestigend beantwoordt, is het hem dan. wederom aan de hand der te zijner beschikking staande gegevens, mogelijk aan te geven tegen welk tijdstip dergelijke voorstellen ln het bijzonder voor wat de grondrechten betreft, kunnen worden tegemoet gezien? TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMEI,K, Nederlandsche Zuivelcentrale, 5 Septem ber t/m 11 September consumptiemelk re- geeringscontract, taxegedeelte 6.75 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met kwallteitsafdracht. Overmelk re- geerings-minimumprijs 5.60 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. HULDIGING VAN DEN HEER E. D. VAN DISSEL. De huldiging van den heer Van Dissel bij zijn afscheid als directeur van het S:aatsboschbeheer zal plaats vinden op Maandag 6 September om half drie ln Hotel des Pays Bas, te Utrecht. Een ieder, die een bijdrage zond, wordt gaarne in de gelegenheid gesteld de hul diging bij te wonen. VOOR VRIJDAG 3 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 4.00 VARA 7.30 VPRO 9.00 VARA 10.40 VPRO 11.00 VARA 8.00: Gra- moloonmuziek 10.00: Morgenwijding 10.20: Declamatie 1.40: Gramofoonmu- ziek 11.10: Vervolg declamatie 11.30: Orgelspel 12.00: Kovacs Lajos' orkest en soliste In de pauze: Gramofoonmuziek 2.00: Kamermuziek 3.00: AVRO-Dans- orkest en Jazz-liedjes 4.00: Gramofoon muziek 5.05: Kinderuurtje 5.30: Gra mofoonmuziek 6.00: Orgelspel 6.30: Politiek radiojournaal 6.50: N.V.V.-Uit zending 7.20: Gramofoonmuziek 7.25: Berichten ANP 7.30: Berichten 7.35: Lezen in de Bijbel 8.00: Zang en piano 8.30: „De Statenbijbel", causerie 9.00: VARA-Orkest 10.00: „Fantasia" 10.30: Berichten ANP 10.40: Avondwijding 11.00: Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30—12.00: Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. Algemeen Program ma. verzorgd door de KRO 8.009.15 en 10.00: Gramofoonmuziek 11.30: Bijbelsche causerie 12.00: Berichten 12.15: Gramofoonmuziek 1.20: De KRO- Melodisten en solist 2.00: Gramofoon muziek 2.30: KRO-Melodisten 3.00: Orgelconcert 4.00: Gramofoonmuziek 4.15: KRO-Kamer-Orkest 5.00: Gramo foonmuziek -5.15: KRO-Orkest 6.05: Land- en tuinbouwcauserle 6.25: KRO- Orkest 7.00: Berichten 7.15: „De Toe stand op de Arbeidsmarkt in Nederland", causerie 7.35: Musica Catholica 8.00: Berichten ANP 8.15: De KRO-Melo disten en solist 8.45: Radiotooneel 9 00: KRO-Melodisten 9.15: Radio tooneel 9.30: Gramofoonmuziek 10.30: Berichten ANP 10.40: De KRO-Boys en solist 11.1512.20: Gramofoonmuziek. Droitwich 1500 11.20: Gramofoonmu ziek 12.05: Sopraan en orgel 12.50: Henry Hall's Band 1.35: Het Wethmar Pianokwintet 2.20: Gramofoonmuziek 3.05: Pianorecital 3.35: Radiotooneel 4.15: Revue-programma 4.50: Gra mofoonmuziek 5.20: John Reynders' or kest 6.20: Berichten 6.45: St. Hilda's Band 7.35 tuinliefhebbers 7.50: Relais uit Amerika 8.20: BBC-Symhonie-orkest en solisten 10.00: Berichten 10.20: „Science at your service", causerie 10.35: BBC-Variété-Orkest en solisten 11.20: Bram Martin's Band 11.5012.20: Dans muziek (gr.pl.). Radio-Paris 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35: Gramofoonmuziek 12.20: Visciano-orkest en zang 4.20: Andolfl-kwartet en zang 5.50: Zang 6.05: Gramofoonmuziek 7.20: Pianorecital 8.3512.05: Opera uitzending. Keulen 456 M. 6.50: Harmonie-orkest 8.50: Omroepschrammelensemble en saxofoonkwintet 12.20: H. Hagestedt's orkest 2.35: Gevarieerd concert 4.20: Omroep-Amusementsorkest 5.40: Sona teconcert 6.35: Gramofoonmuziek 7.20: Omroeporkest 8.30: Omroeporkest en Keuls pianoduo 9.20: Spoorweg-orkest J0 50—12.20: E. Wolff's orkest, Krepela- sextet en solist. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Omroep» dar.sorkest 1.30: Kleinorkest IzO— 2 20: Gramofoonmuziek 5.20: Zang 5.50: Pianorecital 6.20: Gramofoonmu ziek - 6.35: Kleinorkest 7.20: Gramo foonmuziek 8.20: Omroepsymphonie- orkest 10.30—11.20: Omroepdansorkest 484 M. 12.20: Gramofoonmuziek 12.50' Kleinorkest 1.30: Omroepdansorkest 150: Zang 2.00—2.20: Gramofoonmu ziek 5.20: Kleinorkest 6.00: Zang 6.35: Gramofoonmuziek 6.50: Piano recital 7.35: Zang 8.20: Omroeporkest 10.30—11.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender 1571 M. 8.30: Ver sterkt Omroeporkest en Koren 9.20: Be richten 9.35: Gevarieerd programma 10.20: Berichten 10.50—12.20: Eugen Wolff's orkest, het Kamersextet Krepela en solist. (Om 11.05 Weerbericht.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF en DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 3 September. lste programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv, enz. 3c programma: 8.00 Keulen - 9.50 sen - 10 35 Parijs R. - 12.20 Keulen - "f™ Brussel VI. - 14.20 Keulen - 14.50 IWP P.T.T. - 16.05 Keulen - 17.20 Brussel vi. 17.40 Keulen - 18.20 London Reg. - "i' Keulen - 20.05 Parijs R. - 20.20 Londonij - 21.00 Diversen - 21.20 Keulen - Brussel VI. - 22.30 Brussel Fr. - 23.20 un 4e programma: 8.00 Brussel VI - ver.sen - 10.35 London Reg. - 11.35 D™ wlch - 15.35 London Reg. - 16.15 Dra''J. - 18.20 Diversen - 18.40 Droitwich - Gr.pl. G.R.D. - 22.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10