BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 1 September 1931 VISSCHERIJ-BERICHTEN Dagbladreclame dient gemeenschappelijke belangen. GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN LUCHTVAART VRAGENRUBRIEK gen te verkrijgen. Wegens de versiering verkreeg den 1ste prijs het paar N. Haas- noot-Verdoes; de 2de prijs A. van Duyn- Van Egmond. Het paar L. Parlevliel-Scho- neveld had zijn wagen versierd met attri buten betreffende het visscherijbedrijf. Het kreeg daarvoor een aparte prijs van de Reederijvereeniging „Vuurbaak". De prijzen voor het ringsteken vielen ten deel aan: Lste prijs A. Ouwehand-Van der Plas; 2de prijs N. Haasnoot-Verdoes; 3de prijs P. Zwanenburg-Verbree. Met een toespraak deelde de voorzitter der Oranjevereeni- ging de heer Herm. Parlevliet in Hotel Nieuw Brittenburg de prijzen uit. Op de duinreep had plaats mastklimmen en stoe lendans voor jongens en meisjes. Hiervoor waren 320 deelnemers, die in vier groepen werden verdeeld. Op het strand had om half vijf onder groote belangstelling een zeer vermakelijke voetbalwedstrijd plaats Fnn> Ascnwin. tusschen gecostumeerden van Quick Boys en Katwijk. De „U.N.I." werd geen rust gegund, want om halfacht was zij weer in de muziektent present en blies er weer lustig op los, tot groot genoegen der jeugd, die om de tent heendraaide. Om half 9 vertrok de groote lichtstoet. Eerst de inspecteur van politie, mr. R. Warmoltz met bereden politie voor op, daarop het vaandel van de Oranjever., het vaandel van „U.N.I.", de muziek, cn toen verschenen vele meisjes van de Vier- boet met groote vlaggen, wat 'n aardigen aanblik opleverde. Daarna kwamen eerst de lampiondragers en vervolgens de vele fakkeldragers. Toen zag men versierde fiet sen en sjeezen, versierde auto's en wagens met vroolijke jongens en meisjes erin en het mondorgelorkest „D.V.H." Een groote menschenmassa was op de been om de ltru= lange stoet gade te slaan Toe elf uur was Bemhard bij een vuurwerk, er gehos om de muziektent, waarna het Gisteravond om tien uur vuurwerk werd afgestoken, dat ditmaal Nederland vierde feest Rijtoer van de Koninklijke familie Gistermiddag om half drie heeft HM de Koningin met gevolg het. Loo verlaten voor het maken van een rondrit per auto door dl'-sWheente Apeldoorn. Koninklijk* auto. waarin Hare Maje steit, de Prinses von Erbach-Schönberg. Z.K H. Prins Bernhard en diens broeder, hadden plaats genomen, werd voorafgegaan en gevolgd door een tweetal auto's. Bij het wegrijden van het palels wuifde H K H. Prinses Juliana de vertrekkenden na. Langs de route welke gevolgd werd. had den zich vele belangstellenden opgesteld, die onze Landsvrouwe en den Prins Gemaal har.elijk toejuichten. Een bezoek werd gebracht aan het Markt plein. waar H M. gedurende een kwartier met belangstelling de kinderspelen gade sloeg Hierwerden H M. en d? Prinses von Er bach-Schönberg door twee meisjes bioemen aangeboden. Vervolgens bracht de Koningin een bezoek aan de volksfeesten en kinderspelen in de buurtschap Wormen. Om half vier keerde de stoet op het Loo Friedrich Adler te Rotterdam in arrest heeft Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek gebracht aan Op een valschen pas in ons land gekomen De secretaris van de socialistische arbeidersinternationale, de Oostenrij ker Friedrich Adler, is in het Huis van Bewaring te Rotterdam ingesloten, omdat hij de metamorphose, waar onder hij Rotterdam was binnengeko men, niet onmiddellijk bij zijn aan komst in ons land heeft laten varen of, omdat hij haar niet consequent heeft doorgevoerd. Er is n.l. gebleken, dat hij, hoewel hij onder zijn eigen naam in ons land vertoefde, met een Franschcn pas ten name van Frey over de grens was gekomen. - f511ö het feestterrein in de buurtschap Wormen slaagde, wegens het bladstille weer TOar tot besluit van den feestdag een vuur- Zooals gewoonlijk waren duizenden op de TiraHr werd afsestoken been ook velen van elders Met het spelen wer]£ werd ^gestoken. Residcnt:e. van het Wilhelmus door „U.N.I. dat een zwaren dag had, was het goed geslaagde De feestelijkheden in de Residentie wer- fsest ten einde. Ook het bestuur van de den gistermiddag voortgezet met kinder- Oranjever. was voortdurend in touw, maar .-pelen en kinderwedstrijden, welke od ver kan met dankbare herinnering op dezen SChillende terreinen in diverse stadsgedeel- - dag terugzien. Ook dank zy de politie was ten weraen gehouden. Het behoeft geen Pas volkomen echt te zun. Ook overigens Op zeer toevallige wijze aldus de ..Tel." en dank zij de scherpzinnigheid van den Vreemdelingendienst is de politie er achter gekomen, dat Adler met een val schen pas in ons land gekomen was. Rechercheurs van den Vreemdelingen dienst hadden Maandagavond bij de ge bruikelijke passencontróle in de hotels be merkt, dat Friedrich Adler zich ln een van deze hotels ophield. Adler vertoonde zijn goeden Oostenrljkschen pas, maar de po litiemannen koesterden achterdocht, zoo dat zij hem verzochten even mee naar het hoofdbureau van politie te komen ten einde zijn pas eens nader te onderzoeken. Bovendien gaf Adler verscheidene dubieuze verklaringen op over zijn verblijf in ons land, zoodat de verdenking nog verscherpt werd. Bij het onderzoek bleek de alles uitstekend geregeld. De Oude Kerk was door het gemeente bestuur weer met schijnwerpers verlicht. Ook bleven velen met volle bewondering staren naar het mooie natuurverschijnsel: „het lichten der zee", dat dezen avond bui tengewoon was. De collectieve campagne voor zalm in Amerika is vorig jaar een groot succes geworden; men verkocht 144.000.000 pond meer dan in 1935. Dagbladreclame heeft een groote rol gespeeld bij deze campagne. Dit is slechts één voorbeeld uit de vele collectieve campagnes, die thans in de Vereenigde Staten worden ge lanceerd. Sla-kweekers uit Californië vergroot ten het verbruik van sla met een campagne, vnl. in dagbladen ge voerd, met een reclame-budget van 250.000; andere kweekers uit den zelfden staat reserveerden 150.000 voor het stimuleeren van den omzet van meloenen. Appelkweekers uit Washington be legden S 150.000 in hun gemeen schappelijke actie. De kweekers van veenbessen beginnen dezen herfst hun 21ste campagne en ook zij con- centreeren hun reclame in dag bladen. 6695 'oetoog. dat deze voor de jeugd zoo interes sante gebeurtenissen buitengewoon groote belangstelling trokken Speelden de kinde ren tot en met 13 Jaar op de groene vel den, de oudere kinderen bekampten elkaar in het koele water van het Zulder-zwembad. In het Zuiderpark. op de speelweide, wer. den vliegerwedstrijden gehouden Vroolijke pret heerschte cok in de s ra ten van het boomen-, bloemen- en vogel kwartier. Daar werd een bloemencorso ge houden van versierde autopeds, fietsen, kinderautotjes enz. Des avonds. Ook des avonds was er een gezellige drukte in de binnenstad. Men genoot van de feestverlichtingen, waarin vooral het Voorhout een belangrijk aandeel had en er werd op verschillende punten muziek van allerlei aard gemaakt. In den Dierentuin gaf de vereeniging „De Princevlag" een feestavond. Met het Wilhelmus werd déze avond geopend en hierna nam de heer Joh. G. L Berlott, voorzitter van de vereeniging het woord. Snreker bracht in herinnering hoe ons Vorstenhuis in den laa sten tijd werd ge zegend en hli gewaagde met vreugde van de blijde verwachting der Prinses. Nadat een telegram van gelukwensch aan H.M. de Koningin was verzonden werden volksliederen ten gehoore gebracht. Het muziekkorps „Juliana" verleende hierbij zijn medewerking. Verder werden vlaggenven- dels gedemonstreerd, trompetgeschal en tromgeroffel ten gehoore gebracht enz. De rijwielclub van „De Princevlag" bood eenige staaltjes van haar kunnen, de turnafdee- ling gaf plastische standen ten beste, de 82-jarlge redder Reinier Klaasen zong een solo en tenslotte maakte men een vroolijken rondgang door den geïllumineerden tuin. Een bal besloot dezen avond. Nationale feestavond te Scheveningen. IJMUIDEN. 1 Sept. 1937 Tarbot per K.G. f. 0.800.62; Griet per kist van 50 K.G. f.3016; Tongen per K.G. f. 1.351; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.31; Middelschol f.2621; Zetschol f. 24—16.50; Kleine Schol f.20—3 50; Bot f.14: Schar f. 5.501.80; Vleeten per stuk f. 2.73—1.35; Kleinmiddel Schelvisch f.21— 10; Kleine Schelvisch f. 6.501.60; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.7248; Gul len per kist van 50 K.G. f.221.60; Len gen per stuk f. 0.70; Heilbot per K.G. f. 0.98 —0.80; Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.60— 1.40; Koolvisch per stuk f. 0.950.66; Ma kreel per kist van 50 K.G. f. 7—2.65. Aangevoerd 1751 kisten versche haring. Prijzen 3.202.05 per kist. Aangevoerd 15 stoomtrawlers: IJM. 107 met f. 900; IJM. 4 met f. 1670; IJM. 147 met f.1290; IJM. 179 met f.1400; IJM. 195 met f.1730; IJM. 54 met f.1140: IJM. 49 met f 1690; IJM. 115 met f.2130; IJM. 117 met f.1940; IJM. 10 met f.1710; IJM. 7 met f. 1880; IJM. 106 met f. 1500; IJM. 29 met f.1420: IJM. 19 met f.2170; IJM. 31 met f. 2420 besomming. De beide laatste besom mingen zijn voor versche haring. Voorts 4 Deensche kotters: E 45 met f.687; E 61 met f.199; E. 436 met f.707; E. 404 met f 830 en 2 loggers: KW. 166 met f. 535; en KW. 159 met f. 1080 besomming. VLAARDINGEN. 1 Sept. 1937 Maatjesharing Noord f. 7.30—7.60; idem Zuid f.7.90; idem minder f. 6.70; Volle ha ring Zuid f. 10.80. Binnen van de haringvisscherij VL. 79 met 36 last. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Witte Zee, IJM. 167. Vangst: 45 m. plat- visch; 45 m. schelvsch; 175 m. braadschel- visch; 30 m. gul; 45 m. wijting; 60 m. ma kreel. Totaal 400 manden benevens 230 st. stijve kabeljauw. Ewald, IJM. 48 Vangst; 1050 m. haring 25 m. diversen. Totaal 1075 manden bene vens 14 kantjes steil:haring. Amsterdam IJM. 58. Vangst 1100 m. ha ring en 10 m. diversen, totaal 1200 m., be nevens 13 kantjes steurharing. Cardine IJM, 26. Vangst 630 m. diversen was alles in orde. Adler beschikte over voldoende geldmiddelen en voorts waren er geen omstandigheden, die wettigen zouden hem op grond van de Vreemde lingenwet vast te houden. Hi.i verklaarde nog Maandagavond per vliegtuig uit Praag via Leipzig naar Waalhaven te zijn geko men. Zijn reisdoel was nu Brussel, waar hij besprekingen moest voeren met minister de Brouckère.v Adler werd dari ook vrijgelaten, en hij was reeds op weg naar Roosendaal, toen een nader onderzoek van de politie uitwees, dat Adler niet onder zijn eigen naam over onze grens was gekomen. Men liet nil. nagaan of Maandagavond inderdaad de bekende socialist Adler per vliegtuig was aangekomen. Het antwoord luidde ontkennend, maar wel waren er twee heeren met het vliegtuig uit Praag meegekomen, waarvan er een den naam Frey voerde en wiens signalement nauw keurig met dat van Adler overeenkwam. De politie vermoedde nu terecht, dat Adler op een valschen pas had gereisd en op grond van dlbjtfiisdrijf. waarop een maximum gevangenisstraf van twee jaar staat, verzocht men den autoriteiten in Roosendaal den man aan te houden. Adler, die de Nederiandsch-Belgische grens met zijn echt Oostenrijksch paspoort wilde overschrijden, werd Inderdaad gear resteerd en naar Rotterdam op transport gesteld, waar hjj inmiddels in het Huls van Bewaring is irigfesloten Het Rotterdamsche sociaal-democratische raadslid mr. L.TA. Donker verleent den ge arresteerde rechtskundigen bijstand. TT Het nieuwe posttarief van kracht Wij herinneren er aan. dat heden de nieuwe (verlaagde) posttarieven van kracht werden Oa. is thans het port van een brief tot 20 gram in het binnznlandsch verkeer v ij f in de kurzaal te Scheveningen werd «nt en van een brief van 20-200 gram een nationale feestavond gegeven ten bate tr^n cent- brlefkaarten in het bin. nenlandsch verkeer bedraagt van heden af over geregelde inkomsten voor uitzendin gen naar het westen beschikt, meende men dezen toestand toch niet langer te mogen bestendigen en derhalve heeft men beslo ten, met ingang van heden tweemaal r>er week een uitzending te geven voor de Nederlandsche gebieden in de West, op zoodanige uren en golflengten, dat men deze programma's ter plaatse in de avonduren zal kunnen opvangen. HET TIENDE JAARCONGRES DER I.F.I.W.A. TE AMSTERDAM. Van 31 Augustus tot 2 September wordt te Amsterdam ln het Amstelhotel het tien de jaarcongres der Internationale Federa tie van Londen voor den Import en groot handel in levensmiddelen (International Federation of Importers and Wholesale Grocers' Assaclatlon) gehouden. Negen landen zijn door afgevaardigden van importeurs-organisaties vertegenwoor digd. Op den eersten congresdag heeft de al- gemesn-secretaris der I.F.I.W.A., dr. J. F. ten Doesschate, in zijn jaarverslag gecon stateerd, dat de grossiers in de aangesloten landen zich over het algemeen goed door de crisisjaren hebben heengeslagen en de concurrentie der grootfillaalzaken, coöpe raties en wtokelierslnkoopvereenlgingen het hoofd hebben weten te bieden. Verder werd het woord gevoerd door de hesren Ed. Duhem (Frankrijk), P. Hager (Zwitserland), H. Krüger (Dultschland), S. A. Harima (Finland), Ed. Janssems (België) en Fegersten (Noorwegen). MINISTER VAN BOEIJEN HEEFT BRONOVO VERLATEN. Naar wij vernemen heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer H. van Boeüen, gisteren de Diaconessenlnrichting Bronovo te Den Haag verla'en. De Minister zal evenwel te zijnen huize nog eenlgen tijd rust moeten houden. Vad. Brand aan boord van de „Kota Agoeng" Lading dynamiet over boord geworpen Het A.N.P. meldt uit Colombo; Het Nederlandsche motorvracht, en passagiersschip „Kota Agoeng" van de Rotterdamsche Lloyd heeft draadloos geseind, dat er brand is uitgebroken in ruim vier. Het schip, dat op weg is ran Rotterdam naar Batavia en daarbij ook Makassar zal aandoen, bevond zich bij Minecoy, een klein eiland tusechen Aden en Colombo, op 600 mijl van laatstgenoemde stad verwijderd. Het brandende ruim is onder stoom gezet. Het schip spoedt zich naar Colombo, «aar het hedenavond wordt verwacht, Een lading van acht ton dynamiet, welke zich in de kruitkamer van ruim vijf bevond, is veiligheidshalve over boord geworpen. De „Kota Agoeng", dat een bruto-ln- houd heeft van 7358 ton, is een van de nieuwe schepen van de Rotterdamsche Lloyd. Het is in 1930 gebouwd op de scheepswerf van Wilton -Feyennoord, Kapitein is de heer Hamersma. Naar wij nader vernemen ls tusschen de Rotterdamsche Lloyd en de Stoomvaart-MIJ, .Nederland" een regeling getroffen, waar bij de zeventien passagiers van de „Kota Agoeng", indien het schip tijdig te Colom bo arriveert, zullen overgaan op de „Johan van Oldenbarnevelt" om daarmede de relj naar Ned. Indië voort te zetten. Volgens de laatste berichten wordt de „Kota Agoeng" vanavond om elf uur (pi. tijd) te Oolomlbo verwacht. Een sleepboot van 'het gouvernement wordt ln de haven gereed gehouden, om onmiddellijk assisten tie te verleenen. 6053 (Ingez. Med.) van behoeftige Nederlanders ln het buiten land Behalve de leden van de commissie van voorbereiding, waren nog in de kurzaal aan. wezig, de burgemeester van Den Haag. mr. S. J R de Monchy, de oud-gouverneur der residentie, jhr. W Röell. de garnizoens commandant kolonel A. R van den Bent, verscheidene leden van het corps diploma tique en vele hoofofficleren. De voorzitter van de commissie van voor bereiding. eep. luitenant-generaal Jhr. E. J. W. Wittert sprak een kort woord van we'kom. De avond werd gevuld met een opvoering van het ballet uit de „Rosencavalier" door leerlingen van de dansschool van mevrouw Muller-van Gyen met West-Indische liede ren, gezongen door leden van de vereening „Oost en West" en met verschillende andere aardige attracties. Te Batavia. Gisteravond vond ten palelze Rijswijk te Batavia ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin, een gala diner plaats. Aanwezig waren: de leden van den Raad van Nederlandsch-Indië, de hoofden der departementen, de leger, en vloot-commandant, de algemeene secreta ris, de gouvernements-secretarissen. de ge westelijke en plaatselijke autoriteiten, de burgemeester en de zelfbestuurder van Bali. Het diner ving aan met een toast, welke ld werd door den Gouvemeur-Gene- op Hare Majesteit de Koningin, a afloop van het diner vond voor het paleis op het Koningsplein een taptoe door de marine plaats. KON. NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Tijdens de as. Najaarsbeurs zal aan de volgende deelnemers de bronzen plaquette voor deelneming aan 25 Nederlandsche Jaarbeurzen worden uitgereikt: Heemaf (N.V.). Hengelo O; Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmaterieel „Werkspoor", A'dam; G. Okkerse, Wad- dinxveen; N.V. Fabriek van Suikerwerken v/h M. en P. Smulders, Rotterdam; J. M. Borsje, Gouda; Oostenrijk (officleele verte genwoordiging). vier cent. HET 90-JARIG BESTAAN VAN HET KONINKLIJK INSTITUUT VAN INGENIEURS. Herdenking in de residentie. In hotel Wittebrug te Den Haag is van middag in besloten bijeenkomst het 90- jarig bestaan herdacht van net instituut van ingenieurs. De president van den raad van bestuur, prof. L. A. van Royen, sprak een herden kingsrede uit, waarin hij allereerst den vooruitgang op technisch gebied geduren de de laatste 15 jaren schetste, er daarbij tevens op wijzende, dat ook Neaerlandsch Indië een tijdperk van merkwaardige evo lutie heeft doorgemaakt. Van de 3604 leden van het Instituut be- hooren er 580 tot de groep Nederlandsch- Indië. Overigens is het ledental nog scha mel als men het vergelijkt met het totaal aantal ingenieurs, namelijk 6455. Het lid van den raad van bestuur, de heer W. F. J. M. Krul, directeur van het rijksbureau voor drinkwatervoorziening, hield vervolgens de rede over: „De Neder landsche ingenieur vandaag en morgen". GEREGELDE RADIO-UITZENDING VOOR WEST-LNDIE. Van heden af zullen via den Phohi kortegolfzenders voortaan geregeld lederen Woensdag- en Zondagnacht Nederlandsche radioprogramma's naar West-Indië wor den uitgezonden. Dat dit voor onze land- genooten in West-Indië (en over het alge meen in Noord-, midden- en Zuid-Ame- rika; een groote verbetering is, behoeft geen betoog. Want reeds langen tijd werd het als een ernstig gemis ondervonden, dat Nederlan ders op het westelijk halfrond slechts zel den in de gelegenheid zijn, radio-program- ma's uit het vaderland te hooren. In Oost-Indië en ln het algemeen in de gebieden ten oosten van de Middelland- sche zee tot en met Australië, heeft men dit contact wél door de dagelijksche pro gramma's, die de Phohi in zijn kwaliteit van Nederlandschen kortegolfomroep via zijn zenders P.H.I, en P.C.J. uitzendt. Ofschoon de Phohi ook thans nog niet HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voortgezet werd de zaak tegen de 24-jarige C. M. B. uit Voorhout, de 54-jarige J. R. uit Noordwijk en de 36-jarige A. D. uit Noord- wijkerhout die op 27 Ajpril terecht hebben gestaan. De eerste verdachte heeft in of om streeks het najaar 1935 te Haarlem een door misdrijf verkregen lap bruine stof als ge schenk aangenomen de tweede verdachte 'n paar kousen en de derde babykleeren. Een en ander was afkomstig uit de zaken der fa. Vroom en Dreesmann en de Hema te Haarlem. De officier van justitie vroeg in deze zaak vrijspraak. De politierechter sloot zich hier bij aan. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om drie minuten over zes is de „Specht" van Schiphol vertrokken voor den tochit naar Indië. Aan boord zijn tien passagiers. Voorts zal een passagier medereizen van Bagdad naar Karachi en zes van Medan naar Singapore. Medegenomen is 372 K.G. briefpost, 17 K.G. pakketpost en 156 K.G. vracht. BU HET BADEN VERDRONKEN. De heer C. M. van Boven, procuratiehou der bij de firma van Sleesslnk te Rotterdam en wonende te Hiliegersberg, ls gisteren bii het baden te Hoek van Holland ver dronken. De heer van B. was, vergezeld van zijn vrouw en kind, in zee geweest. Toen ■hij zich nogmaals in zee begaf zonk hij op een gegeven oogenblik in de diepte. Het gelukte de reddingsbrigade, die spoedig ter plaatse was den drenkeling op het droge te brengen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Een geneesheer constateer de den dood door hartverlamming. Het slachtoffer was 33 jaar oud. BOERDERIJBRAND TE BORCULO. Gisteren is de boerderij van de wed, Saarveld te Haarlo. gemeente Borculo, door brand vernield. Het vee kon worden gered, doch de hooioogst ging verloren. De oorzaak van den brand ls onbekend, Verzekering dekt de schade. VROUW UIT HET RAAM GEVALLEN. Gisteravond ls te Rotterdam de 42-Jarlge vrouw L. KunstFranken uit het raam ge vallen van haar op de eerste verdieping van pand 4 aan de Sleutelsteeg gelegen woning. In hoogst zorgwekkenden toestand ls de vrouw naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Zij heeft een schedelfractuur en een kaakfractuur opgeloopen. MAN DOOR MESSTEEK LEVENS GEVAARLIJK GEWOND. Tijdens de feestelijkheden te Qss ont stond ruzie tusschen eenige personen met het gevolg dat een van hen met een mes zware verwondingen werden toegebracht. Het slachtoffer viel bewusteloos neer en werd op advies van dr Stolz naar het Zie kenhuis gebracht. De dader wist in het donker te ontkomen en was gisteravond laat nog voortvluchtig. Bij aankomst in het Ziekenhuis werd geconstateerd, dat een long was doorsto ken. Voor het leven van het slachtoffer wordt gevreesd. De politie heeft dadelijk een uitgebreid onderzoek ingesteld. Het mes, waarmede de aanslag ls gepleegd was gisteravond nog niet gevonden. BUITENLANDSCH GEMENGD. B. te K. Het particulier adres van dr. II. Colijn is Stadshouderslaan 151 den Haag. Mej. H. te L. 1. Het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden zal voor een dergelijk geval zeer waarschijnlijk geen tegemoetkoming verleenen. 2. Wend u tot het gemeentebestuur en verzoek een on derzoek te doen instellen en maatregelen te willen treffen. Van d. L.. te L. De vrouw uit het tweede huwelijk kan door de vermenging der boedels niet meer voordeel krijgen dan een vierde gedeelte der boedels van den hertrouwden echtgenoot. De boedelscheiding geve u ln handen van een notaris. DIEFSTALLEN VAN ANTIQUITEITEN. De politie te Weenen heeft in verband met de diefstallen van kunstvoorwerpen uit Oostenrijksche kerken en kapellen, die den laatsten tijd vaak voorkwamen, ge constateerd, dat een in het buitenland aanwezige groep antiquiteitenhandelaars in Oostenrijk een geheele bende onder houdt, welke volgens weloverwogen plan nen de Oostenrijksche kerken plundert. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. Bij Coshen in Indiana (V, St.) is een volle autobus in botsing gekomen met een trein. Zeven personen werden hierbij ge dood, ruim vijf en dertig anderen min of meer ernstig gewond. De autobus vloog m brand, doch het vuur kon spoedig worden gebluscht. DORP DOOR BRAND GETEISTERD. Een brand heeft het dorp Jaen in het departement Catamarea (Perui vernield. Vijfhonderd gezinnen zijn dakloos gewor den. Verscheidene personen zijn gewona. De regeering heeft hulp gezonden en be sloten, dat het dorp herbouwd zal worden. KINDERVERLAMMING W TORONTO. Te Toronto in Canada heerscht een epidemie van kinderverlamming. weUJe.._[ onrustbarende wijze om zich heen grlJP In Toronto zelf zijn op het oogenbli* w personen door de ziekte aangetast, aantal patiënten iin de geheele provinct bedraagt 727. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10