De luchtverdedigingsdag te Scheveningen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 23 Augustus 1937 THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL LUCHTVAART Onze weerbaarheid moet vergroot worden Demonstraties trokken geweldige belangstelling. LAND- EN TUINBOUW Vliegende vliegtuigstart. Naar een grooter rendement van het vliegtuig. Hoe de Engelschman Mayo een overbelast vliegtuig start. (Van onsen Luchtvaart-medewerkei Met de volle medewerking van het Brit- sche Ministerie van Luchtvaart en de ..Im perial Airways" wordt er bij Rochester (Eng.i geëxperimenteerd met een „duo- vliegtuig". Dit duo-vliegtuig is een com binatie van een groote vliegboot en een kleiner drijver-vliegtuig. Het laatste is be- siemd als snel postvliegtuig voor de bin nenkort te openen snelle postverbinding tusschen Southampton en New York. dat. door groote overbelasting aan brandstof, slechts moeilijk of in het geheel niet op eigen kracht zou kunnen starten. Daarvoor heeft men dan de groote vliegboot. welke zoo iuist met succes werd ingevlogen, noodig. 3200 K.M. non-stop over zee. De kortste verbinding van Europa naar de Vereenigde Staten van Noord-Ani'.rika leidt over Ierland en New-Foundland (langs den z.g. groot-cirkeL), een afstand van 3200 KM.. die. zoolang de idee van een drijvend vliegveld nog niet voor practische verwezenlijking vatbaar is. in één ruk moet worden afgelegd. Terwille van de veiligheid gebruikt de ..Imperial Airways" slechts Vier-motorlge machines op dit traject, dat vrijwel steeds onder de meest ongunstige weersomstan digheden moet worden afgelegd, om de noodzakelijkheid van een gedwongen lan ding op zee, wegens motorstoring zoo klein mogelijk te maken. Voor een non-stop-vlucht over een der gelijk traject moet voor vier motoren een geweldige hoeveelheid brandstof, vermeer derd met een behoorlijke reserve-voorraad met het oog op de vrijwel steeds bijzonder slechte weersomstandigheden, worden mee genomen. die de machine zwaar belast en een start uiterst moeilijk, zoo niet onmo gelijk maakt. In verschillende richtingen wordt gezocht naar een oplossing en men vond o.a. de .Mayo-combinatie". genoemd naar haar Engelschen ontwerper van dien naam: doch o. i een meer of minder fan tastische idee. De Mayo-combinatie. De Mayo-combinatie bestaat uit twee v ler-motorige vliegtuigen. Het eene is het eigenlijke oceaan-vliegtuig; een drijver- vliegtuig, dat een 450 K.G. mail met een snelheid van maximum 320 K.M. per uur over een afstand van 4800 K.M. kan ver voeren. Het tweede vliegtuig is een vlieg boot-. vrijwel gelijk aan de groote Short- Empire-booten. waarmede de Imperial Air- l.ays in combinatie met de Pan American Airways reeds eenige geslaagde proefvluch ten over den oceaan maakte en welke ook reeds geruimen tijd in het gewone verkeer op de groote imperiale lijnen der Imperial Airways dienst doen. Deze machines vervoeren 24 passa giers met een snelheid van 264 K.M. per uur over een afstand van 1100 K.M. Gebruikt in de Mayo-combinatie dient deze geweldige vliegboot slechts als startvliegtuig, dus uitsluitend om het eigenlijke postvliegtuig naar een zekere hoogte te brengen en daarna weer naar haar basis terug te keeren. Op deze wiize meent de Imperial Airways een postverbinding economisch te kunnen exploiteeren: immers om normaal te kun nen starten heeft het oceaanvliegtuig door het groote gewicht aan brandstof een te gering draagvermogen en zou het noodig zijn dit vermogen op te voeren, uitsluitend ten gerieve van een normale start, terwijl na het bereiken van de vereischte dienst- hoogte dit surplus aan draagvermogen overbodig wordt. Het starten van de Mayo. Voor het starten wordt het zwaarbelaste •oostvliegtuig met de drijvers op den vleu gel van de .start-vliegboot geplaatst cn op drieërlei wijze bevestigd. Twee dezer slui tingen kunnen door de bemanningen van de beide vliegtuigen bediend worden; de derde is een automatische. Tevens staan de bemanningen van beide toestellen met el kaar in directe telefonische verbinding. Dan kan de start een aanvang nemen. Beide toestellen draaien vol toeren en. ge dragen door het in totaal zéér groote vleu geloppervlak der beide eenheden en voort bewogen door de gezamenlijke acht moto ren komt de groote vliegboot vrij snel los van het water en stijgt de Mayo-combina tie naar de gunstige vlieghoogte. Daar aangekomen zal spoedig een grootere, aan de minimum-snelheid van het postvliegtuig bereikt worden, waarop de piloten „e beiae sluitingen verbreken en de vliegtuigen nob slechts door de automatische koppeling aan elkaar bevestigd zijn. De piloot van het staitvliegtuig neemt nu gas weg en zet een duikvlucht in. Heeft het postvliegtuig, dat op vol toeren blijft vliegen, nu eenvol doende draagvermogen. dfn "^"^ver- automatische sluiting en is de laatste ver binding tusschen de beide ^■ellen broken. Het postvliegtuig vliegt op ugen kracht en zet koers naar zijn plaats van bestemming, terwijl de groote vlie„bo terugkeert naar haar basis. Andere mogelijkheden. Deze oplossing is mogelijk, doch o. i.van geringe practische waarde. Bij het steeds groeiende aanbod van vracht zijn telkens weer grootere vliegtuigen noodig en vra gen wij ons af. welke afmetingen dan ver- cischt worden voor de. voor onze moaerne begrippen, thans reeds zeer groote vlieg boot van de Mayo-combinatie. In de di recte toekomst zullen dan ook de nieuwe eischen, aan de start-vliegboot gesteld, zoowel den vliegtuig- als den motor-con structeur voor onoverkomenlijke problemen plaatsen. Reeds thans zoeken dan ook ver schillende constructeurs in een andere richting, waarvan we slechts noemen die oplossingen van het probleem, dat ook de volle interesse heeft van onze K. L. M. en haar directeur den heer Plesman, zooals deze bij verschillende pers-conferenties deed uitkomen, welke o.i. van grootere practische waarde zullen zijn. Duitschland experimenteert met veel succes met de catapult. Men heeft de ca paciteit hiervan reeds zeer opgevoerd en lanceert met groote bedrijfszekerheid vier motorige vliegtuigen het luchtruim in. Sir Allan Cobham beziet de zaak zeer nuchter en zegt: Wanneer het vliegtuig door een te groote lading aan brandstof niet kan starten, vertrek dan met een Kieine hoeveelheid en vul bij in den lucht, dus in den geest van Mozes en de berg! Hij zoekt dan ook naar een geperfectioneerde oplossing van het tanken tiidens de vlucht en is. zooals de laatste Hendon-Display ons toonde, een eind in de goede richting ge komen. De laatste oplossing van het vraagstuk, die we hier willen noemen, is de geodeti sche vleugel, waarmede de Vickers-fabrie- ken haar „Wellesley" mede uitrustte en waarover Plesman zich zeer gunstig uitliet. Dit is een telescopische vleugel, waarbij gestart wordt met een, ondanks de geringe snelheid, toch voldoende draagvermogen door een vergroot draagvlak. Na het be reiken van de vereischte diensthoogte wordt een gedeelte van de achtervleugel in het groote draagvlak geschoven, waarbij men door het toenemen van de snelheid, dank zij de geringere luchtweerstand, toch een zelfde draagvermogen behoudt. De luchtwedstrijd IstresDamascusParijs. De Italianen winnen. Cupini en Paradisi het eerst on Le Bourget terug. (Vervolg van Zaterdagi. In verband met den luchtverdedigingsdag te Scheveningen waarvoor enorme publieke interesse bestond, had Zaterdagmiddag in de Kurzaal aldaar een bijeenkomst plaats, waarbij ook minister Van Dijk tegenwoordig was. De heer De Kok gaf een uiteenzetting van het doel en wezen van de vereeniging voor nationale veiligheid en van het luchtverde digingsfonds. Spr. deed een beroep op aller steun voor het luchtverdedigingsfonds welk fonds ..flinke kerels" wil kweeken. Het Nederlandsche volk kan thans bewij zen, dat het niet alleen in theorie lucht- vaartgezind is. Reeds 150 candidaten heb ben zich aangemeld om te worden opgeleid, waarvan 60 zeker in aanmerking komen. Het eenige fonds, dat zich rechtstreeks tot het publiek richt is het luchtverdedi gingsfonds en spr. wekte op tot het brengen van een offer voor dit fonds, waarvoor de minimum-contributie een gulden 'sjaars is het Kurhaus vlogen Ufi a ia!a4 c 1ÏAAB rriiw it nr Arl i (rivyrr AIIAÏ- I O noemde de heer Van Dijk een instrument tot bewaring van ons volksleven. De roeping van de overheid is dit volksbestaan te be waren en de kostelijke goederen, als bur gerlijke, staatkundige en nationale vrij heid, over te geven aan hen, die na ons komen. De demonstraties. Tegen het einde van dit korte, maar kern achtige ministerieele woord begon het even te regenen. Gelukkig maar even, want spoe dig brak de zon door, zij het ook op be scheiden wijze. Enkele minuten voor half vijf kwamen 5 zwarte stippen in het zicht. Via den luid spreker in de muziektent op het terras van het Kurhaus deelde majoor Zeegers van den staf van de militaire luchtvaart mede, dat het de eerste groep van de demon- streerendc militaire vliegtuigen was. En in derdaad, nauwelijks drie minuten later, daverden de 5 zware motoren der gevechts vliegtuigen, die bommenwerpers voorstel den, boven de Pier, Het was een buitenge woon boeiend schouwspel, dat diepen in druk maakte, vooral toen later aan den Zuidelijken hemel 2 andere patrouilles, elk bestaande uit 3 vliegtuigen, zichtbaar wer den. De» demonstraties, bestaande uit aanval len en verdedigen, waarbij van den boule vard af het luchtafweergeschut daadwerke lijk was ingeschakeld, hadden een vlot ver loop en werden besloten met een parade, waarbij de 14 demonstreerende vliegtuigen in eskaderverband van de zee uit laag over Verlaging der restitutie bij eieren-export. De Italiaansche vliegers Cupini en Paradisi zijn Zaterdagmiddag om 3 min. over 4 uur op Le Bourget geland. Zij waren hiermede de eerste aanko menden en dus de winnaars van den luchtwedstrijd Istres-Damascus-Parijs. Zij bestuurden een Savoia Marchetti- machine. Ook het tweede toestel, dat boven Le Bourget verscheen, was een Italiaansch. Het was een machine ran commandant Fiori en kapitein Lichini. Zij kwamen aan om 17 min. over 4 uur. Vervolgens arriveerden om 37 min. over 4 uur. Biseo en Bruno Mussolini. De drie eerstaankomende bemanningen zijn officieel als volgt geklasseerd: 1. Cupino en Paradisi. tijd 17 uur 32 mi nuten en 45 seconden, gemiddelde snelheid 352.789 KM. per uur. 2. Fiori en Lucchini, in 17 uur 57 minu ten en 1 seconde, gemiddeld 344.639 KM. per uur. 3. Biseo en Bruno Mussolini. 18 uur 3 mi nuten en 35 seconden, gemiddeld 342.746 KM. per uur. De vierde plaats in het klassement is in genomen door den Engelschman Clouston, de vijfde door de Franschen Codos en Ar- noux en de zesde door de Italianen Tondi en Moscateili. De zevende plaats wordt weder bezet door een Franschman, kolonel Francois. DE VIERDE SCHELDEVLUCHT. Bij de Zaterdagmiddag op het vliegveld Vllssingen gehouden vierde Nederlandsche Scheldevlucht werd de heer T. Visser te Vlissingen, winnaar van de zilveren schel- demeeuw voor sportvliegers. Winnaar van den zilveren Scheldebeker voor beroeps vliegers werd- sergeant van der Stok te Soesterberg, met twee strafpunten. „Wie niets voor zijn verdediging over heeft, verdient ook niet verdedigd te wor den". aldus eindigde ir. De Kok. Hierna was het woord aan den oud-opper bevelhebber. geeraal C. J. Snijders. Spreker schetste de onheilspellende inter nationale toestanden in Europa en in het Verre Oosten en zeide, dat de kans bestaat, dat Nederland en Nederlandsch-Indiè te gen onzen wil in een algemeenen oorlog meegesleept en tot oorlogsgebied en opera tieterrein misbruikt zouden worden. WEER R. DIOSEINEN VAN LEWANEFSKI De Russische regeeringscommissie heeft medegedeeld, dat weer radioteekens zijn op gevangen, welke afkomstig kunnen zijn van Lewanefski. Slechts enkele letters wa ren verstaanbaar. In de veronderstelling, dat de ontvanger van het vliegtuig nog in orde is. zenden de radiopoolstations dagelijks mededeelingen voor de bemanning uit over de maatrege len. welke genomen zijn om naar hen te zoeken. Het vliegtuig van Wilklns is aan de mon ding van de Copperminerivier gedaald, Gra- zianski is bij Nordwik geland en Golowin is aan den benedenloop van de Ob aange komen. - Volgens berichten uit Fairbanks heeft het vliegtuig, dat Mattern in de lucht van ben zine zou voorzien, averij opgeloopen en moest het een noodlanding maken; ae be manning bleef ongedeerd. De ijstoreker Krassin wist zich uit het ijs los te maken en richt zich naar den 7isten breedtegraad. HollandAmerika Lijn VEENDAM, toe ristenvaart, arr. 20 Aug. te New-York ROTTERDAM, 20 Aug. van R'dam te N.- York DELFTDIJK. 20 Aug. van R'dam te Seattle. Mij Nederland SIMALOER, uitr., 21 Aug. van Suez JAN Pz. COEN. toeristen vaart, 21 Aug. van Amst, n. Noorwegen. HollandAustralië Lijn AAGTEKERK, thuisr., 20 Aug. van Le Verdon. HollandOost Azië Lijn - GROOTEKERK, thuisr., pass, 20 Aug. Gibraltar. Kon. Ncd. Stoomboot-Mij. - VENEZUELA, 21 Aug. van W. Indië te Amst. Diverse Stoomvaartberichtcn ALKAID, 20 Aug. van Rio de Janeiro te Bahla Blanca ALDEBARAN, 20 Aug, v. Nar vik n. R'dam TARA, Rio de Janeiro naar Havre en Antwerpen, pass. 20 Aug. nam, 5 uur Madeira TUVA, 20 Aug. Er bestaat slechts één middel, aldus generaal Snijders, dat de hoop kan wekken, deze gevarenkans Hierna demonstreerden eenige vliegtui gen van den marine-vliegdienst, wier sier lijke evo'uties rondom de Pier en boven het Kurhaus den duizenden toeschouwers een duidelijk beeld gaven van de snelle wendbaarheid dezer oogenschijnlijk plom pe machines. Tof slot van deze vliegdemonstratle vlo gen een ge sportvliegers met hun lichte toestelletjes in gesloten verband over de menigte. Maaltijd in bet Palacehotel. niet volledig uit te schakelen althans haar belangrijk te beperken. Dit mid del is: het bezit cn de voortdurende ge reedheid eencr weermacht van zoo danige beteekenis en gehalte, dat het voordeel, hetwelk het militair-strate gisch gebruik, van ons gebied den oor logvoerende zou bicden worde overtrof fen door het nadeel, dat hij zich zou scheppen met de onvermijdelijke be strijding onzer, alsdan aan de zijde der tegenpartij optredende strijdkrach ten. Zulk een weerbaarheid behoort niet alleen een met belastinggeld noodc op peil te houdgu wettelijke instelling te zijn, maar zij moet ook wortelen in de geesten en in de harten des Volks. Spr. bracht hulde aan de vereeniging voor nationale veiligheid. Het luchtverdedigingsfonds doet een beroep, aldus generaal Snijders op de gan- sche Nederlandsche jongelingschap om zich mits voldoende aan de gestelde eischen in grooten getale aan te melden en beschikbaar te stellen ter opleiding tot vlieger, wat tevens voor hen het deelnemen aan een heerlijke, opwekkende en prikke lende sport beteekent en hun een eervolle nationale taak in het vooruitzicht stelt. Doch tegelijk wendt zich het luchtverde digingsfonds tot alle Nederlanders met den dringenden oproep, de volbrenging van het voorgenomen werk door algemeene deelne ming en talrijke bijdragen mogelijk te maken. Moge, zoo besloot spr., het Nederlandsche volk toonen, dien noodtoestand te beseffen en in onverbrekelijke trouw aan ons ge liefd Oranjehuis, zich de treffende woorden herinneren van het eenvoudige volksliedje: „Wij willen Holland hou'en". Na de rede van generaal Snijders voerden leden van de afdeeling Den Haag van het nationaal jongeren verbond het „luchtver- dedigingsspel", een stuk in 5 bedrijven, op, onder leiding van Louis Gimberg. Het succes van de opvoering was groot en de leuze'aan het einde van het stuk: Neder land weerbaar, ook in de lucht" maakte grooten indruk. Nadat het Wilhelmus was gespeeld, bega ven de aanwezigen zich naar het terras van het Kurhaus voor het bijwonen van de demonstraties. Voordat deze aanvingen sprak de minis ter van Defensie, de heer J. J. C. van Dijk, van de muziektent de honderden op het ter ras en de duizenden en duizenden, die op den boulevard, op het strand en elders plaats hadden gevonden, toe. Deze zeide o.a., dat voor Nederland in de verdediging het zwaartepunt ligt, hetgeen echter ook beteekent, dat van den aanval gebruik dient te worden gemaakt. Het luchtwapen in Nederlandsche handen De afdee'.ine Den Haag van het Natio naal Jongeren Verbond was Zaterdag zoo al avond gas vrouw aan een maaltijd in het van Rio de Janeiro n. Havre en Antwer pen THEMISTO. 20 Aug. van Montreal naar Queenstown v. o. APOLLONIA, 19 Aug. v. Haifa n. Constanza SCHIE, 20 Aug. van Wasa n. R'dam BERKEL, 20 Aug. van Casablanca te Libreville EEM, 21 Aug. van Trelleborg te Sunds- vall LINGE. 20 Aug. van Wasa naar Dordrecht OOSTZEE, sleepboot, 19 Aug van Leixoes n. Toulon SCHELDE, en LAUWERZEE, sleepbooten, Havre n. Majunga (Madagascar) 21 Aug. voorm. 30 mijlen Z.W. van Ouessant ALGO- RAB, 20 Aug. van Bahia Blanca te Ro- sario. Palace-hotel waaraan een groot gedeelte deelnam van de autoriteiten, die de de monstrates Zaterdagmiddag bijwoonden. Als tafelpresident fungeerde jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, voorzitter van het comité Den Haag van de vereeniging voor nationa'e veiligheid, die bij den aanvang van den disch een dronk instelde op HM. de Kon ngin. Bij het nagerecht heeft de burgemeester van Den Haag mr. S. J. R. de Monchy een rede gehouden. De waarde van ons zelfstandig volksbe- sfaan, a'.dus de burgemeester, is in hoofd zaak deze- de inrichting van ons gemee- nebest met Oranje aan het hoofd Geen inspanning is te groot om dit zoo te hou den. Wij moeten klaar zijn en paraat op elk oogenblik ter verdeo ging van onze on afhankelijkheid. Nog vele ar.deien voerden het woord. Hierna begaven de dischgenooten zich naar het terras van het Kurhaus. voor het bijwonen van een demonstratie van den heer H M Schmidt Crans Te precies tien uur kwam de Dragon Fly van ir. J. F. de Kok. bestuurd door den heer H M. Schmidt Crans. in de bundels van de stralende zoeklichten, weldra ge volgd, tot aller verbazing door een tweede toes'el. Dit was de Leopard Moth, ook van den heer de Kok en welk toestel de heer Asjes bestuurde, De roezige deinende menschenmassa werd stil een geraakte merkbaar ge boeid. In oprechte bewondering keek men naar boven naar de helverlichte machines in de lange stralenbundels van vier zoeklichten gevat. Het was een prachtig schouwspel en onvergetelijk slot van den luchtverde digingsdag. die met het Wilhelmus werd beëindigd. Met ingang van heden. Gelijk bekend is, heeft de minister vaj Landbouw en Visscherij, toen met ingang van 5 en 25 April 1937 de monopolleprjjs. verschillen bij den invoer van voedergra-1 tien werden verlaagd, de restitutie van deze prijsverschillen, welke bij den uitvoe van kippen- en eendeneieren wordt geg- ven, niet met een overeenkomstig bedra verlaagd, zulks wegens den zeer lagen ciet prijs, waardoor de pluimveehouderij in ee moeilijken toestand verkeerde. Daar de eierenprijzen de laatste weker, ge. stegen zijn, heeft de minister van Economi sche Zaken thans aanleiding gevonden öi desbetreffende verlaging toe te passé Vandaar dat de restitutie, welke bij den uitvoer van kippen- en eendeneieren gege ven wordt, met ingang van heden is vast. gesteld op f. 0.42'/- per 100 stuks kippen-' eieren en f. 0.25 per 100 stuks eendeneler Voor eieren, welke in het tijdvak van April tot 23 Augustus in de koelhuizen zij ingelegd of zijn ingekalkt, blijkt de resti tutie vastgesteld resp. op f. 0.75 en f.0. per 100 stuks. Het monopolieprijsverschil bij den inv.. van kippen- en eendeneieren is verlaag tot f. 0.42'/ï per 100 stuks. De restitutie bij den uitvoer van hoeveel heden van ten minste 25 K.G. niet nr in de schaal aanwezige bestanddeelen va kippen en/of eendeneieren is met ingan van heden verlaagd tot f. 0.08'/j per k.g. netto. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Ben in het bezit van een Ju daspenning. Wanneer moet deze plant ge zaald? N. K. te L. Antwoord: De Judaspenning is ee tweejarige plant, welke bij voorkeur Juni wordt gezaaid. De planten worde eenmaal verspeend en in het najaar (0c tober) of voorjaar iMaart) op de bloei plaats gebracht. U kunt nu nog zaaien maar krijgt geen sterke planten meer voo den winter. Op tijd gezaaid overwinte liet gewas zonder bedekking. Geeft ook kleigronden goede resultaten. Voor he zaaien en verspenen is mengen met weinig turfmolm aan te bevelen. Vraag: Heb drie iepen op mijne welke vermoedelijk ziek zijn. Wat in dez te doen? A. v. L. te 1. Antwoord: Hoofdzaak in dezen is, d: uitgemaakt wordt of uw boomen werkelij door „de" iepziekte zijn aangetast. Vr. ontijdig bladafval kunnen meerdere rede nen zijn. Tracht uw boomen te laten it specteeren door een boomkweeker. Zijn door de bekende iepzieke aangetast, d valt er niet veel te dokteren. Vraag: Ondergeteekende heeft in d muur van zijn bovenwoning een wesp nest. Hoe in dezen te handelen? Antwoord: Door het dichtmetsel' van de voegen bent u al op den goed weg. Als den dieren geen gelegenh wordt gegeven binnen te komen, zullen vanzelf aftrekken. Mochten ze toch trach ten een nest te maken onder dakgoo' uitstekende goot of dergelijke, verwijd dit dan tijdig. Indien in holen wordt ge nesteld, kunt u de nesten vernietigen d" een paar Liter benzine of carbolineum het gat te gooien en dit daarna dire dicht te maken Bij voorkeur wordt dl gedaan even na zonsondergang. Vraag: Hierbij een blad van mijn ka merplant. Waardoor is de plant aang tast, door insect of ziekte en wat te doen A. K. te L. Antwoord: Uw plant heet vogelir varen (Asplenium Nidus Avis). Ze is aan getast door dop- en schildluis. Verwijde voorzichtig «iet een stomppuntig stokje d bruine en witte dopjes en wasch de T deren met een mengsel van 2 ons groen of gele zeep in 10 Liter water, waaraan maatje brandspiritus wordt toegevoeg Alles goed roeren. Dit afwasschen na ee paar dagen herhalen. Vragen op Tuinbouwgebied aan d Redactie van dit blad onder mot „Tuinbouw". 30. De buil op Thijsjes hoofd was heel erg dik en hij was lang nog niet bekomen van den schrik; hij voelde zich nog min of meer afwezig en bleef maar met het streelen van het zeere plekje bezig. maar er waren meer gevaren langs dit pad, dan Thijsje wel gerekend had Want nauw'lijks was Thijs opgestaan en had hij een paar passen voort gedaan, toen hij alweer op een soort hefboom stapte en daar mee nog zoo'n boksmachlne open trapte. Hij kreeg van acht'ren weer een slag, zoodat hij niets dan sterren zag hij werd omhoog geslingerd met zóó'n kracht, dat hij aan het vergaan der aarde dacht..,. 4-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12