De wereldkampioenschappen op den weg Maandag 23 Augustus 1937 beursoverzicht Gemeenteraad van Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad WEERBERICHT. I UiJeefr-' y°°raL Ned' Scheepvaartunies, Stuyts staakte reeds in de eerste ronde den strijd RECHTZAKEN STADSNIEUWS. Eelancrrijke tariefsverlaging bij de N. Z. H. T. M. MARKÏ fc, BÏRICIITIN Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 768. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro). Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.7. te Rennes Laagste barometerstand 748.6 te Reyk javik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot zwakke Noordelijke tot Noord- vstelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. -,:inig of geen regen. Weinig verandering in emperatuur. BlITENLANDSCH WEERBERICHT. lietegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Kot kleine minimum dat Zaterdag in ons and zooveel regen gaf is thans geheel ver dwenen. In het Oosten ligt nog een vlakke depressie die gisteren in Duitschland en Zwitserland nog zware regens bracht. In iet Zuidwesten ligt een gebied van hooge uchtdruk dat zich langzaam over het zui len van het waarnemingsgebied uitbreidt. Je Oceaandepressies zijn niet buitengewoon diep en blijven ver in het Westen. In Fin- jnd en om de Bothnische Golf heerscht log volle zomer met temperaturen tot 8 gr. loven normaal en zonnig windstil weer. fanaf den Zuidrand van de Oostzee breidt ren dek van lage wolken zich over geheel Duitschland en Centraal-Europa uit met legen in de Oostelijke middengebergter. en ide Alpen, voornamelijk in de Noordelijke tetens .Het wolkendek bedekt ook nog ons land en het Oostelijk deel van Frankrijk, in Engeland en West-Frankrijk heerscht nooi weer met zwakke winden, echter met ibnormaal lage ochtendtemperaturen langs de Golf van Biscaye en in Bretagne. In Engeland komt plaatselijk mist voor. Ier land en Schotland zijn nog buiten het be reik der Oceaandepressies in het Westen. Het is te verwachten, dat de Noord westelijke wind weinig verandering van temperatuur zal brengen en verder 'pe rioden van zware bewolking afgewisseld met tijdelijk helder weer en geen regen van beteekenis. LUCHTTEMPERATUUR. i uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). !2 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). uur nam.: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOG WATERTIJDEN (TE KAWIJK a.ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 4 u. 52 min.; nam. te 17 u. 17 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 17'/i gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Maandag: 8.40 n.m. tot 5.25 v.m. maans. op. en ondergang. 23 Aug. op: 20 u. II; onder 7 u. 44. tekort aan mijnwerkers in frankrijk. Er heerscht in Frankrijk een tekort aan mijnwerkers. De drie mtjnwerkersvakbon- |vtn hebben in verband daarmede een be- l'oep gedaan op de Fransche arbeiders, Ëft in de mÜnen gewerkt hebben of Piet, waarbij zij hen wijzen op het groote Ijantal vacatures, zoowel voor werklieden Ipoven als onder den grond in het mljn- bedrijf. Deze oproep ls verricht op het verzoek Pan de regeering, aangezien men den ■'ranschen arbeiders eerst een kans wil Tteven, alvorens buitenlandsche werkkrach ten in dienst te nemen. J hat tekort aan arbeidskrachten komt Peds tot uiting in een geleidelijke vermin- penng der productie van de Fransche l'leenkolenmijnen. In de eerste zes maan- van dit jaar is bijna een millioen ton l'fenkool minder uit de mijnen gehaald |-tn m dezelfde periode van verleden jaar. KONING f.4rofk van egypte verloofd? - Reuter meent te weten, dat Koning r"*k van Egypte zich heeft verloofd met I- 'Harige dochter van Youssouf Bey Ivi h r. e«n hoogen ambtenaar in dienst I tn den Koning. De vrouw van Youssouf I "yZulficar is eere-dame van de Ko- INngin. |D; verloving zou morgen officieel wor- 1° n bekend gemaakt. AMSTERDAM, 23 Augustus. I langstelling voor de Fondsenmarkt Mooter-- den aanva?_S van de week niet T, - op geworden. Het zakenverkeer was I deiif van omvangrijk en op de meeste af- ISa en waren de omzetten klein. De I riiJfPvaartpapieren echter brachten het ItOödiff i P P eenter orauubeu uci I ui. leven 'n de brouwerij en ga- 1 eer I ■*Urbij -len Java-Chlna-Japanlijn en Kon. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter de urgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de wethouders Splinter en Verwey en de heeren Van Wei zen en dr. Key. De notueln der vorige zitting worden onveranderd vastgesteld. De VOORZITTER doet mededeellng van een aantal ingekomen stukken, waaronder missives van Ged. Staten, houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten. Op voorstel van het college besluit de raad in beroep te gaan bij de Kroon tegen de beschikking van Ged. Staten d.d. 3 Aug. j.l. Inzake de bebouwing van den Wasse- naarsche weg. Aan de orde is vervolgens de AGENDA: lo. Benoeming van een leerares (leeraar) In de wiskunde enz. aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (110) Benoemd wordt mej. dra. A. A. P. Couvée met 18 stemmen. Nr. 2 van de voordracht, dr. J. Koksma, verwierf 11 stemmen. 2o Praeadvies op het verzoek van B. Kingma om ontslag als onderwijzer aan de Centrale School voor het 7e en 8e leerjaar. (111) Conform besloten. 3o. Voorstel tot het verhuren van het perceel Terweepark No. 8 aan A. Koppen- schaar, te Leiden. (112) Z. h. st. aangenoknen. 4o. Voorstel tot het overnemen in eigen dom bij de gemeente van verschillende voor straat bestemde strooken grond. (113) Z. h. st. aangenomen. 5o. Voorstel: a. tot aankoop van een strook grond nabij de Oude Vest, kadastraal bekend gemeente Lelden, Sectie H No. 3581; b. tot het wijzigen van de raadsbesluiten van 26 Augustus 1935. 13 Juli 1936 en 7 Juni 1937, inzake het uitgeven in erfpacht van een terrein gelegen tusschen de van der Werfstraat en de Oude Vest, aan de Ver- eeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen te Leiden. (114) Z. h. st. aangenomen. 6o. Voorstel tot het nader vaststellen van de toelage van den secretaris van de Plaat selijke Schoolcommissie. (115) De heer GOSLINGA, vraagt of het col lege het voornemen heeft laten varen om deze commissie op te heffen. Wethouder TEPE antwoordt dat er van meerdere zijden tegen de opheffing be zwaren zijn gemaakt, zoodat het college geen aanleiding vindt om nu met een zoo danig voorstel te komen. Z.h.st. aangenomen. 7o. Rekening, dienst 1936, van de Plaatse lijke Schoolcommissie. (115) Goedgekeurd. 8o. Begrooting, dienst 1937, van de Plaat selijke Schoolcommissie. (115) Zonder discussie en zh.st. goedgekeurd. 9o. Voorstel tot het wijzigen van de met het Weduwen- en Weezenfonds voor Euro- peesche Burgerlijke Landsdienaren ln Ne- derlandsch-Indië d.d. 1/4 Februari 1932 aangegane overeenkomst Inzake het aan gaan van een geldleening. (116) Z.h.st. aangenomen. lOo. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur van de Vereeni- ging voor Christelijk Onderwijs tot het aan schaffen van leesboeken ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan het Noordeinde 3 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootlngsstaat. (117) Z.h.st. aangenomen, llo. Voorstel: a. tot het wijzigen van het raadsbesluit van 18 December 1933 Inzake de verhuring van de bovenverdieping van het perceel Nieuwsteeg No. 6 aan den Armenraad; Nederlandsche Stoomvaart Mij. veroorzaak ten een groote beweging. Nadat de koersen dezer fondsen, na hooger te zijn ingezet, nog iets verder naar boven konden loopen, kreeg later op den middag het aanbod eenigszins de overhand, hetgeen voorna melijk verband hield met winstnemingen. Tengevolge hiervan trad een kleine reactie in. doch reeds spoedig werd een soort evenwichtstoestand verkregen, en werden geen groote schommelingen meer medege maakt. Op de afdeeling der inaustrieelen be haalden de Philipsaandeelen een koers winst van verscheidene procenten, doch de affaire bleef gering, Aku's waren goed prijshoudend. Unilevers konden zich een kleinigheid verbeteren. Suikerfondsen wer den op kleine schaal verhandeld. H.V.A's, die op ongeveer de slotprijzen van den vo- rigen beursdag werden ingezet, liepen tij dens de middaguren langzaam aan eenige procenten achteruit. De handel in Rubberwaarden bepaalde zich voornamelijk tot Amsterdam Rub bers. die bij de opening vastgestemd wa ren en zich vervolgens goed konden handhaven De minder courant? soorten werden op onsystematische wijze geno teerd De omzetten in de Tabaksaandee- len waren klein, doch de stemming was prijshoudend. Oude Deli's en Senembah's konden een koe-swinst van eenige procen ten behalen. De petroleummarkt was stil: Koninklijken brokkelden een kleinigheid af, hoofdzakelijk als gevolg van het gebrek aan affaire. De Amerikaansche afdeeling had 'n kalm voor komen; wederom werd 'n afwachtende hou ding aangenomen. De stemming was echter prijshoudend en tijdens de middaguren kon den de koersen van de bekende toonaange vende staal- en koperaandeelen langzaam aan iets aantrekken. De beleggingsafdeeling had een rustig verloop, doch was vast ge stemd in het bijzonder voor de Oude Schuld. (Van een specialen A.N.F.-verslaggever). Op het ruim 8 K.M. lange circuit bij Lingby zijn hedenmorgen onder begunsti ging van zeer fraaie weersomstandigheden de wereldkampioenschappen op den weg voor professionals aangevangen. De zon scheen, toen om 8 uur 34 renners voor den 297 K.M. langen tocht vertrokken, reeds fel, doch later op den dag ging de zon af en toe schuil achter kleine wolken. Er stond weinig wind. De belangstelling langs den weg was aanvankelijk niet zoo bijster groot. Het begin was voor Nederland wel buitengewoon ongelukkig. In de eerste ronde toen alle renners nog bij elkaar lagen, kreeg Stuyts na 3 K.M. 'n lekke band. Hij verwisselde van band, doch kreeg direct daarna een mankement aan zijn derailleur. Ontmoedigd staak te hij toen den strijd, daar op een der gelijk klein, gesloten circuit een ach terstand van 4 a 5 minuten zeer moei lijk is op te halen. O.i. had Stuyts in- tusschen beter gedaan, vooral omdat het in de eerste ronde was gebeurd, toch te trachten in de volgende ronden zijn achterstand in te halen. Deze wegwedstrijd ging over 35 ronden. Na 13 ronden, toen er ongeveer 2 uur was gereden, teekende zich een kopgroep af van zes renners, bestaande uit Kijewski, Meulenberg. Egli, Specher, Majerus en Mo- retti. Op 1 min. 5 sec. lagen Verveer (Hol land), Magne en Zimmermann. Verveer had in de voorgaande ronden puik werk gele verd. Voortdurend hebben wij hem in de voorste gelederen gevonden. Braspenning en Van Amsterdam had vele ronden met den Belg d'Hooge. die sterk favoriet is, in een vierde groep gereden. Dank zij het werk van den Leidenaar en van den Belg, had de groep van onzen landgenoot zich naar voren kunnen werken, doch zij zakte later weer af. Met Kaers deed hij in de volgende ronden energieke pogingen den achterstand in te halen. De Duitscher Bautz had in de zevende ronde bandenpech gekregen en moest op geven, terwijl de beide Denen Grundahl Hansen en Falck Hermansen ln de twaalf de ronde gediskwalificeerd moesten wor den, omdat zij elkaar op ongeoorloofde wijze hadden geholpen. De strijd teekende zich intusschen ronde na ronde steeds duidelijker af. In de zeven tiende ronde, dus toen ongeveer de helft van den afstand was afgelegd, lag de groep van zes nog steeds aan den kop. Op 2 min. 3 sec. lagen toen Magne, Verveer, Wecker- ling, Amberg, ie Greves, Danneels, Buch- walder, Kaers, Di Paco en d'Hooge. Op 2 min. 22 sec. achterstand op de kopgroep van zes reden Wengler en Zimmermann. Op 2 min. 35 sec. Van Amsterdam, die in deze ronde was afgezakt. Op 3 min. 44 sec. reden Rossi, en onze derde landgenoot Braspenning. Op 5 min. 3 sec. lag de laat ste groep van zes man. Intusschen hadden nog opgegeven de Luxemburger Neuens en de Deen Knud Jacobsen. De zeventien ron den werd afgelegd in 3 uur 40 min. 32 sec. In de achttiende ronde staakte ook de Ita liaan Di Paco den strijd. Braspenning uitgevallen. In de achttiende ronde heeft onze land genoot Braspenning, die een grootan ach terstand had gekregen, ontmoedigd opge geven. De kopgroep van zes renners verloor door een val van den Italiaan Moretti ln de 21ste ronde een man, zoodat er slechts vijf renners de leiding hadden, n.l. Kijewski, Egli, Meulenberg, Majerus en Speicher. In de tweede groep lagen o.a. Magne, Verveer- van Amsterdam. Amberg, Danneels, Kaers, d'Hooge en Le Greves. Deze tweede groep was na 28 ronden meer dan 8'/i minuut ach ter Men verwachtte algemeen, dat Meulen berg, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, ln de sprint wel zou kunnen winnen de wereldkampioenschappen achter motoren. De indeeling van de voorwedstrijden der wereldkampioenschappen achter groote motoren over 100 K.M. (welke morgen avond worden verreden) ls als volgt: Eerste serie: Severgninl (Italië), Mlchaux (België), Schoen (Duitschland), Wambs. (Frankrijk). Plet van Kempen (Nederland) en Wanzenried (Zwitserland). Tweede serie: Ttrreau Frankrijk, Loh- mann (Duitschland), Snoek (Nederland, Meuleman (België), Grant (Engeland) en Covet (Italië). Uit iedere serie komen de eerste drie Donderdagavond a.s. in de finale. WISSELKOERSEN. Londen 9.04 1/4; Berlijn 72.89; Parijs 6.8OV2; Brussel 30.53; Zwitserland 41.64; Kopenhagen 40.37'/i; Stockholm 46.62'/!; Oslo 45.42'/i; New York 1.811/4; Praag 6.33. Oost. Bankpapier 33.90; Lire 8.25. Prolongatie Part. disc. 1/8; Daggeld 1/4; Regi.sterm-irken 42 3/8; Crediet Sperr- marken 15 1/4; Effectensperrmarken 14 3/4, Reismarken 55; Bankpapier 43 3/4. b. tot het, met intrekking van het raads- 1 besluit van 26 Februari 1937, goedkeuren van de nader ingediende begroting, dienst 1937, van den Armenraad; c. tot het vaststellen van den desbetref fenden begrootingsstaat. 118) 1 Z.h.st. aangenomen. 12o.. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeente Kat wijk betreffende de levering van elcctrici- teit aan die gemeente door de Stedelijke Electriciteitsfabriek te Leiden. (119) Z.h.st. aangenomen. 13o. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeente Noordwijkerhout betreffende de leveling van gas in die gemeente door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden. (120) Z.h.st. aangenomen. 14o. Voorstel tot het wijzigen van de ge- gemeentebegrooting, dienst '37, ter aanvul ling van de voor den Stadhuisbouw beschik baar gestelde gelden. (121) De heer HESSING vraagt of alle aanbe stedingen onderhands zullen geschieden. De VOORZITTER, antwoordt bevestigend. De heer GOSLINGA, vraagt dit punt aan te houden tot dat de raad weet welk bedrag bulten het Stadhuisfonds moet worden ge noteerd De VOORZITTER ontraadt dit uitstel. Een totaal overzicht kan nog niet worden verstrekt. De bouwsom zal overeenkomstig de raming niet ver afwijken van f. 1.250.000 buiten de kosten van onteigening e.d. Z.hst. aangenomen. 15o. Voorstel: a. tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van de verbetering van eenige sportvelden, alsmede van gelden ten be hoeve van de overname van aan de afd. Leiden van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding toebehoorende op stallen met inhoud op het sportterrein aan den Zoeterwoudsche singel; b. inzake de verhuring van de drie voet balvelden in den Stadspolder. (122) De heer CARTON, vraagt waarom de Sportstichting inzake de overname der op stallen niet gekend is. Wethouder VAN STRALEN zegt, dat daarvoor de tijd ontbrak, aangezien de zaak op korten termijn haar beslag moest krij gen. De heer SCHULLER zegt., dat de gemeen te jaarlijks de exploitatie tekorten van den B.N.L.O. heeft gedekt. Hij acht het daarom onjuist, dat de gemeente thans weer geld zou moeten geven voor opstallen, welke haar zj. reeds gedeeltelijk toebehooren. Wethouder VAN STRALEN merkt op. dat dit tekort tot een maximum van f. 1000.— door de gemeente werd gedekt. Wanneer met den N. B. L. O. geen over eenstemming ware bereikt, zou dat den gang van zaken hebben gestagneerd. Er heeft een behoorlijke taxatie plaats gehad. Had de gemeente alles nieuw moeten aanschaf fen, dan had het veel meer gekost. 1 Het voorstel wordt daarna z. h. st. aan genomen. 16o. Voorstel tot het verhoogen van het crediet voor den aanleg van een militair oefenterrein met sportveld nabij den Haag- weg, ten behoeve van den aanleg van den toegangsweg naar dat terrein en eenige andere werken. (123) Z.hst. aangenomen. De heer J. H. Schüller heeft het vol gende voorstel bij den raad ingediend. Ondergeteckend? stelt voor de woning bouwvereniging Eensgezindheid uit te noodigen plannen in te dienen tot het bouwen van arbeiderswoningen en hier voor de terreinen beschikbaar tc stellen. De VOORZITTER doet de toezegging, dat de raadsleden zoo spoedig mogelijk een uit eenzetting zullen ontvangen van den ge schapen toestand en vraagt den voorsteller zijn voorstel tot dat tijdstip op te schorten. De heer SCHULLER kan zich daaimee vereenigen. rondvraag. De heer COSTER dringt aan op beperking van het aantal vergunningen voor het plaatsen van een koffietent. De vele tentjes werken dagdieverij en hazardspel in de hand. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. De heer HESSING vraagt ln welk stadium de voorbereiding verkeert van een textiel school. Wethouder VAN STRALEN antwoordt, dat de besprekingen dienaangaande voort duren. De heer GOSLINGA dringt aan op be spoediging van het werk aan de Haagbnig, aangezien dit werk groote verkeersstagna- ies veroorzaakt. De heer TOBÉ vraagt om ln de zomer maanden de stadsparken intact te laten terwille van de vreemdelingen. De heer ELKERBOUT ls vol bewonde ring voor de dezer dagen in gebruik gestel de nieuwe Riinbrug. doch verzocht verbe tering te willen brengen in den toestand van de bestratingen der aanliggende grach ten en straten. Hierna om twintig minuten voor drie! sluit de voorzitter de vergadering. Het oude ijzcfc De los-werkman A. L. uit Leiden heeft oud-ijzer gestolen bij Leidschendam. Verdachte had daar een volkstuin, zoo betoogde hij, en dicht bij zijn tuin lag materiaal opgeslagen voor aanleg van een weg. Toen het werk beëindigd was, werd dit weggehaald, doch het oud-ijzer bleef lig gen. Toen meende verdachte dat het waarde loos ep achtergelaten ijzer was, en nam dat wég. Doch de politierechter merkte op dat men reeds bezig was het ijzer bijeen te zamelen, toen L. het weghaalde. De verdachte betoogde evenwel dat de eigenaar van het ijzer den diefstal eigen lijk niet zoo erg vond, want het was niet veel waard. In verband hiermede besloot de politie rechter dezen eigenaar nog te hooren, en hield de zaak aan. De Iade gelicht. Toen het gezin van v. d. M. te Leidschen dam woonde waren er al heel wat moeilijk heden met de kinderen, zooals de Politie rechter, Mr. Feith vanmorgen opmerkte. Nu J. v. d. M. 1c Rotterdam woonde, was het niet veel beter. In Leidschendam had hij een winkellade gelicht en f60 gestolen, en voorts een flesch wijn. Wegens diefstal van een riooldeksel was v .d. M. al tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld, zoodat hij nu gedetineerd ls voor dat feit. Dan loopt er een rijwieldiefstal tegen dit 19-jarig lid van het gezin v ,d. M..gepleegd te Rotterdam. Voor de ladelichting vroeg de Officier drie maanden gevangenisstraf er bij. De Politierechter adviseerde den zwerven de jongeman naar huls te gaan, na zijn straftijd, en legde drie maanden voorwaar delijk op met een proeftijd van 3 jaar. Een stadsrit kost thans 7l/t cent. Een retour voor een dubbeltje. Naar wij van volkomen bevoegde zijde vernemen zal de N. Z. H. T. M. met ingang van 1 September a.s. haar tarieven op de str.dslijn aanzienlijk verlagen. De enkele ritprijs op de trajecten Hooge RijndijkLeidsche Buurt en Tuinstadswijk Leidsche Buurt wordt met ingang van dien datum van 10 cent teruggebracht tot 7Vs cent en de retourprijs van 15 tot 10 cent. De abonnementsprijs op deze trajecten wordt verlaagd van f. 5f. 4.50 per maand voor volwassenen en van f. 3.50tot f. 3 voor jongelieden tot en met 14 jaar. Met ingang van denzelfden datum zullen de vijfrittenkaarten voor de zgn. korte trajecten a 30 cents, niet meer worden uit gegeven. haagsche politierechter. Hij schold een agent uit. R. D. officieel in Utrecht woonachtig, hetgeen de Justitie zelf niet wist, had in Alphen aan den Rijn minder vriendelijke dingen tegen een politieman gezegd, toen deze hem aanhield. Dat had een beleedi- gingszaak opgeleverd, en bij verstek was hij tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Tegen dit vonnis kwam R. even wel in verzet. Hij is thans gedetineerd in het Huls van Bewaring. De Officier van Justitie achtte het met deze vacantiezilllng beter dat de rechter die geoordeeld heeft, ook dit verzet behandelde. In verband hiermede besloot de Politierechter het ge val nader tc doen behandelen. De verdediger, die een zwaardere straf vroeg! In Noordwijkerhout had J. W. de K„ woonachtig te Den Haag, eenige dekens gestolen. Door kampeerders waren deze ln een schuur nabij een woning ter bewaring neergelegd. De bewoonster van het perceel had De K. op verdachte wijze zien rondscharrelen, en zag hem de dekens stelen. Toen was de veldwachter gewaarschuwd. De politierechter wees erop, dat De K. te Den Haag van zijn patroon ook geld had gestolen. De Officier was weinig over De K. te spreken; hij heeft al eerder goede kansen gehad; er is clementie gebruikt, en. nu moet hij maar straf hebben. Dus vroeg de Officier 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger vroeg. een zwaarder straf! Voor verdachte zal n.l. een korte, maai flinke straf noodlg zijn, ook naar het oordeel van den gezinsvoogd en de moeder van verdachte. De Politierechter vonniste daarop tot 3 weken gevangenisstraf. AMSTERDAM, 13 Augustus. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 478 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7480, 2e kwal. 64—72, 3e kwal. 5662 per kilo slachtgewicht; 85 melk- en kalfkoeien 180- 250 gld. per stuk; 70 vette kalveren: 2e kw. 5862, 3e kw. 4854 per kilo levend ge- i wicht; 63 nuchtere kalveren 814 gld. per stuk: 116 schapen 1732 gld. per stuk; 440 1 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kilo 7172. zware varkens 7071, vette varkens 6970 per kilo slachtgewicht; 18 paarden 100160 gld. per stuk. NOORDWIJKERHOUT. 21 Aug. Bramen (prachtsoort) 0.69 per slof van 3 K.G.; Grauwe capucijners 0.60; Blauwe schokken 1.001 45; Wonders van Amerika 1.15; Wit te pronkboonen 0.24; rentegevers 1.101.25; Stokheerenb. z. dr. 0,501,10; Stamheeren- boonen z. dr. 0.401,15; Enkele heerenb. m. dr. 0.400,85; Snijboonen 0,401,10; Tuin- boonen 0 281.00 alles per zak van 10 K.G. ROTTERDAM, 23 Aug. Aanvoer: Totaal 1900; Vette runderen 427; Vette kalveren 188. Nuchtere kalveren 6; Schapen en lammeren 798; Varkens 475; Bokken 6. Prijzen per K.G.: Vette kceien le kwal. 77, 2e kw. 68, 3e kw. 54—64; Vette ossen 72, 08. 5464; Vette kalveren 100. 90, 7075; Varkens (levend gewicht) 60. 59. 58; Scha pen 52, 46, 35; Lammeren 62, 58, 52. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 28, 2e kw. 20. 3e kw. 18; Lammeren 18. 16, 13. ROTTERDAM, 23 Aug. Buitenlandsche Granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last. gezond, boordvrij). Stemming: kalm. Rogge (p. 100 K.G.) Canada No. 2. dioonibe! 9.85, stoomend f. 9.30. Hongaarsche 73/74 Ko. disponibel f 8.60. Roemeensche 71/72 Ko. disponibel f 8.35. La Plata 73/74 Ko. dispo nibel f 10.30. Amerik. No. 2 half Sept. ver wacht stoomend f 138. Gerst (p. 2000 K.G.) La Plata 47/48 Ko. stoomend f 6 40. La Plata Clipped 55/56 Ko. disponibel f 6.70 stoomend f 6.60. Gele Plata aangekomen f 130, stoomend f 130. La Plata Cinquantino disponibel f 142. stoomend f 139 Yoego- S'.avische witte disponibel f 129, stoomend f 139. Witte Java disponibel f 127, stoomend f126. Zuid Afrikaansche No. 2 witte aan gekomen f 129. PooLsche Kerrschafts Sept.- Oct. aflading f8.85 Boekweit (per 100 K.G.) Manchoerljsche disponibel f 9.50. Poolsche 60/61 Sept./Oct. aflading f 8.50. Binnenlandsche granen (per 100 K.G.i Ha ver f7—7.50. Gerst Chevalier f7.50—7.90. Peulvruchten (per 100 K.G Erwten, kt. groene f.1010.40 Schokkers f8.509.50. Id-rn na kwpliteit f 13.50 15 50. TER AAR. 21 Augustus. Snijboonen 40 70. princesseboonen 0.50 1.00. dubb stampr. 4065. witte pronkb. 2028. spekboonen 4044 per 10 kilo; augurken fijn 2.903.90, f. bast. 1.40, bast. 0.92. grof 0.85—1.09, stipp. 0.31 per 25 kilo.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3