Financieel-Economisch weekoverzicht Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaferdag 21 Augustus 1931 Het gerommel in het Verre Oosten De opleving in ons land Het Duitsche economische systeem. ZIEKENVERVOER De stem van de Zee Schreven wij de vorige week nog: „Het i het hart, dat. hoe verheugd deze wijziging gerommel in het Verre Oosten maakte tot j op zichzelf ook moge zijn, wij een herziening voor kort nog geen al te diepen indruk", als door het bestuur voorgesteld, in principe thans kunnen wij helaas niet langer met hoogst verwerpelijk achten. De op de publi- wapenlng en zelfverloochening vereischten een van boven geleide revolutie in 's lands productieve capaciteit en in de bulten- landsche handelspolitiek. Deze hervorming, gepaard aan de economische en politieke noodzakelijkheid, de werkloosheid uit te bannen, kon effectief worden gemaakt in de allereerste plaats door middel van het uit breiden der werkgelegenheid in landbouw en industrie, waartegenover van de gansche be volking. doch voornamelijk van de arbeiders en den middenstand, offers werden ge- eischt in den vorm van een sterke verlaging van den levensstandaard, lage loonen, hooge belastingen, alsmede in het opgeven van de individueele vrijheid en het aanvaar den van een rantsoeneering van levensmid delen. kapitaalswaarde aan de fusionneerende on- De financiering dezer politiek vervolgens, dernemingen, wordt verhoogd van 12.5 tot hoezeer ook gehuld in een waas van myste- 20 mlllloen gulden en den gewonen aan- rie, geschiedt in groote lijnen door de deelhouders een overeenkomstig verbeterd mobiliseering van spaargelden, het beperken ruilaanbod wordt gedaan. van winstuitkeeringen en den staatsgreep op Directie en commissarissen baseeren deze alle surplus-lnkomsten van handel en in- herziene voorstellen op de sinds eind April dustrie. Het onder strenge controle staande in gunstigen zin gewijzigde situatie der bankwezen heeft als voornaamste doel, al Javasuikerindustrie. Toch moet het ons van het beschikbare geld in het staatskanaal Goethe zeggen ,.dat het ons weinig zorg baart, wanneer in het Verre Oosten twee volken elkaar te lijf gaan". In onze mo derne wereld zijn de economische en fi- nancieele belangen zoo wijd vertakt, dat een gewapend conflict tusschen Japan en China, gelijk het thans in al zijn primi tieve wreedheid en meedoogenloosheid is losgebroken, wel degelijk zijn sporen na laat op de Westersche wereld. Wij mogen niet vergeten, dat de buitenlandsche eco nomische en financieele belangen in China sedert den Bokseropstand zeer aanzienlijk zijr. en door een Japansch-Chineeschen oorlog in groot gevaar worden gebracht. Dat zulk een oorlog China's financiën, welke na jaren van hopelooze verwarring juist op het punt stonden met Amerika's cn Engeland's hulp te worden gesaneerd, geheel zal ontwrichten, dat zulk een oorlog Japan's grondstoffennood nog zal intensi- veeren en ook Japan in onoverkomelijke financieele moeilijkheden zal brengen, dat hij de mogelijkheid schept van con flicten tusschen Japan en andere mogend heden ibijv. Sovjet-Ruslandh dat tenslotte Japan's economische expansiedrang aan het geheele conflict ten grondslag ligt: ponderabilia en imponderabilia derhalve, die niet nalaten kunnen een reactie teweeg te brengen op de beurzen, welke overigens van zuiver conjunctuur-standpunt bezien, 'n ongewijzigd gunstigen ondertoon hand haven. Zoo moest ook de Amsterdamsche beurs na de sterke opwaartsche beweging der voorafgaande week een deel der be haalde winst op het Japansch-Chineesch oorlogsaltaar offeren. En indien het con flict. de ..oorlog zonder oorlogsverklaring", voortduurt, vreezen wij. dat deze moloch nog verdere offers zal eischen. ook op de internationale beurzen. Het is bedroevend, dat 't vreedzaam wereldherstel elk oogen- fclik weer wordt verstoord door krijgsru moer. ons aanhoudend er aan herinneren!, hoe weinig het menséhdom. wanneer het op materieele bestaansvoorwaarden aan komt, van de dierenwereld verschilt. Laten wij echter onze vacantiestem- ming niet bederven door zulke pessi mistische beschouwingen. Er is in ons kleine landje genoeg opwekkends, om even de uit het buitenland dreigende zorgen te vergeten. De positie van on zen gulden blijft onveranderd gunstig, stevig verankerd in een bodem van ge zonde, degelijke staatsfinanciering, van banklikwiditeit, van zich verruimenden handel, opbloeiende scheepvaart, rui mer vloeiende belastinggelden enz. enz. Wat dit laatste betreft, behoeven wij slechts een blik te slaan op den stand der rijksmiddelen per ultimo Juli, waaruit blijkt, dat de indirecte belastingen met een opbrengst van 252.8 millioen gulden die van de overeenkomstige periode van 1936 met 48.7 millioen en de raming met 34.8 mil lioen gulden hebben overschreden, terwijl de op kohier gebrachte directe belastingen ad 79.7 millioen gulden die van het vorig jaar met ruim 8 millioen gulden overtref fen Een zeer sterke stijging tegenover het vorig jaar vertoonen vanzelfsprekend de dividend- en tantièmebelasting en de in voerrechten. de successierechten en de omzetbelasting, hoewel wat deze laatste be treft. in Juli een achteruitgang tegenover Juni viel waar te nemen. Dit laatste ver schijnsel bewijst wederom, dat voorzichtig heid bij het beoordeelen der conjunctuur vereischt is en met name dat de bevolking als geheel nog slechts matig van de con junctuurverbetering heeft geprofiteerd. Geen hersenschim. Die verbetering is niettemin verre van 'n hersenschim. Wij zien haar in de voort gezette daling der werkloosheid in nage noeg alle bedrijfstakken, in de daling der faillissementen van 2.283 in de eerste helft van 1936 op 1688 in de eerste helft van 1937, een vermindering van 26%. Wij zien haar in de gunstige bedrijfsberichten van tal van ondernemingen: de „Koninklijke" produceert op een basis, die ca. 12% hooger ligt dan die van het vorig jaar en tegen ietwat betere prijzen. De omzetten van Philips, hier zoowel als in het buitenland, zijn stijgende en men houdt rekening met een dividend over het 30 April geëindigde boekjaar van minstens 16% (vorig jaar 6%) De Nederlandsche Kabelfabriek, die steeds tot de hoogst genoteerde fondsen heeft behoord, verraste ons deze week met een koersstijging van meer dan 60° ,i, even eens op grond van stimuleerende produc- tieberichten. Ook A.K.U. ondervindt den laatsten tijd een vrij goede vraag, die zich baseert op gestegen omzetten hier te lande en bij de dochtermaatschappijen tegen stijgende prijzen. De A.N.I.E.M. kondigt de uitgifte aan van een aandeelenbonus. Scheepvaartaandeelen hebben zelfs den «huk der gebeurtenissen te Shanghai kun nen weerstaan, wellicht mede op grond van de mogelijkheid, dat ten aanzien van de Stille Zuidzee in geval van een werkelyken oorlog Japan als concurrent uitgeschakeld zal worden, terwijl ook de waarschijnlijk heid van groote graanverschepingen uit de Ver Staten als een stimuleerenden factor werkt; de Stoomvaart Mij. Nederland heeft dan ook niet langer getalmd met het aan kondigen van een gage- en salarisverhoo- gir.g van 5—10 pCt. Als gunstig conjunc- tuurbericht moet ook worden beschouwd de herziening van het reorganisatievoorstel eer Cultuur Mij. der Vorstenlanden, waar bij het kapitaal der nieuwe maatschappij catie volgende scherpe stijging der gewone aandeelen met liefst 16 en de overeen komstige daling van den koers der prefe rente aandeelen bewijzen wel overduidelijk, dat hier ,op zijn zachtst gezegd, op min of meer arbitraire wijze wordt gehandeid. WD beschouwen het beginsel van zulk een tusschentijdsche wijziging van een maal aangekondigde reorganisatievoor stellen als niet in den haak. Wie ga randeert ons. dat het nieuwe voorstel bij eventueele conjunctuurwijzigingen niet wederom herzien en de huidige beurswaarde der aandeelen niet op nieuw „omgeschakeld" zal moeten wor den? Wij achten deze „zwevende reor ganisatie" volkomen uit den booze en zeker niet navolgenswaardig. De situatie in Duitschland. Wij hebben ln onze overzichten tot dusver te doen vloeien. Zoo heeft men. mede door middel van het volkomen isoleeren der valuta van de buitenlandsche valutamarkt, een systeem kunnen scheppen, waarin niet langer goud doch zgn. arbeidscheppende wissels dekking vormen voor de circulatie. Hiernaast wordt de geheele binnenland- sche productie ondergeschikt gemaakt aan de wenschen der regeering. Teneinde de zelfvoorziening te vergrooten en het even wicht ln den buitenlandschen handel te handhaven, wordt de synthetische pro ductie met alle macht gestimuleerd. De in voer concentreert zich op het allernoodzake lijkste en speciaal op grondstoffen voor de bewapeningsindustrie. Bepaalde Industrie takken (bijv. ijzer en staal) en oogsten worden practisch genationaliseerd. De uit voer wordt door middel van subsidies (be taald door de binnenlandsche nijverheid), door middel van de aanwending van Sperr- marken en door middel van clearlng-ver- dragen bevorderd ten koste van den binnen- landschen handel. Op financieel gebied is men er in geslaagd den uitvoer van kapitaal volkomen stop te zetten, tot ontzaglijk nadeel der buitenland sche schuldeischers. die zich hebben moeten weinig aandacht besteed aan de economi- tevreden stellen met een stilstand-overeen- sche situatie in ons groot nabuurland Duitschland. De verontschuldiging ligt voor de hand: wij wagen ons niet gaarne op een gebied, waar reëele gegevens ontbreken voor een onbevangen oordeel. Toch willen wij onze scrupules ditmaal eens op zij zetten, omdat, hoezeer Duitschland zich ook finan cieel en economisch isoleert, het toch in de economische wereld een macht van groote beteekenis blijft vertegenwoordigen. Ook de komst i waarbij aflossing feitelijk geschiedt door middel van het toerisme in Duitsch land) en met een verlaging van den rente voet. waarbij bovendien een deel der rente wordt aangewend als amortisatie. De scher pe valutarestrictie is tevens een uitvloeisel natuurlijk van het wantrouwen van het buitenland in Duitschland's valuta en cre- diet. terwijl zij mede een belangrijk hulp middel is. om Duitschland's invoer in de VAN NIEUWKOOP - Oegstgeest - Tel. 2527 5629 (Ingez. Med nieuwe 4'/* n binnenlandsche leening ad richting van herbewapening en autarkie te R.M. 700 millioen. waardoor het totaal der dwingen. sedert aanvang 1935 uitgegeven leeningen op langen termijn tot 6.3 milliard wordt ver hoogd. geeft ons aanleiding eens een vluch- tigen blik te slaan op den economischen toe stand van het Derde Rijk, of liever, bij gebrek aan gegevens, op het economisch systeem. Het Nazi-régime belichaamt vier funda- menteele principes: 1. volledig staatstoezicht op valuta, handel, industrie en financiën. 2. wegvagen der werkloosheid, 3. herbewape ning, 4. autarchische zelfvoorziening. Ten einde de drie laatstgenoemde doeleinden te bereiken, moest het volledig staatstoezicht met volle kracht worden toegepast. Herbe- Dit is in grove trekken Duitschland's nieuw economisch systeem. Wij kunnen slechts constateeren. dat het eenerzijds be rust op een blijvende macht de autoriteiten, anderzijds op den wil der bevolking. Tevens echter leidt het tot de gevolg trekking, dat, mocht Duitschland een- maai zich inrlaats van op bewapening en Ersatz op den uitvoer qua talis con- centreeren, net in staat zal zijn, zijn oude machtige plaats in de wereld te heroveren. Wij vreezen echter, dat zulks onder het huidige regime een pure illusie zal zijn. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Zonder het te vermoeden kwam Donder dag het bericht dat de Minister van Econo mische Zaken dat de Crisisheffing op het rundvleesch met de helft had verlaagd. Voor de slagers die sedert langen tijd slechte zaken maken, was het een geluk kige boodschap. We zagen dan ook gister morgen op de markt heel wat felicitaties van slagers onderling wisselen. De Minister heeft zijn besluit op een juist oogenblik genomen, want na den Donderdag wordt er voor dezelfde week in den groothandel heel weinig vleesch meer in voorraad ge houden. zoodat de grossiers slechts geringe schade lijden Voor den weider kan deze heffingverlaging ook van eenig voordeel zijn. De zware lasten die er op het vleesch drukte, beteekende ook voor hen nadeel. Men kan dan ook op de slachtvee-afdee- ling, Vrijdagmorgen heel wat blijde ge zichten zien en al verliep de handel kalm, de prijzen waren vast. Voor den weider mag het huidige weldeseizoen bevredigend worden geacht. De financieele uitkomsten zijn beslist goed en we gelooven dat ook de naweiders wel behoorlijke resultaten zullen boeken. Er wordt dan ook niet ge klaagd aan deze zijde. Men maakten ook deze week voor een best beest weer opge ruimd 80 cent per KG. geslacht en de goede tusschensoorten deden van 7075 cent per K.G. Slachtstiersn 657072 cent per K.G, De vette kalveren gingen iets minder en deden van 2530 cent, Prima kwaliteit tot 35 cent per pond levend gewicht. Nuchtere kalveren weer vlugger van f. 10 15 per stuk. De gebruiksveehandel had over de ge heele week genomen een kalm verloop, doch de prijzen bleven vast. Woensdag te den Bosch zelfs iets duurder, wat dan ook wel aan de vraagprijzen op de markt van gisteren hier ter plaatse, waar veel han delsvee uit den Bosch werd aangeboden, te mf en was. Toch bleef er weinig onver- koe" t. De wolveemarkt had dank zij de aankoopen voor de R. Lloyd een goed en flink prijshoudend verloop. De Lloyd kocht bijna 300 stuks. Volgende week zullen weer aankoopen worden gedaan. De varkensmarkt sloot deze week te Leeuwarden onveranderd, niet duurder. door J. P. BALJE. Ik ontdekte haar in het bain-mixte. toen ik mijn zomervacantie in één onzer Noord zeebadplaatsen doorbracht. Ze was een opvallend mooie verschijning en een mo ment staarde ik naar haar onberispelijke gestalte en het mooi-gevormde, weemoe dige gezichtje met de sprekend; oogen en vragen, maar met een mat lachje schudde ze slechts het hoofd, en.sprak over Iets anders. Totdat ik bij toeval ontdekte, waar zij haar middagen doorbracht! Mismoedig, omdat zij weer op onverklaarbare wijze ver dwenen was, cn ten prooi aan een onaan gename twijfel, daar mijn gevoelens voor haar steeds sterker werden, zonder dat ik wist of die wel ooit beantwoord zouden worden iets in haar houding weerhield me steeds, de beslissende vraag te doen «-1.5c met uc spiettexius en het vreemde trekje om den mond. Zonder dwaa^e lk ln alleen met TV) ri fro-' 1 On ton TV\oll/\rte linn 1 - ..An wt een blik om zich heen te werpen, liep ze het water in. maakte borst en armen nat, om dan met rustigen, flinken slag zee waarts te zwemmen. Mijn oogen bleven m'n gedachten. Doelloos liep ik voort, steeds verder de duinen in. Toen ontdekte ik haar plotseling! Ze zat in een inham aan den voet van haar volgen, tot ik h3ar nog slechts als duin, en ik rag. dat ze schrok, toen ik een klein stipje in de verte zag. Ou dat Z0P °P;_fns V°?T haar stond En. ik zag oogenblik vozlde ik, dat ze een rol in'mijn 1 anders haar oogen en wangen waren leven zou spelen Onze tweed; ontmoeting was in de tram, waar ik het genosgen had, haar mijn plaats te mogen afstaan, wat mij een dankbaar, maar toch ietwat melancholiek lachje bezorgde. Van dat oogenblik af zou ik op middelen, om nader met haar in kennis te kunnen komen In de tram had ik bemerkt, dat zij een trouwring droeg, maar de enkele keer, dat ik haar daarna op den boulevard ontmoette, was ze steeds alleen. En toen het mij eindelijk gelukte, haar hotel te ontdekken, kostte het me weinig moeite uit te vinden, dat zij in geschreven stond als mevrouw de weduwe Van Poorten Direct nam ik toen mijn intrek in het zelfde hotel En met een beetje tact wist ik een kennismaking met het jonge vrouwtje ik schatte haar nog geen dertig j?,ar te bewerkstelligen Ze was een hoogst eenvoudig, maar toch wonderlijk wezentje. Over zichzelf sprak ze nooit, ook niet. toen we zoo langzamer hand van goede kennissen, trouwe vrien den werden. Het bleek mij spoedig, dat z; zeer ontwikkeld was. en met den dag voelde ik mijn genegenheid voor haar groeien. Wat ik eerst als een wel amusant avontuurtje begonnen was, groeide in enkele dagen tot iets diepers, iets ernstl- gers. Toch gaf zijzelf daartoe niet de min ste aanleiding. In haar houding, hoe amicaal en vriendschappelijk zij bij tijden ook kon zijn. bleef toch nóg iets gereserveerds. Haar stemmingen wisselden vaak. Er waren dagen, dat ze zeer vroolijk was, bij het uitbundige af. maar veel vaker was ze stil, en dan lag er om haar mond dat vreemde, weemoedige trekje, dat mij al van den eersten dag was opgevallen. Zij sprak dan weinig, en meestal liet ik haar ln zoo'n geval alleen, voelend, dat zij daar behoefte aan had Wat mij bepaald Intrigeerde, was het feit, dat zij soms heele middagen afwezig was, zonder dat ik wist, waar ze zich bevond. op grond van de toekenning eener hoogere Eenmaal waagde ik het, haar er naar te vochtig. Toen werd het me te machtig Bruusk zette ik me naast haar neer en ik greep haar hand. Juist wilde ik spreken, toen ik haar andere hand zacht op mijn mond voelde Op haar gezicht lag weer dat zelfde raadselachtig? glimlachje, in haar oogen meende ik iets als wanhoop te bespeuren. -Zeg niets" zei ze zacht, zóó zacht, dat haar stem op een zucht geleek, „ik al je, voor 't eerst iets over mezef vertellen. Je denkt, dat ik weduwe ben. maar ik weet zelf niet, of dat zoo ls! Mijn man was natuurkundige en reisde veel. De laatste maal zou hij een groote zeereis maken. Hij vertrok, en keerde niet weer terug. Mis schien is hij verdronken, hoewel ik nooit iets over een schipbreuk las, mis schien verongelukte hij in vreemde lan den misschienleeft hij nog. Ik wéét het niet, en het is zelfs mogelijk dat ik niet eens verlang het te weten. Ik ge loof niet, dat ik nog van hem houd, maar toch denk ik nog dikwijls aan hem. vooral als ik, zooals vanmiddag, alleen ben, en naar de zee staar. Dan is het, alsof de zee een stem krijgt, zijn stem Even brak ze af, en in haar oogen was leegte, „misschien wil hij ook niet terug- keeren Dat is alles onzeker. En dat onze kere is mijn noodlot Zij zweeg, In de verte zong de zee haar eeuwig lied Mij scheen het op dat mo ment toe. of het een lied van den dood was, zoo grauw en kil leek mij plotseling alles. Dit was het einde van mijn droom. Toen stond ze op en ik zag, dat ze hui verde. „Zullen we terugwandelen?" vroeg ze met veranderde stem. „We zullen anders te laat zijn voor het diner". Ik voelde dat haar luchtig lachje gefor ceerd was. Stil stond ook ik op, en zwijgend liepen we terug langs het strand. Achter ons gihg de zon onder. Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. VOOR ZONDAG 22 AUGUSTUS. Hilversum I. 1875 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO., 5.00 VARA, 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55: Gramofoonmuzlek 9.00: Postdulvennleuws 9.05: Tuinbouw- praatje 9.30: Gram.muziek 9.45: De clamatie 10.00: Gram.muziek 10.45: Vervolg declamatie 11.00: VARA-orkest 12.00: Orgelconcert 12.10: Omroep orkest en solist 2.00: Boekbespreking 2.30: Haagsch Gemengd Koor „Onder Ons" 3.00: Residentie-orkest en solist 4.30: Sportreportage uit Kopenhagen 5.00: Arbeldersmuziekvereeniging „Ons Genoe gen" en Gram muziek 6.00: Sportuitzen- aing 6.15: Sportnieuws ANP. 6.20 Gra- mofoonmuz. 6.30: Causerie „Boogschut ters en rozen" 6 40: Causerie over de be langen der Vrijzinnig-Godsdienstigen ln de Wierlngermeerpolders 6.45: Gram. muziek 7.00: Nederd. Herv. Kerkdienst 8.00: Berichten ANP. Mededeelingen 8 15: Residentie-orkest en soliste 9.15: Radiojournaal 9.30: Kovacs I.ajos' orkest en solisten 11.00: Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. Hilversum II. 301 M. 8.30: NCRV, 9.30 KRO., 5.00 NCRV.. 7.45—11.00 KRO. 8.30: Morgenwijding 9 30: Gram.muziek 10.00: Hoogmis 11.45: Gram.muziek 12.15: Concert (Gr.pl.D (Van 1.00—1.20: Eoekbespreking)2 00: Vragenhalfuur 2.30: R.K Harmonie „St. Cecilia" (Om 3.15: Toespraak en Gram.muziek)) 4.00: Gram.muziek 4.30: Voor de zieken 4.55 Gram.muziek 5.05: Geref Kerkdienst 645: Christ, Gemengde Zangvereeniglng „Looft den Heer" en Gram.muziek 7.15: Gram.muziek 7.50: Causerie: „De litur gie en het hulsgezin" 8.10: Berichten ANP. Mededeelingen 8 25: Gram.muziek 8.30: De KRO-Melodisten 8.45: Ra- diotooneel 9.00: KRO-orkest 9 30: Ra- dlotooneel 9.40: Gram.muziek 10.30: Berichten ANP. 10.4011.00: Epiloog. Droitwich, 1500 M. 12.50: Commodore Grand orkest 1.50: Orgelspel 2.20: De clamatie 2.45: De BBC-Zangers 3.20: Het Wethmar Trio 3.50: Grammuziek 4.20: BBC-Variété-orkest en solist 5.20: Religieuze causerie 5.40: Strijktrio cn soliste 6.30: Causerie „As I look back" 7 05: E. Pini's Tango-orkest 7.50: Piano duetten 8.20: Kerkdienst 9.05: Lief- dadigheldsoproep 9.10: Berichten 9.25 Radlotooneel 9.55: L. Jeffries en zijn orkest 10.50: Epiloog. Radio-Paris, 1648 M 7 10. 7.35 en 10.50 Grammuziek 11.50: Orgelconcert 12 40: Gramofoonmuzlek 12.50: Loyon- orkest en soliste 3.20: Zang '3.35: Boldl's Zigeunerorkest 4 05: Zang 5.20 F. Gras' orkest 8.50: Radiotooneel 10 50: Gramofoonmuzlek 11.201.20: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20: Havenconcert 8 35: Omroepsextet en solisten 9.50: Gra- mofoonmuziek 11.50: Omroepstrijkkwar- tet 12.20: Militair orkest en Fred. Hipp- mann's orkest 2.20: Sportreportages en populair gevarieerd concert 8.20: Or kestconcert 9.20: Rob. Gaden's orkest 11.001220: Fred. Hippmann's dansorkest Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 9.25: Gramofoonmuziek 10.50: Zang 11.20 Reportage 12.50: Gram.muziek 1.30 2.20J. Schnyders' orkest 2 35: Ed. Loi- seau's orkest 3 20: Orgelspel 3.50: Gram.muziek 5 20: A. Felleman's dans orkest 6.20: Pianovoordracht 6 45: Zang 7.20: dito 7.35: Gram.muziek 8 20: Zang 8.35: Grammuziek 8.50: Vervolg zang 9.05: Reportage 9.20: Symphonie-concert 11.00: Dansmuziek (Gr.pl.)) 11.2012.20: Grammuziek. 484 M.: 9.22: Gram.muziek 10.20: Felleman's orkest 11.05: Zang y'j Pianovoordracht 11.35: Gram muziek! 12.20: J. Schnyders' orkest 1.30: Gram muziek 2.20—2.35: Pianovoordracht 2.50: Gram.muziek 3.35: Ed. Loiseaul orkest 4.20: Zang- en cellovoordracht 1 5.20 Sportreportage. Hierna. Paul Godwin! orkest 6.20: Gram.muziek 7.05: did 7.35 en 8.20: dito 9.20: Syqjphonii concert m.m.v. soliste 11.00 Gram muzii 11.3512.20: Populair concert uit Blanker) berghe. Deutschiandsender. 1571 M 8.20; Om roepkoor -.kleinorkest en solisten 102| Berichten 10.50: Orgelconcert 11.20. I.15: Hans Joachim Fierke's dansorkest i Willi Liblszowski's orkest. VOOR MAANDAG 23 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Progranj ma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gr.fl 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.pl. II.30 Jetty Cantor's Ensemble 1.15 kl vacs Lajos' orkest en soliste 2.00 Pianj voordracht 2.30 Omroeporkest en listen 4.30 Disco-causerie 5.30 Kl vacs Lajos' orkest, en soliste 6.30 AVRiJ Dansorkest 7.00 Gr.pl. 7.30 Cel'.ovo dracht 8.00 Berichten ANP. hierna mi dedeellngen 8.15 Gr.pl. 9.00 Omroei orkest 9.40 Reportage 10.00 Orgelcol eert 10.15 Renova-kwintet 11.00 richten ANP, hierna tot 12.00 AVRO-Dai orkest. Hilversum II. 301 M. NCRV-UiUcndinl 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde nul ziek (Gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Gelui Wenschen 9.45 Gr.pl. 10.30 Morgen dienst 11.00 Christ. Lectuur 11 jj Gr.pl. 12.00 Berichten 12.15 Gr.pl. 12.30 Amsterdam Salonorkest en Gr.pl. 2.00 Gr.pl. 2.15 Bas-bariton en plano 3.00 Wenken voor de keuken 3.30 Gr.pl 3.45 Bijbellezing 4.45 Gr.pl. 531 „Quintolia", en Gr.pl. 7.00 Berichten 7.15 Gr.pl. 7.45 Reportage 8.00 richten ANP. herhaling SOS-Berichten 8.15 Charlois' Chr. Mannenkoor 9.15 redders aan Neerlands kust", causerie 9.35 Gr.pl. 10.00 Berichten ANP 10.| Pianovoordracht 10.45 Gymnastiekles f 11.00—12.00 Gr.pl. Schriftlezing. Draitwicli, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35 Gr.pl. 12.20 Militair orkest - l.f Gr.pl. 1.30 Sportreportage 1.50 0| gelconcert 2.30 Causerie „They came r England" 2.50 Pianovoordracht 3.1 Stedelijk Orkest Whitby 4.20 Jazzmuziej (Gr.pl.) 4.50 Fluit en piano 5.{ Sportreportage 5.40 Het Broadhit Septet 6.20 Berichten 6.40 „Forebil ters and the Spanish Armada", causerie -I 7.00 William Hannah's Band 7.20 GevJ rleerd programma 8.05 Komische voel dracht 8.20 Zang. 8.45 „Bushmen r the Kalahari desert", causerie 9.00 1 dlotooneel met muziek 10.00 Bericht! 10.20 Buitenlands overzicht 101 BBC-orkest en soliste 11.35 Louis Fref man en zijn Band 11.5012.20 Dansm| ziek (Gr.pl.) Radio-Paris. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.1 Gr.pl. 12.20 Visciano-orkest en zang- 2.35 en 4.00 Gr.pl. 4.05 Zang 4.35 01 pl. 5.20 Labls-orkest 7.23 Gr.pl. 1 7.35 Zang 8.50 Gr.pl. 9.05 Symphon: concert uit Vichy. Keulen, 456 M. 6.50 Omroepkleinol kast 8.50 SA-Orkest 12.20 Verzoel concert 1.35 Nedersakslsch Symphonll orkest en solisten 2.35 Gevarieerd coJ eert 4.20 Omroeporkest 5.40 Piani duetten 6.20 Gr.pl. 7.20 Omroepof kest, -kleinorkest en solisten 8.30 Weq dultsch weekoverzicht 9.20 Stedelijk f kest Gelsenkirchen en solist 10.5012.1 Omroeporkest en vroolijk instrumental kwartet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.1 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Kleiff orkest 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Klei] orkest 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Offl roepsymphonle-orkest en solist 10.301 11.20 Omroepdansorkest 484 M.: 12.1 Gi.pl. 12.50 Kleinorkest 1.30 Omroe orkest 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Conci uit Blankenberghe 6.35 Zang en pial 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest »J Vervolg concert 10.3011.20 CabarbJ programma. Deutschiandsender. 1571 M. 8 30 Fischer's kamerorkest 9.35 Literair-ral zikaal programma 10.20 Berichten j 10.50—12 20 Hans Bund's dansorkest, piaf trio en solist. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 22 Augustus. lste programma: lederen dag van uur; Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van uur: Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8.30: Parijs R. Pjl 9.50: Keulen 11.35: diversen 12j Keulen 13.20: Brussel VI. 13.30: Brb sel Fr. 14.20: Keulen plm. 19] Droitwich 20.20: Keulen 21.20: Bij sel Fr. 22.50: Brussel VI. 23.50: Bit sel Fr. 4e Programma: 8.30: Brussel VI. 9.J Brussel Fr. 12.50: Droitwich H-l diversen 14.45: Droitwich 1'1 Parijs R. plm. 19.05: Londen R. - 2-1 Droitwich 21.05: diversen 21l Droitwich 21.25: London R. Droitwich plm. 23.00: Boedapest of Voor Maandag 23 Augustus. lste programma: lederen dag van uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van i uur; Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00: Keulen ]®1 Deutschl.s. 10.50: Parijs R. Brussel VI. 14.20: Keulen lsl Droitwich 16.50: Parijs R. 18.20 len 20.05: diversen 20.20: Brussel I 21.20: Keulen 22.00: Droitwich f 22.20: Rome of div. 22.50: Berlijn. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. diversen 10.35: Droitwich -- plm. london R. 17.20 Droitwich diversen 19.20: Droitwich London R. 22.35: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14