EIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 23 Augustus 1937 CRICKET. NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ie klasse: HCC IIHaarlem: gew. door «CC met 1 run en 1 wicket. Haarlem 145, «CC H6 voor 9 (gest.). R. en W.-WV: draw R en W 210, WV 135 voor 2 (gestaakt wegens ongeval). VRA—HCC I: draw. VRA 203 voor 3 [gest.), HCC 151 voor 7 (tijd). jpVS—VOC: gew. door VOC met 51 runs. VOC 212, Hermes 161. 2de klasse B: Excelsior IIHDVS II: gew. door Excelsior met 1 run. HDVS 103, Excel- Éor 104. ASV—VOC II: gew. door VOC met 33 runs. tOC 106, ASV 73. 3de klasse B: HCC V—HDVS III: gew. door HCC met 193 runs. HCC 206 voor 6 (gest.HDVS 63 en 32 voor 8 (tijd). "Quick II—HBS III: gew. door HBS met pnings en 12 runs. HBS 80, Quick 36 en 32. ..Crt." L.C.C.V.C.C. L.C.C. wint met innings. L.C.C zonder gebr. van Goor en F. van 3 speelde tegen V.C.C. buiten de competi- !e. De Voorburgers verschenen slechts met man en om het team te completeeren ervulden de L.C.C.-ers A. Harmsen, G. v. lovene en K. v. d. Reyden een gastrol. A. van Es 31, Dietz 20. Hopp 2—0 en lirtbergen 12 waren met den bal goed op ireef en het gevolg daarvan was dat Voor- arg voor 11 aan den kant zat Voor 95 hadden daarna alle L.C.C.-ers en beurt gehad, waarvan A. van Es 33, ongerheld 26 en Dietz met 11 zich het Beest onderscheiden. Voor V.C.C. bowlde lavelaar 230, van Thuijl 533, v. d. teyden 27. Voor de tweede maal ingaande scoorden Ie gasten 74 runs, van Bovene was met 13 epworen op den voet gevolgd door Wils 10. leinez 9. Harmsen en Pheifer elk 7. A. van 3 4—2. Kantebeen 211. Hopp 19, Ha- enaar 115 en Schouten 10 hadden de rickets veroverd. L.C.C. won dus met ln- ilngs en 10 runs. L.C.C. JUN.V.U.C. JUN. L.C.C. wint opnieuw. V.U.C. verschijnt met een zwakke com- knatie. waardoor het L.C.C. niet moeilijk uit de gasten voor 34 aan den kant te zet- ;en. Van deze 34 hadden v. d. Zee en Brou- ter elk 13 runs gescoord. T. Kantebeen bowlde 3—9, Dietz 1—21. >at L.C.C. het nog tot 59 bracht ondanks lit Kantebeen met 11 eenigszins teleur- telde, dankte zij aan Hagenaar 15 en Rlet- ergen 11 die op een critiek moment goed rerk met met het bat deden. Holman bowlde 713, Brouwer 222. De tweede V.U.C.-innings bracht 50 runs V waarvan v. d. Zee 24 not out, Dietz -23, v. d. Reyden 2—10. Voor het verlies van zes wickets scoorde jC.C. het benoodigde aantal runs, waar- lor L.C.C. met 4 wickets won. VOETBAL. U.V.S.—D.F.C. 1—3. in matig*, hoewel nuttige oefenwedstrijd. U.V.S. heeft haar oefenprogramma voort, set met een wedstrijd tegen de eerste iö9er D.F.C. uit Dordrecht. De gasten, die geheel compleet waren, Sien slechts een matig spelletje te zien, Schoon het veldspel toch nog op een hoo- e: niveau stond dan van U.V.S. De over ling is wel aan den goeden kant ge- amen, door een beter gebruik te maken M de kansen. 9.V.S. miste van Goor en Weerlee, welke iaalsen slechts matig bezet werden. De Wnoede van de thuisclub wist van de ar geboden kansen slecht te profiteeren Platteel miste zelfs drie opgelegde asen door naast of over te schieten. Dat verdediging der gasten niet veel moeite vt deze vuurlinie" had laat zich begrij- «0, en slechts Platteel en Oosterom kwa- *n bij tijden boven het middelmatige uit. ta de middenlinie waren Regeer en v. d. bijden, zoowel verdedigend als aanvallend. M goed, terwijl Hansen als midhalf zwak tts. Een gebrek van dezen speler is dat de ballen niet behoorlijk op de vleugels in krijgen, waardoor het verrassend effect bt een aanval zou kunnen opleveren ver wen gaat. Van de beide backs was Burgy f beste, ofschoon hij beter moet leeren kitsen; ook voor Delfos geldt dit. Kramp bkakte evenals het vorige seizoen een •rtigen indruk en had aan de drie doel- ®ten niet de minste schuld. Gelijk gezegd: het veldspel van de gasten 'end op een hooger niveau dan dat der taisclub, en vooral in positie kiezen en '■ritsen komt U.V.S. nog wel het een en bder te kort. Wanneer trainer Ruisch de isodige aandacht hieraan schenkt, meenen ■ï'i echter wel te mogen aannemen dat en dan natuurlijk op volle sterkte, ■nn goed figuur in de aanstaande compe- Uie zal kunnen slaan. Wij beschouwen ;'*n wedstrijd als een nuttige les waaruit ■bar wij hopen de spelers voldoende leering ■"Ilea trekken. Bij D.F.C. zorgden Westerhoven (2) en V Mijnders voor de doelpunten, terwijl ™tteel het tegenpunt voor zijn rekening hm. leiding was in zeer goede handen van ■ha heer L. van Vliet. GEIDSCHE BOYS I—TONA I 15—1. Zaterdagmiddag speelden bovengenoemde '•e?en voor den Ramaker-wisselbeker. De rjjb'rijd werd met 51 gewonnen door "kche Boys. Door deze overwinning £i?a Leidsdhc Boys en Ons Clubje een "aasingswedstrijd om den eersten prijs. FOREHOLTE (VOORHOUT). 5* uitslagen uit Voorhout zijn: •Meholte I—S.J.C. II 2—5. '"•strijd Foreholte II uitgesteld. ALPHEN ONTVANGT VELOX. Het eerste elftal verliest terwijl het tweede wint. Het eerste elftal van Alphen heeft het tegen Velox niet kunnen bolwerken. Op vol komen verdiende wijze hebben de Utrech tenaren zich van de overwinning verzekerd. Bij Alphen wilde het ditmaal niet zoo vlot ten als vorige week bij West-Frisia al dient hier opgemerkt, dat de tegenpartij sterker was dan vorige week. Velox immers speelde een wel overwogen partij voetbal, waarbij de spelers stuk voor stuk blijk gaven over een flinke baltechniek te beschikken. Ook het samenspel der Utrechtenaren was dik wijls heel goed en hierdoor werd de Alphen- sche achterhoede voor een bijzonder zware taak geplaatst en waardoor het wel te ver klaren is, dat deze toch hechte defensie nog al eens gepasseerd werd. Bij Alphen probeerde G. v. Leeuwen het weer eens na zijn destijds tegen U.V.V. opgeloopen ern stige verwonding en al spaarde hij zich kennelijk nog, toch was zijn medespelen weer een steun voor de Alphensche voor hoede, waar nu evenwel Vriesekoop absent was, voor wien Oosterman rechtsbuiten speelde. Hierdoor was de rechtervleugel nog niet op volle kracht. Bij de gasten was de middenvoor Hol de beste speler. Scheids rechter Hoek was er wel eens naast. Onder ideale weersomstandigheden wordt afgetrapt en zet Alphen er direct een flink tempo in. Een goede kans ontstaat doch gaat door goed ingrijpen van Keizer verlo ren. Aan de andere zijde doet Hol het voor Velox beter als hij snel met het leder op loopt en onhoudbaar inschiet. 01. Direct hierna neemt v. Leeuwen den bal mede. Een snelle dribbel volgt, besloten met een hard schot en de stand is gelijk. 11. Het goede combineeren van Velox valt op en het is andermaal Hol die na goed samenspel met zijn linksbinnen fraai doelpunt. 12. Velox komt er steeds beter in, doch als een scrim mage voor het Veloxdoel ontstaat schiet Mulder tusschen een kluwen van spelers door den bal in het net. 22. Dan komen de Utrechtenaren sterk in den aanval en de achterhoede krijgt het zwaar. De Velox rechtsbuiten weet uit een corner recht streeks te doelpunten, doch de scheidsrech ter laat doorspelen waardoor den gasten een doelpunt ontgaat. Even later slaat Hesseling bij een volgenden corner den bal uit het doel. De hiervoor toegestane strafschop wordt door v. Vliet gekeerd. Kort voor de rust weet Hol voor de derde maal het net te vinden. 2—3. Na de thee gaat de strijd eenigen tijd gelijk op doch dan is het de Velox linksbuiten die de Alphensche verde diging passeert en rustig doelpunt. 24. Kort hierop is het de linksbinnen die het spelletje van zijn buurman herhaalt er. den stand opvoert tot 25. v. d. Woensel raakt dan geblesseerd, wat een verzwakking be- teekent voor Alphen. Velox neemt nu het spel m handen en het Is weer de midden voor Hol, die scoort 26. Bij een klein doch onverwachts Alphenoverwicht weet Witte met een goed doelpunt den stand op 36 te brengen waarmede tevens het einde komt. De Alphenreserves slaagden er in het tweede elftal van Velox er onder te houden. Onder leiding van scheidsrechter Cassier wordt begonnen. Spoedig komt Velox los en vrij onverwachts is het 01 voor de gasten. Brunee, die een actieve partij speelt (trou wens het géheele elftal speelde een goeden wedstrijd), weet gelijk te maken, terwijl even later de Greef door weldoordacht spel Alphen de leiding kan geven. 21. Met een vliegend schot wordt de stand weer ge lijk als Sluijk voor Velox een gaatje ziet. 22. Het is weer Brunee die voor de rust den stand doet veranderen en met een hard schot de score op 32 brengt. Na de hervatting komt Alphen iets in de meerderheid en Tuinenburg weet na een snellen ren het vierde doelpunt voor Alphen te scoren. 42. Velox geeft het nog niet gewonnen en het is weer Sluijk, die den achterstand verkleint. 43. Doch dan maakt Mulder aan alle onzekerheid een einde door even voor het slot den stand op 53 te brengen. SPORTDAG „HILLINEN'. Hillinen organiseerde gisteren op haar terrein seriewedstrijden, welke een zeer vlot en sportief verloop hebben gehad. Allereerst sipeelde L.D W.S tegen Monni kendam. De wedstrijd was meer span nend dan mooi. De Leidenaars waren iets sterker en wonnen met 10. Vervolgens bonden Hillinen en Kemp haan, uit Haarlem, den strijd tegen elkaar aan. In het veld wogen de beide elftallen goed tegen elkaar op met Kemphaan tech nisch iets beter. Hillinen bleek voor doel echter veel gevaarlijker en won met 30, een stand welke reeds met rust was ver kregen. De finale ging tusschen L. D. W. S. en Hillinen. LD.W.S. bleek in dezen strijd goed op dreef en was gedurende de eerste helft sterker, hetgeen met een doelpunt werd uitgedrukt. Na de rust ging de strijd gelijk op en even voor het einde wist Hil linen den gelijkmaker te scoren. De verlenging bracht geen beslissing en eerst nadat elk der partijen een tiental strafschoppen had genomen, was de orga- niseerende vereeniging winnaar van het toumooi. ZATERDAGMIDDAG TOURNOOI L.O.V. Zaterdagmiddag is op het L.O.V. terrein de finale gespeeld om den Zomerlust beker tusschen L.V.V. en P C. en L. Rust ging in met 10 voor L.V.V. De eindstand was 3—3. waarna 2 maal 7'/i minuut verlengd werd. Al in de eerste minuut van de ver lenging scoorde van Halderen, hetgeen voor P. C. en L. de overwinning beteekende. Scheidsrechter Le Maltre leidde uitste kend De prijzen werden uitgereikt door den secr. W. H. v. d. Linden daar de voor zitter verhinderd was. Hij betuigde aller eerst zijn dank aan de directie van café- rest. Zomerlust voor het schenken van den beker. Daarnaast dankte hij alle scheids rechters die in dit tournooi op uitstekende wijze de wedstrijden hebben geleid en ook de deelnemende vereenigingen voor hun trouwe opkomst en hun sportiviteit. De aanvoerder van P. C. en L. dankte het L.O.V. bestuur voor den fraaien beker. OM DEN LUXOR WISSELBEKER. Hedenavond te halfzeven wordt op het N.B.L.O terrein de demifinale voor boven- genoemden beker gespeeld tusschen L.S.V. I en M.D.S. I. QUICK BOYS I—FORTUNA I 2—2. De laatste vriendschappelijken wedstrijd ln dezen zomer werd Zaterdagavond door Quick Boys gespeeld en wel tegen Fortuna I uit Vlaardingen. Deze wedstrijd is geenszins de beste geworden, al werkte daartoe het weer ook niet mee. Het regende vrijwel den geheelen wedstrijd en het zware veld, hoe wel volkomen bespeelbaar en de gladde en verrttderlljk doorschietende bal, waren fac toren. die goed voetbal tot een onmogelijk heid maakten. De publieke belangstelling was door het regenachtige weer gering. Over den wedstrijd in het kort het volgende: Onder leiding van den heer Wassenburg wordt afgetrapt. Beide ploegen tellen eenige invallers. Het eerst wordt gedoelpunt door de gasten als de midvoor goed op een pass doorloopt en keeper van Duin geen kans geeft. 0—1. Bij Quick Boys heeft J. Pluim- graaff geen geluk als tot driemaal toe een scherp schot aan den verkeerden kant milli meterde. Ook nam nog tweemaal de staan der de taak van den keeper over, zoodat de gastheeren geen geluk hadden. De rust breekt aan met 01. Na de pauze pakt Quick Boys de zaken wat beter aan en na een kwartier is de stand 10 achterstand dour v. d. Eoon en G. Pluhngraaff omge zet in een 21 voorsprong. Na een serie corners op het Fortuna-doel. die niets ople veren, korr.eii de gasten ook wat meer in deur aanval en wegen de partijen goed tegen elkaar op. Bij een aanval var, Fortuna weet de midvoor met een goed schot de pertijen op gelijken voet te brengen, 22, waarbij beide ploegen het lieten, zoodat met 22 het einde kwam van dezen verregenden wedstrijd. APLHEN I—WEST-FRISIA I. Zondag a.s. speelt Alphen I op haar ter rein den returnwedstrijd tegen het eerste elftal van West-Frisia. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Het Nieuw Swift-lid R. Riethoven plaatste zich in de Ronde van Assendelft bij de ama teurs en onafhankelijken op fraaie wijze vijfde. Het lid Jac. de Groot reed met J. Engel uit Amsterdam mede in den koppelwedstrijd te Woerden en zij wisten zich derde te klasseeren. ZES-AVONDEN-WEDSTRIJD TE GOUDA. Gisteravond is er te Gouda wederom fel gestreden en heeft het koppel E. de Jong— J. Schuller alles in het werk gesteld om z'n verliesronde in te halen. Door het niet toe kennen van vergoeding, heeft het zelfs nog een ronde verloren. Een goeden indruk maakte dezen avond ook het koppel Fran kenNuyen. dat zich in de klassementen goed wist te kla^seeren. J. Schuller wist 3 premies te winnen. De stand van gisteravond was: 1. Bies heuvelVan Vliet, 44 punten; 2. op twee ronden: E. de JongJ. Schuller, 27 punten; 3. NuyenFranken, 23 pnt.; 4. op 3 ronden: LunenburgWassing, 13 punten: 5. op 4 ronden RietveldWensveen, 3 punten. De overige koppels op tien ronden. SCHERMEN. De academische wereld- spelen. De Neasrlandsche floret-equipe uitgeschakeld. Zaterdag begonnen te Parijs de acade mische wereidspelen, waaraan ook een Ne - derlandsche athletiek- en schermploeg deelnemen. De officieele opening vond echter gisteren plaats in het Colombes- stadion. Het was prachtig zomerweer. Ruim twintigduizend toeschouwers bezetten de tribunes. Voorafgegaan door den voorzitter van den internationalen Studentenbond en van het organisatiecomité van deze zevende academische wereldkampioenschappen marcheerden de ongeveer tweeduizend stu denten uit 24 verschillende landen, met de vlaggen voorop, het stadion binnen. De voorzitter van den Internationalen Studen tenbond. dr. Mezzasoma i Italië) welkte de deelnemers in zijn rede op in ridder lijken geest en voor de eer der sport te strijden, waarna de Fransche minister voor lichamelijke opvoeding. Larange. de zeven de academische wereldkampioenschappen voor geopend verklaarde. Zeven kanon- -choten kondigden de opening aan. De Franschman Boissct sprak den eed uit en hierna verlieten de deelnemers onder luide toejuichingen van het publiek weer het stadion. Nederlandsche floretequipe uit geschakeld. Het eerste optreden van de Nederland sche deelnemers is niet bijster gelukkig ge weest. In de floret-equipe-wedstrijden werd de Nederlandsche ploeg in haar serie uit geschakeld. De eerste wedstrijd tegen de Belgische ploeg werd met 313 verloren. In den tweeden wedstrijd tegen Duitsch- iand gaven onze landgenooten bij den stand 9—0 op, het hopelooze van den strijd inziend. De uitslagen luidden: België—Nederland 13—3 (Belgie: Stasse 4, Dambois 1. Toussaint 4. Valcke 4; Ne derland: van Dam 1, van Boetzelaer 1. Sasse van IJsselt 0. van Walsem 1). Duitschland—Nederland 9—0 (Duitsch- land: Schuchardt 3, HaspeT 2. Wiese 2, Kries 2; Nederland' bovengenoemden al len 0). In den eindstrijd hebben zich geplaatst de equipes van Italië, Duitschland. Frank rijk en Egypte. In het floretschermen dames personeel behaalde de Duitsche schermster mej von Wachter den academischen wereldtitel, een prestatie, welke zij in 1935 ook reeds ver richt had. Op de tweede plaats eindigde mej. Olsen (Denemarken), terwijl de derde plaats bezet werd door mejuffr. Everbeck iDuitschland). Deze drie schermsters had den allen zes overwinningen en 1 neder laag, waarna de barrage bovengenoemde beslissing bracht. AUTOMOBILISME. DE GROOTE PRIJS VAN ZWITSERLAND. Carracciola winnaar. Op het circuit van het Brehmgartenwald bij Bern is gisteren de autowedstrijd om den grooten prijs van Zwitserland verre den De totale afstand was 50 ronden of 365 K.M. Meer dan honderdduizend kijkers had den zich rond de baan. die een lengte heeft van 7.28 K.M. verzameld. De jonge koning van Siam en zijn neef, de coureur prins Bira, behoorden tot de aanwezigen. Zeventien wagens verschenen aan den start. Onder enorm enthousiasme ging Carrac ciola voor de tweede maal als winnaar van den prijs van Zwitserland over de eind streep. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Carracciola (Mercedes Benz) 2 uur 17 min. 39.3 sec., gem. uursnelheid 159,160 K.M.; 2. Lang (Mercedes Benz) 2 uur 18 m. 28.7 sec. gem. uursnelheid 158.260 K.M.; 3. von Brauchitsch (Mercedes Benz) 2 uur 18 min. 45.7 sec., gem. uursnelheid 156,840 K.M.; 4. Stuck (auto Union) 2 uur 18 min. 46.8 s.; 5. Rosemeyer (auto Union) 2 uur 19 min. 0.5 sec.; 6. Kautz (Mercedes Benz) 2 uur 19 min. 58.5 sec. Op één ronde: 7. Nuvolari (auto Union). Op drie ronden: 8. Sommer (Alfa Romeo). Op negen ronden: 9. Pieck (Maserati). Op tien ronden: 10. Hartmann (Mase rati). HANDBAL. ZWITSERLAND—NEDERLAND 19—3. S Gisteren is voor drieduizend toeschouwers te Winterbhur een handbalwedstrijd ge speeld tusschen het sterke Zwitserland en een Nederlandsch K.N.G.V.-elftal. Het werd een levendige, faire wedstrijd, waarin de Nederlanders wel enkele goede dingen deden, maar het spel van de Zwitsers was perfect en klopte in alle onderdeelen. Tech nisch vooral waren de gastheeren verre in de meerderheid en ook hun groote snelheid viel op. Bovendien was hun schieten prach tig verzorgd, terwijl onze landgenooten daarentegen vele kansen verknoeiden. Met het ingaan van de rust had Zwitserland reeds een 9—1 voorsprong genomen. Het eenige Nederlandsche doelpunt werd door Borrius gescoord. De Zwitsers zetten de zaak na de hervat ting op dezelfde wijze voort. Het Neder landsche doel werd volkomen belegerd. De Nederlandsche doelverdediger had het hard te verantwoorden. Voor het eindsignaal klonk moest hij den bal nog tienmaal van achter de doellijn visschen. Een kwartier voor het einde gingen onze landgenooten sterker spelen. Zij voerden hun snelheid cp, het samenspel, dat zeer slecht was geweest, verbeterde aanmerke lijk, maar het schieten was verre van zuiver en zoo kon alleen Borrius nog eens scoren, terwijil kort voor het einde Rollema voor het derde Nederlandsche doelpunt zorgde. De Zwitsers wonnen dus verdiend met 193. HENGELSPORT. DE JONGE VISSCHER. Gistermorgen heeft „De Jonge Visscher" onder leiding van de heeren Scheffer en Groenedlj'k een prijsvischwedstrijd gehou den, waarbij de door den heer Kok geschon ken wissellbeker op het spel stond. Deze was namelijk al tweemaal achtereen door Brakshoven gewonnen. Voor dezen wedstrijd waren fraaie prijzen door belangstellenden beschikbaar gesteld. De uitslag was als volgt: 1. L. Groenedijk 2. Schalker, 3. Chr. de Graaf; 4. Brakshoven; 5. v. d. Steen; 6. Chr. Groenendijk; 7. Schouten; 8. Kok; 9. G. Scheffer; 10.Fr. Scheffer; 11. Lou; 12. Gans; 13 N. de Graajf: 14. Leijendekker15. Verhoog; 16. A. v. d. Vlist; 17. J. Scheffer; 18. Fr. Vlist; 19. Miloo; 20. J. Neutetooom, 21 Neuteboom; 22. Stikkelorum. De laatste wedstrijd van de Jonge Vis scher zal bij gunstig weer in October wor den gehouden. DUIVENSPORT. HET OOSTEN (N. B. v. Z.) Wedvlucht met jonge en oude duiven vanaf Tilburg op 21 Aug. In concours 91 vogels welke met sterken Oostelijken wind om 2.10 in vrijheid werden gesteld. De uitslag is als volgt: Geel 1-2-18-22; Singeling 3-4-7-10; Bree- dijk 5; v. Gennip 6-9-16; Jonk 8-12; Cossée 11-17; Houthoff 13-14; v. d. Berg 15-21; Krekelaar 19-20; v Duuren 23. De le vogel werd geconst. om 3 10.15 met een gemidd. snelheid van 1280.50 M. p. min, De laatste vogel om 3.40.18 en maakte 867.00 Meter per min. A.s. Vrijdag lnkorven voor Eindhoven. „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Noyon, afstand 309 K.M. De duiven werden gelost om 10.45 met be wolkte lucht en N.W. wind. Niettegen staande de tegenwind, had de vlucht een ■vrij vlug verloop. De eerste duif werd ge constateerd om 5.02.42 en de laatste om 6.12.48. In concours waren totaal 62 duiven. De uitslag werd: R. K. W. Kuipers 1, 8, 16; H. Bauer 2, 5, 7; H. W. Martens 4, 10, 12, 15; P. Goedhart 6; G. Landaal 9; J. Vernes 11. 17: J. Rooda 13, 20; P. G. Borgers 14, 18; Jac. van Leeuwen 19; G. Ponsloen 21. UIT AALSMEER. Door de postduivenvereeniging „De Te legraaf" is Zondag een wedvlucht gehou den vanaf Quievrain. afstand 220 K.M. De uitslag was: 1. J. Vreeken; 2, 5, 9 C. de Horde; 3. 7. 8 J. v. Looy: 4. W. Baars; 6. A. Keessen; 10. M. Dekker. De duiven wer den losgelaten des voorm. 9.30 uur, aan komst 1ste duif nam. 1.39,26, 10de 2.18.41 uur. In concours 40 duiven. „Strijd en Vriendschap" hield dezelfde wedvlucht, met. tot uitslag: 1. 11 G. C. - Dam: 2, 12 A. Been Jz.; 3, G. B Stevens 4. 8. 15. 16 Joh. Baarsen Dz.: 5, 7 D. Baard.et Jz.; 6. E. Jans; 9. P. A. de Rijke; 10, 13 14 P Hulsbos. Aankomst 1ste duif nam 139.11; 16de 2.24.32 uur. In concours 79 duiven. VOOR DINSDAG 24 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. AVRO.-Uitzen ding 8 00 Gr.muz. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.muz. 10.30 Viool en piano 11.00 Gr.muz. 11.15 De Octophonikers 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en soliste 2.00 Declamatie en kamermuziek (gr.pl.) 3.00 Lyra-Trio. zang en orgel 4.30 Radiokinderkoorzang 5.00 Kinderhalf uur -5.30 Gr.muz. 6.00 AVRO.-Dans- orkest 6.45 Kovacs Lajos' orkest en so liste 1.30 „Dieren zien en leeren kennen" causerie 8.00 Berichten ANP., hierna: Mededeelingen 8.15 Omroeporkest en so list 9.15 Gr.muz. 9.45 Vervolg concert 10.30 Actualiteitsflitsen 10.45 Gr.muz. 11.00 Berichten ANP., hierna AVRO.- Dansorkest 11.4012.00 Gr.muz. Hilversum II, 301 M. KRO.-Uitzending 8.00—9.15 en 10.00 Gr.muz. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. 1.15 KRO -Melodisten 2.00 Voor de vrouw 3.00 Gr.muz. 4 00 KRO.-Orkest 5.45 Gelukwenschen 6 00 Gr.muz. 6.15 KRO.-Melodisten 7.00 Berichten 7.15 Causerie namens It Roomsk Frysk Boun 7.35 Gr.muz. 8.00 Berichten ANP.. KRO.-Mededeelingen 8.15 KRO.-Orkest 9 00 Gr.muz. 9.10 KRO.-Melodisten 9.55 Gr.muz, 10.30 Berichten ANP. 10.40 John Kristel en zijn Troubadours 11.3012.00 Gr.muz. Droitwich, 1500 M. 11.05 Dansmuziek (gr.pl.) 11.35 Orgelspel 12.05 Gr.muz. 12.35 Jan Hurst en zijn orkest 1.30 Sportreportage 1.50 Het Ralph Elman Sextet 2.20 Het Shilden Silver Orkest 2.50 Muzikale causerie (met gr.pl.) 3.20 Jack Wilson's kwintet 3.50 Gr.muz. 4.35 Het Hungaria Zigeunerorkest 5.00 „Politics in America", causerie 5.20 Sportreportage 5.40 D. Hogben's Vocaal en Instrumentaal Ensemble 6.20 Berich ten 6.45 Populair concert 7.35 Het Enfield Central Orkest en solist 8.15 „Eccentrics", causerie 8.35 BBC.-Sym- phonie-orkest en soliste 10.00 Berichten 10.20 „I saw the start (The Labour Par ty)". causerie 10.40 Het Bridgewater- kwintet 11.20 Jack Harris en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl. Radio-Paris, 1648 M. 7.10. 8.20 en 10.39 Gr.muz. 12.20 Orkestconcert en zang 1 50 Gr.muz. 3.05 Pianovoordracht 4.05 Zang 4.20 Fluit, zang en piano 7.20 en 7.50 Zang 8.20 Koorconcert m. m. v. so listen 10.05 Zang 10.20 Cellovoordracht 10.50 Gr.muz. Keulen. 456 M. 6.50: Blaasconcert 8.50: H. Hagestedt's orkest 12.20: Ver- zoekconcert 135: Omroep-Amusements orkest en saxofoonkwintet 4.20: Omroep orkest 6.20: Kamermuziek 7.10: Gra- moloonmuziek 8.30: Gevarieerd concert 9.20: Stedelijk Orkest Gelsenkirchen 11.1012.20: Omroeporkest en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Kleinorkest 130: Salonorkest 1.502.20: Gramofoon muziek 5.20: Omroeporkest en soliste 6 50: Salonorkest 7.20: Gram.muziek 3.20: Concert uit de St. Pieterskerk te Salz burg 9.20: Omroeporkest 10.30—11.20: Gram.muziek. 484 I® 12.20: Gram.muziek 12.50: Sa lonorkest 130: Kleinorkest 1.502:20: Gram.muziek 5.20: Cellovoordracht 6.35: Gram.muziek 6.50: Reportage 8.20: Kleinorkest en solisten 9.20: Sym- phonieconcert uit Ostende, m.m.v. solist 11.0011.20: Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Ra- diotooneel 9.35: Stedelijk Orkest Gelsen kirchen 10.20: Berichten 10.50: Piano voordracht 11.05: Weerbericht 11.20 12 20: NS-Frankenorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O-V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 24 Augustus. 1ste programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00: Keulen 11.20: Droitwich 12.35: Brussel VI. 14.20: Droitwich 16.20: Parijs R. 17.50: Brus sel VI. 18.50: diversen 19.10: Keulen 19.55: diversen 20.20: Parijs R. 22.50: Berlijn. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: London Reg. 17.20: Droitwich 18.20: diversen 18.40: Droitwich 22.20: London R. 23.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. U is verkeerd mevrouw!mijnheer ligt op kamer nr. 24! SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. „Schaakgenoegen" wordt lid van den Bond. In het vorige jaar werd de vereeniging „Schaakgenoegen" opgericht. Thans heeft deze club. die eiken Maandagavond speelt in een lokaliteit aan de Haagsche Schouw, besloten lid van den Bond te worden en in de a.s. competitie met 1 tiental uit te komen. Secr. is de heer A. J. Momberg, Utrechtsche Jaagpad 89a, alhier. 3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11