De Luchtverdedigingsdag te Scheüeningen - Zweefmolen ingestort LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 78ste Jaargang FEUILLETON Kameraad Moeder IN HET LUNAPARK TE SCHEVENINGEN IS EEN ZWEEFMOLEN INGESTORT. Acht personen werden licht gewond. De ingestorte molen. HET NÊDERI.AXDSCHE MOTORSCHIP „IJSEL" - is op den Nieu wen Waterweg bij Hoek van Holland in aanvaring gekomen met het Grieksche stoomschip ,,Possidon". De „Possidon", die ernstig werd be schadigd, bij den Noorderdam aan den grond gezet. N ATION ALE TERREIN KIT TE SOEST georgani seerd door de Motorclub Amersfoort en Omstreken. P. J. J. Zoontjes maakt een tuimeling in het mulle zand. tafel zei hij, alsdf het de gewoonste zaak van de wereld betrof: Straks komt er een dame, die Je tweede moeder wordt. Denk er om, dat je je behoorlijk gedraagt, want anders geef ik je in haar tegenwoor digheid een pak slaag. Je weet dus, wat je le doen hebt. Dat was alles, wat ik van hem daarover hoorde. Georg beet zjjn tanden op elkaar; hij werd bleek van verontwaardiging en ont zetting. Zóó stelde jouw vader je dus op de hoogteDe woorden bleven hem in de keel steken. Günther knipte met zijn vingers,, alsof hem dat alles totaal onverschillig en dit leed reeds lang geleden was, maar Georg wist hoe hevig zijn klassegenoot een en ander zich ook thans nog aantrok. Het werd nog veel mooier. Toen ze binnenruischte, was het eerste wat ze zei: „O, maar dat is heel geen knap kind. Wat heeft hij een grooten mond!!" En m'n va der antwoordde verlegen: „Ja, dat heeft hij van zijn moeder"! Ik had ze beiden in het gezicht kunnen slaan. Org, hem en haar. Mijn moeder? Die zoo knap was. Je hebt toch vroeger wel eens een foto van m'n moeder gezien?! Nu is er in het heele huis geen enkele meer te vinden, behalve op mijn kamer. En Laura jammert eiken dag opnieuw, dat ze er nooit in zal slagen ,.aen wortel in m'n hart te vinden", als ik telkens weer voor de foto's van m'n moeder lig Laura? Wie is Laura? Nou. zij natuurlijk! Na een poosje zei Georg. terwijl hij zich aam. zijn eigen woorden vastklemde: Zoo is mijn vader gelukkig niet en hij zou oqk nooit zoo tegenover zijn kinderen handelen Mijn vader was vroeger ook niet zoo, protesteerde Günther en om zijn mond lag een trek van vroeg rijpe alwetendheid, toen hij vervolgde: Jij weet niet, waartoe die wijven een man kunnen brengen! Wijven? herhaalde Georg verschrikt. Je bent toch een gevoelig schaap! Günther lachte en zijn groote, inderdaad zeer leelijke mond trok omlaag. Zeker nog nooit wat meegemaakt, hè? Georg verzette zich met alle kracht tegen zijn groeiend wantrouwen en de spook beelden van zijn fantasie. Zijn slapen klopten. Ik zal het morgen vader zelf vragen, zei hij tenslotte met een zucht en in een laatste poging om aan den invloed van den jongen naast hem te ontkomen. Maar deze hield vol: Zoo stom zul je toch zeker niet zijn. Je moet niet altijd alles geloo- ven! Ik heb ook geloofd, ja zeker, ik heb in m'n vader vertrouwen gehad. Maar je kunt beter jezelf overtuigen. Daar heb je meer aan. Georg streed een hopeloozen strijd; hij voelde, dat hij zich tenslotte toch aan zijn wantrouwen zou moeten overgeven. En toch zal ik met m'n vader erover spreken. Je bent gek! Georg staarde naar zijn turnende mede leerlingen. Hun uitgelaten stemmen galm- dep door de zaal. Het leek hem of dit alles reeds tot een voorbije wereld behoorde. Hij was van een stevigen rots in de branding van een kokende zee gestort en hij voelde zich door een onweerstaanbaren stroom meegesleurd. Alles bruiste en wervelde om hem heen. Praat jij vanavond met Paps? vorschte Camilla, toen Georg uit school thuiskwam; ze had hem al opgewacht. Ik denk het niet, antwoordde hij en hij durfde haar niet aan te zien. Waarom nu weer niet? drong ze strijdvaardig. Ik heb met Pasting over een en ander gesproken. Die gaf me een anderen raad. Ach koml...?! Camilla's vrouwelijke nieuwsgierigheid was opgewekt. Die heeft ervaring op dat gebied. Wat dacht hij ervan? Pasting is uitgeslapen, dat kan ik je wel zeggen. Op zoo'n idee zouden wij niet gekomen zijn! Wat zei hij dan? drong de Eva's doch ter aan. Hij raadde me aan vader te volgen, als hij uitging. Te volgen? Camilla staarde hem ver baasd aan. Ja, natuurlijk, te achtervolgen. Zien waar hij heen gaat en En? En of het werkelijkzoo onschul dig is. Camilla knikte. Zij was zeer tevreden. Prachtig, zoo zouden zij er wel achter ko men. Den volgenden Dinsdag zou het dus gebeuren. Het weer was niet bijzonder mooi. Kille regenbuien hadden den zonneglans der zoele lentedagen verdreven. Desondanks wachtte Georg voor de kliniek, maar 't was hem te moede, of hij zich op het verkeerde pad bevond. Óm zichzelf wat moed in te blazen, had hij Günther meegenomen, tot wien hij ?ich sinds eenjge dagen bijzonder aangetrokken voelde; zij deelden nu im mers hetzelfde lot. Ook Georg behoefde evenmin als destijds Camilla niet lang te wachten; Tiebruck hield zich aan den tijd, wanneer hij met Romana den avond moest doorbrengen en op zoo'n dag verliet hij de kliniek vroeger dan gewoonlijk. Georg voelde een rilling door zich heen gaan, toen hij zijn vader daar inderdaad in ge zelschap van een dame zag. Tot dusver iiad alles hem slechts een nachtmerrie toegeschenen, een ellendige droom, waar uit hij vandaag of morgen wel zou ont waken, maar nu aanschouwde hij het schokkende feit met eigen oogen. Hij deed nog een laatste poging zichzelf gerust te stellen, toen hij zich fluisterend tot Gün ther wendde: Zou het toch nog niet anders kunnen zijn? vroeg hij heesch. Een collega bij voorbeeld, die vader een eind vergezelt? Günther vertrok zijn mond tot een spot tende grijns. Een collega? Je vader zal als directeur van de kliniek zich toch zeker niet zoo gemakkelijk bij een ander aansluiten. Overigens een verdraaid aar dige vrouw, die „collega". Hou je onhebbelijke opmerkingen als jeblieft voor je! Hemel. Org, wat ben je vervelend. Enfin, je zult mettertijd wel wat minder gevoelig worden. Ik was in het begin ook zoo, maar dat leer je tenslotte wel af. En je kunt zeggen, wat je wilt. maar ze ziet er goed uit; ceter dan Laura. Dat moet ik toegeven. Je hebt haar nog niet eens goed ge zien, stoof Georg op. iNadruk verboden). (Wordt vervolgd). Roman van OHRISTEL BROEHLDELHAES - Doe niet zoo eigensvijs. Vertel me lie- 'er eens wat van je zalf, van je thuis! Pasting sperde zijn mond open van ver- iazujg. Waar heb ik die belangstelling te dgnjfen? Sinds wanneer interesseer l|i ie voor mijn persoonlijke aangelegen- Heden? - Klets niet! Ik mpet wat van je weten, en togn Günther hem verbaasd bleef aan staren. vervolgde hijpoe heb jij eigen- 'II'je je stiefmoeder leeren kennen? Güptjher sloot zich weer in zichzelf op. S.SÖD zop plotseling opgewekte belangstel- nng verdween. Laten we daar maar over zwijgen. Je Met toch hoe het er bij ons uitziet, sinds - Nee, dat wil ik juist weten! Georg "khte. Ik geloof, dat mijn vader. .®i zweeg, want tenslotte schaamde hij J01 toch zijn vader prijs te geven voor ötton, tot dusver onbegrepen medeleerling fasting's gelaat veranderde eensklaps, jtt blijk van Innerlijke deelneming bij een «Senoot gaf zijn gewoonlijk neergeslagen nieuwen gloed. -Aha Wat wil je weten? Hoe ik haar eerde kennen? O, dat ging al heel een- ™Mig. Op zekeren dag kwam m'n vader tin de bank naar huis en 's avonds aan OP DE ALS?; t A23CHE WIELERBAAN inliet Gemeentelijk sportterrein werden gisteren wieler wedstrijden gehouden. De start voor den 10 k.m. wed- strijd voor professionals en onafhankelijken. DE LUCHTVERDEDIGINGSDAG TE SCHEVENINGEN. Vliegtuigen, die ten aanval overgaan, worden door het luchtafweergeschut onder vuur genomen. LA.MiEHAANDRAVERl.JEN TE ALKMAAR op de baan aan de Zuider- houtlaan om den Augustusprijs. Heat prijzendraverij le klas. Een kop aan kop-race om de eerste plaats tusscben Whim (eig. stal Good Luck, voor grond) en Xuthus (eig. stal Hnllandia). Whim werd winnaar. Charlie Chaplin en Greta Garbo. (Eerste prjjs). GROOT FILMBAL TE ZANDVOORT.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5