[EIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 1 Seplember 1937 KERK- EK SCHOOLNIEUWS Prof. L. H. v. d. Meiden SPORT Om de nationale kampioen schappen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. BOSKOOP. Gtrel. Gem.: Nam. halfacht, ds. Stui fberg van Benthuizen. NOORDWIJK AAN ZEE. Geref. Bond Julianaweg 27): Nam. 8 c ds. Steenbeek van Oudewater. VOOR DONDERDAG 2 SEPTEMBER. SASSENHEIM. Gemeente Gods: Nam. 8 uur, pastor v. d. oude van R'dam. VOOR HEDEN. GEREF. KERKEN. Beroepen te Enkhuizen (als hulppred.) J Bos, cand. te Mijdrecht; te Montfoort ds hulppred.) R .A. Flinterman, cand. en «Ippred. te Voorburg. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Papendrecht W. Ruiter, nd. te Putten o. v. Vel. TENNIS. de Gen. Synode der Chr. Geref. Kerft tot hoogleeraar te Apeldoorn benoemd De Generale Synode der Chr. Gerei. ~k die deze week te Hilversum verga- z, heelt In haar gisteren gehouden zlt- benoemd tot hoogleeraar aan de eol. School te Apeldoorn ds. L. H. V. d. elden, predikant bij de Chr. Gerei. Gem. den Haag-C, en een van de meest aanstaande llguren ln de Chr. Gerei, it De nieuwe hoogleeraar werd 20 April te Hazerswoude geboren. Hij bracht "n jeugd door te Loosduinen en bezocht Ambachtsschool te 's-Gnavenhage om r bouwkundige te worden opgeleid, ter was hij werkzaam op de boerderij zijn vader. Eerst op 28 jarigen leeftijd erd ds. v. d. Melden student aan de Theol. ol der Chr. Gerei. Kerk, tot welke ri hij uit volle overtuiging was overge- n. Op 30-jarigen leeltljd candidaat gewor- n werd uit een drietal beroepen dat «r Enschede aangenomen, aan welke ge rente prof. v. d. Meiden zich verbond op Nov. 1912. In 1917 vertrok hy naar rdrecht om 25 Oct. 1927 in de Residen- 2ijn intreden te doen als opvolger van T, Bakker. Prof. v. d. Melden bekleedt in het mid- der Chr. Geref. Kerk een groot aantal ctles. Sinds 1919 is hij curator van de eol. School te Apeldoorn. Vanwege de Gerei. Kerk is hy deputaat voor de tenlandsche ^Zending. Van de Generale node maakte hy by herhaling deel uit die gisteren in Hilversum is aangevan- koos hem als haar voorzitter. Ook van van 1922 was hy voorzitter, lm de Part. Synode van het Zuiden 'te prof. v. d. Meiden ook steeds deel en tal van malen diende hy haar als Mtter. Prof. v. d. Meiden is secr. van Chr. Geref. Predikantenvereenlging, utaat voor de Evangelisatie vanwege de Synode van het Zuiden, voorzitter de classicale zendingscommissie en rcitter van deputaten van de Generale Mde die het rapport opstelde in betrek- C tot het verzoek van de Generale ode der Geref. Kerken om een samen- In 1917 deed prof. v. d. Melden intrede ln het bestuur van den Chr. t. Jongelingsbond, die hy tot 4 Aug. toen de bond hem als zyn voorzitter als vice-voorzitter diende. In 1919 prol. v. d. Meiden zitting in het be- van het Chr. Doofstommeninstltuut fatha" te Voorburg, waarvan hy even- is vlee-voorzitter is, alsmede voorzitter de hulshoudeiyke en voorzitter van de -Toommissie. Verder is prof. v. d. Meiden ur van den Bond van Chr. Geref. Jesvereenigingen en voorzitter van Oentr. Raad van Chr. Gerei. Jeugd- nigingen in de Residentie. «er veel heeft de nieuwe hoogleeraar hreven, Hy Is redacteur van het or- van den Chr. Ger. Jongelingsbond tor et Emergo"; idem vam het Kerk- van de Chr. Geref. Gem. van den idem van het Jaarboekje van de Geref. Kerk. Onder zyn redactie ver- "n het Gedenkboek van den Chr. Ger. Jingsbond, terwyi hy ook medewerkte het Gedenkboek, dat by de herden- van de Afscheiding van 1834 door de Geref. Kerk werd uitgegeven. Van werken noemen we zyn stichtelijke tn: Geloofskracht in levenssmart; 'Wsvreugde; Uit den Geest geboren; Vat 'at en Groote dingen. Daarnaast heeft 'erschillende preeken geschreven in de Geref. serie ,,Uit de Levensbron" en ten bundel over den H. Catechismus, 1 van zyn kleinere werken mogen Md: Een voorganger herdacht; Uit vuur genikt; De keuze des geloofs; De 14 des geloofs; De H. Doop; Onze ar- De kerk en de Jongelingsvereeniging; net Schriftgezag. Generale Synode van Zwolle (1934) -*mde ds. v. d. Meiden lot hoogleeraar "e vae. van wijlen prof. F. Lengkeek, hoor hij toen echteT meende te moe- tedanken. is de bedoeling dat de nieuwe hoog- "4r, wiens verdiensten worden erkend In benoeming tot ridder in de Orde Cranje-Nassau. zal optreden als op- 9 Van prof. P. J. M. de Bruin, die 1 *-s. den 70 jarigen leeftyd zal be- 1 derom ziet de Residentie een vjn haar voorgrondtredende predikanten als '«raar optreden. En ook nu geldt het '■Sto inrichting der Kerk en betreft - prediker die de 50 jaar reeds Is -tseerd. vernemen dat ds. v. d. Meiden zyn tong bereids heeft aangenomen. De eerste dag. Op de Destlnabanen in het Vondelpark te Amsterdam zyn gisteren de Nederland- sche tenniskampioenschappen begonnen. De uitslagen luidden: Heeren-enkelspel, eerste ronde: Cochlus si. Saarberg 5—7, 60, 63; van der Graaff sl. van der Stadt 64. 61; Peters sl. Voetelink 6—2, 6—8, 6—4; Kulnders sL Oldtmamn 62. 61; Baanders sl. E. Bou- man 63, 64; Prlnkel sL Vaz Dlas 6—4, 6—0; Nauta sl. Theunissen 62, 6—0; Wie- gers sl. Klein 63, 63; Kuipers sl. de Bie Leuvelink Tjeenk 75, 61; van der Feen sl. Bartelds 61, 62; Hoeke sl. Roelvink 75, 6—3; Henriquez sl. Rubens 63, 62; Wlemer sl. Addlcks 61, 62; van Till sl. van der Kruk 57. 61, 61; Fabius sl. Dekker 8-6, 6-3; Lissauer sl. van Heyden 97, 64; Youte sl. Schwarz 64, 61; Heldring sl. Hillege 61, 63; van Rompu sl. Heyblom 60, 62. Tweede ronde: Baanders sl Wisselink 62, 75; Leembruggen sl. Enthoven 61, 63; Fabius sl. van Till 6—3, 61; van der Feen sl. Kuypers 60, 61; Kuinders sl. Peters 6—2, 63: Nauta sl. Rinkel 64, 62; Hoeke sl. Heldring 62, 63; Wiener sl. Henriquez 62, 64; Verloop sl. van Rompu 6—4, 46, 63; Lissauer sl. Erd- mam 63, 63; Heyneken sl. Sigmond 63, 6—3. Derde ronde: van der Graaff sl. Kuln- dere 63, 62; Nauta sl. Baanders 64, 8—6, 6—4. Dames-enkelspel, eerste ronde: mevr. van Alfen sl. mej. van Dyk 46, 60, 60; mej. Klein sl. mevr. Versfeit 86, 75; mej. Bensdorp sl. mej. Smits 64, 62; mevr. N.N. sl. mevr. Onderwyzer 63, 62; mej. Thonus sl. mevr. Theunissen 64. 60. Tweede ronde: mej. Hartog sl. mej. Rin kel 16, 62, 64; mej. Swaters sl. mevr. van Alfen 6—2, 3—6, 6—4; mej. Knotten belt sl. mevr. N.N. 6—1, 6—3: mej. Kiek sl. mej. Thonus 6—1, 64; mevr. Reydon sl. mej. de Roos 6—4, 6—1. Derde ronde: mej. Knottenbelt sl. mej. Hartog 6—1, 62; mevr. Reydon sl. mej. Kiek 6—3, 6—3. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: A. G. en A. M. Lubbers sl. Schwarz en Vaz Dlas 64, 62; Peters en Baanders sl. Enthoven en Rubens 63, 63; Wisselink en Bar telds sl. Leembruggen en Fabius 46, 7—5, 62; Hoeke en Henriquez sl. Gebrs. Saar berg 6—4, 6—2. Tweede ronde: Gebrs. de Roos sl. gebrs. Lubbers 75, 61; Hoeke en Henriquez sl. Heldring en Heyneken 62. 6—3; de Brauw en van der Graaff sl. Cochius en Rinkel 6—1, 4—6, 6—4. Gemengd-dubbelspel, eerste ronde: mej. van Dijk en Wisselink sl. mej. Smit en van der. Kruk 63, 6—2; mej. en de heer Rin kel sl. mej. Joling en Roelvink 60, 63; mej. en de heer Roos sl. mevr. Onderwyzer en Schwarz 60, 64. ATHLET1EK. TWEE NEDERLANDSCHE RECORDS VERBETERD. Te Rotterdam zyn gisteren nationale wedstryden gehouden, waarby twee records zyn verbeterd. Bij de estafette 4 x 1500 Meter deden de Trekvogels een poging om het Nederlandse!) record, dat ten name van AAC stond, met 17 min. 36 sec., gevestigd op 25 Augustus te Amsterdam, te verbeteren. Deze poging, ondernomen door de athle- ten Wernlnk, Feenstra, Kalkman en de Groot, slaagde, want men noteerde 17 min. 4 sec. Ook op het nummer Zweedsche estafette deden de Trekvogels een poging om het Nederlandsch clubrecord, dat ten name van A. V. 1923 stond met een tijd van 2 min. 2 sec., te verbeteren. Ook deze poging slaagde. De ploeg van K. Baumgarten. Osendarp, H. Baumgarten en de Vries liep dezen af stand in 1 min. 59,1 sec. GOLF. DE NOORDWUKSCHE GOLFWEEK. Te Noordwijk hebben de twee geiyk-aan- komenden in de ecleetlc medalplay gisteren overgekampt voor den eersten en tweeden prys. B. van Vlijmen (12) won met 3 en 2 van R. Fischer (12) Voor den Palace Hotel-wisselbeker won F. Noorduyn (13) ln de 3e ronde met 5 en 3 van J. van Erven Dorens (12). F. G. Wal ler (10) won op de 19e hole van E. H. Brands (9). Voor den mrs. Cremers Ladlescup (18 holes matchplay) werd de eerste ronde ge speeld. Mevr. S. van Wely (18) won op de 19de hole van mevr. F. G. Waller (24), mevr. Noorduyn (20) won met 4 en 3 van mevr. E. J. Waller (30). In den strijd om den Golfbagcup staan R. van Wulften Palthe (16) en mevr. Stahl (14), belden met 5 up. aan den kop. Voor de Lucky-cup heeft R. Fischer (12) met 77 momenteel de beste kansen. WATERPOLO. BEKERWEDSTRIJDEN BOSKOOP. Onder groote belangstelling vond de laat. ste wedstrijd om den beker plaats t Waren Elfhoeven II en G.Z.C. II. die belde met 6 punten, dus met gelu'ke kans, elkaar zouden bekampen. Wie echter gedacht had een mooien strijd te zien. kwam bedrogen uit. Minder fair spel en slecht plaatsen, ont sierden deze ontmoeting. Reeds direct na den uitworp weet G.Z.C te doelpunten Steeds weer komt deze club terug en 't duurt dan ook niet lang of nummer twee ligt achter Elfhoeven's keeper. Dan begaat een der Reeuwijkers een overtreding waaruit no. 3 geboren wordt. Hierna weet Elfhoeven een mooi tegenpunt te scoren en komt de rust. Na de pauze ls het weer G Z C. dat de lakens uitdeelt, doch zy weet nog maar eenmaal te scoren. Zoo komt het einde met een 41 overwlnnine voor Geuda en stelt deze club zich voor een jaar in het bezit van den beker, terwijl aan Elfhoeven de 2e prijs wordt toegekend. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FEYENOORD. Ten aanschouwe van ruim 120.000 be langstellenden is gisteren de ronde van Feyenoord verreden De uitslagen luidden als volgt: Amateurs: 1. Vethaak (Vlaardlngen) 90 K.M. In 2 uur 12 min. 28 sec.; 2. van Mee leren (Giessendam); 3. Wydenes (Ouder kerk a. d. Amstel); 4. Lodewüks (Feyen oord) 5. Josee (den Haag)6. Schulte (Am sterdam); 7. Demmenle (Rotterdam); 8. v. Tiggelen (Rotterdam); 9. Ammerlaan (den Haag); 10. J. Hofstede (Gouda). Professionals: 1. Th. Middelkamp (Kiel- drecht) 150 K.M. ln 3 uur 52 min. 48 sec.; 2. L. de Beer (Amsterdam); 3. Verveer (Feyenoord); 4 G. van der Ruit (Capelle d. IJssel): 5 P. van Nek (Amsterdam); A. Gysen (Putten); 7. A. Overweel (Feyenoord); 8. van Ginderen (Eindhoven); 9. B. Lauwer (Feyenoord); 10. C. Struyven (België). ROND DE MALIEBAAN. Een menigte, die op meer dan 100.000 werd geschat, had zich gisteren geposteerd om en op de Maliebaan te Den Haag, waar ter gelegenhied van de Konlnglnnefeesten de wedstrijd „Rond de Maliebaan" (over 65 K.M.) werd gehouden. Vele autoriteiten, waaronder de Haag' sche burgemeester, woonden dezen wed- stryd bijBy deonafhankeiyken en ama teurs, die ln één klasse waren onderge bracht, wist C. Verburg, het Swift-lid, zich 3e te plaatsen achter de onafhankeiyken A. van Es (den Haag) en P. J. Terpstra (Amsterdam), doch le te worden van de amateurs Een zeer goede prestatie uit een veld van 60 renners. Een stel wielen, een band en een zeer fraaie plaquette, geschon ken door de Haagsche Courant, werden hem door den burgemeester, die de prijzen .uitreikte, ter hand gesteld. DUIVENSPORT. „REISDUIF". Wedvlucht St. Kathelyne Waver (België), afstand gem. 121.5 K.M. ,a In concours 51 duiven welke om 8 uur 20 min. met N.O. wind ln vrijheid werden gesteld. De uitslag was als volgt: 1, 7, 13 N. P. Waasdorp; 2 J. FUppo; 3, 6, 10 C. W. F. Onvlee; 4 H. V. de Haas; 5 J. Slerat; 8 J. Ligtvoet; 9 A. Flippo; 11 Fr. Tisseur; 12 P. Gijsman. De eerste duif werd geconstateerd 10 uur 20 min. 47 sec. (snelheid 1004.10 meter per min.), de 13de duif om 10 uur 45 min. 32 sec. (snelheid 833.36 meter per min.). Wedvlucht Roosendaal. De vogels werden om 9 uur met Noorden wind ln vrijheid ge steld. De uitslag was'als volgt: 1, 2, 5 C. W. F. Onvlee; 3, 4 J. Minte; 6 A. Flippo; 7 P. Giisman; 8 J. Ligtvoet. De eerste duif werd geconstateerd te 10 u. 40 min. A.s. Vrijdag inkorven voor Vilvoorde (België). „DE BONTE DUIF". Wedvlucht met oude en jonge duiven van St. Kathelyne Waver (B.). Afstand plm. 122 K.M. In concours 58 duiven welke om 8.20 uur in vrijheid werden gesteld' Als volgt is de uitslag: J.'S. A. Balley le en 10e; H. van Riet 2e en 7e; C. P. Velt- huyzen 3e; W. v. d. Steen 4e; A. van Dyk 5e en 8e; J. J. Vliegenthart 6e en 15e; H. S. Bos 9e en lie; D Roest 12e, 13e, en 14e. De eerste prijswinner werd om 10 u. 27 m. 2 sec. geconstateerd en maakte een ge middelde snelheid van 950 M. per minut, de laatste prijswinner arriveerde 11 u. 4 m. 6 sec. Voor het nationale concours op Par- kestone (Engeland) waren nog eenige dui ven ingekorfd. De heer J. Balley consta teerde te 14 u. 56 m. Van dit station zyn de duiven over geheel Nederland traag ge komen. CRICKET. V.R.A. KAMPIOEN. Te Schiedam heeft V.R.A. gisteren van H.D.V.S. gewonnen met 8 runs en 2 wickets, waardoor V.R.A. het kampioenschap heeft behaald. VOETBAL. L.W.V. I—A.Z.L. I 2—2. Hoewel AZL met 5 invallers verscheen wist LWV niet te winnen. De geiyke stand (22) geeft de verhouding goed weer. De scheidsrechter leidde correct. U.V.S.—DE SPARTAAN. Zondag komt de Amsterdamsche voetbal- vereenlglng „De Spartaan" op bezoek by U.V.S. met twee elftallen, n.l. het eerste en tweede. De hoofdwedstrijd heeft om 5 uur op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel plaats, terwijl de reserves om 2.30 uur aan den Kanaalweg tegen elkaar uitkomen. Wy herinneren er nog even aan dat het eerste elftal van „De Spartaan" een der finalisten was in het toumooi om den Ne- derlandschen Voetbalbeker. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 2e KLASSE. Wegens gepleegde onregelmatigheden kon tot dusver de eindstrijd tusschen Kralingen I en Max Euwe I (Amsterdam) om het kampioenschap der 2e klasse niet gespeeld worden Thans schijnen de moeilijkheden opgelos' te zijn ten minste, de wedstrijd is thans definitief vastgesteld od Zaterdag 4 September a.s. en zal gespeeld worden ln In den Vergulden Turk alhier. De leiding berust bit den secretaris van den Kon Ned. Schaakbond, den heer J. G. Hartogensis. De wedstrijd begint des middags om 6 uur en eindigt om 11 uur. EEN POLITIESCHAAKCLUB. Ook by de politie vindt men een aan'al liefhebbers van het schaakspel. Onder lei ding van den heer van der Ham, inspecteur van politie, ls een club gevormd, die reeds een aantal leden telt. Op Vrijdag 3 Sept. a.s. des avonds om half acht zal de secre taris van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken, de heer G. Bosscha alhier voor de leden een simultaanséance geven Ook wordt er over gedacht zich by genoemden bond aan te sluiten DD.D. doet de Jeuk bedare» en doodt de ziektekiemen, zoodat de huid zich kan herttellen. Flacons 75 et, f. 1.50 en I. 2SO. geneesmiodel tegen HUIOAANOOENIN GEN 7346 (Tnzez Med.) VERTROKKEN: H. André de la Porie, Den Haag. Dr. Kuiperstraat 9 M. Bakker, Dordrecht, Orayensteynstraat 89 M. H. Barends, Warmond, Byieveldlaan E 19 A. M. v. d. Berg, den Haag, Azaleastraat 112 S. Beyer, Veur, Stompwykschew. 16 T. G. Buning, den Haag, W. de Zwijgerlaan 8 W. B. Care, Utrecht, Duifstraat 3 bis M. Evers, Roermond, Kapellerlaan 127d M. M. v. OudheusdenFeenstra Johannesburg G G. Fillppo, Deventer, Zwolschestraat 2 C. R. v. d. Handel, Rotterdam, Admira- lit.kade 90a J. W. de Heer, Rotterdam, Math.laan 421a A. Heesterman, Gouda, Gr. v. Bloisstr. 61 B. J. Hekkema en fam., ALphen a. d. Ryn, Gouwsl.weg 68 A. C. Hoogeveen. Zoeterwoude, H. Rijndijk F 7 J. L. A. Jansen, Amsterdam, Corns. Schuitstraat 24 M. C. Kooiman, Laag Soeren, geneesk.badmr. F. Kranenburg, Den Haag, J. v. Oldenb.laan 33 F. K. Kukler, Katwijk, Bestevaerstraat 11 W. N. Livingston, Batavia N.O.I. H. J. Lorij Amsterdam, Szaar Peterstraat 49 G. v. Meagen, Nymegen, Helweg 52 G. S. Mom Leiderdorp, Lindelaan 14 P. Noort en fam., Zoeterwoude. Vrouwenweg E 91 D. I. Nuttall, Groningen, J. C. Kapteinlaan 41 R. J. M. Pingen, Campenhout Belg. H. E. F. Pool, Batavia N.O.I. J. B. Rut gers, Dordrecht, Singel 262 I. Schönfeld, Hilversum, Borneolaan 11 G. J. J. Slok ker en fam., Amsterdam, Kykduinstraat 28 n L. Steljnen, Haarlem, Aalbertsberg- straat 88 J. W. Teunlssen, Wassenaar, Storm v. 's-Gravezandeweg 57 G. J. Ver heul en fam., Gouda, Kievietstraat 18 A. E. Vetter, Zoeterwoude, H. Ry'ndyk F 7 M. H. Broekhansv. d. Vlugt, Den Haag Tomatenstraat 63 W. Koolschijn—Vuijk, Utrecht, Richard Holstraat 3 E. J. Orth de Waard en fam., Aruba A. J. Jansen— v. Waas, Leiderdorp, Koningstraat 53 Yauw Tjwan Liang, den Haag, Paulinastr. 6 J. A. Zey, Nymegen, Doddendaal 49. DE VRIENDENCLUB. Het concours St. Kathaiyne Waver was een concours met een vraagteeken. Door alle andere stations was, hoewel niet alle op tyd, toch gelost maar van dit station niet Om halfdrie kwam bericht: Heden niet los nader bericht morgen om 9 uur. Maandag vernamen wy dat de duiven wa ren gelost om 8.20 uur met Noord Oosten wind. In concours waren 196 duiven. De uitslag is als volgt: Chr. v. d. Pluym 1, 2. 6. 8, 23 31 en 32; L. v. d. Nleuwendyk 3, 13, 22 en 25; Joh. Vogelenzang 4; G. A. L. v d. Reyden 5 en 14: C. Vlaardlnger- broek 7, 11, 12 en 29; A. P. v. d. Voort 9, 10, 18, 19, 20 en 26; L Gijsman 15, 21 en 27; W. le Mair 16, 17 en 28; F. Hofman 24 en S. N. v. Leeuwen 30. De donateurs klokten aldus: F. Delsasso 1; A. v. Rtjsbergen 2, 4. 9 en 13; P. v. d. Berg 3 en 5; H. Bol 6 en 10; A. Piket 7 en 15; W. Prins 8 en W. Abrahams 11, 12 en 14. De le duif werd geconstateerd om 10 uur 16 minuten en 4 seconde en maakte 1046.80 meter per minuut. De laatste puntenwin- naar om 10 uur 35 minuten en 43 secon den en maakte 895.21 meter per minuut. De e ereprijzen werden behaald door Chr. v. d. Pluym en L. v. d. Nleuwendyk en het volgend concours zal er waarschynlijk wel weder met aangewezen duiven gevlogen worden. Vrijdag wordt voor Vilvoorden (oud en Jong) ingekorfd. DE BLAUWKRAS. Wedvlucht met oude en jonge duiven (navlucht) vanai St. Kathelyne Waver (België). In coucours 47 vogels. Door den zwaren mist daar ter plaatse, werden de vogels pas Maandag te 8.20 uur in vryheid gesteld, zy bereikten hun hokken als volgt: J. Vogelenzang 1. 8: P. v. d. Leek 2:' L. Gijsman 3. 4. 6 9; J. V. Steenbergen 5: A v Heeren 7. 10 Aankomst eerste duif :e 10 uur 31 min 3 sec. snelhe-'d 925.06 meter per minuut; laatste prijswinnende duif to 10 uur 37 min. 52 sec. of 877.52 meter per minuut Vrüdag 3 September inkorven voor Vil voorden, GEBOREN: Hildegard Luise Adelheid, d. van P. F. W. Böving em L. M. I. Flnze Johannes Petrus, z. van A. v, d. Hulst en A. G. Spel ler Cornells Willem Frederik, z. van C. W. F. Onvlee en R. Bavelaar Anton Al- bertus, z. van J. A. de Kier en J. Leget Teunis Hendrik, z. van H. Nap en C. Teleng Johanna, d. van G. F. de Rooij en J. M. C. de Koster Lena Cornelia, d. van J. J. Laterveer en L. v. Dyk Louise Catharina Maria, d. van M. V. Bameveld en A. M. C. v. d. Berg Johannes Jacobus, z. van C. J. de Wit en E. S. Beerenfenger Constant Leonardus Paulus z. van J. M. G. Julien en I. J. Vioen Johanna Cornelia, d. van N. J. Koet en A. Schillemans Genia Helena d. van G. H. J. Verhaar en W. H. Zwetsloot Willem Fredrik, z. van K. Jongkind en E. Café Johannes Jacobus, z. van J. P. Nederstigt en C. Dorland Derk Jan, z, van H. C. v. d. Ham en W. Siebelink Johanna Christina d. van J. Hoogkamer en G. G. v. Berkel. GEHUWD P. J. Verhoef jm. en M. C. A. Gussen- hoven Jd. OVERLEDEN; F. W. Korten, z. 9 mnd. P. J. Vink, m. 46 jaar. GEVESTIGD: M. C. Allers, verpleegster, Kastanjekade 14 M. M. v. d. Griend—Beyer, R. Vis- scherstr. 19 F. A. v. Breda, Rynsb.weg 142 J. W. R. Brueren en fam., de Rid derstraat 2 E. H. J. Cunaeus, Thorbecke- straat 13 R. A. Dolfin en fam., demon strates, H. Rijndyk 99b M. A. Draaüers hulshoudster, Verl. Bloemistenlaan 46 N. v. d. Eyk, Tesselsch.straat 9 J. A. H. SlraLe Fevre, Raamsteeg 59 H. Gans, kellner, da Costastraat 4 J. A. F. Gra- tama. adj. secr. werkspoor, Mariënpoelstr. la J. Griekspoor en fam., tuinder. Voor straat 42 L. A. Hansma en fam., Haven kade 5 A. M. Duijvermanv. Hensber- gen, de L. de Kanterstraat 24 J. Heij- koop, Fruinlaan 1 L. C. Heijnis en fam., Warmonderweg 33 M. L. v. d. Hoek en fam., adj. comm. belastingen, Wasstr. 45 C. Homburg, winkelbediende, Plantsoen 9a H. Honsbeek, fabr. arb.. Langestraat 34 H. A. Hulsbergen, hfd. fröbelsch., J. de Wittstraat 18 A. J. Kipp, opz. plantsoe nen, Waterstoeg 4 H. W. Kuiper, teeke naar, zilverfabr.. R. en Schiekade 95a M. N. Louwrier, huishoudster, v Baerle- straat 2 aM. J. v. Maanen, dienstbode, Boerhavelaan 33 H. P. Marcelissen, dienstbode, Boerhavelaan 21 A. M. Tet- terooMeijer, Waardgr. 87 G. J. vl 'd. Monde, contr. centr. crisiscontr. dienst, Roodborststraat 21 H. E. Möschet, vo lontair. Rynsb.weg 5 A. v, Muijen, dienst bode, Wassen.weg 2 J. Th. Overdevest en fam., groentenhandel, Nw. Beestenm. 2 J. Potters, Pr. Hendrikstr. 32a W. Potters Pr. Hendrikstraat 32a A. Schouten, mach. gr. vrt., Bloemmarkt 8 K. Tisseur Duivenbodestraat 16 E. J. Tjerkstra en fam., O.I. ambtenaar mv., Zoeterw. Singel 94 J. S. Valentyn, dienstbode, Pioenhof 18a A. Varkevisser, dienstbode, Warmon derweg 27 H. Verhoek, sigarenmaker. Oude Vest 97 H. Vink, Rijnzichtstr. 16 C. J, de Vrind, dienstbode. Lusthoflaan 25 H. v. Weeren, Clarensteeg 8 S. v. Wezel, onderwyzer, H. de Vriesstraat 59 Wed. C. J. v. d. Horstv. wyk, Heerenstr. 140 G. J. Zwart, 1.1. verpleegster, Rynsb. weg 10, VOOR DONDERDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzen- ding 8.00 Gr.pl. 10.00 Morgenwyding 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroeporkest en Gr.pl. 12.30 Gr.pl. 1.15 Kovacs Lajos' orkest, en soliste 2.00 Declamatie 2.30 Jonny Kroon's Ensemble, en soliste 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Gr. pl. 4.50 Voor de kinderen 5.35 Kovacs Lajos' orkest, en soliste 6.30 Sportpraat- je. 7.00 AVRO-Dansorkest 7.30 Gr.pl. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Omroeporkest en solisten 9.30 Ra- diotooneel 10.15 Renovakwintet 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansorkest 11.40—12.00 Gr.pl. Hilversum n, 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gr.pl. 10.15 Mor gendienst 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsdien stig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO Orkest en Gr.pl. 2.00 Handwerkles 3.00 Geref. Evangelisatiekoor 3.45 Bybellezing 4.45 Handenarbeid voor de jeugd 5.15 Gr.pl. 5.35 Bas en piano 6.45 CNV-Kwartiertje 7.00 Berichten 7.15 Gr.pl. 7.45 Reportage 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-Berichten 8.15 Christ. Muziekvereeniging „Oranje" 9.00 Causerie over de wereldconferentie van kerken te Edinburgh 9.30 Vervolg con cert 10.00 Berichten ANP 10.05 Gr.pl. 10 45 Gymnastiekles 11.0012.00 Gr. pl. Hierna Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.25 Gr.pl. 12.05 BBC-Wels-orkest en solist 1.05 De BBC- Zangers 1.35 Gr.pl. 2.05 Het Bridge- water Kwintet 2.50 Causerie en decla matie 3.05 Gr.pl. 3.35 Stedelük Orkest Bournemouth en solist 5.05 Gr.pl. 5.20 Lou Preager en zyn Band 6.20 Be richten 6.40 Sportpraatje 7.00 BBC- Orkest, en solist 8.00 Radiotooneel met muziek 9.00 Liedjes a. d. vleugel 9.15 „Science at your service", causerie 9.30 Zomerprogramma uit Noord-Ierland 10.00 Berichten 10.20 Kerkdienst 10.40 Het Hart House Strykkwaret 11.35 Het Orpheansdansorkest 11.5012.20 Dans muziek (Gr.pl.) Radio-Paris, 1648 M 7.10, 8.20, 10.35 en 11.20 Gr.pl. 12.50 Populair concert en zang. 4.05 Zang 4.50 Gr.pl. 7.23 Gr.pl 7.35 Pianovoordracht 7.50 Zang 8.05 Cembalovoordracht 8.5011.20 Symphonieconcert uit Vichy. Keulen, 456 M. 6.50 Plietzsch-Marko- orkest 8.50 E. Börschel's orkest 10.20 Volksllederenconcert 12.20 Trompetter korps 1.35 Omroeporkest 2.35 Geva rieerd concert 4.30 Gitaar en cello 4.50 Kamermuziek 5.20 Omroeporkest 7.05 Populair concert 8.30 Omroepor kest, solisten en instrumentaal kwartet IC.50 Trloeoncert 11.20—12.20 Landesor- kest Gouw Baden. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.ol. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa- lonbrkest 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Om roeporkest 6.50 en 7.23 Gr.pl. 8.20 OmroeDsymphonie-orkest 9.50 Zang 10.30—11 20 Omroepdansorkest 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 2.20 Gr.pl. 5.20 Muzikale causerie 0.35 Omroeporkest 7.35 Gr.pl. 8.20 Klein- orkest en Gr.pl. 10.3011.20 Gr.pl. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 2 September. 1ste programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv, enz. 3e programma: 8.00 Keulen - 9.50 Diver sen - 10.05 Keulen - 10.50 Parys R. - 12.35 Brussel VI. - 13.35 Keulen - 14.20 Parijs R. - 15.35 London Reg. - 16.20 Deutschls. - 17.20 Keuien - 20.15 Parijs R - 20 20 Brus sel Fr. - Plm. 20.50 Parus R. - Plm. 23.20 Weenen of div. 4e programma: 8.00 Brussel VI. - 8 20 Diversen - 10.35 London Reg. - 15.05 Droit wich - 18.20 Diversen - 19.00 Droitwich - 21.15 Berlyn of div. - 22.00 Droitwich.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11