WEK DE GAL IN UW LEVER OP Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 23 Augustus 1937 'AALSMEER. DE SNIJBLOEMENHANDEL. Overal wordt geklaagd. De afgeloopen week is aan de vellingen I (n dra? gemeente de toestand van den tandel over het geheel genomen nog wei- lilg verbeterd. De Augustusmaand Is dit maal tot nu toe al bijzonder ongunstig ge veest en talrijk zijn de klaagtonen, welks tegenwoordig te beluisteren zijn. Het ligt dan ook voor de hand. afgezien van de ixare geldelijke vaste lasten, waaronder I velen gebukt gaan. dat het steeds duurder I vrerden van verschillende benoodigdhedcn 1 men denke slechts aan de brandstoffen). I aanleiding is om de nabije toekomst met I proote zorg tegemoet te zien. Om op de af- I celoopen week tdrug te komen, er was van I bijna aile bloemsoorten een groot aanbod, I voowel uit de kassen als uit de vrije na tuur. De rozen hadden, behoudens uitzon dering voor extra koopen, geringe waarde. I wat eveneens met de Am. anjers het geval I was. Voor beide bloemsoorten werden als I lioogste prijzen van 46 cent per stuk be- I taald. Van chrysanthen wordt nu het aan- I bod van steeds meer beteekenls, zoowel wat I (ie groot- als kleinbloemige betreft en wan- rear men in dit centrum de massa's ziet, I welke te velde staan, dan is het wel zeker, I dat het niet zoo lang meer zal duren of de I veilingen zullen als het ware overstroothd I worden met deze herfstbloemen. Voorna- I melijk zijn het nu van de grootbloemige de I layonanben, welke aangeboden worden en I voor zoover het goede kwaliteit betrof kon I de prijs wat verbeteren, vergeleken bij I vorige week. Als hoogste opbrengst gold Ivoor deze bloemen van 8—14 cent per stuk; I de Mr. Pulling bracht af en toe eenlgszins JlKiogere prijzen op. De kleinbloemige no lteerden veelal laag. Massale hoeveelheden I dahlia's, asters en vele andere soorten bui- Itenbloemen werden aangevoerd, welke ge- Ideeltelijk tegen sobere opbrengst verhan- Iccld werden, gedeeltelijk onverkocht ble- I ven. Hoewel er van bouvardia's steeds I Hechts een beperkt aanbod is. brachten I deze bloemtakjes, zoowel de gekleurde als IWitte, slechts lage prijzen op. terwijl ook I bet snijgroen heel geringe waarde voor |den handel bleek te hebben: Aan de veilingen van potplanten worden I steeds nog groote hoeveelheden witte en I blauwe campanula's aangeboden, welke een 1 teleurstellende opbrengst geven. Lang- lnamaan vermeerderd het aanbod van I cyclamen, waarvan het seizoen nu weer lis aangebroken. Ook de bloeiende begonia's Irijn er weer geregeld, terwijl andere soor- 1 ten zomerpotten zoo goed als verdwenen |rijn. Uitstapjes. .Aaismeers Fanfarecorps" heeft gisteren leen boottocht gemaakt naar Dmuiden. Er Ivas voor deze pleizierreis groote belang- ■tWHng. I De leden van de Int. Vereen. „Bellamy" ■raakten gisteren per motorboot een uit stapje naar Alkmaar en omgeving. Zwemdiploma's. [Aan de badinrichting „Het Oosterbad" 7 Aalsmeer-Oost behaalden Zaterdagmid- de volgende personen als geoefend nmer(ster) een diploma: de dames tevr. BungenerVerseveldJ. Rebel; F. v. Wal—Perné; M. van Leeuwen; mevr. J. ■Smtclkav. Berkel; de meisjes: G. de 1 C-ooier; D. Brouwer; C. Rebel: G. Vreken- IT. Wegman; A. Olie; M. Wessel; G. v. d. IBeitel; L. Barendsen; de jongens: J. v. IBerkel; Jo v. Berkel; H. Trommel; T. Bruine—De Bruin; H. Krak; J. Gijsse: T. I»e?man; H. Sltvast; W. Plet: N. Celie; G. lL!.'*'r:rzon: TI Bijl; A. Bodegraven; J. snit; W. de Bruine de Bruin; W. v d l'feer en M. Snelten. Zilveren jubileum. .Donderdag a.s. herdenkt de heer J. Blom ifflüonschci der Ned. Spoorwezen, den dag, cut hij vóór 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen I la dienst trad. DE IJSBAAN WORDT VERPLAATST. HAARLEMMERMEER. DRIE FIETSEN EN RIJWIELPLAATJES GESTOLEN. Een gat in het dak gemaakt. ,111 den nacht van Zaterdag op Zondag is I Haarlemmermeer ingebroken in een lwkïUr ^aar.de aan den Bcnnebroekerweg I-enter het huis van den heer Waren ma Iters De dief of dieven hebben blijkbaar I'eist tevergeefs gepoogd de deur en een I l?an\ te forceeren, daarna in de omgeving |jtt trap weggenomen en deze tegen den «uur gezet om op het dak te kunnen ko- l?eJ- Na eerst eenige pannen verwijderd I «nebben, wisten ze een flinke opening te Inleen in het dak en zich zoodoende toe- I J™6 tot de schuur te verschaffen. Daar in bevond zich een 10-tal rijwielen, allen Ij™ Wn rijwielbelastlngplaatje. voorzien, I harvan 3 ongestempeld. Toen de enge- ■Jfflöchte bezoekers ook aan den bir.ncn- I '«t geen kans zagen de deur te openen Ito een of meer rijwielen er uit te krijgen, I f~nnri ze zich met de drie ongestempelde I Jesting plaatjes tevreden gesteld en lanfis I ;enzblfden weg door het dak de vlucht I senomen. I denzelfden nacht is eenige kilometers I cü b'j den landbouwer Boot aan dpn it. een heerenrijwiel ontvreemd, IBmn" den heer van Dongen aan den |T™8ommerdijk twee fietsen werden ge- I inh ii HooBStwaarschjjnlijk zijn de drie "rakcn door dezelfde daders gepleegd. Autobotsing. i ,„k rdagavond omstreeks 11 uur kwamen I v bet kruispunt bü de brug te Hoofddorp I ,e auto's met elkaar in botsing en wel -e oesteiauto bestuurd door den heer C. S. I ï,,lr en een taxi bestuurd door den ga- I ^schouder J. uit den Haag. doordat J. aan 1 ttoh611- voorrang verleende. De schol: was I dat de auto van J. tegen de brug- I "loog en grootendeels werd ver- 1 it.,- andere wagen liep ook zooveel j, °P. dat hij niet meer berijdbaar was. kin J' werd aan een been en eer der I "hicir^tt€nderl' de heer H" aan het boofd Verg. van dc IJsclub „Haarlemmermeer". In de Beurs te Hoofddorp hield de ver- eeniglng IJsclub „Haarlemmermeer" een drukbezochte ledenvergadering. Nadat de vcorzitter de bijeenkomst had geopend en allen een hartelijk welkom had toegeroepen, werden de notulen goedge keurd en kwam in behandeling het voor stel inzake de verplaatsing van de langs den Kruisweg nabij den Geniedijk te Hoofddorp liggende Ijsbaan naar een ge deelte van het gemeentelijk sportterrein. In dc vergadering van den gemeenteraad van 25 Juni 1937 werd het besluit genomen om het tusschen de verhoogde staanplaat sen en de tribune gelegen gedeelte van het concoursterrein aan de IJsclub „Haarlem mermeer" te verhuren. Na breedvoerige discussie werd besloten het voorstel tot verplaatsing van de ijs baan. Tevens werd goedgekeurd een voor stel om de met den heer Spaans gesloten overeenkomst inzake de bemaling van de nabij den Geniedijk gelegen Ijsbaan oo te zeggen en het aldaar staande iispaviljoen naar de nieuwe Ijsbaan over te brengen. In de plaats van den voorzitter, den heer W. N. Bakker, die als bestuurslid bedankte, werd gekozen de heer F. Jongejans te Hoofddorp, terwijl mr. J. E. Goudsmit zich, desgevraagd, bereid verklaarde het voor zitterschap te aanvaarden. Onder algemeene instemming der verga dering werd de heer Bakker tot eere-lid der vereeniging benoemd, een fraaie oor konde werd hem aangeboden en dank ge bracht voor het vele werk gedurende tal van jaren door hem in het belang van de IJsclub verricht. Zal de molen „De Eersteling" verdwijnen? De in Hoofddorp aan den Kruisweg staande groote wind-korenmolen „De Eerste ling" van den heer de Koning, begint in vervallen toestand te geraken en sterke sporen van ouderdom te vertoonen. zoodat niet ten onrechte voor behoud gevreesd wordt. Deze m'olen werd ruim 80 Jaren ge leden. dus kort na de droogmaking van het Haarlemmermeer, gebouwd. Vandaar dat hij den naam kreeg „De Eersteling". Het molenwerk zal wel meer dan 100 oud zijn, want dit had vóór den opbouw in Hoofd dorp in 1856. eerst nog vele jaren dienst gedaan te Katwijk. In den loop der jaren werd de van steen opgetrokken molen, die niet van een omloop is voorzien, door de sterke uitbreiding van den huizenbouw zoo danig ingebouwd, dat hij door deze succes sievelijk grooter geworden beschutting niet meer in voldoende mate in werking kon worden gehouden en de bouw van een in richting met electrische bemaling niet kon uitblijven. Nu de eigenaar niet voornemens schijnt te zijn tot restauratie van den reeds eenige jaren buiten dienst gestelden molen over te gaan. zal verdwijning ln de naaste toekomst wel het gevolg zijn. Raadsagenda. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag a-s. des namiddags om 2 uur, ter behandeling van de volgende onderwerpen: Voorstel in zake verhooging van de toegezegde bijdrage in verband met de exploitatie van de oude spoorbrug over de Ringvaart bij Oude- Wetering; Vaststelling van de vergoeding aan besturen van bijzondere scholen over 1934; Voorstel inzake de personeele be lasting. HILLEGOM. ZWEMFEEST VAN H.Z.V. De regen spelbreker. De Hillegomsche Zwemvereeniging heeft Zaterdag ln de zweminrichting een zwem feest gehouden, dat ondanks het. dreigende weer goed bezocht was. Tot de aanwezigen behoorden burgemeester van Nispen en mevrouw Van Nispen. Even over 4.30 uur vingen de seriewed strijden aan, bestaande uit 20 nummers voor niet-lcden en leden van H Z.V. In den loop van den avond vielen er dusdanige zware regenbuien, dat de polo-wedstrijd afgelast werd. De uitslag was: 25 M. vrije slag voor meisjes beneden 16 jaar: Sientje Ras 24 1/5 sec.; Ria Polvliet 27 sec.: Annie Kommer 281/5 sec. 25 M. vrije slag jongens beneden 16 jaar: Jac. van Roode 20 1/5; Wim Laman 21 2/5; J. van Maris 22 4/5 sec. 50 M. vrije slag meisjes boven 16 jaar: M. v. d. Berg 45 3/5; Nel Janssen 48 sec. 50 M. vrije slag voor H Z.V. adsp -leden meisjes: W. de Vreugd 37 2/5; A. Kessels 50 M. vrije slag voor H.Z.V.-adsp -leden jongens: C. de Graaf 32 1/5 sec. 50 M. vrije slag voor H.Z.V.-leden dames: R. Lommerse 371/5; J Paardekooper 411/5 sec.: G. Guldemond 43 1/5 sec. 50 M. vrije slag voor H.Z.V.-leden heeren: P. Velthuys 281/5 sec.; A. J. Hoogmoed 30 2/5 sec.; W. v. d Berg Sr. 39 sec. 50 M. rugslag voor H.Z.V.-leden dames: R. Lommerse 49 2/5; G. Guldemond 50 sec.; S. de Brabander 514/5 sec. 50 M. rugslag voor H.Z.V.-leden adsp. meisjes: A. Kessels 48 sec.: W. de Vreugd 48 1/5 sec.; N. van Zonneveld 53 sec. 50 M. rugslag voor H.Z.V.-leden heeren: Ft Out 42 sec.; P. Velthuys 48 1/5 sec. 50 M. schoolslag voor adsp.-leden jon gens: C. de Graaf 41 3/5; A. Guldemond 46 4/5 sec. 50 M. schoolslag van adsp.-ledfen meisjes: J. Lommerse 43 3/5 sec.; H. v. d. Berg 43 4/5 sec.; N. van Zonneveld 44 3/5 sec. 50 M. schoolslag voor leden H.Z.V da mes:: A. Lommerse 46 1/5 sec.; G. Gulde mond 46 1/5 sec.; J. Paardekooper 46 2/5 sec. 50 M. schoolslag voor leden H.Z.V. hee ren: Fr. Out 35 2/5 sec.: P. Velthuys 35 3/5 sec.; A. J. Hoogmoed 36 4/5 sec. Hierop volgde de demonstratie schoon- springen. Onder water zwemmen door dames: Me vrouw Brauckmann 24 m.: N. van Zonne veld 20'/i m.; A. Kessels 20 m. Onder water zwemmen heeren: C de Graaf 23 m.; L. F. Kraay 21 m.; H. Roe land Jr. 20'/; m. 5-maal 50 M. estaiette heeren: I. (Fr. ©n U zult 'r morgens „kiplekker'- uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheldlng onvoldoende ls, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Elscht Carter's Leverpllletjes. verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van f 0.75. 2412 ungez. Med.) Möhlmann) 3 m. 6 3/5 sec.; 2. (L. F. Kraay) 3 m. 111/5 sec.; 3. (J. van Dril) 3 m. 21 3/5 sec. 3-maal 50 M. wisselslag estafette dames; 1. (B. Lommerse) 2.20 3/5 sec.; 2 (A. Kes sels) 2.20 4/5 sec.; 3. (N. Gijselaar) 2.25 4/5 sec.; 4. (Brauckmann) 2.32 2/5 sec. Geen kerkdienst op 31 Augustus. Dit Jaar zal de Chr. Oranjevereeniging op 31 Augustus geen kerkelijke bijeenkomst houden, het bestuur heeft echter besloten den kinderen van de Christelijke scholen een tractatie te geven. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Gerrit, Z. van W. G. Griffioen en L. de Mooij Huibrecht, Z. van L. Kalsbeek en M. J. van Tuijl Everhardus Johannes, Z. van J. J. Seij- sener en M. M. Wouters Jannetje, D. v. J. de Jong en M. Barnhoorn Alida, D. van J. van Duijn en S. van Duijvenbode Cornells, Z. van C. v. d. Bent en J. Ouwe hand. Overleden: Leendert van der Boon 34 j„ gehuwd met Maartje Jonkers Emmetje Wllhelmina de Groot 84 j.. weduwe van P. Bekker Jacob van der Plas 30 j., echt genoot van J. Boesaard Jacob v. Rhijn 66 j„ geh. met G. v. d. Plas Weintje Plug 21 j„ b. van C. Plug en W. v. Duijn. Ondertrouwd: A Klok en L Guijt P. van der Plas en A. W. Nijgh. Getrouwd: D. Aandewiel en A. A. C. van Duij ven voorde. KATWIJK AAN DEN RIJN. Marschconcert. De Harmonie Katwijk hield Zaterdag avond een muzikale rondgang door het dorp. Ten bate van de kas werd een col lecte gehouden. Een collecte ih de kerkdiensten van gistermorgen gehouden door de dames der St. Elisabethvereenjging ten bate der kas, bracht f. 227 op. KATWIJK 'AAN ZEE. Een kranige redding. _1 >rn De heer ParlsVïï'ètredt twee baders. Gistermiddag omstreeks halfvier waren de gebroeders W. en K. Kolfschoten uit Montfoort op het Noorderstrand, gelukkig vlak voor de Reddingpost aan het baden in zee. Er stond een hevige branding en toen zij een 25 meter uit den wai waren, werden zij door een sterke trekking mee gesleurd. Op hun hulpgeroep, dat op de post werd gehoord, begaf de penningmees ter van de K.R.B,. de heer D. Parlevliet Lzn. zich gedeeltelijk gekleed te water. Hij slaagde er in de in nood verkeerenden te grijpen en met moeite behouden op het strand te brengen, waar de heer Knoop nog een der drenkelingen verder hielp. De drenkelingen werden oogenblikkelijk naar de reddingspost gebracht, waar het echt paar Boot hen in wollen dekens wikkelde en het vele water, dat zij naar binnen hadden gekregen, werd verwijderd. Na een anderhalf uur waren zij weer opgeknapt. Hun moeder, die op het strand vertoefde, verloor door de uitgestane angst het be wustzijn. Dank zij het kordate optreden van den heer Parlevliet. zijn twee men- schenlevens van een anders wissen dood gered en ls het nut van een reddingpost van de K.R.B. weer eens duidelijk aange toond. Aanrijding op den Boulevard. Op den hoek CaligulastraatBoulevard, had gistermiddag om zes uur een aanrij ding plaats tusschen den wielrijder v. d. W. uit Rotterdam en een auto bestuurd door K. uit Oegstgeest. De laatste reed met een snelheid van 60 a 70 K.M. over den Boulevard en verleende den wielrijder, die van rechts uit de Caligulastraat kwam, geen voorrang. De wielrijder werd over den weg geslingerd en bleef daar met eenige schaafwonden liggen, terwijl zijn rijwiel totaal vernield werd. Daar zijn toestand zich eerst ernstig liet aanzien, werd hij per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Na daar verbonden te zijn, kon hij weer naar huis terugkeeren. De collecte voor halfweezen en zie kenzorg in de Herv. Kerk heeft f 99.40 op gebracht. LISSE. Gevaarlijk inhalen. Hoe gevaarlijk het is, voor automobilis ten om in de dorpen langs den Rijksweg elkaar te passeeren, ondervond de auto mobilist W. v. D. uit Den Haag. gister middag in onze gemeente Hij wilde een andere auto passeeren, be gon te slippen en kwam daarna in botsing met een tegenligger. De materieele schade ls aanzienlijk. Tweede prijs behaald. Het kinderkoor „Klein Excelsior" wist op het concours te Maasland een tweeden prijs te behalen in de eere-afdeeling. „Trou moet Blycken. De harmonie „Trou moet Blycken" viert heden haar 40-jarig Jubileum. Ter gele genheid hiervan ls voor morgen een tuin feest georganiseerd in den tuin van „De Nachtegaal". Fiets gestolen. De heer A. v. E. vertoefde eenige mi nuten in de gebouwen van „De Hobaho", ln welke oogenblikken zijn nieuwe fiets werd gestolen Gevonden voorwerpen. Portemonnale met Inhoud. Inlicht, bij de politie. Viering Koninginnedag. Op Koninginne-verjaardag zal, naar wij vernemen, door het Oranje-Comité een b'oemen-corso worden georganiseerd voor meisjes, waaraan kan worden deelgenomen met fietsen, autopeds en kinderwagens. NOORD WIJKERHOUT. Eerste Hoogmis. Gistermorgen werd ln de St. Victorkerk aibier, voor het eerst de Hoogmis opge dragen door pater W. Hegge van de Orde der Kruisheeren. die in Juli U. tot priester is gewijd. De belangstelling was zeer groot. OEGSTGEEST. DIEFSTAL VAN VEILINGKISTEN. Aangehoudene bekent. Het komt veelvuldig voor dat ledige kis ten, toebehoorende aan het Veilingsgebouw te Rijnsburg, worden vermist. Door de handelaren in groenten wordt voor deze kisten aan de velling statie geld betaald zoodat zij de schade lijden. In de meeste gevallen werden de kisten op of in de omgeving van het teellamd, waar de kisten worden gevuld, gestolen. Zoo deed Zaterdag de kweeker S. S., wo nende alhier, bij de politie aangifte dat van zijn land aan den Rijnsburgerweg niet minder dan 40 ledige kisten waren ver dwenen. Door ijverig en volhardend zoeken van de politie is het gelukt ln den nacht van Zaterdag op Zondag, de geheele partij kis ten op te sporen in een schuur van den 21-jarigen R. de W. te Rijnsburg. De politie te Rijnsburg heeft hierbij medewerking verleend. Aangezien de W. des nachts niet thuis bleek te zijn, is hem Zondagmorgen op het politiebureau een scherp verhoor afgeno men, waar hij heeft bekend de diefstal te hebben gepleegd. Tevens is uitgekomen dat hij op 3 Juli 34 kisten heeft ontvreemd en die later op de veiling heeft ingeleverd waarvoor hem het statiegeld. 30 cent per stuk. is uitbe taald. Van vermissing van deze kisten deed de kweeker C. H. alhier destijds reeds aan gifte. Begrafenis van den heer Rübenkamp. Op plechtige wijze had hedenmorgen op de R.K. begraafplaats de teraardebestelling plaats van den heer H. W. Rübenkamp. Mét de familie kwamen in den stoet mede mgr. dr. J. Olof Smit, pastoor W. v. Berkel uit Arnhem, pastoor Th. v. Berkel uit Nij megen en de heeren J. Th. Peeters en J. Th. Schuiten en Ir. J. v. d. Laan, uit Leiden, alsmede het Parochiaal Kerkbestuur. Onder de talrijke belangstellenden merkten wij o.a op den oud-pres. commis saris van de N.V. Bouwgrondexploitatie- Maatscfhappij „Prins Hendrik", den heer J. C. Zaalberg en den heer H. Pel, alsmede den heer J. W. de Tombe, uit Leiden, den heer J. v. d. Voet. oud Gem. opzichter, den heer A. E. v. d. Voet en de raadsleden C. Bakker, C. R. J. Paardekooper en A. den Ouden. De directie van de Assurantie-Maatschappij „De Nederlanden" van 1845" was vertegen woordigd door de heeren Jac. Key en G. van der Mark. In de kerk werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door pastoor Th. van Berkel. uit Nijmegen met assistentie van pastoor W. van Berkel uit Arnhem en pas toor P. M. de Vetten. Door het parochie-zangkoor werd de Gre- goriaansche Mis van Requiem gezongen. Na afloop daarvan werd de kist graf waarts gedragen door de leden van het R.K. Kerk- en het Armbestuur. De plechtige Atosoute op het graf werd verricht door pastoor P. M. de Vetten RIJNSBURG. HET ONBEWOONBAAR VERKLAREN VAN WONINGEN. Beroep bij Ged. Stalen. In de openbare vergadering van Ged. Staten, morgenmiddag om 2 uur, zal de onbewoonbaar verklaring van 41 woningen in onze gemeente behandeld worden. Daar voor bestaat hier ter plaatsen groote be langstelling. De Inspecteur der Volksge zondheid. de heer Kiers te Leiden, had aan den Gemeenteraad de onbewoonbaar ver klaring van 69 perceelen geadviseerd en een uitgebreid rapport daarover uitge bracht. In de raadsvergadering van 8 Maart j.l. besloot de Raad in 28 gevallen het advies van den inspecteur op te volgen, maar achtte den toestand der resteerende 41 woningen zoodanig, dat voldoende ver beteringen aangebracht konden worden. De Inspecteur nam met dit besluit geen genoegen en is bij het college van Ged. Staten in beroep gegaan. Belanghebbenden kunnen nu morgen hun bezwaren toelich ten. Namens den gemeenteraad zullen als ge machtigden optreden: de burgemeester, wethouder Kralt en de deskundige Van Katwijk te Leiden. Voor den heer P. Goe- maat zal optreden de bouwkundige Van Weizen te Oegstgeest en voor den heer A. A. de Monyé. de heer Zitman te Leiden, terwijl eenige andere huiseigenaren per soonlijk hun belangen zullen verdedigen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Suzanna, d. van J. de Koning en A. Pauw. Ondertrouwd: A. v. d. Mey jm. 24 jaar en Joh. v. Egmond jd. 25 jaar. Getrouwd: Joh, de Mrxjy en L. Guijt. 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 1ste lUst Trekking van Maandag 23 Augustus 1937 Hooge Prezen 5000.— 13263 2000,16500 1000.— 2723 4643 12351 400.— 2299 3786 16234 21865 23900 200.— 7271 10240 220?6 f 100.— 10286 13541 17673 21368 21641 Prijzen van 45. 6 51 114 115 306 439 452 467 471 535 566 568 622 654 699 717 724 786 792 798 812 872 884 914 916 931 947 1027 1042 1052 1097 1112 1138 1144 1350 1450 1486 1497 1515 1530 1557 1574 1578 1634 1644 1651 1738 1828 1870 1902 1906 1932 1937 2000 2041 2071 2097 2120 2130 2138 2140 2181 2187 2232 2320 2365 2480 2518 2545 2566 2670 2693 2734 2370 2896 2901 2905 3021 3066 3067 3070 3075 3136 3152 3179 3199 3326 3346 3379 3389 3407 3510 3511 3525 3650 3663 3687 3721 3786 3887 3896 3901 3928 3945 3959 3970 4002 4015 4020 4022 4052 4059 4066 4073 4217 4298 4305 4393 4403 4520 4522 4561 4573 4578 4596 4635 4650 4701 4727 4744 4754 4784 4815 4823 4848 4853 4864 4872 4876 4917 4951 4960 4975 4983 5067 5122 5180 5231 5237 5240 5262 5270 5293 5387 5425 5460 5474 5477 5574 5673 5682 5718 5775 5851 5857 5905 5911 5917 5955 6014 6038 6055 6115 6116 6155 6183 6225 6274 6299 6302 6328 6360 6373 6424 6425 6432 6516 6523 6532 6548 6558 6635 6696 6697 6729 6749 6750 6757 6796 6793 6850 6912 6926 6950 6963 6966 6976 7014 7042 7093 7110 7117 7139 7197 7199 7272 7278 7307 7324 7339 7386 7404 7450 7477 7552 7620 7622 7626 7672 7686 7688 7689 7697 7702 7713 7742 7773 7795 7799 7806 7841 7869 7927 7929 7958 7992 7999 8020 8048 8069 8076 8139 8182 8186 8217 8237 8248 8269 8299 8312 8313 8332 8363 8381 8434 8449 8459 8472 8478 8484 8549 8553 8572 8577 8579 8587 8593 8616 8619 8701 8720 8757 8864 8930 8945 8950 8959 9012 9036 9121 9145 9163 9189 9242 9318 9320 9380 9414 9448 9497 9535 9539 9541 9547 9604 9624 9670 9778 9809 9816 9832 9853 9918 9946 9958 10022 10036 10068 10116 10131 10162 10164 10167 10179 10239 10243 10306 10308 10333 10337 10340 10427 10438 10463 10472 10492 10624 10673 10687 10751 10760 1077G 10798 10809 1Ö825 10850 10925 10940 10954 10978 10990 11010 11045 11102 11124 11163 11226 11315 11365 11394 11396 11402 11429 11434 11449 11457 11458 11518 11534 11575 11619 11667 11689 11710 11809 11863 11873 11890 11903 12041 12105 12116 12248 12261 12377 12389 12402 12513 12544 12545 12549 12564 12613 12776 12781 12785 12812 12845 12879 12966 12970 13061 13063 13124 13142 13148 13199 13201 13256 13258 13337 13405 13432 13473 13478 13527 13535 13566 13576 13584 13624 13629 13648 13650 13664 13667 13674 13694 13706 13725 13794 13922 13942 13959 13977 14009 14060 14061 14195 14249 14272 14334 14362 14392 14418 14420 14467 14583 14611 14612 14622 14695 14712 14752 14806 14311 14817 14852 14873 14886 14894 14913 14916 14938 14950 15014 15046 15062 15071 15134 15142 15146 15260 15272 15274 15279 15340 15379 15382 15437 15447 15485 15488 15498 15510 15529 15533 15589 15599 15604 15633 15658 15671 15685 15714 15723 15751 15766 15800 15851 15912 15914 15922 15944 16019 16021 16063 16096 16134 16160 16253 16305 16309 16327 16436 16444 16475 16483 16515 16543 16566 16649 16651 16683 16696 16716 16721 16760 16928 16941 16958 16962 16975 17011 17023 17090 17123 17207 17216 17228 17252 17262 17318 17383 17387 17397 17424 17435 7442 17459 17472 17477 17552 17566 17752 17790 17820 17830 17868 17876 17896 17935 17981 18011 18126 18177 18194 18202 18224 18241 18277 18280 18384 18404 18460 18474 18521 18522 18534 18570 18645 18741 18793 18801 18821 18832 18894 18925 18931 18948 18960 18994 19041 19047 19072 19032 19187 19209 19219 19240 19274 19336 19342 19367 19373 19420 19472 19473 19504 19505 19525 19552 19819 19941 19947 19954 20006 20184 20204 20226 20234 20264 20285 20290 20298 20329 20346 20388 20404 20419 20426 20441 20453 20511 20602 20651 20682 20686 20701 2076-3 20819 20876 20906 20965 20971 21035 21037 21052 21101 21137 21166 21169 21174 21203 21207 21327 21334 21394 21535 21557 21608 21648 21684 21691 21693 21696 21718 21719 21723 21728 21748 21771 21325 21892 21914 21946 21974 22043 22057 22138 22139 22186 22229 22271 22299 22316 22326 22478 22436 22493 22503 22512 22517 22525 22757 22321 22830 22834 22972 23005 23009 23016 23068 23093 23187 23204 23213 23232 23263 23287 23363 23380 23387 23408 23426 23434 23446 23509 23537 23541 23543 23563 23565 23594 23674 23695 23757 23780 23865 23907 23974 23982 WASSENAAR. Gouden Huwelijksfeest Heden zijn de heer en mevrouw S. van den BerghWilling, bewoners van den Wiltzanck, 50 jaar getrouwd. De heer van den Bergh is lid geweest van den Rotterdamschen gemeenteraad en de Tweede Kammer, terwijl hij momenteel den Vrijheidsbond vertegenwoordigt ln de Eerste Kamer. Jarenlang is hij lid geweest van de kamer van koophandel te Rotter dam en het hoofdbestuur van den Vrij heidsbond. Hij ls voorzitter geweest van het Israëli tisch Weeshuls te Rotterdam en sinds velq Jaren heeft hij als vertegenwoordiger van Nederland zitting ln den raad van bestuur van het Jewish Agency, is bestuurslid van het Joodsch Nationaal Fonds en curator van de Hebreeuwsche Universiteit te Jeru zalem. Ook het bekende Oranje-Nassauoord, heeft aan hem veel te danken. De heer van den Bergh behoort tot de oprichters van de HandeLshoogeschool te Rotterdam. Voor zijn vele verdiensten werd de heer van den Bergh benoemd tot Officier in de Huisorde van Oranje Nassau, terwijl hij ook ridder ln de orde van den Nederlandschen Leeuw en commandeur in de orde van Oranje Nassau is. Mevrouw van den Bergh heeft buitenge woon veel gedaan in het belang van de Vereeniging Onderlinge Vrouwenbescher ming, den Nationalen Vrouwenraad en de Rotterdamsche Huidhoudschool Tallooze malen gaf zij geheel voor eigen rekening groote wedadigheidsfeesten. Morgen zullen de heer en mevrouw van den E er;; h op den Wiltzanck een groot aantal gasten ontvangen, terwijl zij Woens. dag een aantal ouden van dagen genoo- dlgd hebben, die een dezer dagen hun gou den huwelijk herdenken of herdacht heb ben.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7