LOEE -PEREZ GEMEUBILEERDE KAMERS Groote activiteit te Sjanghai en Nanking tEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 20 Augustus 1937 a PERZISCHE TAPIJTEN YISSCHER IJ-BERICHTEN SCHEEPSVERBINDINGEN Bombardementen niet van de lucht VERHUREN is winstgevend, mits deze smaakvol en degelijk zijn 1 ingericht. Onze meer dan 50 jaren lange ervaring op dit gebied stelt ons in staat U het beste tegen den laag- sten prijs te leveren en bui tendien nog op zeer gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Reparation aan Meubelen, Vloer- en Raambekleeding, Bedden, enz., spoedig, vak kundig en billijk. Electr. Meubelmakerij, Stof- feerderij en Beddenmakerij. BREESTRAAT 161 TELEFOON 722 SPORT Slot van de Sneek-Week. Elk stuk Is zichtbaar geprijsd RECHTZAKEN Een lapansch transport van twee kruisers heeft in den afgeloo- pen nacht versterking '-scheep! in de buurt van het Japar1- sche consulaat te Sjanghai. Bij het aanbreken van den dag hebben Japansche vlieg tuigen in die stad de spoorwegen en dokwerken gebombar deerd. De Chineezen beantwoordden den aanval met het vuur uit hun luchtdoelgeschut, waarvan zij eerst gebrekkig voorzien waren. Vervolgens vlogen Chineesche vliegtuigen, over de Japansche stellingen, het vuur der Japansche oorlogsschepen trotseerende. Zij hebben aldus wordt van Chineesche zijde gemeld de Japansche stellingen zeer doeltreffend gebombar deerd. Rookwolken stijgen op uit geheele blokken huizen, welke in brand staan. De Chineezen houden voorts officieel staande dat zij den oever hebben bereikt van de rivier bij de Oostelijke wijk der inter nationale concessie en aldus de Japansche linies doorsneden hebben. De Japansche luchtmacht heeft vanochtend om zeven uur het Zuiderstation, het tuighuis en de scheepswerf te Kiangnan, in de naaste omgeving van Sjanghai gebombardeerd, alsmec'b gisteren de universiteit te Tsjenjoe, waarbij een student gedood werd. De Japanners hebben den staat van beleg afgekondigd te Hongkioe. 15.000 Japanners zijn nu uit Sjanghai geëvacueerd, waar nog 10.000 Japanners zijn achtergebleven. belegering voortduurt. Japansche verster kingen komen aan om Jehol te verdedigen. De Japansche troepen zouden zich aan den Nankau-pas terugtrekken. Van Japansche zijde wordt evenwel ge meld, dat de strijd bij den Nankaupas nu spoedig in hun voordeel beslist zal zijn. ZEILEN. Groote Friesche meerderheid in groepswedstrijden. Hollandsche successen in open races. Nieuwe Japansche luchtraids op Nanking. Het hoofdkwartier te Nanking deelt mede, dat twee Japansche vliegtuigen te Kwangte op 130 K.M. ten Zuid-Oos- ten van Nanking zijn neergedaald. Een derde werd omlaag geschoten te Litsoe, dichter bij Nanking. De Japansche bombardementstoe stellen verschenen om twaalf uur twin tig en vlogen bij het naderen van Nan king op groote hoogte. De uitgeworpen bommen misten het vliegveld, maar kwamen neer op verscheidene huizen in de buitenwijken, welker bewoners gedood of gewond werden. Vervolgens verdwenen de toestellen. Om 5 uur be gonnen de Japansche toestellen Nan king opnieuw te bombardeeren. Het Japansohe ministerie van Luchtvaart deelt inzake het bombardement op Nan king mede, dat de Japansche luchtmacht gisteravond om 8 uur het groote Chinee sche hoofdkwartier en de militaire acade mie bombardeerden. Zij bombardeerde ook de buskruitfabriek, die vernield werd. Tevens veroorzaakte zij verscheidene branden, waama het escadrille 's nachts op zijn basis terugkeerde. Naar het D.N.B. uit Nanking meldt, be strijdt de brandweer met succes de ver schillende branden, welke ontstaan zijn na de luchtaanvallen der Japansche vliegtui gen. Dat de Chineesche vliegtuigen geen te genaanvallen hebben ondernomen, wordt daarmede verklaard, dat het tijdens den Japanschen aanval nog donker was, zoo dat een tegenaanval geen kans van slagen zou hebben gehad. Muiterij te Nanking? Naar verluidt zou muiterij zijn uitge broken te Nanking en zou de militaire lei der van Kwangsi, generaal Pai Tsjoeng Si in arrest zijn gesteld. Pal, die een bekend voorstander van oorlog met Japan is. zou door aanhangers van Tsjang Kai Sjek ge vangen genomen zijn, omdat deze zou vree zen, door Pai op zijde geschoven te wor den. De Japansche pers schrijft in haar com mentaar op de muiterij te Nanking, dat de Chineesche regeering voornemens zou zijn haar zetel naar Tsjangsa of Tsjengtoe te verplaatsen. Volgens de „Asahi Sjimboen zijn er twee partijen in Nanking. De een zou samen gaan met de Sovjets verlangen en de ander zou toenadering tot Engeland willen zoe ken. De eerstgenoemde partij zou de zetel der regeering naar Sianfoe willen ver plaatsen en de andere partij zou meer voor Tsjengtoe voelen. Deze partij wil den strijd rekken door terug te trekken en ondertus- schen in contact met de buitenwereld te blijven via Kanton en Honkong. zelfs wan neer de Japansche vloot de kust blokkeert. De strijd aan den Nankaupas. Aan het front van Noord-China houdt de Chineesche verdediging, ondanks de he vige Japansche aanvallen der laatste tien dagen op den Nankau-pas, die twee Chi neesche regimenten gedecimeerd hebben, nog steeds stand en worden den vijand zware verliezen toegebracht. De Chineesche staf verklaart er zeker van te zijn, dat de verdediging het uit zal houden. Aan het front van Noord-Tsjahar zijn aldus verklaren de Chineezen de voornaamste punten alle door de Chinee zen bezet, behalve Tsjangpeh, waarvan de Politieke Raad van Hopci en Tsjahar opgeheven. De Politieke Raad van Hopel en Tsjahar is, na een bestaan van 20 maanden gisteren geschorst. Het be stuur van de in Noord-China bezette streek is aldus wordt uit Peiping gemeld thans geheel in handen van de Japansche militaristen, of van door hen benoemde personen. De toestand in Tsingtau. De toestand in Tsingtau aldus wordt uit Japansche bron bekend gemaakt schijnt vrij dreigend te worden. Meer dan de helft der inwoners is reeds uit de stad gevlucht, zoodat de straten een leegen en verlaten indruk maken. In de textielfabrie ken wordt nergens in vollen omvang ge werkt. Het stedelijk bestuur heeft even eens de bureaux ontruimd en is naar een veiliger streek verplaatst. Alle Chineesche dagbladen hebben gesloten. De Chineesche militairen en de politie in Tsingtau en om geving worden dagelijks versterkt. De troe pen leggen versterkte stellingen aan. Gevaar voor internationaal incident? De commandant van de Japansche troe pen, Hasegawa, heeft de consulaire auto riteiten ervan in kennis gesteld, dat de Japansche marlne-autoritelten het verkeer op de Sjanghai-rivler stroomafwaarts van het punt waar het Japansche consulaat is gelegen, willen beperken. De consulaire autoriteiten van de Ver. Staten en andere mogendheden hebben in antwoord hierop nadrukke lijk verklaard, dat het rivierverkeer be slist vrij van beperkingen moet blijven. Tenzij een compromis wordt gevon den. is de mogelijkheid van een inter nationaal incident niet uitgesloten. China wendt zich tot de mogendheden. Het Chineesche Ministerie van Bui ten!. Zaken heeft den Britschen en an deren buitenlandschen autoriteiten verzocht, hun oorlogsschepen uit de haven van Sjanghai terug te trekken tot op een afstand van vijf mijl van de Japansche oorlogsschepen, of wel de Japansche oorlogsschepen te dwingen, zich over dezen afstand te verwijderen, daar China anders niet verantwoorde lijk zal zijn voor de gevolgen. Dit verzoek moet beschouwd worden als het antwoord van China op de klachten der mogendheden, dat de jongste bombardementen de neutrale oorlogsschepen in gevaar hebben ge bracht. China nog bereid tot billijke regeling. De Chineesche ambassade te Londen pu bliceerde een verklaring, waarin zij, na achtereenvolgens gewezen te hebben op alle vormen, die de Japansche agressie sedert de bezetting van Mandsjoerlje in 1931 heeft aangenomen, de pogingen in herinnering roept der Chineesche regeering, om on danks alles, diplomatieke oplossingen te verkrijgen en het volgende aanbod formu leert: „De Chineesche regeering is thans ge dwongen met geweld weerstand te bieden, niet alleen ter verdediging der territoriale souvereiniteit van China, maar ook volgens het Volkenbondshandvest, het negen-mo- gendheden-verdrag en het pact van Parijs. 6123 (Ingez. Med.) Zelfs op dit oogenblik echter heeft de Chineesche regeering niet haar vurig vi edesverlangen laten varen, wanneer Ja pan een eind wil maken aan zijn daden van agressie en aldus een billijke regeling mogelijk wil maken met het oog op de ver zekering van den vrede in het Verre Oosten." Minister Koeng heeft geld geleend. De Chineesche minister van financiën, Koeng, die zijn vertrek uit Genua nog heeft uitgesteld, heeft den vertegenwoor diger van de „Piccolo" te Genua een onder houd toegestaan. O.a. bevestigde hij, dat hij met de Tsjechische fabriek Skoda een con tract heeft afgesloten voor een handels- crediet van 10 mlllioen pond sterling op langen termijn voor den aankoop van pro ducten van de Tsjechische industrie. Ook sprak hij over de overeenkomst, welke hij heeft gesloten met een groep Fransche banken tot het verstrekken van een leening. bestemd tot het vermeerderen van de bultenladsche deviezen van China en over een leening. welke hij in Engeland heeft gesloten, groot 27 millioen pond ster ling, bestemd voor het aanleggen van spoor wegen en consolldeering van de binnenl. schuld. Minister Koeng toonde zich zeer gereser veerd ten aanzien van de besprekingen, v/elke hij te Berlijn heeft gevoerd met Schacht, Von Blomberg en Mackensen, den vertegenwoordiger van Von Neurath die afwezig was. Hij zeide cheen zeer tevreden te zijn over ziln verblijf te Berlijn. Verder sprak hit nog over de credieten, welke hem in de Ver. Staten zijn verstrekt, terwijl China bovendien in de gelegenheid werd gesteld een aanzienlijke kwantiteit zilver in te ruilen tegen goud. bestemd voor het stabiliseeren van de Chineesche munt. De bescherming der concessie te Sjanghai. De Chineesche burgemeester van Sjanghai heeft bezoek gekregen van den commandant der plaatselijke Britsche strijdkrachten. Deze officier verklaarde hem, dat de Britsche troepen niet zullen toelaten, dat de Japansche strijdkrachten doordringen tot den sector der nederzet ting, waavan zij de bescherming verzeke ren. Deze sector ligt nabij het Noorder station. In zijn antwoord wees de burgemeester er op. dat maarschalk Tsjang Kai Sjek aan de Chineesche troepen uitdrukkelijk bevel heeft gegeven, de grenzen van de in ternationale concessie niet te overschrij den, op voorwaarde, dat de autoriteiten der concessie niet toestaan, dat de Japan ners deze grenzen passeeren. De internationale strijdkrachten voor de bescherming van de nederzetting nemen intusschen van dag tot dag toe. Zij omvat ten op het oogenblik 800 Fransche solda ten en 900 Fransche mariniers, 2.500 Brit sche soldaten en 2.400 Britsche mariniers, 1.000 Amerikaansche soldaten en 9Q0 Ame- ïikaansche mariniers. 50 Italiaansche ma riniers en 200 vrijwilligers van het corps, dat gevormd is uit de buitenlandschc in gezetenen. die volgens hun nationaliteit ln verscheidene compagnieën zijn verdeeld. In verband met een plundering van le vensmiddelenwinkels door Chineesche vluchtelingen wordt, van Japansche zijde medegedeeld, dat zich ln de internationale nederzetting niet minder dan 200.000 vluch telingen bevinden. Men ziet uitgehonger de Chineezen vaak half bewusteloos door de straten der nederzetting wankelen. Anti-cholera-serum naar Hongkong Een hoeveelheid anti-cholera serum ls met spoed naar Hongkong gezonden, ten tinde de ernstige toeneming van de cholera aldaar te bestrijden. Het serum komt van Bandoeng. In de afgeloopen week zijn te Hongkong 82 personen aan cholera over leden, tegen 19 in de week daarvoor. De eerste groep Britsche vrouwen en kinderen, die uit Sjanghai is vertrokken, ls bij aankomst te Hongkong aan boord van het s.s. „Rajputana" tegen de cholera ingeënt. (Van onzen specialen verslaggever). SNEEK, 19 Augustus. De groote Sneekweek is nu weer ten einde. Op het oogenblik, waarop wij deze laatste impressies schrijven na een dag vol zon en een heerlijke dikke bries, zijn de Hollandsche zeilers al weer in Sta voren of daaromtrent op den terugtocht. Met een flinke nederlaag, want al deden de regenboogzeilers van Kaag, Brasem en Zaan zich vandaag in de open races wat meer gelden, de daverende neder laag in den Friesland-Holland kamp, waarvan wij het resultaat reeds tele foneerden, valt moeilijk te verkroppen. Er is werkelijk geen schijn van kans ge weest. Van der Velde mocht dan goed ge start zijn, hij kon zich niet handhaven, De Wit en De Vries mochten probeeren Kuipers vast te houden, de Waterrot liet zich niet vangen en zoo was al gauw een rangorde bereikt, die Friesland 47.1 punten tegen Holland 31 punten zou opleveren. Holland verbeterde ln de tweede ronde die positie met één punt en tengevolge van protesten kan de nederlaag een paar punten kleiner worden, maar het verschil ls toch zoo groot, dat dit er eigenlijk niets toe doet. De Friezen er lagen er vier aan den kop waren zoo zeker van hun overwinning, dat zij el kaar dwars gingen zitten, wat bij team- zeilen een heel gevaarlijk en volkomen over bodig spelletje ls. In de historie der regen boogkampen tusschen Holland en Friesland staat niet een dergelijke groote nederlaag opgeteekend. als de Hollanders ditmaal hebben geleden, want het resultaat van Kaagweek en Sneekweek tezamen ls: Friesland 211.2 pnt„ Holland 176.3 put. Het resultaat van den groepswedstrijd der twaalfvoetsjollen hebben wij reeds ge meld. Er woei vandaag een heel stijve bries en de kleinere klassen werden daarom op de beschutte binnenbaan in de Houkesloot en om de Roekoepolle gehouden. Maar ook daar was het water knap knobbelig met ge kapseisde scheepjes als gevolg, voornamelijk in de open races. Sneek vooraan. De Kaag achteraan en de Rotterdammers al direct uitgeschakeld, doordat Van der Valk bij het vijf-minutenschot niet los was. Zie daar het verloop van de Jollenteamrace ln enkele regels. Maar de Hollandsche Jollenzellers lieten het niet op zich zitten. Van der Valk en Van Vliet vochten het 's middags samen uit. Hoekstra ging ondersteboven en jongere Kaagzeilers als Bier nu H.J.C.'er meenen wij en Tlnus maakten het Schaap zoo lastig, dat hij geen tijd kreeg op den vech tenden Rotterdammer en Leldenaar te let ten. Laten wij nqg. even wijzen op het her nieuwde succes van de Loosdrechtsche vrij buiter Thedo en ln de hoofdafdeellng van de N.N. 16 M2. klasse, kwam nu ook eens een Hollander in de prijzen, n.l. Jongsma met de Unrêst. De open regenboograces hadden ln belde afdeellngen een rumoérlg verloop. Bllck- man vond het noodig zijn schip boven op de Dolfijn van Vrolijk te zetten, waardoor op het Sneeker schip de mast naar beneden kwam. En Blickman had naar den letter van de zeilregels nog gelijk ook. Poorter verloor ook zijn mast en Bos maakte er een bakboord-stuurboord-spelletje van. Vreede ging uit zichzelf maar naar huls, of liever gezegd naar het Paviljoen, dat ver van het gewoel van het startterrein een rustoord is, maar anderen moesten er worden uitgepro- tcstcGrd Leen de Wit moest de consequenties aan vaarden van het feit, dat hij Hans van der Velde geen „ruumte" gaf. Hoe dat allemaal is gegaan: of het ln Al of A2 was en hoe al de wisselingen ln de volgorde tot stand kwamen: men bespare ons daarover een zelfs maar zeer sumiere opsomming. Men zie de uitslagen. Wij vermelden nog. dat de hoofdprijs van beide regenboog-afdeelingen werd behaald door Hendriks met 42 punten. Tweede was Kuipers met 39 punten. Frie zen dus! Deze laatste dag van de Sneek Week was zeker niet de minst geslaagde van een in het algeemen goed geregeld zeilfestijn. De voornaamste uitslagen zijn: Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. J. R. van der Berg iLoosdrecht)2. Flevo, st. F. E. Stallmann; 3. Raket, st. A. F. Tamsma. N.N. 16 M. 2 klasse A 11. Holidays, st. J. Helder; 2. Anali, st. E. Kussendrager: 3. Look Out, st. J. Palm; 4. Unrêst, st. B. Jongsma (De Koenen, Amsterdam). N. N. 30 M2 klasse: 1. Rievink, st. W. Geveke. B. M.-klasse: 1. Swealtsje II, st. C. Wier- da; 2. Hoauts, st. D. Leemburg; 3. Wiepkje, st. J. van der Meulen; 4. Ree, st. H. Recourt (Amsterdam). Drakenklasse1, Ran, st. Ph. Keegstra; 2. Hermes. st. W. H. van Lienden. Olympiajollenklasse: 1. Wildebras, st. D. Bakker; 2. Petit Poucet, st. B. de Vries: 3. Iriton, st. A. Visser. N. N. 22 M. 2 klasse: 1. Sterna, st. D. Doeksen. Twaalfvoetsjollenklasse: 1. d'Artagnan, st. W. van der Valk Jr. (Rotterdamsche Z.V.); 2. Hans, st. A. H. van Vliet (De Kaagi; 3. Ree, st. C. W. Schaap; 4. Flits, st. J. Bier (De Kaag); 5. Glipper, st. J. C Tims (De Kaag). Regenboogklasse A 2: 1. Kikker, st. J. de Vries; 2. De Leede III, st. W. Z. van der Mey; 3. Diike, st. J. C. van der Velde; 4. Darling, St. J. R. Bliekman (allen De Kaag). Regenboogklasse Al: 1. Eelco, st. W. Bergsma (De Kaag); 2. Waterrot, st. S. Kuipers; 3. Hennie, st. M. Hendriks; 4. Windekind, st. D. Oppenhuizen. 'S-G RA VEN HA GE NOORDEINDE 14QC 6125 (Ineex. Med.) RECHTBANK TE HAARLEM. Inbraak te Hillegom, Gisteren stond voor de Haarlemsen, rechtbank terecht een 37-jarig tulnmani die op 25 Juli heeft ingebroken in een huls aan de Weeresteinstraat te Hillegom. Uil de woning waren zilveren lepels, een rij. wiel, enz. ontvreemd. De voorwerpen wei. den in Den Haag verkocht. De man bt- kende en zeide door armoede gedreven zijn. De officier wees er op dat verd. reeds een groot aantal veroordeellngen achter den rug heeft en zonder middelen van be staan rondzwerft. Hij elschte voor de In braak een gevangenisstraf van één Jaar en een dag hechtenis met 2 jaar opzendln! naar een rijkswerkinrichting voor de land looperlj. Uitspraak 2 September. (N.R.Ct.) VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 20 Aug. 31. Tarbot per K G. 1; Tongen per K G. 181 1.20; Zetschol per kist van 50 K.O. 21; Kleine schol per kist van 50 KG. 19—7,80; Kleinmiddel schelv. per kist van 50 K.O. 1712; Kleine schelv. per kist van 50 K.O, 828: Kabeljauw per kist van 125 K.O. 3627; Gullen per kist van 50 K.G. 9—2.60; Heilbot per K.G. 1.20; Wijting per kist van 50 K.G. 2.802.30; Makreel per kist van M K.G. 15—11.50. Aangevoerd 806 kisten versche haring 3.152.35 p. kist en 18 kantjes steurhavtg. Prijs f. 7.90 per kantje. Aangekomen 3 stoomtrawlers: IJM. met 1670; IJM. 253 met 1972; RO. 53 me! 2703 (voor versche haring). VLAARDINGEN, 20 Aug, Binnen van de harlngvisscherijVL. met 35 last; VL. 204 met 38 last; VL met 37 last; VL 78 met 37 last; K.W. UI met 34 last: K.W. 26 met 28 last; SCH. met 47 last. Prijzen: Maatjes groen 12.90- 7.80. Volle groen 9.40—9: Volle 9.40970; Maatjes 7.507. DE HARINGVISSCHERIJ. (Van- onzen Visscherlj-medewerker). De geringe vangsten komen thans dul-l deüjk tot uitdrukking in de aanvoerlij. Toch blijven de aanvoeren nog belangrlt I grooter dan in de overeenkomstige wektnl van het vorig jaar: de meerdere aanvtz'l loopt hard naar de 100.000 kantjes. De verheugende gebeurtenis van d«f I week was de eerste verkoop van de nleunl vangst naar Rusland, Er werden 26.00QI Schotsche vaten exportharing verkocht in I verschillende sorteeringen. Voor de groot-1 ste haring, die geleverd moet worden m I 900/1000 stuks per vat. zullen slechts vol» I lii aanmerking komen daar de maatjesvoorl deze sorteering te klein zijn. Voor de res. of driekwart gedeelte kunnen maatjp gt'l leverd worden. Hoewel de verkoopprijs Ml is, is men in belanghebbende kringen toen I uiterst tevreden, daar door dezen verkoop I het overcompleet aan maatjes weggeweriil kan worden. Dit is de eenige manier om l den markttoestand weer gezond te matten, i Na het bekend worden van den verkoopi toonden de prijzen direct neiging tot sty-1 gen en het is te verwachten, dat indien o. vlsscherij niet al te groot wordt, de prijs stijging zich wel langzaam voort zal zetten, i Van verschillende zijden schijnt er fhnsei vraag te bestaan; de lage prijzen bevorde-l ren den export wel. Verschillende Oostzee-1 staten nemen flinke hoeveelheden maat)" l af. terwijl Duitschland veel vollehar I vraagt. De verkoop in het binnenland tWI eveneens geheel naar wensch gaan en ne» I ziet er naar uit, dat de omzet van maat) dit seizoen een record zal bereiken. gr. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN ONS CLUBJE. Morgenmiddag te 5 uur speelt Leidsche Boys I tegen Tona I op het Ons Clubje- terrein om den Ramakerwisselbeker. Hedenavond te 7 uur spelen de veteranen van Ons Clubje en C.G.W. tegen elkaar. De wedstrijd om den Ramakerbeker Ons Clubje IL.D.T.S. I eindigde ln een 21 overwinning voor Ons Clubje. PRAAIRAPPORT VAN Hr. Ms. „VAN EWIJCK". Tusschen 56 gr. 4' en 55 gr. 49' N.B., I 2'/,' en 0 gr. 51'// W.L.: VL 70, met l»l kt.. KW 43 met 75 kt., SCH 3 mets; GJ» 99, met 132 kt.; SCH 5, met 255 kt.; SC» 229 met 300 kt.; SCH 274, met 170 kt. AU» wel. VERWACHTE SCHEPEN. Thulsstoomende voor de ZaterdagmarKl- „Clazina Luther" IJm. 59, vangst 90 ro. schelvlsch, 300 m. braadschelvlsch, 4U ai. i gul en kabeljauw, 60 m. platvlsch, 65 ro. r makreel, 35 m. wijting. Totaal 590 manae en 130 stuks stijve kabeljauw. De volgende schepen zijn morgen radio- l-'C VUigCilUU öt/JICJJtll i 4 tirtll telegrafisch te bereiken vla het kuststauo Scheveningen Radio. Alchiba, Alcyone, Aldabi, Alwaki, J Ioeran, Bloemfontein, Colombia, Costa tu Crijnssen, Dempo, Gaasterkerk, Otoo kerk, Indrapoera, Jagersfontein. J. l®* Joh. van Oldenbarnevelt, Kota Agoe Marnix van St. Aldegonde, Oranje N3?™..' Poelau Laut, Randfonteln, seroos Sibajak, Simon Bolivar, Slamat. Sprms fontein, Streefkerk, Stuyvesant, Veenaa Volendam. 2-1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2