LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 23 Augustus 193] De Ronde van Nieuwe Wetering tijd gold voor de laatste 200 M. van onzen landgenoot, die op 200 M. meer dan een lengte had voorgelegen, dan is het duide lijk. hoe geweldig snel Pola moet zijn ge weest. door nog op een kwartlengte achter den winnaar te eindigen. De kans op een algeheels Hollandsche finale was dus nog aanwezig, doch zoover ls het niet gekomen Ooms reed tegen Georget. voor Met schijnbewegingen tracht te de Franschman onzen landgenoot, die achter hem reed. te beïnvloeden. Ooms had verstandiger gedaan om op dat moment hard door te gaan, nu gaf hij Georget ge legenheid bij het uitkomen van de" bocht over hem heen te komen. En de Fransch man, die op korten afstand zeer snel is, wist met enkele krachtige rukken met een half wiel te winnen. De derde plaats vcor Corns. In den eersten rit in h«t duel om de derde plaats tusschen Ooms en Pola. nam Ooms den kop. Het werd 'n korte sprint. In de laatste bocht zette de Ne- derlandsche kampioen, evenals in den rit tegen Georget. niet door, waardoor hij zijn hoog tempo verloor, Pola kon I toen gemakkelijk langs hem heen komen. In den tweeden rit nam Pola de lei ding. In de voorlaatste bocht reed de Italiaan in het midden, en hij zocht bij het uitkomen, waar Ooms zich bevond, boven of beneden achter hem. Van dit moment maakte Ooms gebruik, schoot naar beneden, zeer snel 5 M. voorsprong genomen. Een wanhopige achtervolging van den zou hebben kunnen verwachten. Het cir cuit, dat 10 K.M. buiten Kopenhagen is ge legen, is ruim 8 K.M. lang. Er zijn drie scherpe bochten in en vooral die in het dorpje Hjortekaer is zeer moeilijk te ne men omdat de weg, die vrij smal is, onge veer 5 M. daar afloopt en met een bocht van 90 graden naar links afslaat. Steil zijn de wegen niet; waar zij stijgen gaat het echter zeer langzaam omhoog. Zoo is over een gedeelte van 2"i K.M. een stijging van 30 M. te noteeren. Het wegdek is perfect, over 6 K.M. teerasfalt. over de laatste ki lometers tot aan de officieele tribune be ton Meerendeels slingert de weg zich door het vriendelijke landschap, waar tusschen de rogge en bietenvelden aardige dorpjes verscholen liggen. Schaduwrijk ls het par cours overigens niet. ATHLETIEK. Nederlandsche dames verliezen van Duitschland. Nieuw Nederlandsch record discuswerpen. Zaterdag is in het stadion te Wuppertal iD. i in stroomenden regen de landenwed- strijd voor dames tusschen Duitschland en Nederland verwerkt. De Dultsche dames waren nagenoeg over de geheele linie het i?fE—j sterkst en wonnen met 58 tegen 34 punten. De baan. die op zichzelf uitstekend was, Italiaan ontstond doch op 250 M. kon ™ter te staan de snelle Pola het niet m(Jer halen Met Ondanks dezen tegenslag hebben onze ver- de snelle Pola het niet meer halen. Met een half wiel werd hij geslagen in 12 sec. (over de laatste 200 M.) Tactiek had over snelheid gezege vierd. Het merkwaardige was. dat in den derden rit, de wereldkampioen van Leipzig (in 1934), een renner met toch zeer veel ervaring, dezelfde fout maak te. of. zoo men wil. Ooms kon dezelfde handige tactiek toepassen. Weer ging het hoog boven in de miniem verschil achter Kaethe Krauss bleef, mej. Veldman eindigde als vierde. Verder moet nog worden genoemd de prestatie van mevrouw Jutte-Briejer. die bij het verspringen tweede werd met 5.35 meter, slechts drie centimeter minder dan den sprong van Kaethe Krauss, die het nummer won. Mej. Doorgeest werd hier vierde. Groote spanning bracht het nummer 80 meter horden, aangezien allen bij de laatste horde nog gelijk lagen. Het nummer werd door de Duitsche Steuer gewonnen, gevolgd door de dames Doorgeest en ter Eraake. Bij het kogelstooten bezetten de dames Koopmans, Niesink de derde en vierde plaats. De dames de Koek en ter Braake werden drie en vier bij het speerwerpen. De 4 x 100 meter estafette was voor Duitschland met 48.7 sec. de tijd van Ne derland was 50.5 sec. De beslissende voor sprong kreeg Duitschland door mej. Krauss. Onze ploeg bestond uit de dames ter Braa ke, Doorgeest, Koning en Veldman. Door het slechte weer waren er slechts duizend toeschouwers. De puntenstelling was als volgt-: nummer een 5 punten, num mer twee 3 punten, nummer drie 2 pun ten, nummer vier 1 punt. De gedetailleerde uitslagen waren: 100 Meter: 1. F. Koen (Ned.) 12.2 sec.; 2. Winkels (D.) 12.4 sec.; 3. Freitag (D.) 12.7 sec.; 4. Koning (Ned.) 13.3 sec. Nederland 6 punten. Duitschland 5 punten. Kogelstooten: 1. Krichhoff (D.) 12.27 meter; 2. Eberhardt (D.) 11.50 meter; 3. Koopmans (Ned.) 10.96 meter; 4. Niesink Ned.) 10.78 meter. Duitschland 13 punten, Nederland 9 punten. 200 Meter: 1 Krauss cD.t 25.2 sec.; 2. Koen (Ned.) 25.4 sec.: 3. Kurz (D.) 26.8 tegeqwoordigsters goede prestaties ver- sec.; 4. Veldman (Ned.) 27.7 sec. Duitsch- ncfit Mej. Niesink vestigde een nieuw land 20 punten. Nederland 13 punten Nederlandsch record discuswerpen met Hoogspringen: 1. en 2. van Balen-Blan- 38.25 meter; dit is een verbetering met drie centimeter. Het oude record, dat nog niet erkend is. stond op haar eigen naam, ge vestigd tijdens de nationale kampioen schappen op 1 Augustus j.l. te Amsterdam. De daaraan voorafgaande prestatie be- Irceg 38.19 meter en was van mej. K. A. voorlaatste bocht, Pola ging het mid- dateerend van 27 Meit 1934 Mej. - PJlAClV) L- rair\/i i rr/Sa ole Herda crovrnlcrj-1 rd 1-x/wr- den opzoeken en bij het uitkomen sprong Ooms weg. liep buitenom en had met enkele stevige trappen drin lengten voorsprong genomen. In hoos tempo ging Ooms aodr, Pola had tegen Van der Vijver en in de eerste twee ritten tegen Ooms reeds zooveel moe ten geven, dat hij Ooms niet meer kon bereiken en onze landgenoot won met ongeveer twee lengten. Hij had over meer reserve dan zijn tegenstander be schikt. Wederom werd een tijd van 12 sec. genoteerd. De finale. In de finale nam Georget in den eersten rit den kop. In de eerste ronde ging het langzaam. Georget liet het duidelijk op een korte sprint aankomen, doch Van der Vijver nam de leiding over; een juist in zicht. Hij ging hoog door de voorlaatste bochtr- en nog voor 't uitkomen kwam de Fransch man binnendoor. Deze bleef echter hoog rijden, drukte Van der Vijver haast tegen de balustrade aan, belette zoodoende den Nederlander zijn tempo te versnellen en zoo werd het dus toch een korte sprint, ge heel in het voordeel van den Franschman. die met een halve wiellengte won. In den tweeden rit hetzelfde beeld. Van der Vijver nam den kop, een lange sprint zou en moest het worden. Hoog, te hoog, ging Van der Vijver de voorlaatste bocht in en weer ging Georget binnendoor, druk te onzen landgenoot tegen de balustrade aan. waardoor deze geen gelegenheid kreeg te demarreeren. In den laatsten bocht gaf Georget hem echter een zwieper, zoodat Van der Vijver terecht zijn hand opstak als protest tegen dit unfaire rijden. Hij liet Georget gaan. Een officieel protest van Van der Vijver volgde. Onze landgenoot, J. Stol. vroeg ad vies van een der bochtcommissarissen, die inderdaad moest toegeven, dat Georget zwaar gehinderd had. Daarop werd de Franschman gedistanceerd en Van der Vij ver winnaar van dezen rit verklaard. Een beslissende kamp was dus noo- dig. Thans nam Georget den kop, en een zeer langzame eerste ronde volgde, onder aan de baan gereden. Deze me thode van den handigen Franschman was juist gezien. Hij wilde onzen land genoot door zeer langzaam rijden als het ware doen „inslapen" om dan, het liefst op korten afstand en niet met 'n langen sprint, met een sprong zijn te genstander te verrassen. Doch Van der Vijver had dit spelletje door. Hij ver hoogte het tempo bij het ingaan van de tweede ronde door zelf den kop t^. nemen, weer ging hij hoog door dei voorlaatste bocht, weer schoot de Franschman binnendoor, maar bij het uitkomen drukte hij onzen landgenoot niet naar de balustrade, doch zocht dit maal het midden. En nu had Van der Vijver op 230 M. voldoende gelegenheid om op volle snelheid te komen. In dc laatste bocht lagen de beide renners op vrijwel gelijke hoogte, doch de titel werd gewonnen op de laatste 50 M., toen Van der Vijver een zoo groote snelheid ontwikkelde, dat Georget, on danks uiterste krachtsinspanning, met een half wiel geslagen werd. Tijd we derom 12 sec. Een buitengewoon fraaie race. De huldiging. Niesink eindigde als derde, gevolgd door mej. Koopmans. Fanny Koen heeft schit terend geloopen op de 100 meter, welke zij won in 12.2 sec. Mej. Koning werd vierde. De start mislukte driemaal. Behalve dit nummer was het hoogspringen voor Neder land. Mej. van Balen Blanken noteerde hier 1.55 meter, evenals de Duitsche Ratjen, doch de overwinning werd aan onze land- genóote toegekend, omdat haar sprongen geringer in aantal waren. Mej. Koopmans bezette de 4e plaats. Een prachtige race was de 200 meter, waarbij Fanny Koen mét slechts een ken (Ned.) en Ratjen <D.) beiden 1.55 meter; 3. Kaun <D.) 1.50 meter; 4. Koop mans (Ned.) 1.45 meter. Duitschland 26 punten, Nederland 18 punten. Discuswerpen1. Hagermann (D.) 40.03 meter; 2. Kirchhoff <D.) 38.56 meter; 3. Niesink (Ned.) 38.25 meter (nieuw Neder landsch record»; 4. Koopmans (Ned.) 33.16 meter. Duitschland 40 punten. Nederland 21 punten. 80 Meter horden: 1. Steur (D.) 11.9 sec.; 2. Doorgeest (Ned.) 12 sec 3. Ter Braake (Ned.) 12.1 sec.; 4. Dempe (D.) 12.2 sec. Duitschland 40 punten, Nederland 26 pun ten. Verspringen: 1. Krauss (D.) 5.38 meter; 2. mevr. R. Jutte-Briejer (Ned.) 5.35 meter; 3. Kaun (D.) 5.27 meter; 4. Doorgeest (Ned.) 5.27 meter. Duitschland 47 punten, Nederland 30 punten. 4 x 100 Meter estafette: 1. Duitschland (Kurz, Krauss, Freitag, Winkels) 48.7 sec.; 2. Nederland (ter Braake, Doorgeest, Koning en Veldmans) 50.5 sec. Duitsch land 50 punten, Nederland 31 punten. Speerwerpen: 1. Eberhardt. (D.) 38.20 meter: 2. Schlueter (D.) 34.26 meter; 3. De Koek (Ned.) 32.86 meter; 4. ter Braake (Ned.) 24.18 meter. Totale uitslag: 1. Duitschland 58 punten; 2. Nederland 34 punten. ESTAFETTE „DWARS DOOR ALPHEN". De traditioneele estafette „Dwars door Alphen", aal dit jaar worden georganiseerd op Zaterdag 4 September a.s. De afstanden van het parcours zijn: 1000, 500 400 300. 200, 100 Meter. Als prijzen zijn beschikbaar de wisselbeker (houdster A. V. V. '36) en andere fraaie prijzen. Inschrijving kan ge schieden tot en met 31 Augustus as. bij den secretaris, den heer R. Munsterman, Tolstraat 20. Alphen a. d. Rijn. De start is bepaald op 's avonds halfzeven. TENNIS. Een nieuwe ster in Amerika Mc Diarmid won in 4 sets van Budge. Zijn spel was een openbaring. ZWEMMEN. Nederlandsche successen te Londen. C. v. d. Lee (Eindhoven) winnaar Hoe populair de Nederlandsche renners in Kopenhagen zijn, bleek wel na afloop van dezen rit. Met uitbundig enthousiasme werd Van der Vijver door het Deensche publiek begroet. Van Vliet was er direct bij, Guus Schilling en de trouwe N.W.U.- verzorger eveneens. Van alle kanten werd de nieuwe wereldkampioen gelukgewenscht. De U.C.I.-kampioentrui werd hem om de schouders gedaan en met een krans om maakte hij de eereronde onder de tonen van het Wilhelmus Het parcours van den wegwedstrijd. Het parcours, dat voor de wegwedstrij den. welke heden en morgen worden ge houden, ls uitgekozen, is niet zoo vlak als men wel eens ln het vlakke Denemarken Jac. de Groot de snelste Leidenaar. buien bleven 'de renners er een prachtig tempo inhouden. Er waren in de volgende ronden slechts drie afvallers te noteeren, terwijl de premies werden gewonnen door P. Kors, A'dam, M. van het Schip, A'dam, J. Schuierman. R'dam en nog eens P. Kors. Enkele renners uit "het tweede peleton kwamen nu naar voren en probeerden het hoofdpeleton in te loopen, hetgeen aan twee hunner, gelukte, terwijl drie renners thans door het-hoofdpeleton werden inge- loopen en dus een ronde achter waren en uil den wedstrijd werden genomen. Op vallend was het rijden van de Gebrs. Kors uit Amsterdam, die steeds aan den kop waren te vinden en op premiejacht waren. Twee premies waren weer voor P. Kors. één voor J. Mes (Rotterdam) en één voor Van het Schip. In de kopgroep waren thans nog drie Nieuw-Swift-leden. nJ. M. Segaar, A. Lodewijks en Jac. de Groot, terwijl J. v d. Leest intusschen het tweede peleton had bereikt. H. de Jager en K. de Haas volg den beiden met grooten achterstand. Lo dewijks kreeg toen met pech te kampen en moest door repareeren. een achterstand boeken, welke niet meer was in te loopen bij dit tempo, hetgeen, gezien zijn prima rijden, zeer jammer was. Eenzelfde lot trof even later M. Segaar, die door een lekke band uit den strijd verdween. Het Zaterdag werd onder zeer slechte weersomstandigheden de Ronde van Nieuwe-Wetering verreden, welke was georganiseerd door de Leidschen Ren en Tourvereeniging Nieuw Swift. Trots het zeer slechte weer was er nog zeer veel publiek langs het traject ge schaard, dat met belangstelling den wedstrijd heeft gevolgd. De organisee- rende vereeniging kan dan ook met ge noegen terugzien op dezen wedstrijd, welke tot in de puntjes was verzorgd. Ruim honderd renners verschenen aan den start, waaronder verschillenden, die reeds een of meerdere ronden had den gewonnen en die nu elkander hier kwamen bekampen. Van heinde en ver tweede peleton. waarin Van der Leest zich waren zii naar Nieuwe-Weterinir re- bevond- wist in de achtste ronde aanslui- «aren zij naar Nieuwe wetering ge Ung me(. de kopgroep te krijgen. waarmede komen, zooals uit Eindhoven, ughtde g0&cje renners echter geen genoegen Gorinchem, Huisduinen, Zaandam, Hilversum enz. Dat de organisatie goed was bleek wel zij den massa-start, waarbij niet één ren ner kwam te vallen of in den kant reed. Zeer hoog was reeds het tempo in de eerste ronde, waarbij vooral de Nieuw Swift-leden tde Jager, W. van Rooyen, A, Lodewijks M. Segaar keurig werk lieten zien. Zeer rnmer was het,, dat W. van Rooyen spoedig door een lekke band werd uitge schakeld en dat even daarna H. de Jager door een inzinking uit het peleton ver dween. J. v. d. Leest liep een kettingdefect op, doch zette met een 800 meter achter stand - de achtervolging dapper in. Een lang kleurig lint vormden nu de renners. In recordtijd werd de eerste ronde van 7'/« KM. verreden, waarbij het veld steeds ver der uiteen werd gerekt. H. Kors uit Am sterdam en K. Eenhoorn wonnen de pre mies in de eerste ronde. Er bleek zich toen een kopgroep te hebben gevormd van 28 renners, w.o. de Nieuw Swift-leden K. de Haas, M. Segaar, A. Lodewijks. W. van Rooyen en J de Groot. Op 600 Meter volgde een peleton van circa 30 renners, terwijl daarachter eerst J. v. d. Leest en daarna H. de Jager alleen volgden. Verder waren er nog meerdere groepjes renners, terwijl ln deze eerste ronde reeds elf ren ners met grooten achterstand staakten. Na de tweede ronde werden de premies ge wonnen door J. Engel. Amsterdam en A. Lodewijks, Leiden. In de derde ronde ont lastte zich een hevige regenbui boven het parcours, waarbij bleek, dat nu juist de sterkere renners naar voren kwamen. Wind en regen zijn voor den echten wegrenner juist ideaal. Het hoofdpeleton bleek nu spoedig tot negen renners te zijn gedund. Segaar, Lodewijks en J. de Groot wisten Alkmaar, namen. Een hevig tempo werd ingezet, waardoor alles uiteen werd gerukt. Bij het ingaan der laatste ronde hadden drie renners 30 meter voorsprong. nJ. H. van Vliet, Vught, J. de Groot, Leiden en G. Broer, Rotterdam. Eerstgenoemde twee wisten ieder een premie te winnen. Voor de hevige jacht onder aanvoering van C. v. d. Lee en P. Kors moesten de wegloo- pers daarna bezwijken en zij werden bij gehaald. In totaal waren nu nog slechts 31 renners in het parcours, wel een bewijs hoe j hard er werd gereden. Vier renners waren er, die vér boven de anderen uitstaken, nl C. v. d. Lee. H, van Vliet, P. Kors en J. de Groot, die steeds vooraan waren te vinden. Met belangstelling zag men nu naar de eindsprint uit tusschen de dertien renners van de kopgroep en een groote massa pu bliek had zich bij de eindstreep opgesteld. Eindelijk kwamen de renners in het zicht. Er werd verwoed gestreden, waarbij vooral C. v. d. Lee en H. van Vliet, die elkander niets toegaven, een spannende eindsprint heten zien. Eerstgenoemde wist met gering verschil te winnen. Beiden kun nen op een zeer goed gereden wedstrijd terugzien. Het Nieuw-Swift-lld Jac. de Groot plaatste zich op fraaie wijze als eerste Leidenaar zesde in totaal, terwijl J. v. d. Leest negentiende werd. Na afloop werden in café Jonkman de prijzen uitgereikt en werd de stand als volgt bekend gemaakt: 1. C. van der Lee, Eindhoven, tijd over de 80 K.M., 2 uur 7 min. 58 seconden. Van der Lee is eveneens winnaar van de Ronde van Gennep, 2. H. van Vliet, Vught, win naar Purmerend: 3. B. Hofland, Rotter dam; 4. P. Kors, Amsterdam, winnaar Kerkrade; 5. C. J Kat. Amsterdam; 6. Jac. de Groot. Leiden: 7. M. van 't Schip, win naar Zaandam; 8. G. Broer, Rotterdam; 9 Bij de internationale wedstrijden. In het Wembley-zwemstadion te Lon den zijn Zaterdagavond internationale wedstrijden gehouden, waaraan door een zeer sterke ploeg Nederlandsche zwemsters en zwemmers is deelgeno men. Deze avond is een triomf voor de Nederlandsche zwemsport geworden. In de meeste nummers tikte een Ne derlandsche zwemster of zwemmer als eerste aan. De eerste wedstrijd van den avond begon met een Nederlandsche..,. nederlaag. Op de 400 meter borstcrawl voor dames lever de Tini Wagner een verwoeden strijd met mej. Jeffrey van de Croydon Ladies SC. Tot den laatsten slag was het onzeker, wie zou winnen, maar ten slotte bleek de En- gelsche zwemster toch eerste te zijn ge weest. Mej. Hinton van Old Trafford S.C. uit Manchester werd derde. Hierna kwam heit nummer 100 Meter schoolslag voor heeren aan de beurt. Ook hier werd het een Engelsche overwinning, maar Davies moest zich ten volle geven om ten slotte met ruim anderhalven meter voor onze landgenoot Smitshuizen te kun nen eindigen. De Engelschman Henson van Sheffield werd derde. Op de 100 M. rugslag werd het zooals te verwachten was: een overtuigende over winning voor onze wereldrecordhoudster Nida Senff. Het meeste had de A.D.Z.- zwemster nog te doen met de bekende Engelsche zwemster Frampton, maar deze werd toch met een meter verschil in den overigens voor Nida maar matigen tijd van 1 minuut 18 2/5 sec. geslagen. Men dient echter te bedenken, dat de baan zeer zwaar was, waardoor goede tijden vrijwel onmo gelijk waren. Op de 400 m. borstcrawl voor heeren won de bekende Wainwright gemakkelijk. Onze landgenoot Van der Kuil lag zeker 15 m, achter en kwam als vijfde binnen. De 100 m. borstcrawl voor dames leverde weer een Nederlandsche overwinning op. Rie van Veen won na een fraaien wedstrijd in 1 min. 101/5 sec., waarbij zij haar sterkste tegenstandster, mej. Hughes, ruim anderhalven meter achter zich liet. Op de 100 meter rugslag leverde Scheffer een zeer fraaie prestatie door den sterken Engelschman Taylor achter zich te laten. De D.J.K.-zwemmer kwam als eerste aan in 1 min. 11 4/5 sec. Jopie Waalberg liet zich de zege op de 100 m. schoolslag niet ontnemen. Na een spannende race met mej. Storey won de Nederlahdsche wereldrecordhoudster met een halven meter verschil. Op de 100 m. bij de heeren was, zooals te voorzien was, de zege voor den Olympischen kampioen Csik. Hoving gaf den Hongaar echter kranig partij. De Rotterdammer maakte den prachtigen tijd van 1 min. 3/5 sec. Ook de estafettes werden ,op die van de 4 x 50 m. bij de dames na, door onze landgenooten gewonnen. Zoowel op de 3 x 50 m. wisselslag bi] de dames, als op de Het internationaal tennistournooi, dat on het oogemblik te Newport (V. S.) wordt ge. houden, heeft eergisteren een sensatie op! geleverd in den vorm van een nederlaag van den drievoudigen Wimibledon-kampioni van dit jaar, Donald Budge. John Mc Diarmid, een jonge speler uit Princeton, die het vorige jaar op de Aimerikaansche ten- nisranglijst nog de zevende plaats innam wist zijn beroemden landgenoot in dit tournooi uit te schakelen door een fraaie 108. 7—5, 36, 63-zege. Zijn spel was een openbaring en Amerika schijnt in dezen speler weer een nieuiwe tennisster van groote allure te bezitten. Ook in het dubbelspel won Mc Diarmid. Te zamen met Hendrix versloeg hij het be: kende Fransche dubbel Petra en Brugnon met 63, 64. In het enkelspel won Riggs met 86, 6—3, 62 van Gene Mako. ZEILEN. Nationale wedstrijden op het Alkmaardermeer. Uitstekend zeilweer. Onder buitengewoon gunstige weersom standigheden begonnen Zaterdag de twee- da,agsche zeilwedstrijden, georganiseerd door de Zaaniandsche zeilvereeniging op 't Alkmaardermeer. Door de uit oostelijke richting komende flinke bries waren de deelnemers in hun element en in alle klas sen werd dan ook geestdriftig gestreden. De uitslagen luiden als volgt; Drakenklasse: 1. Janmaat van J. Heynen (de Kaag). Regenboogklasse: 1. Duvel van J. Vreede (de Kaag); 2. Kikker van J. de Vries (ZW) 3. Pheeda van G. Deichmann (RZV). Pampusklasse: 1. Albatros van G. Vis Jr. (Loosdrecht)2. Fuut van W. van Hattem (de Kaag); 3. Windveer van L. van Essen (de Kaag). 12 vierk. meter lclase A: 1. Wilgenhoek van J. H. Louwerse (Loosdrecht)2. Dinges van W. J. H. Nauta (de Kaag); 3. Prul van C. Th. Guelcher (Loosdrecht). 12 vierk. meter klasse B: 1. Balder van J Giltay (Loosdrecht)2. Roy van C. G. Vink (idem); 3. Slee van C. Mohr (De On derlinge). 12 voetsjollen A: Kabouter van J. Arm- rust (ZZV); 2. Duimelot van H. van Suyle- kom (HJC): 3. Ideaaal 2 van mej. E.Karre- man (RZVi 12 voetslollen B: 1. Windekind 2 van A. Jansen IHJC); 2. Sterntje van R. Aaten (ZZV); 3. Duimelot van H. Asselbergs (HJC). Olympiajollen: 1. Mop van M. Bolle- meyer (HND); 2. My-Hobby van J. J. Dy- kers (Aegir); 3. Slof van E. G. v. d. Stadt (ZZV). Ook gisteren was het uitstekend zeil weer. Er stond een heerlijke bries uit Noor delijke richting, terwijl een lekker zonne tje er toe bijdroeg, dat het zeilfeest in elk opzicht slaagde. De uitslagen waren als volgt: Groepswedstrijden voor 12 M2 klasse; le groep de Kaag 11.11; Hillegersberg 3 en Loosdrecht 7. 2e groep de Onderlinge 7, V/. S. V., Amsterdam 10.1 en de Schinkel 4. In den eindstrijd tusschen de Kaag en W. S. V. Amsterdam won laatstgenoemde. Groepswedstrijden voor 12 voetsjollen: Aegir—RZV 12—9; ZZV—HJC 11—10.1. In den eindstrijd tusschen ZVV en Aegir heeft laatstgenoemde opgegeven. Groepswedstrijden voor Olympiajollen: ZZV wint met 7.1—3 van WSV Amsterdam. Drakenklassen-morgenrace: 1. Ran van Ph. Keegstra (Nieuwe Meer); middagrace: Janmaat van J. Heinen (de Kaag). Regenboogklasse, morgenrace: 1. Pheeda van G. Deichmann (RZV)2. Kikker van J. de Vries (ZZV); 3. Saenden van L. de Wit (de Kaag). 4 x 50 m. borstcrawl en 3 x 5 Om. wisselslag Middagrace. 1. Saenden van L. de Wit bij de heeren, tikten de Nederiandsche Kaag)' 2. de Leede 3 van W. van der zich echter in het hoofdpeleton te hand- L. Dietvorst, Amsterdam; 10. G. Blaauw, haven en deden hun werk aan den kop J. v. d. Leest had toen zij achterstand op het tweede peleton tot circa 50 meter in- geloopen. Na drie ronden bedroeg het aan tal afvallers reeds 23. Nu werden de pre mies gewonnen door J. Mes, Rotterdam, en J. de Groot, Leiden. Onder hevige regen- Zaandam; 11. J. Valkman, Haarlem; 12. D. Steiger, Rotterdam; 13. N. Timmermans, Loenen; 14. J. v. Merrienboer; 15. M. van Merrienboer; 16. G. Schipper, Utrecht; 17. A. Terburg. Haarlem; 18 Fr. Zoons. Alk maar; 19. J. v. d. Leest, Leiden; 20. ,J. Schuierman, Rotterdam. zwemsters en zwemmers als eersten aan, zij het vaak na zeer spannende races. Het talrijke publiek was opgetogen over het fraaie zwemmen van de Nederlandsch" meisjes en jongens en beloonde iedere over winning met applaus. De uitslagen luidden.' 400 M. borstcrawl dames: 1. mej. Jeffrey, Croydon Ladles S.C., in 5 min. 47 sec.; 2. Tini Wagner, Nederland, met handslag, zelfde tijd; 3. mej. Hinton, Old Trafford S.C. Manchester. 100 M. schoolslag heeren; 1. Davies, Otter S.C., 1 min. 18 2/5 sec.; 2. Smitshuizen, Nederland, op ruim l'/i m.; 3. Henson, Sheffield, Croft House. 100 M rugslag dames: 1. Nida Senff, Ne derland, 1 min. 18 1/5 sec,; 2. mej. Framp ton, Hounslow SC., op 1 m.; 3. mej. Han cock, Dudley S.C. 400 M. borstcrawl heeren: 1. Wainwright, Hanlev Y.S.C. 4 min. 57 sec. 5. Van der Kuil (NedeTland) ruim 15 m. 100 M. borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (Nederland) 1 m. 101/5 sec.; 2. mej. Hughes (Walsall S.C.) op 1.50 M. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (Nederland) 1 m. 114/5 sec.: 2. Taylor (Sheffield S.C.) op 10 c.M. 100 M. schoolslag dames: 1. Jopie Waal- berg (Ned.) 1 m. 24 4/5 sec.; 2. mej. Storey (Leeds S.C.) op 'I: M. 100 M. borstcrawl heeren: 1 Csik (Hon garije 59.8 sec.; 2. Hoving (Nederland) 1 min. 35 sec. 4 x 50 m. estafette borstcrawl dames: 1. Croydon Ladles S.C. 2 min. 15..45 sec.; 2. Nederland (Jopie Waalberg, Nida Senff, Tini Wagner, Rie vam Veen op 'k M. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. Nederland (Scheffer, Smitshuizen, Hoving). 1 min. 37 sec.; 2. Otter S.C. met handslag. 3 x 50 M. wisselslag dames: 1. Nederland Mey (de Kaag)3. Duvel van J. Vreede (de Kaag). Pampusklasse: 1. Fuut 2 van W. van Hattem (de Kaag); 2. Pinguin van F. f Jong (de Schinkel); 3. Windveer van I* van Essen (de Kaag). 12 M2-lclasse1. All-weather van Jac. Stap (WV Amsterdam); 2. Dinges van W. J. ïl. Nauta "(de kaag)3. Wilgenhoek van J. H. Louwerse (Loosdrecht); hoofdprijs. Wilgenhoek van J. H. Louwerse. 12 M2-klasse B 1. Ringhorn van J_.y- Bollee (Loosdrecht): 2. Balder van J. OU- tay (Loosdrecht); 3. Roy van G. G. Vins (Loosdrecht). 12 voetsjollen A: 1. Windekind van.~| Vers (HJC); 2. Nomane van J. H. van oer Stadt (ZVV); 3. Weetiekep van mej. Q- van Dijk (KKDR en ZV). 12 voetsjollen B: 1. Henny van A. War ner (de Kaag); 2. Weetiekep van J. van Dijk (KR en ZV); 3. Black-Magic van w. Stoutenbeek (de Kaag) Olympiajollen: 1. Mop van M. BOjie- meyer (HND); 2. My-Hobby van J. J- mo kers Aegir)3. War-Dy van R. Lemstra (W.V., Amsterdam). WATERPOLO. DE ZIJL I—MAAS I. Morgenavond te 8 uur speelt in de zwem inrichting alhier De Zijl I tegen de Rjtter- damsche eerste klasser Maas I en De Zijl u tegen Maas n. WANDELSPORT. MARSCHEN LEIDSCHE WANDELSPOHT- VEREENIGING. De afstandsmarschen zullen voor de O A OU ïvi. WLhCSCiiJ-aö uaiiico i. huouih."- -mper Nida Senff, Jopie Waalberg, Rie van Veen). L.W.S.V. een succes worden, daar er al nw 1 min. 50 sec 2. Hammersmith Ladle S.C.dan 200 inschrijvingen' binnen zijn. u""_ op 4'/i M. andere, wordt deelgenomen door de 4 x 50 M. borstcrawl estafette heeren1 sche Burgerwacht, „Voor ons Plezier Nederland 1 Smitshuizen, Van der Kuil,Haarlem, W.S.V, „Amsterdam", „A.n. Hoving. Scheffer). 1 min. 523/5 sec.; 2. j (Oegstgeest) en W.S.V. „Baarn". Otter S.C. met handslag.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10