Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 1 September 1937 AGENDA Onze betere reizen REISBUREAU LINDEMAN AALSMEER. De Oranjeleesten. I>, De verjaardag van H. M. de Koningin is hier gevierd door het organtseeren van een feest voor de kinderen der drie Bijz. scho len door de Chr. Oranjevereeniging. Onge veer 600 kinderen namen aan het feest deel, dat gehouden Ls op een terrein aan den Aalsmeerderdyk en waaraan vooraf ging een optocht door het dorp met mu ziek van .Sursum Corda". Een keurige stoet die groote kinderschaar! Dank zij de medewerking der Ned. Sierteeltcentrale, welke de doorgedraaide producten aan de veilingen gratis voor het kinderfeest had willen afstaan en mede doordat mooie prijzen waren uitgeloofd, was ditmaal veel werk gemaakt van rijwiel- en andere ver sieringen. Mooie stukken bloemsierkunst waren in den stoet te bewonderen en in totaal dongen 62 kinderen mee om de prij zen. De eerste zes werden resp. toegekend aan: B. Piet, W. Boomhouwer, D. Verhaar, groep „Jonge Batavieren", A. Tas en F. v. der Zwaard. Op het terrein zijn de kinde ren 'n paar uurtjes met spelletjes en trac- taties beziggehouden, terwijl „Sursum Corda" voor de muzikale afwisseling zorg de. Mede dank zij het fraaie weer ls het kinderfeest in alle opzichten geslaagd. Des avonds is in „De Oude Veiling" een fees telijke samenkomst gehouden, die druk be zocht was. Een openings- en gedachtenis- woord werd gesproken door den heer Bier- llng, hoofd der Chr. school dorp. Het was een avond, gewijd aan den volkszang, oJ.v. den heer J. v. d. Rovaart van Utrecht. Er is veel genoten op deze samenkomst. De Chr Oranjevereeniging kan met veel vol doening op den Sisten Augustus terug zien! Loop der Bevolking. Gevestigd: W. E. Kooy, KI. Noorddijk 61 G. ter Reehorst, Pontweg 5 J. H. de Koning. Kudelstr.weg 70 J. G. Kleiboer, idem 101 J. Overduin, idem 101 W. Eruggeman, Stommeerweg 15 A. P. J. Kersten, idem. 15. J. A. van Schaik, Se ringenstraat 16 J. Speljer. O. E.weg 259. Vertrokken: B. J. Wageman, n. Uithoorn, Amsteldijk Zuid B. D. Purmer, n. A'dam V. Breestraat 92 J. M. Plas, n. Laren. Julianaoord E. Steur, n. Weesp, Ossen markt A. Peters, n. Haarlem. Saenre- damstraat 79 H. L. Harmsen, n. A'dam Amstel 188. HAARLEMMERMEER. GOEDGESLAAGDE KONINGINNEFEESTEN IN HAARLEMMERMEER. Veel kindervreugde. Prachtig weer met een heerlijk stralende oranjezon, dit was voorzeker wel de voor naamste factor, die er in ruime mate toe medegewerkt heeft, dat de gisteren ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op verschillende plaatsen in Haar lemmermeer gehouden feestelijkheden zoo uitnemend geslaagd zijn. Hoofddorp. Nadat de Jeugd zich 's middags had ver maakt op het marktplein, kreeg ze 's avonds gelegenheid te genieten van hetgeen op het gemeentelijk sportterrein te zien was. s' Middags werd door de Chr. Padvinders- vereeniglng met tamboers, pijpers en hoorn blazers een marsch door het dorp gemaakt, terwijl door de Hoofddorpsche voetbalver- eeniging op het sportterrein een wedstrijd werd gespeeld tusschen haar twee elftallen. Omstreeks 7 uur werd op het concourster rein onder veel belangstelling een open luchtspel opgevoerd, hetwelk in beeld bracht de mislukte aanval op Lochem in 1590. Vooraf werd een optocht door het dorp gehouden. Na afloop van dit uitstekend opgevoerde spel had er op het terrein nog een klank- film-voorstelllng plaats, waarbij Oranje-, komische- en teekenfilms werden vertoond. Nieuwvennep. De feesten te Nieuwvennep werden ge opend met een toespraak van den voorzit ter van de Oranjevereeniging, den heer van Arkel, waarna de wethouder van onderwijs, de heer P. Ouwerkerk, allen namens het gemeentebestuur feliciteerde met dezen dag en de beste wenschen uitte voor het verder welslagen Van het feest. Ook voor Nieuwvennep was er door de plaatsing van een draaimolen in 't cen trum van 't dorp weer een oude traditie herleefd. Na een optocht der schoolkinderen, die met de muziek voorop, onder veel belang stelling werd gehouden, werden op het feestterrein kinderspelen gehouden. 's Middags hadden de volksspelen plaats, die een vlot en aangenaam verloop hadden en waarvoor groote belangstelling aan den dag werd gelegd. Het goedgeslaagde féést werd met een mooi vuurwerk besloten. Badhoevedorp. De Oranjevereeniging „Badhoevedorp en omstreken" is met de feestelijkheden inder daad weer schitterend voor den dag geko men. De le dag (Dinsdag) was voor de kinde ren gereserveerd. Na een onder leiding van het onderwijzend personeel gehouden op tocht. begaven de kinderen zich naar het aan den Keizersweg gelegen terrein, waar ze getrakteerd werden en zich met de ver schillende spelen best amuseerden. 's Avonds was er nog met pittige muziek gecostumeerd dansen. Het feest wordt heden voortgezet met een groote sportdemonstratie, met mede werking van verschillende vereenigingen. Hedenavond zal weer gedanst worden, ter wijl een groot vuurwerk het programma van den tweeden dag zal besluiten. Aalsmeerderdijk. Ook langs den Ringdijk nabij Aalsmeer werd een kinderoptocht gehouden, waaraan eenige honderden kinderen deelnamen. Daarna begaven ze zich onder leiding van het onderwijzend personeel naar het door de familie 't Hooft beschikbaar ge stelde terrein. Ze werden daar getrakteerd en kregen volop gelegenheid om zich met allerlei spelen naar hartelust te vermaken. HILLEGOM. Auto-ongeluk. Hedenmorgen om ongeveer half vijf is een vrachtauto tegen het vluchtheuvel paaltje in de Weeresteinstraat bij de van Tetsstraat gereden. Door de aanrijding Is de chauffeur ver moedelijk het stuur kwijt geraakt, want de auto vloog een eind verder tegen het ijzeren hek van de oude drukkerij van de fa. Hamberg op. Het hek werd geheel ver nield. Een er naast staande poort werd be schadigd. De auto moe6t worden weggesleept. Nog verminderende werkloosheid. Volgens den staat van de Arbeidsbeurs ls het aantal werkloozen gedaald van 141 op 140. Een verschil dus van slechts 1 minder. Verleden jaar was het aantal 244. De Koninginnedag. Hier is de Koninginnedag gevierd met vele vlaggen en in den morgen muziek van den toren der Hervormde Kerk, wat bij het gunstige weer goed te beluisteren was. De kinderen van de Chr. scholen kregen in de school een tractatle en maakten zin gende een wandeling door de gemeente. Vele kinderen kwamen met versierde kar retjes en allerhande gerij. Dat maakte een bescheiden, maar aardig effect, 's Middags was er niets te doen. Des avonds trokken de belde Harmonie corpsen door de gemeente. Elk maakte een eigen route en had een grooten aanhang. Beide optochten voerden zoo goed als geen lampions of toortsen mede, wat tot gevolg had, dat zij er tamelijk triest uit zagen. Af en toe zongen de volgelingen der muziekcorpsen, die lustig speelden. Met dat al was er een groote massa men- schen op de been. KATWIJK AAN ZEE. Telegrammen aan H. M. de Koningin. Het gemeentebestuur heeft het volgende telegram gestuurd aan H. M. de Koningin op het Loo: Het gemeentebestuur van Katwijk, mede namens de bevolking, biedt Uwe Majesteit diep gevoelde gelukwenschen aan met de herdenking van Uwe Majesteits geboorte dag, met dé bede. dat God Uwe Majesteit nog vele Jaren voor Haar Huis, Land en Volk moge sparen. (w.g.) WOLDRINGH VAN DER HOOP, burgemeester, (w.g.) BOEKHOVEN, secretaris. Het bestuur van de Oranjevereeniging verzond het volgende telegram: Oranjevereeniging te Katwijk aan Zee, biedt Uwe geëerbiedigde Majesteit diepge voelde gelukwenschen op dezen voor Uw Huis en voor ons' volk zoo heuglijken dag aan, bidt U nog menig gelukkig levensjaar toe en betuigt opnieuw verknochtheid en hulde. (w.g.) HERM. PARLEVLIET, voorzitter (w.g.) BOEKHOVEN, secretaris. Gistermorgen waren de heeren Speel man en De Winter, beiden uit Rotterdam op het Zuiderstrand voorbij de Redding- post der K.R.B. aan het baden. Plotseling merkte de heer S., dat hij in een mui ge raakt was en de kust niet meer kon berei ken. Onmiddellijk schoot de heer W. te hulp en mocht er met eenige moeite in slagen S. behouden op het strand te bren gen. Naar hun meening had bij die mui als waarschuwingsteeken een vlag of een bord moeten zijn geplaatst. LISSE. Koninginneverjaardag De verjaardag van H.M. de Koningin is in deze gemeente ook niet onopgemerkt voor bijgegaan. 's Morgens om 10 uur hadden de school kinderen zich verzameld op het groote H.B.G,-plein om den burgemeester een aubade te brengen. Na aankomst van den burgemeester en mevrouw van Wijnbergen werd door de kinderen het Wilhelmus gezongen. Hierna sprak de burgemeester de kinde ren toe. Hij wees op de groote beteekenis van dezen dag voor het Oranjehuis. Namens de .schooljeugd werd een tele grafische gelukwensch verzonden. Spr. wees ten slotte nog op den vlieger wedstrijd en het bloemencorso. Met een driewerf hoera en lang zal Zij leven besloot de burgmeester zijn korte maar kernachtige toespraak. Hierna werd door de kinderen nog gezon gen „Zullen" en „Holland's Vlag", waarna zij wederom naar de diverse scholen gin gen waar ze werden getracteerd. De kinderen van de scholen in 't buurt schap „De Engel", die nabij hun school plein stonden opgesteld brachten eveneens een zanghulde aan den burgemeester, die inmiddels met mevr. Wijnbergen en den voorzitter van het Oranje-Comité daar heen gegaan was. Ook hier zongen de kin deren de reeds genoemde liederen en war den zij toegesproken door den burgemees ter. Tegen twee uur kwam het Jonge volkje weer samen naar het voormalige voetbal- terrein aan den Broekweg, waar de vlieger wedstrijd en het bloemencorso plaats von den. De belangstelling was hier groot en de deelname liet niets te wenschen over. Ook hier brachten de burgemeester met mevr. Wijnbergen een bezoek. De Koninginnedag werd besloten met 'n mooi concert van „Trou moet Blycken" in de muziektent. Begeleid door de beide muziekcorpsen „Crescendo" en „Excelsior", trok men door het dorp. Na afloop werd op het Linden- plein wat vroolyke muziek gegeven. Er heerschte een prachtige stemming! Hoewel uiterst sober, heeft men toch den verjaardag van H, M. de Koningin op ge paste wijze herdacht. Opmerkelijk was dat het publiek langs dc straten bleef staan en niet mede liep, zoodat de deelnemers ongestoord konden marcheeren. Dit dank zij de voortreffelijke leiding der politie. Des middags werden er door de Buurt vereniging IJmulderstraat, kinderspelen gehouden; ook hiervoor was veel belang stelling. NOORD WIJK AAN ZEE. Een geanimeerd Oranjefeest. Ook ons dorp heeft op waardige wijze het Koninginnefeest gevierd. Om één uur 's middags werd begonnen met koraalmuzlek van den toren, wat weer vee! luisteraars naar de Hoofdstraat bracht. De burgemeester, de heer v. d. Mortel, opende hierop met een toespraak het feest. HIJ uitte zijn blijdschap dat de verjaardag van H. M. de Koningin ook hier feestelijk wordt herdacht. Daarvoor bracht spr. hulde aan de Oranjevereeniging. Het volgende telegram werd verzonden: Aan H. M. de Koningin. De Oranjevereeniging te Noordwijk aan Zee, namens haar bevolking feliciteert Uwe Majesteit van harte met Haar ver- Jaardag en bidt U ook in de toekomst Gods zegen toe. HET BESTUUR DER O. V. Hierna werd een aanvang gemaakt met de volksspelen. Allereerst had de keuring plaats van de versierde rijwielen. Hiervan was de uitslag: le pr. Cath. de Vries; 2c Marie van Rijn; 2e Marie v. d. Putten; 3e Marie v. d. Niet: 4e Truus v. d. Berg, Bij het ringsteken met de versierde fiet sen, waren de gelukkigen: le pr. Jopie Schippers: 2e Mlen v. d. Niet; 3e Marle v. Rijn; 4e Cor v. d Berg; 5e Klaartje V. d. Niet: 6e Leni v d. Niet; 7e Jans Kranen burg. Het touwtrekken voor groepen van vier personen had het volgend resultaat: le pr. groep J. P. Barnhoorn; 2e groep C. v. d. Niet; 3e groep „dennen"; 4e groep J. v. d. Haak; 5e groep Voetbalvereen. Uitslag tobbèsteken: le pr. Frans Roet- man; 2e Plet Vink; 3e Jan Duindam: 4e H. Broekmeijer; 5e Kees Bulk: 6e Tom Broeders; 7e Wim van Rijn; 8e Kees v. d. Berg. Zakloopen:. lelbr. C. v. d. Luit; 2e M. v. Dulvenbode; 3e M. Hazeuoot; 4e Benny Schippers: 5e Ant, v. d. Niet; 6e Wim v. Duin; 7e Gettlt Schippers; 8e Dirk Haze- noot. Blinddoekloopen voor meisjes: le pr. Go Faase; 2e All van Duin: 3e G. Alkemade; 4e Antje van Duin; 5e Tina v. d. Weyden; 8e Joopie Ammezaal; 7e Annle Faase; 8e Trientje Kruy; 9e Adrie Spaanderman. Balloopen voor meisjes: le pr. Rie Mooie- kind: 2e Cootje v. d. Lult; 3e Leuntje Barnhoorn; 4e Arie Koemans; 5e Gre Barnhoorn; 6e Klaartje Korbee; 7e Joopie Schippers; 8e Willy Spaanderman. 's Avonds werd aan den burgemeester, als vertegenwoordiger der Koningin, een sere nade gebracht, waarna „de Echo der Dui nen" een concert gaf op den Noord-Bou levard, dat onderbroken werd door een ge slaagde lampionoptocht. Noordwijk aan Zee kan terugzien op een eenvoudig mnar hartelijk feest, dank zij het harde werken van de Oranje vereeni- ging. NOORDWIJKERHOUT. Jongetje verdronken. Gisteravond is in de Zilk. achter de R K. pastorie het 6-jarig zoontje van den heer L. van Schagen verdronken De vader was met het kind op het land, waar hit aan het werk was Hij zond den knaap vast naar huis en ging even later ook zelf huiswaarts Toen hil thuis kwam b eek de knaap nog n'et thuis gekomen te zijn. waarop d° man terugkeerde. Hit vond het kind verdronken in de sloot l'gzen. Kunstmatige ademhaling leverde helaas geen resultaat meer op. RIJNSBURG. In de Ned. Herv. Kerk gaf de orga nist. de heer A. Kooien, van Leiden, een orgelconcert. Het programma bevatte o.m. eenige nationale liederen. In zijn geheel was dit concert als wijdingsavond bedoeld. Opnieuw bleek, hoe de heer Kooien met vaardige hand ons mooie kerkorgel weet te bespelen. Gedurende Augustus hadden aan het Postkantoor alhier voor de Rijkspostspaar bank 115 inlagen plaats tet een bedrag van f4287.42 en 33 terugbetalingen tot f3992.22 Bovendien 665 giro-stortingen. NOORDWIJK BINNEN. De Koninginnedag. Onder begunstiging van prachtig zomer weer en onder enorme belangstelling had gisteravond de door de Oranjevereeniging alhier georganiseerde lichtstoet plaats, voorafgegaan door een concert op het Lin- denpleln. Het aantal deelnemers aan den licht stoet was zeer groot. VOORHOUT. Aanbieding gemeente-begrooting. B. em W. hebben aan den raad de be grootingen voor het dienstjaar 1938 aan geboden. De positie der ontworpen gemeente- begrooting is ongunstiger dan die van het vorig Jaar, waarvoor tot het sluitend maken, reeds de volledige extra bijdrage alsook een balastingbljdrage, aanvanke lijk geraamd op f. 7400.noodig was. De ongunstige positie in 1938 vloeit voort uit de volgende omstandigheden: 1. de uitkeering per inwoner wegens de financleele verhouding tusschen Rijk en Gemeente wordt wederom lager geraamd; thans rond f. 3000. 2. het nadeelig slot van den gewonen dienst der berekening 1936, bedraagt f. 8067.63, dat der rekening 1935 f. 2630.775, alzoo hooger rond f. 5400. 3. van de kosten wegens krankzinnigen- verzorging komt een hooger bedrag ten laste der gemeente, allereerst door toene ming van het aantal patiënten en vervol gens door de voortgaande vermindering van het Provinciaal subsidie; 4. de kosten van armenzorg moesten overeenkomstig de suppletoire raming in 1937 voor dit jaar direct aanmerkelijk hoo ger geraamd worden, omdat de behoefte jaarlijks is gestegen en vooral omdat in 1937 diverse kerkelijke armbesturen niet meer in zulke mate konden ondersteunen als noodig was; 5. uit de gemeenterekening 1936 blijkt, dat ln dat jaar ruim f. 5000.— moest wor den teruggeboekt wegens teveel genoten be lastingen. De Inspecteur kon dan ook voor het Jaar 1936 moeilijk anders doen dan de opbrengst 1938 gelijk te ramen als de aan vankelijke schatting over 1936 en 1937; wordt dat bedrag bereikt dan beteekent het reeds een stijging ln de inkomsten welke algemeen toch wordt verwacht. Een paar gunstige factoren zijn wel te noemen, doch de invloed daarvan is op de begrooting 1938 niet ten volle merkbaar. Tot sluitend maken der begrootlng is allereerst de extra bijdrage uit het werke- loosheidsubsidlefonds, alsook de belasting- bijdrage tot het maximum geraamd. Ver volgens zijn diverse onderhoudsposten van wegen zooveel mogelijk beperkt. Ondanks de hoogst mogelijke zuinig heid was het B. en W. niet mogelijk, zon der bijzondere maatregelen de gemeente te behoeden voor noodlijdendheid. Er bleef een tekort bestaan van rond 1. 5000. B. en W, stellen in een nadere toelichting vóór, ln het Jaar 1938 van het verlies over 1936, een bedrag van f. 5000— uit te lich ten, ter dekking in volgende jaren. Met groote voldoening kunnen B. en W. voor het eerst over 1938 een sluitende be grooting van het waterbedrijf aanbieden. Het woningbedrijf, deed volgens aan vankelijke raming over een vol explotatie- jaar 1937 een verlies verwachten van f. 4200.afgezien van de geleidelijke af schrijving der verliezen over 1935 en eer der. Voor 1938 wordt een verlies geraamd van f. 3000. Nieuwe kapelaan. De bisschop van Haarlem heeft den beer G. J. M. ten Have (Neom.) benoemd tot kapelaan alhier. VOORSCHOTEN. Geslaagd Koninginnefeest. 31 Augustus ls onder veel belangstelling ingewijd met een concert op de Voor straat door het Harmonie Gezelschap „Benvenuto", terwijl de Voorstraat met electrische gloeilampjes een eenlgszlns feestelijk aanzien was gegeven. Wel ging door het rumoer nog al eens wat verloren van goede muziek. Tot slot werd hosmuziek gespeeld en jong en oud hoste weldra om de tent. Gisteren ls de feestviering geopend met den traditioneelen optocht Van de school kinderen, waarbij verschillende scho lieren mooie versieringen meebrachten. De muziek was halverwege in den stoet opgesteld; deze werd voorafgegaan door een 14-tal trommelslagers van de Haagshe Sportver. „de Nationale Pijlen". Na een rondv.-andellnv werden de kinde ren op de Voorstraat ongesteld en zongen zij gezamenlijk een 3-tal liederen, waarna burgemeester Berkhout het feit van den dag herdacht. Vervolgens werden de schoolkinderen ge tracteerd en begonnen de kinderspelen. De uitslagen waren: Prijswinnaars versieringen: 1. A. van Leeuwen; 2. J Dcrogée: 3. M. van den Burg; 4. Gebr. Schrama: 5. D. v. d. Bosch; fi J.'Bouw; 7. H Derogée: 8. L. de Bruin; 9. h v. d. Nagel; 10. K. Berkhout. Stoelendans: meisles van 11—'3 Jaar: 1. R. Von':; 2. R. van Geest; 3 H. Pen; 4. M. Ham; 5. A. de Wit; 6. S. Varkevisser; 7. M. van Leeuwen: 8. R. van Leeuwen; 9. Th. G-etendo-st; 10. J. Berkhuizen. Vleggetie-steken, meisjes 910 Jaar: 1. N. v. d. Ham; 2. C. v. d. Peet; 3. G. Verrips; 4. J. Bregman: 5. R. Beukenholdt; 6. T. Schuitemaker; 7. A. Varkevisser; 8. G. Bak ker; 9. I. de Vreugd; 10. A. Schippers; II. A. v d Burg; 12. G. v. d. Hoeven. Muiltieloopen: meisjes van 11—13 Jaar: 1. A. Warmerdam; 2. N. Cullenburg; 3. J. Zonneveld; 4. R. Sanders; 5. B. van Mey- "aarden: 6. A. Dijkstra; 7. J. Langeveld; 8. F. Verbook; 9. C. van Leeuwen; 10. S. Dui venvoorde: 11. D. Abswoude; 12. J. Teske; 13. M. van Geest: 14. L. Bouthoorn; 15. B. v. d Bos; 16. C. Balfoort. Halterwedloop iongens: 1. H. van Veen; 2. G Schellevis; 3. B. Keijzer; 4. H. Kriek; 5. W. Bouwmeester; 6. M. Bol; 7. T. Schol ten; 8. J. den Holander; 9. H. Balfoort: 10. T. Lamboo; 11. J. Rljsdljk: 12. A. Roos; 13. A. ten Bruggencate: 14. Jac. v. Beek; 15. N. Beukenholdt: 16. P. Schrama: 17. K. van V/inden; 18. K. Vreeburg; 19. W. van Gent; 20. J. Boonstra. Hard.loopen voor Jongens. Volgens het feestprogramma zou „koek- habDen" olaats hebben, doch daar er geen koek bleek te zijn!! werd dit veranderd ln hardlcopen. 1. A. Verrips; 2 J. de Boer; 3. H. van Beek: 4. W. Kneyber; 5. H. Nap; 6. J. v. Haast aren: 7. K. Feynenbuik; 8. D. v. d. Bos; 9. D. v. Hattum; 10. R. Ju; 11. F. v. d. Berg; 12. C. Douwes; 13. N. Lingerak; 14. J. Balfoort 15. C. Sanders; 16. H Verver; 17. J. Teske; 18. S. Boendermaker. Tot besluit van het ochtendprogramma werden op „Wildlust" door de vereeniging van postdulvenhouders „De Zwaluw" dui ven losgelaten. Om half twee 's middags begonnen de volksspelen voor grooten. terwijl de St. Laurens Harmonie onder leiding van den heer B. v. Veen, directeur, een concert gaf ln de Voorstraat. Prijswinnaars waren: ringsteken met paard en sjees voor paren: 1. W. de Ruy- ter en A. de Jong; 2. Jac. Jansen en M. v. d. Heiden; 3, A. Verboom en M. Dijk man; 4. J. Nell en J. van Os. Een troostprijs voor de mooiste versie ring werd toegekend aan L. Dijkman en B. Dijkman Ringrijden op rijwielen voor dames en heeren: l. J. Planje; 2. W. van Spronsen; 3. M. G. Hooymans: 4. M. Mendel; 5. J. Aten; 6. J. Bekker; 7. Jac. Bekker; 8. L. A. Uijterlinden; 9. J. Pen; 10. me]. F. Waayer; 11. mej. S. Los en 12. mej. A. den Hollander. De uitslag van het schietconcours was. Rozenbaan: 1. R. v. Mulligen; 2. M. F. Berkhout; 3. I. van Egmond; 4. H. Nou- wens; 5. L. v. Vliet; 6. A. C. v. d. Poel: 7. W. Leliveld8. J. Noort; 9. C. Soile; 10. J. v. Manen. Vogelschieten; 1. C. v. Egmond; 2. J. v. d. Burg; 3. Boesveld; 4. M. H. P. Fortgens; 5. J, Bay ley; 6. C. H. Oudshoorn; 7. M. de HEDEN. Gem. Gods (W. de Zwygerkerk): 8pr, p v. d. Woude, 8 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Pop van Monster, 8 uur nam. Vrijdag. Jeruël: Spr. de heer Monsma. 8 u. nam DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventieve Ge- neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half I vier: Donderdag: Inenting tegen diphterie 3"i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge- i neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam „Onder het asphalt van een wereldstad" Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid-1 dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopendel voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam I „Zoöloglca". Woesdag- en Zaterdagnain. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopendel voorstelling. Koninginnedag: doorloopende voorstel ling van 2—7 uur. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De banjospeler van de Mississippi." Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. I Zondag doorloopende voorstelling van 2 toi I 7 uur en te 8.16 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 71 „Oranje Hein". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 71 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: I Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49 8 u. nan. I „Kermiskind". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/» uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor ■'oedri'cnpten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst I der apotheken wordt van Zaterdag 28 Aug. t/m. Vrijdag 3 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, KamerL Onnesl. 28. telef. 3553 en J. Doedens, Wil- helmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. iibfeONF llNDEMAN Italië 9 16 123,90 Itallaansche Meran 1 1 September, 9 dogen, ƒ102,— Autorels Parijs 18 September, 7 dogen, 64,— BREESTRAAT 151 - TELEF. 604 Lid der Nederlondtche Voreenlglng von Rolibureoux Gbo9 (Ingez. Med.) Jong; 8. I. v. Egmond; 9. D. Limburg; 10. J. Smit; 11. R, v Mulligen, Personeele baan: 1. L. J. Los; 2. F. J. Pynnaken; 3. N. de Boer; 4. D. Limburg; 5. A. A, Keyzer: 6. A. Oudshoorn; 7. M. F. Berkhout; 8. W. Derogée; 9. D. P. Yper- laan; 10. J. v d. Lubbe. Vrije baan: 1. D. P. Yperlaan; 2. D. Boef; 3. A. C. v. d. Poel; 4. N. de Boer; 5. W. H. J. Ju; 6. J. J. Pynnaken; 7. G. J. Yperlaan; 8. J. Kraay; 9. J. Bayley; 10. J. Noort. De wisselbeker, uitgeloofd door burge meester M. F. Berkhout werd gewonnen door M. de Beer met 95 punten, Kuipje steken: 12—16 jaar: 1. Jan Teske; 2. Leo Boomstra; 3. Louis Peters; 4. J. v. Berne; 5. R. v. d. Berg; 6. Nico Stikvoort: 7. Piet v. Bemmelen; 8. Gerard Kriek; 9. Jaap Tecke; 10. Jacob Dijksma; 11. Simon de Wit; 12. Jan Gussenhoven. 16 Jaar en ouder: 1. Th Versteegen; 2. Hans Becker; 3. A. J, Mens; 4, Adr. Dijk stra, 5. Kées v. Leeuwen; 6. Jaap v. Galen; 7. L. Gerrils: 8. D. Anker: 9. Koos Dinge- mans; 10. D. Teunissen; 11, Chr, Eggink; 12. Arie v. Egmond. Naar den trein gaan: 1. G. v. Sant brink; 2. C. den Hollander; 3. H. Yperlaan; 4. C. Yperlaan; 5. D. Kuipers; 6. D. Tie- meyer: 7. A. Zuiderduin; 8. M, v. d. Kley; 9. A. Verhoog; 10. C. Dyksma; 11. W. v. d. Mey; 12. W. Hartveldt; 13. M. Kranenburg: 14. J. van Reckom; 15. A. Boonstra; 16- C. v. Cullenburg; 17. J. Buising; 18. A. v. Bemmelen; 19. R. Pen; 20. L. Berkhuizen; 21. M. den Hollander; 22. R. Lingerak. Touwtrekken: 1. G. Spiegler; 2. W. Olst- hoorn; 3. H. v. Egmond: 4. W. Spiegler; 5. Heygsveld; 6. v. d. Meyde; 7. D. Does; 8. H. v. Bemmelen; 9. J. Spiegler. Vervolgens hadden er demonstraties plaats van de Chr. Gymnastiekver. O. D. L L. O., een korfbalwedstrijd, die eindigde 'n een overwinning voor de Ijsvogels. Uitslag IjsvogelsVitesse 144 en een voetbal- wedstrijd V. V. L.Rouwkoop, die Rouw koop de overwinning bracht met 0—2. Het feest werd besloten met muziek op de Voorstraat en hossen en tot slot een lampion-optocht. Ernstig ongeluk. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op den Leidscheweg ter hoogte van de Zijvar- fabriek het zoontje van den heer S. alhier, de 7-jarige J. M. S. waarschijnlijk door eigen onvoorzichtigheid tegen een auto ge- loopen, waardoor hij twee hoofdwonden bekwam, een verwonding aan het rechter- onderbeen en schaafwonden op zijn rug- Na voorlooplg te zijn verbonden is nu naar ar. M. v. d. Stoel gebracht ter verdere behandeling. Den bestuurder van de auw treft geen schuld. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6