Uit de Omstreken WRIGLEY LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 Augustus 1937 Middag- en Avondconcert VISSCHER IJ-BERICHTEN haarlemmermeer. i belangrijke wegverbetering tot hillegom. katwijk aan den rijn. „Nieuw Brittenburg" katwijk aan zee. noordwijk. noordwijk aan zee. noord wijkerhout. oegstgeest. veur-leidschendam. voorschoten. zevenhoven. Uit de Rijnstreek alphen. hazerswoude. koudekerk. nieuwkoop. ter aar. THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL zoetermeer. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN STAND GEKOMEN. Een plan van büna f. 600.000 uitgevoerd. Eenigen tijd geleden hebben hoofdinge- I landen van den Haarlemmermeerpolder I op voorstel van dijkgraaf en heemraden I goedgekeurd een door den ingenieur van I den polder ontworpen plan tot aspha'.tee- I ring van eenige wegen en bestrating van I den Ringdijk. De kosten van een en ander I «reien toen geraamd op bijna f. 600 000. De uitvoering van deze belangrijke wer- Ifcen werd direct met kracht ter hand ge- I nomen en heeft thans vrijwel geheel haar islag gekregen. Met deze groote verbeteringen van het Imeer dan 150 KM. lange wegennet in den I Haarlemmermeerpolder en de ongeveer 75 lKM lange Ringvaart is niet alleen het Isteeds drukker wordend verkeer ten zeerste l[Ctaat. maar ze zullen bovendien voordee- 1 ;;r. ook van geldelijken aard voor het landbouwbedrijf afwerpen. Poging tot inbraak. Bij den heer H. aan den IJweg werden de Ibewoners in den nacht van Maandag op I Dinsdag in hun slaap gestoord door het laanhoudend blaffen van den hond. Toen Iregingen kijken wat er gaande was. nam leen man ijlings de vlucht. Bij onderzoek I bleek dat de ongewenschte bezoeker reeds I bezig was de stopverf van een ruit te ver- It'Jderen. Aanrijding. Op den Sloterweg werd gisteren een 6- Ijarig meisje, dat den weg wilde oversteken. Idool- een auto aangereden. Het kind kreeg |een wond aan het hoofd. Vinger afgekneld. De 19-jarlge P. H. had gisteren op een ■erf aan den Hoofdweg alhier, terwijl hij leen motor stond schoon te maken, het on geluk met zijn linkerhand tusschen de llettlng en een kamrad bekneld te geraken, Iraardoor een vinger nagenoeg geheel werd Jal»ekneid. Mej. I. van Leeuwen, onderwijzeres Jbii het openbaar lager onderwijs, wonende lts Badhoevedorp. gaat het onderwijs met (ingang van 1 September a s. verlaten in erband met haar voorgenomen huwelijk. De heer E. J. Joosse slaagde voor het [amen hoofdacte. Dan zullen verschillende spelen plaats hebben om prijzen. Onderwijl worden de kinderen getracteerd. De harmonie verleent ook hier haar medewerking Na afloop der spelen, om ongeveer 12 uur gaan de kinderen weer in optocht terug naar de Voorstraat waar bij de Brugge- straat de stoet zal worden ontbonden en de kinderen bii de leiders de gewonnen prijzen kunnen afhalen. In den namiddag hebben de spelen voor de grooteren plaats. Om kwart voor twee wordt afgemarcheerd met de harmonie van de Bruggestraat. Op en bh het feestterrein zu'len verschillend» spelen plaats hebben zooals ringrijden met Daard en tilbury, ton. rijden ringsteken per rijwiel voor dames en heeren. popdragen voor dames en stoe lendans. In den avond zal een lampion- optocht gehouden worden. Geitenkeuring van Vios. Gisteren had de geitenkeuring plaats van de geitenfokvereeniging ..Vios". De Rijks- veeteeltconsulent de heer de Jong was aan. wezig. terwijl vele leden en donateurs van hun belangstelling deden blijken De uit slag van de keuring, die plaats had op een terrein tegenover pension „St. Joseph", was als volgt: Eenjarige wit, ongehoornde gelten: 1. „Allegonda" van C. v d. Kamp: 2 Jaantje van Joh Freke: 3. Nelly" van Jac. Heems. kerk. De eerste twee verkregen prijzen, de derd» het diploma van den Provincialen Bond. Eenjarige bont of gehoornd: 1. ,3eppie" van R de Winter; 2. Willy" van G de Mooy. Twee- en meerjarige wit. onge hoornd: 1. „Jopie" v C Freke; 2. „Teunie" van C. Kuyt. Twee- en meerjarige bont of wit ongehoornd: Kampioen Annie" van C. v d. Kamp. die hiervoor een medaille van den Prov Bond verwierf; ie priis ..Jootje" van Joh. Freke; 2e pr. Willy" van Piet Freke Overloopers: 1. een geit van C. Hogewoning. Lammeren: 1. lam van C. Kuyt; 2 lam van C. v. d. Boog; 3. lam van C, Haasnoot. MOTOR CONTRA AUTO. Dame ernstig gewond. Hedenmorgen omstreeks elf uur reed de her H„ uit Heemstede, per motor met z'n erloofde, mej. K., op de duo, langs den "nilsweg te Hoofddorp. Juist toen hij de nalaan passeerde keek hij den anderen kt uit, waardoor hij ln botsing kwam een vrachtauto, welke vanuit de Em- alaan naderde. De motor sloeg onderst een. De heer H. kreeg enkele lichte ont- pelllngen, doch mej. K. bekwam een hevig |woedende wonde aan het achterhoofd. De eerste hulp werd verleend door den heer van de E.H.B.O. en door dr. Nannlnga, fit Hoofddorp, waarna zij per Gemeente- jw Ziekenauto naar Heemstede werd litrvoerd. Het tweede Zwemfeest. Het tweede zwemfeest van de Hlllegom- Ijihe Zwemvereeniging wordt Zaterdag a.s. de Zweminrichting gegeven. Een uitvoe- >1 programma is samengesteld. Wij noe- sen daarvan: 50 M. vrije slag voor dames |hi voor heeren; 25 meter vrije slag voor éigens en meisjes beneden 16 jaar; club- mpioenschappen voor leden van H.Z.V.; Is» M. rugslag voor dames en voor heeren li;' adspiranten. Verder nog schoonsprln- ||fn. onderwater-zwemmen, estafette 5 x 50 vrije slag en waterpolo-wedstrljd. De werkloosheid neemt af. Dt werkloosheid is in de afgeloopen peek gedaald van 183 op 151. Verleden |har was dit cijfer 272. Reisje naar Arnhem. Gisteren maakte de vereeniging Schept kindervreugd, een tocht naar Arnhem. Morgens om 8 uur vertrok men met 7 IMlobussen en een fouragewagen. Na een jpauze op de Leusder heide, werd de reis vervolgd naar de Westerbouwing, waar de Cf6" verwisseld werden tegen een boot naar Arnhem te varen. Vervolgens is J™' Park Sonsbeek bezichtigd en een be lt. ^bracht aan Burger's Dierenpark. De 'nigrels is ook onderbroken met een pauze 1 de heide. Toen de stoet bussen ruim Mtlen gisteravond in de Van den En- Xi»? arriveerde, stond daar een groot lënJ b^kiigstellenden te waohten, ter- inii de Harmoniekapel voor vroolijke mu- lZIek zorgde. KONINGINNEFEEST. Prachtig zee-uitzicht met muzikaal genot, ENSEMBLE „PETERS SPEE" op het terras Café-Restaurant Boulevard - Katwijk aan Zee 5201 GEDEELTE VAN DE PRINS HENDRIK KADE INGESTORT. Het programma gereed. „Het bestuur der Oranjevereeniging heeft ■»inv haar Programma voor het a.s. Ko- Ihfhefeest op 2 Sept vastgesteld. |v,r8P'is om 7 uur geeft de Harmonie I cS. uziek van den toren. I y111 kwart voor negen verzamelen alle laav deren zich op het Kerkplein en 12» met begeleiding der harmonie een Ihtftn ^°°r 'le*' dorb- terwijl voor de lien waar!cholen even hal' wordt gehou- „,?m het Wilhelmus te zingen Na aan Een gat van 7 a 8 meter lang. Gistermiddag is plotseling een gedeelte van de kade van de Prins Hendrikkade ingestort. Het was reeds lang bekend, dat de kade on verschillende plaatsen zeer slecht was en de havenmeester waarschuwde dan ook geregeld om met zware vrachten niet te dicht aan den waterkant te rijden. Gistermiddag moest een groot mptorschlp in het kanaal draaien en vermoedelijk is een gedeelte van de kade door het slaan van de schroef ondergraven, met het ge volg, dat toen even later een jongen ob de fiets kwam aanrijden een gedeelte In stortte ter lengte van 7 a 8 meter met een breedte van enkele meters en twee meter diep De jongen viel met zijn flets ln het gat, doch werd niet gewond. Door gemeentewerken werd het gat af gezet. Concert. De heer Felke Asma zal Vrijdagavond om 8 uur een orgelavond geven in de Nieuwe Kerk. Het programma vermeldt werken van Bach, Handel. Jan Zwart, van den organist zelf e.a. De Oudheidkamer. Katwljk's oudheidkamer mag zich ln een druk bezoek verheugen. Tot dusverre heb ben ruim 2100 betalenden een bezoek ge bracht. Geitenkeuring. Onder veel belangstelling heeft de Kat- wiiksche geitenfokvereeniging haar keuring gehouden. Aanwezig waren 75 geiten en 23 lammeren. Keurmeester was de heer de Jong. rijksveeconsulent te Den Haag. die over de resultaten zeer tevreden was. De uitslag was: Oud ongehoornd wit: M. Kuilt le prijs; W. Kuiit 2e prijs: C Vooils 3e prijs. Oud gehoornd: P. Ketting le prils; T. Ouwehand 2e prijs; N. Remmelzwaal 3e pr. Oud ongehoornd bont: C. Vooljs le prijs Oud gehoornd: K. Kromhout le prijs; K. van Dijk 2e prijs Éénjarig gehoornd: LI. van Rhijn. le prijs met de medaille van den Bond; C. van Duijn 2e prijs; P Ketting 3e prijs. Éénjarig bont: P. Duller le prijs: J. van Duiin 3e prijs. Van de lammeren: M. Kuljt le prijs: W. Kuiit 2e prijs: W. van Dijk 3e prijs; W. Kuilt 4e prils; T. Meijvogel 5e prijs. Kampioen werd de heer K. Kromhout. Pithed od het feestterrein zullen de feeste- *omen len officieel door den burgemeester seop •Eesproken, geopend en de kinderen worden Auto met 8 paarden omgevallen. Een zware met 8 paarden beladen tran sport-auto, die op den Zwarteweg moest uitwijken voor een autobus, zakte ln den berm weg en kantelde ln het langs den weg gelegen teelland van den heer Van der Zalm. Nadat de vier in de cabine zittende per sonen die geen letsel hadden bekomen zich daaruit bevrijd hadden, gelukte het met groote moeite, nadat de kap van de auto opengebroken was, de paarden uit hun benarde positie te bevrijden. Enkele paarden hadden kwetsuren opgeloopen, hoewel niet ernstig. Concert en lampionoptocht. Op den Noord-Boulevard heeft de mond orgelclub „Crescendo" gisteravond onder groote belangstelling een concert gegeven. Na afloop van deze uitvoering om half tien werd de door V.V.V. „Noordwijk Vooruit" georganiseerde lampionoptocht gehouden. Het aantal deelnemers was bui tengewoon groot. Uitstapje. Het verplegend personeel van het St. Bavo-gesticht maakte gisteren met 'wee autobussen een reisje naar Hilversum en de Loosdrechtsche plassen. Autobotsing. Op den Haagschen Straatweg had een aanrijding plaats tusschen een personen auto, bestuurd door M. V. te Noordwijker- hout, en een vrachtauto bestuurd door M. v. M. te Katwijk. De hevige botsing liep zonder persoon lijke ongevallen af, Beide auto's waren echter zoo ernstig beschadigd dat zij door een kraanwagen moesten worden wegge sleept. Rijwielplaatjes gestolen. Bfj de politie zijn reeds vele aangiften binnengekomen van diefstal van nieuwe rijwielbelastlngplaatjes. Fiets gestolen. De heer P. alhier die zijn rijwiel onbe heerd had laten staan, kwam tot de on aangename ontdekking, dat zijn fiets was gestolen. Geen belastingplaatje. In één week tijds is tegen niet minder dan 100 wielrijders procesverbaal opge maakt, daar zij geen belastingplaatje had den. Oplichter aangehouden. Drie weken geleden werd de horlogema ker H. den Baars alhier door een verpleeg de uit het R.K. Gesticht St. Bavo te Noordwijkerhout opgelicht voor een drie tal horloges. De dader was sindsdien zoek. Het Is thans de marechaussee gelukt hem aan te houden, waarbij bleek dat zijn naam niet was H. van der B., doch H. van der W. De horloges welke hij in Den Haag had verkocht zijn eveneens opgespoord en ln beslag genomen. Verbetering Veurschestraatweg. Het ligt in de bedoeling in het najaar over te gaan tot het verbreeden van het laatste deel van den Veurschestraatweg. Gevonden voorwerpen. rarj Handdoek met ba/lgoed. rozenkrans, zil veren rozenkrans, woordenboekje, kano, witte haarstrik. Inlichtingen bii de politie tusschen 9 en 10 uur. Verkiezing dijkgraaf. Tot dijkgraaf van de Noordsche Buur'er- en Voordijksche polders is gekozen de heer A Zuidervllet In de Dlaats van wijlen den heer P. Koot. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Wiebe van Dilk, 28 jaar en Dirkje van Baren 29 taar. Geboren: Johanna, d. van M. H Griffioen en G. v d. Starren. 5228 jNAHETROOKENl 1 PER PAKJE 5 CT. F 1 DE VOLMAAKTE KAUWGOM f 31 (lngez. Med.l HET PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG. Wilhelmina-Vereeniging boekt vele nieuwe leden. Het werk van de commissie van actie der Wilhelminavereeniging om te trachten deze te laten voortbestaan en zoo moge lijk op 31 Augustus a.s. een feest te orga- niseeren, belooft een groot succes te wor den. Het huisbezoek heeft ruim 1000 nieuwe leden en donateurs opgeleverd. Het i$ de bedoeling om de feestelijkheden te orga- niseeren op het voormalig terrein van de A.V. „Alphen" aan de van Boetzelaer- straat. Het programma bevat ln de mor genuren tracfatie der schoolkinderen, waarbij de muziekvereenigingen „Crescen do" en „Leo XIII" haar medewerking zul len verleenen. In de middaguren zullen verschillende kinder- en volksspelen en een korfbalwedstrijd worden georganiseerd, terwijl des avonds een variété-gezelschap zal optreden. Tevens zullen verschillende vermakelijkheden op het terrein aanwezig zijn. Een groot vuurwerk 2al den feestdag besluiten. Katholieke Middenstands Handelsschool. Aan de Katholieke Middenstands Han delsschool voor Alphen en Omstreken, welke onlangs op initiatief van de Onder- wijs-Centrale van den R.K. Middenstands bond „De Hanze" alhier werd opgericht, zijn tot leeraren benoemd de heeren H. S. v. d. Putte en A. H. v. Berkum alhier en de heer S. P. Onneweer te Woerden. De heer v. d. Putte, hoofd der R.K. Uloschool be kleedt tevens de functie van directeur. Zwemdiploma's. In het zwembad werden de volgende diploma's uitgereikt: Diploma A: aan Gerard Wissels, Henk Heiman, Wim de Jeu, Izaak Zonneveld, Cor Zwaan, Gerrit van Tuyl, Wim van Keeken, Sybrand van Keeken. J. G. Later- veer, A. v. Engelen, H. de Groot. P. Blom, J. Bakker, F. Snel, afgewezen 1. Diploma B: aan Hein Pienneman, Joop van Zwieten, A. Krotjes, Cees Krotjes, Henk v. d. Linden, Aad v. d. Linden. J. Versluys, Klaas Hoogteijling, A. de Graaf. D. de Groot en T. Harting. Beroep aangenomen. De heer A. Donker, candldaat bij de Ned. Herv. Kerk alhier heeft een beroep naar Hekelingen aangenomen. Hij bedankte voor de beroepen naar Retranchement en Pingjum en Zurich. Vergadering van de Hanze. De Hanze vergaderde gisteravond in café Boers aan het Zwaantje, onder voorzitter schap van den heer T. J. Kouwenhoven. De heer J. Mol, propagandist van het Centraal Bureau gaf een uiteenzetting van de vestigingswet in het kleinbedrijf. Spr. zette ln groote trekken genoemde wet uiteen. De toekomstige middenstander zal nu niet meer in alle bedrijfstakken zoo zonder meer kunnen beginnen. Er zal in de toekomst geëischt worden, credietwaardig- heid, vakkennis en handelskennis. Deze kennis zal verkregen moeten worden door het volgen van speciale cursussen. De vakopleiding zal niet alleen op de practijk, maar ook op de theorie gericht moeten zijn. terwijl bij de vakopleiding de speciale handelskennis van het betreffende vak niet gemist kan worden. Na deze uiteenzetting volgde een geani meerde gedachtenwisseling. Door de heeren Boers en Brugman werd verslag uitgebracht over den Centralen Raad te Haarlem en het Congres te den Bosch. De voorzitter wees er nog op, dat de be langstelling der leden voor Santos om zich als donateur op te geven, wel wat gTooter kon zijn. Een speldjesverkoop zal op het dorp gehouden worden voor deze Instelling. De opbrengst wordt gebruikt voor steun aan tuberculeuze onbemiddelde stand- genooten. D D.D. zuivert de porie», doet de Jeuk bedareo, ver* de huid- 9970 (lngez. Med.) Kind te water. Gisteravond omstreeks halftwaalf ge raakte een kindje van de fam. H. bij den Groenendijk te water, doordat de flets, waar het achterop zat, omviel. Door zijn vader werd het drenkelingetje weer op het droge gebracht. Laffe daad. Ten nadeele van den visscher M. N. al hier ls uit het door hem gepachte vlsch- water een tweetal palingfuiken ontvreemd, terwijl een derde met een scherp voorwerp is stukgesneden. Bovendien werden ln den daarop volgenden nacht zijn fuiken door vreemde(n) gelicht. Dc „Blauwe Wip" wordt weer blauw. Aan de Oostvaart, gelegen tusschen den. Oost en West Geerepolder. staat sinds jaar en dag het karakteristieke wipwatermolen- tje. genaamd de „Blauwe Wip", ter onder scheiding van de „Rooie Wip", gelegen langs den Gemeeneweg. Deze „Blauwe Wip" werd sinds lang door vele de „Zwarte Wip" genoemd omdat er geen blauw meer te be kennen was. Gelukkig zal deze zwarte smet niet lang meer op de „Blauwe Wip" blijven kleven, want het bestuur van genoemden polder heeft aan den schilder A. v. d. W. alhier opgedragen de „Blauwe Wip" weer in een blauw met wit afgezet „jasje" te steken. Dc Hazerswoudschc brug wordt verlaagd. De Hazerswoudsche brug in den Rijks straatweg wordt verlaagd. De werkzaam heden zijn reeds aangevangen. Deze brug was door haar hoogte en te korte opritten een ernstige hindernis ln genoemden weg. De collecte in de Ned. Herv. Kerk bracht in Juli op voor de kerk f. 67.50'/-, voor het restauratiefonds f. 59.98. busje plaatsengeld f. 19.47'/». Verkoop. Het woonhuis met erf wijk A. No. 51, toebehoorende aan de Wed. R. Verhorst alhier is by publieke verkooping in eigen dom overgegaan aan J. van Koert, alhier voor f. 1.400. Voor de tweede maal aardbeien. Bij den heer d. B. alhier hebben de aardbeienplanten voor de tweede maal dit Jaar vruchten voortgebracht. Burgemeester met vacantle. De burgemeester is tot 14 September met verlof. De waarnemend burgemeester zal op Maandag en Donderdag van 9.30 v.m. tot 12.30 n.m. ten gemeentehuize voor het publiek te spreken zijn. Twee kinderen te water. Een tweetal kinderen dat op het Jaag pad fietste, geraakte doordat de sturen elkaar raakten in de Stoepsloot van de Wed. C. bij Aardam. Door de dienstbode van de Wed. C. werden de drenkelingen op het droge gebracht. De maandelljksche collecte in de Ned, Herv. Kerk heeft ln Juli f. 16.50 opgele verd. 26. De beide honden waren voor elkaar beducht en waren haastig weg gevlucht, met luid en angstig Janken Thijs had nu al veel aan 't tooverspiegeltje te danken! Maar met dat al was hij nog niet veel opgeschoten; dus ging hij weer op stap nu. flink en vastbesloten. Toch ging het langzaam, stap voor stapje; het loopen door die donk're grot was heusch geen grapje, want er was siteeds gevaar om over 'n steen te struikelen, of in een dispen kuil te duikelen. Maar Thijs keek heel goed uit zijn oogen en is dus zonder onge lukken voort gstcen; hij zag geen tr.ons'ers meer met kwaad ge zicht en eindelijk bespeurde hij heel in de verte licht. Bven later kwi.n hij uit de grot en stond hij tusschen bccmen; hij was dus nu in 't binnenland van 't eiland aangekomen. Etalagewedstrijd. Bij voldoende deelname zal door de Oranjevereeniging „Wilhelmina" op Maan dag 30 Augustus een etalagewedstrijd ge houden worden. GEBOREN Adriana Janna Geertruida, d. v. A. J. Kruithof en J. J. v. Erkel Anna Alelda Canlsla, d. v. Th. G. I. Hendriks en A. W. Verhaar. OVERLEDEN: A v. d. Horstv. Toren, vr. 60 j. H. J. Velders, wedn. 83 j. W. Plug, d. 21 j. VISCHPRIJZEN. IJMUTDEN, 18 Aug. 1937. Tarbot per K.G. f. 1.150.95; Griet per kist van 50 K.G. f. 3820; Tongen per K.G. f. 1.751.15; Zetschol per kist van 50 K.G. f.31; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.258; Schar per kist van 50 K.G. f.3.80: Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 25; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.3021; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.20—11.50; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f.7.602.70; Ka beljauw per kist van 125 K.G. f.5823; Gullen per kist van 50 K.G. f. 15.50—3.70: Lengen per stuk f.20.95; Heilbot per K.G. f. 1.10; Wijting per kist van 50 K.G. f.3 1.80; Koolvisch per stuk f.0.320.12; Ma kreel per kist van 50 K.G. f. 12.50—7.70. Aangevoerd: 2970 kisten versche haring. Prijzen f. 2.801.70 per kist. Aangekomen 10 Stoomtrawlers: RO 46 met f.2850; IJM. 46 met f.2510; IJM. 54 met f.1680; IJM. 196 met f.3090; IJM. 112 met f.2720; IJM. 48 met f.2080: IJM. 114 met f.1790: IJM. 96 met f.1550; IJM. 77 met f.1500; IJM. 39 met f 2850; 1 Oeen- sche kotter E. 45 met f. 1020 en 3 loggers: RO. 1 met f.820; KW. 65 met f.620; IJM. 204 met f. 640. 32

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7